Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) giornalista


giornalista
senior tag

srácok, mind elkúrtuk :D

"Manapság ATI-t venni butaság és komolyan mondom, hogy nem nézted meg jól az az ár/érték arányt. Közép alja a 470 és azért a pénzért finoman szólva sem éri meg, ha a teljesítményt nézem fogyasztást leszámítva akkor sem. 3 éves címekben elvérzik egy 60-70 ezres kártya amiért szinte már 1060-at kapni! Ne már :D Ez hol jó ár/érték? Ez akkor jó ha sakkozol meg cs-zel, de talán még akkor se, mert ahhoz meg elég egy R7770 amit használtam 10k-ért is kapsz már."

mindenki álljon a sarokba :C

(#13302) $R64 válasza füles_ (#13292) üzenetére


$R64
tag

Xigmatek Asgard [kép]
Szerintem ez a kari gyárilag el van cseszve, vagy a pasztázás vagy isten tudja mi lehet a baj :( :)

(#13297) ncc1701 :R +80 fok akkor is sok...!? :)

[ Szerkesztve ]

(#13303) Csupingo válasza sakal83 (#13296) üzenetére


Csupingo
veterán

Nvidia-nál van ilyen az energiagazdálkodásnál, hogy: adaptív, vagy maximális teljesítmény. Amd-nél nem tudom. Esetleg a crimson topikban tudnak segíteni.

Amúgy akkor mi lenne, ha a biosban a multi gpu-t bekapcsolnád és az alaplapra kötnéd a hdmi-t? A win-ben meg képernyő másolás. Ez működhetne?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#13304) Hobbbyt válasza sakal83 (#13294) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Egyéni profil, más megoldás nem nagyon van.

Ezt a részét is én is köpném-rúgnám égetném. Nem értem, hogy miért kell emelt memória órajel 2 kimenethez. 4 eszközöm menne róla, 2 monitor 1 projektor és egy erősítő. Nemrég inkább vettem egy optikai kábelt, hogy vissza vegye a mem órajelet.. mert ugye Zene nélkül mit érek én? Szánalom.

(#13290) Kvg, (#13300) HSM

Nem is panaszkodom. :) Még jó darabig nem kell még feltennem azt a kérdést, hogy "kihajcsa e :D"
Renderelni már nem olyan jó vele.. (egyik cpu-val se igazán) de erre a célra célhardver kéne, nem ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13305) ncc1701 válasza $R64 (#13302) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem sok lenne. Próbálj meg a feszültségéből visszavenni, sokat tud számítani. Bár nem lenne szabad hangoskodnia, de ugye kinek mi a hangos.

(#13306) Apone33 válasza Apone33 (#13271) üzenetére


Apone33
őstag

Valaki akinek személyes tapasztalata van, tudna segíteni abban, hogy full hd-ban az rx480 mennyire boldogul? (pl:Maximális beállítások mellett, mint a witcher 3, farcry primal stb.)

Play Hard!!!

(#13307) Hobbbyt válasza Apone33 (#13306) üzenetére


Hobbbyt
őstag

"Valaki akinek személyes tapasztalata van"

Az emberek felének itt van személyes tapasztalata az RX480 FHD-ről. :D

Witcher 3 minden maxon, átlag 62 fps.
Farcry minden maxon 70 fps
BF1 minden maxon 85 fps
BF4 minden maxon 110 fps

..soroljam még?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13308) #00137984 válasza HSM (#13281) üzenetére


#00137984
törölt tag

HD 7850 megjelenése óta egyfolytában változik a Powertune és ezzel valamelyest a videókártyák tápellátásért felelős alkatrészeinek müködése. Az energiagazdálkodást optimalizálják a videókártyákban és a driverben minden új generációban. Most már az órajelek és a hozzá rendelt feszültségek mellé, az RX400-as széria már saját magát optimalizálja és a shaderek optimális kihasználása és készenléti állapotba kényszerítése is folyamatosan változik évről évre. Valaki szerint az a folyamat nem áll meg, hanem még a VEGA széria itt is fog újdonsággal szolgálni. Úgyanaz vagy mégis más... :)

[ Szerkesztve ]

(#13309) #02119936 válasza Hobbbyt (#13304) üzenetére


#02119936
törölt tag

Némileg be offolodtunk.. :D

Crimson ReLive Edition 16.12.2 WHQL drivert tesztelem eddig semmi anomália, de pedig a bétát többször idegből töröltem olyan szar volt.

