Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) MK VII válasza Franklin (#1050) üzenetére


MK VII
veterán

Ez mind igaz addig amíg csak optimalizálatlan szar játékokkal jászik az ember. De ott a Doom például. Ultra grafikai szinten 45 pfs OpenGl alatt, 60-70 fps Vulkan alatt.. Ultrán 3,2GB vRAM-ot igényel... Egy 2GB-os kártyán máris meg vagy lőve.

(#1052) PuMbA válasza Franklin (#1050) üzenetére


PuMbA
titán

A textúra minőség a legtöbb esetben nem befolyásolja a sebességet, legrosszabb esetben 1-2 fps-sel csökkenti a teljesítményt, de észrevehetetlen a hatása. Mivel a textúrák minősége nagyban meghatározza a grafikát, ezért szerintem 3-4k-t simán megér a 4GB-os, főleg úgy, hogy drágábban tudod eladni majd a jövőben, tehát kevesebbet buksz, mint a 2GB-ossal.

[ Szerkesztve ]

(#1053) Chereiose válasza MK VII (#1047) üzenetére


Chereiose
addikt

Ez is igaz, kb amennyit PC-n játszanék mostanában a konzol mellett, arra nekem is felesleges lenne már-már 70 ezret kiadni egy VGA-ért. Ez vezetett ebbe a topikba, de néha elbizonytalanodom, mint az előbbi hsz-mnél :)

Viszont a 4 gigás verzióért az a +5 ezer szerintem megéri, főleg ezek szerint az F1 2016-ban, amit majd tervezek játszani.

PuMbA: Nem tudom véletlenül, hogy medium graf mellett mennyi FPS-t produkál az F1 2016-ban az RX 460 4GB? :)

[ Szerkesztve ]

(#1054) Mulder614


Mulder614
csendes tag

sziasztok!
eddig gondolkoztam az Asus PCI-Ex GeForce GTX 950 Strix 2048MB GDDR5--és a Asus PCI-Ex Radeon R9 270X DC II 2048MB GDDR5

jelenlegi konfigom ASRock FM2A68M-DG3+ ram 8giga ddr3. processzor Athlon x4 760k

jobb választás lenne egy rx 460 mit a fent említett két másik kártya? Mert ugy láttam pár fps-el játékokban alul marad a tgx 950-hez képest...

(#1055) Chereiose válasza Mulder614 (#1054) üzenetére


Chereiose
addikt

Ez engem is érdekelne :)

(#1056) Gyuri27 válasza Mulder614 (#1054) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#1057) MK VII válasza Mulder614 (#1054) üzenetére


MK VII
veterán

Én inkább meg sem szólalok.. ;]
Ha rajtam múlna az NV már rég lehúzhatta volna a rolót... Sosem gyarapítottam a büdzséjüket és nem is fogom... :)

(#1058) MrDerekas válasza Mulder614 (#1054) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az igényeid szerint tudod eldönteni, hogy melyik a "jobb". DX11 játékokkal akarod használni, akkor a gtx950 (régebbi architektúra és technológia), ha dx12 is hangsúlyba kerül valamint a modernebb játékok, akkor meg a RX460 (újabb architektúra, technológia és ezek miatt "időtállóbb". Azért idézőjelbe, mert nem az üzemórákra gondolok, hanem az újabb programfejlesztéseknél tovább tudod majd használni, mint a 950-et. Főleg ha pár ezerrel többet rászánsz és 4Gb-osat veszel))

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#1059) emzeperix válasza PuMbA (#1038) üzenetére


emzeperix
tag

Nem :N, 3840-en megy.

(#1060) AtiGef válasza Mulder614 (#1054) üzenetére


AtiGef
senior tag

Szia!

