Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) MK VII válasza Chereiose (#900) üzenetére


MK VII
veterán

465 idén már szerintem nem fog megjelenni... Aztán ki tudja.. Elvileg az NV 1050-es széria ellenfelének szánják szóval ki kéne már adni.
256 shaderrel lesz kevesebb az RX470-nél tehát 1792. RX460-nak 896, gyakorlatilag a duplája lesz..
90W TDP, 256bit. 224 GB/s memória sávszélesség ami a duplája a GTX1050-nek.

Szóval elég komoly kis kártya lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#902) Chereiose válasza MK VII (#901) üzenetére


Chereiose
addikt

Hát akkor marad a 460, és ha ilyen durva lesz aklor majd cserélem :)
XFC az jó választás? 42K az is és az is elvileg kicsit húzott és hűtőcsöces, giga ugyanennyi de az alapabb talán.

(#903) solfilo válasza MK VII (#901) üzenetére


solfilo
veterán

Az a +2CU (+14%) az RX 465-nél nem zavar szerintem sok vizet, 1050Ti-t tuti nem éri el.
Vagy te az RX 470D-re gondolsz? Az 28CU-s
(1792 shader), Kínában. Teszt is van. :)

Legalább is az RX 465 elvileg a teljes értékű P11 lapka akarna lenni, az meg 16CU az RX 460 14 CU-jával szemben.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#904) MK VII válasza Chereiose (#902) üzenetére


MK VII
veterán

Mármint az XFX-re gondolsz? A 4GB-ra? Olyan van nekem is. Ha 42K akkor csapj le rá.. Én még 44500-ért vettem PCX-nél és most ott is 45 fölött van.
És a plusz OC-t is bírja. :)

(#903) solfilo
Én úgy tudom, hogy megvágott Polaris 10 lesz.. Tehát csak annyi, hogy 256 shaderrel lesz kevesebb a 470-től.
[link] [link]
De, ha alaptalanok az oldalakon található infók akkor javíts ki..

(#905) solfilo válasza MK VII (#904) üzenetére


solfilo
veterán

Egy hetes hír kb, hogy Kínában megjelent az 1792 shaderes RX 470D. Igen, ez a tovább vágott P10.

Az RX 465 elvileg az RX 460 új revíziója lesz, már ha az AMD tartja magát a fél éve bejelentett új nevezéktanához (4x5 az új revízióra utal). Azt már csak remélni lehet, hogy ez az új revízió a teljes P11-es lapka piacra dobását jelenti. RX 460-nál ugye a 16CU-ból csak 14 aktív. (1024/896 shader)

Az új Macbookokba a teljes P11 lapka került, szóval létezik a 16CU-s Polaris11, idővel talán nekünk is elérhető lesz. :)

solfilo

(#906) MK VII válasza solfilo (#905) üzenetére


MK VII
veterán

Igen a 470D-ről tudtam persze...
Akkor elvittek bolond fele a fals infók.. Bocsánat a figyelmetlenségemért..
Abban a felállásban amit leírtál a 465-ről, úgy sem lehet rossz vétel 50 körül mondjuk.

(#907) solfilo válasza MK VII (#906) üzenetére


solfilo
veterán

Szerintem ezek az oldalak direkt kavarnak, mintha kb végig az RX 470D-ről beszélnének, csak 465-nek hívják.

Jó lesz szerintem is a teljes P11, főleg ha lenyomja picit az RX 460 árát. Valamilyet majd akarok én is venni. :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#908) Chereiose válasza MK VII (#904) üzenetére


Chereiose
addikt

Igen erre gondoltam, csak elírtam :) Most még nem tudok sajnos lecsapni rá, decembert megvárom, remélem akkor is marad ebben az árban.

(#909) #98593280 válasza MK VII (#881) üzenetére


#98593280
törölt tag

"Sokan panaszkodnak NV oldalról, hogy GTX970 meg i5-tel 20 fps-ük van"

GTX 1050 Ti-n, Infinite Warfare-ben 40-50-60-70 FPS van FHD-ben.
Teljesen jól élvezhetően működik. 52 fokos fullon hajtva a kari, Furmark alatt.

