Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46651) Aprósólyom válasza Sly189 (#46650) üzenetére


Aprósólyom
addikt

0. (utoljára jutott eszembe) Említettem a gyors boot-t. Kipróbáltad a gyors boot kikapcsolását? Az MSI fast boot-t meg mindenképp kapcsold ki, amíg keressük a megoldást. Az MSI Logo kikapcsolását is kipróbálhatod, ezzel látnod kell a boot folyamat feliratait, ha a képernyőre kimenne végre a video jel. (jah és remélem advanced és nem EZ módba kapcsolod a BIOS-t.)

1. RX 580-ra csatlakozott HDMI-vel lépj a BIOS-ba és fekete képernyőnél húzd ki a HDMI kábelt, majd dugd vissza. Próbáld ki mindkét HDMI csatlakozóval, mert nekem van olyan sejtésem, hogy egyes kártyáknál priorizálva van a csatlakozó, ami pont bootolásnál válik
érdekessé. (win esetén már nem számít, mert olynakor már betölt a VGA driver)

Biztos, hogy az iGPU és dGPU ütközik az inicializilási sorrendben, ha lehet ilyet mondani.

2. Tegyél egy próbát CSM módban.
Ha ez sem, akkor letiltanám az iGPU-t az alaplap integrált eszközök menüjében.

3. Vagy ez így működik, amit furcsálnék. Gyártó válogatja, hogy milyen BIOS-t ír.

4. Ha ezek nem működnek akkor meg írnék egy rövid levelet az MSI supportnak, hogy egyébként az RX 580-ra dugva a monitort is be kellene-e jöjjön a BIOS. A BIOS ide vonatkozó fontosabb beállításokat ne felejtsd el megírni nekik, ha eddig a pontig nem sikerült megoldani ezt a jelenséget.

(Egyébként nekem MSI B460 Tomahawk alaplapom van + még birtokomban van egy MSI RX 470 Gaming, de nem tapasztaltam vele ilyen jelenséget. Igaz egy iGPU nélküli i5-10400f-t használok, úgyhogy nem is ütközik iGPU és dGPU.)

Jevons paradox

(#46652) Sly189


Sly189
senior tag

Szia, iGPU már nincs, így nem lehet ütközés. Kicseréltem a CPU-t 5600X-re. Így sincs kép BIOS belépéshez, közvetlenül a Windows login képernyőre dob. Mindkét HDMi-t próbáltam, amit írtál hogy BIOS-ba belépési gomb lenyom és utána HDMI ki be, át dugtam és semmi. Még arra gondoltunk egy másik kollégával, hogy a HDMi végén lévő Hisense 55U8QF tv felbontása nem tetszik neki. Ezt délelőtt zárom ki egy másik full HD tv vel. Monitor nem áll rendelkezésre egyenlőre. Kábel kizárva, új jó minőségű. HDMi 2.0b. Jó lett volna beállítani a BIOS-ba legalább a RAM sebességet :)) esetleg azt tudom máshonnan állítani?
Jövőhéten tudom majd próbálni egy 1660 Super kártyával is.

(#46653) vargacs0909 válasza Sly189 (#46652) üzenetére


vargacs0909
csendes tag

Szia!

Nekem ugyanez volt a problémám egy Sapphire Nitro+ rx 580 4GB kártyával. Nekem még annyi volt pluszban, hogy ha felraktam a gyári AMD-s Adrenalin meghajtóprogit, akkor is meghalt a kijelző: a gép bebootolt, a billentyűzet reagált, csak éppen fekete volt a képernyő, nem látszott a win sem. A monitor annyit írt, hogy "no signal".

A win saját meghajtó progijával meg ment minden simán (mármint volt win, de bios az így sem).

Nálam az lett a megoldás, hogy - szerencsére - a kártyán dual vbios van. Átváltottam a másikra és azzal most megy a kártya hibátlanul (kopp-kopp). Látom a bios-t, nem kell variálni az UEFI móddal sem.

Ja és használtan vettem a kártyát... Valószínűleg az előző tulaj mókolt valamit a vbios-al :W

[ Szerkesztve ]

(#46654) Sly189 válasza vargacs0909 (#46653) üzenetére


Sly189
senior tag

Köszönöm! Igen, BIOS-al volt baj, idő közben sikerült a VGA Biosát flashelni. Végső megoldásként tekintettem erre, de úgy látom ez kellett, most már működik minden. :R
Frekvenciákkal nem játszott senki elvileg, mert 1380/2000MHz.

