Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46551) powergoku


powergoku
tag

Sziasztok!
Tegnap normálisan leállítottam a gépem ,ma bekapcsolva pirosan világít az alplapon a vga led.Videókártyán fehéren világít a led ,minden ugyanúgy megy csak képet nem ad.
Lehúzkodtam róla mindent a HDD ket is,raktam bele másik vga-t azzal is ugyanaz a hiba ,mindkét PCI experess fogalatban is ugyanaz a hibajelenség.Integrált vga-val megy normlisan.
Alaplap hiba lehet?

Egy hazug eladót akartam negatívval értékelni és én is azt kaptam mint vevő.Ez jár 13 év reg és több száz pozitív értékelés után.Köszönöm.

(#46552) powergoku válasza powergoku (#46551) üzenetére


powergoku
tag

Eligazítottam az M2 ssd -t és most működik a másik videókártyával,az eredetivel nem megy,ventik sem pörögnek fel rajta indításnál csak világít a tàpcsatinál fehéren a led és az asus felirat.(Asus rog strix rx 570)

Egy hazug eladót akartam negatívval értékelni és én is azt kaptam mint vevő.Ez jár 13 év reg és több száz pozitív értékelés után.Köszönöm.

(#46553) bobalazs válasza powergoku (#46552) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Eligazítottam
Miért kellett eligazítani?

(#46554) snake1977 válasza powergoku (#46552) üzenetére


snake1977
őstag

Én tolnék egy jumperes bios resetet is, biztos ami biztos, ártani nem árt.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#46555) powergoku válasza bobalazs (#46553) üzenetére


powergoku
tag

Kivettem ,visszaraktam,igazából ennyi volt az igazítás.
De most újból ugyanaz a hiba ,ssd "Igazítással" sem jó,piros vga led mindkét videókártyával.
Reggel az első indításnál felpörögtek rajta a ventik(rx 570) ,akkor boot led volt piros ,azután ujraindítottam ujból ugyanez a hiba.Integráltal megy a gép.

[ Szerkesztve ]

Egy hazug eladót akartam negatívval értékelni és én is azt kaptam mint vevő.Ez jár 13 év reg és több száz pozitív értékelés után.Köszönöm.

(#46556) bobalazs válasza powergoku (#46555) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Táp - lap csere, próba. Magától nyekkent meg külső beavatkozás nélkül - nem piszkáltad. Szóval gondolom valami hardverhiba. Mert hogy mindkettő vga megnyekken egyszerre, az eléggé kizárt szvsz.

(#46557) powergoku válasza bobalazs (#46556) üzenetére


powergoku
tag

:R

Egy hazug eladót akartam negatívval értékelni és én is azt kaptam mint vevő.Ez jár 13 év reg és több száz pozitív értékelés után.Köszönöm.

(#46558) Aprósólyom válasza powergoku (#46555) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha minden ugyanúgy megy a gépen, csak kép nincs én a monitor kábelt és a monitort is lecsekkolnám, biztos ami biztos. Vagy másik kábellel vagy másik csatlakozót is próbálnék.
Ha nem történt külső behatás, akkor a hiba forrását gépen kívüli kezdeném keresni.

MOnitor, monitorkábel, csatlakozó után.... esetleg vihar nem volt az éjszaka folyamán?
Az is simán előfordul, hogy bármilyen kábelen keresztül kaphatott egy áramlökést ott, ahol nincs komolyabb védelem erre.
Nekünk anno volt olyan, hogy csak az integrált LAN halt meg az alaplapon vihar alatt, a router meg "kómába esett", mert a router egy hosszabb pihentetés után újra működött és ma is megvan és működik. Tartaléknak használom alkalmanként. Viszont az integrált LAN sosem kelt többet életre.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#46559) powergoku válasza Aprósólyom (#46558) üzenetére


powergoku
tag

Már a hdmi kábelt is cseréltem.Igen volt vihar akkor este(nem nagy),én is túláramra gondoltam egyből.

Egy hazug eladót akartam negatívval értékelni és én is azt kaptam mint vevő.Ez jár 13 év reg és több száz pozitív értékelés után.Köszönöm.

(#46560) Aprósólyom válasza powergoku (#46559) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Használsz túlfesz védelemmel ellátott elosztót? Érdemes. (igaz nagy a szórás technikai paraméterekben, mert a védelmi fok, műszaki paraméterekben nagyban különbség van, ami természetesen árban is megmutatkozik.)

