Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45801) Danecay válasza creation (#45800) üzenetére


Danecay
őstag

Cseréljétek el! :) A kollégádnak lesz egy talán picivel jobb hűtésű kártyája, neked cserében pedig egy működőképes konfigod :)

(#45802) Aprósólyom válasza creation (#45800) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ennek annyira kicsi az esélye, hogy nem. Random dolgok: OC (CPU, GPU/VRAM, rendeszer RAM), tápegység halálán van vagy eleve rossz minőség, hardver részelem hiba (pl. kondi, vagy egyéb részelem valamiért elhalálozott, de ez nagyon ritka és jellemzően túlfeszhez köthető, ami jó eséllyel emlékezetets).
Lehet GPU/VRAM elvaulás vagy OC hiba és ezeknek a kombinációja, de az jó esélylel nem csak random fekete képernyős fagyáshoz vezet.

Elsőre azt mondám tápegység (random fekete képernyős fagyás miatt).
Mert: nála működik nálad nem. Tehát a VGA-k valószínű jók. Alaplapi inkompatibilitás elég ritka. (DE!!! Érdemes leellenőrizd a legújabb BIOS-t az alaplapodhoz.)
570 jóval kevesebbet fogyaszt. Plána ha esetleg a Sapphire rx580 esetleg Nitro+, azon 6+8 PIN csatija van.
Mi a tápegységed típusa, hány éves?

Jevons paradox

(#45803) creation válasza Aprósólyom (#45802) üzenetére


creation
senior tag

Enermax Triathlor Eco 1000W (kb 4 éves).

Mivel egy korábbi kártyám egy Vega56 volt, így azt mondom, hogy nem ez lesz az oka (mármint nem a táp). A feszültségeit folyamatosan (nem gépi beolvasással, hanem multimeter-rel) figyelem.

Nincs OC profil bekapcsolva, nem is volt, nem is lesz. R5 3600 mellé szerintem felesleges.

Csak nálam dobja el magát és csak a Sapphire kártya. Nem Nitro+, csak egy 8pin van rajta.
Mivel két napja renderel a Sapphire kollégánál, minimális Blender és Maya idővel, esetleg PS, így a RAM vagy GPU halál az már kiderült volna. Mondjuk ez nálam is, mert akármilyen hosszan mehet rajta a szőrös fánk vagy bármilyen bench teszt, stabilan megy, feszültségek nem ingadoznak. Sem a kártyán, sem a lap szerint sem a tápon mérve.
A hiba a kolléga RX570-ével ami Asus nem jelentkezik, pedig kapja tőlem az ívet most is, folyamatos memória terheléssel (is, nem, nem bányászok, 3D nyomtatok, gcode generálások).

Az én elméletem szerint mivel a terhelések közel azonosak, így a VGA hibára gyanakszom inkompatibilitás szinten. Még egy teszt van hátra. Mégpedig egy nagyobb teljesítményű VGA bevetésével.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#45804) creation


creation
senior tag

Újabb hiba mentes napok teltek el az 570 társaságában és természetesen a kolléga is meg van elégedve az 580-al. Pedig nála kapja az ívet Maya + Blender + Video Renderelés + PS

Nálam pedig SolidEdge, SuperSlic3r.

Mindkét kártyát teszteltük egymás gépében (és gépét) játékok alatt is. GTA V, CS:GO, Factorio stb... Hiba nélkül futunk. Én így kijelenteném az inkompatibilitási faktort.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#45805) bobalazs válasza creation (#45804) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez is azért k. érdekes. Lehet az Amdt szidók kártyája nem is rossz, hanem csak a konfigban rossz. Ennyi idő után miért nincs ennek jobban utána nézve? Vagy legalább táblázatba látni statisztikát melyik konfigban nem megy bizonyos típus. Vagy megint hülyeséget beszélek. :D

(#45806) TechN7ne válasza bobalazs (#45805) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

“ Vagy megint hülyeséget beszélek.”
Eléggé

(#45807) TIT válasza creation (#45804) üzenetére


TIT
veterán

Azért a tápot is cseréljétek ki+a ramokat is.

