Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46701) bobalazs válasza bepken (#46700) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Előnyös azért, mert ha nem fut semmi a gépen, és mindkét kijelző meg megy, kíméled vele a kártyát ha nem maxon megy a memória órajele.
Ez nem azt jelenti hogy tönkremegy, hanem hogy kíméled. Kevesebb feszültség, alacsony hőmérséklet és órajel jellemzi a terhetetlen gpu állapotot.
Én pl azzal kímélem, bár ez vitatott, hogy minimális fordulatszámmal mindig jár a ventillátor. Nem hagyom hogy csak 60 fokon kapcsoljon ki, 55 fokon meg ki meg be. Szerintem többet árt neki a ki-be kapcsolgatás mintha menne alapórajelen és faszán hűvösen lenne tartva.

(#46702) varmi2 válasza bobalazs (#46701) üzenetére


varmi2
nagyúr

Pont hogy ez árt legjobban a vga-knak, pontosabban a ramoknak és a gpu-nak. Mióta bevezették az ólommentes forrasztást, azóta sajnos a nagy és sok hőingás tönkreteszi, megrepeszti, szinte elporlassza a bga tokozású alkatrészek kis óngolyóit.
Ha belenézel itt a bányász fórumokba, ahol a vga mindig azonos hófokon jár, 4-5 évet is, nem találsz sok elhullott kártyát. De ha a gemerek körében érdeklődsz, akkor jóval több az elhullott. Valyon, miért? Azért, amit mondtam, a sok hőingás nem tesz jót, de ha egy ram vagy gpu 50-55 fokon van, és terhelve meg 70C-on, asz jobb, mintha alapból 30C terhelve 70C. Szerinted a vga gyártók miért vezették be a 0 rpm módot, mert ők is rájöttek erre.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46703) bobalazs válasza varmi2 (#46702) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Annál azért nagyobb delta C° kell, ennyi nem árt. Komolyan elhiszed hogy a 30 fokos eltérés fogja majd a BGAt tönkretenni? Nem vitának szánom, és erről nem is tudnál meggyőzni.

(#46704) varmi2 válasza bobalazs (#46703) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én sem vitának szánom, de ez nem kérdés számomra. Javító műszerészként dolgoztam sok éven át. Sajnos vga kártya gyárban nem dolgoztam......
De Sony Ericsson, Blackbarry, Ericsson, Alcatel-Lucent, GRASS VALLEY, gyárakban dolgoztam sok éven át javító műszerészként. És igen, a hőingáns kinyírja az ólommentes forrasztást. Ezért sem használják jelenleg sem ezt a technológiát, amelyeknél a folyamatos magas fokú működési biztonság feltétel; emellett igény szerint kell működniük. Funkcionális hiba nem megengedett.
Azoz a ipc szerinti 3. opsztályba.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46705) bobalazs válasza varmi2 (#46704) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Még a 80 90 fokot elérő founders edition kártyák sem hullanak. pedig ott aztán van hőingadozás. Viszont a típus hibás kártyák zöme igen. Lehet nézni statisztikát ez lesz a legjobb mutatója annak hogy melyik kártyák hullanak és melyikek nem.

(#46706) Aprósólyom válasza bepken (#46674) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Jogos a felvetés, hogy egy Aldis újságnál nem létszükség. De én meg azt feltételezném, hogy mind a megrendelő, a designer, a kiadványszerkesztő, a nyomdai szakemberek igénytelenségéről tenne tanúbizonyságot, ha nem törekednének a színhűségre. Nekik ez alap igény kellene, hogy legyen és ha már megveszik és üzemeltetik a drága gépeiket, akkor kisebb esélyt adok annak, hogy ne legyen nagyon magas a színhűség.
Persze valamilyen magazin, amiben nagyobb méretű színes képek vannak, biztos, hogy jobb. Bár egy reklám újságban meg tuti van sok színes zöldség és rendre elérhetőek online is ezek a kiadványok. Nem mellékesen egy fillér plusz költségbe nem kerül. Vásárlásnál csak el kell tenni egyet. :B

Jevons paradox

(#46707) bobalazs válasza Aprósólyom (#46706) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Lecseréltem a kártyámat 8 gigásra rx 480ra. MInden ment flottul ma este viszont láttam elkezdte ugyanugy droppolni az órajelet ahogy itt a kollegának, amiről itt nemrég szó volt.
Bónuszként, bemászott a monitoromba és megdöglött benne egy muslica, ki se lehet venni, itt díszeleg a képben.

