Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) AxBattler válasza LK (#500) üzenetére


AxBattler
félisten

Mert a gigabyte hűtése a legjobb a három közül.

Ezt mi alapján írod? Volt mindhárom a gépedben? ;)
Főleg mivel nem is teljesen igaz: valószínűleg az alacsonyabb fogyasztási keret, és az alacsonyabb órajelek (teljesítmény) miatt hűvösebb a Giga kártyája, de így is kizárólag terhelés alatt! Idle a Sapphire Nitro hűvösebb (30 vs 39 Celsius fok, Windows desktop) - gondolom a méretesebb hűtőborda miatt, álló ventik mellett.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#502) LK válasza AxBattler (#501) üzenetére


LK
addikt

Mit is szoktál írni? Olvass,én is azt teszem.Már 2x linkeltem a tesztet ;) Alacsonyabb órajelek? Hol? 8 MHz a különbség a két kártya között,és majd 8 fokkal hűvösebb. Az XFX kártyán szemmel láthatólag nagyobb és jobb a hűtés,mégis sokkal melegebb volt mint a Giga.
Egyébként meg félreértetek. Nem érdekel hogy ki milyen kártyát vesz,de már sokadszor hallom XFX tulajoktól,hogy vegyél XFX-et,a Giga nem ajánlott,de SENKI nem tudja ezt alátámasztani.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#503) PuMbA válasza AxBattler (#501) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, a Sapphire hűvösebb álló ventivel a jobb borda miatt :K

(#504) AxBattler válasza LK (#502) üzenetére


AxBattler
félisten

Legutóbb ITT nyilatkoztam ennek kapcsán, de legalább ennyire toljátok Ti is a Gigabyte-ot.
Szvsz mindháromnak van létjogosultsága (Giga, Sapphire, XFX).
Mellesleg nekem még egyikhez sem volt szerencsém...

Kár, hogy a STRIX ennyire feláras.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#505) LK válasza AxBattler (#504) üzenetére


LK
addikt

"Szvsz mindháromnak van létjogosultsága (Giga, Sapphire, XFX).
Mellesleg nekem még egyikhez sem volt szerencsém..." Erről van szó!

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#506) AxBattler válasza LK (#505) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja. Akkor viszont nem láttalak így kibukni, amikor valaki azt bizonygatta, hogy a Giga a legjobb. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#507) csabili74


csabili74
aktív tag

leirom egy centlire külön mindegyiket,ami 4 GB-s, és kihuzatom a feleségemmel egy kalapból (nics kalap) sapkából, és az lesz.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#508) Nerazim válasza csabili74 (#507) üzenetére


Nerazim
őstag

Sztem nálam is így lesz :C

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#509) MK VII válasza LK (#500) üzenetére


MK VII
veterán

Szerintem felesleges ez a hangnem..
De tudod mit? Igazad van. Megkövetem magam. Nem volt nálam másik kártya valóban, de nem kell minden kijelentés személyes támadásnak venned a Giga kártyával szemben.
Felőlem mindenki az vesz amit akar... Én úgyis csak az xfx-ről tudok nyilatkozni. Szerintem nagyin jól sikerült az xfx. Én mindenképp ajánlom.
:R

(#510) csabili74 válasza MK VII (#509) üzenetére


csabili74
aktív tag

És ezt köszönjük. :R

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#511) humilislupus válasza MK VII (#509) üzenetére


humilislupus
tag

Kezd elfogyni a türelmünk....hol vannak e tesztek? :))

(#512) MK VII válasza humilislupus (#511) üzenetére


MK VII
veterán

Most értem haza... Vacsi aztán beindulok.
Pár játékban nézem meg még egyenlőre nem is tudom mikben. Doom már fent van. Mirror's Edge Catalyst-ba még bele kell mélyülnöm. :)
Core mhz-et meg memóriát tesztelem, hogy mi a max amit bírnak.. Majd utána többet tudok mondani.
Türelem. :B

(#513) PuMbA válasza csabili74 (#507) üzenetére


PuMbA
titán

Ennél rosszabb nincs :DDD

El kell dönteni, hogy mi a fontos. Igazából két kategória van, tápcsatlakozó nélküli és amin van:

Gigabyte -> Legkevesebb fogyasztás, hő és venti fordulatszám (1000RPM), nincs tápcsatlakozó

