Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) DopeBob válasza bakosadams (#1350) üzenetére


DopeBob
addikt

Főleg, hogy nem nagyon versenyképes már ez a kártya szvsz, én kb egy hónapja vettem, de most már 1050-et vennék helyette :U

MZ/X

(#1352) AxBattler válasza MK VII (#1349) üzenetére


AxBattler
félisten

Megtaláltam.

A Passive 4G változat visszaigazoltan működik, és az 1 ventis-en is dolgoznak már, szóval a DD is biztosan sorra kerül.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1353) solfilo válasza DopeBob (#1351) üzenetére


solfilo
veterán

2 vagy 4GB-osat vettél? Amúgy nem olyan rossz az RX 460, DX12-ben elég szépen megy, ha a Radeonok kapnak spéci optimalizációt, mint BF1-ben is, szépen elveri a GTX 1050-et.

solfilo

(#1354) DopeBob válasza solfilo (#1353) üzenetére


DopeBob
addikt

Nitro 4G van, nem rossz, amire nekem kell, de nem venném meg még egyszer :D

MZ/X

(#1355) solfilo válasza DopeBob (#1354) üzenetére


solfilo
veterán

Szívesen átveszem piaci ár alatt. :DDD

solfilo

(#1356) bakosadams válasza DopeBob (#1351) üzenetére


bakosadams
csendes tag

Ne felejtsd el hogy a gtx 1050 csak 2gb memoriaval operál ami dx12-re full hd vagy azalatti felbontásra mar nem elég. Csak dx11-eseten gyorsabb illetve pár dx12-re is portolt cim esetén. Jövőre 50 uj cimet emlegetnek ami dx12-es lesz

(#1357) MK VII válasza bakosadams (#1356) üzenetére


MK VII
veterán

Egyértelmű, hogy a 460 jobb választás a jövőre nézve mint a 1050.

(#1358) bakosadams válasza MK VII (#1357) üzenetére


bakosadams
csendes tag

Igen árban is. Anno a Hd7700-es szeria is hasonlóan indult. Lasabb volt de driverekkel es a jatekokkal még is szep karriert futott be a budget kategoriaban.

(#1359) Sequadon


Sequadon
tag

Sziasztok!

Sapphire Nitro 4GB verziót tervezem megvenni. Tetszik a hűtése, takarja a memória modulokat is ahogy néztem. Viszont a ventik eléggé egyedi csatlakozást kaptak. KÉP

Ha egyszer csapágyasak lesznek, hogyan fogom lecserélni őket?

[ Szerkesztve ]

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#1360) MK VII válasza Sequadon (#1359) üzenetére


MK VII
veterán

Pont azért csinálták ilyenre, hogy könnyen és egyszerűen lehessen cserélni.. Csak kicsavarsz egy csavart, bepattintod a helyére az újat, visszacsavarozod és annyi.

[ Szerkesztve ]

(#1361) AxBattler válasza Sequadon (#1359) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez a Sapphire új megoldása a Nitro kártyákhoz, QUICK CONNECT néven fut, és pont a könnyebb csere miatt alakították így. XFX is kidolgozott ilyet, Hard Swap Detachable Fan néven fut.

Nem tudom, honnan lehet új ventiket venni/rendelni, ha a régiek elkoptak - mondjuk az sem egyhamar fog bekövetkezni, mivel Idle ezek a ventik állnak, kevésbé használódnak.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1362) AtiGef


AtiGef
senior tag

Gigabyte tulajként irigykedem :D ejjjj kicsit sajnálom, hogy nem XFX vagy Sapphire kártyát választottam.

Kimaradok a jóból :(

[ Szerkesztve ]

(#1363) MK VII válasza AtiGef (#1362) üzenetére


MK VII
veterán

Nem hiszem, hogy bármiről is lemaradsz.. Csinálják már a Giga kártyákhoz is a BIOS-t. :K

(#1364) AtiGef válasza MK VII (#1363) üzenetére


AtiGef
senior tag

ohhh akkor mindenképp ki fogom próbálni. Bios update mint keresztül végzitek?

(#1365) kispéé válasza AtiGef (#1362) üzenetére


kispéé
aktív tag

Szerintem nem ér annyit az egész. Az a pár százalék nem oszt szoroz :D
Na meg azt se tudom, hogy az A6700-asom "kihajjcssa-e" a 460-at, mert ha nem ,akkor fölösleges húznom.

(#1366) tippm86


tippm86
tag

Sziasztok!

Ma megérkezett a Gigabyte rx 460 4gb kártyám, az elöbb teszteltem.....
Hát mit mondjak..... Nagyobb monitort kell vennem. :)

F1 2015 1280x1024 (csak ennyit tud az lcd monitorom) Ultra grafikán Min: 44,5 átlag: 69,5 Max: 82 fps és nincs vadálat gépem.