(#46708) bobalazs válasza Aprósólyom (#46706) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ki is szedtem pasztázásra, és a gaming x hátlap és burkolólapja tök forró volt.

(#46709) bobalazs válasza bobalazs (#46708) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Lepasztáztam, alulfeszeltem, figyeltem mafia remastered alatt a vrm hőfokot, aztán belőpttem 75 fok körülire. 83 volt max, és gondolom valahol fölötte már dobálja is el az órajeleket. base platet nem tudtam hgoy kell levenni, és nem is feszegettem. Amennyire láttam volt rajta padok. Elég cumi azért hogy csak 2 hétig ment aztán már melegedett is.

(#46710) Lacpac válasza bobalazs (#46705) üzenetére


Lacpac
őstag

Nálunk a hadiiparnak a gyártás vagy hegesztéssel, vagy ólmos(!) forrasztással történik.
Nem ok nélkül!
Industrial, vagy IATF: hegesztés, vagy ólommentes(!) forrasztás. Még az IATF-nek is ok az ólommentes!

Annál azért nagyobb delta C° kell, ennyi nem árt. Komolyan elhiszed hogy a 30 fokos eltérés fogja majd a BGAt tönkretenni

Nem a 30°C, hanem a folyton ingadozó hőmérséklet.

BGA - X mikron hőtágulás X idő alatt!
Forraszanyag - Y mikron hőtágulás Y idő alatt
PCB - Z mikron hőtágulás Z idő alatt.

Valahol engedni fog előbb-utóbb.

Forraszpaszta minősége nem állandó.
BGA alján lévő PAD-ek tisztasága, oxidmentessége is változó, itt nem kicsi a szórás!!!
És akkor ugyanez igaz a PCB-re is.

Forrasztás közben ha a nitrogén mennyisége nem elég a "kemencében", vagy sok időt tölt bent (ezek persze szinte kizártak, de már láttam rájuk példát) máris "hidegforraszos" lesz (nem csillog fémesen a forrasztás, hanem olyan mintha homokszórót járt volna, tompa, fénytelen szürke), amit ha szabad szemmel is látsz, akkor már kuka. Ha nem látod, bármilyen teszten átmegy... De más lesz a rugalmassága a forrasznak.

Amúgy ez a csillogás hiánya segít kiszűrni a sütőt járt hardvereket.
A sütőben fénytelen lesz az összes forrasztás.

[ Szerkesztve ]

(#46711) Aprósólyom válasza Lacpac (#46710) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mi az IATF?

Amúgy nagyon igaz és sok hasznos infót leírtál. köszi!
Én nem vagyok szakmabéli, de igazából bárki más is tudna alternatív példákat hozni saját életéből, hogy miért érdemes a kiegyenlített hőmérsékletre vagy a fokozatos hőmérséklet változásra törekedni.
Egy aktuális példa: Jégkockát bedobom a szobahőmérsékletű kólába egyből elpattan egy hajszálrepedéssel. Nem esik szét, csak megreped. Igaz, hogy ez sokkolás, de egy komolyabb GPU lapkán is hirtelen több tízszeres, akár százszoros villamos teljesítmény jelenhet meg egyik pillanatról a másikra, ha pár wattos idle-ból elkezdi terhelni egy 3D alkalmazás. Márpedig ez a jelentős hő nagyon rövid idő alatt megjelenik az egész lapkán+tokozáson is.
Pont az ilyenek miatt, nálam nincs félpasszív hűtés.

Jevons paradox

(#46712) bobalazs válasza Lacpac (#46710) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Na és? 10% fan speed 540 RPM 50 foktól, egy nagyon lassú fokozatos lehűlést tesz lehetővé?
Van egyéni fan görbe. Nem az van hogy 68ról 35 re ugrig a hőmérséklet, 2 mp alatt. Tudom hogy ólommentes forrasztás stb, de azt is tudom hogy ez azért nem ma kezdődött, és a mai napig rengeteg kártya van működésben, ami nem félpasszív, nem kell ezt túl analizálni.
Ebbe a hőségben elsősorban a túlmelegedés, nem elegendő hűtés készítí ki a kártyákat.
Ez pl. a mai mérés, és abszolút elégedett vagyok vele.