Én egy X4 860K@4.2Ghz mellett használom a kártyát. Sajnos a proci miatt szinte elenyésző a különbségek a felsorolt kártyák között, tehát számottevő FPS-re még egy GTX 960-al se lehet szert tenni. A memóra méret miatt érdemes RX460 4GB, és természetesen a modern architectura is mellette szól.(magasabb beállításokat engedélyeznek a játékok) Igazából ami szimpatikus ilyen proci mellett. (és természetesen pénztárca) :R

Ja és utánanézve PCX-en
GTX 950 50 000FT felett
RX 460 4GB 41 000-48 000FT

[ Szerkesztve ]

(#1061) PuMbA válasza AtiGef (#1060) üzenetére


PuMbA
titán

Geforce 1050 40k, tehát 950-et értelmetlen venni :) A 4GB-os 1050Ti pedig 51k :)

[ Szerkesztve ]

(#1062) AtiGef válasza PuMbA (#1061) üzenetére


AtiGef
senior tag

Ohhh tényleg :) Na mondjuk így már más a leányzó fekvése.
Mondjuk még csak előrendelhető és 1db helyen az MSI GTX 1050 meg az MSI 1050TI ilyen árakon...

[ Szerkesztve ]

(#1063) PuMbA válasza emzeperix (#1059) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor írnod kéne a kártya gyártónak vagy valami ilyesmi, hogy mi van :) Esetleg megpróbálhatod egy másik kábellel, ha tudsz szerezni.

(#1064) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Estét!
Az msi 4gb-os megoldása ajánlott az rx460-ak körében? Melegedési gondok, s hasonló problémák vannak-e a típussal?
i3 3240 és 8gb ddr3 mellé lenne.

Baggio

(#1065) AxBattler válasza Baggio04 (#1064) üzenetére


AxBattler
félisten

Teszt a 2GB-os változatról.
Legfeljebb azt lehet felhozni ellene, hogy idle nem állítja le a ventit 0 rpm-re, egyébkén okés.
Teljesen jó összeállítás.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1066) Baggio04 válasza AxBattler (#1065) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Köszönöm. Az nem probléma számunkra, hogy nem állnak.

Baggio

(#1067) Nerazim


Nerazim
őstag

Valaki segítene ezt a cikket értelmezni? Azt írja, hogy az új driver óta javult az RX 460 teljesítménye. ( driver száma:

Nem értem. Most akkor nem a Crimson 16/11/3 a legújabb driver :F
Tudom, hogy nem egy komoly teszt most azzal a részével nem akarok foglalkozni csak ez a driver téma érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1068) Nerazim válasza Nerazim (#1067) üzenetére


Nerazim
őstag

A cikk lemaradt :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1069) dragon71


dragon71
újonc

Régebbi alaplapoknál összeomlásra megoldás lehet nálam segített:
Idézet az AMD Driver oldalról
[link]
"I have been experiencing much of what I am reading here. The most prevalent issue is that Windows would report the display driver as unresponsive and restart it. Like, constantly. I started out on Windows 7 pro x64, but it is mostly the same on Windows 10 Home x64 (I wanted to see if the Windows 10 drivers made a difference). Windows 10 seemed a bit more robust in that I could at least access the Radeon Settings applet. In Windows 7 Pro x64, trying to access it would immediately cause the applet to hang. Whenever the display driver had to be "reset", the screen would go black for a moment. Now this is without even launching any games. I could be scrolling through a website. I think I seem to have gotten the problems under control now. Chances are, this might work for you.
First, here is my system (this is important to know as it figures into my theory).
Dell Optiplex 990 mini tower
Core i5-2500 3.3 GHz (Sandy Bridge)
Intel Q67 Express Chipset. PCI-Express 2.0
2 x 4GB DDR3-1333
Samsung Evo 750 256GB
Windows 7 Pro x64 / Windows 10 Home x64
I have tried several Crimson Edition Driver suites, beginning with the most recent (16.9.2) all the way back to 16.8.1 (the first to implement support for Polaris 10 and Polaris 11 GPU, i.e. RX 470 & RX 460). I would uninstall the driver suite, then run DDU and install a different version number. But the problems remained regardless.
I have even updated the motherboard's firmware (DELL A19) which should be done anyway, though that didn't help.
I ran a search on the display driver reset with RX 460 on the web, and others were experiencing the same issues! Someone mentioned that dialing back the power limit had alleviated the problems. I reduced the power limit in WattMan to -20.
Open WattMan: right-click on Radeon icon in system tray, "open radeon settings", in the applet click on "gaming", then click on "global settings" and click on the "WattMan" tab on the right.
I made sure that:
1. Everything was set to automatic (fan speed, voltages, etc.)
2. Power limit was set to -20
3. I dialed back the slight overclock the card came with, to keep GPU at stock voltage. In fact, I do not allow to exceed 1000 MHz.
No more display driver restarts! Stutters are gone too. No game crashes, killing floor 2 runs very smooth and for hours at 1080p 60Hz+ with "High" settings.
It is my theory that my old motherboard is to blame. The PCI Express 2.0 slot coupled with motherboard circuitry of an office computer just weren't up to the task. I had to dial back on the performance / power use a bit to obtain stability. Now do take note that I did not change the voltage settings at all. Everything is still set to automatic."

