Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

AMD 740 mellé tenném 480-at :)
Most egy Asus 260x OC van benne, összes 260x-es típushibát hozza, egy már elpusztult, a garanciálisan cserélt pedig folyamatosan artifactol (nem létező háromszögeket rak rá a tárgyakra, vagy vibráló sakktáblaminta van a kép egy részén), egy ideje egyre jobban, ezért úgy gondoltam, a tervezett Ryzen-es konfigból már most megvenném a videókártyát.
Először 470/4-et kerestem, aztán eljutottam oda, hogy a 480/8 drágább, de minden ugrásnál épp megéri az árkülönbözet.
Amit kérdeznék: az Asust most már kerülném, mint a tüzet, a Sapphire régóta szimpatikus, viszont az XFX Triple X jóval olcsóbb, mint a 11260-07-20G. Mennyire jó az XFX általában, illetve ez a két típus egymáshoz képest, érdemes azt választani?

(#13252) Fortum


Fortum
tag

Sziasztok ! :)

i5-6500 elboldogul egy rx 480 8 gb-al ugye ? :)

(#13253) sakal83 válasza Fortum (#13252) üzenetére


sakal83
addikt

igen

(#13254) BReal válasza Lacccca87 (#13246) üzenetére


BReal
addikt

Tessék: RX 480 4 CPU-val tesztelve: i5 3550 alapon, i7 6700k 4,4 GHz-en, x3450 alap és 3,6 GHz órajelen és FX6350 alapon. Dirt Rallyban minimumban és átlagban is minimális a különbség, na de Metro: LL Redux, Shadow of Mordor és különösen GTAV alatt brutális különbségek vannak. És nem, nem a 6700k és az FX6350 között, hanem az i5 3550 és az FX6350 között (persze a 6700k és az i5 3550 összehasonlításban is GTAV minimum értékeknél majdnem 35% különbség van).

[ Szerkesztve ]

(#13255) #45185024 válasza schottgun (#13250) üzenetére


#45185024
törölt tag

Á a hőskorban az elején én is gondolkoztam ilyen Alibabás történeten de az előreutalás kinába nagyon veszélyes mi van ha nincs is olyan cég
OCUK nagyon jó ajánlatokkal áll elő néha leglgalábbis elején TOP volt Pl EZ is aranyos tőlük
Csak eladni nehéz lesz később használtan eu garival
árgép árukereső és jó van
itthon is vannak néha jó ajánlatok keresni kell az akciót

[ Szerkesztve ]

(#13256) Lacccca87 válasza zolee1984 (#13249) üzenetére


Lacccca87
őstag

Ha unod akkor ne olvasd, ettől még a tény az tény.

A te összehasonlításod sem teljesen állja meg a helyét mert mert szét van húzva az i3. Szóval egy amugy is min 40% magasabb IPC vel rendelkező CPU-t hasonlítasz C2C egy régebbi felépítéshez ( ami egyébként tényleg shittes volt)

Kicsit utánanéztem a skylake tuningnak ( aka BLCK tuning) de engem nem győzött meg a mókolás.
Ha csak azóta nem változott valami akkor az a leírás szerint van bőven hátránya is. ( AVX hiánya, állandóan max órajelen és feszültségen járkál stb...). Viszotn tény hogy lehetséges.

Breal: köszi meló után megnézem, itt nincs YT :)

[ Szerkesztve ]

(#13257) Szityak


Szityak
tag

Sziasztok!