[ Szerkesztve ]

(#46655) Aprósólyom válasza Sly189 (#46654) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az igen, hogy mókolják a bányászok?!
Mondjuk én azzal is kezdem, az "új" kártya beszerzése esetén, hogy felteszem rá az eredeti BIOS-t. :B
De most már legalább tudom, hogy ilyen probléma is lehet.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#46656) Gyuri27 válasza Aprósólyom (#46655) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vannak optimalizált beállitások. Ezt rakják rá a bányászok.
De ez nem mostani probléma. Lapozz vissza néhány évet és meglátod.

Amd - Radeon - Ryzen

(#46657) Aprósólyom válasza Gyuri27 (#46656) üzenetére


Aprósólyom
addikt

"Tanács a fórum használatához: ha valaki beszól ne szólj vissza. Te bant kapsz. Ő nem. És még a hsz-ét se törlik. No nem baj. Van ab."

Jevons paradox

(#46658) bobalazs válasza Gyuri27 (#46656) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hiányzik a digitális aláírás a módosított bios irás esetén,igy a driver sem ad képet. Patchelni kell driver telepítés után.
Hagyományosan nálam pl használhatatlan a kártya ugy.

[ Szerkesztve ]

(#46659) szabozsolt87 válasza Aprósólyom (#46647) üzenetére


szabozsolt87
tag

Csökkentettem a feszt ahogy írtátok, de javulást nem hozott. Még nem kísérleteztem vele tovább, mert elég kevés az időm sajnos. A hővezető lapokat megrendeltem szétszedem és újra ragasztok és pasztázok mindent. Meglátjuk milyen eredménnyel jár és köszönöm, mert sokat segítettetek.

(#46660) bobalazs válasza szabozsolt87 (#46659) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Jó. Volt itt tapasztalta valaki hogy nem megfelelő vastagságú volt a pad és nagyon rosszak lettek a tempek.

(#46661) Ellia


Ellia
addikt

A mai nappal nyugdíjazom a kártyám, megjött a váltás (RX6700 XT), szóval, "so long and thanks for all the fish!" :)

(#46662) bobalazs válasza Ellia (#46661) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

ByeBye.
Idővel ez a topik is kihal mint a 270x-es is anno.

(#46663) Lacccca87 válasza bobalazs (#46662) üzenetére


Lacccca87
őstag

Nalam valoszinuleg sokaig megmarad meg. Igaz nezegetem mit vennék, foleg hogy kezd borulni a haszmalt piac, de eladni nem fogom. Tartalek vga nak tokeletesen meg fog felelni a 480 :)

(#46664) szabozsolt87 válasza bobalazs (#46660) üzenetére


szabozsolt87
tag

Igen olvastam a hozzászólásokat az még egy érdekes kör lesz, mert lehet nem is lesz jó és erre nem igazán találtam leírást a gyárit nem néztem anno milyen volt :/

(#46665) Aprósólyom válasza szabozsolt87 (#46664) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Megfontolnám a helyedben, hogy átnézem az eredeti hűtőt, hogy megcsináld jóra, mert (annak bőven is megfelelőnek kellene lennie), és add el külön az Arctic hűtést most, mert azt csak bizonyos GPU-kra lehet feltenni. Azokból 1-2 GPU-nak még van értelmezhető értéke a piacon így ég ér is valamit az arctic hűtő. Ellenben ha megtartanád sokáig, ahogy értéktelenednek el a kompatibilis GPU-k úgy el fog értéktelenedni a hűtő is.
De ez csak abban az esetben alternatíva, ha az eredetit vissza tudod rá aplikálni megfelelően.
(Arra utalok csak vissza, hogy mikor megvetted használtan és 90 fokos volt, akkor ott valami eleve nem volt kóser. Tudom ott a másik paraméter is: a giga venti nem a leghalkabb, de egyedi ventillátor görbével szépen be lehet specifikálni. Volt Giga GTX 1060-am, ugyan azzal a ventivel, úgyhogy tudom miről beszélek.)
Csak mint egy javaslat. :R

Jevons paradox

(#46666) ubiii


ubiii
csendes tag

Sziasztok!
Pár héttel ezelőtt történt velem, hogy egyszer csak (talán win frissítés miatt) nem volt driver elérhető, a teljesítmény emiatt sehol sem volt ahol kellett volna. A megoldást végül az jelentette, hogy driver telepítése után kéri a restartot, ezután újra el kell indítani a driver installt és ennek meg kell oldania a hibát egy újbóli újraindítás után. (bár nekem talán még egyszer kellett ezt eljátszanom) Csak azért írom ezt, hogy ha esetleg Ti is belefutnátok egy ilyen anomáliába akkor talán tudok segíteni :) btw, ezen videó alapján sikerült megoldanom

(#46667) szabozsolt87 válasza Aprósólyom (#46665) üzenetére


szabozsolt87
tag

Nos elírtam egy korábbi bejegyzésemet mert az GTX460 volt :D elnézést kérek. Vissza fogom rakni az eredeti hűtőt most készlet hiányos a hozzá való ventilátor, de 2 hét mire megérkezik. Vissza tudom tenni a gyári hűtőt csak azt kellene tudnom vajon milyen méretű gap padot lehet hozzá jó. 1,5 rendeltem egyébként. Valakinek nincs tapasztalata RX480-alaki újra padozta már mi a megfelelő méret?

