Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) MK VII válasza bandika0626 (#1850) üzenetére


MK VII
veterán

Persze.
Küld majd akkor a dolgokat. :)

(#1852) Ian_x


Ian_x
csendes tag

sziasztok!

a hétvégén szert tettem egy giga rx460 4G kártyára.
véleményem szerint remek kis kártya, meg vagyok elégedve az ár/teljesítmény aránnyal. :)
van már hozzá unlockolt új bios, általam is tesztelve.
az én kártyám alapesetben (896 shader) kb. 1150/1750 órajelet tart stabilan, +10% power limittel, tartja az 1212/1750et, viszont ezt tudja 1024 shader mellett is.
most 12% limit kitolással használom, unlockolt biossal, 1250/1875 beállításon.
wattmanban beállítottam némi undervolt-ot, utolsó állapot 1070, előtte 1060 értékkel.
így stabil, egy 4670K/4Ghz mellett Tomb Raiderben tesztelve.

[ Szerkesztve ]

Egy jó iPhone-t mindenkinek!.....Jaaa....és a csizma maradhat!

(#1853) Ian_x


Ian_x
csendes tag

kicsit játszottam a beállításokkal....az undervolt hasznos dolog ha bírja a chip:)
a feszültség értékeknél az utolsó 3 állapotban 1040/1050/1060-at állítottam be
így +7% power limittel és 1024 shaderrel teljesen stabil az 1250/1875
a bios mod után a friss driver telepítése is pofon egyszerű, ha valakinek kell szívesen leírom
illetve valamelyik angol oldalon olvastam, hogy az oc-t inkább afterburnerrrel kell szabályozni, bár nem tudom ez valóban számít-e

[ Szerkesztve ]

Egy jó iPhone-t mindenkinek!.....Jaaa....és a csizma maradhat!

(#1854) Anubis_9 válasza Ian_x (#1852) üzenetére


Anubis_9
őstag

Honnan szedtél le az unlock-oláshoz BIOS-t? Itt még mindig nincs. Nekem is Gigabyte RX460-asom van és érdekelne.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1855) Ian_x válasza Anubis_9 (#1854) üzenetére


Ian_x
csendes tag

de, ott van az...:)
bár egyenlőre csak a kommentek között, biztosan frissítik hamarosan, mert többen kipróbálták már
alulról kb. 15 post vissza, rover nevű kolléga tette fel

[link]

frissíteni der8auer módszerével kell
a letöltött biost átnevezve StixUnlocked.t1-re bell kell tenni a flash prgram könyvtárába és mehet a futtatás
előtte persze érdemes menteni gpu-zvel /kipróbáltam, ezt visszatöltve gyári állapot, original driver megy/
újraindítás után nem fogja elfogadni a friss driver a bios miatt a kártyát, erre megoldás:

[link]

röviden:
- bios írás után restart, kártya csak részben tölt be, 3D nélkül
- amd driver eltávolít /normál módon programkezelőből/
- nálam win7 van, azon restart, F7 nyomkod indításkor, driver aláírás kikapcsolás opció
- a fenti linkről letöltött atikmdag.sys-t crimson 17.1.1 esetén át kell nevezni atikmdag.sy_-re és felülírni a C-n lévő AMD telepítő könyvtárban az azonos nevű file-t
C:\AMD\Non-WHQL-Win7-64Bit-Radeon-Software-Crimson-ReLive-17.1.1-Jan16\Packages\Drivers\Display\W76A_INF\B3010403"
- ezek után fel lehet telepíteni a friss drivert, engedélyezve a nem aláírt, módosított kernelt
- setup végén bezárás, majd újraindítás előtt a másik letöltött patch-t lefuttatni /aláírás ellenőrzésért felel/
- restart normál módon és örül :))

egyébként azt írják, hogy csak idő kérdése amíg az AMD kiveszi a bios aláírásának ellenőrzését, ahogy ezt mindig is szokták :)

Egy jó iPhone-t mindenkinek!.....Jaaa....és a csizma maradhat!

