Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) BReal válasza Golota (#13441) üzenetére


BReal
addikt

Tudom, hogy komponens és komponens között is különbség van, de ha már egyszer csalódtál az ASUS-ban, miért ebből a márkából vásároltál újra?

(#13452) TechN7ne válasza ncc1701 (#13448) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

+1

(#13453) HSM válasza Chereiose (#13440) üzenetére


HSM
félisten

Ha a WattMan-ból kézzel feltekered a ventilátor fordulatát a gyárinál jóval magasabbra, hogy azért kellemesen süvítsen, úgy sem gyógyul meg? Nem baj, ha 50 fokosra hűti a GPU-t... A memóriák miatt.

[ Szerkesztve ]

(#13454) Chereiose válasza HSM (#13453) üzenetére


Chereiose
addikt

Megnézem mindjárt azt is, most egy jó HDMI kábellel probálkozom, hát ha az a baj.

(#13455) TechN7ne válasza Chereiose (#13454) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Rendszert újraraktad?
Játék eredeti?
Milyen tápegységed van és mikor vetted?

Maga az RX szériával semmi gond nincs ,én mióta megvettem a kártyát használom minden probléma nélkül ,soha nem fagyott ki ,nem állt le stb.

[ Szerkesztve ]

(#13456) $R64


$R64
tag

Szevasztok!
2 napja jött meg az "új" videókarim. Írtam is itt... :) Gigabyte 470x g1 4gb. Előzetesen annyit kell tudni, hogy zárt házban 85 fok körül volt a kártya hőmérséklete játék alatt. Levettem a ház oldalfalát, így 71-72 fok, át kellett rendezni az egész gépet, mert a winyóra olyat hűt nyomott hogy az is volt vagy 60 fok. No mind1. 2. napja használom... most már berreg is. a ventilátor netezés közbe olykor leáll, majd bekapcsol, leáll bekapcsol, persze úgy, hogy elvileg nem kellene működnie, "fan" stop üzemmódba van. az ilyen leállás elinduláskor berreg, de iszonyat irritálóan :) játék alatt nem berreg, csak azután ha kilépek belőle. már 2 nap után netezgetés közbe olyan hangokat ad ki... uram bocsáss de 67ezer forintért nem ezt várná az ember! pénzből élünk, és ez sok pénz. szóval ez a kari repül vissza a pcxhez. nyilván nem lehet azt mondani, hogy rossz az összes giga 470x, de én a postázási (önköltségen mehet vissza :( ), email, telefon, pénz vissza fizetés kivárása, cigánykodás miatt biztos hogy nem maradok ennél a típusnál.

sapphire 260x karim szerencse hogy még meg van, az fog visszakerülni, és ha maradok a 470nél akkor biztos vagyok benne hogy, maradok ennél a márkánál. pusztán külsőség miatt választottam a gigat, jobban tetszett :) belenyúltam :) :R

(#13457) Golota válasza füles_ (#13444) üzenetére


Golota
aktív tag

Sapphire: eddig 2-ből 2 kártyám ment vissza garanciális cserébe, mert mindkettő összeomlik. Hardveres hibák ezek, javítani sem tudták. az MSI-re épp most panaszkodott valaki, ha jól láttam.. Rajtunk tesztelik: nézd meg mennyi hardveres és (remélhetőleg) szoftveres gond van, a topic mostanában szinte csak erről szól. Gyorsan kinyomták, hogy karácsony előtt kaszáljanak, de ez a fórum nem éppen azt mutatja, hogy kiforrott konstrukció lenne.

@huskydog17: sajnos pont az ünnepek előtt kellett visszavinnem, így közel 3 hét volt. Egyébként 2 hetet prognosztizálnak.

@BReal: nem is vettem Asust. Többet nem veszek Asus hardvert, 3 alaplap kondi durrant ki 1 év leforgása alatt és a Xonar sem érte meg az 1 évet. Köszönöm, elég volt belőlük. Sapphire-t vettem. A kidolgozása látszólag igen masszív, nem sajnálták az anyagot. A tapasztalat viszont azt mutatja, hogy vagy én fogtam ki egymás után 2 rossz példányt, vagy ennyire elcseszett ez a széria.