Sapphire NITRO -> Terhelés nélkül a leghűvösebb, terhelés alatt magasabb órajel, nagyobb fogyasztás, tápcsatlakozó, tuning, hőcsöves hűtés, +1-3fps a Gigához képest
XFX -> Sapphire-hez hasonló, csak más márka
ASUS STRIX -> Sapphire-hez hasonló, csak más márka

[ Szerkesztve ]

(#514) humilislupus válasza MK VII (#512) üzenetére


humilislupus
tag

Csak vicceltem ...lelkes érdeklödésemet akartam jelezni....végr valaki aki ilyen részletességgel tud szolgálni nekünk egy konkrét kártyárol,meg a memoria használatrol, mert az már téma volt itt ....a kis pénztárcájuaknak nem mindegy... 2gb osat már 34.300 ért lehet venni ....a 4gb 40.000 el kezdödnek

(#515) Nerazim


Nerazim
őstag

Ez nem tudom volt-e már: Sapphire RX 460 vs Giga Gtx 950.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#516) Gainka


Gainka
őstag

PCX-nél hogy hogy csak 22honap gari van a NITRO-ra?

(#517) AxBattler válasza Gainka (#516) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem elírás, 24 hónap van rá mindenhol.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#518) ZBO válasza AxBattler (#517) üzenetére


ZBO
tag

Nem mindenhol! Ipon és Aqua 3 év, PcLand 2 év, változó.
Érdeklődöm, milyen hátrányt jelent, ha nincs külön tápcsatlakozó, v az, hogy csak PCI ex. x8-as foglalt is elég neki? Ezek szerényebb tudásúak?

(#519) PuMbA válasza ZBO (#518) üzenetére


PuMbA
titán

"Érdeklődöm, milyen hátrányt jelent, ha nincs külön tápcsatlakozó"

3 hozzászólást kell visszaolvasnod :) A nincs tápcsatlakozó azt jelenti, hogy "hátrányként" 1-3 fps-sel lassabb, mint a többi kártya, ami többségében érzékelhetetlen különbség, legalábbis én most is minden játékot 60 fps körül játszok és tök mindegy nekem jelenleg is, hogy 60 vagy 58 az fps szám, mert nem veszem észre. További hátrány, hogy nincs tuning, ami megint keveseket érint. Ami előny, hogy terhelés alatt a legkevésbé melegszik fel és a legkevesebbet fogyasztja, amely egyúttal valamivel kevesebb hűtési igényt jelent. Mindegyik kártya PCI-E 8x-os, szóval ez a kérdés értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#520) ZBO válasza PuMbA (#519) üzenetére


ZBO
tag

A PCX oldaláról néztem az XFX-et másolom: ,,Foglalat: PCI-E 16x 3.0"
Lehet, hogy elírás, nem néztem át az összes márkát és webshopot.
Köszi egyébként a tájékoztatót.

(#521) AxBattler válasza ZBO (#518) üzenetére


AxBattler
félisten

És tényleg: iPON, AQUA. Köszi az infót! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#522) MK VII


MK VII
veterán

PuMbA-nak igaza van... Elektronikailag tényleg csak x8-as módban tud működni a PCI-E slotban.
Mindegyik RX460 ilyen.
Pont engem is érdekelt ez a dolog és utána olvastam.. Nem értettem miért x8-at ír a GPU-Z.. Már VGA topikban is feltettem a kérdést.. Most reggelre álmodtam meg, hogy b@szhatom az x16-ot..
Tudom, szinte lepkefingnyi a különbség és inkább csúcs VGA-knál észrevehető, de engem zavar sajnos... :(((
Szerintem nem véletlenül nem részletezik a gyártói oldalakon sem, hogy "csak" x8-ban mennek..
Ha megnézitek akkor mindenhol csak az van írva, hogy PCI-Express 3.0.. Slusz.

[ Szerkesztve ]

(#523) MK VII


MK VII
veterán

Beteszem ide is.
PCI-E 3.0 x8 vs. x16
Szinte nulla a különbség..

(#524) Nerazim


Nerazim
őstag

Nem tudom lehet-e ilyet berakni ide, de az aprón 39.900 huf .ért már lehet kapni XFX -et 4Gb rammal az egyik fórumtárstól 3 év gari van ugyanúgy, mint a PCX és többi webshopnál. Hátha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#525) AxBattler válasza Nerazim (#524) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, de az aprós az Single Fan változat; DD-s aprón is 43k HUF. ;)
Szerk.: tévedtem, DD is van 40k-ért. :R

(#526) Nerazim
És milyen papírt, milyen garit ad rá?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#526) Nerazim válasza AxBattler (#525) üzenetére


Nerazim
őstag

:K Én már készítem is a bankkártyámat.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#527) csabili74


csabili74
aktív tag

Nagy a csönd, én közben rendeltem egy Gigát :) a 4 gigás verziót. Mivel kicsi a házam (coolermaster ellite 120 advance) méretben ez volt a legjobb, és bár tápról is tudnám etetni, de a többi jobban melegedett, és hát így meg ugye nagyon zsúfolt, legalább enyivel is kevesebb hő termelődik.

