Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) füles_ válasza Apucy01 (#13649) üzenetére


füles_
őstag

Azért nyomják itt annyian az MSI-t mert tényleg nagyon jó a GPU hűtése. Mondjuk a VRM-je és annak a hűtése már kevésbé jó, de nem vészes.
XFX RS (RX 470) is teljesen rendben van. Sapphire szintén. Én ezt a 3-at szoktam ajánlani RX 470-ből.

RX 480-ból nálam az XFX GTR viszi a prímet. Nagyszerű GPU hűtés, kiválló VRM és hűtése.

(#13652) távcsőves válasza Apucy01 (#13649) üzenetére


távcsőves
senior tag

Mért nem ASUS akkor? Na elmentem Jagerezni, egss mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#13653) HSM válasza távcsőves (#13648) üzenetére


HSM
félisten

Tisztában vagyok vele, de tényleg nagyon picike csipek. Nem írok konkrétumokat, de nem véletlen írtam, amit. :R

(#13650) TIT: A Nitro+ nagyon igényes szvsz, jól megalkotott, akár a hűtő, akár a PCB, VRM. [link]
Viszont nincs annyira túlméretezve a hűtőborda, mint pl. az MSI-n, így némileg hangosabb, főleg tuningolva.
Nekem ez a véleményem róla. :R Nekem eléggé szimpatikus amúgy. :K

[ Szerkesztve ]

(#13654) TechN7ne válasza HSM (#13646) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Komolyak ezek a hőképek ,MSI nem fest vlmi fényesen a 93 fokjával... :U

[ Szerkesztve ]

(#13655) varmi2 válasza TechN7ne (#13654) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nézd meg az msi rx 480 gőjépét.. Az teljesen más, mint a 470-é.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#13656) Renok


Renok
senior tag

Az mennyire normális, hogy MSI RX 480 Gaming X 8GB vrm1 hőmérséklete 5 perc Furmark után 93 fokos?
GPU 74 fok.

[ Szerkesztve ]

(#13657) Hobbbyt válasza HSM (#13629) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ez a legtöbb amit BIOS mod nélkül ki tudok hozni a VGA-ból.
+96mV se tüntette el a bónuszkockákat, de legalább stabilan lefutott többször is.
Itt már hallgattam rád, és csak az egyik futott, köszi. :R

Igen, pont ezért szemeltem ki mind a kettőt. ~300 wattig passzívak tudnak maradni. Tetszik az RM650i corsair linkje.. Szükségem nem lenne 650 wattra, de a sok okosság nagyon tetszik.

(#13627) fules:))

:R
Ezz csak epénisz mutogatás :D Szerintem 1380/2100 körül lesz az ideális, ott még plusz feszültség nélkül is elszaladgált hiba nélkül (vagy csak nem vettem még észre) Hangban pedig "Ez most megy? :U"
A fenti tesztek alatt már volt hangja, kb. olyan mint mikor a gyári hűtő ment 50-60%-on. Mikor még a szélzaj pont elnyomja a motorhangot.. csak ügye más a teljesítmény. :)

(#13631) Renok
Szia!

Én most feltettem, mert pont benne vagyok a dologban így nem tartott semeddig. a Relive elfogadta, hibát nem észleltem (azt se tudom még, hogy miben lett jobb) Szerintem felteheted ha akarod, de ne az MSI programjával mert attól nekem lehalt a kártya amivel megnyertem a vga lehúz-bios igp first-csökkentett mód-vga letilt-újraindít-atiwinflash kört. De neten fent van a bios, megbízható helyen.

(#13637) HSM
"Módosított BIOS-al ritkán lehet konstrukciós hiányosságokat megfelelően helyrehozni."