Hosszas gondolkodás után szerintem én is XFX rx480 8GB Be-t veszek. Kérdés, hogy befér e a házamba :)

Zalman z11 neo, igazából befér mert kivehető a felső szekciója a tartó részeknek csak ott marad egy fém "oszlop" ami remélem nem pont a 8pines csati útjában lesz :)

Ryzen 7 5800x, ASUS ROG STRIX b550F Gaming, 2x16 gb G.SKILL, Sapphire 5700xt

(#13258) Foxmulder89 válasza Lacccca87 (#13256) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

3.7 -> 4.5 GHz nem éppen "széthúzás". Egyébként teljesen mindegy a processzornak, hogy milyen órajelen fut, nem fog tőle tönkremenni. Ami gyilkol, az a feszültség, hogy mennyi kell az teljesen silicon lottery. Tény, hogy 4 GHz körül valószínűleg sokkal jobb fogyasztás/teljesítmény arányt kapsz, mint a proci határán. Így nem kell hozzá "bitang" hűtő se. AVX miatt nem aggódnék, ha csak játszol, i5 6400 pedig az egyik, ha nem a legjobb ár/érték arányú proci tuningolni. Tuning nélkül az i3 6100 jobb választás.

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#13259) füles_


füles_
őstag

XFX RX 480 8GB GTR - 89 499 Ft PCX-nél

(#13251) GhanBuri Ghan
Az XFX RS valószínűleg hangos lesz és melegedni is fog. De egy kis mókolással biztos, hogy elviselhetőbbé lehet tenni.
Egyébként a processzorod neked is nagyon limitálni fogja az RX 480-at.

(#13257) Szityak
A kártya 280mm hosszú, a házadba 270-400 mm-es kártya fér bele. Ha kiveszed a HDD tartót, akkor bele fog férni

[ Szerkesztve ]

(#13260) BReal válasza Szityak (#13257) üzenetére


BReal
addikt

PCI-E / AGP Card Compatiblility Full size 270~400mm

Kép alapján ahogy írtad is, a keretet ki lehet venni, így fér be 40 cm-es VGA is. Viszont ha nincs kivéve, akkor csak 27 cm-es. A Black Edition (gondolom ezt nézted ki) hossza 28 cm, szóval elvileg mindenképp ki kell szerelned.

(#13261) #45185024 válasza Szityak (#13257) üzenetére


#45185024
törölt tag

Az XFXből az RS változat csak 21 centi , jóval gyengébb hűtés emiatt...
de inkább szereld ki. a BEvel sokkal jobban jársz !!!
Meg aki nem akarja eladni az egy plusz ventit is vehet hozzá és akkor azonkívül hogy piros :) garira sem kell várni csak átpattintod

[ Szerkesztve ]

(#13262) GhanBuri Ghan válasza füles_ (#13259) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Köszönöm a választ, akkor inkább a Sapphire. A saját mókolásomban nem bíznék eléggé, és a garanciát is félteném :)
Azt tudom, hogy nagyon lefogná - bízom abban, hogy a Ryzent tényleg megéri majd választani.

(#13263) füles_ válasza GhanBuri Ghan (#13262) üzenetére


füles_
őstag

Mókolást úgy értettem, hogy alulfeszelés, saját ventillátor profil stb. Ilyenek miatt meg tudtommal nem veszik el a garancia. Garancia csak akkor veszik el, ha szétszeded a kártyát úgy, hogy sérül a csavarmatrica.
Sapphire alig olcsóbb, mint az általam előbb linkelt XFX GTR. A GTR az MSI Gaming mellett a legjobb RX 480-as. Sapphire sem rossz egyébként, de azért a GTR combosabb.

[ Szerkesztve ]

(#13264) BReal válasza Szityak (#13257) üzenetére


BReal
addikt

Ja most esik le, gondolom az oldalsó kis tartó oszlopokra gondolsz. Mivel 27 cm hosszú kártya fér bele alapból, 28 cm az XFX és a 8 pines csatin kb. annak 1,5-2-szeresével túllóg a hűtés, biztos nem esik abba az 1 cm-be a tápcsati. Emiatt nem kell aggódnod.

[ Szerkesztve ]

(#13265) Apone33


Apone33
őstag

Hello!

Az asus strix rx480 mennyire ajánlott típus? Nagyon szemezgetek vele.

Play Hard!!!

