Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) Ochocinco46 válasza Create. (#13599) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Inkább csak váltakoznak az árak, most éppen a nitro+ van 69k alatt, msi gaming is 70 alatt(+ hitman játék), xfx meg drágult.

[ Szerkesztve ]

(#13602) Create. válasza Ochocinco46 (#13601) üzenetére


Create.
addikt

Lehet, a többit nem nagyon szoktam nézni, de ez akkor is nevetséges ár, annyiért rx480 4gb is van.

[ Szerkesztve ]

(#13603) füles_ válasza Create. (#13602) üzenetére


füles_
őstag

Hát bizony pár hónapja 61-ért tudtál venni XFX RS 470-et, 63-ért meg Sapphire Nitro-t. Jól elszálltak az árak :(((

[ Szerkesztve ]

(#13604) Ochocinco46 válasza füles_ (#13603) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

jaja, egy hónapja 71k körül lehetett venni 480 4gb nitrot, most 77 alá is ritkán néz be...

(#13605) Grave_444 válasza SzlobiG (#13598) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha tud betölt több textúrát, de attól még elég lehet a 4GB is.

(#13606) Simi37 válasza füles_ (#13603) üzenetére


Simi37
őstag

Akkor még nem láttad a ram árakat :(((

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#13607) Apucy01 válasza Grave_444 (#13556) üzenetére


Apucy01
őstag

Tudod mikor a 380 at vettem mindenki azt mondta fos az asus én mégis azt vettem egyszer cserélni kellet igaz de a második tökéletesen megy a mai napig.. A környezetemben több nitro és giga is elhalálozott már azóta a rossz asus meg még mindig megy! :) hogy ez hogy lehet rejtély....

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#13608) smc válasza SzlobiG (#13598) üzenetére


smc
addikt

Hd texturákat bepipáltad külön ahol a felbontást is állíthatod?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13609) Ochocinco46 válasza Simi37 (#13606) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Az borzasztó valóban, a ram bővítést el is napoltam:) fél évvel ezelőtthöz képest duplázódtak az árak...
mondjuk az ssd-k is szépen drágulnak (thanks to note7 ... )

szerk, h ne legyen túl sok off: (#13610) Simi37 egyik haver épp mesélte, hogy 22k-ért vette a kitet júliusban, most 48... :D

[ Szerkesztve ]

(#13610) Simi37 válasza Ochocinco46 (#13609) üzenetére


Simi37
őstag

Én a szívemhez kaptam mikor a 32k-ért vett ram kitem látom h most 46k.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#13611) Hobbbyt válasza TechN7ne (#13586) üzenetére


Hobbbyt
őstag

(#13586) TechN7ne
"Lecserélném az egész házat ,sztem nagyon nem áll neki jól a vizezés ,nem abba a házba való."

Ezzel részben egyet értek, ~10 éves ház.. amikor ezt tervezték, már készültek a vízre, de még nem tudták, hogy mit csinálnak. (pl. fent 1 centit kellett hajtanom a házon, hogy beférjen a radi aminek amúgy ott volt a helye.. abszurd. Megcsinálták a 2*140-es radinak a bemélyedést, de az egyik sarkon belógott egy funkciótlan, rögzítetlen lemez amit csak le kellett volna vágni a gyárban.)
Nekem amúgy nagyon a szívemhez nőtt ez a ház (és még most is tetszik) a funkcióját meg ellátja. Nincs plexi az oldalán, hogy lássam, hogy mi van benne és hogyan.

(#13587) varmi2
A vga-t vizezed, a cput meg nem?

Pontosan. ~300 wattos fogyasztásból 200 a VGA, 65 a proci és 35 a többi. (HDD-k, Ram.. Chipset.. stb)
+ egy brutális léghűtő van rajta, ami passzívan elviszi. Prime95 alatt is max 63 fokot kapok úgy, hogy ki-be kapcsolgat a venti. (vga nélkül)

(#13588) R3laX
"Jönnek a fölösleges baszogatások :). A CPU hűtő miért ilyen ferde? :D"

Ez egy jó kérdés. :D Egyrészt optikai csalódás, másrészt tényleg ferde (csak nem ennyire) Nem tudom mitől. A radi miatt le kellett vennem, újra is pasztáztam.. direkt figyeltem rá mert előtte is ferde volt. Lehet, hogy szarul tettem fel a hátsó rögzítő keretet? :D

(#13589) távcsőves
"Kényszer szülte megoldás ellenére egész jó lett. De én mégis ref 480-at vizeztem volna kis 120-as kompaktal. Hőfok ilyesmik lesznek?"