Nah ez a bajom nekem is.. Úgy terveztem, hogy milyen tuti lesz majd ha a VGA magának szabályozza a radin lévő 2 ventit. Át is írtam a biosban az -általam annak vélt- értékeket, de nem történt semmit. Ugyan úgy 57 foknál kapcsolt. Feltettem a gyári biost, golndoltam majd a wattman. A nagy frászt, azzal se tudtam változásra bírni.. hiába lőttem be a célhőmérékletet 45 fokra, úgyan úgy 57-nél kapcsolt.
Remélem, hogy pont ezt javítja ez az új a bios. :B

(#13641) TechN7ne

Ráadásul a legkegyetlenebb körülmények között. BF4 még megközelíteni se tudta azt a hőfokot... ő 41-nél megállt :D

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13658) TechN7ne válasza Hobbbyt (#13657) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

1460@2250Mhz gyönyörű eredmény.... :K

(#13659) $R64 válasza füles_ (#13600) üzenetére


$R64
tag

Akkor körülbelül egy 4gb-s 470x-nél az alábbi a sorrend: 1 Msi, 2-3 Sapphire nitro, 2-3 XFX. Amit linkeltél aquas ajánlatot az nagyon jó. Köszi szépen! pcxről rendeltem a gigabyte rx470est, 67be volt, kipótolom és veszek egy msi-t!

(#13597) jety91 köszönöm a hasznos választ

(#13599) Create. jaja, megugrottak az árak sajnos

(#13612) TechN7ne így lesz :R köszi

[ Szerkesztve ]

(#13660) Simi37 válasza Renok (#13656) üzenetére


Simi37
őstag

Maradjunk abban, hogy Én nem a furmark terhelését tekinteném viszonyítási alapnak bármihez is.

Hobbbyt: jó neked :D Nekem 1150 az alapfesz és +130mv kellett az 1460hoz.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#13661) Sgr_A válasza Simi37 (#13660) üzenetére


Sgr_A
addikt

Neked milyen hőfokok vannak játék alatt?

(#13662) Renok válasza Simi37 (#13660) üzenetére


Renok
senior tag

Akkor mivel érdemes nézni?

(#13663) Simi37 válasza Renok (#13662) üzenetére


Simi37
őstag

Hát Battlefield (3,4,Hl,1), GTA5, Far Cry (3,4,Pr), Crysis 3, RotTR vagy bármelyik kicsit éhesebb játék aminél a vsyncet kikapcsolva nem ér CPU limit. (De mivel általában az ember vsyncel játszik és 60Hzes a kijelzője ... ez is amolyan legrosszabb esetben értendő hőfok lesz)

Tapsi75: oké lenyomok pár játékot és kiteszem a HWinfot

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#13664) Renok válasza Simi37 (#13663) üzenetére


Renok
senior tag

Nekem 144Hz-es kijelzőm van.

A Te hőfokaidra én is kíváncsai vagyok. :K

(#13665) Simi37 válasza Renok (#13664) üzenetére


Simi37
őstag

Rendben. Viszont ez esetben jó, hogy kikapcsoltam a vsyncet, mert reális lehet amit látni fogsz. Azt érdemes tudni, hogy ez Én gpum elég éhes darab alacsony asic. Jól megy de zabál rendesen. Far Cry 4el játszottam, a fogyasztás az esetek 99%ban 155-165Wos tartományban mozgott. Íme:

Vsync mellett a fogyasztás max 130W szokott lenni és a temp is max 73-74C de, 71-72 a jellemző.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#13666) Renok válasza Simi37 (#13665) üzenetére


Renok
senior tag

Köszi!

Érdekes, Nálad a húzott kártya vrm1 hőmérséklete is jóval alacsonyabb, mint nálam Furmark alatt.
Majd megnézem játék alatt is.

Addig volt jó, amíg nem tudtam a vrm1 hőfokot. :O :B
Hány fokig egészséges a vrm hőfok amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#13667) távcsőves válasza Renok (#13666) üzenetére


távcsőves
senior tag

Néztem neked Division (DX12) alatt, 1 óra játék után max vrm1 hőmérséklet 76C. Azt hiszem az a game terheli rendesen a Polaris-t, zárt ház, nem levett oldallap és hasonlók ezt még hozzátenném.

(#13668) Askformore


Askformore
senior tag

Akinek hőmérsékleti gondja van a kártyájával, annak itt a megoldás.

