Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46351) koszos91


koszos91
tag

Köszönöm a segítséget!

Majd a felsorolt lehetőségeket kipróbálom és beszámolok róla, hogy végül mi volt a gond.

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#46352) pacni120


pacni120
tag

Sziasztok!
A feleségem Asus RX570 kártyája elkezdett vacakolni. Látszólag minden normálisan üzemel, 8 pines csatinál világít a fehér led, hogy a VGA kap áramot, asus logó világít de a monitor nem látott csatlakoztatott eszközt. Hosszas próbálgatás után rájöttem, hogy a PCI-e 16x-es slot és a kártya csatlakozásánál lehet valami kontakt hiba (?), mert ha nem rögzítettem a gépházhoz csavarral a kártyát, akkor a kártya saját súlya hatására "megfelelő" pozícióba került a pci slotban és tökéletesen működik.
Lehet ebből hosszabb távon probléma? Esetleg ebben a nem vízszintes helyzetben próbáljam meg rögzíteni a kártyát? Vagy lehet ez akár egy VGA/Alaplap pci-e slot halál előszele?
Az alaplap viszonylag új, a VGA nyilván valami bányász kari volt...
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#46353) bobalazs válasza pacni120 (#46352) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ha csak "görbén" feküdve üzemel rendesen akkor az elég baj. Inkább a pci-e foglalat környékén keresd a bajt mert a vga kártya szvsz fix. Van mondjuk meghajlott pcb de te tudod ha egyenes, akkor inkább a lap a ludas. Legkönnyebb cseresznye evés próbája az lesz ha beledugod másik gépbe.
Egyébként még mindig jobb hanyatt fektetni a gépházat ilyen esetben, mint hogy hagyjad hogy lehúzza a vga a foglalatot.

(#46354) Csupingo válasza pacni120 (#46352) üzenetére


Csupingo
veterán

Másik foglalat nincs az alaplapon, amiben normálisabb pozícióban lenne? Akár fel lehet lazítani az alaplap tartó csavarokat is és olyankor 1-2 mm-t tudod tologatni, talán segít valamit. Kártyát kivenni, határozottan visszatenni, és a rögzítő csavar betekerésekor figyelni, hogy jól álljon?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#46355) pacni120 válasza Csupingo (#46354) üzenetére


pacni120
tag

Sziasztok!
Köszi a tippeket! A másik gép egy RTX-es "szörnyeteg", azt ha lehet már soha az életben nem bontanám meg, jó lenne megúszni.
A VGA ki/be, CMOS reset, csatik ellenőrzése stb. persze megvolt, pont ez volt a macera benne, hogy tök random adta a jelenséget, véletlenül bukott ki, hogy a kontakt lehet rossz.
Viszont az alaplap csavarjainak macerálás elég jó ötletnek tűnik, illetve én is úgy terveztem, hogy a kártyát majd működő pozícióban rögzítem a csavarral, esetleg kap majd valamilyen támaszt is a kártya másik vége.

(#46356) koszos91


koszos91
tag

Sziasztok!

Ugy nez ki megvan a hiba forrasa. Vagy a Rdr 2 (eredeti verzio, mert ha meg "viragboti" lenne meg is ertenem) vagy pedig a Rockstar launcher okozza az anomaliat (kilepes utan az asztalon, ugy hogy semmi nem megy valami hasznalja a GPU t). Minden megcsinaltam frissites letiltasa, DDU val pucolas, utolso szamomra stabil Radeon szoftvert feltelepitettem es utana is produkalta, akkor gondoltam mi lenne ha mas jatekot is kiprobalnek, mas launcherrel es lass csodat sehol nem volt ilyen. Ahogy kileptem nem volt terheles. (3 kulonbozo jatekot probaltam, mas mas launcherrel)

Esetleg, valaki akinek fent van az Rdr 2 vagy valamilyen Rockstar jatek ala tudna tamaszti az elmeletem. De az is lehet, hogy csak nalam van galiba es egyedi esetrol beszelunk. :DD

Köszönöm megegyszer az otleteket. :)

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#46357) bobalazs válasza koszos91 (#46356) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Egyedi az eseted.
Ezt azonnal kideríthetted volna monitorozással hogy mi pörgeti, és akkor nem kell fölösleges köröket járnunk.