(#46668) Lacccca87 válasza szabozsolt87 (#46667) üzenetére


Lacccca87
őstag

Változó, vlt aki egyébként írt a gyártó supportjának emiatt és válaszoltak is. Próbát megér.

(#46669) szabozsolt87 válasza Lacccca87 (#46668) üzenetére


szabozsolt87
tag

Ma írtam Én is a gyártónak egy próbát megér hát ha van tipp és ötlet a problémámra illetve a gap pad méretére.

(#46670) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok,
milyen beállítások mellett javasolt a kép/videó szerkesztés egy Hisense 55U8QF megjelenítőn? (AMD Adrenalin/MSI Center softverben?)
Videókártya RX 580

(#46671) bobalazs válasza Sly189 (#46670) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Minden opció kikapcsolva, RGB módban.

(#46672) Aprósólyom válasza Sly189 (#46670) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Kijelző kalibráció. Nem a Driver beállítástól függ, ha nem állítottad el a default értékeket, mert alapból felismeri a VGA a csatlakoztatott kijelző maximális képességeit.
Kijelző kalibrálásához szükséges egy direkt erre gyártott és minősített termék. Ezek a kalibráló eszközök ahhoz drágák, ha csak egyszeri alkalommal kalibrálj és tapasztalat sem árt. úgyhogy vagy a saját szemedre hagyatkozol vagy beviszed egy szervizbe (pl. Oázis comuter) akik foglalkoznak ilyennel.

Én adnék egy esélyt a szemmel történő kalibrálásra is oly módon, hogy szereznék egy színes nyomtatványt, aminek megvan digitális formában is. (pl egy reklám újság nyomtatott változata, amit egyben elérhető a cég weblapján is digitálisan. A kettőt összevetve próbálnám belőni a színeket, fényerőt, kontrasztot. Szükséged lesz a windows "kijelző színkalbárlása" alkalmazással is "pepecselni")

Jevons paradox

(#46673) Sly189 válasza Aprósólyom (#46672) üzenetére


Sly189
senior tag

Köszönöm, ez a külső referencia anyaggal történő kalibralas nem rossz ötlet 👌

(#46674) bepken válasza Aprósólyom (#46672) üzenetére


bepken
veterán

bakker ez de jó tipp! :) én eddig mindig "csak úgy szemre" belőttem a kalibrálást az említett felületen, aztán lett, amilyen lett :D

gondolom itt nyomtatott referencia alatt valami normálisabb minőségben nyomtatott magazint vagy katalógust kell érteni (mármint pl Aldis reklámújság nem hiszem, hogy olyan rohadt nagy minőségben lenne nyomtatva :D)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46675) bepken


bepken
veterán

vettem egy második monitort, egy egyszerű 1080p@60 monitort

ismét aktuálissá vált a beragadt magas VRAM órajel, korábban írtátok is, hogy CRU-val lehet megoldani a dolgot, de én ha megdöglök se értem, hogyan kellene ennek működnie.... (annyit mondjuk elértem már, hogy szerintem az összes létező beállítást, profilt összecsesztem már)

most mind a két monitornál, ha felül nyitom meg a profilt, ugyanezeket az értékeket hozza ki (korábban egyébként eltérőek voltak az értékek, de valamit úgy elírtam, hogy resetelni kellett default értékekre)

na most nézegettem én ezt a "formulát" ami alapján ki lehet számolni a minimális blanking értéket, de már itt nem értem az egészet....ez most alapból a leírások szerint egy jó érték...vagy félreértek valamit? legutóbb is ezért hagytam a francba az egészet (meg aztán el is adtam a monitort), mert nem értem, ha alapból határérték felett vagyok, akkor mégis mit kéne állítanom? :D

ne haragudjatok, biztosan én vagyok hülye hozzá....megoldást szeretnék csak találni erre, mert bár olvastam olyat is, hogy semmi baja nem lesz max órajelen a VRAM-nak....hát nekem azért vannak aggályaim :) (második monitor meg - az élet úgy hozta - létszükséglet szinten kell mostmár)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46676) bobalazs válasza bepken (#46675) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

reset-all.exe a cru mappába alapra rakja a monitorokat.
Amíg a gyári adatokat nem tudom, semmit se tudok kiszámítani...