(#1856) lsc


lsc
nagyúr

RX 460-ak tesztje.

Az élet kegyetlen .

(#1857) Anubis_9 válasza lsc (#1856) üzenetére


Anubis_9
őstag

Végigfutva a tesztet, az Asus a legjobban teljesítő kártya, a Gigabyte meg a leggyengébb. :Y De örülök, hogy az utóbbi VGA-m van! :DD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1858) solfilo válasza Anubis_9 (#1857) üzenetére


solfilo
veterán

Bocs hogy pontosítok, de végigfutva a tesztet az összes játékban a Sapphire nyert az RX 460-ak között, az ASUS VGA-nak csak a feloldott verziója tudott az élre törni. Gondolom ha a Sapphire-t is feloldották volna, akkor az nyert volna. :)

solfilo

(#1859) Anubis_9 válasza solfilo (#1858) üzenetére


Anubis_9
őstag

Teljes mértékben igazad van. :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1860) hegegabi80 válasza Anubis_9 (#1857) üzenetére


hegegabi80
addikt

Jó kis kari az az Asus, bár az fogyaszt a legtöbbet.

Amúgy te a + 4 pines venti csatit próbáltad már rajta? Én próbaképpen rátettem egyet, bekapcsoláskor forgott majd leállt. De utána nem kapcsolt be, gondolom nem volt még melege a karinak, vagy be kell még valamit állítani.

(#1861) solfilo válasza Anubis_9 (#1859) üzenetére


solfilo
veterán

A teszt végén az ASUS-t hozták ki a legjobbnak mindent egybe vetve, árat nem nézve. ;)
"The dearest and arguably best of the bunch is the Asus Strix."

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1862) Anubis_9 válasza hegegabi80 (#1860) üzenetére


Anubis_9
őstag

Bevallom őszintén, nem tudtam hogy van ezen a kártyán egy 4 pines csati. De utána fogok nézni, miért is van ott. :B

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1863) AxBattler válasza lsc (#1856) üzenetére


AxBattler
félisten

Hmm. Úgy tűnik, a Strix egy jó kompromisszum - sajnos a legdrágább az egész kínálatból.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1864) Franklin válasza AxBattler (#1863) üzenetére


Franklin
addikt

Jah, az árából már 1050 TI-t lehet venni, ami gyorsabb, kevesebbet eszik, kevésbé melegszik.

(#1865) PuMbA válasza Franklin (#1864) üzenetére


PuMbA
titán

De hangosabb :) 55k-tól felfele kezdődnek a WindForce, Strix, MSI Gaming és a hasonló 1050Ti-k.

[ Szerkesztve ]

(#1866) TPeti


TPeti
tag

Üdv Mindenkinek!

Tegnap beszereztem egy ilyen [Gigabyte 2GB windforce-t] , Sajnos még a régi áron 36ért. Most 34ért nagyon megéri. Azért választottam a 2GB-os verziót, mert egyrészt jobban húzható tápcsati nélkül, másrészt amihez kell a 4GB ahhoz már kevés benne a kraft. Battlefield 1-et játszom mostanában 98%ban mediumon multiban, ezért nem is kell erősebb. Nekem 1300/8000-en megy +50%limittel gond nélkül. 1350-en már instabil, de az 1300-at stabilan hozza. Így húzva 65w-ot ír az afterburner. Igaz, nekem van egy plusz tápcsati a slot mellett, így nem lehet gond.

Freesynces monitorom van, ezért vettem ezt és nem a 1050et.

Jó kis kártya !

[ Szerkesztve ]

Serpent 750 Nitro TC, Serpent.com

(#1867) kisza25 válasza TPeti (#1866) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mondjuk bf1-re pont kevés nekem:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1868) TPeti válasza kisza25 (#1867) üzenetére


TPeti
tag

:)
BF-et nem szabad ultrán nyomni multiban legalábbis. Túl sok a növényzet és nem veszed észre az ellent :)
Mediumon 50-85FPS van. Nekem elég, 180FPS-el sem volt jobb statom :DDD , de ez lehet , h az én hibám :DDD .

