Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) LK válasza AxBattler (#247) üzenetére


LK
addikt

Mindenkinek köszi. :R
Ezek szerint még kevesebbet fog fogyasztani a gép :)

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#252) Sdi válasza Sdi (#250) üzenetére


Sdi
addikt

Átlóban értendő. Egyébként 42-43 mm.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#253) Anubis_9 válasza LK (#245) üzenetére


Anubis_9
őstag

XFX 450-es tápom, Giga RX460-asom és i3-asom van. Tökéletesen működnek együtt. :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#254) SirRasor válasza Sdi (#250) üzenetére


SirRasor
őstag

Thx!

Make Love not war!

(#255) Franklin válasza Anubis_9 (#253) üzenetére


Franklin
addikt

Leáll a Giga ventije, ha lekapcsol a kijelző?

(#256) PuMbA válasza Franklin (#255) üzenetére


PuMbA
titán

A Giga honlapján fent van, hogy kis terhelésnél leáll, ha a házban van minimális levegőmozgás :DDD

[ Szerkesztve ]

(#257) #70516736 válasza Franklin (#255) üzenetére


#70516736
törölt tag

Le 45 fokon kapcsol be

(#258) Anubis_9 válasza Franklin (#255) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ahogy a többiek írják: 45 fokon indul be a ventije.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#259) Balesz1899


Balesz1899
aktív tag

Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy ideje lecserélni a HD 7770-emet, és eddig GTX 750 Ti-ket nézegettem itt a fórumon, amik használtan 27k körül mennek. Viszont ma megláttam a PCX-nél a 2 gigás Sapphire RX460-at 35k-ért és eléggé megingatott a GTX-es elhatározásomban.
A teljesítményével nagyjából tisztában vagyok (nagy vonalakban GTX 950 szint), viszont arról, hogy driver szempontból, esetleg minőségileg mi a helyzet az újabb AMD kártyákkal, sajnos le vagyok maradva.

Mielőtt jöttök a 4 gigás verzióval, nincs sok szükségem a plusz memóriára, mert még csak FHD-ban sem fogok játszani, tekintve, hogy a monitorom 1680*1050-es.

Egy i3 2120 mellé menne egyébként, ha ez számít.

Van valami negatívum, ami távol kell(ene), hogy tartson ettől a kártyától?

[ Szerkesztve ]

(#260) PuMbA válasza Balesz1899 (#259) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel fogsz játszani? :)

(#261) Balesz1899 válasza PuMbA (#260) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

jelenleg leginkább a WoT megy, de a Fallout széria, az Elder Scrolls-ok, sportjátékok (NBA 2K, FIFA), Witcherek is el-elindulgatnak :D

(#262) solfilo válasza Balesz1899 (#261) üzenetére


solfilo
veterán

Nekem megérné a felárat a nagyobb teljesítmény és hogy új kártyát kapok a pénzemért. :)

A felsoroltakból talán a Witcher a legterhelőbb, abban jobb az RX 460. Ár érték arányban elég jó ajánlat szerintem 35k-ért.


gbors tesztje (4GB-os verzióval tesztelt)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#263) Balesz1899 válasza solfilo (#262) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

Igen, én is az új kártya (gari elég jó pont), plusz teljesítmény felé hajlok.

De ezek szerint driveres oldalról sincs velük gond? (eleinte nem volt hibátlan ez a rész, ha jól emlékszem)

(#264) gbors válasza Balesz1899 (#263) üzenetére


gbors
nagyúr

A szokásos - van, akinek vannak gondjai a Polaris alapú kártyákkal, van, akinek nem nagyon. Az nVidia valamivel "smoothabb" élmény, de szerencsés esetben nem sokkal. Szerintem rendeld meg neten, próbáld ki, és ha nem jön be, akkor állj el.
Az említett játékokban amúgy lassabb lesz, mint a 950.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#265) LK válasza Balesz1899 (#263) üzenetére


LK
addikt

Ha rám hallgatsz,keresel teszteket. Maradjunk annyiban,hogy a másik Ph teszt gyorsabbra hozza ki az RX 460-at.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#266) gbors válasza LK (#265) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, egyes helyeken 40%-kal is gyorsabb benne a 460. A 950 olyankor 10 FPS-t megy, a 460 meg 14-et.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#267) Balesz1899


Balesz1899
aktív tag

Nekem nem baj, ha nem hozza stabilan a 950 szintjét. Mint mondtam, eddig 750Ti-ben gondolkodtam, annál pedig mindenképp erősebb lesz. GTX 950-et pedig még használtan sem találni annyiért, amennyiért itt az új, bolti példány kapható.