(#1070) Sdi válasza Nerazim (#1067) üzenetére


Sdi
addikt

OpenCL™ Version
21.19.160.769

Valamiért ezt tüntették fel, ez van a crimsonban.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1071) Nerazim válasza Sdi (#1070) üzenetére


Nerazim
őstag

Értem, köszi a segítséget. :C

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1072) Nerazim válasza dragon71 (#1069) üzenetére


Nerazim
őstag

Esetleg dióhéjban le tudnád írní? A google fordító elég bénán hozza :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1073) kirisz


kirisz
tag

Valaki használja ezt a kártyát intel i3 6100 mellett? Milyen tapasztalatotok van?

(#1074) solfilo válasza kirisz (#1073) üzenetére


solfilo
veterán

Ha arra gondolsz, passzolnak egymáshoz, lehet venni nyugodtan i3-6100 mellé. :)

solfilo

(#1075) gagavectra


gagavectra
csendes tag

Üdv!Vettem egy gigabyte os rx460 at gondoltam amíg nincs meg az új konfig belepróbálom a régi am3 as alaplapomba egy x2 250 társaságába,de valamiért nincs kép vele,biosba elsődleges a pcie.Egy am3+os alaplapba ki lett próbálva havernál nála szépen működött.Találkozott valaki ilyen problémával?Több Táppal próbálkoztam nem az a probléma.Még annyi,hogy a ventil pörögtek de semmi mást nem csinált :/

(#1076) MK VII válasza gagavectra (#1075) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Alaplapi BIOS frissítés megvolt?

(#1077) gagavectra válasza MK VII (#1076) üzenetére


gagavectra
csendes tag

Igen az utolsó bios van rajta ami kb 2012 be jött ki hozzá :D az alaplap 6-7 éves de már pci e 2.0 foglalata van elvileg fura hogy nem veszi be ezt a kártyát

(#1078) varmi2 válasza gagavectra (#1077) üzenetére


varmi2
nagyúr

Csinálj egy bios resetet, hátha segít.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1079) #70516736 válasza gagavectra (#1075) üzenetére


#70516736
törölt tag

nekem régebbi alaplapba giga 770ds3 simán ment és a 2008-ban kijött gyári bios volt rajta

[ Szerkesztve ]

(#1080) MK VII


MK VII
veterán

Hát srácok...
Elég jól muzsikál ez a kártya..
Most hétvégén játszottam online az Overwatch-al, meg még ma is, mert ingyenesen kipróbálható..
High grafikával 60-90 fps.
Meg is lepődtem rajta. Procit nem zabálja hál' istennek.. 4,5ghz-en igaz szinte folyamatosan 100%-on volt, de semmi akadozás. Folyamatos volt minden... Azt hittem online nem is fogok tudni játszani majd vele. :)
De mindegy csak gondolom megosztom, hátha valaki Overwatch vásárláson törte a fejét, de nem mert megvenni, mert nem i5-ös konfigja van. Nyugodtan megveheti. :)

(#1081) MrDerekas válasza MK VII (#1080) üzenetére


MrDerekas
addikt

Olvasgatlak és tűnődöm.... Merthogy mikor gépeimet építgettem magamnak, a proci valahogy mindig spórolósabb lett. Eleinte a vga is :) A jelenlegi i3 2105 procimmal ilyeneket produkált a két kártyám:
RX 460

GTX 950

Szerk: Ennél a képnél húzva volt a 950. Asszem maxra amit még bírt. De nem biztos. Ehhh... öregszem...