[ Szerkesztve ]

Serpent 750 Nitro TC, Serpent.com

(#1869) PuMbA válasza TPeti (#1866) üzenetére


PuMbA
titán

"amihez kell a 4GB ahhoz már kevés benne a kraft."

Nincs köze a kártya erejének a VRAM mennyiségéhez :) 4GB-tal feljebb tudod vinni a textúrák részletességét és az nem lassít semmit sem. DX12-ben vagy Vulkan-ban pedig automatikusan a játék fogja állítani a textúrák minőségét, ahogy most a Hitman vagy a Doom, tehát a 2GB-tal alacsony textúrákat fogsz kapni, 4GB-tal közepest, 8GB-tal pedig magast :)

[ Szerkesztve ]

(#1870) TPeti válasza PuMbA (#1869) üzenetére


TPeti
tag

Bizony nem csak a textúra eszi a VRAM-ot, hanem az élsimítás és a jobb felbontású árnyékok is. Ezek hárman nem csak VRAM-ot esznek, hanem a karcsú 128bites sávszélességből, meg a textúrázó és számoló egységek erőforrásaiból is zabbantanak rendesen. Ezért mondanám azt, hogy a 2GB-os modell sokkal jobban kiegyensúlyozott és harmonikus, mint a 4GB-os.

Ebben a tesztben is csak a DOOM-ra mondják, hogy jobban futtatja a 4GB-os verzió, mert +60 FPS-el futtatja a gémet akadás mentesen, de összességében nem éri meg.

Serpent 750 Nitro TC, Serpent.com

(#1871) kisza25 válasza TPeti (#1868) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi a tanácsot, csak pár ezer órám van bf3/4/1-ben :P fullHD low 100+ kell nekem, ez van:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1872) PuMbA válasza TPeti (#1870) üzenetére


PuMbA
titán

Én ezt értem, de a 4GB-oson akkor is jobb minőségűre állíthatod a textúrákat, anélkül, hogy élsimítást és jobb felbontású árnyékokat raknál be. Az F1 2015-ben és a Doom-ban is FullHD-n, magas grafikai beállításokkal például 30%-kal gyorsabb a 4GB-os, mint a 2GB-os RX460 verzió. A computerBase.de tesztjében ez kiválóan látszik. Tehát van értelme a 4GB-nak ezen a kártyán, csak ezt szerettem volna tisztázni :)

[ Szerkesztve ]

(#1873) TPeti válasza PuMbA (#1872) üzenetére


TPeti
tag

A nagyobb textúrák megjelenítéséhez, kell a power és a sávszél is. Az mindkét kártyán ugyanaz, szóval biztosan csökkenni fog a frame rate, még ha csak a textúrát tolod is feljebb. ;)

Serpent 750 Nitro TC, Serpent.com

(#1874) PuMbA válasza TPeti (#1873) üzenetére


PuMbA
titán

"A nagyobb textúrák megjelenítéséhez, kell a power és a sávszél is"

Nem, nézz utána tesztekben: [link]. A videókártyák 98%-án 1 fps a különbség a legalacsonyabb és a legmagasabb textúra beállítások között :)

[ Szerkesztve ]

(#1875) smc válasza PuMbA (#1874) üzenetére


smc
addikt

Azért ez nem ilyen egyszerű, milyen kártyával készült ez a teszt?
Ha ott van bőven sávszél is hozzá, akkor persze hogy nem lassul. Akinek van 4 gigás, az tesztelhetné néhány játékban, hogy low és high texturák között van-e fps különbség.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1876) Franklin válasza smc (#1875) üzenetére


Franklin
addikt

PH cikk a GTA V-ről:

Texture quality: A textúrák részletességét befolyásolja, hatását nem kell magyarázni. Érdemes maximumra állítani, mert csupán a videomemóriát terheli és azt sem túlzottan, viszont a sebességre alapvetően nincs jelentős hatása. Nem túl ismert tényező ugyan, de valójában a magasabb részletességű textúrák betöltésével nem történik több mintavétel a grafikus vezérlőn belül, tehát ha van elég videomemória (2 GB vagy több), márpedig a mai GPU-kon van, akkor lényegében a magas részletesség lényegesen növeli a grafika minőségét kvázi sebességvesztés nélkül.

