Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) PuMbA válasza MK VII (#700) üzenetére


PuMbA
titán

A hírek szerint lesz valami a 460 és a 470 közé, mert a 1050 Ti erős lesz a 460-nak. XFX-nél raktak ki egy érdekes kártya példányt a honlapjukra.

[ Szerkesztve ]

(#702) MK VII válasza PuMbA (#701) üzenetére


MK VII
veterán

A 470D az csak Kínában lesz kapható..
Egyébként megvan a miértje az árcsökkenésnek.
Jön a GTX1050 és 10 dollárral csökkentette az árait az AMD a 460 és 470 esetében.

(#703) D.Orion válasza MK VII (#702) üzenetére


D.Orion
veterán

Csak idő kérdése és jön a 465. Valszeg megnyirbált 470ből lesz, mert a 460as polaris nem tud többet.

(#704) solfilo válasza D.Orion (#703) üzenetére


solfilo
veterán

A Polaris 11 nyirbált, 14CU-s, szóval kihozhatják még a lehetséges 16CU-val is.
Ettől még persze jóval erősebb lenne egy tovább vágott P10. :K

solfilo

(#705) mamusz11


mamusz11
tag

Üdv!

Egy dual core g2220 sokat hagyna egy 4gb os verzióban egyenlőre ez lenne mert igp helyett barmi jobb?Egy i3 4170et szeretnék venni azzal hogy menne vagy azis kevés?

[ Szerkesztve ]

Learning never exhausts the mind!

(#706) kirisz


kirisz
tag

Sziasztok!

Milyen processzor illene ehhez a videó kártyához (pontosan a Gigabyte RX460 4GB GDDR5). Nem vagyok jártas a témában. Intel i5 haswell vagy i3 skylake processzorokat látom optimálisnak. Árban olyan 40 ezer HUF-ig, használtan is nézegetem csak nehéz megbízhatóság/érték/ár arányban jó terméket találni.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#707) PuMbA válasza mamusz11 (#705) üzenetére


PuMbA
titán

A 2 magos processzorok nem hajtják ki az RX460-at, sokat hagynak benne. Egy Core i3 már sokkal jobb :)

(#706) kirisz: i3 jó választás, i5 mindent kihajt belőle :K

[ Szerkesztve ]

(#708) Create.


Create.
addikt

Sziasztok!
Megéri megvárni szerintetek az 1050-et? Illetve 950gtx-hez képest hol van ez a kártya(olyanom volt kb fél éve és az teljesen elég volt).
I5 4570 mellé lenne, gondolom az kihajtja teljen.

[ Szerkesztve ]

(#709) _drk válasza Create. (#708) üzenetére


_drk
őstag

A sima 1050 gyengébb lesz mint a 460 vagy 950es. Az 1050Ti lesz valamivel erősebb aminél jobb a 470. Mindkét esetben drágább lesz a geforce valőszinűleg. 1-2 hónapig még biztos túl árazott is lesz.

(#710) PuMbA válasza _drk (#709) üzenetére


PuMbA
titán

A sima 1050 is gyorsabb lesz, még az AMD hivatalos marketing anyaga szerint is: [link] :) Ezért csökkentett árat az AMD, ugyanis igaz, hogy az 1050 ugyanannyi feldolgozóval van ellátva, mint a 750Ti, de az órajele sokkal magasabb és így ezzel győz. Szóval az AMD megint hagyott egy lyukat az NVIDIA-nak ajándékba.

(#708) Create.: Meg kell várni a teszteket :)

[ Szerkesztve ]

(#711) dragon71


dragon71
újonc

Sapphire RX460 2GB (11257-00-20G) nagyon jó csak nálam egy hiba van amit nem tudok, hogy kártya hiba vagy gépemmel van gond.
Játék közben mintha nem találna jelet a monitor és váltogatja a kimeneteket.
Közben lerak a tálcára, majd vissza a játékba.
Már minden drivert kipróbáltam szinte.
A windows telepítés friss.