De ha esetleg tartozik az ingatlanhoz biztosítás (akár egyéni magán biztosítás vagy akár közös társasházi), akkor minél hamarabb be kell jelenteni a károkat.
Sajna ha egy pillanatnyi túlfesz is keresztül megy a rendszeren (villamos hálózat, elektronikai eszközök) a leggyengébben ellenálló alkatrészek mennek majd tönkre és lehet egy olyan eszköz vagy funkció, amire nem is számítanánk.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#46561) Zöld Róka


Zöld Róka
kezdő

Üdv.
Hogy kell az AMD szoftverében beállítani hogy a VGA kártyám ventije bizonyos fokig ne kapcsoljon be? RX 580.. sehogy se tudom...

Nagyon idegesítő hogy 30 fokosan is 1000 RPMel pörgeti...

Régebben nem volt ilyen gond, egy ideje van ez....

(#46562) TechN7ne válasza Zöld Róka (#46561) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Újra kell pasztázni és minden a régi ,vagy még jobb lesz. :)

(#46563) bobalazs válasza Zöld Róka (#46561) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nulla RPM legyen bekapcsolva.

(#46564) Zöld Róka válasza bobalazs (#46563) üzenetére


Zöld Róka
kezdő

Így lemegy nullára, de nem tudok beállítani RPM-et...mert ha bekapcsolom a speciális vezérlőt is, nem tudok 25 % nál kisebb fordulatot beállítani......
Régebben ezt tök jól be tudtam állítani az AFterburnerrel, de egy ideje már ott se lehet.. nem is értem miért nem.

(#46565) bobalazs válasza Zöld Róka (#46564) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát 25% nem 1000 RPM kell hogy legyen, szóval a probléma nálad van, vagyis a kártyával.
Nálam se lehet 19% alá menni, és jól van az úgy 470 RPM.

[ Szerkesztve ]

(#46566) Ellia válasza Zöld Róka (#46564) üzenetére


Ellia
addikt

Nincs fent más program ami felülírja a beállításaidat?

(#46567) vargacs0909


vargacs0909
csendes tag

Sziasztok!

Platform csere miatti alaplap, és processzor csere után új windows-t tennék a gépre, amihez be kéne állítanom az usb bootolást.

A problémám az, hogy nem tudok hozzáférni a bioszhoz, mivel csak fekete képernyőt látok. Gyakorlatilag a teljes bootolás folyamán fekete képernyő van, csak már a windows indulásánál jelenik meg a kép. A gép él, a billentyűkre reagál.

Próbáltam dp/hdmi/dvi portokon keresztül, másik monitorral, de semmi, csak a fekete képernyő.

A monitor annyit mond, hogy "No signal. Enter powersaving mode"

A konfig:
- MSI B550 tomahawk
- amd R5 5600x
- sapphire nitro+ r580 4 gb

Alaplapi IGP nincs!

Mit lehet tenni?

(#46568) Csupingo válasza vargacs0909 (#46567) üzenetére


Csupingo
veterán

Másik videókártyával nem tudod kipróbálni? Esetleg bios reset, aztán talán csm-re, vagy uefi+legacy-ra vált alapesetben és lesz kép, de ki tudja.

Most még elindul a win? Ha windows alól állítod be, hogy újraindulás után a bios-ba lépjen, akkor sincs kép?
Vagy végső esetben win alól indítsd a telepítőt.

Ha egy hdmi-s tv-t is rákötsz a kártyára pl. a DP-s monitor mellé, akkor sincs egyiken se kép? Persze a DEL-t nyomogasd, mert anélkül most lehet átlépi.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#46569) Csupingo válasza vargacs0909 (#46567) üzenetére


Csupingo
veterán

Lehet hülyeség, de még az jutott az eszembe, hogy nem cseréltél bios-t a vga-n, vagy az előző tulaj? Talán létezik olyan, amiben csak uefi van és nincs csm mode és lehet ezért nincs kép induláskor.

Ha jól értem, itt a kérdezőnél is csak akkor van kép, ha bekapcsolja a csm módot, amire bios resetnél is visszavált.

Despite showing UEFI, its often not working: you need to reflash your BIOS to fix it
Sometimes flashing the same one from the GPU database works, othertimes you need one thats a close match
I cant provide guides right now, but the list of asus RX580 bios are here (not all will work with your card)
VGA Bios Collection | TechPowerUp

Finally!!!! After 2 years hitting my head against the wall, I can see my bios again! Never thought about UEFI support not working on my RX580 Aorus. Thank you so much!