(#13669) smc válasza SzlobiG (#13617) üzenetére


smc
addikt

Ez külön letölthető HD texture packal van. Majd holnap megnézem neked nélküle hogy teljesít a 8 gigával nélküle.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13670) Renok válasza távcsőves (#13667) üzenetére


Renok
senior tag

Unigine Heaven benchmarkot futtattam le kétszer egymás után: GPU max.73 fok, vrm1 max.88 fok.

Ez is irreálisan terhel egy játékhoz képest?

(#13671) smc válasza Renok (#13670) üzenetére


smc
addikt

Az nem, egyedül a furmark olyan b. program, hogy olyat játékban az életben nem fogsz látni. A heaven egy normál terhelés.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13672) Simi37 válasza smc (#13671) üzenetére


Simi37
őstag

+1

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#13673) Renok válasza smc (#13671) üzenetére


Renok
senior tag

Értem. Furmark uninstallálva. ;)

És akkor így sok a 88 fokos vrm1? Vagy ne aggódjak miatta?

[ Szerkesztve ]

(#13674) macy válasza Renok (#13673) üzenetére


macy
addikt

Vedd lejjebb a célhőmérsékletet wattmanban. Kicsit nagyobb lesz a venti fordulat de a vrm is jobban fog hűlni.

Igen, ez a gyári beállítás. Én most lejjebb vettem 68-ra, megnézem így mennyi lesz a vrm. 73-on nálam Division közben 90° a vrm.

[ Szerkesztve ]

(#13675) Renok válasza macy (#13674) üzenetére


Renok
senior tag

Jelenleg a max 90, a target 73 wattmanban.
Majd akkor a targetet lejjebb veszem, és meglátom.

Meddig "egészséges" a vrm1 hőfok?

[ Szerkesztve ]

(#13676) Hobbbyt válasza Renok (#13673) üzenetére


Hobbbyt
őstag

A Furmark arra jó, hogy a VGA hűtését teszteld. Ha azt tudja kezelni, akkor nyugodt lehetsz abban, hogy reális körülmények között sose lehet gond. Nekem is MSI RX480 Gaming X 8G van, a gyári hűtéssel (pici tuning, nem sok) játékok alatt-közben 80+ fok körül volt, FurMarkkal 90.. ez a pár fok eltérés meg bármiből adódhat. (amúgy 120 foknál kezd necces lenni a dolog.. 100 alatt még elfogadható.)

Ne aggódj miatta, nem vagy kívülálló.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13677) HSM válasza TechN7ne (#13654) üzenetére


HSM
félisten

Nem az igazi. De szerintem jó környezetben ez megszelidíthető. :R

(#13657) Hobbbyt: Huh, hát igen, az a memory erroros számláló nem éppen szimpatikus értéket jelez ám vissza. :B

Az RM550X hivatalosan 225W-ig passzív. Gyakorlatban kb. stimmel is nálam. 28K-ért vettem januárban, akkor még "csak" 7 év garival (amit 10-re emelt a gyártó azóta), szerintem ennyiért ajándék volt. :K

Elvileg a 290-ekkel mutatkozott be ez a venti vezérlős téma, de nekem egy totál katasztrófának tűnt, valahogy sosem úgy akart működni, ahogy szerettem volna. :B
Szerencsére az MSI Afterburnerben percek alatt tudtam úgy paraméterezni egy vezérlést a kártyáimhoz, amivel prímán mentek. :K Csak vigyázz, a friss driverrel még nem jó, mert belenyúltak a powertune dolgaiba... De tuti jön majd hozzávaló AB is.

(#13678) SzlobiG válasza Hobbbyt (#13622) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szép nekem sajna 1380 fölé nem megy a gpu a ram is 2000-en megáll. A fesz viszont nálam is ennyi és stabilan viszi. :)

(#13669) smc Ja hogy van hozzá külön ilyen pakk. Ez vmi mod vagy a fejlesztők csinálták? Nekem a 4gigával akkor kár is felrakni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#13679) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Végigböngészve a topikot szomorúan olvasom, hogy az Asus Rx 470 hűtése VRM szempontjából igencsak elnagyolt és megreked a hő. Nekem a házban (Sharkoon Vaya) elöl van egy gyári venti szívó irányban, hátul pedig egy 12 cm-es fújja ki a hőt. A ház oldalára viszont lehetne szerelni 14 cm-es ventit, ami pont telibe fújná a videokártyát. Van értelme a VRM hőterhelés csökkentése érdekében beszerelni egy ventit, vagy nem nagyon segít rajta?