(#712) Gyuri27 válasza MK VII (#700) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ugyanitt giga 4 gigás 40 pénz. :K

Mi lehet az a proci ami ezeket még (már) kihajtja vajon?

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#713) PuMbA válasza Gyuri27 (#712) üzenetére


PuMbA
titán

Komoly? Csak 6-8 hozzászólást kell visszaolvasnod :DDD

[ Szerkesztve ]

(#714) csabili74


csabili74
aktív tag

Skacok, valaki segítsen. Az alaplapi Intel Graphics 4600 at le kell tiltani, vagy hagyjam az RX460 al együtt, és ők majd eldöntik mit használnak?

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#715) AtiGef


AtiGef
senior tag

Kipróbáltam BF1-et a kártyával.
Sajnos nem volt egyszerű a dolgom, sokat bajlódtam mire sikerült belőni. Érdekes jelenség, hogy a GPU használat folyamatosan leesett 0%-ra és érezhetően skálázza vissza magát :U A mag órajelét teljes terhelés mellett visszavette akár 800Mhz-re is :F A ventilátor fordulatát jóval meg kellett emelnem, hogy ez a jelenség ne legyen. (GPU-t maximum 56C-ig engedem, mert utánna 60C körűl jön a droppolás) Nagyon szigorúnak érzem ezt a védelmet, mert így van hangja rendesen. Persze lehet elsiklok valamin és simán be lehetne lőni.

BF1 így élvezhetően fut.
Grafika:
Full HD
élszűrés High
Médium és High keveréken a többi beállítás így 42-60 FPS között ingadozik.
:R

(#716) PuMbA válasza AtiGef (#715) üzenetére


PuMbA
titán

Ez nem normális működés :) Tápcsatlakozót rádugtad a kártyára? Van elegendő hűtés a házban? Tápegységed milyen?

[ Szerkesztve ]

(#717) AtiGef válasza PuMbA (#716) üzenetére


AtiGef
senior tag

Gigabyte táp csati nélküli verzió.
Táp: Xilenc Performance A 630W
Sajnos a ház nem annyira jól szellőző, de terheletlen állapotban 40 fok alatt van a kártya álló ventivel.

(#718) Lifer092 válasza csabili74 (#714) üzenetére


Lifer092
senior tag

Mindenképp tiltsd le, és elsődleges a PCI-E legyen. Az Intel ilyenkor már teljesen felesleges, és csak a fizikai memóriát "eszi" feleslegesen. :)

(#719) PuMbA válasza AtiGef (#717) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen operációs rendszered van? Milyen driverrel?

[ Szerkesztve ]

(#720) AtiGef válasza PuMbA (#719) üzenetére


AtiGef
senior tag

Win 10 Home 64bit,
driver: 16.10.2
de most látom van egy opció [link]
amit kikapcsolva lehet megoldást jelentene.
Fogyasztása a kártyának engem speciel annyira nem érint :)

[ Szerkesztve ]

(#721) MK VII válasza Gyuri27 (#712) üzenetére


MK VII
veterán

Egy magasabb frekvenciás i3 már bőven kihajtja.. 3,6-3,8ghz-es környéki..
i5 akkor kell mellé ha online játszik az ember. De akkor sem azért, mert a kártyát nem tudja kihajtani egy i3-as proci, hanem, mert a proci fogy el a játékban. :)
Néztem nagyon sok videót, több procival tesztelve az RX460-at. Egy i5 és egy pentium között fps-ben 5-6 fps különbség van átlagban bizonyos játékokban..
Offline játszani még egy Pentium is bőven megfelel mellé..
Nem egy erőgép ez a kártya 896 shaderrel, nem kell neki túl erős proci.

[ Szerkesztve ]

(#722) PuMbA válasza MK VII (#721) üzenetére


PuMbA
titán

"Offline játszani még egy Pentium is bőven megfelel mellé.."

Sok az olyan játék, ami offline sem indul el egy Pentiumon, mert nem 4 szálas és a jövőben csak ilyen játékok fognak jönni :) Az fps sem annyira mérvadó, ami számít a mikrolaggok és a minimum fps-ek, ahol a két magos Pentium tesztek szerint nem áll olyan jól.