Szóval, ez is szempont volt.

Dee CSAK hétfőn vehetem át. Mi lesz addig? :F :Y :)) :C

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#528) MK VII válasza csabili74 (#527) üzenetére


MK VII
veterán

Gratulálok..
Majd írd ám meg a tapasztalataidat..

Mi lesz hétfőig? Nyomod IGP-vel a Szuper Máriót. :)

Szerk.:
Én meg tegnap este megállapítottam, hogy a processzorom visszafogja a VGA-t..
Visszavettem a Doom-ban a grafikát High-ra és úgy volt 60-65fps körül viszont voltak mikrolaggok és néha picit nagyobbak is.. Egyértelműen a processzor nem tud a VGA alá dolgozni...
Meg kell vennem a 4690K-t nincs mese. :)

[ Szerkesztve ]

(#529) AxBattler válasza csabili74 (#527) üzenetére


AxBattler
félisten

Emlékeim szerint abba a házba azért elfér hosszabb VGA, bár én is Sapphire HD7750-nel használtam.
Viszont mivel nincs benne kifelé fújó venti, ezért minden fok számít, reális választás volt neked a Giga. :K

(#528) MK VII
Ez várható volt.
Ajánlom egyébként LeC bazárját, nagyon megbízható, és az 1 év garis procikat nagyon jó áron adja, én is nála vásároltam be.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#530) csabili74 válasza MK VII (#528) üzenetére


csabili74
aktív tag

Annyira szerencsére nem vagyok játékos, ma munkanap, holnap meg fél nap a feleségemé (horgászni nem tudok menni, mert az autó beadta a kulcsot) és a gépben van egy gtx650 .

A tied fajta sajna tuti nem fért volna el (Mélység (mm): 238) pedig azzal szemeztem.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#531) csabili74 válasza AxBattler (#529) üzenetére


csabili74
aktív tag

A sok felgyült kábel miatt tuti hogy nem férne, majd készítek egy fényképet. A leírás szerint okéss lenne, de ahogy belaktam, nagyon tele lett.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#532) Gainka


Gainka
őstag

Én pedig úgy döntöttem nem lesz nitro, +10 ezret nem ér meg a +2 giga számomra egy átmeneti videokártyánál.
Kis sapphire jön jövöhéten. Utána én is procit nézek.. :)

(#533) MK VII válasza Gainka (#532) üzenetére


MK VII
veterán

Átmeneti kártyának jó a 2gb-os. Jól döntöttél.
Én még nem döntöttem el, hogy átmeneti vagy megmarad ezért is vettem a négyest. Viszont mint láttad, Doom-ban 3,2gb-ot szépen használta ultra beállításokon.

[ Szerkesztve ]

(#534) Gainka válasza MK VII (#533) üzenetére


Gainka
őstag

Láttam, és sok tesztet megnéztem azért, 2gb vs 4gb teszt is van. El leszek ezzel egy darabig, és miután meg lesz az i5, úgy is azon fogok zsörtölődni mi legyen az utódja. Na de ilyen "szakma" ez. :D

(#535) AxBattler válasza Gainka (#534) üzenetére


AxBattler
félisten

Ismerős. :DDD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#536) MK VII válasza Gainka (#534) üzenetére


MK VII
veterán

Tudod mi kéne még neked abba a rendszerbe? Egy SSD.
Ég és föld a vinyóval szemben. Arra raknád a játékokat, simábban futnának a játékok és gyorsabb lenne a pályák betöltése....
Szerintem még i5 előtt lépd meg au SSD-t. ;)

(#537) Gainka válasza MK VII (#536) üzenetére


Gainka
őstag

Ha tudnád most mit tettél velem. :DDD
De ám igazad van, régebben már nézegettem őket, de full megfeledkeztem róla, lehet akkor vga után egy ssd meg jo kis ház lesz soron. :))

(#538) AxBattler válasza Gainka (#537) üzenetére


AxBattler
félisten

+1 :K
Gépet én már nem raknék össze SSD nélkül.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#539) Franklin válasza AxBattler (#538) üzenetére


Franklin
addikt

Főleg, hogy 128-as SSD-t már 13e-ért adnak, 240-est meg 20e-ért.