Nekem megérte.

(#1367) tippm86 válasza tippm86 (#1366) üzenetére


tippm86
tag

Valaki tud olyan programot ami játék közben folyamatosan íja a CPU,GPU haszálatot és hőmérsékletet?

(#1368) MK VII válasza tippm86 (#1367) üzenetére


MK VII
veterán

MSI Afterburner+Riva tuner.

(#1369) tippm86 válasza MK VII (#1368) üzenetére


tippm86
tag

Köszönöm!

(#1370) Gainka válasza kispéé (#1365) üzenetére


Gainka
őstag

Szerintem legtöbb esetben elèg neki, nàlam a g3220-as pentummal 100-on teker az uj TR-ben. Mig a prci 50-80 között.

(#1371) bakosadams válasza MK VII (#1345) üzenetére


bakosadams
csendes tag

Teszteltem :)

(#1372) AxBattler válasza bakosadams (#1371) üzenetére


AxBattler
félisten

Valami valódi játék esetleg? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1373) kispéé válasza bakosadams (#1371) üzenetére


kispéé
aktív tag

Hát ez nem sok....
Nem proci-limites ez?

(#1374) bakosadams válasza kispéé (#1373) üzenetére


bakosadams
csendes tag

A boost orajelem nem az igazi ezzel a BIOS-sal. I3 4160 3.7Ghz-en ketyeg. Lehet hogy nektek többet hozna. Jatekok terén csak jövőhéten tudok nyilatkozni.

(#1375) bakosadams válasza bakosadams (#1374) üzenetére


bakosadams
csendes tag

Boost orajelem ugrál. 1150-1220 között. Nem tartja stabilan egyenlőre bar ezen lehet változtatni

(#1376) hegegabi80 válasza bakosadams (#1374) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ezt a játék tesztet megvárom. Nekem is i3-4160 van és a 750Ti akarom cserélni RX460-ra. Neked melyik típus van?

(#1377) bakosadams válasza hegegabi80 (#1376) üzenetére


bakosadams
csendes tag

Nekem XFX 4gb DD. En is arrol váltottam es igy különösképp megérte

(#1378) MK VII válasza bakosadams (#1371) üzenetére


MK VII
veterán

Köszi..
Mondjuk ebből nem látom a különbséget, mert nem olyan beállításokon tesztelted amin általában szoktuk.
Ilyen beállításokkal kellene és akkor fogom látni a különbséget.

Köszi. :)

(#1379) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Esetleg az xfx 1 ventis van valakinek? Ennek kicsit mintha nagyobb lenne a ventije, mint az msi-nek.
Majd megpróbálok keresni valami tesztet róla, ha még nincs itt senkinek.

Amúgy mindegyik 460-nak idle áll a ventije? Progival ezt felül lehet írni a vga ventiprofilt? Csak mert még nem csináltam ilyet, nem volt rá szükség.

gigának gondolom jó a hűtése, de milyen rpm tartományban megy a venti?

[ Szerkesztve ]

(#1380) hegegabi80 válasza bakosadams (#1377) üzenetére


hegegabi80
addikt

És a ventije mikor indul be és milyen rpm tartományban megy? terhelés alatt mennyi?

(#1381) PuMbA válasza hegegabi80 (#1379) üzenetére


PuMbA
titán

Csak a kétventisek állnak le idle-ben, mert nagyobb a hűtőbordájuk :) 1000 rpm körül vagy alatt forognak általában, de van sok RX460 teszt az interneten, ahol ezek le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#1382) AxBattler válasza PuMbA (#1381) üzenetére


AxBattler
félisten

XFX-nél a Single Fan változat is leállítja a ventijét. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1383) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

hd6970 csere rx460.
megérné?

(#1384) MK VII válasza BUZZLGHTYR (#1383) üzenetére


MK VII
veterán

Bőven... :K
Igaz 6950-el, de teszteltem pont nemrég.. 25FPS a Doom-ban.
RX460 OpenGl Doom 45-55 fps. Természetesen ugyan olyan beállításokkal.

Összességében mindenhol jobb az RX460 mint a HD6970. Talán régi játékoknál kijöhet a 6970 előnye a nyers ereje miatt, de hát nem a múltban élünk ugye. :)

[ Szerkesztve ]

(#1385) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Most nézem, hogy a Gigabyte RX 460 4Gb karinál a card bus PCI-E 3.0 x 8.
Oké hogy 2.0 és 3.0 között nem sok + van, de nem 16-on kéne mennie? Elég a 8x?

Amúgy ez a giga is jó vétel? Van most aprón jó áron. De ahogy nézem ennek nem hőcsöves a bordája. Bár ha nem nagyon melegedős fajta, akkor nem lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#1386) MK VII válasza hegegabi80 (#1385) üzenetére


MK VII
veterán

Mindegyik RX460 PCI-E 3.0 x8-on működik.