(#13458) smc válasza Golota (#13457) üzenetére


smc
addikt

"topic mostanában szinte csak erről szól"

Leírhatom óránként, hogy mennyire jól megy a kártyám, de szerintem ez nem tenne téged sem boldogabbá. ;]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13459) huskydog17 válasza Golota (#13457) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Köszi! Akkor sajnos még várhatok egy ideig.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13460) Simi37


Simi37
őstag

Hát simán lehet h mindenki peches vagy van egy adag rossz kártya és azok mennek körbe. Anno Én is 2 kártyát visszaküldtem mire a mostanim meg lett. Az 1. teljesen pasztahibás volt a 2. csak félig....

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#13461) jety91 válasza Golota (#13457) üzenetére


jety91
őstag

Nalam is tokeletes az xfx 470, csak mivel nincs bajunk mi read only modban vagyunk itt :)

[ Szerkesztve ]

(#13462) Hobbbyt válasza Golota (#13457) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ennyi tönkremenetel után én azért elgondolkodnék, hogy nem e lehet valami más a háttérben.. rossz táp, vagy kellemetlen szomszédok.. vagy akármi.

Én össze vissza cserélgettem a dolgaim, a fele használt cucc.. mégis a legutolsó dolog ami elfüstölt nálam egy SB Audigy 2 Zs volt.. 2 hetesen, villám kár. De a házimozimmal együtt elvitte. Szerencsére volt lakásbiztosítás, de na.. Azóta se volt hangkártyám (~12 éve)

A MSI K8N SLI Platinum (Athlon 64 ddr1 stb..) a Gigabyte P35 DS3P (E8200 dd2 stb..) még a mai napig ketyegnek családon belül. Most meg Asrockom van, ez is évek óta tökéletes. (kop-kop)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13463) senki66


senki66
senior tag

Csak kapkodom a fejem mennyi hibás kártyára panaszkodtok. Most már örülök, hogy sokan lebeszéltetek, hogy ilyen "erős" kártyát vegyek a gyenge procim mellé.Gondoltam kivárok még, főleg hogy az árak is eléggé elszaladtak. Pár napja még nem volt teli a topik rossz kártyákkal és ami főleg elkeserítő, hogy az eddig jó választásnak mondható MSI, Sapphire, XFX kártyákkal is baj van. Asus , Gigabyte szintén.
Akkor mi lehet az olcsóbbakkal? Benézek a GTX 1050(Ti) 1060 topikokba, vajon ott is hasonló a helyzet?

(#13464) Habugi válasza senki66 (#13463) üzenetére


Habugi
addikt

Az hogy ki mit nevez vagy állít be rossznak egy folyamatosan béta állapotban tartott, toldozott-foltozott Win10 és egy gyökeresen átírt driver mellett, ami mellől kivétel nélkül kihullottak a 3rd party softverek.., nos az meglehetősen képlékeny dolog, egyelőre. ;)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#13465) Chereiose válasza TechN7ne (#13455) üzenetére


Chereiose
addikt

Nem raktam újra a rendszert (még), az lesz a legutolsó megoldás mert kb 2 hónapos az egész gép is.
Játékok mind eredetiek. Konfigom: Asrock B150M PRO4 alaplap, Be quiet! 500W BQT L8 Pure Power BN223 tápegység, i5 6500 processzor, Kingston 240GB Hyperx Fury SSD, Kingston HyperX Fury 16GB RAM

Egyébként nagyon nem akarom elkiabálni, de kicseréltem azt a szar HDMI kábelt egy eredeti xbox-os-ra, és ezzel egyelőre nem csinálta most vagy 2 óráig amíg játszottam, F1 2016, black ops 3 és GTA V, egyiknél se volt villanás. Nagyon remélem, hogy nem is lesz több, viszont ilyen lehetséges, hogy egy szar kábel miatt lenne a gond? Persze jó lenne ha tényleg az lenne, de azért tartok tőle, hogy fogja még csinálni. Amúgy felhúztam 2000 rpm-re a ventiket is, rendesen hűtötte 60 fok felé nem is ment, ezzel nincsen gond.