:R Nem igazán van ezekre kompakt, 120-as meg nem bírta volna el. Most egy 280-as slim van, amivel úgy érzem, hogy jó pajtások lesznek. (tesztek hamarosan)

(#13591) fules:))
"Jól néz ki. Hőfokokat majd kaphatunk? Na meg, hogy milyen a hangja. :B"

:R Hát ez a lényeg! Mármint a hőfok és hang. Hamarosan mutatom. :B

(#13592) HSM
Jól látom, HDD+víz? Nekem már légen is a leghangosabb/idegesítőbb dolog a gépben az 5400-as halk winyóm volt... :D
Amúgy korrekt. :K

:R Ahh.. ne is mondd. Engem is idegesít :D Vinyó csere és tápcsere a következő.. (Corsair RMx 550 vagy RMi 650 a kiszemelt meg valami halk 5400rpm-es az öreg 7200-es helyett ami amúgy már csak torrent vinyó szóval nem meg fölöslegesen)

(#13593) jety91
"Nem lesz kevés a hűtés így? oké hogy a gpu-t hűtöd, de a többi fölött most már nem áramlik a levegő, csak áll, így nem lesz mi elvigye az ott termelődő hőt :F"

Sajnos de. De még alakítás alatt van a dolog. Vannak még ramsünieim, tele fogom szórni.. plusz kap egy hal 12 centis amivel már okés lesz (most tesztelem)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13612) TechN7ne válasza $R64 (#13596) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Négybetűs vízes boltban vedd meg 70k ért a sima MSI 470 et játékkal ,aztán a játékot az aprón simán eladod 7k ért legalább ,63k ban meg is vagy az egyik legjobb fajta 470 el...

[ Szerkesztve ]

(#13613) ildiko1984


ildiko1984
csendes újonc

Teves

[ Szerkesztve ]

(#13614) sakal83


sakal83
addikt

Kicsit offolok most.

El kell ismerni hogy az Nvidia valamit jol csinal az AMD pedig nem. Ez a marketing es a gyartoknak való előírások...

4 napja hirdetek egy xfx rx480 est 76kert. Kutya nem jelentkezett. Felraktam tegnap este egy Gigabyte gtx1060 Gaminget 86kert. 10!!! db komoly vevojelolt jelentkezett delig.

Jelzem, hogy azert reménykedtem, hogy ne az rx480at vigyek el nyilvánvalóan az ar-ertek aranya miatt. Egyszeruen két ugyanolyan teljesítményű vgarol van szo es megis a 10kval dragabb termeket vittek el, ugy hogy a másikra egy nagyon komolytalan ajánlat érkezett. Az eg rendben lenne ha egy árban lettek volna, de igy totális baromságot lathattam:)

Ossze kell kapnia magat az AMDnek amit csak ugy érhet el ha kikoveteli a gyartoktol az msi fele minoseget es CSENDBEN nem hypeolva teszi a dolgát hiba nelkul!

(#13615) Create. válasza sakal83 (#13614) üzenetére


Create.
addikt

Az is gáz, hogy azt se tudod, mikor melyik accodról írsz (csak vicc volt, ne vedd komolyan, de ez már nem az első eset :D :DD )

[ Szerkesztve ]

(#13616) Sgr_A válasza sakal83 (#13614) üzenetére


Sgr_A
addikt

lehet ha nem az rs-t hanem a gtr-t hirdetnéd már elvitték volna ;)
na arra én is vevő lennék de így inkább rendeltem egy msi-t

[ Szerkesztve ]

(#13617) SzlobiG válasza smc (#13608) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nincs nálam olyan opció megnéztem. Külön lehet a textúra minőséget állítani a többi beállítás alatt.

(#13618) füles_ válasza sakal83 (#13614) üzenetére


füles_
őstag

Gigabyte GTX 1060 G1 Gaming: 98e (PCX)
XFX RX 480 RS 80e (PCX)

A GTX-et 12e forinttal adtad olcsóbban, az RX-et csak 4-el adod olcsóbban.