(#45808) Aprósólyom válasza creation (#45804) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Egyébként a "fekete halálozott" valójában mit jelent?
Nem újraindul, nem kikapcsol, hanem mennek a ventik fekete képernyő mellett és semmilyen inputra nem reagál a gép, semmi visszajelzés? Se hang, se ALT+CTRL+DEL, hangerő növelésre nem nő meg a hangkimeneten a zaj, stb...?

A VGA más kimenetén és monitor másik bemenetén próbáltad már? (RX580-Monitor között már tapasztaltam érdekes jelenséget: bizonyos helyzetekben a VGA nem tudta feléleszteni a monitort alvó módból. Nem a csatlakozással volt baj. De találkoztam már a csatlakozás bizonytalanságából fakató random fekete képernyővel is. Viszont olyankor egyértelműen bevette az inputokat a gép.)
Másik PCIe foglalatban?
Továbbra is a jelenség számomra nem az alaplap-VGA inkompatibilitásra hajaz.

Jevons paradox

(#45809) TIT válasza Aprósólyom (#45808) üzenetére


TIT
veterán

"VGA nem tudta feléleszteni a monitort alvó módból."
Ezt én is,pontosabban nincs a gép alvó módban,mert csak a moncsi kapcsol ki,de ezt régebbi vga is produkálta pl7790 assze.
Teljesen véletlenszerűen,1 hónapig jó aztán 1x csak nem.

(#45810) koszos91 válasza bobalazs (#45805) üzenetére


koszos91
tag

Szerintem van abban valami amit mondasz, mert nekem is a RAM nem tetszett valakinek es azt se lehetett momdani, hogy valami regi, mert zsir uj konfigba kerult a kartya, ami szintén uj volt.

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#45811) regener


regener
veterán

Használ valaki 2 külön márkájú 580at (amiből az egyik XFX) összekötve?

Eladtam az enyém, egy Sapphire van mellette viszont terhelésnél felpörög az XFX-em ventije és nem áll le 3000+ maxon marad. Nálam nem volt baja persze, de én csak egyedül használtam.

[ Szerkesztve ]

(#45812) creation válasza TIT (#45807) üzenetére


creation
senior tag

RAM csere sajnos nem lehetséges, 4/3 miatt.
Tápot már cseréltem. Gond nélkül működő gépből tettem be egy coolermaster tápot. A hiba nálam ugyan úgy előállt.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#45813) creation válasza Aprósólyom (#45808) üzenetére


creation
senior tag

Két verzió volt mint fekete halál és randomra jöttek.

1. Minden elhallgat, gép 20mp után restartol, drivert nem tölti be, installra reagál, betölt, megy tovább
2. Beviteli eszközökre nem reagál, zene megy tovább, 1 percen belül újra indul, majd minden megy tovább, drivert betölti.

3 monitorral használtam eleinte. Majd 2, végül 1.mindhárom három különböző kimeneten, különböző felbontáson.
Kolléga 3 monitorral használja ugyanezen tulajdonságok mellett gond nélkül.
Ahogy nálam is gond nélkül megy az ő Asus Rx570e.

Nincs módom másik foglalatba rakni, ITXes lapom van 😁

Próbáltam kivenni egy ramot, akkor is elő jött, akkor is ha a másikat tettem csak vissza.

A gépem állandó online módban van. Nincs energia gazdálkodás. Semmi nem kapcsol ki soha.

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#45814) creation


creation
senior tag

Sokadik napja hogy cseréltünk vgat a kollégával. Nála az enyém, nálam az övé és hiba nélkül. Hamarosan vissza cseréljük. Ha újra hibázik, eladom. 😁

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#45815) Destroyer91


Destroyer91
tag

Sziasztok!

Egy kis tanácsot szeretnék kérni. Van egy MSI 480 Gaming X 8 GB kártyám, újabban előjött egy olyan probléma, hogy a kártya folyamatosan droppolja a frekvenciát, illetve bizonyos Watt értéknél mindig ledobja az órajelet, így amolyan "akadás" (vagy stutter) jelentkezik mindig a gameknél. Régebben ez sosem volt jellemző, nemrég teljesen kipucoltam a gépet (FSP 600 W Hyper M a tápom, egy I5 6500 CPU-val), videókártyát is, illeve volt egy clean Windows install is.
Csináltam róla egy videót:
[Stuttering]
A kártyán soha nem állítottam semmit, egyedül a venti sebesség van szabályozva (különben már 60 foknál 80%-on pörögnek a ventik, ami nagyon hangos és idegesítő), a hőmérsékletekkel nincs is probléma. De nem vagyok nagy szakértő, így látatlanban nem merek beleturkálni az órajel/fesz beállításokba. Mitől lehet ez a gond, és mi lehet a megoldás:F
Előre is köszi a segítséget! :R