[ Szerkesztve ]

(#13310) Sgr_A válasza Apone33 (#13306) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az adatlapodon lévő 1080-at eladtad?

[ Szerkesztve ]

(#13311) sakal83 válasza bozont (#13299) üzenetére


sakal83
addikt

Ez nem igaz emlékeim szerint. Az r9 290-en, a 280-on és a 7950-en is tökéletesen üzemelt. AZ Nvidian szintúgy

(#13312) sakal83 válasza Csupingo (#13303) üzenetére


sakal83
addikt

Köszönöm ezt kipróbálom

(#13313) Simi37 válasza #45185024 (#13298) üzenetére


Simi37
őstag

Pont fordítva, krómról firefoxra... bár megoldhatták a krómot is, mostanában annyira nem hallani böngésző problémákról.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#13314) schottgun


schottgun
tag

Sziasztok,
Az árán kívül, mi a különbség a 24 és a 28 centis rx 480-ak között? (pl. XFX)

(#13315) Create. válasza #45185024 (#13298) üzenetére


Create.
addikt

Nekem volt problémám chrome-al (ez az 1mp-s elsötétedés), tv-n hdmi-n keresztül még mindig csinálja a legújabb driverrel is (firefox alatt nem). Monitoron dp to vga átalakítóval meg még sosem jött elő.

[ Szerkesztve ]

(#13316) sakal83 válasza schottgun (#13314) üzenetére


sakal83
addikt

Nekem most van egy RS-em (24 cm). Hangosnak nem mondanám 20 perc Dirt után 74C a max, 42%-os ventifordulat.

Órajeleit csodálatosan tartja. 1340/2200-on is teljesen stabil fesz nélkül.

Ami viszont megdöbbentett egy kicsit, hogy a 470 és 480 8gb teljesítménye között a dirtben alapon 10% van, húzva 16%, ami elég csekély az árkülönbséget nézve.

[ Szerkesztve ]

(#13317) Sgr_A válasza schottgun (#13314) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ha az rs és a gtr változatot kérded akkor a hűtés és ez XFX Exclusive Ultra Low Noise XL Inductors

(#13318) Apone33 válasza Hobbbyt (#13307) üzenetére


Apone33
őstag

Oké :D Csak azért kérdeztem, mert a tesztekben elég "gyengén szerepel". Annyira nem adok már a tesztekre. :R A bf-el nem játszom. Így az nem lényeg nálam. Ha a witchert így elviszi, az már jó.

Tapsi75: Igen, most ki szeretném próbálni a freesync-et.

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#13319) Sgr_A válasza Apone33 (#13318) üzenetére


Sgr_A
addikt

Hát igen annak az árából kijön egy 480 + egy monitor :DDD

(#13320) Apone33 válasza Sgr_A (#13319) üzenetére


Apone33
őstag

De ki ám. :DDD Monitort is csak azért vettem, mert nincs freesync-es. Teljesítményben van visszaesés az 1080-hoz képest, de ha kevés lenne lehet lesz még egy mellé cf-be. Persze ha beválik és nem adom el hamar.
De már nem kell sokat várni, holnap délig itt lesz. Már alig várom. Nekem nagyon megtetszett az Asus strix, anno a gtx 1070-ből is ilyet szerettem volna, de annál lebeszéltek róla.