(#13466) smc válasza Chereiose (#13465) üzenetére


smc
addikt

Már hogy ne lehetne..
Akkor reméljük ez megoldódott. Majd még azért írj hogy mizu.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13467) HSM válasza Chereiose (#13465) üzenetére


HSM
félisten

Ezt [link] tuti nem a kábel csinálta. :N De amúgy képi hibákat természetesen okozhat, ha gagyi. :K
Nekem gyanús, hogy a memóriáidnak lehetett melege, amit megoldott, hogy feljebb tekerted a hűtést. Ezek a zöld bevillanások, meg fagyások közös nevezője a videóram.

[ Szerkesztve ]

(#13468) #02119936 válasza Habugi (#13464) üzenetére


#02119936
törölt tag

A 470-ek nem igazán jók, deeeeeee egy kis vizsgadrukk, jaj ez az első gépen. Sokak a CD- ről teletelepítik drivert. Mások szénné húzzák a VGA-at de kivételesen nem az fagy ki, hanem a WattMan záródik be.
20év alatt nem volt annyi kábelhibám mint egy két embernek párnap alatt. Nem könnyű ez Pc-és szakma na.
A 3rd party nak meg nem lett osztva lap. ;]

[ Szerkesztve ]

(#13469) Chereiose válasza HSM (#13467) üzenetére


Chereiose
addikt

A GTA-s befagyás az tuti más volt mert ugye az összeomlott. Most kifejezetten erre a zöld villódzásra gondoltam. Amúgy most visszavettem megint az RPM-et automatára, mert túl hangos volt 2000-res fordulaton és max 2-3 fokkal volt hűvösebb. +Még az is közrejátszhat, hogy az egész gépházban csak 2db be quiet pure wings ventillátot van, gondoltam, hogy nem hűti rendesen és ezért van meleg, bár a proci meg az alaplap játék közben is max 45 fok körül van, szóval nehezen tudom elképzelni azért ezt :U

Kábelre visszatérve, mondom amikor megvettem a gépet vettem ott ezt a fos 800 Ft-os 5 méteres HDMI-t (PCX), amikor összeraktam monitorral azt hittem a monitor a szar, mert így 1-2mp-re elment a kép, aztán ez megszűnt ahogy megszokta ezt a szart vagy nem tudom, de most gyanúsan összefüggöt ez a zöld kép bevillanás ezzel, nem is jutott eszembe, csak ahogy itt írtátok.

Nagyon remélem, hogy ez a gond, vagy még ugye a hűtés is lehetséges de én nem hiszem, hogy ilyen alacsony hőfokok mellett a ram meg megsülne.

[ Szerkesztve ]

(#13470) Golota válasza Hobbbyt (#13462) üzenetére


Golota
aktív tag

Teljesen kizárt. Az Asus lapok vagy 10 éve voltak, geyik sem bírt ki 2 hónapot. Azóta összesen 3 alaplapot használtam 2 Giga és most Asrock, egyikkel sem volt soha semmi baj. 10 év.... A xonar lerohadt, minden más tökéletesen megy. A táp kb 2 hónapja lett cserélve, a GTX 5 éve megy gond nélkül, elődje szintén. Ugyanennyi idős a procim és 2 HDD. Semmilyen más elektronikai cucc nem ment még tönkre a lakásban. Nem a hálózattal van gond, hanem hogy néha vackokat adnak el drága pénzen.

(#13471) jety91 válasza Chereiose (#13469) üzenetére


jety91
őstag

Pedig elofordulhat. Ha nincs jol raszerelve gyarilag a huto vagy rossz paszta van alatta siman tulmelegedhet. Aida64ben is csak a GPU hofokot latod a ram es a vrm ertekeit nem, ami ha tulhevul, okozhatja ezt a hibat. A haz szellozesen javits picit ha tudsz (+venti vagy valamelyik megforditasa), sokat fog szamitani a kartyanak.

(#13472) Golota válasza smc (#13458) üzenetére


Golota
aktív tag

Arányaiban így is rengeteg a problémás példány. Én is elégedetten használtam 1,5 hónapig. Aztán egyszer csak fekete képrenyőket kezdett dobálni...