(#45816) Destroyer91 válasza Destroyer91 (#45815) üzenetére


Destroyer91
tag

Kis update az előző posztomhoz: belefutottam egy-két külföldi fórumbejegyzésbe ezzel a gonddal. Ha visszaállítom a energiafelhasználást a driver programban -20%-ra, akkor érdekes módon 100 Watt körül tartja az órajeleket, szinte megszűnik az akadás.
Ez alapján előfordulhat, hogy a táp adta meg magát? Illetve azt olvastam még, hogy az újrapasztázás is megoldást jelenthet a videókártyán, esetleg valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

(#45817) Danecay válasza Destroyer91 (#45816) üzenetére


Danecay
őstag

Próbáld meg kitolni max. - ra a Power limitet.

(#45818) bobalazs válasza Destroyer91 (#45816) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Feszeld alá. 1266 Mhz 1V.

(#45819) Destroyer91


Destroyer91
tag

Köszi a tanácsokat, tesztelgettem, amiket írtatok. Az alábbi beállításokra jutottam, amik 2-3 órán át stabilak voltak, és az órajel sem droppolt:

Érdemesebb lenne lejjebb venni az órajelet, és így a feszültséget is? Illetve ez hosszú távon nem okozhat kárt?
Ettől függetlenül javasolt lehet az újrapasztázás? :U Bocsi a sok kérdésért :D

[ Szerkesztve ]

(#45820) bobalazs válasza Destroyer91 (#45819) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem droppol és jó a C°, akkor nem kell lejjebb venni semmit, jó ez így. Nem lesz tőle baja.
Pasztázni nem kell, csak ha majd a venti erőlködve tudja csak lehűteni, ezzel már jelzi hogy pasztázásra szorul.

(#45821) Destroyer91 válasza bobalazs (#45820) üzenetére


Destroyer91
tag

Rendben, köszönöm a tippeket, akkor még tesztelgetem tovább a beállításokat. :R

(#45822) regener válasza regener (#45811) üzenetére


regener
veterán

Visszahozták már de nem tudom mi a baja, kipróbáltam más ventit rákötve de azzal is maxon pörög, miközben 0%-ot ír a venti sebességre.
Újraírtam a gyári biost is rajta, de a siker elmaradt.

Olyat találtam a neten hogy a PCIe csatlakozókat kell megtakarítani, megtörtént de az sem segített.

Írtam az XFX supportnak, hátha van ötletük...

(#45823) Aprósólyom válasza regener (#45822) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem számítanék semmi jóra, ha eladtál egy jó kártyát és visszakapsz egy hibásat.
Másrészről már az érdekes, hogy valaki CF-ben akarja használni, hiszen kb. a játékok kb. 0,01%-a profitál belőle, a többség nem vagy még rosszabb lesz a teljesítmény CF alatt mint nélküle. Szóval nyugodtan legyen szagos neked az ügy.

Jevons paradox

(#45824) regener válasza Aprósólyom (#45823) üzenetére


regener
veterán

Miután elvitte másnap már jelezte is a gondot, egy hét próbagarit adtam, szóval ha nála is történt bármi a kártyával ezt már jól megszívtam. :(((

A CF-ről pedig azt mondta hogy volt már 1070 SLI is a gépében és jobban megérte neki mint egy erősebb kártya magában.
A tápja is elég pedig, szóval ez halott ügy a számomra...

Ahogy elküldtem ezt ide jött is válasz az XFX-től.
The card should be faulty but it is out of warranty now.
I can only suggest you to find a local repair or otherwise you can consider another card.

We apologize for can't help you.

