Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46364) Aprósólyom válasza bobalazs (#46363) üzenetére


Aprósólyom
addikt

900mV környékén elég jól fogyaszt ez az RX 470. :) (csináltam pár mérést: 920mV-nál még lineáris teljesítmény/Watt növekedést mértem. 990mV-nál 6 százalékpont a különbség fps és watt növekmény között, úgyhogy még az is so-so...)

935mV-on találtam egy optimális beállítást, GPU/VRAM: 1150/1625.
60 foknál kapcsol be a venti a gyári beállítások szerint. Játék alatt ki-be kapcsolgat a venti. Így most csendes. :))

Ui.: rájöttem a szöszmötölésem alatt, hogy a GPU és VRAM feszültségeket nem tudja teljesen függetlenül állítani a kártya.
A beállított feszültségek közül a legmagasabb értéket adja a másiknak is. Pl. Ha adok 1.1voltot a GPU-nak, akkor hiába 1V-t állítottam a VRAM-nak, annak is 1.1V-t ad.
Ugyan nincs külön szenzor rá, csak egy VRM VDC out feszmérő van, viszont a konnektoros fogyasztásmérőn egyértelműen kimutatható a fogyasztási értékekből, hogy így van.
Érdekes és sajnálom, mert így a teljesítmény/fogyasztást is nehéz optimalizálni...
Úgyhogy ezért kellett egy közös kis feszt találnom egyaránt a GPU-nak és VRAM-nak.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.