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#46570) bobalazs válasza Csupingo (#46569) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

működő windowsból is be lehet jelentkezni biosba, következő bootoláskor.
shift + restart
troubleshoot
advanced options
uefi firmware settings
persze magyar megfelelőt nem tudom így fejből
Ja, te ezt már tudod, mindegy, nem törlöm ki.

[ Szerkesztve ]

(#46571) Zöld Róka válasza Ellia (#46566) üzenetére


Zöld Róka
kezdő

Csak az MSI Afterburner, de ott meg eleve nincs is ilyen rész ahol be lehetne ezt állítani, egyszerűen eltűnt...

(#46572) Zöld Róka válasza bobalazs (#46565) üzenetére


Zöld Róka
kezdő

A kártyával szerintem nincs gond, nem melegszik túl vagy ilyesmi. De ez hogy nem tudom beállítani az RPMet a fokok függvényében...ez vicc..

(#46573) Zöld Róka válasza Zöld Róka (#46571) üzenetére


Zöld Róka
kezdő

Ahogy nézem nem csak nekem van ez... [link]

A Fan rész egyszerűen eltűnt...

(#46574) bobalazs válasza Zöld Róka (#46573) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

[link]
próbáld ezt.

(#46575) negro válasza vargacs0909 (#46567) üzenetére


negro
őstag

ha fast boot van beallitva a bios-ban akkor lehetseges, hogy az usb-es bill. meg nem aktiv abban a par mp-ben mikor be akarnal lepni a biosba. ezert nem reagal f1, deletre... ps2-es klaviaturaval probald. nekem volt mar ilyen.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#46576) Zöld Róka válasza bobalazs (#46574) üzenetére


Zöld Róka
kezdő

Na, közben megoldódott. DDU-val lepucultam a VGA drivert csökkentett módban, aztán most már ott van a FAN is..de hogy hogyan tűnt el...

(#46577) vargacs0909 válasza Csupingo (#46569) üzenetére


vargacs0909
csendes tag

A vga biosz cseréről eszembe jutott, hogy ez a kártya dual bioszos, gondoltam teszek egy próbát a másik biosszal is. Szóval fogtam és átkapcsoltam az alap (nem OC-s) bioszra és láss csodát > ezzel egyből működik a kártya UEFI-vel is, van boot logo, látom a bioszt (csm maradt disableden) :C

Mégis csak mókolhatott valamit az előző tulaj?

Most ez van:

Kérdés: Próbálkozzak az OC-s biosz újra rakásával (már csak a rend kedvéért is) vagy ne erőltessem azt a pár fps-t amit hozhat? Melyik vga biosz verzió lehet megfelelő? [link] Van értelme a 1411/2000 -t megpróbálni?

Egyénként meg köszi mindenkinek az ötleteket :R

[ Szerkesztve ]

(#46578) Csupingo válasza vargacs0909 (#46577) üzenetére


Csupingo
veterán

Annyira nem ismerem ezeket a kártyákat, de talán a másik bios-szal 1411 gpu és 2000 MHz mem. lenne az alap. Sokat biztos nem veszítesz, de mivel dual bios-os, ezért viszonylag bátrabban lehet próbálkozni a frissítéssel. De nem is feltétlenül kell, mert az amd driver-ében, vagy msi ab-vel is meg tudod emelni az órajeleket.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#46579) Aprósólyom válasza vargacs0909 (#46577) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Sapphire megküldi neked a jó bios-t emailen, ha megírod nekik a kártyán található azonosítókat és megindoklod, hogy miért kell. Szerintem az a tuti.

Jevons paradox

(#46580) szabozsolt87


szabozsolt87
tag

Sziasztok,

Kissé tanácstalan vagyok melyik fórumba kellene írjak, de szeretnék abban tőletek segítséget kérni, hogy az utóbbi időben 2-3 percet követően valamiért a játékok maradéktalanul elkezdenek laggolni, akadozni. Korábban Windows 11 volt fent és semmi gond nem volt pár hete kezdte el. Jó gondoltam akkor tuti a win a gond vissza tettem a 10-et, de a hiba nem szűnt meg. A drivereken kívül szinte semmi nincs a gépen. Játék közben a VGA nem melegszik 70 fok felé. Pl a Fifa 22 140 fps megy de totál zavaróan rángat, laggol. i3-10100F 16 GB DDR4 és RX 480 4GB van a gépbe és eddig szinte minden futott szépen. Nem igazán tudom hol keressem a hibát.