Szerintem a többség ennyi pénznél inkább még hozzácsapja azt a 4 ezret, hogy szűz kártyát kapjon.
Ha 69XXX forintért árulnád jelentkeznének érte még 20-an is

[ Szerkesztve ]

(#13619) sakal83 válasza Create. (#13615) üzenetére


sakal83
addikt

Ez a baj ha az asszonnyal egyutt használod a tabletet :)

[ Szerkesztve ]

(#13620) gyuribácsi88 válasza sakal83 (#13614) üzenetére

Mert van aki mutogatni meg Epenis méregetésre vesz kártyát, más meg játszani. Most az hogy te éppen hogy jártál, abból nem sok mindent lehet levonni. Én 1 hónappal ezelőtt felrakta egy 7870-es kártyát és 1 nap alatt elvitték 25K-ért, pedig egy 4 éves kártya volt. Mások meg árulják a gtx 660-at hetekig.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#13621) sakal83 válasza füles_ (#13618) üzenetére


sakal83
addikt

Pont erre reflektaltam...

Ugyanaz a teljesítmény ellenére az olcsobbra nem volt igeny.

Az árakat felesleges nézni mostanaban. A giga g1 89ks szamlaertek volt. Akkor az rx480-nak 90k felett voltak.

Ezek brutális marketing hibák sajnos. De legalabb én orulok.

Erdekes hogy Te is az arat nezed nem a teljesítményt.

Tapsi75

Epp ezert irtam hogy az amdnek rovidporazon kellene tartani a gyártókat.

[ Szerkesztve ]

(#13622) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

;]

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13623) füles_ válasza sakal83 (#13621) üzenetére


füles_
őstag

Ugyanaz a teljesítmény ellenére az olcsobbra nem volt igeny.

Honnan tudod? Lehet, hogy amíg Te árultad/árulod az RX 480-at addig PCX eladott 20 db XFX RS-et 80e-ért.

Az árakat felesleges nézni mostanaban. A giga g1 89ks szamlaertek volt. Akkor az rx480-nak 90k felett voltak.

Senki nem fogja a számlát nézni, hogy mennyiért vetted a kártyát. Mindenki a jelenlegi árakhoz igazodik.

[ Szerkesztve ]

(#13624) jety91 válasza Hobbbyt (#13622) üzenetére


jety91
őstag

ha ventivel ennyi a vrm hofok akkor az nyaron meg fog sulni sztem

(#13625) #02119936 válasza Hobbbyt (#13622) üzenetére


#02119936
törölt tag

Szép! Fogyasztásban sikeresen egy 290/390 esre redukáltad a kártyát. ;] :C

[ Szerkesztve ]

(#13626) Hobbbyt válasza jety91 (#13624) üzenetére


Hobbbyt
őstag

A gyári msi hűtéssel, tuning nélkül is ennyi volt. De amúgy ez nem 24/7-es beállítás, csak tesztelem a rendszert. (amúgy +10 es nyári hőfokkal számolva is csak 97 miközben a fém lemez mostani hőfoka 47 (lézeres hőmérővel). Inkább a GPU átag fogyasztása a tuti, ~250 watt. :D

(#13625) Kvg Igen. :DDD

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13627) füles_ válasza Hobbbyt (#13622) üzenetére


füles_
őstag

Szép eredmények :C
De gondolom nem 1435 MHz-ces órajelen használod a kártyát :DDD A fogyasztás így tényleg nagyon durva.

Ha csökkented a GPU órajelét akkor csökken a fogyasztás, ezáltal a VRM hőmérséklete is, szóval szvsz rendben lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#13628) sakal83 válasza füles_ (#13623) üzenetére


sakal83
addikt

Na jo. Ebbe nem megyek bele.:)

Ez nekem mar sok. Ertem amit irsz de hal istennek egyszerűbben szoktam donteni.

Es annak is orulok hogy a többség nem igy gondolkozik mert igy megmaradt az ugyaolyan jo rx480am es egy 10k is:)

(#13629) HSM válasza Hobbbyt (#13611) üzenetére


HSM
félisten

Nálam a megoldás az lett, hogy a halk (értsd számomra idegesítően hangos :DDD ) adatwinyóm kitettem egy USB3-as, kikapcsolható külső házba. Így ha nem kell, szépen ki tudom kapcsolni, és csendben marad. Ami fontos, úgy is ott vana 256GB-os SSD-men.

A két kiszemelt táp kitűnő, nekem RM550X van, a legviccesebb, hogy iszonyat sokáig passzív marad, amikor még nem tuningoltam az áramfaló hatmagos procim, akár Prime95-öt is passzívan tudtam rajta tolni, elég vicces volt, 200W-on a fogyasztásmérő, a venti meg meg se moccan.... :C Az i-s is ugyanez a bél, csak még egy rakás okos monitorozós funkcióval. :K

(#13622) Hobbbyt: A HWiNFO-t és a GPU-Z-t ne futtasd egyszerre (semmilyen két VRM monitorozó tool-t), mert ha összeakadnak az I2C buszon, akkor megküldheti max fesszel a GPU-t. :B

[ Szerkesztve ]

(#13630) Create.