(#46358) koszos91 válasza bobalazs (#46357) üzenetére


koszos91
tag

Felig meddig monitoroztam a gepet, mert a hwinfo is futott, neztem a feladatkezelot is de csak annyi lattam, hogy terheles van, de azt nem, hogy micsoda.

De ha erre esetleg van valami program, ami pontosabban irja, mint a feladatkezelo, azt szivesen veszem es akkor hamarabb meg lesz a megoldas.

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#46359) bobalazs válasza koszos91 (#46358) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

hwinfo64 hasznos. process explorer. Admin módban futtatva mutatja a vram, gpu használatot, ebből kiderül épp mi terheli a kártYát. bezárod a programot és a terhelés lemegy akkor meg is van a ludas.
hasonló a win task manager is de nem mindig megbízható szvsz.
Viszont láttam már behúzott drivert is sajnos ahol ők csak újraindítás segített.

(#46360) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Háh... RX 580... után GTX 1070... most meg RX 470....
Akit érdekel, hogy miért, egyszerűen csak jó ütemben szálltam be és szálltam ki. Illetve a GTX 1070 a játékaimban messze nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, úgyhogy a piaci értékét figyelembe véve nem tartottam meg.
Sokat bogarásztam, mert a factory beállításokkal nagyon durván fogyaszt.
Azt viszont észrevettem, hogy a teljesítményhangolásban beállított feszültségeket nem köeti pontosan. Idle-ben 300Mhz-en nem lehet 800mV alá tolni.
Ha terheli valami a kártyát, akkor legalább 947-950mV küld a GPU-nak, hiába állítom lentebb. Az órajeltől se függ, még ha csak 1000MHz alatt fut, terhelve, akkor se megy lentebb 950mV-nál.
Azt gondolnám lehetne lentebb menni és akkor a kis terhelésű játékok is jóval kevesebbet wattot igényelnének.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#46361) bobalazs válasza Aprósólyom (#46360) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez gondolom kártyafüggő is. Nem tudom, csak gondolom hogy nem egyformán adják a feszt a kártyák, és a szoftveres felülírás se azonos.

(#46362) Aprósólyom válasza bobalazs (#46361) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nálad terhelés közben, alacsony órajelen (pl 900MHz-en) le lehet menni 950mV alá?

Jevons paradox

(#46363) bobalazs válasza Aprósólyom (#46362) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog


Nálam a gyári 910 Mhz 824V a 608Mhz meg 0.818.

[ Szerkesztve ]

(#46364) Aprósólyom válasza bobalazs (#46363) üzenetére


Aprósólyom
addikt

900mV környékén elég jól fogyaszt ez az RX 470. :) (csináltam pár mérést: 920mV-nál még lineáris teljesítmény/Watt növekedést mértem. 990mV-nál 6 százalékpont a különbség fps és watt növekmény között, úgyhogy még az is so-so...)

935mV-on találtam egy optimális beállítást, GPU/VRAM: 1150/1625.
60 foknál kapcsol be a venti a gyári beállítások szerint. Játék alatt ki-be kapcsolgat a venti. Így most csendes. :))