(#46713) Lacpac


Lacpac
őstag

#46711Aprósólyom
IATF - Ótóipar

#46712bobalazs
Nem arról van szó, hogy ólommentes = tuti meghibásodás.

Erre írtam amit írtam:

Annál azért nagyobb delta °C kell, ennyi nem árt. Komolyan elhiszed hogy a 30 fokos eltérés fogja majd a BGAt tönkretenni? Nem vitának szánom, és erről nem is tudnál meggyőzni.

Nem a 30°C öli meg, nem is.

Itt 3 különböző fizikai tulajdonságú anyag van nagyon közel egymáshoz. Itt a BGA sok esetben hibátlan, a forrasztás pattan el.
Telefonoknál pl egyes BGA alkatrészeket alátöltenek. Éppen ezért, hogy ne a forraszanyagnak keljen elviselnie a terhelést.

Cserébe ha az alátöltött BGA meghibásodik, kuka a panel.
Pedig egy jó szervizes egy csipesszel és egy hőlégpákával pillanatok alatt cseréli.

Persze itt az optimális forrasztási hőmérsékleti görbe nincs meg, de legalább elindulna utána.
Hogy megfelelő legyen a hőmérsékleti görbe, akkor kell egy BGA állomás. Persze ez sem olyan, mint amikor a gyárban megy a kemencébe a komplett panel.

(#46714) CirrMee válasza bobalazs (#46707) üzenetére


CirrMee
addikt

Bónuszként, bemászott a monitoromba és megdöglött benne egy muslica, ki se lehet venni, itt díszeleg a képben.

Nekem két monitor bánta idáig, de javítva lettek. Mondjuk nem hiányzik egy újabb... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#46715) Danecay válasza CirrMee (#46714) üzenetére


Danecay
őstag

Nekem is ott van egy muslica beékelődve az egyik TV-nk képernyőjébe. Úgy van ott már évek óta mint az ősszúnyog a borostyánvan a Jurassic Park-ban :D

(#46716) TechN7ne válasza bobalazs (#46707) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Gondolom milyen tisztaság lehet nálatok.

(#46717) macy válasza TechN7ne (#46716) üzenetére


macy
addikt

Gratulálok.

(#46718) bepken válasza TechN7ne (#46716) üzenetére


bepken
veterán

szerintem kevered a léggyel... :U vagy csak én nem értem, mire gondolsz

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46719) Aprósólyom válasza TechN7ne (#46716) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha az épület régi, akkor ott már a használatból, korból fakadóan előfordulhat sok minden, hiszen az élet nem áll meg és bedolgozza magát mindenhova. Különösen, ha nem beton dzsungelben élsz, hanem szép zöld, kertes övezetben, ahol zajlik az élet: tele van mindenféle növényzettel, vizes felülettel + hüllővel, bogárra, madárral, rágcsálóval stb...
Pl. a lefolyó rendszerből feljöhetnek alkalmanként muslincák, a falon keresztül berághatja magát apró bogár és lehetne sorolni.... És ehhez nem kell kosz. Hanem szimplán egy korosabb épület, amibe szépen lassan megpróbálja belopni magát a bioszféra.
de az is lehet, hogy szimplán nem vitte le időben a szemetest, mert nem telt meg és kikeltek a muslincák a zöld hulladékból. Ebből még nem lehet feltételezni a tisztaságot és koszt.
Egész véletlen nem vagy kicsit eltelve magadtól? :U Vagy csak arra volt jó, hogy kiadd az aktuális feszkót?
Nem érzed, hogy 22 év alatt a fórumon kicsit megfontoltabban kellene nyilatkozz? Ne adj Isten, ha ennyire aggaszt a lakásuk higiéniája, akkor először inkább kérdezel a prekoncepcióid helyett? :C

#46718 bepken: Minden muslica légy, de nem minden légy muslica. :))

Jevons paradox

(#46720) bobalazs válasza Aprósólyom (#46719) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs komposzt a környezetben, hanem nyitott ablak amin keresztül éjjel bejött szúnyog a fényre. Mindegy nem szívtam mellre ezt a buta dumát.