(#46581) Aprósólyom válasza szabozsolt87 (#46580) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ez a win reinstall már nagyon elavult. Már a win7 is stabil volt, bírta a rendszer a strapát.
Kell egy monitorozó alkalmazás, mint pl. MSI afterburner, amivel vissza lehet nézni a rendszerfolyamatok alakulását.
A pillanatra megugró frame time esetén megugró egyéb paraméterekből lehet következtetni....

Ha 70 fok vagy közeli játék alatt, akkor nem mondanám annyira jónak, hiszen az azt jelenti, hogy a GPU hot spot valahol 80-90 fok között van már, tehát esélyes, hogy visszafolytja a kártya a teljesítményt.

Amit azért érdemes kipróbálni, hogy DDU-val leszeded a régi AMD drivert és felteszed a 22.1.2. vagy 21.9.2 verziót, majd tiltsd le az automata driver update-t a radeon software-ben.

VRAM terhelés 3500-3600 Mbyte alatt marad ennél a játéknál? VRAM elfogyás tud nagyin durva laggokat okozni.
De durva lag lehet akár videójel/monitor miatt is. Azt a testufo.com oldalán található frame skipping teszttel lehet ellenőrizni.

Jevons paradox

(#46582) szabozsolt87 válasza Aprósólyom (#46581) üzenetére


szabozsolt87
tag

Köszönöm a tippeket. A hőfok azért érdekes, mert a gyári Gigabyte hűtő elég gyenge volt kb. 2 éve kicseréltem egy Artic accelero xtreme IV-et. Ő 70 fokig tudja tartani a VGA-t. A gyárival akár 90 fok felé is ment és pörgött is rendesen. Afterburnerrel néztem ezeket az értékeket, de másra nem voltam figyelmes viszont amit leírtál azokat leellenőrzöm. Igazából nekem ez azért érdekes, mert korábban nem volt ilyen probléma ugyan ezzel a konfigurációval és beállításokkal.

(#46583) Aprósólyom válasza szabozsolt87 (#46582) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Állíts be egy csomó "érdekes lehet" szenzort az afterburnerben. pl: temp limit, power limit, voltage limit.
Plus lehet további szenzorokat is manuálisan hozzáadni HWinfóból vagy akár a windows teljesítmény figyelőjéből. Akár olyat is, hogy a háló kártya feltöltési bitrátáját is kiírja vagy mennyi a HDD írás, bármit. Milliónyi folyamatot lehet figyeltetni, kiírni.
Úgy ellenőrizted az adatokat, hogy logoltad és a logot nyitottad meg?
A monitoring ablakban jobb klikk és "hystory to file". Aztán mikor befejezted a figyelést, ezt a pipát kiveszed. A Program file -on belül megkeresed az MSI afterburner könyvtárt és azon belül lesz a monitoring file. Ha megnyitod, akkor szépen lehet görgetni az időtengelyen oda-vissza.
Arra figyelj, hogy 10Megánál nem lehet nagyobb a fájl, úgyhogy vagy törlöd vagy átnevezed/elmented.
Egyébként pedig állíts be egy gyorsabb polling ratet-t a monitorozásra, hiszen amúgy is átlagot fog látni mindig, ezért jobb ha minél rövidebb időablak átlagát látod. Szerintem az a tuti. Én 200-333ms közöttire szoktam állítani.

Jevons paradox

(#46584) negro válasza Csupingo (#46578) üzenetére


negro
őstag

azok a 8 gigas verizo beallitasai. a sima 4 gigas nem ennyin megy.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#46585) Csupingo válasza negro (#46584) üzenetére


Csupingo
veterán

Gondoltam, hogy megvárom a tulajok véleményét, ők tudják, mert én tényleg nem ismerem ezeket a kártyákat, bár ha jót nézek, a sapphire oldalán is találni ilyen paraméterekkel rendelkező vga-t.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#46586) Aprósólyom válasza vargacs0909 (#46577) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Kérdés: Próbálkozzak az OC-s biosz újra rakásával (már csak a rend kedvéért is) vagy ne erőltessem azt a pár fps-t amit hozhat? Melyik vga biosz verzió lehet megfelelő? [link] Van értelme a 1411/2000 -t megpróbálni?