Ui.: rájöttem a szöszmötölésem alatt, hogy a GPU és VRAM feszültségeket nem tudja teljesen függetlenül állítani a kártya.
A beállított feszültségek közül a legmagasabb értéket adja a másiknak is. Pl. Ha adok 1.1voltot a GPU-nak, akkor hiába 1V-t állítottam a VRAM-nak, annak is 1.1V-t ad.
Ugyan nincs külön szenzor rá, csak egy VRM VDC out feszmérő van, viszont a konnektoros fogyasztásmérőn egyértelműen kimutatható a fogyasztási értékekből, hogy így van.
Érdekes és sajnálom, mert így a teljesítmény/fogyasztást is nehéz optimalizálni...
Úgyhogy ezért kellett egy közös kis feszt találnom egyaránt a GPU-nak és VRAM-nak.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#46365) bobalazs válasza Aprósólyom (#46364) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam a Vertcoin bányászat közben lett felfedezve a legoptimálisabb watt-teljesítmény 1266 Mhz 0.987V 1750 Mhz VRAM.
Kevesebb mint a gyári 1303 Mhz ám az csak 1.03 körül megy kvázi stabilan.

(#46366) #50433536


#50433536
törölt tag

Hogy lehet a virtuális valutakat forintra vagy euróra valtani?

(#46367) varmi2 válasza #50433536 (#46366) üzenetére


varmi2
nagyúr

Erre valók a váltók, binance, coinbase, kraken, crypto.com stb.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46368) bobalazs válasza #50433536 (#46366) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kicsit vagy rossz topikban.

(#46369) #50433536 válasza bobalazs (#46368) üzenetére


#50433536
törölt tag

Te adtad a bányászati ötletet. Valahogy olcsón, napelemrol kellene üzemeltetni az rx590-es kártyámat, amikor bányászok. Úgyis jön a nyár es 3millios allami támogatás van új rendszer építésére.

(#46370) bobalazs válasza #50433536 (#46369) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem a legjobbkor gondolkozol a bányászaton, ETH bányászat POSra vált az idén.
Régen ETC-t bányásztam, amit eladtam olcsón, én hülye 7 vs 120$
Aztán Vertcoint, ami nagyon gyengén terheli a grafikus kártyákat (még játszani is lehet mellette)
de aztán nem olyan rég ott volt a jutalom felezés, és így nem éri meg. (árfolyam nem tartott vele jutalommal -lépést)
Jelenleg, hála isten, nincs kilátásban újabb bányászatban jól jövedelmező kriptocoin.
Ne is legyen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46371) AxBattler válasza bobalazs (#46370) üzenetére


AxBattler
félisten

+ nemsokára jön a sok jó VGA, indulhat a vadászat! ;]

Teljesen felborítja az amúgy is káoszhoz közelítő videokártya-piacot az orosz-ukrán háború

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46372) geprombolo


geprombolo
senior tag

Sziasztok, az XFX RX570-esem elkezdett fekete halált dobálni játék közben. Kapott egy alapos takarítást, nem javult. Utánaolvastam, mindent kipróbáltam, végül egy fura ötletem támadt, bár nem hittem benne: a memória modulok kaptak szép nagy grafit fóliát és a hiba megszűnt. :C Gondolom halódik valamelyik modul, így viszont még élhet jó ideig.
Van viszont egy másik gondom, mégpedig az, hogy szőrös fánk alatt felmegy a hőmérséklet 90 fok köré és ott is marad annak ellenére, hogy a ventik maxon pörögnek, sőt le is szabályoz a kártya a további hőmérséklet emelkedést akadályozandó. A hűtés rendben van, nincs százéves beszáradt paszta a gpu-n. A kérdésem, hogy ez a jelenség mennyire normális? Nem emlékszem, hogy régebben ilyet csinált volna.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#46373) Aprósólyom válasza geprombolo (#46372) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Vidd el orvoshoz rendelési időben, majd ő megvizsgálja kicsi szívét. :K :R

Jevons paradox

(#46374) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok. Rx 480 8gbhoz milyen drivert és honnan tudok leszedni amit fel is telepíti Windows 10 64bitre mert nem engedi felrakni a legujabb amd Vga drivert és kevés fps van a játékoknál. Help :F

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#46375) macy válasza nesh_019 (#46374) üzenetére


macy
addikt

A legújabbnak jónak kéne lennie. Meliyk driver van most fent?