(#13266) Foxmulder89 válasza Foxmulder89 (#13230) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Polaris bios editor szerint Samsung K4G41325FE van a kártyán. Kérdés, hogy ha valóban 8GB lenne rajta, de a bios miatt használható csak 4GB, akkor mit kellene írnia a bios editornak. Azt amire korlátozva van (ha van) vagy a 8GB-s verziót: K4G80325FB

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#13267) füles_ válasza Apone33 (#13265) üzenetére


füles_
őstag

A 65 fokos temperature target miatt elég hangos. De ha feljebb állítod 70-75-re akkor rendben lesz. A kártya felépítése nagyon jó minőségű, csak van rajta egy-két bisz-basz aminek semmi értelme, és feleslegesen drágítják a kártyát.
Egyébként olcsóbban, két ventillátorral kb ugyanazt tudja az MSI és az XFX. De ha neked az Asus kell, akkor vedd nyugodtan.

(#13268) Apone33 válasza füles_ (#13267) üzenetére


Apone33
őstag

Köszi. Akkor az asus lesz. Nagyon megtetszett. Nem olvastam róla rosszat.

Play Hard!!!

(#13269) Fortum


Fortum
tag

Sziasztok ! :)

Elég kezdő kérdésem lenne,mert az első gépemet raktam össze amire régóta gyűjtöttem.

Holnap érkezik az utolsó darab amire szükségem van az XFX RX480 GTR BLACK 8GB-os videókártyám.

A kérdésem az lenne, hogy mire figyeljek beszerelésnél ? (pl: kábelt vagy valamit adnak hozzá ? )

Amit adnak hozzá,majd CD-t azzal kell valamit kezdenem ?

Láttam páran használják a Techpowerup-ot azon hogyan tudom megnézni,hogy viszi a játékomat ?
Esetleg van valami hasonló,amit érdemes használnom?

Illetve az illesztőprogramját,hogy tudom használni majd ?

Sajnos soha nem volt még ilyen szintű gépem szóval elnézést ezekért az alap kérdésekért :D

Előre is köszönöm a válaszokat ! :R :R

(#13270) lacus83


lacus83
Topikgazda

Sziasztok!

Szeretném a következőt kérni tőletek.
A CPU offokat próbáljátok már minimálisra redukálni.
Cpu és Vga választó topikban ki lehet vesézni a Cpu témát.

Semmi probléma nem lenne ezzel ha Rx 470/480 is társulna mellé, de sajnos nem.A 290X, 270X pedig nem Rx 470/480 kártya, mint ahogy az Nvdia sem Radeon.

Továbbá személyeskedéssel, sértő hozzászólásokkal pedig nem jutunk előre. Erre van PM küldési opció.

Számítok megértésetekre :R

Üdv.
Lacus

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#13271) Apone33 válasza füles_ (#13267) üzenetére


Apone33
őstag

Holnapra itt lesz, kíváncsi leszek rá. Amúgy full hd-ban közel maxmiális beállítások mellett hogy teljesít? Gondolom azért bírni fogja. (pl witcher 3, farcry primal stb.)

Play Hard!!!

(#13272) Lamberd


Lamberd
tag

Sziasztok!

Nagyon boldog vagyok megvettem ma egy Sapphire Nitro+ Rx 480 4gb -ot. Sose volt olyan kártyám amit húzni lehet, és nem is tuningoltam még procit sem (I5 6600K, Asrock Extreme 4, 8gb ram, ) most lenne rá lehetőségem.

Ezért lenne pár kérdésem.

Találok bármilyen összefoglalót valahol az RX 480 tuningolásáról, például milyen szoftverrel, stb.?

Mire figyeljek ennél a típusnál az eladó leakart beszélni mert szerinte gyakoriak az áram felvételi gondok az RX 480 -nál. vegyek inkább 1060 -at.

Előre is köszi.