(#268) kecsawi


kecsawi
senior tag

Ugye most ez a legolcsóbb HDMI 2.0-ás kártya?

(#269) LK válasza gbors (#266) üzenetére


LK
addikt

Mindezt 41k-ért,4Gb rammal. Nem is értem a teszted utáni hozzászólók miért keltek ki a kártya ellen? :F

Írtad,hogy egyeseknek bajuk van a Polaris alapú kártyákkal. Ez miben nyílvánul meg?

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#270) gbors válasza LK (#269) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem igazán hozott nextgen ár / teljesítményt a 460, még 41ért sem. Meg azzal amúgy sem mész semmire, ha WQHD-ben gyorsabb a 950-nél, mert mindkét kártya játszhatatlan - játszható beállítások mellett meg inkább a 950 van előnyben, kivéve néhány új játékot.

Gondok:
- Zero core továbbra is hajlamos nem felébredni
- Sokan panaszkodnak egérmutató-gondra (engem elkerült)
- A WattMan UI gépigénye katasztrófa
- Az egész Radeon Settings app hajlamos a fagyásra
- + ld. a 470 / 480 topikban

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#271) Hamuuuu


Hamuuuu
tag

Sziasztok!
Gondolkodom egy rx 460-n, de gyártó kérdésében vacilálok?Melyik gyártó kivitelezésést érdemes megvenni?

"A fizika elsőszámú törvénye : a testek igyekeznek megőrizni nyugalmi állapotukat."

(#272) LK válasza gbors (#270) üzenetére


LK
addikt

Köszi,megnézem a másik topicot is. Azért rugózok csak a dolgokon,mert sok évre akarok kártyát venni,nem akarom elcseszni.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#273) MK VII válasza LK (#272) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Nem akarlak megsérteni, de 40 ezres kategóriában ne tervezz sok évre a VGA-val, sem a 460 esetében sem a GTX950 esetében.. Ezeket a kártyákat megveszi az ember, használja, fél-egy évig aztán cserélheti le..
Ne várd, hogy a jövő év végén illetve az az után megjelenő játékokat is szépen vigye.. Még egy Rx480 sem több évre tervezhető kártya.
Ha elfogadod, hogy évről évre mindig kisebb grafikai részletességgel kell majd játszanod a játékokkal akkor használható.
Egyébként, ha valóban picit hosszabb távra tervezel akkor a GTX950 felejtős.. Az RX460 sokkal jobban ki fogja tudni használni a jövőben a játékokban rejlő lehetőségeket. Sokkal fejlettebb funkciók és támogatás van a 460-ban..

(#271) Hamuuuu
Üdv.
Kb mindegy.. Ajánlottabb típusok a Sapphire Nitro+ és az XFX dupla ventis változata. De kb akármelyiket veheted, mert nem forrófejűek a 460-ak. Mindegyiknek a hűtése le tudja hűteni a GPU-t rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#274) LK válasza MK VII (#273) üzenetére


LK
addikt

Most döglött meg a GTX460-om. Szóval tudok kompromisszumot kötni. WOT,WOWS,SCII,Deus Ex,Mass Effect, Witcher 3 (HD/low-on) ment a mai napig, élvezhető grafikával. Nekem ez elég volt :) Hidd el,átlagfizetésből,két gyerekkel,kocsi,iskola....szóval sok évre kell terveznem. Ez van,nem sértesz meg,pontosan tudom mire futja. A végével kapcsolatban meg visszakérdeznék: szerinted véletlenül jöttem ebbe a topicba? :DDD