(#13473) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Mondjuk én is kb boldogan elvagyok az MSI RX470 Gaming X -el. Semmiféle HW-s hibát nem tapasztaltam és szerencsére az SF-s hibák is kerültek :) ( speciel lehet nálam segít hogy MSI Gaming seria a lap is )

[ Szerkesztve ]

(#13474) HSM válasza Chereiose (#13469) üzenetére


HSM
félisten

Az a gond, hogy a ramok hőfokát nem látod sehol. Azok ott szépen elfűtenek vagy bő 20W-ot, és valahogy annak a hőnek onnan távozni kéne. Az a 20W nem fogja befűteni a házad, de lokálisan simán elérhetik a 80 fokot szerencsétlen körülmények között, amit már nem szeretnek.
Itt van pl. a Guru3D-ről egy mérés hőkamerával: [link]
GPU mögött 60 fok, miközben az elülső memóriacsip ott fő a VRM-től 85 fokon! :Y
És mindezt egy nyitott tesztpadon! :Y
Ami azt is jelenti, hogy a memóriacsipnek ennél melegebbnek kellett legyen, márpedig azokat általában 85 fok maximumra szokták hitelesíteni, és ténylegesen nem szoktak szeretni ilyen melegben jól dolgozni.

No, de majd kiderül akkor, mi a pálya. :R

[ Szerkesztve ]

(#13475) Chereiose válasza HSM (#13474) üzenetére


Chereiose
addikt

Durva, lehet tényleg ilyesmi lehet. Holnap is tesztelgetem aztán írok.

(#13476) TechN7ne válasza Lacccca87 (#13473) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Valóban ,mostanság kezdi egyre jobban odatenni magát az MSI ,eddig nem nagyon használtam ezt a márkát de az új gépemet már vele raktam össze (lap,vga).
Hűvös,halk,stabil, nem ciripel a gépem ,eddig minden elismerésem az övék ,nagyon jó kis gépet készítettem a cuccaikkal (kopp,kopp).

(#13477) HSM válasza Chereiose (#13475) üzenetére


HSM
félisten

Igen, ezért is javasoltam a GPU-hőfoktól függetlenül a venti feltekerését. A nagyobb légáramlat hűti a VRM-et, PCB-t, és ezeken keresztül közvetetten, de közvetlenül is a ramcsipeket is. :K

[ Szerkesztve ]

(#13478) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

saphire rx 480nitro 4gb
Mivel elromlott az LG monitorom így 2560X1440 váltok monitorban.
Remélem nem lesz kevés a ram :F
Milyen progival lehet beállítani a legoptimálisabb a játékokat?
(első ati kártyám :)

(#13479) weborgon válasza jety91 (#13471) üzenetére


weborgon
csendes tag

+1, egyetértek, az ár/teljesítményt nézve nem rossz kártya ez az Asus RX 470, de az Achilles-sarka a memóriák és a MOSFET -ek gyenge hűtése, itt erről egy hőtérkép:

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-rx-470,4703-7.html

Szóval érdemes alaposan kiszellőztetni a házat, és én - függetlenül attól, hogy az aktuális probléma az új HDMI kábellel megoldódik-e - mindenképpen a gyárinál magasabb fordulatszámon járatnám a ventiket (pláne majd nyáron kánikulaidőszakban, ha nem 20-22 fok lesz a szobában, hanem 30 körül, erre ennél a típusnál oda kell figyelni). Inkább legyen picit zajosabb (az egy fülvédővel simán kivédhető, idle meg úgyis néma) mintsem majd idő előtt kipurcanjon. Én annyira nem vagyok szaki - majd mások esetleg kijavítanak - de úgy rémlik, mintha anno azt olvastam volna, hogy a 85 fok fölötti hőmérsékletet már nem igazán komálják a vramok, bár gondolom azért a mérnökök tudják mit csinálnak, remélhetőleg ők jobban tudják, mi mennyit bír.

(#13480) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

~3 hónap stabil hasznâlat után én most mondtam le önként az msi rx480 garanciájâról.
Azt kell, hogy mondjam, nagyon jól össze van rakva. Minden irányból minőséget és átgondoltságot érezni.