(#46721) TechN7ne válasza Aprósólyom (#46719) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ha figyelünk a higiéniára ,nehezen hiszem ,hogy bármilyen muslica belemásszon a monitorba.
Illik tisztán tartani a környezetünket ahol élünk és ide tartoznak azok a tárgyak is amik körül vesznek minket.
Egy rendszeresen takarított ,tisztán tartott monitorba esélye nincs egy muslicának sem.

Én pont tisztaság mániás vagyok ,nálunk konkrétan a földről is lehetne enni olyan tiszta.

[ Szerkesztve ]

(#46722) bobalazs válasza TechN7ne (#46721) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog


Szúnyog, nem muslica.

És okos gyerek mér ne mászhatna be a hülye szúnyog akárhová is? Megy éjjel a fényre. Monitorból jöna fény megtalálja hol kell bemászni.
Mellesleg itt még két ember említett hasonló sztorit, biztos náluk is nagy rendetlenség volt meg kosz ugye. De menj má valahova, ne égesd itt magad.

[ Szerkesztve ]

(#46723) Lacccca87 válasza TechN7ne (#46721) üzenetére


Lacccca87
őstag

Semmi köze ennek a tisztasághoz vagy a lomhoz. Sajnos van ilyen ( szerencsére velem még nem történt de lttam már ismerősnél).
Ha steril környezetben laksz ugy természetesen alacsony az esélye,de nálunk is nyáron ablak/erkély ajtó nyitva, fényre jön be egy két bogár/légy,muslica pedig mi a 10. emeleten vagyunk, városi környezetbe.

(#46724) ETOM válasza Lacccca87 (#46723) üzenetére


ETOM
addikt

Nekem úgy jött a 32" AOC monitor, hogy egy hajszál belógott fent a kávától. Már a gyárba belekerült. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46725) Aprósólyom válasza bobalazs (#46722) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ez nem szúnyog inkább? A muslicának zömökebb a formája.
Amúgy mekkora szívás már. Gyárilag nincs jól lezárva a panel? Én is csak a napokban vettem észre, hogy az LG tévénknél az LCD panel és a háttérvilágítás között lehet kb 7-12mm rés. Igaz távolról nem látszik, valószínű ezért nem tűnt fel.
Én tuti írnék a gyártó technikai emaljére és bepanaszolnám. Akkor is, ha már lejárt a garancia. A gyártóknak jót is kell állni a termékért, hogy azt elvárható minőségben gyártják le és nem csak úgy leköszönni a szavatossági idő végén, hogy bocsi lejárt a gari... A szervizüknek illene megcsinálnia ingyen vagy valamilyen nagyon kedvező áron, mert normálisan legyártott panel esetén ilyen egyszerűen nem fordulhat elő, úgyhogy jóformán egy rejtett hibából származhat az, hogy képes volt egy bogár bejutni az LCD panel és a háttérvilágítás közé.
Ha nem állnának pozitívan a kérelemhez, hivatalos panasszal élnék.

Jevons paradox

(#46726) Aprósólyom válasza ETOM (#46724) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Emlék a kínai lányoktól... :B

Jevons paradox

(#46727) bobalazs válasza Aprósólyom (#46725) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

alja 2 ponton is rácsos talán a hűtés miatt, talán ott mehet be. írtam Euronicsnak mert garis, de nem fűzök hozzá nagy reményeket. 2 mmes káváját probáltam körömmel, nem tudom szét feszegetni, félek törne.

[ Szerkesztve ]

(#46728) TechN7ne válasza bobalazs (#46722) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

(#46729) bobalazs válasza TechN7ne (#46728) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Gratulálok hogy 2010ből találtál egy képet te kis nyomozó!
Nézzél egyet 2022ből is!
link

[ Szerkesztve ]

(#46730) TechN7ne válasza bobalazs (#46729) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Na ,ennek igazán örülök ,sokat javult a helyzet. ;]

(#46731) bepken válasza TechN7ne (#46730) üzenetére


bepken
veterán

nem akarsz menni esetleg takarítani inkább? ;]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46732) Lacccca87 válasza bobalazs (#46729) üzenetére


Lacccca87
őstag

Pfhhuuuu, hát én bele se merek nézni :D It van a földön oldalap nélkül, kb 1,5 éve nem fordítottam ki hogy megnézzem mi leledzik bene :D Az asztal viszont patika nálam, azt utálom ha nincs rend :DDD

(#46733) bobalazs válasza Lacccca87 (#46732) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

utcáról sok por bejön. Gyakran kell portalanítani, pl szűrőket.