Sapphire nitro+ miért jobb mint a Gigabyte? Csak mert azt nem soroltad fel,és most 40k a 4 GB-os. Nem ismerem a piaci folyamatokat,lehet hogy Karácsonyra felmegy az áruk ??? Most kéne lépni. :U

(jó az aláírásod,naponta eszembe jut,hasonló tartalommal)

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#275) Hamuuuu válasza LK (#274) üzenetére


Hamuuuu
tag

Hasonló nálam is a helyzet nálam is.
Karácsonyra biztos fel fog menni. Elmúlt évben voltam én alaplap vásárlással. Karácsony előtt 26Eft volt.....karácsony után 32eFt lett.
(#273) MK VII : Köszönöm az infókat. Sapphire nitro+ lesz. Gigabytokról nem sok halottam még.

"A fizika elsőszámú törvénye : a testek igyekeznek megőrizni nyugalmi állapotukat."

(#276) MK VII válasza LK (#274) üzenetére


MK VII
veterán

Ja hát természetesen nem a pénztárcádban akartam kutakodni és a büdzséd után érdeklődni.. Csak leírtam a tényeket. Részemről is egy RX460 lesz a választás, de szerintem én tavasszal vagy nyár elején el is fogom adni.. A téli hideg napokra veszem meg a házban bezártság miatt, hogy ne unatkozzak majd.. Tavasszal meg adom el aztán irány a peca. :)
Aztán ki tudja.. Ha jól szerepel majd az újabb címekben a kártya akkor lehet, hogy tovább megtartom.
Én a Gigabyte mindenféle megoldásait kerülöm.. Nem sikerültek most annyira a hűtései.. Picit alultervezettek lettek, de gyakorlatilag az RX460-at le tudja hűteni.. Én az XFX dupla ventis 4GB-osra tettem le a voksom.
44.000.- et simán megér.

(#277) Franklin válasza MK VII (#276) üzenetére


Franklin
addikt

Jól látom, hogy ennek az XFX-nek se kell tápcsati?

(#278) AxBattler válasza Franklin (#277) üzenetére


AxBattler
félisten

De, az itthon forgalmazott példányokra kell! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#279) HódNorbi


HódNorbi
újonc

Sziasztok,
a segítségeteket, véleményeteket szeretném kérni, aki szembesült hasonló problémákkal, vagy van bármilyen megoldási ötlete, javaslata:

Tegnap szereztem be egy Sapphire RX 460 OC 2 GB-os kártyát. Minden tekintetben ez tűnt a legjobb vételnek a GTX 950 / GTX 750 TI kártyák mezőnyében, arról nem is beszélve, hogy sokkal "futureproof"-abb.

Eddig a Doom-ot tudtam letesztelni, ahol Open GL api alatt teljesen instabil volt a játék, gyakorta teljesen le is fagyott, míg Vulkannal kiegyensúlyozottan futott, de a fagyások itt sem szűntek meg. Ezt a driverfrissítés sem orvosolta teljesen. Olvastam AMD és más hardveres fórumokon, hogy mások is küzdenek hasonló gondokkal; valakinek Overwatch alatt sül be indokolatlanul, van akinek bármilyen egyéb játék alatt néhány perc, vagy jobb esetben óra játékidő után. Egyesek azzal kísérleteztek, hogy a gyári frekvenciákat 10-20%-al visszavették, ezzel némileg meghosszabbítva a fagyásmentes periódusokat, de ez sem bizonyult elégnek.
Mások a Wattman-ban állítottak vissza mindent automatikusra, valakinek ez be is vált, de nekem pl. minden automatikusan volt, tehát nem ez volt a probléma kiváltó oka.

Ma ismét bekapcsoltam a Doomot - megörülvén tegnap éjjel egy órás gondtalan, fagyásmentes játékélménynek - , de ma 2 perc után ismét besült.