[ Szerkesztve ]

(#910) Gyuri27 válasza #98593280 (#909) üzenetére


Gyuri27
félisten

A 970 = 1050? :F

Amd - Radeon - Ryzen

(#911) #98593280 válasza Gyuri27 (#910) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem, de Nvidia.

(#912) MK VII válasza #98593280 (#909) üzenetére


MK VII
veterán

Én ezt értem... Nem flame keltésből írtam amit írtam szóval ne is menjünk el afelé.
Én örülök, ha NV kártyán is jól mennek, mert akkor haver is élvezhetően tud majd játszani...

Nem ph-s fórumban olvastam, hogy a 970-es kártyáján elég cefetül futott...
:R

[ Szerkesztve ]

(#913) Anubis_9 válasza Chereiose (#891) üzenetére


Anubis_9
őstag

Eddig nem találkoztam driveres problémával, max. a legelején (Pixel Format). Mindig az aktuális legfrissebb van fent. Bár 2x volt, hogy nem telepedett fel a driver, kiakadt frissítés közben, de utána újrapróbálkoztam és akkor már jó lett. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#914) DopeBob válasza Anubis_9 (#913) üzenetére


DopeBob
addikt

Nekem egy valami van, mióta nV-ről váltottam, sleep mode-ból nem tudom felkelteni a gépet, nem kapcsol be a monitor.

Egyébként jó a kártya nagyon, nekem Nitro 4gb van, itx házban, de így sem hangos egyáltalán.

MZ/X

(#915) MK VII válasza DopeBob (#914) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem meg nem megy el aludni... :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#916) kispéé


kispéé
aktív tag

Megrendeltem 4gb-os nitro-t. Pénteken hozza a futár! :C
Csak szólok, a héten az iponnál ingyenes házhozszállítás van, ha esetleg valaki rendelne onnan...

(#917) zorg


zorg
csendes tag

Sziasztok,

az lenne a kérdésem, hogy a 128bites és 512bites változat között észre vehető e különbség. pl A 2gb 512 bites vagy a 4gb 128bites a "gyorsabb" vagy jobb. Köszi :)

(#918) MK VII válasza zorg (#917) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.. Ennyire nem egyszerű a dolog.
Maga a GPU határozza meg alapvetően a kártya sebességét amihez hozzájön a sávszélesség és így kapsz egy bizonyos sebességet.
Egy régebbi 2GB 512bites kártya lehet lassabb egy új 4GB 128bites kártyánál...
Ha írsz konkrét típust akkor könyebben segítünk benne, hogy melyik a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#919) zorg válasza MK VII (#918) üzenetére


zorg
csendes tag

Köszi a választ. Most speciel az rx 460ra gondolok. pl: Sapphire Radeon Rx 460 2GB 512 bites vagy Gigabyte Radeon Rx 460 Windforce OC 4GB GDDR5 128 bit.

(#920) PuMbA válasza zorg (#919) üzenetére


PuMbA
titán

RX460-ból nincs 512 bites változat, csak 128 bites. A memóriabusz szélessége fix dolog és a kártya tervezésekor dől el, tehát az egy videókártya modellen belül nem változik :)

[ Szerkesztve ]

(#921) Anubis_9 válasza DopeBob (#914) üzenetére


Anubis_9
őstag

Én sosem teszem le alvó módba, vagy hibernálásba a gépem, erről nincs tapasztalatom.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#922) treend


treend
csendes tag

Üdv! Ma vettem egy SAPPHIRE NITRO Radeon™ RX 460 4G D5 OC kártyát, olyan kérdésem lenne, hogy normális a Tomb Raider 2013 játék alatt full grafika mellett 66 fok körül mozog a kártya hömérséklet?