Egyébként semmi értelme OC-zni. Ahány százalékot tuningolsz, annyit nem nyersz a tényleges fps-ben, úgyhogy elkezdheted számolni. 1411/1340*60fp =~63fps? :DD Ezért undervoltolja mindenki. Különösen azért mert az architectúra 1300MHz felett a fogyasztása elkezd iszonyatosan elmászni a teljesítménynövekményhez képest. A legjobb 1000mV alá vinni a feszt és megnézni hány Mhz-t bír a GPU.
Én az 470-580 kártyáimat is 1240-1300Mhz között használtam. Kicsit lassabb, viszont jó undervolttal a hatékonysága (fogyasztásban és hűtésben tetemes javulás érhető el) vetekszik a legújabb kártyákkal. Még 1411 és egy kb. 1260Mhz-es beállít között is max 10-12% a különbség.... :F 50 helyett 55 vagy 60 helyett 66 100 helyett 110...
Már megtanultam. Ahova kevés egy GPU ott az OC se fog segíteni, hiszen a gyárból már úgy jön ki, hogy amit biztonsággal ki tudnak hajtani belőle, azt ki is hajtják. Nem véletlen,hogy már a gyári beálítások is olyanok, hogy az arhitektúra optimális teljesítmény/fogyasztási mutatói felett járnak. Ezért lehet undervolttal kis teljesítményáldozat árán, sokat nyerni a fogyasztásban, hűtésben.
nVidia kártyámat is undervoltolom. Az is 850mV-on nem ütközik power/volt/temp limitbe, miközben a gyári beállítások bőven 1000mV fölé engedik magasabb frekivel. (igaz, hogy ez furmark teszttel érvényes. Viszont ha annak megfelelően állítom be a kártyát, akkor a játék belül sem lesz teljesítménytorpanás, throttling stb...
szvsz :R

Jevons paradox

(#46587) negro válasza Aprósólyom (#46586) üzenetére


negro
őstag

en amugy ezt a fogyasztas reszt elkepesztoen ignoralom. nem ezert nem tuningolok. nem tud erdekelni havi 2-3000 forint. nekem gyarin megy ugyan, nincs mokolva a 8 gigas nitro+ 580 -as de bug es fagyas mentsen megy a gep lassan 3 eve. pedig bios frissiteses alaplap, win7-el majd most win10-es rendszerben megy.

itt meg minden 2. komment arrol szol, hogy kifagy, nem indul, nem jo, osszeakad... stb. nem-e talan nem kene hozzanyulni? en elhiszem sokan "hozzabertonek" kepzelik magukat csak aztan ahogy latom itt is a forumon, visszanyal a fagyi... de erdekes, mert nekem mindenfele gond nelkul uzemel a gyari kartyam. ezek az okoskodasok, h feszeld alul mert az ugy jo. wtf? nem. az ugy jo ahogy kijott a gyarbol.

zarojel en vagyok az aki anno amd duron 600-at, teszem azt satirozott rotringgal, szalakat osszekotve, h 1000mhz-en szorzo zar mentesen hasznaljak egy procit es meg sorolhatnam de szerintem ezek a feszeld alul mer az ugy jo temaktol ami itt megy ezzel a kartyaval kapcsolatban szerintem mar tul lett tolva "belaim"

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#46588) bobalazs válasza negro (#46587) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

ezek az okoskodasok, h feszeld alul mert az ugy jo. wtf? nem. az ugy jo ahogy kijott a gyarbol.
Na jó ezzel (is) vitatkoznék, de rádhagyom.
Alátámasztani a kifogásomat azzal tenném, hogy a gyárba egy egyszerű sablon szerint kezelnek minden kártyát holott olyan tényező hogy szilicium lottó létezik, és kézzelfogható.
A mínusz 10-50 watt meg tud számítani, ha érdekel, de mivel téged nem, ezért neked amúgy fölösleges alulfeszelned.

(#46589) vargacs0909


vargacs0909
csendes tag

Még egy láma kérdés: a kártyán 8+6 pines tápcsati van. Mindkettőre kell tápot adni, vagy elég a 8 pin? (Merthogy eddig így utóbbi módon használtam problémamentesen. Kopp-kopp)

Csak most ez úgy eszembe jutott...

(#46590) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Ez jó kérdés. Simán elindul annak ellenére, hogy nincs benne a 6PIN? Sose próbáltam ki. Viszont az biztos, hogy bőven többet tud fogyasztani a Radeon a 8PIN 150 wattjánál.