(#1877) MK VII válasza smc (#1875) üzenetére


MK VII
veterán

Majd letesztelem. ;)

(#1878) smc válasza MK VII (#1877) üzenetére


smc
addikt

Köszi!
És értem amit írnak a ph-n is, de a legtöbb helyen csúcskártyákon tesztelnek csak ami azért nem ugyanaz.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1879) PuMbA válasza smc (#1875) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem mindegy, hogy milyen kártyával készült. A tesztben lévő 4K felbontással és magas grafikai minőséggel a sávszélesség bőven ki van használva és abban az esetben sem okozott fps csökkentést a nagyobb textúra, de majd MK VII leteszteli :)

[ Szerkesztve ]

(#1880) D.Orion válasza lsc (#1856) üzenetére


D.Orion
veterán

Szép kis összefoglaló. Én kb. egy hónapja vettem Giga 4GB-os verziót 35K-ért. Eddig egy helyen bizonyult csak kevésnek, The Division... A World of Tanks, World of Warships és Warthunder szépen fut fullHD-n minden beállítás maximumra tolva, AA+AF is. Igaz 60fps nincs meg, csak 50felett kicsivel. BF4 high-on elcammog. :) Unlock még hátravan, powerlimit sincs piszkálva. Összel majd cserélem ha kevés lesz. i7-el kicsit túl van biztosítva a kihajtás, de kell a procierő melóhoz.

(#1881) motocoder


motocoder
aktív tag

Ez szerintem most jó áron van! [link]

[ Szerkesztve ]

(#1882) Franklin


Franklin
addikt

Iponnál most 33e az egyventis 2GB-os Sapphire, akinek nagyon szűkös a keret és nincs +10e Ft-ja a 4 GB-os verzióra, annak jó vétel lehet.

[link]

(#1883) AxBattler válasza Franklin (#1882) üzenetére


AxBattler
félisten

Illetve 34K a 2 ventis, 2GB-os, félpasszív Giga. Azt a +1K-t még rádobnám, simán megéri.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1884) kecsawi válasza Franklin (#1882) üzenetére


kecsawi
senior tag

Inkább a kétventis +2e ha nem akar vki gigát... :R

(#1885) Franklin válasza AxBattler (#1883) üzenetére


Franklin
addikt

Az egy ventis zafír nem félpasszív?

Van valahol lista, hogy melyik 460-as félpasszív és melyik nem?

(#1886) AxBattler válasza Franklin (#1885) üzenetére


AxBattler
félisten

Zafírból csak a Nitro félpasszív. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1887) MK VII


MK VII
veterán

Ma lesz időm tesztelni a 2gb vs 4gb fps különbséget pár játékkal.
Doom van, bár ott szerintem kb tök mindegy... Mindenképp jól fut.
Overwatch csak online, ott sem lehet pontosan megállapítani...
CoD MW Remastered van, bár arról tettem fel képeket, de arra nem emlékszem, hogy milyen részletességek mellett.
Resident Evil 7
Talán még Crysis 3-mal is tudom.
Autósok közül van Dirt 3 meg Dirt Shutdown.