[ Szerkesztve ]

(#45825) TechN7ne válasza Aprósólyom (#45823) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Elég sok régi játék CF alatt szépen teljesít és olyan nincs ,hogy rosszabb lenne tőle vlmi ,nem tudom honnan vetted ezt a hülyeséget.
Én GTAV-re használom őket és brutális teljesítményt kapok (kb. RTX3060/2070Super). :)

Nem értem ezt a sok panaszt ,pedig nekem 2db kártyám is van ,mostanság is újraraktam a Windows-t ,fel a legfrissebb vga driver és megy minden szépen ,stabilan ,hibátlanul.
Lehet közrejátszik ,hogy az én kártyáimmal soha nem volt soha semmi bányászat.

regener
Az a tápegység nem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#45826) Petykemano válasza regener (#45824) üzenetére


Petykemano
veterán

Faterom egyszer régen vett egy fejhallgatót az Auchanban.
1-2 nap után, vagy talán még aznap kiderült, hogy rossz, de a blokk addigra nem volt már meg.
Visszament a boltba, vett egy másik ugyanolyat, majd annak a blokkjával visszavitte az elsőt, ami rossz volt.

Mennyire vagy biztos abban, hogy, hogy azt kaptad vissza, amit átadtál?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45827) TIT válasza Petykemano (#45826) üzenetére


TIT
veterán

Gyáriszám,ha leírta.

(#45828) Dinomano


Dinomano
senior tag

MSI RX 580 tulajdonos vagyok. Használtan vettem a kártyát kb. másfél éve. Eredeti gyári hűtés van a kártyán. A problémám az, hogy alapjáraton sem halk a kártya, viszont terhelés alatt egy nagyobb porszívó hangerejét produkálja a VGA. Kb. fél éve újrapasztáztam, így a hőértékei jobbak lettek, viszont nem lett kevésbé hangos a videókártyám. A házon csak passzív hűtés van. Alulfeszelést probáljam meg, illetve jó lenne egy venti a házra is?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#45829) varmi2 válasza Dinomano (#45828) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ige, az alul feszelés segít. Első körben a 1050mV körül próbálkozz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#45830) Gyuri27 válasza Dinomano (#45828) üzenetére


Gyuri27
félisten

Armor?

Amd - Radeon - Ryzen

(#45831) Dinomano válasza Gyuri27 (#45830) üzenetére


Dinomano
senior tag

Igen.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#45832) Dinomano válasza varmi2 (#45829) üzenetére


Dinomano
senior tag

Mehetek még lejjebb is utána? Teljesítmény nem lényeg, inkább beáldozom a framerate-et ill.felbontást, csak ne legyen olyan extra hangos. (720p-ben is lazán eljátszom.) Mi az a minimum, amíg lemehetek? Fan speed/alulfesz./órajel kombókat tudtok esetleg írni?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#45833) Gyuri27 válasza Dinomano (#45831) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ehh. Keresnék valami értelmes hűtést arra a vga-ra. [link] vagy egy döglött vga-ról egy hűtást (pulse, nitro).

Amd - Radeon - Ryzen

(#45834) Dinomano válasza Gyuri27 (#45833) üzenetére


Dinomano
senior tag

Köszi a linket! :C

/(^_^)____7=--- - - >|

(#45835) regener válasza TechN7ne (#45825) üzenetére


regener
veterán

Gond nélkül ment neki minden a kártyával azzal a táppal (ami 80 Plus Gold és 12V-on tudja a gyártó szerint a 750W-ot - de ez nem is lényeg most), csak a venti folyamatos maxon pörgése ami előjött a semmiből.

+Petykemano
+TIT
Vannak képeim a kártya elejéről és hátuljáról, látszódnak a sorozatszámok mind a nyákon és a hátlapon is, ugyanazt kaptam vissza. Illetve magam cseréltem a gap padokat és pasztáztam újra tavasszal mikor írtam is a topikba, akkor kapott átlátszó, kék, HIS feliratú (de amúgy 1:1 ugyanolyan) ventiket, mert azok előbb érkeztek meg mint a gyári szerű fekete-pirosak. :DDD

A legfrissebb álláspont szerint felajánlotta, hogy visszavásárolja lévén nálam hibátlan volt. Mielőtt kiszedtem a gépemből akkor kapott új utángyárott ventiket pár nappal korábban és azokkal hiba nélkül használtam játékra.

