Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46951) Papaj x válasza rostiron (#46950) üzenetére


Papaj x
tag

Sku pn a rajta lévő matricán (pci felől), illetve a másik azonosító a pci csati felett is olvasható a nyákon.
A két id-t gpu-z olvassa ki, ami nem feltétlen lehet releváns modolt bios esetén, ha
"kötelező", id-t nem nézve lett moddolva, de jó kiindulási alap lehet, bios váltás esetén "computering" módban az első id jó kiindulási alap lehet, hogy mi is lenne valójában (e366 vagy e353 - spec én is ezzel kínlódtam..).
Mindenképpen érdemes a gyárit kikérni, én azzal is "rábaszintottam", mivel gyanúsan kicsit túl lett moddolva a bios, s nem sikerült teljes mértékben módosítani, valami oknál fogva..

Ámbár.. Ha bányász volt, ezen biosokat mentik maguknak, kérd el az előző tulajtól, vagy ha már ő is így vette, legalább tegyen meg ennyit, h felleli, ha már nem írta vissza... :))

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#46952) rostiron válasza Papaj x (#46951) üzenetére


rostiron
őstag

Még várom a support válaszát, ennyi az össz. infóm:



Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#46953) Papaj x válasza rostiron (#46952) üzenetére


Papaj x
tag

Mindenképpen érdemes, bár nekem nem okozott megoldást.. :R
Akkor lesz a probléma, ha maga a bios ver- szám nem módosult, mert akkor nem fogja felírni, csak azt mondja kész, de nem írja fel (spec nekem nem kért újraindítást sem)..
CMDből lehet, de én nem kínlódtam fele, mert akkor lehet kukára is dobtam volna.

ELVILEG.!! Én már direkt írtam rá más memóriás biost is, nem nyírta ki a kártyát. (dual biosos, így tudtam tesztelni) Így bátraké a szerencse, csak legyen int. vga-s gép.
Szerencsére nekem a kártya még garis - talán-, várom a szervízt, hogy mit lehet vele csinálni (de nekem gyanúsan vga hiba volt, mivel csökkentett órajelekkel ment, gyári oc-val meg tiltott, ezért sem volt ok a gyári bios)..

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#46954) rostiron válasza Papaj x (#46953) üzenetére


rostiron
őstag

[ennél] mi nem stimmel nekem ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#46955) Papaj x válasza rostiron (#46954) üzenetére


Papaj x
tag

Látszólag mindennek kellene, de nekem is stimmelt spec minden, s mégis hibát írt ki rá egyes bios subsystemre..

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#46956) Aprósólyom válasza rostiron (#46954) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha beteszed a GPU-z képet, abból nem lehet megmondani. A ROM az egy kb 256kB adatsor. Valaki csúnya mód belenyúl olyan helyre is, amit az egyszerűsített Polaris editor sem mutat meg a halandó egyszeri usernek. És valószínű ez a te eseted, ezért nem megy sehogy. Ezért kell neked a Sapphire supporttól származó eredeti VBIOS, mármint 2, mert dual bios-os kártyád van.

Jevons paradox

(#46957) Papaj x válasza Aprósólyom (#46956) üzenetére


Papaj x
tag

Én is pont ezt mondom. Hála istennek az 2es biost sikerült lementenem a moddoltat, ezért maradt "életképes" a kártya nálam, a 1-es oc mod bios sajnos eltűnt az éterben, ezért sz@ptam vele..
Én is megkaptam mind2őt, s mégsem lett jó, csak a 2-es comp bios miatt tudtam, hogy életképes a kártya, elvileg..

Nem tudom mit, s hogyan csinálnak vele, de legalább vissza írnák eladás előtt, hogy az új tulaja ne copjon vele.. :((( :W
3 hétig próbálkoztam, vissza küldtem "gariba", hátha megoldják, mégha pénzbe is kerül.. Egyszerűen nem írja át, csak akkor szerintem, ha lenne régebbi bios verzió, vagy cmdbe gondolom, azt meg nem kockáztattam..