Lambi

(#13273) távcsőves válasza Lamberd (#13272) üzenetére


távcsőves
senior tag

Az az eladó egy ökör. :((( Youtube kereső, rx480 overclock. De jobban jársz a már többször linkelt adoredtv-s polaris undervoltage videóval. Minden benne van ami 24/7 ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#13274) Habugi válasza lacus83 (#13270) üzenetére


Habugi
addikt

A Hawaii/Grenada kártyák jellemzően fogyasztás/hőtermelés párhuzammal vannak említve, többségében olyan apropó okán, melyekkel ezek a 470/480as kártyák is megszelidíthetőek/a gyári beállításokon felül jobbá tehetőek, sokszor példákkal szemléltetve a könyebb érthetőség okán.

Kvázi Off is meg nem is az, a szóbahozataluk szándékáról nem beszélve, szemben mondjuk egy NV-s Vs témával, így az egy kalap alá vételt nem tartom szerencsésnek, ettől függetlenül nyilván ha azt mondod hogy még ilyen finomhangolásos apropóból se kerüljenek szóba a 290/390es kártyák (ugye ha valakik, hát mi 290/390 tulajok tudunk érdemben segíteni zaj/hőtermelés csökkentés ügyileg.. :DDD ;] ), akkor nem fognak, legalábbis részemről..! :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#13275) HSM válasza lacus83 (#13270) üzenetére


HSM
félisten

"A 290X, 270X pedig nem Rx 470/480 kártya, mint ahogy az Nvdia sem Radeon."
Ekkora zöldséget, már ne haragudj. :U Ugyanaz a driver hajtja a 290X-et, mint a 470/480-at, és erősségük is elég hasonló, tehát ellentétben az Nv kártyáival, a 290X-es CPU tapasztalatok igenis érvényesek ebben a topikban is. :W

De ne aggódj, nem fogom magam fárasztani ezzel, ha ennyi a köszönet. :(((
Majd hozzátok irányatom a csalódott CPU-limites usereket a Vs.-ből, aztán amjd elmagyarázhatjátok nekik, hogy dehát a 470-480 nem 290x... :W

(#13276) M4XP4YN3


M4XP4YN3
tag

Sziasztok! Lenne egy komolyabb gondom. December végén kaptam egy vadi új XFX RX 480 RS 8GB típusú videokártyát. Előtte NVidia kártyám volt, még pedig egy GTX 750 Ti. Drivereket letöröltem, majd behelyeztem a kártyát. Az akkori legfrissebb drivert felraktam, gépet rebootoltam, minden ment királyul, majd múlt héten elkezdte csinálni a képernyőillesztős hibát böngésző alatt. Párszor megcsináltam a driver újratelepítést, letörlést az akkori aktuális driverrel, majd elhatároztam, hogy újratelepítem a Windowst. Jelenleg Win 10 Pro 64-bitem van, hozzávaló legfrissebb driverrel, de a Radeon Wattmanos hibát továbbra is előhozza böngészőben.

Van, hogy megy a Youtube-on egy videó, egyszer csak becsíkozódik a kép, és újraindul a gép. Neten kutattam, magyar megoldást abszolút nem találtam, külföldi oldalakon is komoly hiba ez, megoldást szintén nem találtam. Ha valaki tud rá megoldást, kérem segítsen, mert idegesítő jelenség. Játszani tudok, de nem keveset netezek, és nagyon bosszantó tud lenni egy idő után.

(#13277) lacus83 válasza Habugi (#13274) üzenetére


lacus83
Topikgazda

HSM kolléga nem értette miért kapott off - ot a legutóbbi 290Xes megnyilatkozása.
Semmi probléma nincs azzal ha Ő tud dolgokat, vagy épp te is és segítesz annak aki kéri.
Ez egy pozitív dolog.

A negatív az amikor úgy jönnek ki a dolgok, hogy személyeskedésbe csap át a beszélgetés fórumtársak között Rx 470/480 topikban 290X vagy 270X okán,főleg ha még hozzá csapjunk a CPU kérdést is.

Nem akarok én ebbe komolyabb dolgokat belmagyarázni.

Köszönöm az észrevételed, és a korrekt vélemény nyilvánítást
:R

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#13278) #02119936 válasza Habugi (#13274) üzenetére


#02119936
törölt tag

Teljesen más a két generáció kisebb csíkszélesség miatt sem célszerű összehasonlítani az ilyen olyan beállításokat, mert nem releváns.