Kép

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13481) HSM válasza Hobbbyt (#13480) üzenetére


HSM
félisten

A csoki a háttérben kitűnő választás a szereléshez! :C

(#13482) távcsőves válasza senki66 (#13463) üzenetére


távcsőves
senior tag

Mennyi pontosan?

(#13483) ncc1701 válasza Hobbbyt (#13480) üzenetére


ncc1701
veterán

Matricás csavart simán ki lehet tekerni fogóval oldalról matrica sérülés nélkül is. Amúgy parasztság a gyártótól ez a megoldás.

(#13484) Hobbbyt válasza ncc1701 (#13483) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ahhoz le kellett volna vennem a black platet, ami meg fogja a ram-vrm hűtőbordát amit viszont nem akartam megbontani mert nincs thermopadom a gyárit vissza téve pedig már nem lenne ugyan olyan jó.

Hát igen.. nem igazán értem magam sem. A matricán az van, hogyha eltávolítom akkor ugrik a gari. Nem távolítottam el, csak átböktem egy csillaggal a közepét. ;]

HSM: :)) Mindig van egy nagy tábla boci/milka az asztalomon. :DDD

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13485) Simi37 válasza Hobbbyt (#13480) üzenetére


Simi37
őstag

Még csupaszon is jól néz ki :D

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#13486) ncc1701 válasza Hobbbyt (#13484) üzenetére


ncc1701
veterán

Bakker, ez tök jogos, valóban nem távolítottad el a matricát. :)

(#13487) smc válasza ncc1701 (#13486) üzenetére


smc
addikt

Mielőtt valaki félreértené és nekiállna hasonlónak, a matrica sérülése is a garancia végét jelenti. ;]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13488) zsizsef válasza ncc1701 (#13483) üzenetére


zsizsef
senior tag

Hőlégfúvó pisztoly.

(#13489) Szityak válasza füles_ (#13259) üzenetére


Szityak
tag

köszi :) én is erre gondoltam

Ryzen 7 5800x, ASUS ROG STRIX b550F Gaming, 2x16 gb G.SKILL, Sapphire 5700xt

(#13490) Szityak válasza BReal (#13264) üzenetére


Szityak
tag

köszi a segítséget :) ma jön meg és este kiderül :)

Ryzen 7 5800x, ASUS ROG STRIX b550F Gaming, 2x16 gb G.SKILL, Sapphire 5700xt

(#13491) Scholes9 válasza Hobbbyt (#13480) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Miért "dobtad" a 3 év garanciát? :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13492) ncc1701 válasza Scholes9 (#13491) üzenetére


ncc1701
veterán

Gondolom vizezni akarja.

(#13493) #45185024 válasza Hobbbyt (#13484) üzenetére


#45185024
törölt tag

De mivel vizezed :F csak a refekre jók a vizes márkák
Az XFXnek a BE refjét szokták vizezésre használni főleg

[ Szerkesztve ]

(#13494) lacus83


lacus83
Topikgazda

Valóban segíthet a plusz hűtés venti vezérlés által,persze biztos van itt is az a pont ahol azokon a ram chippeken már ez sem segít.
R9 2XX esete nálam,artifact oboa party level 10es szinten :P

Ha már zöld,kék,fekete,sárga rajzolások vagy a színek tömény megjelenésénél tartunk létezik olyan is ám hogy szintetikus teszt alatt rajzol pl 3D mark de játék alatt ultrán se hibádzik.
Ilyenkor ugye : most akkor mi van? Futottam már ilyenbe.

Másik eset a megfagy,driver leáll,DX hiba .Sajnos ilyenkor szervizes vagy kisker is azt mondja amit a Winfos,hogy cserélj drivert,látogasd meg a supportot.Vagy a kedvenc mondat : Rossz,hibás a játék ;)
Tápellátási problémákat is szívesen ecsetelik,nálad a hiba vegyél másikat,ha akkor is baj van szólj :K

(#13463) senki66 Hibás darabok bármelyik gyártónál előfordulhatnak,a márka még nem garancia! Ahogy olvasom az elmúlt időszak eseményeit ez ismét bebizonyosodik.
Jelenlegi állás szerint akkor ne is merjünk ajánlani semmit .Van itt MSI,XFX,Sapphire,Asus hiba.