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#13321) HSM válasza #00137984 (#13308) üzenetére


HSM
félisten

Igazából két jelentős változás volt az eredeti rendszerhez képest, ami a 7850-ben is volt. Az első annak a kipofozása a "BOOST" state-el, a második pedig amit ma is használnak kb. minden 7790/290 óta megjelent Radeon csipben (rebrandokat most hagyjuk) a maga 8 DPM állapotával és 4 féle limitjével (kétféle TDP, egy TDC és egy hőfok). Ez van az Rx-ekben is. Ha belenézel a Polaris BIOS editorba, fájdalmasan ugyanazt fogod látni, mint egy Hawaii BIOS-ban, nem véletlenül. És nincs is ezzel baj, teljesen jól működő rendszer.

Persze, mindig volt "optimalizálás", de ne légy balek, attól hogy az új kártyán 10%-al pontosabban állapítja meg az aktuális fogyasztást, vagy másodpercenként nem 1000X hanem 2000X tud állapotot váltani, attól az még ugyanaz a rendszer, ami praktikusan ugyanúgy fog működni, és ugyanúgy lehet paraméterezni. Legfeljebb még az eddigieknél is nehezebb lesz monitorozni, milyen órajeleken működik is ténylegesen a kártya...

Persze, én is olvastam a sok mellébeszélést az AVFS-ről meg a Polarisról, de a látottak alapján semmi nem változott az eddigiekhez képest. :N

[ Szerkesztve ]

(#13322) Hobbbyt válasza Apone33 (#13320) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Itt is megpróbáltunk volna, ha itt lettél volna.. :DDD

FHD-ban ~mindenre elég az RX480. Van 1-2 sza*r de ott komoly játékbeli optimalizációs hiba van.. pl. Mafia 3. De azzal senki se játszik.

(#13309) Kvg: Már van topikgazdánk, megtehetjük. ;]

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13323) menpee válasza Apone33 (#13268) üzenetére


menpee
aktív tag

Ezt a videót ajánlom megtekintésre :)

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#13324) trufa12 válasza Apone33 (#13320) üzenetére


trufa12
addikt

Mi volt a gond az nv.vel. mert teljesítményben ez olyan mintha a ferrarit egy pl volkswagenre cserelnéd...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#13325) Apone33 válasza trufa12 (#13324) üzenetére


Apone33
őstag

Semmi, teljes mértékben elégedett vagyok vele, wqhd-ban. Csupán a puszta kíváncsiság. Volt már 3-4 db 1080-am, most már "unalmassá vált" ezért gondoltam, hogy kipróbálom az Amd-t.

menpee: Köszönöm. :R Nem tudok angolul. Mi a lényeg benne? ;)

Hobbbyt: Há mé? :DDD Mi a baj az asus strix-el? :U

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#13326) Lamberd


Lamberd
tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni az elhíresült WOT eszköz illesztő program egy pillanatra leáll és kifagy a játék. Valakinek sikerült megoldást találnia rá.

Előre is köszi.

Lambi

(#13327) Create. válasza Lamberd (#13326) üzenetére


Create.
addikt

Régebbi drivert próbáltad, úgy tudom a 11.5-el működött normálisan utoljára.

[link] innen

[ Szerkesztve ]

(#13328) Lamberd válasza Create. (#13327) üzenetére


Lamberd
tag

Honnan lehet régebbi verziót letölteni?

(#13329) Chereiose


Chereiose
addikt

GTA V állandóan leáll, vagy legalábbis mondjuk 4 alkalomból 3x úgy 10 perc után, egyszerűen befagy és kiírja, hogy leállt a működése. Sőt, ma fifa 16-ból kiléptem és "zöld halál" lett, tehát full zöld lett a képernyő és csak kinyomni tudtam a gépet, de most mielőtt kidobott GTA-ból megint volt egy zöld bevillanás. Ez mi a francért van, drivernek van köze ehhez? :U (Asus rx 470 4GB amúgy -->tudom most írjátok le 10-en hogy szar az asus :) )

Ja és a december 8-i driver van fent, tehát a legújabb kiadott. És amúgy pl. csak a GTA-nál dobál ki, black ops 3 alatt sosem volt gond. Esetleg windows újratelepítés, vagy mi kellhet neki :F

[ Szerkesztve ]

(#13330) lacus83 válasza HSM (#13275) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Sziasztok!