[ Szerkesztve ]

(#46734) Lacccca87 válasza bobalazs (#46733) üzenetére


Lacccca87
őstag

:DDD annyira nem botranyos a helyzet :DDD

(#46735) TechN7ne válasza Lacccca87 (#46734) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

(#46736) Aprósólyom válasza bobalazs (#46727) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A TV burkolata rácsos persze, hogy tudjon szellőzni, de én az LCD panelt írtam. Annak zártnak kell lenni, hogy apró szennyeződés se juthasson a rétegek közé, nem hogy egy rovar. Ha megnézel egy javítós videót, akkor láthatod, hogy az LCD panel mondhatni zárt szendvics szerkezet.
Oda, ha bejut bármilyen szennyeződés az vagy rongálás eredménye vagy gyártási hiba vagy gyenge gyártási minőség következtében idővel keletkezik olyan jellegű hiba, ami okán bekövetkezhet ilyesmi.
Ha nem szerelted szét és nem ejtetted le, akkor az a bogár a képernyőben gyártási hiba vagy gyenge/elfogadhatatlan gyártási minőség következménye.

Jevons paradox

(#46737) bobalazs válasza Aprósólyom (#46736) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát én csak röhögtem mikor először ilyenről láttam képet. Velem ilyen nem eshet meg! Várok az Euronics válaszára de ismerve őket kb nulla esély lesz értelmes válaszra. Írok a gyártónak később akkor. Felhozom az általad említett indokokat.

(#46738) TIT válasza bobalazs (#46737) üzenetére


TIT
veterán

Volt rá példa,hogy az euronics segített,jobban mint a samu szerviz.

(#46739) Aprósólyom válasza bobalazs (#46737) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én erőltetném, még akkor is, ha valaki elsőre nem válaszol elvárható módon. Mindenkinek van felettese is.
Már csak azért is, mert ha műszakilag bírja, és 10-20 év múlva nyugodt szívvel adod el, mert cserélsz, akkor ez neked erősen értékcsökkentő tényező.

Végül fogyasztóvédelem/békéltető testület. A békéltető testület megpróbálja rábírni a forgalmazót, szervizt, hogy a fogyasztó szempontjából elvárható módon és a tv.-t teljesítve járjon el. Ha nem, akkor pedig a fogy. védelem előszeretettel megvizsgálja őket kicsit, és szívesen oszt büntit, ami általában kevésbé éri meg a cégeknek, mint hogy ingyen kijavítsák a hibát.
Csak írásban kell kommunikálni, hogy követhető legyen és igazolható legyen a párbeszéd a békéltető testület és fogy. védelem felé.
Ha megemlíted a forgalmazónak a fogy védelmet, elkezdik összekapni magukat. Tipikus viselkedésmód, hogy a gyámoltalan vásárló miatt ne kelljen foglalkozni a konfliktusos helyzetekkel és spóroljanak. Sok kereskedő nagyon undorító és elfogadhatatlan hozzáállást tanusít.
(Bár az is benne van, hogy az alkalmazott nagyon béna kezdő, és a tipikus tahó/türhő kereskedelmi mentalitást nyomja, mert erre kondícionálták/így nőtt fel, miközben a cég lehet nem ezt várná el tőle. Ezért is kell előnytelen válasz esetén akár a feletteséhez tovább vinni, vagy panasszal élni, bejelenteni a békéltető testületnek. )

Jevons paradox

(#46740) kisvagen


kisvagen
kezdő

Sziasztok! :) Egy olyan kérdésem lenne miért írja ki minden boot-nál a Windows hogy : " Újraindítás szükséges a PCI-Busz beállításához" valami ilyesmit... Illetve ha belemegyek AMD Progijába van 1 értesítés hogy váratlan hiba miatt visszaálltak a Wattman beállitások, aztán semmi nincs átállítva minden alapon van.... :F :F :(((
RX 570 4GB
22.6.1 Adrenalin
Illetve nálam is előfordul hogy simán felmegy 80 fok-ra, nem tudom mennyire gáz :)