(illetve lehet, hogy hülye kérdés, de ez a gépház oldalról fújjuk be a levegőt, mint a barom, nem bolondítja meg a belső légáramlást? --> értem itt ezalatt, hogy mind a proci, mind a vga ventilátorok lapátjai előtt bolygatja meg az egyenletesen áramló levegőt nem?)

[ Szerkesztve ]

(#13680) TechN7ne válasza HSM (#13677) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ebben az esetben nem is nagyon egészséges hozzányúlni a ramokhoz ,vagy úgy sem vészes a helyzet egy jól szellőzött házban?

Picit ráparáztam ,mikor vásároltam abban a tudatban voltam hogy hűtve vannak a ramok is ,... :W

Am arra már rájöttem ,hogy hynix ramok vannak rajtuk és nagyon is jól bírják ,minden feszültségemelés nélkül 2000MHz t is megy ,de én biztonság kedvéért 1850 körül szoktam használni ,jól jönne egy ilyen hőkép nekem is. :)

[ Szerkesztve ]

(#13681) Qtya123 válasza Hobbbyt (#13622) üzenetére


Qtya123
őstag

Most akadt meg a szemem a belinkelt FurMark képen, hogy
AMD CrossFire enabled
GPU1 AMD Radeon RX 480, GPU2 Intel HD Graphics 4600

Én gépfejlesztés terén "átaludtam" idáig 6 évet, szóval kérdésem, hogy az Intel IGP tud CF-ban üzemelni a dVGA-val?

(#13682) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

Tényleg csak kíváncsiságból kérdezem.
rendszer:i5 4570+16gb 1600mhz+asrock z97+saphire rx 480nitro 4gb+256ssd

csináltam egy firestike tesztet
[link]
9003pont

Majd újrahúztam az egész gépet!
Minden driver ugyan az kivéve hogy most felraktam a Relive is.
Kétszer végigment megint a firestrike
[link]
8940
[link]
8967

Mi lehet az oka?
Vagy ha ennyire ingadozó az eredmény akkor mi értelme van? :D
Lehet hogy a wattman kéne állítanom valamit?:)Vagy biosban?

(#13683) Hobbbyt válasza Qtya123 (#13681) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Az ott bug, mert nem tud.
Párhuzamosan működnek egymás mellett, de nincs CF meg ilyenek. :)
Van olyan alkalmazás ami megtudja hajtani mind a kettőt egyszerre, de ezek a GPGPU számítási teljesítményükre alapoznak.

(#13682) traktorgumi

Nézd meg a részpontszámokat, a VGA pontjai növekedtek..
Az első mérési hibahatáron belül van, a másodikban pedig biztos, hogy volt valami háttéralkalmazás ami elvett pár százalékot a procid idejéből.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13684) #45185024 válasza traktorgumi (#13682) üzenetére


#45185024
törölt tag

A Matek szép dolog 9000-nek az 1% az 90, neked fél százalékot ingadozik ezt már nagyonnak hívjuk ?
Igen van ingadozás a tesztekben ez nem egy előre elrendeltetett dolog még azon is múlik hogy a géped most kapcsoltad e be vagy már felmelegedett.

[ Szerkesztve ]

(#13685) traktorgumi válasza Hobbbyt (#13683) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Én azt hittem hogy firestike amikor elindul minden kikapcsol.
Tehát teszt élőt mindenből ki kell lépnem?
vírusirtó?
viber?...stb

(#13686) #45185024 válasza traktorgumi (#13685) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ami használ CPU-t vagy GPU-t abból mindből,vírusirtó nem igen használ de pl torrent kliens igen...