[ Szerkesztve ]

(#723) MK VII válasza PuMbA (#722) üzenetére


MK VII
veterán

Tényleg mindenféle vita nélkül, de miért vagy ennyire szkeptikus a Pentiummal szemben?
Valami fura megmagyarázhatatlan dolog miatt minden játékkal tudok játszani a kétmagos procimmal.
Igen igaz! Egyre jobban igénylik a többszálas procikat a játékok.. Ezzel tisztában vagyok. Ettől még használható teljes mértékben offline egy Pentium egy hasonló teljesítményű kártyával mint a 460.

Nézd..
Idézni tudom csak magamat..
Itt milyen eredményeket hozott a Pentiummal a kártya? Ezeket ugye én mértem. Saját gép. Pentium + RX460 4GB.

i5-6500-al ugyan olyan beállítások mellett..

Tehát.. Nem, hogy alapon, de tuningolva is meghajtja a Pentium ezt a kártyát, hisz látszik is a különbség.
Sőt továbbmegyek.. Az én 4,5ghz-re húzott Pentiumom az alap i5-6500 3,2ghz-es frekvenciája mellett itt-ott még több fps-t kihozott a kártyából.
Ergo a magasabb mhz mindenképp fontos.. Ennek a kártyának offline, kettőnél több mag nem sokat oszt vagy szoroz.. Esetleg annyit amit írtál, hogy vannak és lesznek olyan játékok amik már el sem indulnak kétmagos procin.. Ugye ilyen a FarCry4 aztán a Shadow Warriror 2. És stb-stb.

(#724) PuMbA válasza MK VII (#723) üzenetére


PuMbA
titán

Szüleimnek van ilyen Pentium. Jó proci, de játékra egy 4 szálas minimum szerintem. GTA V vagy Witcher 3 nem megy jól 2 magon, akárhogy is nézzük, mert leesik az fps, későn töltenek be a textúrák stb. és ezek voltak a legnépszerűbb játékok tavaly és tavaly előtt.

A Tomb Raider például le van mérve, hogy csak 1 magot használ valójában, szóval az bármilyen processzoron jól megy :) Ha persze úgy választjuk a játékokat, hogy tudjuk, hogy jól megy Pentiummal, akkor el lehet vele játszani, de ha tényleg minden játékra veszünk processzort, akkor már nem jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#725) MK VII válasza PuMbA (#724) üzenetére


MK VII
veterán

Witcher3 valóban eszi a procit.. Az nem fekszik neki..
Na.. Tomb Raiderről nem tudtam, hogy egyszálas játék.. Viszont így elég gagyi.. :)

Ha persze úgy választjuk a játékokat, hogy tudjuk, hogy jól megy Pentiummal, akkor el lehet vele játszani, de ha tényleg minden játékra veszünk processzort, akkor már nem jó választás.
Nem véletlen akarom én sem lecserélni a processzorom legalább egy i5-re.
De aki kis pénzből akar játékos gépet annak elfogadható a penya is ez mellé a kártya mellé, mert sokkal többet egy i3 vagy i5 sem hoz ki belőle. :)

[ Szerkesztve ]

(#726) AxBattler válasza PuMbA (#724) üzenetére


AxBattler
félisten

TR tuti? A második résznél elég szépen látszódik a több mag előnye, nem csak alacsony felbontáson, de 1080p-n is.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#727) MK VII válasza AxBattler (#726) üzenetére


MK VII
veterán

Akkor ebből viszont valóban az jön le, hogy az RX460-ból a Pentium is kipréseli amit ki lehet.. :K