(#46376) nesh_019 válasza macy (#46375) üzenetére


nesh_019
senior tag

Egyik se, újra lett telepítve a Windows 10 és nem rakja fel a drivert, a Windows update se frissít... Érdekes.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#46377) bobalazs válasza nesh_019 (#46376) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Windowsba kapcsold ki az automatikus driver frissítést [link]
DDU = display driver uninstaller (ujrainditás safe módban)
driver legyalul, ujraindit, új drájvert felrak.

(#46378) AxBattler válasza bobalazs (#46377) üzenetére


AxBattler
félisten

Windowsba kapcsold ki az automatikus driver frissítést [link]
Vezérlőpulton belül ez hol található meg? Egyszerűen nem találom...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46379) bobalazs válasza AxBattler (#46378) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

[link]
a régi vezérlőpultban, rendszer pontban
[link]

(#46380) AxBattler válasza bobalazs (#46379) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, ott kerestem... végül magam is ráleltem, de ez a leírás jól jön! Köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46381) savior


savior
őstag

Ezek a kártyák támogatják a 2.0-s FidelityFX Super Resolution eljárást?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#46382) bobalazs válasza savior (#46381) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Igen-Nem
Minap láttam a javasolt diagramot rx 590től kezdődött.
De épp inditottam másik hszt catalyst topikban, hogy,

Nem kicsit kapitalista genyóság hogy az új AMD driverben RSR van ami FSRt használ, de csak új generációs hardveren használható? Emellett meg itt az ingyenes FAR CRY 6 hétvége és a beállításokban lazán be kapcsoltam az FSRt, az öreg RX 480on. Mellesleg jó nagyot ugrott az FPS.
Mindkettő FSR alapú. Nem értem miért nagyon nem ugyanaz?
Egyik a játékba van beleépítve (vagy nem) a másik meg az összes játékra alkalmazza ugyanazt, drájverből.
Szerintem ugyanaz.

(#46383) Aprósólyom válasza bobalazs (#46377) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Miért kellene kikapcsolni?
Nem az a problémája, hogy a windows teszi fel, hanem hogy egyáltalán nem megy fel a driver.
A windows is működő drivert tud telepíteni. Működne a kártyája, ha jól működne, de nem működik jól, ez a baj.

#46374 nesh_019
Én akkor tapasztaltam ilyet az MSI RX 470 kártyámmal, mikor módosított BIOS-t tette fel rá. Sehogy sem ismerte fel az AMD driver a kártyát. (Pedig csak a minimum feszültséget, és a minimum ventillátor PWM értékeket állítottam kisebbre... :((( ) Úgyhogy ment vissza az eredeti és máris hibátlanul működik és flottul települ a driver. (És pont win 10 64 bit alatt.) :B

Jevons paradox

(#46384) bobalazs válasza Aprósólyom (#46383) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hátha bekavar, pl. mikor windows más verziójú drájvert rak fel, beakad-összeveszik azzal amit te kézzel letöltesz és felrakod. Gondolom én.

(#46385) Aprósólyom válasza bobalazs (#46384) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én szimplán le szoktam tiltani a hálózati kártyát addig. :)
De a lényeg, hogy a jelenség alapján hardveres vagy firmware szintű hiba feltételezhető, nem pedig OS/driver.

Jevons paradox

(#46386) bobalazs válasza Aprósólyom (#46385) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát mondjam azt hogy a DDU úgy tuti ha nincs automatikusa drájver felrakva az első bootot követően windows által? Mert nagyon gáz mikor a hülye win felrak valamit aztán meg megy rá amit én rakok föl közbe meg reboot is kell...
Ezerszer egyszerűbb letiltani a francba, megy a gép az automata drájverek nélkül is rendesen. Amihez kell azt majd én felrakom, hisz nem vagyok hülye.