[ Szerkesztve ]

(#46677) bepken válasza bobalazs (#46676) üzenetére


bepken
veterán

és a gyári értékeket hogyan fogom tudni visszahozni? :D (mentségemre szóljon, hogy azért nem mentettem el a profilt, mert arra számítottam, hogy az említett .exe futtatása gyári értékekre áll vissza)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46678) bobalazs válasza bepken (#46677) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

reset-all.exe a cru mappába alapra rakja a monitorokat
Ezek a gyári értékek.

Leírás hogy értsed a CRU témát:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#46679) bepken válasza bobalazs (#46678) üzenetére


bepken
veterán

igen, erre nyomtam (nem írtam előzőleg), ez állított mindent a fenti értékekre - mindkét monitoron (pedig a Dell monitor tuti nem ugyanazok az értékek voltak, mint a ma beiktatott BenQ esetében)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46680) bobalazs válasza bepken (#46679) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

restart utána megvolt?

(#46681) bepken válasza bobalazs (#46680) üzenetére


bepken
veterán

restart64-re nyomtam rá, monitorok újraindultak, de órajel változatlan maradt sajnos :/

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46682) bobalazs válasza bepken (#46681) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Windows restartra gondoltam.
DDU legvégső esetben?
Másold be ide a gyári ddu képet ha nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#46683) bepken válasza bobalazs (#46682) üzenetére


bepken
veterán

akkor lehet én csesztem el....holnap nekifutok újra, köszi addig is! :R

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46684) bepken


bepken
veterán

na szóval DDU-val minden letakarítva, most pakolom fel az AMD drivert, de még driver telepítés előtt megnéztem CRU-ban is továbbra is ugyanazok az alap értékek vannak mindkét monitornál, amit tegnap mutattam (ugyebár azóta, hogy a reset-all.exe cuccot lefuttattam)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46685) bobalazs válasza bepken (#46684) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor meg azokat az értékeket kell beírni a táblázatba amit látsz.

(#46686) bepken válasza bobalazs (#46685) üzenetére


bepken
veterán

azt hiszem megtaláltam egy korábbi kalkulációmat....a felső elvileg a DELL monitorom (75Hz) gyári értékei, mint látható az említett 460 felett van a blanking time eleve, én akkoriban emiatt fel is adtam a dolgot és nem dual monitoroztam....

az alsó pedig jelenleg mindkét monitor értékei, igen, mindkét monitornál ugyanazokat hozza ki a "Detailed resolutions" résznél. de ez is határéték felett van, innen jön az, hogy elvesztettem a fonalat.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46687) bobalazs válasza bepken (#46686) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Most mindkettő monitornak azonosak az értékei, úgy ahogy a második sorban van megadva?
Nem tetszik nekem a 666 blanking time. Nem vagyok egy zseni de gyanús hogy végtelenül ismétlődő szám miatt nem tudott kerekíteni rendesen, és az zavart be a drivert / késztette max órajelekre. Lejjebb vinném a 45 blanking értéket 32 re, így 474 lenne az a blanking time. probáld csak ki azt.

(#46688) bepken válasza bobalazs (#46687) üzenetére


bepken
veterán

igen, mindkettőnek azonosak az értékei, ha a felső résznél a "Detailed resolutions"-t nézem.

a BenQ-nál most átállítottam a blanking értékét 32-re sajnos semmi sem történt (újraindítás után sem), majd próbaként átállítottam mindkettőnál, akkor meg fekete képernyőt kaptam és csak F8-ra jött vissza a recovery-vel :D

blanking átírásával egyébként a total lines is változik 1112-re

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46689) bobalazs válasza bepken (#46688) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy kipróbálhatod ezt is: detailed resolutions alatt nézd meg az asztalon használt értékeket. klikk az editre, másold ki a refresh rate számot. Zárd be. Nyomj az Addra, és válaszd a CVT-RB2 Standardot, illeszd be a kimásolt refresh rate számot. Mentsd el.
Válaszd ki az új felbontást windowsban. Restart64et futtasd le a CRU mappában. Nézd meg lejjebb ment e a az órajel.