(#728) AxBattler válasza MK VII (#727) üzenetére


AxBattler
félisten

Mivel az RX460 a Rise-ból átl. 28fps-t tudott kipréselni 1080p/max-on, ezért igen. Azonban én i3 alá nem adnám ma már semmilyen játék alatt, aprón jó áron vehető, 1 év garral. Annyit megér.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#729) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv! Tegnap felraktam a win 8.1 -et. Ma reggel bekapcsoltam a gépet és vízszintes, vékony csíkok az egész monitoron (mögötte látszott a kurzor meg az asztal), újraindítás és utána meg jó. Mitől lehet? Vga vagy driver (legújabb crimson) vagy monitor (nem mai darab) ?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#730) Nerazim válasza Nerazim (#729) üzenetére


Nerazim
őstag

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#731) csenor


csenor
senior tag

Gondolkozom, hogy 2 vagy 4 GB verziót vegyek, de mondom megvárom az 1050-t.
De ez egy vicc. Ennyi pénzért senki nem vesz, az RX470-el szembe 1050-t. :U

(#732) DopeBob válasza csenor (#731) üzenetére


DopeBob
addikt

Én ma untam meg ugyan ezt a jaj még egy kicsit hozzáteszek és de jó lesz játékot, megrendelmte a Nitro 4Gb-os RX460-t, már régóta szemezünk.

1050 Ti 60 felett, de a 40 is már nagyon a határ, amennyit játszom, ez is sok, szóval nekem bővel elég lesz :K

MZ/X

(#733) MK VII válasza csenor (#731) üzenetére


MK VII
veterán

Rosszul jött le neked a 1050 cikk.
Nem a 1050-nel szembe van a 470 hanem a 1050Ti-vel szemben, illetve ahhoz közel. 1050 teszt még nincs, de majd az lesz a 460-nal szembeni alternatíva hisz árban is ehhez hasonló, sőt talán még olcsóbb is lesz...

[ Szerkesztve ]

(#734) csenor válasza MK VII (#733) üzenetére


csenor
senior tag

Szerintem a sima és a 460-s között is ugyanaz lesz csak egy ligával lejjebb.
Drágább lesz és gyengébb.

(#735) Gyuri27 válasza MK VII (#733) üzenetére


Gyuri27
félisten

A sima 1050 valamivel jobb lesz (10% alatt a difi szerintem, dx11). [link], [link], [link] itt látszik napnál világosabban, hogy dx12, vulkán alatt a ti alig gyorsabb. Azaz a sima 1050 biztos nem lesz gyorsabb dx12 alatt. Lehet tehát agyalni kinek mire kell a vga. De aki 1-2 évbe min gondolkozik az 460-t fog venni.
Az árak érdekesek lesznek. De szerintem a 460 ára még mérséklődni fog. A 4 gigás már most is 40k. Az 1050 ára meg sokára vagy egyáltalán nem lesz 40 alatt szerintem.
Az amd még kurtithat 10 buznyákot az áron (mint tette most).

Amd - Radeon - Ryzen

(#736) AxBattler válasza Gyuri27 (#735) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, a 1050 jó árban fog jönni, de kár, hogy csak 2GB memóriával.

Sajnos most a 4GB-os RX460 ára kicsit megugrott. A $10-os árcsökkentés $100-ra meg csak a 2GB-os változatot fogja érinteni, a 4GB-os ára változatlan marad. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#737) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

A Sapphire HD 7850 2G kártyát szeretném lecserélni egy Radeon Rx460 Nitro 4G-re. Kicsit várjak még esetleg 1050-re? Jövőre g3220 CPU-t majd cserélem,gondolom kevés lesz neki.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#738) AxBattler válasza Pokesz007 (#737) üzenetére


AxBattler
félisten

40k körül szerintem jó vétel, és a $10-os árcsökkentés sajnos csak a 2GB-os modellt érinti, szóval nem hinném, hogy a közeljövőben esne az ára.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#739) solfilo válasza Pokesz007 (#737) üzenetére


solfilo
veterán

Miért akarod cserélni a HD7850-et? Teljesítményben nem lenne túl nagy előre lépés szerintem. Tán még a GTX 1050-el sem.
1050Ti, vagy a még erősebb RX 470 már jóval nagyobb ugrás lenne, de kellene alájuk min egy i5. Tán a mostani VGA-t sem hajtja ki teljesen a Pentium.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#740) Pokesz007 válasza AxBattler (#738) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Meglátom akkor :)