(#1387) BUZZLGHTYR válasza MK VII (#1384) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

értem, GTA V hogy fut a kártyán?
4GB-os megérné a felárat?

[ Szerkesztve ]

(#1388) PuMbA válasza BUZZLGHTYR (#1387) üzenetére


PuMbA
titán

Beírod YouTube-ba, hogy RX460 GTA V és megnézed. Megéri a felárat :)

[ Szerkesztve ]

(#1389) BUZZLGHTYR válasza PuMbA (#1388) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

értem.. és melyiket lenne érdemes megvenni, a legolcsóbb jó? :DDD
pl. ez?
mennyire melegedhet?

[ Szerkesztve ]

(#1390) Visormail válasza BUZZLGHTYR (#1387) üzenetére


Visormail
addikt

Sokan kételkedtek itt benne, hogy kell e a 4GB, mert szerintük ahol elfogy a 2 ott úgyis elfogy a gpu is. Csak úgy mondom, hogy most néztem a 2014-es Titanfall 1-et, 1680x1050, texture quality: insane, a rivatuner szerint 3.5GB a VRAM használat. Szóval nem is mai játék és nem is fullhd felbontás...

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1391) MK VII válasza BUZZLGHTYR (#1387) üzenetére


MK VII
veterán

GTA V? Kiráz attól a játéktól a hideg, meg az egész sorozattól.. :) Sosem játszottam vele.
Megéri a felárat a 4GB-os kártya.

(#1390) Visormail
Titanfall 1-gyel én is játszottam, online fullHD-ban.. Bizony kajálja a vRAM-ot :)

(#1392) Franklin válasza Visormail (#1390) üzenetére


Franklin
addikt

Sokszor volt szó már erről: attól, hogy egy játék bekajál 3.5 GB ramot, még nem biztos, hogy annyira is van szüksége.

Lehet, hogy csak addig nyújtózkodik, amíg a takaró ér, tehát nem törli ki a már felesleges dolgokat.

(#1393) PuMbA válasza BUZZLGHTYR (#1389) üzenetére


PuMbA
titán

Alig drágább a két ventis Sapphire NITRO vagy Gigabyte, XFX :)

(#1392) Franklin: Azért ma már minden új játék legmagasabb minőségű textúrái igénylik a 2GB-nál több RAM-ot. Nem hiába 50GB egy új játék.

[ Szerkesztve ]

(#1394) Franklin válasza PuMbA (#1393) üzenetére


Franklin
addikt

Az lehet, viszont aki az új játékok legmagasabb minőségű textúráira vágyik, az ne RX 460-at vegyen :)

(#1395) MK VII válasza Franklin (#1394) üzenetére


MK VII
veterán

Áhh... Nem érted Te ezt az egészet... :D
Egy ilyen kártyával is igenis lehet Ultra/Extra beállítások mellett normális értékekkel játszani. Csak nem egy szarul portolt játékot kell alapul venni.

[ Szerkesztve ]

(#1396) AxBattler


AxBattler
félisten

Miért hívják a passzív XFX-et Black Wolf-nak?
Hivatalos oldalon erről semmi nincs... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1397) MK VII válasza AxBattler (#1396) üzenetére


MK VII
veterán

Mert, ha meghajtod, kormosra sül... :D ;]

(#1398) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos hamarosan én is csatlakozom egy Gigabyte RX460 4Gb karival a társasághoz, és búcsúzom a nagy kedvenc GTX 750 Ti-től.

(#1399) Sequadon válasza MK VII (#1360) üzenetére


Sequadon
tag

Ezt értem, de nekem az lenne egyszerűbb, ha lenne két lyuk a csavarnak, meg egy 3 tűs venti csatlakozó. Akkor bemegyek a boltba, veszek kilóra ventit és kicserélem. De így most kereshetek olyan boltot, ahol van ebből a speckó ventiből és ha még kapni is valahol, akkor valószínűleg drágább mint egy sima. Na mindegy, csak morgok...

Más: Sapphire vagy Asus Strix? Mindkettő 4GB. Sapphire-nek a hűtője rajta van a memória modulokon és van egy borda a táp áramkörökön is, Asus viszont tudja vezérelni a ház ventiket a GPU hőmérsékletéhez igazodva és kisebb is. Egyelőre nem tudok dönteni... :F

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#1400) smc válasza Sequadon (#1399) üzenetére


smc
addikt

Én még soha nem láttam olyan VGA-t amin szabványos ventik lennének, amit bármelyik boltban megkapsz.

Tessék egy aranyos kis mese, hogy mi értelme van ennek a megoldásnak:
[link]

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.