#46587 negro: Ez két szemléletmód, nem kell fennakadni ezen. Költő túlzás, hogy minden második hibáról szól, de ha mégis az miért baj? A hibák nagy része amúgy is kb. az AMD szoftveres szarságaira, bugokra vezethetőek vissza. Rossz olvasni a release note-jaikat.
Miről diskuráljanak az emberek a fórumon? Hogy milyen jól fut a krájzisz? Szerintem useless.
A fórum időtlen idők óta a tanulságos tapasztalatok megosztására és megvitatására való. Úgyhogy nem tudom ennek mi értelme volt, mert adtál semmit sem hozzá a témához. Azt mindenki tudja, hogy ha gyárin hagyod, akkor gyárin VAN. Ehhez nem kell fórumozgatni.
Nem villanyszámláról volt szó, nem is értem hogy jön ide. (Értsd jól: értem, csak irreleváns.)
A fűtésen kívül minden villany, amivel nagyon sok háztartás így van, hiszen ma már a sütő és főzőlap is villanyos menő, nyilván nem 50W fogja hozni a megváltást. De ez megint másik topik, nem ide tartozik.

Jevons paradox

(#46591) szabozsolt87 válasza Aprósólyom (#46581) üzenetére


szabozsolt87
tag

Nos DDU-val leszedtem a drivert feltettem a 21.9.2.-t. A Fifa22-t tudom példának venni a VRAM kihasználtsága messze a maximumtól sőt a képminőségből is vissza vettem szándékosan, de akkor is ugyan úgy csinálja ezt a laggolást. A historyval nem boldogultam nekem nem csinál semmit biztosan nem értek hozzá.

Ennyi adatot tudtam kiíratni a képernyőre.

(#46592) bobalazs válasza szabozsolt87 (#46591) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Core clock fel le ugrál ha jól látom. Viszont GPU usage nagyjából jól ki van maxolva.
Régi trükk hogy msi afterburnerben a power limitet felnyomják ha jól emlékszem. 800-as core clock és mellette 220 fps? azt hogyan?
Amúgy nincs más tippem rá.

(#46593) szabozsolt87 válasza bobalazs (#46592) üzenetére


szabozsolt87
tag

Az a 800-as gpu core clock folyamatosan ugrál.

(#46594) bobalazs válasza szabozsolt87 (#46593) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát az nem normális. Fenn kéne folyamatosan tartania az órajelet és a loadnak változni. MInt pl az enyém 1303on megy akármit is játszok.
Utorrentet azért bezárhatnád amíg játszol, azt mondtad nem fut más közben.
Mondjuk ha eddig meg jó volt és friss windows installal sem jó, nem tudom mit mondjak, hirtelen én se tudnám mivel kezdjem a javítást.
Talán túlmelegednek a VRMek?

(#46595) bobalazs válasza szabozsolt87 (#46591) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

[link]
Windows 10ben a game mode - játékmódot kapcsold ki, problémákat okoz.

(#46596) Aprósólyom válasza szabozsolt87 (#46591) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A 3D render kép egész véletlenül nem szemetes? Magyarul az a sok apró pár pixel méretű piros, fehér, fekete, szürke folt az a játék része vagy képhiba?

#46595 bobalazs: Emlékeim szerint ez a probléma nagyon rövid ideig állt fent, mert javították. Te éreztél valaha is problémát aktív game móddal?

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#46597) bobalazs válasza Aprósólyom (#46596) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem éreztem, de nem is használtam sokáig. Viszont amd support fórumán javasolják, főleg új kártyáknál, új drájvernél, mert hogy hibákat okoz. Pl. Fortniteban.

(#46598) szabozsolt87 válasza bobalazs (#46594) üzenetére


szabozsolt87
tag

Azon gondolkoztam már, hogy lehet nem megfelelően tettem fel az Artic hűtőt a gyári helyet?, de annak már 2 éve szépen újra lett a GPU is pásztázva és mindeddig semmi baj nem volt. Gondolkoztam, hogy a gyári Gigabyte hűtőbe kicserélem a ventilátorokat. A hűtési hatékonysága miatt cseréltem le illetve nagyon hangos és búgó hangot adott.

(#46599) szabozsolt87 válasza Aprósólyom (#46596) üzenetére


szabozsolt87
tag

Amit te mondasz a játék része igen. :)

(#46600) szabozsolt87 válasza bobalazs (#46595) üzenetére


szabozsolt87
tag

Ezt megpróbáltam. 10 percig a mennyben voltam azt hittem, hogy minden megoldódott mikor elkezdte újból, szóval 10 perc után vissza kerültem a pokolba. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.