(#13687) HSM válasza TechN7ne (#13680) üzenetére


HSM
félisten

A 280X-eknél "csodát tett" a PCB hűtése. [link]
Az elég szépen visszahatott a ramokra, és minden szép hűvös maradt, húzva+gyilkolva is. :K De igen, elég sok múlik a szellőzésen, illetve mivel a GPU hűtés szele is hűsíti a ramokat, így az is játszik a képletbe.

Mérni leginkább úgy tudsz, ha valakitől tudsz szerezni egy infrás mérőt kölcsönbe. Kb. 10 000 forintos kütyü.

Úgy kell kalkulálnod, hogy ezek a ramok nem szeretnek 85 fokosnál melegebbek lenni, és gyárilag is 70 körül járnak a hőkép szerint. Ami úgy tökéletesen okés szvsz, de tartalék így már elég kevés van bennük halkítani a gyári ventiprofilt vagy húzni az órajelüket.

[ Szerkesztve ]

(#13688) Create. válasza traktorgumi (#13682) üzenetére


Create.
addikt

Az elég gyenge eredmény szerintem 480-hoz képest. Az én rx470-em több pontot kapott ugyanolyan procival, mint neked.
[kép]

(#13689) Hobbbyt válasza Create. (#13688) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Az én 15190-es csúcsomhoz meg főleg. ;]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#13690) Create. válasza Hobbbyt (#13689) üzenetére


Create.
addikt

Az aztán igen :D Nem tudom, de nálam ez a kártya anti tuningos szerintem, mert akármit állítok furmark alatt kifagy a wattman, de van, hogy, ha visszaállítom manuálisan az értékeket alapra akkor is. Csak úgy nem fagy ki, ha alaphelyzetbe állítom.

(#13691) Create. válasza Hobbbyt (#13689) üzenetére


Create.
addikt

na duplázott szerkesztésnél, pedig most nem is telefonon vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#13692) Qtya123 válasza Hobbbyt (#13683) üzenetére


Qtya123
őstag

Értem, már azt hittem ennyire megváltozott minden. :)

(#13687) HSM:
Szerinted csak ez a lentről megfújás a megoldás, vagy jó lehet az általam fentebb említett 14cm-es venti a ház oldalába megoldás is? (nyerek-e annyit vele VRM hűtésben, hogy megérje felborítani a belső légáramlást a többi hardveren)

(#13693) traktorgumi válasza Create. (#13688) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Melyik driver van fent neked?wattman valtoztatal valamit?

(#13694) Create. válasza traktorgumi (#13693) üzenetére


Create.
addikt

wattman-ban a tdp limit van kitolva max-ra, (ugye a temptarget van 70fokra rakva, meg a fordulat szabályzás, de ez a kettő ebben az esetben nem számít), órajelek, feszültségek alapon vannak. 16.12.2 driver van most fent.

(#13695) HSM válasza Qtya123 (#13692) üzenetére


HSM
félisten

Mármint felülről, a kártya teteje felől, a memóriacsipek mögötti területet direkten hűteni, én ezt linkeltem. ;)
Fórumtárs gépében 90 fokkal el vannak jobbra forgatva a dolgok, de azt hiszem látszik a lényeg, a sínes ventilátor megoldása. :B

Szóval ez a megoldás atombiztos, mert a ventilátorok direktben a problémás területeket hűtik. Bármilyen más ventilátor elrendezésnél viszont a jóég tudja megmondani, mi lesz a pontos hatás, mennyire fog érvényesülni hűtő hatás a célfelületen. Sajnos nekem sincs hiteles jósgömböm, így nem tudom ezt sajnos megmondani. :(

Általában az oldalról ráfujós hűtéseknél az szokott a tipikus gond lenni, hogy a légáramlat a kártya élén kettéválik, és a hátulját viszonylag kis része éri/hűti a befújt levegőnek. Ettől függetlenül hasznos, természetesen, de nem helyettesíti a linkelt megoldást.