(#46387) TIT válasza bobalazs (#46386) üzenetére


TIT
veterán

Még jó,hogy ha fent van az amd driver a win nem rakja rá az ő vackát,főleg,hogy más.

(#46388) geprombolo válasza Aprósólyom (#46373) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hát ezzel sokra nem megyek. :(

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#46389) Gyuri27 válasza geprombolo (#46388) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha még nem teljesen döglött akkor finomhangold. Sajna xfx, asus exp, msi armor kerülendő mivel hulladék kategória.
Szóval csökkentsd a feszeket. Nagyjából 1150 körül kap. Reálisan 950-980mv környékére le lehet vinni jelentős teljesitmény csökkenés nélkül. Eleve így kellett volna használni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#46390) Aprósólyom válasza geprombolo (#46388) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nyilvánvalóan nem normális. Egy ~5 éves kártya nem hal meg egyik pillanatról a másikra.
Egy RX 570 kb. 150wattot kajál, default TDP-n, maxon. Sok a 90 fok.
A hotspot ilyenkor már 105-115 fok között van. Leszabályoz, ezért "csak" 90 fok. Esélyes, hogy rosszul van összetéve a hűtés vagy elromlott a hőcső és elszökött a folyadék gáz formájában. Nem halottam még ilyenről, de minden is elromolhat.. Gyártás után szokták ellenőrizni a hőcsöveket, hogy sikerült-e hővezetőre gyártani. Úgyhogy bármi előfordulhat fáradással egy kis gyártási hiba vagy anyagfáradás után...
elárulhatnál pár adatot, feszültség/frekvencia,venti RPM,környeztei hőfok, zárt PC ház?, stb...

Jevons paradox

(#46391) CirrMee válasza Aprósólyom (#46390) üzenetére


CirrMee
addikt

Pár topiccal arrébb CPU fronton évente elő szokott fordulni 1-2 sziki-szöki gázas hőcsöves hűtés, érdemes azt is belevenni a számításba.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#46392) Aprósólyom válasza CirrMee (#46391) üzenetére


Aprósólyom
addikt

:R Köszi az infót!
Én csak láttam hogyan gyártják + van egy kis műszaki látásmódom, illetve tudom, hogy 2-3 hőcsőnek el kell bírnia ennyi TDP-t, ha a hűtés jól megtervezett és elég hideg levegőt képes szállítani a ventillátor. (Nem halkan, de működik. Halk hűtéshez, már nem árt 4-5-6 hőcső ekkora hőteljesítményhez.)
Úgyhogy ebből feltételezhető, hogy ha az az RX 570 90 fokos furmark alatt, akkor ott vagy iszonyatos áramszivárgás van vagy iszonyatos tuning vagy rossz hűtés. Vagy ezek kombinánciója.

Jevons paradox

(#46393) TIT válasza Aprósólyom (#46390) üzenetére


TIT
veterán

Nekem meghalt 3,7 évesen a 4770,memoriahiba valszeg,elég morci voltam,főleg,hogy drágább volt az utódja.

(#46394) AxBattler


AxBattler
félisten

RX 500-as kártyákon tipikusan milyen vastag hőleadó gap pad-eket használnak?
RX570 ITX-en én 1mm-t mértem a RAM-on lévőkre (bár mintha egy hajszállal vastagabb lenne), és valamivel kevesebbet a VRM-en lévőkre.

Nagy bakot lövök, ha mindegyikre egységesen 1mm-es teszek?
Arctic-ot néztem ki...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46395) varmi2 válasza AxBattler (#46394) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, nagy bakot lősz, mert ha túl vastag gap padot használsz, akkor elemeled a gpu-ról a hűtést.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46396) AxBattler válasza varmi2 (#46395) üzenetére


AxBattler
félisten

Oké, de a túl alacsony meg nem érintkezik a bordával, nem? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46397) Danecay válasza varmi2 (#46395) üzenetére


Danecay
őstag

És ha mondjuk 0.8mm-es kellene, az 1mm pad nem képes lapulni 0.2mm-t rögzítés során?