(#46690) bepken válasza bobalazs (#46689) üzenetére


bepken
veterán

mindkét monitoron feketeség sajnos :/ vagy nem tudom, jól értelmeztem e....nekem 60.0000 jelenleg mindkettőnél a refresh rate, tehát ezzel hoztam létre (most találomra épp a Dell monitornál egy CVT-RB2 profilt)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46691) bobalazs válasza bepken (#46690) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha van türelmed, játszadozzál vele, 32ről 33ra, 4, 5 stb. Tippem nincs több, hisz meghaladta a blanking time a 460at, ez lenne a lényeg. Sok embernél alacsony a blanking time, és nem érvényesül a VESA szabvány, így nem tud vele a vga mit kezdeni és maxon járatja az órajelet.
Fura olvasni hogy korábban más értékeket mutatott mindkét monitor majd DDU illetve driver install után megint egyforma értékeket?

[ Szerkesztve ]

(#46692) bepken válasza bobalazs (#46691) üzenetére


bepken
veterán

szinte biztos vagyok benne amúgy, hogy én vagyok hülye az egészhez, szóval tényleg köszi a türelmedet :)

ezt a részét én tényleg úgy érzem, hogy értem. mármint hogy miért kellene megemelni ezt a blanking értéket. Te is tök jól leírtad még anno, videók alapján is tiszta nagyjából a lényeg.

ami számomra nem világos, hogy maga a tool mi a szart csinál? csak mert most ott tartok, hogy a "Detailed resolutions" résznél van mindkét monitornál megegyező profil, ami korábban tényleg nem ugyanaz volt. illetve a Dell esetében az "Extension blocks"-ban található profilok közül sikerült a 75 Hz-es (74,972 Hz) profilt visszamásolni. amivel megint mit csináltam? szerintem semmit..... windows beállítások alatt eddig is volt 75Hz beállítási lehetőség.

tehát pl most nem kéne megjelennie egy ilyen 74,972 Hz beállítási lehetőségnek is a sima windows beállításokban?

"Ha van türelmed, játszadozzál vele, 32ről 33ra, 4, 5 stb" - és ezt mindkét monitornál egységesen kell állítanom, igaz?

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46693) bobalazs válasza bepken (#46692) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem logikus egyébként valóban, hogy mindkettő 60 hz.-en és stimmel a blanking time is, és nem veszi le az órajelet. Először egyesével állítgatnám át, aztán mindkettőnél, feljegyezve hol nem marad fekete a képernyő. a 75 hz nek meg kell hogy jelenjen.
Elvileg itt. [kép]

(#46694) bepken válasza bobalazs (#46693) üzenetére


bepken
veterán

azt még megkérdezhetem, hanyas CRU verziót használtad legutóbb? kicsi esélyt látok rá, de az is lehet, hogy ez a legfrissebb 1.5.1 verzió szivat engem....

most pl ha restart64-et nyomok, akkor instant fekete lesz minden.

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46695) bobalazs válasza bepken (#46694) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Elvileg nem számíthat az. Az 1.5.1et.
De ha nem tetszik ugyanúgy tudsz csinálni egyedi felbontást AMD driverben is.

(#46696) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Win 10 rx480 8gb os valtozatnal nem tapasztalom a 2 kijelzos max orajelet. Dp (monitor 240hz) hdmi (4k tv 120hz) van ra kötve.
Fura hogy ez miert ilyen radom, van akinek beakad van akinek nem :F

(#46697) bobalazs válasza Lacccca87 (#46696) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Én igen. 4k 60 + 1080 165
Nem zavart eddig mert csak kikapcsolom a kiterjesztett módot ha már nincs használatban. Ha meg használva van akkor megy is rajta valami, ergo nem lesz 300 Mhz.es.

[ Szerkesztve ]

(#46698) bepken válasza bobalazs (#46697) üzenetére


bepken
veterán

tegnap éjszaka egyébként én is erre jutottam végül :)

nem fog 0-24 max órajelen pörögni a VRAM, csak amíg melózok. aztán pedig úgyis visszaveszem a kiterjesztett módot böngészésre meg játékra. (vagy lehet baja hosszabb távon napi 8 óra meló mellett?)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46699) bobalazs válasza bepken (#46698) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

(vagy lehet baja hosszabb távon napi 8 óra meló mellett?)
ezen fölösleges agyalni mert ilyen nincs.

[ Szerkesztve ]

(#46700) bepken válasza bobalazs (#46699) üzenetére


bepken
veterán

akkor meg a francért szarakodtam és tartottalak fel vele téged is :DDD én azt hittem, hogy ez "nem egészséges" a kártyának, mert hogy kvázi idle állapotban is 50 fok felé ment így.

minden esetre tényleg köszönöm a türelmedet :R

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.