Elvileg holnap kapom meg az i5-öt. Várhatóan markánsabb számokat láthatok ezeknél a teszteknél már azzal a procival? A Crew-val játszom, ha játszok (meg a '99 Shadowman-el :D ), de sosem értettem, hogy aránylag jó (megfizethető és teljesítménnyel is rendelkező) kártyáimmal, miért is nem olyan a játékélmény, mint elvárnám...

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#1082) PuMbA válasza MrDerekas (#1081) üzenetére


PuMbA
titán

Ilyen teszteknél nem számít a processzor. Nincs fizika, AI, játékmenet, tehát semmit nem kell számolnia :)

[ Szerkesztve ]

(#1083) MK VII válasza MrDerekas (#1081) üzenetére


MK VII
veterán

Mármint min tűnődsz? Pontosan nem értelek. :B

Az FPS számaid elég gyengék a 460-nal. Score-od meg több :)
Ki érti ezt...
Bár van egy sejtésem, hogy az alacsony mhz-es procid miatt ilyenek az eredmények.

(#1084) MrDerekas


MrDerekas
addikt

A tűnődés tárgya, hogy erősebb procival feljebb vehetem-e a csúszkákat egy-egy játékban? Merthogy látok másoktól olyan eredményeket, fps számokat, hogy csak ámulok. Mármint azonos, vagy azonos kategóriájú, de komolyabb procis tulajoktól.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#1085) MK VII válasza MrDerekas (#1084) üzenetére


MK VII
veterán

Szerintem nyugodtan állítsd feljebb addig amíg elfogadható és nem akadozós a játék.. Ahogy picit úgy éreznéd, hogy kényelmetlen a szemednek és nem megfelelő a sebesség, vedd lejjebb..
Nekem pl az Overwatch médiumra állította be alapból a kártyámhoz magát. Médiumon 90-120 fps-em volt.. Feltettem High-ra és szépen ment 60-90 fps közt.

(#1086) MrDerekas válasza MK VII (#1085) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Ezt szerettem volna olvasni. :) Kicsit mindig elszontyolodtam, hogy másoknál jobban fut ez meg az, ugyanazzal a vidkarival. Meg nem is nagyon értettem eleinte. Persze sokat olvastam azóta, levontam a konzekvenciákat és az jött ki, amit írsz. Mindenesetre megnyugvás, hogy nem rugaszkodtam el a realitástól.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#1087) MK VII válasza MrDerekas (#1086) üzenetére


MK VII
veterán

Nézd...
Most csináltam.. FPS visszaesett 75-80-ról mikor alt+tab-al átváltottam képmetszőre, meg eleve ablakban ment a játék, mert játékon belül printelve nem mutatja az MSI AB értékeket..
De jól látható, hogy a procit végre nem zabálja egy online játék. Illetve a kártya szépen tartja az 1300mhz és 7600mhz-et 60 fok alatt. :)

Tényleg végre egy játék ami nem a gépizzasztóra lett megírva. Ráadásul még le is köti az embert..

Hehe.. Elvoltunk haverral. :)
Rég kötött le ennyire játék. :)

Off:

Rég vettem játékot, de ezt szerintem megfogom venni :)

[ Szerkesztve ]

(#1088) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Kérdezném az RX460 tulajokat, hogy mellékelnek-e [dsub -> dvi-d] adaptert a kártyához?
Előre is köszi! :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#1089) MrDerekas válasza Lmh (#1088) üzenetére


MrDerekas
addikt

Szia! Nem. Mert nincs értelme/nincs ilyen szimpla átalakító. D-subra csak aktív átalakítóval tudsz képet varázsolni. Kizárólag digitális jelet küld ki az RX.

(#1087) MK VII :C

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#1090) fcc


fcc
aktív tag

Helló!
Sose volt még Gigabyte videókártyám. Megbízható? Szemezek egy 4gb-os verzióval.