[ Szerkesztve ]

(#46741) bobalazs válasza kisvagen (#46740) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez inkább windowzos topikba való szerintem.
Illetve a 80 fokkal azért illene kezdeni valamit.
Elsőre amúgy valami szoftver kompatibilitás problémának mondanám, ezért is kipróbálnék korábbi drájvereket. Tavalyiak elég stabilak, pl 21.10.2

[ Szerkesztve ]

(#46742) Aprósólyom válasza kisvagen (#46740) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Biztos vagy benne, hogy gyári BIOS van a kártyán?
Ha már 80 fok. Pormentes a borda? Zár vagy nyitott házban van? Légkondis helyiség vagy "kellemes" meleg nyári?
Tényleg tavalyi drivert használj ahogy Balazs mondja. Azóta csak elcseszik őket az updatekkel... :(((

Jevons paradox

(#46743) bobalazs válasza Aprósólyom (#46739) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Tipikus viselkedésmód, hogy a gyámoltalan vásárló miatt ne kelljen foglalkozni a konfliktusos helyzetekkel és spóroljanak. Sok kereskedő nagyon undorító és elfogadhatatlan hozzáállást tanusít.

Jött is a válasz részükről, mégpedig, hogy a
Tájékoztatjuk, hogy a gyártói jótállás kizárólag a működésbeli hibákat foglalja magában. Levele alapján ilyen esetben garanciális javítást nem végez a szakszerviz..
Kicsit bevetem a fogy védelemmel való fenyegetőzést, mert nem hajlandóak megfelelően lépni.

(#46744) kisvagen válasza bobalazs (#46741) üzenetére


kisvagen
kezdő

Az lehetséges bocsii ... megpróbálom köszi! Újra kéne pasztáznom illetve az thermal pad-ok elég piszkosak :/ Max pasztázni tudom meg letakaritani a thermal pad-okat remélem segíteni fog :)

(#46745) kisvagen válasza Aprósólyom (#46742) üzenetére


kisvagen
kezdő

Igen gyári BIOS még a Sapphire Support-nak írtam hogy küldjék el aztán felraktam 1 progival. nem volt annyira rég takarítva , nyitott házban van illetve meleg nyári sajna :"D! Felrakom a régi driver-t meg végzek 1 takarítást meg a pasztázást aztán megnézem mi a helyzet :)) Illetve 1 ventis ITX model :/

(#46746) Aprósólyom válasza bobalazs (#46743) üzenetére


Aprósólyom
addikt

MOnd, hogy nem látszódik egy csomó pixel hála a gyenge és kritikán aluli összeszerelésnek. Ez gyári hibából fakadhat. Kit érdekel a noob ügyfélszolgálatos saját magánvéleményne.

Jevons paradox

(#46747) Aprósólyom válasza kisvagen (#46744) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha a pad érintkező felülete piszkos bizonyosodj meg róla valahogy, hogy tényleg érintkeznek-e a felületek. Csak ha rés van akkor lehet koszos.

Jevons paradox

(#46748) bobalazs válasza Aprósólyom (#46746) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Bevontam a fogy védelmet.
pdfet kitöltöttem, beleirva hogy mit irtak, illetve az én részemről ez miért nem oké (felhozva azt amit emlitettél a zárt szendvics szerkezetről, és hogy ezt a hibát nekik javitani kell, vagy csere vagy pénzvissza. küldtem képet még számláról, szúnyogról, Euron. emailről. Talán egyelőre elég ennyi hogy elinduljon valami.
Nem akarok örökké Jurassic parkot nézni.

(#46749) bepken válasza bobalazs (#46748) üzenetére


bepken
veterán

szurkolok :) őszintén szóval számomra azt is nehéz elhinni, hogy ilyen egyáltalán létezik...pláne így, hogy többeknél is előfordult már innen a topikból.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46750) bobalazs válasza bepken (#46749) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

thx bro.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.