Create.
addikt

RX470-en nem lehet progival mérni a VRM hőmérsékletet? HWinfoban nem találom.

(#13631) Renok


Renok
senior tag

Sziasztok,

Egy MSI Radeon Rx 480 Gaming X 8GB boldog tulajdonosa lettem.

Két kérdésem lenne:
1. Az MSI Live Update szerint van frissebb BIOS a kártyához. Ezt érdemes bármi miatt is felrakni? Jelenlegi verzió 151 (TV341MH.151), és 153-ast lehetne letölteni.

2. GPU-Z nem mutat ehhez a kártyához VRM értékeket. Ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#13632) füles_ válasza Renok (#13631) üzenetére


füles_
őstag

Szia!
Grat a kártyához. :)
Ha nincs semmi problémád a kártyával, megfelelően működik, akkor szerintem teljesen felesleges újabb vBIOS-t felrakni rá.

Nekem sem mutat a GPU-Z VRM értékeket, ahhoz a HWiNFO-t töltsd le.

[ Szerkesztve ]

(#13633) Renok válasza füles_ (#13632) üzenetére


Renok
senior tag

Köszi! :R

(#13634) Create.


Create.
addikt

[kép] Ez nem ide tartozik, de ez minek a hőfoka lehet az alaplapon?
[kép] Én itt nem látok VRM hőfokot, vagy hozzá kellene adni?

[ Szerkesztve ]

(#13635) távcsőves válasza Renok (#13631) üzenetére


távcsőves
senior tag

Várj a BIOS frissítéssel, az MSI Global oldalon egyelőre nem is érhető el külön az új BIOS, így leírás sincs róla miért van új BIOS. Érdekes különben, az MSI Gaming 470 és 480 sorozatra nincs általános panasz. Bezzeg az Asus adhatna új BIOS-t, legalább a 470 sorozathoz.

@Sakal83: Ez az NV hype. És azt is el kell fogadni, a megjelenés napján, az 1060 overall jobb választás volt. Tény. Sokakban ez maradt meg. Más kérdés, októberben már látszott, amikor én elkezdtem komolyan keresni a vga-m, hogy valami történt a driverekel, mert akkor jelent meg egy digital foundry-s videóteszt (gtx1060 vs rx480) és ott már erősen kérdőjeles volt melyik az erősebb. Aztán néztem az árakat is, a két fórumot odáig is olvastam, és gyözött az MSI Gaming sorozat. :) Ez mindkét oldalon jelenleg kitűnő választás. Radeonban ráadásul olcsóbb 10k-val, és így maradt a Sony Vegas GPU accelaration support is. A kártya minőséggel egyetértek. Én is úgy látom, kifejezetten szemét minőséget előállító gyártók vannak, nem ártana valami minőségi kontroll.

[ Szerkesztve ]

(#13636) ncc1701 válasza Create. (#13630) üzenetére


ncc1701
veterán

Ott van az pedig, lejjebb.

Szerk: Legalábbis nekem. :)

[ Szerkesztve ]

(#13637) HSM válasza távcsőves (#13635) üzenetére


HSM
félisten

Módosított BIOS-al ritkán lehet konstrukciós hiányosságokat megfelelően helyrehozni.

(#13638) Create. válasza ncc1701 (#13636) üzenetére


Create.
addikt

Az a baj, hogy nem lehet lentebb görgetni :D

(#13639) Csupingo válasza Create. (#13634) üzenetére


Csupingo
veterán

Lehet hogy csak az 5.43-as változattól van, ahogy a fórumtárs képén is látni, vagy tényleg be kell kapcsolni külön.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#13640) távcsőves válasza HSM (#13637) üzenetére


távcsőves
senior tag

Természetesen, de pontosan mire gondolsz? Én az Asus 470 esetében egy kevésbé agresszív ventilátor profillal rendelkező BIOS-ra, amiben a power limit is nagyobb. Ezt itt mezei userek elkövették, és elmondásuk szerint rengeteget jelentett.

[ Szerkesztve ]

(#13641) TechN7ne válasza Hobbbyt (#13622) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

58 fokos a kari cibálva ,nagyon komoly! :)

(#13642) Create. válasza Csupingo (#13639) üzenetére


Create.
addikt

abban sincs, direkt letöltöttem, mert láttam, hogy más verzió van fent.