Nagyon sajnálom az egészet, mert egyébként a kártya teljesítménye nekem kiváló lenne, ráadásul 2016-os architektúra, de ezzel a problémával nem tudok mit kezdeni. Nem szívesen "downgradelnék" 750 TI OC-ra, csakhogy ezt a problémát kiküszöböljem, GTX 950 pedig a legtöbb tesztben alatta teljesít, úgyhogy az kilőve...

Bármilyen ötlet?

(#280) gbors válasza HódNorbi (#279) üzenetére


gbors
nagyúr

Garancia, mihamarabb.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#281) Gainka válasza MK VII (#276) üzenetére


Gainka
őstag

Tudtam én hogy valami klónok vagyunk, kb májusban adtam el a vga-at mert úgy is annyit horgászok hogy nem lett volna rendesen idő játszani :D De viszont most eljött az idő kell egy 460. :D

(#282) PuMbA válasza gbors (#280) üzenetére


PuMbA
titán

A Sapphire kártyák sose voltak szimpatikusak, olyan alja márkának tűnik... Mindent felnyomnak csutkára aztán valahogy csak működni fog.

[ Szerkesztve ]

(#283) LK válasza gbors (#280) üzenetére


LK
addikt

Régen,amikor elindult az SSD korszak,volt olyan oldal ahol típusonként (márkánként) le volt jegyezve a meghibásodási százalék. Létezik ilyen videokártyákra is?

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#284) LK válasza LK (#283) üzenetére


LK
addikt

2015.október
•R9 270 2.83%
•3.13% R9 270X
•0.00% R7 370
•R9 280 4.62%
•2.25% R9 280X
•R9 285 3.39%
•R9 380 2.06%
•R9 290 8.71%
•8.88% R9 290x
•R9 390 3.60%
•GeForce GTX 660 0.00%
•GeForce GTX 760 1.36%
•GeForce GTX 950 0.54%
•GeForce GTX 960 1.53%
•GeForce GTX 970 2.30%
•GeForce GTX 980 1.71%
•3.53% GeForce GTX 980 Ti
•3.63% GeForce Titan X

AMD: 3.947% avg
Nvidia: 1.825% avg Ezt találtam,tényleg elgondolkodtató. Jó lenne,ha lenne frissebb.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#285) PuMbA válasza LK (#284) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom, hogy véletlen-e, de a lista alapján azok a kártyák halnak meg jobban, amelyek már szét vannak húzva és nagyon sokat fogyasztanak (200W+). Gondolom, hogy sok gépben a ház hűtése sem megfelelő és mivel felengedik a kártya hőmérsékleteket 80-90 fokig, így ott pirítódnak meg.

[ Szerkesztve ]

(#286) LK válasza PuMbA (#285) üzenetére


LK
addikt

Márka megbízhatósága vkártyák esetében táblázatot csak 2014-est találtam,ott jól állt a Giga,Rosszul a Sapphire.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#287) gbors válasza LK (#284) üzenetére


gbors
nagyúr

Igazából mindkét szám jelentéktelen szerintem. Rendes garanciával kell venni, és Interneten rendelni - ha beüt valami inkompatibilitás, akkor el tudsz állni tőle, ha pedig lerohad, akkor cseréljék.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#288) LK válasza gbors (#287) üzenetére


LK
addikt

Csak rendes garival szoktam vásárolni. Azért a listán látszik,hogy megbízhatóbbak az NV kártyák.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#289) #85552128 válasza gbors (#270) üzenetére


#85552128
törölt tag

- Az egész Radeon Settings app hajlamos a fagyásra

Ez 99% hogy a Wattman számlájára írható, gondolom ugyanúgy onnan érhető el mint az Overdrive. Ha lelehet zárni mint az OD-ot akkor nem kéne, hogy úgyis gondokat okozzon.