(#46398) AxBattler válasza Danecay (#46397) üzenetére


AxBattler
félisten

A VRM-re ráadásul jóval kisebb "kockák" kellenek.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46399) Gyuri27 válasza AxBattler (#46398) üzenetére


Gyuri27
félisten

Veszel vagy három fajtát ha nincs biztos adat. Aztán összesakkozod?
Amúgy mennyi ennek kilója? Hol kapni?

Amd - Radeon - Ryzen

(#46400) Aprósólyom válasza AxBattler (#46396) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Így van, akkor meg nem lesz jó a hőátvitel. Biztos, hogy össze kell szorítani kis mértékben ezeket az anyagokat, hogy jó lenne a hőátvitel. Ha épp csak összeér, de nincs rajta elég nyomás, akkor biztos nem lesz jó a kontakt és nem megy majd át rajta elég/jelentős hőenergia.
Ha megvan a gyári ne cseréld le.

Különféle keménységű cooling padek vannak, nem véletlen, mert nem fognak minden egyes eszközre, mm pontosan gyártani.
A kemények jobb hővezetők, viszont necces, hogy megfelelő lesz a résbe és kellően össze tudod e préselni csavarozással.
A puhábbak rosszabb hővezetők, viszont sokkal könnyebben szétnyomódik, ha összeszorítod.
Ha nem tudod szétnyomni a gap padet, akkor eltarthatja a GPU-tól a hűtés síkját....

Én pont nemrég küldtem vissza egy műszaki területen tevékenykedő PH! srác felújított Radeonját mert szar lett az eredmény.
Diskurzusunk alatt kiderült, hogy tényleg problémája volt a felújítással: a vékonyabb túl vékony volt, az eggyel vastagabb jónak tűnt viszont én észrevettem már, hogy nem tudta annyira összenyomni a gap padeket, így a GPU-tól féloldalasan eltartotta a hűtés síkját.
+ A túl vastag és túl kemény gap padek és a csavaros rögzítési pontok miatt durván hajlította a PCB-t. több helyen, ellentétes irányba...
jóformán két infelxiós pontja is volt a PCB síkjának... Hány meg hány lelkes noob cseszheti el a kártyát (majd adhatja el a használt piacon), ha egy műszaki területen, elektronitechnikai átfedésekkel dolgozó is benézi...?

Nem tudom mi a megoldás, mert nem volt még dolgom gap paddel. Lehet hogy előzetesen egy présben ki lehetne lapítani a keményebb cooling padokat? Nem tudom. Vagy egszerűen nem szabad megvenni a jó hővezető típusokat, hanem a puhább, rosszabb hővezetőket kell megvenni.
A hardverparón van egy srác, aki láthatóan gap padekkel foglalkozik, talán ő tud segíteni:
Thermal pad gap pad Sekisui kétoldalas hövezető ragasztó ramsünik

#46399 Gyuri27: Szerintem nem olcsó annyira, hogy hogy egy Radeon 400/500 típusú kártyára megérje 2-3 félét vásárolgatni a jobb minőségekből. Simán 3000 HUF egy kb 10cm*4cm. ha vesz 3-t már 10k? egy 200e+ kártyánál mindegy.
Inkább vegyen egy egyszerű, olcsó, de legalább puha változatot, amit jellemzően a gyárak is szoktak alkalmazni.
Valamilyen módszerrel pedig határozza meg a rések távolságát.
(PL. halmozzon papírlapokat és próbálgassa... Gondolom nem lesz neki otthon hitelesített hézag mérő szerszáma... úgy is csak 0,5mm vastagságonként tud vásárolni padokat, úgyhgoy arra jó megoldás lehet, ha papírral méricskél... :) )

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.