[ Szerkesztve ]

(#45836) Aprósólyom válasza TechN7ne (#45825) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Hát, én úgy emlékszem a tesztekre, hogy van amelyiknél még rosszabb is. :B De most azért nem keresm őket vissza. Lényeg, hogy aki CF-t akar, tudja, hogy mit csinál.

Jevons paradox

(#45837) Aprósólyom válasza regener (#45835) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Lehet, hogy a ventillátor PWM vezérlése megadta magát?

Jevons paradox

(#45838) regener válasza Aprósólyom (#45837) üzenetére


regener
veterán

A "régi" kék ventikből megvan az egyik, soloban rákötöttem de az is folyamatosan maxon pörgött, így inkább a kártyán lévő vezérléssel van valami.

(#45839) Aprósólyom válasza regener (#45838) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az a nagyobb baj. És ergyben esélyes, hogy az a venti nem igazán OK, ami rákerült. Mert hogy elmondásod szerint működhetett egy darabig.
De az is lehet, hogy úgy nem igazán OK a venti, hogy sokkal nagyobb teljesítményű. Meg lett járatva a venti 100%-on és szépen megadta magát valami a NYÁK-on? Valami ilyesmit el tudok képzelni. (Bár gyakorlott elektroműszerész nem vagyok. :B )

Jevons paradox

(#45840) regener válasza Aprósólyom (#45839) üzenetére


regener
veterán

Feszültség, lapátszám és minden egyezett az alapból rajta lévővel mind a kéknek (amivel ment majd fél évet majd abból az egyik csapágyas lett azért került rá a gyári színű kettő) mind az utoljára rákerült piros-feketének, így kétlem.

(#45841) Bence_99


Bence_99
csendes újonc

Sziasztok!

Van egy Sapphire rx580 nitro + 8gb videókártyám. Az elmult pár napban elkezdett az egyik ventillátorja felpörögni és önálló életet élni. Internetezés közben is maxon pörög a ventillátór de a másik rendesen müködik csak játék közben kezd el felpörögni.

Szerintetek mi lehet a probléma vele? Lefrissitettem a szoftvert is de nem változott semmi. Sosem húztam a kártyát.

(#45842) TechN7ne válasza Bence_99 (#45841) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Sztem vlmelyik Windows frissítés kavart be ,rakd újra a Windows-t egy tiszta formázott partícióra.

(#45843) Csupingo válasza Bence_99 (#45841) üzenetére


Csupingo
veterán

Betegeskedik az egyik venti. Cserére érett.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#45844) Bako83


Bako83
csendes tag

Sziasztok!
Azt honnan tudom megnézni hogy a kártyám BIOS verziója gyári-e vagy módosított? Használtan vettem és kíváncsi vagyok, hogy mi van rajta. Illetve meg tudom nézni valahol, hogy van-e frissebb driver?
Asus rx570 4 GB expedition
Köszi!

(#45845) TechN7ne válasza Bako83 (#45844) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Gpu-z

(#45846) bobalazs válasza TechN7ne (#45845) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Azon belül mit? Mert én meg nem mondom hogy moddolt bios van rajta gpu-zből.

(#45847) Bako83


Bako83
csendes tag

A GPU-Z-ig én is eljutottam, csak a bios szám nem mondott sokat. :) Never mind, a tech powerup oldaláról feltettem egy eredeti biost, így mindegy is mi volt rajta.

(#45848) TechN7ne válasza bobalazs (#45846) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Te tudod nem?

Kérdés:
- Válasz

(#45849) Aprósólyom válasza Bako83 (#45847) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Tutira akarsz menni írsz a gyártónak, a gyári számával és visszaküldi neked a korrekt BIOS-t.
Gondolom Asusnál is megy. Nekem sapphire-nál ment. Én legalább is abból indulok ki, hogy az a tuti. A techpowerup-hoz nem tudom hogyan és milyen szűrésen keresztül kerülnek fel a BIOS-ok. De ha erre van valakinek válasza, szívesen fogadom.

Jevons paradox

(#45850) Bako83


Bako83
csendes tag

No ez nem jött be. A Windows kifagy 2 percenként. Esetleg valami tippetek van :F
Az eredeti biost lementettem róla de így hogy lefagy mire rátölteném hogy tegyen vissza?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.