(#13643) HSM válasza távcsőves (#13640) üzenetére


HSM
félisten

Igen. Aztán a kevésbé agresszív ventilátor szabályzással meg jól megsülnek a gyárival is éppen határon fortyogó ramcsipek.... [link]
Nem véletlen olyan agresszív az gyárilag, sajnos.

(#13644) távcsőves válasza HSM (#13643) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ezt a képet nem láttam még. Pedig a tesztet olvastam. Na mindegy, igen, ez így FAIL mindenképp. De a szarul tervezett PCB, azaz a rosszul elhelyezett VRM rész a gond, nem az összesen 20W fogyasztása a RAM chipeknek, ami ráadásul eloszlik több chipen. És ez nem is 1 négyzetcentiméteren disszipál. A lényegen nem változtat, ez rossz lett.

Apucy01: mi szól mellette? De tényleg mi? Nem olcsóbb, de legalább akad tervezési gond is vele. Kevered a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#13645) Apucy01 válasza HSM (#13643) üzenetére


Apucy01
őstag

Mindegy itt az asus el van könyveleve Sz@rnak csak az MSI a király nem baj hogy abból meg némelyik szétesik!..

távcsőves

Az a baj hogy itt annyi de annyi okos emberke van hogyha ez a sok okos mind a parlamentben lenne MO. maga a paradicsom lenne! Arra nem gondolt senki hogy azért olyan az a venti profil mert a kártyának erre van szüksége.. és ha az a beteg user aki megveszi azt a sz@r asus t és nem húzza agyba főbe és feszeli jobbra balra akkor évekig jól fog neki szolgálni. erre még nem gondolt senki?

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#13646) HSM válasza távcsőves (#13644) üzenetére


HSM
félisten

Természetesen igen. Nem magukban a ramcsipek okozzák a gondot, hanem több tényező együttese. Azért az a 20W eléggé be tud fűteni, nem olyan nagyok azok a csipek. :N
Nyilván ahogy az Asuson találkozik a zsúfolt, meleg VRM és a ramok, ott keletkezik a baj...

(#13645) Apucy01: Részemről az MSI 470 sem ajánlott, mert nem hűtik a memóriákat. :D Bár a hőképe azért klasszisokkal szebb, mint az Asusé. [link]

(#13647) füles_ válasza Apucy01 (#13645) üzenetére


füles_
őstag

Nem az Asus van elkönyvelve szarnak, hanem az RX 470-es kártyájuk. Az RX 480 sokkal jobb, csak annak is kell adni egy 70-75 fokos temperature target-et különben nagyon hangos. Ezt úgy mondom, hogy teljes megelégedettséggel használtam 2 évig egy Asus féle 280X-szet, szóval nem lehet rám mondani, hogy Asus hater.

(#13648) távcsőves válasza HSM (#13646) üzenetére


távcsőves
senior tag

Az a 20w továbbra sem egy chipen jelentkezik. Látszik is a hőképen. :D No para az MSI 470-ese. Persze, ha túl van biztosítva egy hűtőbordával az mindig csak jobb. Már ha nem éri direkt légáramlat esetleg amúgy is a ventilátoroktól. Tudom, félpasszív.

Apucy01: 480 esetén az MSI Gaming és az XFX BE a két legjobb, de itt a 470 amiről beszélgettünk, ezt értsd meg. A 480 esetén leírta már más is, ott sem lett tökéletes az összkép. ezt kompenzálhatná az árazása, de a legdrágább kártyákról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#13649) Apucy01 válasza füles_ (#13647) üzenetére


Apucy01
őstag

:) Értem én csak igazán fura hogy itt annyian tudják a tutit meg annyian nyomják az MSI t értem én hogy szép piros és fekete de pl az én véleményem az hogy az XFX és az ASUS is van olyan jó uszkve az xfx be agyon veri az msi t véleményem szerint...

A másik meg az hogy olvastam olyat is itt hogy jobb kártyát kellet volna venned irta egyik user a másiknak aszem valamelyik 470 ről volt szó mi az hogy kellet volna?? ha neki az jó amit megvett..

távcsőves

Mivel is?? Az MSI vel biztos hogy nem az ASUS meg nekem már bizonyitott több fronton is..
A következő kártyám szinte 100% hogy XFX lesz egy fórumtárs karija :)

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#13650) TIT válasza HSM (#13646) üzenetére


TIT
veterán

Sapphi 480-nak jó a hűtése?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.