Először is HSM.
Látom nem sikerült megfogni a lényeget,de szeretném a félreértés lavinát megfogni ami már el is indult.

"Ekkora zöldséget, már ne haragudj. :U Ugyanaz a driver hajtja a 290X-et, mint a 470/480-at, és erősségük is elég hasonló, tehát ellentétben az Nv kártyáival, a 290X-es CPU tapasztalatok igenis érvényesek ebben a topikban is. :W "

Az én autóm is diesel üzemanyaggal megy mint a traktor,de mégsem az ;]
Ugyan azt a drivert használja a 7es széria is,akkor így ugyanaz mint az R9 290X? vagy RX480?
Alapjaiban van átfedés,de nem egyforma a GPU 290Xen és RX480on.
Abban igazad van,hogy tuningolási alapjaid hasznosak lehetnek RX470/480 esetében is,de kérdem én a te R9 290 beállításaid és azok eredményei miként lehetnek jók akár RX480 hoz:?
Az alapjaid,a tapasztalataid sem garantálják azt hogy RX480 esetében ugyan azt éri el egy user mint te R9 290X esetében.
Az R9 290X és RX480 között volt 2 generáció.Nem azonos a 2 kártya.

Cpu kérdésre nem azt írtam hogy teljesen off legyen.A kérés arra szólt,hogy olyan irányba ne menjünk el ami feszültséget,szájkaratét eredményez és ez legyen a minimális.
Lehet CPU kérdés és téma,szorosan kapcsolódik a CPU ereje a VGA teljesítményéhez,erre sosem mondtam hogy OFF.
A CPU kérés és a ne sértegessük egymást,ne személyeskedjünk Mindenkinek szólt!

Hobbbyt,KVG Vicces fiúk :F De be lehet társulni,akkor láthatnátok nem olyan egyszerű ez :K

HSM
Tessék venni egy RX480at a 290X helyett :K Akkor a meglévő tapasztalataidat ténylegesen ki is tudod használni RX480 esetében is. Nem vonom kétségbe azt amit eddig tapasztaltál,vagy amit tudsz :R
De ha valaki nem ért veled valamiben egyet az attól még nem hülye,és te sem biztos hogy okosabb vagy nála. :K

Mindenkit kérek próbáljuk meg ne cseszegetni egymást,tiszteljük egymás véleményét.
Próbáljuk megtalálni az arany közép utat OFF és ON között.
Erre irányult a kérés.

Ha valaki erre téved,akkor ne OFF halmaz legyen a topik.

Jah és ez most OFF :R

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#13331) Apone33 válasza Chereiose (#13329) üzenetére


Apone33
őstag

Dehogy szar. :) Nem tudom, hogy miért szidják itt. Németbe sokan dicsérik.

Play Hard!!!

(#13332) Chereiose válasza Apone33 (#13331) üzenetére


Chereiose
addikt

Hát nem tudom, de itt kb. bűn ilyet venni vagy írni róla :DDD És nekem semmi bajom vele, nem is hangos. Csak tudnám mi a fene ez, driver vagy windows esetleg más :U

(#13333) Apone33 válasza Chereiose (#13332) üzenetére


Apone33
őstag

Nálam akkor csinált ilyet a rendszer, ha a vga, vagy a proci túl volt húzva és egy idő után nem bírta. Volt nálam minden, kék,zöld,fekete képernyő. Aztán visszavettem a prociból és jó lett.

Valaki legyen szíves és írja már le, hogy miért "szar" az asus. :F

Play Hard!!!

(#13334) Chereiose válasza Apone33 (#13333) üzenetére


Chereiose
addikt

Nem tudom, proci i5 6500 tui nincs húzva, kártyához se nyúltunk nagyon, viszont ezt most vettem észre:
Hagyjam alapon kicsit és nézzem meg úgy? :U

Amúgy nem volt semmi állítva, minden alapon volt, a hőfok is.