Az 5775C-vel hiába megyek a 4790 topijába más generáció.

[ Szerkesztve ]

(#13279) travix válasza M4XP4YN3 (#13276) üzenetére


travix
aktív tag

tápod biztos elég hozzá? 400W nem tűnik soknak...
de szerintem legjobb lenne gariztatni ilyen esetben

[ Szerkesztve ]

(#13280) M4XP4YN3 válasza travix (#13279) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Azt mondták, mikor kérdeztem hónapokkal ezelőtt, hogy elég lesz hozzá.

(#13281) HSM válasza #02119936 (#13278) üzenetére


HSM
félisten

Aha... Hogyne... Az összes félvezetőre kb. ugyanazok a szabályok érvényesek évtizedek óta. Ennek egyszerűen fizikai okai vannak. Ami más az legfeljebb a jelenségek mértéke. :U
Az Intelnél is ugyanúgy kell húzni a 45nm-es elsőgenerációs i7-eket, mint a 22nm-es Haswell-t... Csak azért emlegetve ezeket, mert ezekkel van komolyabb személyes tuning tapasztalatom. Persze, kicsit pofoztak itt-ott az évek alatt, hogy a tehetségtelenebb tuningosoknak is legyen sikerélményük, de az alapok ugyanazok.
Itt is ugyanaz érvényes. A csip is ugyanúgy reagál a tápfeszére, még a PowerTune működése is dettó ugyanaz, mint a 290-esen... De nem baj, majd a 470/480 tulajok kitalálják maguknak, ha a tapasztaltabb fórumtársak véleménye itt nem kívánatos, mert "nem 470/480"....

[ Szerkesztve ]

(#13282) Hobbbyt válasza Foxmulder89 (#13266) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Gyorsan le kell fagyasztom a reményeket.
Ami neked van: K4G41325FE
Ami a 8 gigásokon van: K4G80325FB

A te memória moduljaid fele akkora tárolókapacitásúak.. nincs esély a 8 gigára.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13283) #02119936 válasza HSM (#13281) üzenetére


#02119936
törölt tag

Ma felraktak ide. Wot tesztet tényleg legalább 3 magot használ már szumma 25% lett a CPU kihasználtság. A HT-az tabu annak az engine-nek. Le se szarja. Ma megnéztem Szóval probléma megoldva egy 2500k is "kihajtcsa" 3,7-en. Eddig fel sem tűnt a fix 60 miatt. Sokan ismerik gamet.
BF1 meg már csak szenvedés a Sandy-vel állítólag.
Szerintem nem OFF a CPU téma, mert anélkül nem megy a VGA sem. Ramok-nak van minimális hatása ennyi.

Én RX R9 beállításaira értettem hogy nem kompatibilisek. RX szabadabbak nagyobb mozgásterük. Na mindegy félre értettük egymást. Habugi A VGA-ról beszél arra reagáltam....

[ Szerkesztve ]

(#13284) HSM válasza #02119936 (#13283) üzenetére


HSM
félisten

Én is így látom a CPU-t... De ha nincs rá igény a topikban, akkor nincs.

Mivel az RX-ek tápmenedzsmentje ugyanúgy működik, mint amit a 290-eseknél és 7790-eseknél kitalált az AMD [link], így semmi új nincs a nap alatt. Szóval kb. csak a konkrét feszültségértékeket nem lehet átmásolni a 290-esekről.. :U

[ Szerkesztve ]