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#741) Pokesz007 válasza solfilo (#739) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Lejárt a garancia rajta,félek,hogy behal. Pár ismerősnek beadta az unalmast. Igaz nincs vele gondom. Halk és nem melegszik max 50fok. Gondolod nem lenne? Tudsz esetleg bizonyítékkal szolgálni? :)

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#742) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Természetesen nekem számít a fogyasztás is :) Ne szívja le nekem a tápomat + villanyórát:) (Corsair 450W VS450)

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#743) solfilo válasza Pokesz007 (#741) üzenetére


solfilo
veterán

Azért kérdeztem, miért akarod lecserélni, mert nem írtad, hogy mi az oka. Így már értem a dolgot.

Ez esetben szerintem ne gondolkozz és vegyél egy RX 460 4GB-ot, senkinek sincs bizonyítéka rá, hogy a következő 1-2 hónapban nem hal be a HD7850-ed, míg normalizálódik a GTX 1050 ára.
A procicserét is ejtsd majd meg jövőre akkor, elvileg javulni fog a kártya teljesítménye. :K

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#744) Pokesz007 válasza solfilo (#743) üzenetére


Pokesz007
senior tag

:R

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#745) Vadernagyúr


Vadernagyúr
senior tag

Szeretném lecserélni az 5770-em,egy ilyen RX460 kártyára. Szerintetek jó kártya,vagy mást ajánlanátok esetleg?:)

PSN: joskovagyok199

(#746) MK VII válasza Vadernagyúr (#745) üzenetére


MK VII
veterán

Kevés infót adtál meg a kártyacseréről ezért nem kijelenthető, hogy számodra pont egy ilyen kártya lenne a megfelelő.. A maga nemében jó kártya, jó áron.

Milyen környezetbe kerülne a VGA?
Mik az igényeid?
FullHD felbontáson akarsz játszani? Milyen játékokkal?

Picit több infót adj és megmondjuk, hogy jó kártya-e neked az RX460.

Személyes tapasztalatom, hogy kompromisszumokkal ez egy teljesen használható kártya a mai játékokra.
Egyáltalán nem bántam meg, hogy megvettem. Igaz még nagyon nem használtam ki, mert játszani nincs sok időm, de a téli hónapokra egy bögre tea mellett nem fogok unatkozni, ha játszani támad kedvem. :)

(#747) Vadernagyúr válasza MK VII (#746) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Igazad van :)

AMD FX 6350
8GB RAM DDR3
Sapphire HD 5770 1GB (Ezt szeretném cserélni)

1920x1080-ba szeretnék játszani,de nem tudom,hogy milyen beállitásokon futnának rajta a játékok,mert a mostani kártyámon is elmennek medium-high között,szóval ha 5-10 fps lenne a különbség,akkor bele se vágok a cserébe:)

PSN: joskovagyok199

(#748) MK VII válasza Vadernagyúr (#747) üzenetére


MK VII
veterán

Bőven észre fogod venni a váltást.
Doom Ultra grafikai beállításokkal fullHD-ban nekem konkrétan 35-45fps.
Régebbi játékokban is előrelépés lesz az 5770-nel szemben. Már eleve a memória többlet sokat fog dobni a grafikai élményen, mert magasabb szintet is be tudsz állítani... Ha van rá pénzed és hosszabb távra tervezel akkor mindenképp 4GB-os verziót vegyél. :K

Szerk.:
Abba a konfigba pont elég is lenne a kártya, teljesítményre.

[ Szerkesztve ]

(#749) Vadernagyúr válasza MK VII (#748) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Hát,ha tényleg igy fut a Doom,akkor nem lehet egy rossz kártya :) Köszi az infót :)

PSN: joskovagyok199

(#750) MK VII válasza Vadernagyúr (#749) üzenetére


MK VII
veterán

[link]
Vulkan módot bekapcsolva 60fps körül tud ez a kis kártya. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.