Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) MK VII válasza AtiGef (#648) üzenetére


MK VII
veterán

Bf1 az sima liba ennek a kártyának.
Azt hiszem már linkeltem, de tessék.
Bf1 fullHD ultra grafikai minőség.
High-on vagy Mediumon simán hozza a 60fps-t ez tuti.

(#652) AtiGef válasza MK VII (#651) üzenetére


AtiGef
senior tag

Azt látom, hogy a GPU-ban van kraft, de a processzor is így gondolja? ;)

köszönöm a linket :)

[ Szerkesztve ]

(#653) Scooter válasza AtiGef (#652) üzenetére


Scooter
tag

Szerintem a multi kifektetheti a processzort. Főleg ha nagyon sokan mennek egy pályán.

(#654) MK VII válasza AtiGef (#652) üzenetére


MK VII
veterán

Meghúzod a procid és szerintem játszható lesz mindenképp. :K

(#655) lazatt


lazatt
csendes tag

Egy hete elkezdett furán viselkedni a régi HD 5850-em, ezért elkezdtem keresni az utódját.
Némi tájékozódás után arra jutottam, hogy egy RX 460 elég lesz nekem a boldogsághoz.
Mivel csak 900p-ben terveztem használni, illetve csak 4 GB Ram van a gépembe a 2 GB-os Gigabyte kártya mellett döntöttem.
Az összes teszt amit néztem, illetve olvastam azt írja ,hogy a Gigabyte minimálisan lassabb ( 1-2 fps) mint a többi gyártó kártyája, de cserébe halkabb és hűvösebb.
Mikor beszereltem a kártyát és próbáltam összedugni a monitorral rá kellett jönnöm, hogy többféle DVI szabvány is létezik.....úgyhogy mégiscsak 1080p-ben használom. ( Hátha van még valaki aki szintén nem gondol erre, és ezzel megspórolhatok neki némi fáradságot )

A tesztekben leírtakkal, és a fórumon olvasottakkal ellentétben az én tapasztalataim szerinte nem hűvösebb minta a riválisai. Tesztekben terhelés alatt ~65°C-ról lehet olvasni.
Ezzel szemben én tapasztalataim (~24°C szobahőmérséklet, Cooler Master: Elite 335 ház 1-1 12 ventilátor elől hátul):
DOTA 2, fullhd és maximális beállításokkal ~80 FPS, 74-75°C , 33% 960 RPM ventilátor működés mellett.
~10 perc játék után eléri ezt a hőfokot és utána tartja.
Bár valóban halk, ~1200 RPM-ig nem hallom a hangját ( 100% ~4200 RPM mellett mint egy porszívó, elviselhetetlen, bár szerintem ezt soha nem éri el csak kíváncsiságból felhúztam)
CS:GO közben is hasonló a helyzet 74-75°C-ot tartja.
Valószínűleg ez teljesen normális, minden gyári beállításon van és a hűtésben még van tartalék.
Kicsit csalódtam mert másodsorban azért választottam a Gigabyetot a Sapphire Nitróval szemben mert csendesebb illetve hűvösebbnek hittem ( Persze az árkülönbség is jelentős ).
A teljesítményével elégedett vagyok, semmilyen benchmarkot nem futtattam de azt tudja amire számítottam. ( Az 5850 után nagy a fejlődés)

(#656) solfilo válasza lazatt (#655) üzenetére


solfilo
veterán

A hőfokok a háztól és a többi alkatrész által termelt hőtől is függenek ám, van e légmozgás bent, stb. Ha nálad melegebb a Giga kártya, mint a tesztekben, akkor nálad a Sapphire is melegebb lenne, mint a tesztekben. A kártyák közötti hőmérséklet különbségek nem változnak.
Szóval valószínűleg hűvösebb a kártyád, mint egy Sapphire lenne a házadban, a csendességgel elégedett vagy, szóval jó vásárt csináltál. :K

Ezt a 900p vs 1080p dolgot nem értem. Minden monitort a natív felbontásán érdemes használni, ha 1080p-s kijelzője van az embernek, akkor botorság kisebb felbontáson járatni.

solfilo

(#657) lazatt


lazatt
csendes tag

Vettem egy új monitort is.
A régin csak D-SUB csatlakozó volt. Egy analóg-digitális jelátalakítóval meg lehetett volna oldani, de többe került volna mint amit a monitor ér.
( LG Flatron W1934S....Eladó :D eredeti dobozában, szép állapotban, kb. 7-8 éves, újkora óta van rajta egy halott pixel a képernyő középpontjától ~5 cmrel lejjebb kicsit jobbra )