Tudomásom szerint a compot nem szokták módosítani, ez nálam is kiderült, hogy de. Az már más kérdés, hogy nem értem minek, bár nem is vagyok bányász..

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#46958) rostiron válasza Aprósólyom (#46956) üzenetére


rostiron
őstag

" És valószínű ez a te eseted, ezért nem megy sehogy. " én meg se próbáltam még frisíteni.
Működik a kártya, nem panaszkodok, csak most vettem és elvileg az 1411/2000 biosa bányász. Ezért keresem az eredetit. A kártya megy driver felmegy rendesen ...
Állítólag ez bányász :

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#46959) rostiron válasza Papaj x (#46957) üzenetére


rostiron
őstag

Neked is bekérték a kártyán lévő biosokat , mielőtt megküldték ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#46960) Papaj x válasza rostiron (#46959) üzenetére


Papaj x
tag

Nem, csak az sku-t és a pn-t. Bár gyanítom mari néni ült előtte, német techet meg se próbáld, mert megkérdezik, hogy svájc, németország, osztrákban vásárolt kártya-e, majd válaszolod hogy magyarország, onnantől kilőve, nem fognak válaszolni, bármennyi levelet írsz.
Usasok meg psztok, nem tudom szebben fogalmazni. Sem köszönés, segítő készség az volt, hogy ha nem jó, küldjem vissza garanciába, ergo lesz@rnak ott is - pedig nyilvánvalóan bios hibás volt a kártya, vagyis az biztos nem volt jó, s az sem amit küldtek-.. :U
Régebbi bios nem küldtek, nem tartanak, így felírni nem tudtam amit küldtek..
Bár nekem különbség az, hogy sikerült felírni a gyári biost (nagyobb órajel és fesz bizonyos tekintetekben), s utána tiltott. Előtte a csökkentett órajeles és vagy feszes modolt biossal ment, de ugyan így a comp biossal is megy, ergo gyanúsan kártya is hibás, vagy csak tényleg szar biost küldtek.. De kiderül..

Nekem annyiból könyebb, h garis a kártya, s ha nem is ingyen, de b@znak vele valamit.. De még mindig a felmenőit szidom az eladónak..

Én is próbáltam normalizálni a ventit, valami miatt nem engedte nekem sem. - nem vagyok tech guru, csak 3 hetet végig kínlódtam vele, s túrás, mindenféle bios után sem jött össze, ugyh nem tudom mit csinálnak vele..

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#46961) rostiron válasza Aprósólyom (#46956) üzenetére


rostiron
őstag

Az érdekelne még ( csak hogy tanuljak ) akik azt mondják, hogy nincs a techpowerup-on bios a kártyámhoz. ( Persze elhiszem ) csak miből látják ők ??
Pusztán csak kiváncsi vagyok .

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#46962) Papaj x válasza rostiron (#46961) üzenetére


Papaj x
tag

Mert a két ID-vel (ami ott szűkítésnek elérhető) közel sincs kielégítve semmi..
Ez olyan, mint pl a suzuki swiftedhez rendelsz valamit alvázszám alapján, s x féle van hozzá még akkor is, mindenből...

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#46963) rostiron válasza Papaj x (#46962) üzenetére


rostiron
őstag

Azt értem ,de mit lát ő, és én/mi nem ? ha megnézi

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#46964) Papaj x válasza rostiron (#46963) üzenetére


Papaj x
tag

Sztem semmit. :))
Nyilván azon felül, h a techpoweres biosokat hogyan kell kezelni..

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#46965) TIT válasza Papaj x (#46964) üzenetére


TIT
veterán

Nehogymár a garis kártyáért fizess,csinálja meg ingyen vagy vissza a babaruhát.