Ha nagyon muszáj esetleg a sarki virágoshoz lefuthatok pár szál rózsáért. :D

[ Szerkesztve ]

(#1888) Gyuri27 válasza MK VII (#1887) üzenetére


Gyuri27
félisten

Wot free (ezzel még játszani se kell csak egy replayt visszanézni). Heroes of the storm free. Diabló 3-l is lehet egy drabig freebe tolni. A te korodban már ne szaládgáljál. Még bajod történik és rám kell hagyd a vga-d. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#1889) MK VII válasza Gyuri27 (#1888) üzenetére


MK VII
veterán

Heros of The Stormot letöltöttem, elindítottam, bementem egy meccsre, azt sem tudtam mivan, kiléptem, bezártam a játékot, delete... Ennyi volt a története nálam.. :D
WoT... Húhh.. Azt hittem sosem kell játszanom azzal a valamivel, de, ha nagyon szeretnétek meglesem.. :)
Diablo 40 giga baszki. :) 250GB-os SSD-men van jelenleg 60GB hely. Winyómon 70GB. Mit töröljek?
Nem ,nem... Ursula XXX gang bang marad.. Ne is várd tőlem, hogy töröljek ilyesmit. :D

(#1890) Gyuri27 válasza MK VII (#1889) üzenetére


Gyuri27
félisten

Wottal nem kell játszani. Repet kell többször több beállitásal megnézni oszt csók.
Hócsra nincs akkor ötletem.
A diablo starter szintem nincs annyi (de passz). Amúgy ssd-re rakd mert megörülsz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1891) MK VII válasza Gyuri27 (#1890) üzenetére


MK VII
veterán

Igazad van. Összekevertem a Diablót a WoW-al.. Az 40 giga.
Diablo jön már. :)

[ Szerkesztve ]

(#1892) D.Orion válasza Gyuri27 (#1888) üzenetére


D.Orion
veterán

WoT-nál mit szeretnél nézni 2GB vs 4GB között? :DDD Ha jól rémlik, akkor nekem 3óra fullHD max detail után is 1400MB-t memóriát volt képes csak használni. Aztán lehet tévedek. :U Oda CPU kell, az se baj, ha két magos, de pörögjön 4GHz-en. No meg egy gyors winyó, hogy beért a csata elejére.

[ Szerkesztve ]

(#1893) Gyuri27 válasza D.Orion (#1892) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért hd-ban meg minden effekt bekapcsolása után szerintem megeszi az a 2 giga ramot. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#1894) Sgr_A válasza Gyuri27 (#1893) üzenetére


Sgr_A
addikt

Full hd-ban minden maxra tolva 1,9
Ha melette nyitva a böngésző jó pár lappal akkor felugrik 2-2,1-re

[ Szerkesztve ]

(#1895) kopygege


kopygege
tag

Elnézést ha nagyon láma a kérdés, de mi a lényegi különbség az egy és a két ventis változatok között?
A két ventis azért jó mert ha elromlik az egyik, akkor még mindig ott a másik? (Pláne úgy, hogy van full passzív kiadás is...)
Előre is köszi!

(#1896) MK VII válasza kopygege (#1895) üzenetére


MK VII
veterán

A két ventisek fél passzívak. Idle-ben nem forognak a ventik. Illetve a legtöbbön olyan. Egy ventiseken általában forognak mindig a ventilátorok.

[ Szerkesztve ]

(#1897) kopygege válasza MK VII (#1896) üzenetére


kopygege
tag

Köszönöm!
A review-jukból olvasható ki, hogy melyik a félpasszív? Csak azért kérdezem, mert nem láttam a boltok specifikációiban ezt az infót...

(#1898) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Hétvégén végre működésre bírtam egy Sapphire 2GB-t. Először visszaküldtem, hogy hibás, de kiderült, hogy a bios és a kártya nem szeretik egymást. Van erre valami megoldás?

(#1899) Anubis_9 válasza szuszinho (#1898) üzenetére


Anubis_9
őstag

Hát ha az alaplapodon a legújabb BIOS van fenn és így se látják egymást, akkor csak alaplapcsere segíthet, szerintem. Mikori a lapod?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1900) szuszinho válasza Anubis_9 (#1899) üzenetére


szuszinho
őstag

Tavaly vettem. Decemberben jött ki rá egy frissítés, de még nem tettem fel. Ez frissült benne: 1.Update Microcode. 2.Update Intel ME. Segíthet?
Mivel ritkán kell túrni a biosban, nem zavar, meg alaplapi csatlakozóval működik is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.