[ Szerkesztve ]

(#13335) Create. válasza Apone33 (#13333) üzenetére


Create.
addikt

Nem szar, csak van jobb akár olcsóbban is, akkor miért ajánlanák itt. Egyébként asus rx470-nél volt olyan, hogy csak bios frissítéssel lehetett a tdp-t állítani, mert alapból alacsonyra volt állítva benne a tdp limit, ugye így meg bukod az új drivereket.

[ Szerkesztve ]

(#13336) Apone33 válasza Create. (#13335) üzenetére


Apone33
őstag

Az igaz, hogy van jobb akár olcsóbban is. De nálam ez lényegtelen. Én valami széria hibára, vagy hangos hűtésre stb. ilyenre gondoltam, hogy ez miatt nem ajánlott.

Chereiose: Egy próbát megér, hogy alapon hagyod.

Play Hard!!!

(#13337) Hobbbyt válasza Apone33 (#13336) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Jahh úgy nincs különösebb baj vele. Leginkább csak a hűtése miatt tartozik a középkategóriába. A TDP limit meg problémás lehet, az RX470-en csak +25% van engedélyezve a biosban.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13338) Apone33 válasza Hobbbyt (#13337) üzenetére


Apone33
őstag

Hangos a hűtése? A tpd limitet majd megnézem. Mennyinek kellene lennie? Ha csak +25% van engedélyezve az a gpu órajel rovására megy nem? Ezt amúgy bios frissítéssel lehet orvosolni? Max akkor visszaküldöm és veszek másikat.

Play Hard!!!

(#13339) Create. válasza Apone33 (#13336) üzenetére


Create.
addikt

Igen, csak nem mindenki fog foglalkozni a beállítgatásokkal, bioshoz meg kb 1% ha nyúl. Ez az asus meg még annyira se lett olyan, hogy berakom és megy, mint más itt ajánlott kártya, még ha az ár nem is fontos.

Az rx480 más tészta, ez inkább a 470-et érinti. Bios frissítéssel át tudod írni, csak mint írtam, jelenleg a relive drivereket bukod miatta. Bár nem is tudom van-e valakinek itt asus rx480.

Igen, lehet nem tudja tartani a boost órajelet a tdp limit miatt.

[ Szerkesztve ]

(#13340) Create. válasza Apone33 (#13338) üzenetére


Create.
addikt

Apone23: azt, hogy nem aláírt bios lesz rajta, az új driverek meg ellenőrzik, így nem tudod felrakni, csak a crimson relive előttieket.

[ Szerkesztve ]

(#13341) Apone33 válasza Create. (#13339) üzenetére


Apone33
őstag

a relive drivereket bukod miatta

Ez mit jelent?

Play Hard!!!

(#13342) Chereiose válasza Apone33 (#13336) üzenetére


Chereiose
addikt

Alapon hagyom aztán meglátjuk. (bár eddig se nyúltink hozzá)

(#13343) Hobbbyt válasza Apone33 (#13341) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Az ~1 hónapos 16.11.5 az utolsó verzió ami felmegy.. a legfrissebb a 16.12.1.

Hangos nem hangos a hűtése, csak van sokkal halkabb is.

"Max akkor visszaküldöm és veszek másikat."
Neeem szeretjük itten ezt a mentalitást.. :U

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13344) Create. válasza Hobbbyt (#13343) üzenetére


Create.
addikt

Már most 16.12.2. a legfrisebb.

(#13345) Hobbbyt válasza Create. (#13344) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Akkor már a Crimsonom is le van maradva. :D

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13346) Chereiose válasza Hobbbyt (#13343) üzenetére


Chereiose
addikt

A legújabb verzió ami elérhető az még nem csak béta fázisban van?

(#13347) Create. válasza Chereiose (#13346) üzenetére


Create.
addikt

Nekem ma feldobta frissítésnek, már megkapta az aláírást.

(#13348) Hobbbyt válasza Chereiose (#13346) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Megkapta a WHQL-t amit eddig nem sok verzió kapott meg, szóval talán ez az egyik leghivatalosabb driver már jó ideje.