[ Szerkesztve ]

(#290) gbors válasza #85552128 (#289) üzenetére


gbors
nagyúr

Lehet. Én inkább kerülöm a használatát, abból baj nem lehet :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#291) HódNorbi válasza LK (#288) üzenetére


HódNorbi
újonc

Most már konkrétan ott tartunk -én és a szerzemény - , hogy 5 percet sem képes futni terhelés alatt...
Egyébként számomra az derült ki az utóbbi napok "kutatásából", hogy ez nem annyira márkafüggő, hanem sokkal inkább driveres, illetve optimalizációs hiba az AMD részéről, mert ugyanez a probléma felütötte a fejét XFX, Gigabyte, Powercolor stb. gyártók Radeonjainál, de még a komolyabb - RX 470 / 480 - modellek esetében is. Lehet, hogy a későbbiekben orvosolják a problémát, mindenesetre én azt már nem várom meg, így a bizonytalanságban őrlődve.

Részemről ennyi volt, megy vissza termékelállásival... Bezzeg régen semmi ilyen gond nem volt; emlékszem még a jó kis X800, X850-es időkre, amikor azok a kártyák lepipálták az Nvidia 6800-ait... Kár, hogy ennyit változott a helyzet azóta, sajnos nagyot fordult a kocka...

[ Szerkesztve ]

(#292) PuMbA válasza HódNorbi (#291) üzenetére


PuMbA
titán

Hány fokos a GPU-d terhelés alatt? Milyen verziójú driverrel használod? Milyen operációs rendszered van? Milyen alaplapod?

[ Szerkesztve ]

(#293) kecsawi válasza HódNorbi (#291) üzenetére


kecsawi
senior tag

Most jött ki új driver, megnézném azzal is. :R

(#294) Sdi válasza HódNorbi (#291) üzenetére


Sdi
addikt

Vidd vissza és gariztasd le, az enyém még egyszer sem okozott fagyást, pedig már használom egy ideje, valószínűleg egy hibás példányt fogtál ki.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#295) MrDerekas válasza PuMbA (#292) üzenetére


MrDerekas
addikt

Szerk!!! Félre ment. Ide szánom:

(#291) HódNorbi
Ugyanilyen kártyát nyúzok és még nem dobott ki játékból. Egyszer sem fagyott, nincs microlag, cicergés, stb... Egyetlen hibának azt találtam, hogy a Crew-ban a 4x-eres élsimításnál hibázik a grafika. Aztán eszembe jutott, hogy az előd gtx950-nél is pont ennél a beállításnál hibázott, szóval ez sem ájemdé különlegesség. Rengeteg panaszt hallottam már driver gondokról, aztán az elmúlt 7-8 évben egyet tapasztaltam mindkét oldalról. A vörösnél frissítenem kellett a drivert, a zöldnél meg visszarakni a régebbit. Mindezt mindenféle ddu meg rendszer bejegyzés trükközés nélkül. Félre ne érts, teljes mértékben elhiszem, hogy problémád van ezzel a kártyával/driverrel. Csupán értetlenkedem, mert nem tapasztalom sem ezt, sem a régebbi bajokat.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#296) AxBattler válasza HódNorbi (#291) üzenetére


AxBattler
félisten

DDU-val szedd le a telepített driver-t, nyomj egy CCleaner-es rendszertisztítást, majd telepítsd a legfrissebb Crimson-t.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#297) HódNorbi válasza PuMbA (#292) üzenetére


HódNorbi
újonc

Ezeket a kérdéseket már én is átfutottam, de nem itt hibádzott a dolog, más kártyával bár low-on, de gond nélkül ment. Egyébként 65°C volt max terhelés alatt, és a tegnap kijött driverrel is próbáltam. Viszont cserébe lesz egy XFX 460-as 4GB-os verzió. Ahhoz már több reményt fűzök.

(#298) HódNorbi válasza AxBattler (#296) üzenetére


HódNorbi
újonc

Köszi, kipucolom majd a rendszert mielőtt berakom az új karit.

(#299) AxBattler válasza HódNorbi (#298) üzenetére


AxBattler
félisten

Úgy gondoltam: még ezzel a kártyával.
De Te tudod...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#300) LK válasza AxBattler (#296) üzenetére


LK
addikt

Megkockáztatok egy Giga RX460 4 Gb-os karit. A GTX460 után kitakarítok,aztán hajrá. remélem ne bánom meg. DDU jó ötlet volt,köszi :)

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.