Chereiose Asusról voltak sejtések hogy nem az igazi,a jelek szerint erre te sem tudsz most cáfolatot adni.

(#13480) Hobbbyt Az önként eldobom a garancia okáról kérdeznélek én is. MSI elég jóra sikerült,nem tudom én eldobtam volna e a 3 év gart. Ha a víz az Úr akkor lehet olyat vettem volna amit látszat nélkül lehet oda vissza alakítani.(gar matrica)
Tákoltak már Corsair,NZXT hűtőket RXre,de pl gyári block is csak ref.ekre van.De mint említettem szerintem pont az MSI nem szorult volna rá sosem hogy vizet kapjon,persze ha kompletté akartad tenni a vízköröd a gépedben ok,de erre akkor tényleg nem az MSI kártyát vettem volna.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#13495) Deer76


Deer76
aktív tag

Nekem RX 470 MSI Gaming X 4GB kártyám van. A zöld csíkozás/kékhalál/TDR FAILURE hibát WoT alatt produkálta 16.12.2 driver alatt. Pl Witcher 1-el sosem. Unigine benchmark is lefutott gond nélkül.
Most fórumtárs javaslatára visszatettem a 16.11.5-ös drivert, majd meglátjuk. Tegnap még nem volt vele hiba.
Emlékeim szerint ezzel a driverrel ment az R7 370 kártyám is hibamentesen.

Ja a melegedéssel kapcsolatban: még nem mértem 60 fokot a kártyán. Majd nyáron biztos lesz, de most max 56fok körül alakul.

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#13496) Apone33


Apone33
őstag

Tegnap megjött a kicsike. :)


[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#13497) távcsőves


távcsőves
senior tag

Hobbyt régebben írta univerzális blokkot akar rakni rá, és ha monden igaz, mert a gépe passzív lenne, csak egy idő után a házban rekedt meleglevegő miatt beindul/elindul a házhűtés, ha jól emlékszem. Na de majd leírja pontosan miért a szerelés.

(#13498) sakal83


sakal83
addikt

Írok egy kis véleményt az XF RX480 RS 8Gb-ról, ha valakit érdekelne:

- a vga stabilan tartja az 1288 Mhz-es GPU órajelet, mindenféle mókolás nélkül
- feszemelés nélkül 1340/2200-at is stabilan viszi, semmi gond nincs vele
- nem cw-s a példányom
- IDLE házhűtés nélkül max 48C félpasszívan (házhűtés nélkül)
- 30 perc terhelés után max hőfok 74C és max 47% ventifordulat
- nem totál halk (mint az MSI), de egyáltalán nem hangos mindenféle pletyka ellenében
- kicsi 24 cm-es, így abszolút elfér a házakban

Mint a fórumban láthattátok eléggé szkeptikus/realista vagyok, és nem szeretem, ha valami nem működik jól. Ennek ellenére AJÁNLOM ezt a típust úgy, hogy 8-10k-val olcsóbb, mint a BE. A sok negatív pletyka róla (legalábbis az én példányom alapján), nem állja meg a helyét!

Sajnos meg kell válnom tőle, és komolyan mondom, hogy sajnálom eladni, mert tökéletes, nagyon jó ár-érték aránnyal. Ennek oka, hogy HDMI-s erősítővel használom, és ily módon nem veszi vissza egyik RX sem a VRAM órajelet, és a VDDC feszt, így sajnos a passzív mód IDLE-ben nem fog működni, ami nálam alapfeltétel.

A leírásom szubjektív és az általam tesztelt példányra vonatkozik:)

(#13499) TechN7ne válasza Hobbbyt (#13480) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ez miatt kár volt ilyen halk és hűvös MSI karit venned és megbontanod ,vizezésre jol jártál volna sokkal rosszabb hütésű kártyával.

Én le nem vennék egy olyan hűtést ,aminek a hangját még eddig nem hallottam.

(#13500) HSM válasza sakal83 (#13498) üzenetére


HSM
félisten

Az IGP-ről nem lehetne meghajtani az erősítőt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.