(#46966) Papaj x válasza TIT (#46965) üzenetére


Papaj x
tag

Az a baj, hogy nem a kártya tehet róla magától, hogy nem üzemel.. :F

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#46967) Aprósólyom válasza Papaj x (#46966) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Arra gondol, hogy akitől vetted használtan. Minden adás-vételért jót kell állni, szavatolni kell, hogy azt vette a vásárló, amit kínált neki az eladó. Erre jogszabály kötelez. De ha nem a jogszabály, akkor a tisztesség, a morál. Ilyen perspektívában nincs olyan, amit szoktak írni "egyszeri" eladók, hogy "nincs garancia" vagy csak kipróbálási vagy 10 nap. Bizonyos esetek egyértelműek, hogy tudatosan vagy tudatlanul, de megtévesztés vagy elhallgatás történt, stb.. Az eladónak jót kell állnia a termékért, amit eladott a vásárlónak.

Jevons paradox

(#46968) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
Segítsetek hogy mit írjak a sapphire supportnak, hogy megkapjam a 2 vbios-t végre a kártyámhoz.
Ezt írtam eredetileg:
Hi. For the RX580 video card I just got, I would like to ask for the 2pcs of VBIOS. Serial number: A181700028067 PN: 299-3E366-001SA SKU# 11265-01 Thank you,

Válasz : Please backup current VBIOS and attach it back to us so we can check for you , thanks.

Elküldtem nekik a 2 biost, erre ezt kaptam ma :
Dear Sir/Madam:
Would you mind to tell us which memory of your card loaded?

Mit írjak hogy megértsék ? Persze képeket is küldtem nekik.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#46969) Aprósólyom válasza rostiron (#46968) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Írd meg nekik, hogy milyen memóriákkal szerelt a kártya. Samsung, Hynix, Elpida?

Bár jó kérdés, hogy miért érdekli őket, de azon kívül mást nem tehetsz, mint hogy azt feltételezzük, hogy segíteni akarnak és valamiért nekik kell ez az infó, hogy a megfelelő 2 *.rom fájlt küldjék el.

Jevons paradox

(#46970) TIT válasza Papaj x (#46966) üzenetére


TIT
veterán

Az biztos,hanem a bányász aki elcseszte,add neki vissza aztán kész.

(#46971) Papaj x válasza TIT (#46970) üzenetére


Papaj x
tag

Aprósólyom: Próbáltam, az volt a válasz, küldjem vissza gariba.. Biost próbálta elküldeni, de ami vinyón volt, tönkre ment, így patt helyzet nekem..

TIT: Vissza küldtem gariba, hátha megoldják, akár pénzért is, én kifogytam az ötletekből..

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#46972) rostiron válasza Aprósólyom (#46969) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.
Megírtam nekik még egyszer szépen, hogy az eredeti vbios-ra lenne szükségem. Megírtam milyen ram van a kártyán.
Ma ez a válasz érkezett. ( örültem mert egy letöltési llink is volt )
"Please refer to the attachment of the original VBIOS , thanks. " DE
Két furcsa kiterjesztésű fájl van a zip-be.
366Y6MBU.O5R és 366Y6MBU.S5S
Ezekkel mit kell kezdenem ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#46973) bobalazs válasza rostiron (#46972) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom.
kis google ezt dobta az egyik szövegre, és ez az itteni adatbázisban nem jóváhagyott/megerősített bios. https://www.techpowerup.com/vgabios/209902/209902
meg a másik [link]

[ Szerkesztve ]

(#46974) Televan74 válasza bobalazs (#46973) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az hogy a TPU azt írja, nem biztos hogy igaz. Szerintem az Sapphire azt küldte el ami a kártyára kell. Az egyik az OC a másik a silent bios.

#46972 rostiron Átnevezed valami.rom -ra (Pl. silent.rom és oc.rom)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#46975) rostiron válasza Televan74 (#46974) üzenetére


rostiron
őstag

Ha .rom kiterjesztést adok neki a polaris bios editor felismeri.
Ez lehet a bisztos megoldás ?

JANIKAKA neked milyen formába küldték meg a bios-t ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#46976) bobalazs válasza rostiron (#46975) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, átnevezéssel működni fog a flesselés is.