Már lassan érett a monitorcsere. Nagyjából mindig 1-2 korszakkal le voltam maradva, így a 8K érkezése amúgy is időszerűvé tette, hogy végre elkezdjek FullHD-t használni.
Az új erősebb VGA, és a DVI szabvány elnézése következtében kialakult probléma megoldásának kényszere megadta a kellő lökést és vettem egy LG 23MP68VQ monitort.
[ Ha a monitor menüjében és a Radeon driverben is bekapcsolom a FreeSyncet az onnantól kezdve mindig fut minden program alatt? ]

(#658) smilecat válasza lazatt (#657) üzenetére


smilecat
aktív tag

De ugye a HDMI-n csatlakozol a monitorra? Mert a leírás szerint ott tudja a Freesync-et...

(#659) csabili74


csabili74
aktív tag

Még mindig nem bántam meg: Mortal Kombax X full HD 60 fsp, egy Philips tévét használok monitornak. Amint kiléptem 3 óra játék után , rögtön mértem, 52 fok, igaz, nincs fent a gép fedele.

[ Szerkesztve ]

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#660) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv RX tulajok! A kártyának vmi profilt állítottak be akár wattman-ban akár AB-ben? Kell egyáltalán? Vagy úgy default-on használjátok? Nekem felment olyan 65 környékére a kártya aztán a venti nagyon gyorsan kezdett pörögni. Elég hangos volt.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#661) csabili74


csabili74
aktív tag

Semmit nem állítottam, natúr.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#662) PuMbA válasza Nerazim (#660) üzenetére


PuMbA
titán

Rossz a ház szellőzésed :)

(#663) Nerazim: Az alaplap, proci, vinyó stb hőmérsékletek milyenek? A ventik nincsenek blokkolva valamivel?

[ Szerkesztve ]

(#663) Nerazim válasza PuMbA (#662) üzenetére


Nerazim
őstag

Elöl van egy 12cm venti alul van még egy és hátul is egy 12cm venti. Elöl hátul Xilence Red Wings van. Alul meg a gyári bitfhenix. Mit javasolsz, hogy javulna a helyzet?

Proci alapjáraton 31 -en van, ha játszom akkor 45 körül, vinyó alapon 31 -en van. Most így ennyi jutott eszembe, de ha hazamegyek megnézem. Nincs szabályozva a venti semmivel, ha erre gondolsz.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#664) Gainka válasza Nerazim (#660) üzenetére


Gainka
őstag

Terhelve vagy a nélkül?

(#665) Nerazim válasza Gainka (#664) üzenetére


Nerazim
őstag

Terhelve volt ennyi Doom alatt. Bocsi ezt nem írtam.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#666) Gainka válasza Nerazim (#665) üzenetére


Gainka
őstag

Teljesen jo a 65 fok terhelve, ha 100% környékén megy.

Azt elfelejtettem írni hogy nagyon szépek a szinek igy igp után, az új TR valami gyönyörű, de mint ha a bf4 is szebb lenne 760-750 ti után, persze alap beállításról beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#667) MK VII válasza Gainka (#666) üzenetére


MK VII
veterán

Ugye, hogy ugye? :)
Pont én is ezt jegyeztem meg, hogy mennyivel élettelíbb a monitorom. Szebb a kép sokkal mint igp-vel. :)

Nerazim Igen én HDMI-vel.

[ Szerkesztve ]

(#668) Nerazim válasza Gainka (#666) üzenetére


Nerazim
őstag

Igen csak nagyon pörgette a ventit, engem csak ez zavart benne, nagyon hangos volt.
HDMI -vel használjátok?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#669) AxBattler


AxBattler
félisten

Kapható már nálunk is az MSI RX460 4G, kicsit még felárasan (XFX már 40k).

Nem tudom eldönteni, hogy ehhez a változathoz kell-e tápcsati (mint az XFX, és HiS esetében), vagy sem? Gyári oldal sem említi... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#670) csabili74 válasza AxBattler (#669) üzenetére


csabili74
aktív tag

De ezek az 1 ventisek, árban még mindig a Gibgabyte a nyerő a kétventis 4GB-el.És abba nem kell plusz tápcsati. Persze Isten őrizzen, hogy ezt dícsérjem, bár nekem ez ven, és egyenlőre nagyon jó. Valami nagyon comboc játékot keresek, amin kipróbálhatom.