(én is most jártam utána, mivel bios moddolt kártyám van és tökéletesen működik, így nem vagyok friss a driverek terén)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13349) BReal válasza Apone33 (#13333) üzenetére


BReal
addikt

Ahogy írták, nem szar. A probléma ott van, hogy szarul van belőve a gyári profil, több más RX-hez képest hangosabb, emellett úgy 6-7%-kal gyengébb is a többi 470-hez képest. Tehát ha valaki a "berakom a kártyát és játszok" elvet követi, annak kissé csalódás lesz. Mert lassabb és hangosabb a többi 470-hez képest. 480-nál a hangosságot ugyanúgy kiemeli a Techpowerup, teljesítményben nem tudom van-e lemaradás a többihez képest (470-eseknél Guru3d-n van Powercolor, ASUS és MSI teszt, ugyanolyan tesztkonfiggal és környezetben, ezért tudom a sebességét a többihez hasonlítani).

(#13350) HSM válasza lacus83 (#13330) üzenetére


HSM
félisten

Nézd, bár a 7-es széria és a 290-es között van egy elég komoly difi, mégpedig hogy míg a 7-esben csak 2 compute szál volt, addig a 290-estől 64, ennek ellenére mikor sok év 7970/280X-ezés után 290-re váltottam konkrétan semmi különbség nem érződött driveresen. :N Pont ugyanazok voltak a gyengéi, erősségei, pont ugyanott ették meg a játékok a procit, mint előtte, stb...
A GCN3 extra képességei szintén nem sokat számítanak általánosságban, a setup extrái kb. lehet egy plusz driver rutin, a preempcióra meg itt általános grafikai alkalmazásnál nincs szükség, se FP16-ra (most még, ez változni látszik a jövőben), illetve lehet némi extra driveres igény a jobb shader-kihasználásra. Most hirtelen nem ugrik be, de hullámfrontokat tud bizonyos feltételek mellett összevonni, és hamarabb ledarálni. De ezek szvsz nem változtatják meg sem alapjaiban a driver működését, se a hardverét. A Polarisban tény, hogy történtek komolyabb változások ami a hullámfrontok kezelését és utasítás előbetöltést illeti, de még ez sem biztos, hogy olyan nagy mértékben megváltoztaná a rendszer működését, vagy ha meg is változtatja, inkább növeli szvsz a driver munkáját, ergó a CPU-igényt. Persze át lettek alakítva a ROP-ok, de mivel azok elég kötött hardverek, azoknak nem nagyon kell driveres támogatás. Szerintem driveres szempontból ami komolyabb mértékben el fog ütni a jelenlegi GCN hardverektől, az a Vega lesz, nem véletlen nevezik a CU-it NCU-nak, illetve ott át lesz dolgozva a komplett setup rész is. Na, azok azért már komolyabban átírt driver fognak igényelni. :K

Épp ezt írtam, nem a 290X beállításaim (konkrét értékek) lehetnek itt hasznosak, hanem a rendszer működésével (BIOS, PowerTune) kapcsolatos tapasztalataim, mi hogyan működik, igyekeztem is csak ilyen témákban hozzászólni. Az ugyanis szintén fájdalmasan ugyanaz. Amúgy mivel a 480-as GPU eléggé meg van hajtva gyárilag, ezért elég valószínű, hogy ezzel a GPU-al is komoly eredményeket lehet elérni finomhangolással, vagy minimális teljesítménybeli kompromisszum árán, ha valaki le szeretne faragni 20-30W-ot a kártya étvágyából, vagy akár még többet is. Ráadásul itt már gyári támogatás is van egész jó, a WattMan, nem kell a BIOS-ban turkálni hozzá, mint régebben a 290-eseken.

Egy ideig gondolkoztam amúgy 480 vásárlásán, de nem akarnak úgy alakulni az árak, hogy megérje váltanom a 290X-emről. Szval lehet ez nekem ki fog maradni. :B Időközben a BIOS-át is alaposabban áttúrtam, és végül egész elégedett vagyok a végeredménnyel, kb. RX480 fogyasztásúra sikerült redukálni a 290X-et, majdnem referencia órajelén. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.