(#46977) Papaj x válasza rostiron (#46975) üzenetére


Papaj x
tag

.rom-ban küldték, de akkor hasonló "ügyintézőt kaptál Te is, mint én ezek szerint.. :)
S e-mailben elküldte (az előre láthatólag sz@rt), nem kelett letölteni sehonnan.

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#46978) rostiron válasza Papaj x (#46977) üzenetére


rostiron
őstag

Az oldalukon ahol leveleztünk, ott csatolta mellékletként a zip fájlt.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#46979) rostiron válasza bobalazs (#46976) üzenetére


rostiron
őstag

Rákérdeztem a supportba azért, ezt a választ kaptam.
No need to be .rom as an extension files , the VBIOS that we attached is already the rom file.

Most már semmit se értek.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#46980) bobalazs válasza rostiron (#46979) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Magyarul tök mindegy hogy átnevezed vagy sem, ugyanúgy az a bios fájl és használhatod, akár átnevezés nélkül.

(#46981) rostiron válasza bobalazs (#46980) üzenetére


rostiron
őstag

de .rom kiterjesztés se kell neki ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#46982) bobalazs válasza rostiron (#46981) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem. De kipróbálod azt meglátod. Ha nem fogadja meg akkor átnevezed ennyi, ne csinálj belőle ügyet.

(#46983) Aprósólyom válasza rostiron (#46979) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem bonyolult. Egy fájlnak nem kötelező a kiterjesztés. A ".O5R" és ".S5S" nem kiterjesztés, hanem a bios fájl neve. De szerintem ez egyértelmű...
És átnevezni sem kell ahhoz, hogy meg tudd nyitni egy BIOS editorral. De ez csak ahhoz szükséges, hogy tudd, melyik a csendes és melyik a tuning BIOS, hogy a BISO switch megfelelő állásában töltsd fel a romokat.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#46984) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Haver 480asát afterburnerben állitottam, és nem veszi be az alulfeszelést a control F görbe módszerrel! Azt hittem rosszul csinálja, de teamviewerben megnéztem és mindent jól csinált.
Megnéztem még overdriventoolban is ugyanazok az értékeket jelezte ki mint amit afterburnerben meg voltak adva. Mégsem állitotta őket. Alulfeszelni akartam.
Végül annyit tudtam csinálni hogy az afterburneres unlock voltage controlt feloldottam és ott visszahúztam -150re a nitrójának 1.15+Voltot adott neki gyárilag. MOst 1.05ra vettem le 1266 Mhzre 1306ról. Játék alatt így 1.043V max 1266 mhz 68 fok 68% venti.
Gondolom pasztázásra szorul.

(#46985) Aprósólyom válasza bobalazs (#46984) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én Radeont mindig a Radeon Softwareből állítom. Ha radeon van a gépben jellemzően fent sincs az afterburner. Hacsak nem az OSD monitoring adatokkal akarok videót felvenni.

Jevons paradox

(#46986) Danecay válasza Aprósólyom (#46985) üzenetére


Danecay
őstag

Nálam azzal nem volt konfigurálható legutóbb, csak a %-os órajelcsökkentést vette figyelembe.

(#46987) bobalazs válasza Aprósólyom (#46985) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

De érted soha nem volt ilyen gondom a hosszú évek alatt, mi az hogy nem veszi be ami be van neki állítva?...

(#46988) rostiron válasza Aprósólyom (#46983) üzenetére


rostiron
őstag

Feltettem amit a support küldött bios-t, simán ment minden ok.
Mindenkinek köszi :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#46989) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Sziasztok!

Adatlapomon a jelenlegi gép konfigom. A lényeg, hogy van egy fx8320-as proci, meg egy rx 590-es videókártya. Régebben azt az infot kaptam, hogy a proci kevés már a kártyához. De több játéknál, pl. most az mw2 bétánál is a proci olyan 50-60%-on pörög, míg a vga 100%.
Kérdésem az lenne, hogy ez esetben egy erősebb kártyát is beüzemelhetnék?