(#923) zorg válasza PuMbA (#920) üzenetére


zorg
csendes tag

Köszi szépen. Akkor az amazon szépen jól átrázott engem :) Kiadta a similar elemeket és ott írta, hogy van 512bites is... :W

(#924) MK VII válasza treend (#922) üzenetére


MK VII
veterán

Szia... Simán lehet. Környezettől is függ, hogy meddig szökik fel a VGA hőmérséklete.
Alapvetően 75 fokig ne aggódj..

(#925) treend válasza MK VII (#924) üzenetére


treend
csendes tag

Rendben , köszi a gyors választ :)

(#926) Dinter


Dinter
addikt

Én is tulajdonosa lettem egy ilyen gyönyörűségnek. :C

(#927) MK VII válasza Dinter (#926) üzenetére


MK VII
veterán

Gratulálok. Használd egészséggel.
Én is ilyennel büszkélkedhetek... Majd egy két tapasztalatot ossz meg... ;)
Kíváncsi vagyok rá, hogy az a 6300-as mit pörget ki belőle. Összehasonlítás képp, hogy az én kétmagosom vajon tényleg nem elég a kártyához?

[ Szerkesztve ]

(#928) Chereiose válasza Dinter (#926) üzenetére


Chereiose
addikt

Gratula, egy kis beszámolónak én is örülnék, mert ilyet szeetnék hamarosan venni :)

(#929) pureez


pureez
csendes tag

Hali
Nem tudom emlékeztek még-e rám. Én voltam akinel nem működött a kártya. Most működésre bírtam, de csak az alaplap PCI-E x4 slotjában működik. A PCI-E x16 ban továbbra is csak fekete képet mutat.
Egyrészt az lenne a kérdésem, hogy mitől lehet ez, másrészt pedig mennyivel nyújthat roszabb teljesítményt a kártya az x4-es slotban?
Előre is köszi a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#930) PuMbA válasza pureez (#929) üzenetére


PuMbA
titán

(#931) pureez válasza PuMbA (#930) üzenetére


pureez
csendes tag

Köszi. Nagyjából 10% különbség van akkor...
Elég sok. Mi lehet a baj, miért nem működik x16-ban?
Pedig az előző kártyát mindig is az x16osban használtam... :/

(#932) smc válasza pureez (#931) üzenetére


smc
addikt

Alaplap bios frissítés?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#933) PuMbA válasza pureez (#931) üzenetére


PuMbA
titán

Régi az alaplapod vagy BIOS frissítés, ahogy smc mondja :)

[ Szerkesztve ]

(#934) pureez válasza PuMbA (#933) üzenetére


pureez
csendes tag

Biost frissítettem már.
Gigabyte ga-h67ma-d2h rev 1.0 az alaplap.
De ha x4 slotban működik akkor nem annyira a régi az alaplap nem?

[ Szerkesztve ]

(#935) Gyuri27 válasza pureez (#931) üzenetére


Gyuri27
félisten

10% a furynál. A 460-nál ez szerintem mérési hibahatáron adja.

Amd - Radeon - Ryzen

(#936) pureez válasza Gyuri27 (#935) üzenetére


pureez
csendes tag

Hát ha fury-n annyi akkor 460 esetében is biztos jelentős nem? :D

(#937) PuMbA válasza pureez (#934) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor nem tudom, de pont ilyen problémák miatt nem vennék Gigabyte alaplapot, mert sok velük a kompatibilitása probléma :)

(#938) Gyuri27 válasza PuMbA (#937) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ramoknál is. A biosok meg pff. Az asrock pl ram kezelésben, biosban sokkal jobb.
A probléma, hogy egy-egy lapra 3-4 vagy több revet is kiadnak.
Lehet, hogy felső kategóriás lapjaik faszák. De alsó kategóriában szánalom amit müvelnek.