(#540) AxBattler válasza Franklin (#539) üzenetére


AxBattler
félisten

:K Aprón még olcsóbb is!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#541) humilislupus


humilislupus
tag

Épp csak megjelentek az első tesztek az nvidia 1050ről és ez a topic már ki is halt.

[ Szerkesztve ]

(#542) MrDerekas válasza humilislupus (#541) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nincs probléma a 460-kal :) Megfelelő teljesítményt kaptak a 460 tulajok a pénzükért, nincs igazából driver gond. Legyen egy hibás frissítés és nem győzöd majd olvasni :DDD

Szerk: Elégedett 460 tulajként ;) Adatlap még nincs frissítve.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#543) Gainka válasza humilislupus (#541) üzenetére


Gainka
őstag

Kit érdekel az ezer 50 ;] csak hétvége van ilyenkor csendesebb a ph, bár soha sem értettem én pont ilyenkor vagyok aktivabb :D

AxBattler "...bejönnek, belenéznek a szemembe, és kiköhögik, hogy játékra szeretnének gépet 120-ért. Ekkor szoktam elővenni a PS4 dobozt." by RECSKA

Ez marhaság szerintem, én most a pentiummal játszok. :P

Ja és mindenki nyugodjon le a .... Lesz ssd :)) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#544) D.Orion válasza humilislupus (#541) üzenetére


D.Orion
veterán

Én várok a 1050 és Ti párosra, érdekes eredményeket mutatnak a tesztek.

(#545) Machinehead


Machinehead
csendes tag

Aki ilyen kártyát akar venni az várja meg az NVIDIA GTX 1050-et. Specifikációk szerint jobb lesz.

(#546) Gainka válasza Machinehead (#545) üzenetére


Gainka
őstag

Aki ilyen kártyát akar venni az ilyen kártyát vesz, mint én is.
Aki 1050-et akar venni az meg várja és meg veszi azt ....

Aztán ne gyertek nekem azzal hogy az nvidia jobb mert 5 %-al a 460 fölé pozicionálta, mert nyomok magamnak egy deletét PH-ról. :W :DDD

Ezt túl is tárgyaltuk.

OFF->OFF

[ Szerkesztve ]

(#547) humilislupus válasza Machinehead (#545) üzenetére


humilislupus
tag

Meg drágább...

Amugy meg csak vicceltem... nyilván azok vannak it akik 460 at vettek vagy akarnak venni...Ez most a legjobb választás ebben az árkategoriában.... 1050 meg nem tudjuk mikor lessz...mennyi lessz.... Ez is már több mint 2 honapja megjelent es mostanra konszolidálodtak az árak... Egyébként én amiatt vagyok amd párti mert az nvidia nagyon önzö és szigoruan profit orientált ezért semmit soha nem tenne ami általánosan az érdekeinket szolgálná....ha rajtuk mulik nem lenne Vulkan hanem csak directx12( es kötelezo windows10 ami scak az eleje egy utcának ahol kurvára nem számitunk csak a pénzönk....) nem lenne semmilyen kezdeményezés arra hogy a méregdrága vga akkor is dolgozzon egy picit esetleg amikor a cpu megszakad... HSA...ezek mind opensource ...bárki hasznot huzhat belole ...legfoképpen mi... nyilván ezek nem pusztán altruizmusbol születnek,de nekunk is érdekünk....

[ Szerkesztve ]

(#548) kecsawi válasza Machinehead (#545) üzenetére


kecsawi
senior tag

Én ilyen kártyát akartam venni, és meg is vettem 35000 alatt. 4k tv-n böngészés, és diablo 3 igényem esetén ez volt a legolcsóbb választás, és nem bántam meg. Eleget vártam... :C

(#549) AxBattler válasza Gainka (#543) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja és mindenki nyugodjon le a .... Lesz ssd
:C :DDD

(#547) humilislupus
Ha az Nvidia-n múlna, még mindig DX9 lenne a játékok alatt... :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#550) PuMbA válasza Machinehead (#545) üzenetére


PuMbA
titán

Jó csata lesz, mert hamarosan valószínűleg jön az RX465 :) RX480-ból keringenek példányok, amik 150W helyett 100W körül esznek, szóval be tudják kapcsolni a két letiltott CU-t 75W alatt maradva, ha így állnak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.