(#46990) varmi2 válasza Cseri0058 (#46989) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen kártyára gondolsz? De szerintem nem. Persze igen, vehetsz másik kártyát. De nem fogja kihasználni teljesen.
Manapság, a használt piacon, ha veszel egy ryzen 1600/1600af/2600 cpu-t, meg lapot, ramot hozzá, egész olcsón megúszod. És óriási lesz az előre lépés.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46991) bobalazs válasza Cseri0058 (#46989) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem nyersz vele semmit, erősebb proci kell. Utoljára talán a gta 5 volt jól optimalizált ami azon a cpun jól futott. Jobb cpuval több fpsed lesz még az 590 mellett is.

(#46992) Aprósólyom válasza varmi2 (#46990) üzenetére


Aprósólyom
addikt

i3-10100+lap olcsóbb mint 1600/2600 platform és közben gaming-ben is jobb, hiába "csak" 4C/8T. A ZEN és ZEN+ sose volt igazán jó gamingre. Legalább ZEN2, amin sokat javítottak gaming szempontok szerint.

#46989 Cseri0058: Nincs meg a stabil 60fps? Próbálj ki pár FSR beállítást (grafikai beállítások között találod.)

Jevons paradox

(#46993) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok. Van Egy XFX radeon 480 8GB kártya. Eyefinity-t akarunk használni és rádugunk két monitort mindkettőt HDMI-vel és fekete kép, most már 1 monitorral sincs kép, mi a megoldás?

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#46994) nesh_019 válasza nesh_019 (#46993) üzenetére


nesh_019
senior tag

megoldva.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#46995) Icamingo


Icamingo
tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy Xfx gts rx580 8gb kártyát. A Radeon Software-ben alulfeszeltem és max. 1270mhz-et (max. 950 mV) állítottam be, a memóriára max 1950mhz-et, hogy minél jobban kíméljem a kártyát.
Ha a ventilátor szabályzást hagyom automatán, akkor max. 1200 rpm-ig pörög föl a venti és 80 fok fölé megy. Ha én állítom be, akkor max. 68 fok, de akkor nem kapcsol ki a venti üresjáratban.
Most nem tudom, melyik "ujjamba harapjak": Vagy a hőfok magasabb terhelésnél és kímélem a ventit üresjáratban, vagy ha én állítom be, akkor jó a hőfok, de pörög a venti üresjáratban.
Érdekes, hogy manuális beállításnál nem engedi 0 rpm-re, ha nincs terhelés, min 38% (kb. 900rpm).
Melyik móddal kímélem jobban a kártyát (hőfok vs. venti élettartam)? Vagy be lehet állítani, h. terhelésnél jobban pörögjön a venti és pl. 48 fok alatt ne kapcsoljon be?
Köszönöm szépen.

(#46996) bepken válasza Icamingo (#46995) üzenetére


bepken
veterán

0 RPM kapcsán ezt próbáld ki: [link]

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46997) macy válasza Icamingo (#46995) üzenetére


macy
addikt

Próbáld ki bepken kollega linkjét, egyébként meg inkább menjen állandóan a venti, azt lehet cserélni, nálam is ment a 480-ason is, meg az 5700-ason is. Most a 6900-ason már marad a 0rpm ha ventit állítok.

(#46998) Icamingo válasza bepken (#46996) üzenetére


Icamingo
tag

bepken, macy: Köszönöm a választ. Átállítottam a leírás alapján és tényleg leáll a venti. :C

[ Szerkesztve ]

(#46999) Viktor77 válasza Icamingo (#46998) üzenetére


Viktor77
titán

Mert nem csak azt kell átírni. [link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#47000) bepken válasza Icamingo (#46998) üzenetére


bepken
veterán

biztos, hogy szerkesztés/mentés után újra betöltötted a profilt?

szerk.: ja, akkor szuper :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.