(#1091) solfilo válasza Lmh (#1088) üzenetére


solfilo
veterán

A kártya digitális jelent küld, ha a monitor csak analógot fogad, akkor aktív átalakítóra van szükséged. Ha jól tudom TechN7ne vett ilyen aktív átalakítót RX 470-hez, esetleg kérdezz rá nála hogy szuperál.

solfilo

(#1092) Lmh válasza solfilo (#1091) üzenetére


Lmh
őstag

Az a problèmám, hogy több monitorom van. egy viszonylag uj es több règebbi. a fö monitoromat osszekotom hdmi-vel, az sima ugy. viszont ezennel a hdmi el is fogyott a kártyáról sajnos.
Marad a dp es a dvi-d.
A másik monitorom règebbi típus, de dsub, dvi-d ès dvi-i csati is van rajta. Ez szuper mert dvi-d akkir elvileg ott mukodhet, csak kabelem nincd. viszont meglepoen nehezen találni dvi-d kabelt, ezert kerdeztem hatha egy parszazas atalakitoval dsubbal megoldhato.
horror áron találtam dvi-d kabelt... 7000ft. az lehet??

update: vmit nafyon eluthettem, mert most talaltam dvi-d kabelt meg sub-dvi-d atalalitot is 1-2ezerert. Akkor minden sima.
hdmi es dvi-dvel megoldom a ket monitort.
Tervezek egy nagy monitort is filmezesre, az meg majd megy a dp-be.
Igazam van?

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#1093) smc válasza Lmh (#1092) üzenetére


smc
addikt

Hibátlan az update után. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1094) solfilo válasza Lmh (#1092) üzenetére


solfilo
veterán

Feltételezem igen, de nincs tapasztalatom több monitoros rendszerrel. Esetleg kérdezz be a multimonitoros topikba, hogy van ez.

solfilo

(#1095) Anubis_9 válasza fcc (#1090) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nekem pontosan ilyen van, semmi gond nincs vele. A kezdeti driverhibákat már javították.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1096) fcc válasza Anubis_9 (#1095) üzenetére


fcc
aktív tag

Kösz.

(#1097) HercogG válasza Lmh (#1088) üzenetére


HercogG
csendes tag

Szia. Nekem van egy aktiv átalakitom, csak közben vettem egy monitort is. Ha neked vagy valakinek kell: 3000 ft. Még ki sem volt bontva

HerczogG

(#1098) mariachi1989


mariachi1989
újonc

Sziasztok!
Előre hintem, teljesen laikus vagyok a témában, de segítségeteket szeretném kérni.
Régi konfig:
phenom II x4 840
nvidia geforce gt 430
asrock n68c-gs4 fx
táp az noname(?) 600w
Minap vettem egy Sapphire radeon rx 460-at.
Tudom, kőkorszaki proci és átlagos alaplap, de nem vagyok nagy gamer, dolgozok a gépen meg főként League of Legends-zel játszom. Az utóbbi miatt szeretnék/szerettem volna kissé nagyobb minőséget szánni a játékra, mert az eddigieket lowon toltam.
Bele is tettem a vga-t, feltelepítettem a kapott CD ről a drivert, majd netről naprakészre frissítettem. Elindul bármilyen probléma nélkül a játék, viszont mikor nagyobb effektek vannak, vagy éppen a world at wart elindítom (csak kipróbáltam nem-e csak a LoLnál) megakadt a hang, elfeketedik a képernyő, majd ledob tálcára és kifagy a játék.
Visszatéve a régi vga-t persze minden jól megy.
Mi lehet a probléma?
-Kompatibilitás?
-Táp?
-Alaplap?
-Proci?
Előre is köszönöm :R

(#1099) PuMbA válasza mariachi1989 (#1098) üzenetére


PuMbA
titán

Táp, alaplap vagy alaplappal való kompatibilitás :)

(#1100) MrDerekas válasza mariachi1989 (#1098) üzenetére


MrDerekas
addikt

Alaplap+táp kombóra gyanakodnék. Tápcsatis verziót vettél 460-ból, vagy a csati nélkülit?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.