Amd - Radeon - Ryzen

(#939) MK VII


MK VII
veterán

Na akkor megtöröm a Giga ellenzői hangulatot. :)

Én konkrétan semmilyen más lapot nem vagyok hajlandó venni csak Gigát..
Tökéletesen átlátható és érthető számomra a BIOS-a. Sokkal jobb mint a seggszikláé vagy az Asus-é..
Seggszikla BIOS-a valami förtelem.. Egy katyvasz. :)
Eddig akármilyen ramokkal etettem a Giga lapjaimat sosem volt semmi gond ellenben Asus és Asrock lapokkal folyamat szívtam.

Na akkor most valaki tegyen igazságot... :D

(#940) csenor válasza MK VII (#939) üzenetére


csenor
senior tag

MSI-t kell venni! :))

(#941) MrDerekas válasza csenor (#940) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha szereted a kihívást ;) A legátgondolatlanabb elrendezésű lapok jönnek tőlük. :DDD

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#942) csenor válasza MrDerekas (#941) üzenetére


csenor
senior tag

Én egy Mortar-t vettem. Igazából összeszereltem és annyi.
Nem volt gond vele. Biosba nem nagyon nyúkáltam.

(#943) Gyuri27 válasza MK VII (#939) üzenetére


Gyuri27
félisten

A felsőkat lapok biztos jók. Ezt nem vitatja senki. De ugye nem mindenkinek van olyan, engedhet meg magának olyat.
Lehet szidni az asrockot. De nézd meg meddig van support lapjukhoz (friss bios pl mikor jönnek ki az új procik). Én ezt tapasztaltam az alsó kategóriában.

Amd - Radeon - Ryzen

(#944) PuMbA válasza csenor (#940) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem is MSI-m van, gond nélkül visz egy 2001-es PCI Firewire kártyát :)

(#945) Dinter válasza MK VII (#927) üzenetére


Dinter
addikt

Ha lesz egy kis időm letesztelni, írok :)

(#946) pureez


pureez
csendes tag

Ezt tudja az X4 2.0-ás foglalatban :DDD

[ Szerkesztve ]

(#947) MK VII válasza pureez (#946) üzenetére


MK VII
veterán

Valahogy old meg, hogy ne csak a 4x-es foglalatba menjen a kártya.
Nem lehet, hogy a foglalat kicsit ki van tágulva már és azért nem ad képet onnan?
Alap esetben 8x-os módban nálam ilyen.

(#945) Dinter
Várjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#948) Dinter válasza MK VII (#947) üzenetére


Dinter
addikt

Eddig csak a FIFA17-et néztem meg, hát nem az az a játék, ami kifutna a 2GB RAM-ból. :DDD Mit nézzek még meg?

(#949) MK VII válasza Dinter (#948) üzenetére


MK VII
veterán

Doom, Unengine Heaven Benchmark, CoD MW Remastered...
Leginkább az érdekelne, hogy Doom-ban Utlra grafikai beállításokon fullHD-ban OpenGL alatt mennyi fps-t hoz...
Megmondom őszintén, hogy azért vagyok rá kíváncsi, mert egy "hatmagos" FX-ed van és kíváncsi vagyok, hogy egyáltalán többet kihoz-e a kártyából mint az én kétmagosom. Váltok majd i5-re vagy i7-re, de csak majd és addig is pontot akarok tenni a végére annak a kételyemnek, hogy nem teljesen hajtja ki a Pentium a VGA-t.
Vegyes érzelmek vannak bennem ez miatt.. Egyik énem azt mondja, hogy kihajtja a másik, hogy nem teljesen hajtja ki.

(#950) MrDerekas válasza csenor (#942) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ezt nem is kétkedve fogadom ;) Egy-egy széria váltás első darabja... hmmm... egymásba érő perifériák, hőcserére fittyet hányó elrendezés és mindez főleg belépő és itx lapjaikon. De összességében ki, mire esküszik. Nem titok, hogy asrockot favorizálom, sok-sok darab felhasználása után. Asus-ra ráfaragtam párszor, de ettől még senkit sem beszélnék le róla, mert jó lapjaik vannak. Gigát viszont ajánlani nem tudom őszintén, a polcaimon heverő vasaik történelme alapján :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.