(#13285) huskydog17 válasza huskydog17 (#8866) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Sajnos ez a kártya bő 2 hónap után megadta magát. Amikor a kártya 3D órajelekre váltott, néhány percen belül jöttek a képhibák majd teljesen lefagyott a rendszer.Elvittem szakszervizbe bevizsgálásra, hogy megbizonyosodjak arról, hogy valóban a VGA-val van a gond, vagyis, hogy más konfigokban is reprodukálni tudják a hibát. A teszt pozitív lett, vagyis a VGA tényleg rossz. Az üzlet ahol vettem segítőkész, a héten elkezdtük a garanciáztatást. A kártya jelenleg szervizben van, nagyon kíváncsi vagyok mi sül ki ebből. Nagyon erősen reménykedem abban, hogy kapok egy újat, mármint egy másikat, csak nem tudom az ilyen procedúra meddig szokott tartani. Jelenleg Intel IGP-n vagyok, így a játékok 99%-a kilőve. :D

Létezik a topic-ban olyasvalaki, aki gariztatott már MSI Gaming kártyát?

Nagyon szomorú és egyben csalódott is vagyok az eset miatt, hiszen tavaly ősszel pont amiatt vettem MSI-t, mert az a legjobb hűtés terén. Sajnos két hibás terméket fogtam ki egymás után. :(

Már olyan érzésem van, hogy nem csak nagyon peches vagyok, hanem egyben el is vagyok átkozva e téren.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13286) Hobbbyt válasza HSM (#13281) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Sajnálom, hogy én már lemaradtam a CPU tuningban. E8200/Q9450 után egy i3-370M-jött ami nem volt jó partner ebben. A következő körben meg már azon kaptam magam, hogy i5 4690k vagy i7 4790 és akkor (és most is) úgy gondolom, hogy jól választottam a sima i7-el. (főleg, hogy 64e ért vettem új, garis-bontatlan dobozosan ;] )
Azóta meg nem volt okom feljebb lépni..

Az egyetlen okosságom, az az hogy extrém módon alulfeszelve van. Max fogyasztásom ~60watt :DDD

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13287) sakal83


sakal83
addikt

Ötletet kérnék, hogy mi lehet a baj:

Beszereztem egy RX480 8Gb-ot. A vga nem veszi vissza a memória órajelét idle és 1.0V vddc, ezért bekapcsolnak a ventik. A vga hibát kizárnám, az előző rx470-em is detto ezt csinálta, az új gazdinál rendben ment.

DDu-val letakarítottam az összes drivert és 3 verziót is megpróbáltam.

Megoldási javaslat?

[ Szerkesztve ]

(#13288) Create. válasza sakal83 (#13287) üzenetére


Create.
addikt

Használsz más progit is a wattmanon kívül?

Volt itt másnak is ilyen problémája, de nem tudom, hogy megoldódott-e.

[ Szerkesztve ]

(#13289) sakal83 válasza Create. (#13288) üzenetére


sakal83
addikt

gpuz. mindent letakarítottam

(#13290) #02119936 válasza Hobbbyt (#13286) üzenetére


#02119936
törölt tag

Jó az. Csak szólok az enyém fix 3,7 megy nálam. (Ehez képest én 115 ért vettem .most 138K :F ) Így olyan gyors mint nálad egy mag 4Ghz. és nem kell telesírnom a BF 1 topikot hogy nem hajcsa ki. FHD vagy 1440p. :D

[ Szerkesztve ]

(#13291) $R64


$R64
tag

Sziasztok!
Két napja jött meg az új videókártyám (Gigabyte RX 470 4 gb)
Van több észrevételem! Valaki hátha tud segíteni.

r7 260x kártyámat váltotta, ahhoz képest iszonyat hangos játék alatt.Amúgy fogalmam sem volt arról, hogy ez egy félpasszív/félaktív kártya - játék indításánál kapcsolnak be a ventilátorok. Gondolom ez normális?