(#13696) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Sziasztok! Tapasztaltabb tagok, tulajdonosok véleményére, segítségére lenne szükségem. Tavaly év végén beruháztam egy gépezetre(i5-3570k,,z68x,8gbram,cm600w) és ehhez szeretnék a közeljövőben venni egy videókarit.
Sikerült leszűkítenem a kört, hogy a piros oldalról lesz a befutó. Itt viszont van dilemmám bőven. Kinéztem magamnak az MSI rx 470 8 gb-os verziót, de többen javasolták hogy az rx 480 lenne az igazi, ebből viszont a büdzsé a 4 gb-osat támogatná. Teljesítményben mi a különbség a kettő között, hosszú távon melyiket érné meg? 80k-t szánnék úgy rá erre a történetre, hogy fhd-ben tudjam az új játékokat nyúzni. Ebbe a büdzsébe még egy ilyen[link] bele férne, erről mik a tapasztalatok?(hűtés,teljesítmény,időtállóság) Előre is köszönöm szépen a hasznos tanácsokat és útbaigazítást! :DDD

(#13697) Apucy01 válasza távcsőves (#13652) üzenetére


Apucy01
őstag

Mert nem uj vga t veszek le van beszélve myckey kollégával hogy mikor ő vált vegára az ő 480 a jön hozzám! ennyi csak még valami érdekel ezzel kapcsolatban esetleg? :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#13698) kisssjoe


kisssjoe
csendes tag

Jelenleg egy Sapphire Rx470 / 4Gb nitro+ t nyuzok pár hOnpja.
A kártyával semmi gondom nincs mindenféle tuning nélkul teszi a dolgát.
Egy gondot leszámitva es az a picit magasabb hofok a pici mATX házambol kifojolag. Játek alatt akar 80+ értékek lettek levett házfallal.
Ezt orvoslando gondoltam átpasztázom a kártyát. Arctic MX4 volt elfekvoben.
Mivel mérni is szertettem volna a változást futtattam furmark tesztet fix 50% ventivel 10percig. Max hofok gyári pasztával 75-76C. Szoba homérséklet állando 22-23C.
MX 4 feltétel utan (azonnali mérés során) max hofok elérte 76-77C. Mondom sebaj egy probát azért megért.
Hallottam mar olyanrol is hogy a pasztáknak álltalában ido kell mig beállnak ezért ma cca 2 het után ujra mértem es ma már 71-72C volt a max homérséklet. 2 ora Doom alatt sem ment feljebb 76-77C. Ossz vissz 4-5C a javulás. Szerintem megéri a 10-15 perc munkát. Garancia maradt Sapphire nem matricáz sehol.

(#13699) stigma válasza kisssjoe (#13698) üzenetére


stigma
addikt

Re. Szerintem ne pasztázd újra nézd meg hogy mennyin meg most a kártya.
1260@1052mV-on megy nálam

Nekem is ilyen VGA-m van, jelen esetben 1260Mhz az alap órajele mehlyhez 1,162 V volt belőve dafault-ba
Én szépen Wattman-ben -10mV-ként mentem lejebb, majd teszteltem 3D-Markkal, majd utána játszottam picit.

1260@1,162V-on 1 óra játék után oyaln 75+ volt a hőfok
1260@1,052mV-on 2 óra játk után max 70 fok volt, hozzáteszem max a képen mint látod 1400rmp-vel pörög a ventillátor amit alig hallok.

Éna helyedbena kártyát nem pasztáznám újra, hanem csökkentenem az értékeket.(Itt szerintem csak a képen látható utolsó 2 értéket babráltam szinte[1172 @1022Mv és 1260 @ 1052mV])

Remélem tudtam segíteni neked.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13700) kisssjoe válasza stigma (#13699) üzenetére


kisssjoe
csendes tag

Koszi az infot. Az ujrpasztázás már megortént és 2 hét után már láthato javulás.
Most nincs kedvem feszultséggel mókolni majd nyáron ha melegebb lessz...
Csak azért írtam a bejegyzést hogy ha valakit érdekelne akkor így is eleg szép hofokot vagy zajt lehet ám sporolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.