[ Szerkesztve ]

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#671) AxBattler válasza csabili74 (#670) üzenetére


AxBattler
félisten

És? Miért gond, hogy 1 ventis?
Nekem a Giga amúgy sem szimpatikus, és pont hogy tápcsatisat szeretnék.

Teszt szerint a 2GB-os modellen nincs 6pin-es tápcsatlakozó:
MSI Radeon RX 460 2GB Review

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#672) csabili74 válasza AxBattler (#671) üzenetére


csabili74
aktív tag

Bocsánat, hogy segíteni akartam :) :DD :W

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#673) AxBattler válasza csabili74 (#672) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem tudom, miért akarsz bocsánatot kérni? :F
Nem vettem rossz néven a hsz-edet, csak megvannak a saját elképzeléseim. Persze nem olyan rossz a Giga, nem erről van szó, csak más kártyák jobban tetszenek. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#674) PuMbA válasza AxBattler (#671) üzenetére


PuMbA
titán

"És? Miért gond, hogy 1 ventis?"

1 ventilátor hangosabban hűt, mint 2 ventilátor, mert nagyobb fordulaton kell mennie ugyanakkora hűtési teljesítményhez :) Ezért van 3 venti egyébként a még erősebb kártyákon.

[ Szerkesztve ]

(#675) AxBattler válasza PuMbA (#674) üzenetére


AxBattler
félisten

Jogos, de pl. XFX idle-ben leállítja a ventit, terhelés alatt sem túl hangos.
MSI-nél sajnos alacsony terhelésen is 30%-on megy a lapát.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#676) Gainka válasza PuMbA (#674) üzenetére


Gainka
őstag

Nekem a sapphire hd 7790 egy ventis volt és nem volt hangosabb se a sapphire 7750-phantom 760-giga 750 ti black editontól sem.
Szvsz 120 tdp alatt inkább ventilátorfüggő.
Úgy ertem meg lehet oldani hogy halk legyen. Ami a gyarton is múlik.

[ Szerkesztve ]

(#677) PuMbA válasza Gainka (#676) üzenetére


PuMbA
titán

Ugyanakkora venti volt a két kártyán? Mert ha igen, akkor viszont a hűtőborda volt nagyobb az egyiken.

[ Szerkesztve ]

(#678) Nerazim


Nerazim
őstag

Lőttem két képet Doom alatt Sapphire 2gb/win 7-64bit/Vulkan off
Medium

High

Sztem akkor is sok a hőfok, illetve a venti is lehetne kevesebb % sztem :F

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#679) D.Orion válasza Nerazim (#678) üzenetére


D.Orion
veterán

Teljesen jók a hőfokok. Ha alacsonyabbat akarsz, akkor vegyél rá vizesblokkot vagy Artic Cooling Xtreme hűtést.

(#680) Scooter válasza Nerazim (#678) üzenetére


Scooter
tag

Most néztem meg a Doomot, és nekem 58 fokon tetőzött, meg 1700 rpm körül ment a venti. Nem volt hangja a gépnek úgy nagyon zavaróan. Sajnos nem tudok MSI Afterburnert mutatni, mert vulkan alatt nem megy.
FPS ultra beállításokon átlag 50 volt.

(#681) D.Orion válasza Scooter (#680) üzenetére


D.Orion
veterán

Neked melyik kártyád van és neki melyik?

(#682) Scooter válasza D.Orion (#681) üzenetére


Scooter
tag

Neki Sapphire, nekem Xfx.
Sajnos nem láttam, hogy Sapphireból melyik verzió.

(#683) Nerazim válasza Scooter (#682) üzenetére


Nerazim
őstag

Sapphire RX 460 2G D5 OC van nekem, ahogy nézem MK VII fórumtársnak voltak hasonló hőmérséklet értékek, mint neked ezek szerint az XFX -nek ennyivel jobb a hűtése.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#684) csabili74


csabili74
aktív tag

Volt kis időm tesztelgetni: WRC5 és Mortal Kombat x. A játékok szépen futnak, nincs akadás,

Hőmérséklet 55-60 C, tető vagyis doboz nélkül, ha ráteszem, több, volt 67 is.

Ami viszont zavaró, és már irtam is a boltnak, ha nagyon hűt, akkor a ventik nem zsirzottan, hanem hangosan dolgoznak, és ez idegesító. Valószinüleg csere lesz belőle.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#685) Nerazim


Nerazim
őstag

Picit érdekesen változtak most az árak. Aquanál én 35 ért vettem a 2 gb karit, most 37e. Pcx-nél pár hete az XFX 44 volt most 41 e kár h nem vártam még egy kicsit a vásárlással :DDD

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#686) Franklin válasza Nerazim (#685) üzenetére


Franklin
addikt

2GB-os XFX 34e pcx-nél.