Netezgetés közben 44 fokos a kari - ugye ilyenkor "fan stop" van. Terhelés alatt GTA5, Far cry 4 felmegy 80 fok felé - nyitott házba!!! félek feltenni a ház oldalát - úgy hogy pörög a két venti és ahogy írtam már elég hangos is (lehet a régi volt túl halk... :) ). Minden gyári órajeleken. Valaki tud írni nekem valami okosságot? Köszi

(#13292) füles_ válasza sakal83 (#13287) üzenetére


füles_
őstag

Ezt nekem is szokta csinálni, hogy maxon jár a GPU, pedig nem is játszot. És nincs miner program a gépemen. Amikor újraindítom a gépet akkor megoldódik a probléma.
Egyébként nekem állandóan összevissza ugrál a GPU órajel és a feszültség. Ha bekapcsolom WattMan-ben az energiahatékonysági funkciót akkor megoldódik ez az órajeldobálás, de játékokban gyengébbnek találtam a teljesítményét (mit is várhattam volna)
Szerintem próbáld meg bekapcsolni te is, hátha megoldja

(#13291) $R64
Igen, az normális, hogy csak komolyabb terhelésnél kapcsolnak be a ventik.
A Gigabyte hűtése nem a legjobb, de nem is kellene 80 fok fölött üzemelnie levett oldallappal. Lehet, hogy a pasztázás van elcseszve a kártyán. Milyen házad van?

[ Szerkesztve ]

(#13293) Csupingo válasza sakal83 (#13289) üzenetére


Csupingo
veterán

Nincs pl. 3 kijelző rákötve, vagy 144 Hz-es monitor? Akkor is megemeli az órajelet. A gpu nem emelkedik meg, mert akkor bányászvírus is lehet.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#13294) sakal83 válasza Csupingo (#13293) üzenetére


sakal83
addikt

egy monitor van, gpu t visszveszi

köszönöm az ötletet. Naszóval. Elmehet az AMD p*csába.

A monitor DVI-on megy, egy 5.1-es rendszer rá van kötve hdmin. Ha kihúzom viszaveszi!

Van esetleg erre megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#13295) Csupingo válasza sakal83 (#13294) üzenetére


Csupingo
veterán

Driverben nincs valami max teljesítményre állítva? Optikai kábel? :)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#13296) sakal83 válasza Csupingo (#13295) üzenetére


sakal83
addikt

nincs az alaplapon...

"Driverben nincs valami max teljesítményre állítva?"

Ezt nem értem, de bütykölök vele.

(#13297) ncc1701 válasza $R64 (#13291) üzenetére


ncc1701
veterán

Az r7 260x gyakorlatilag hangtalan. Ahhoz képest minden hangos lesz. Bár mondjuk nálam az MSI 470-es is hangtalan. :)

[ Szerkesztve ]

(#13298) #45185024 válasza M4XP4YN3 (#13276) üzenetére


#45185024
törölt tag

Elvileg voltak ilyen böngészőhibák régebben de akkor elvileg a driver orvosolta.
Legújabb driverrel már nem szabadna hogy legyen tedd fel azt ha nincs biosz égetésed.
Akkor azt hiszem a firefoxal voltak problémák ezért sokan átálltak a krómra
Ma kijött egy windows frissítés amiben a beépített flesh lett frissítve lehet az neked is segíthet .

[ Szerkesztve ]

(#13299) bozont válasza sakal83 (#13294) üzenetére


bozont
veterán

Nincs. Sajnos nem lehet csak hangot kiküldeni HDMI-n, megy a videó jel is ha kell, ha nem. :( Nekem is csak a hang miatt megy HDMI az erősítőbe, viszont így olyan mintha két kijelző lenen a PC-re kötve. Így van egy virtuális asztal, ami lóg valahol a levegőben megjelenítő hiányában.
Ez nem az AMD hibája, hanem a HDMI szabvány elmaradottsága. :((( Az AMD sara annyi, hogy ilyenkor nem veszi vissza a vram órajeleket és talán a gpu-t sem annyira mint egy megjelenítő mellett.

[ Szerkesztve ]

(#13300) HSM válasza Hobbbyt (#13286) üzenetére


HSM
félisten

Jó az az i7, annak gyárilag is kellemesen magas az órajele. ;)

Nekem csak az nem tetszik, mikor a kis órajeles belépő i5 (esetleg méggyengébb) procik vannak erőműnek beállítva, hogy mindenre elegek egy ilyen erős VGA mellett, mint amiről a topik szól. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.