(#687) PuMbA válasza Franklin (#686) üzenetére


PuMbA
titán

Bocs, új hozzászólást akartam írni.

Ahogy várható volt, kilőnek a VRAM igények. 1600x900-ban 3,5GB VRAM kell az új Civilization-nek: [link] :) Szép teljesítmény a 4GB-os RX460-tól a 30 fps Ultrában FullHD-ben, ahhoz képest, hogy alsó kategóriás kártya.

[ Szerkesztve ]

(#688) humilislupus válasza PuMbA (#687) üzenetére


humilislupus
tag

Ezt valahogy nem akarom elhinni....a civilization? az 5 öt még integrált grafikával játszottam és jó volt.....

[ Szerkesztve ]

(#689) PuMbA válasza humilislupus (#688) üzenetére


PuMbA
titán

Csak jó minőségű textúrák esetén kell neki ennyi VRAM :)

[ Szerkesztve ]

(#690) Nerazim


Nerazim
őstag

Az mitől lehet, hogy filmnézés közben egyszer csak 2000 rpm -en kezdett el pörögni a venti de a hőfok meg 21 volt :F

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#691) Create.


Create.
addikt

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy 950gtx-hez képest hol állhat a kártya(régebben volt 950-em az nekem elég teljesítményben), néztem teszteket, de ha lenne személyes tapasztalat is annak jobban örülnék, mert lehet lett azóta új driver ami még dobna a teljesítményén.

A másik:
1440*900ban nem feltétlen minden maxon elég ez a kártya 2gb-os verzióban? Időtállóság nem lényeg annyira, valószínűleg tavasszal el is adnám.

(#692) Gainka válasza Nerazim (#690) üzenetére


Gainka
őstag

Az mitől van hogy t minden másnál jobban figyelsz a kártyára? :D

(#691) Create. Megfelelő lesz számodra egy 2 gb-os kártya :K

(#693) MK VII válasza Nerazim (#690) üzenetére


MK VII
veterán

Pucold le a Crimsont DDU-val és tedd fel újra..

(#694) Nerazim


Nerazim
őstag

(#692) Gainka
Igen igazad lehet :DDD csak hát most agyalok tudod, hogy mi lehet a kártyával az örökös visszaküldjem vagy ne küldjem dilemma...
(#693) MK VII
Köszi az lesz akkor.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#695) MK VII válasza Nerazim (#694) üzenetére


MK VII
veterán

Írtam VGA topikban. ;)

(#696) Nerazim
Ahogy én tegnap beqrtam, ma még csak embernek sem éreztem magam, nemhogy arany embernek. :D

[ Szerkesztve ]

(#696) Nerazim válasza MK VII (#695) üzenetére


Nerazim
őstag

Te egy aranyember vagy :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#697) AtiGef


AtiGef
senior tag

nyahhhh megjött a kártya! Gigabyte RX460 4GB

Az az igazság, hogy nekem tápcsatis kártya lehet jobb lett volna, de ezt is elkezdtem cibálni :)
Procit 4.2Ghz-ig mertem első ízben
A kártya core: 1265Mhz
mem: 1800Mhz
Menne még talán feljebb, de nem akarom kivégezni ;]
Ezekkel az értékekkel a kártya fogyasztás 72-73W között ugrált éppen határeset.
Szerintem egész korrekt eredmény tőle.
[3D mark 11 eredmény]
Ahogy nézegettem, a konfigomhoz ez volt a legjobb választás.
Rx 470-est már eléggé visszafogná a további komponensek.

BF1 éppen most települ.

[ Szerkesztve ]

(#698) k.zozo. válasza AtiGef (#697) üzenetére


k.zozo.
tag

Majd írd be kérlek, hogy BF1 multi alatt milyen beállításokat bír el a kártya.
Köszönöm

(#699) PuMbA válasza AtiGef (#697) üzenetére


PuMbA
titán

Az alap kérdés inkább az, hogy, minek cibálni? 1-3 fps különbséget tudsz csak kicsikarni tesztek alapján, ami teljesen észrevehetetlen szemmel, ráadásul a kártyád teljesítmény / fogyasztás értéke meg nagy mértékben romlik.

(#698) k.zozo.: YouTube videókban látható az eredmény: 1080p-ben Medium-on mindig meg van a 60fps.

[ Szerkesztve ]

(#700) MK VII


MK VII
veterán

Egyre jobb áron van az xfx.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.