Hirdetés

2018. október 17., szerda

Gyorskeresés

(#1) gtamate2

gtamate2
(PH! kedvence)

A tegnapi napon startolt hivatalosan a Radeon RX 460 típusjelzésű VGA-ról, Ahogy korábban már utaltunk rá, ebből a modellből sem lesz klasszikus referenciakártya, így mindegyik megoldás saját tervezésű, ráadásul ezek között igen eltérő konstrukciók is találhatók. Forrás: PH

GPU kódneve Polaris 11
Architektúra GCN4
Shader részelemek száma 896
Textúrázók száma 56
Memória típusa GDDR5
Memóriabusz 128 bit
VRAM kapacitása 2 GB
Órajel (BOOST / Alap) 1200 / 1090 MHz
Memória órajel (MHZ) 1750
Maximális teljesítmény 2.2 TFLOPS
Listaár (dollár) 109

AMD RX 460 oldala
PH specifikációk

Pclab RX 460 teszt

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#3) Franklin

Franklin
(PH! addikt)

(#4) core i7 válasza Franklin (#3) üzenetére

core i7
(PH! addikt)

Második fecske?

A Videókártya manapszág drágaszág

(#5) core i7

core i7
(PH! addikt)

Jó hamar befulladt a topik :DDD

A Videókártya manapszág drágaszág

(#6) Franklin válasza core i7 (#5) üzenetére

Franklin
(PH! addikt)

Várjuk, hogy olcsóbb legyen :) ha majd megvesszük, akkor írunk róla :)

(#7) mcs válasza Franklin (#6) üzenetére

mcs
(PH! kedvence)

Ha lemegy 45 ezerre, és javítanak a későbbi driverek ezen az ingázó teljesítményen, akkor jó vétel lesz.

(#8) solfilo

solfilo
(PH! kedvence)

ASUS RX 460 Strix OC - TPU teszt (még mindig DX11-ben mérik a Hitman-t :W, és csak a Tomb Raider az egyetlen DX12-es cím a tesztben, Vulcan továbbra sincs)

Kb GTX 950 szintet tud náluk.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#9) gtamate2 válasza solfilo (#8) üzenetére

gtamate2
(PH! kedvence)

Az ára már kezd egész jó lenni. [link]

*Sn0w

(#10) Bandi292

Bandi292
(újonc)

Akinek van rx460 kari az írjón róla egy pár sort .Arra lenék kíváncsi hogy a ventilátor mi kór kapcsol be, Full hd vagy 4k videó lejátszásnál? Ha megveszem ezt akkor elvileg nem fogja gyilkolni a processzort HEVC 4k videók.

(#12) kisza25 válasza core i7 (#5) üzenetére

kisza25
(PH! félisten)

az a baj, hogy nem lehet kapni addig mit írjon róla az ember:P amúgy rx 470 már van 71eFt-ért akkor az már jobban megéri
gtamate2: 38-40eFt na az már kellemesebb :K

[ Szerkesztve ]

(#13) kisza25 válasza fules:)) (#11) üzenetére

kisza25
(PH! félisten)

ahogy nézem gtx 950-et hozza, hitman dx12 alatt 1,5x gyorsabb nála, rx 470 meg kb rádupláz 460-ra, szerintem, ha annak lemegy az ára akkor az lesz nálam a nyerő, mert gtx 950-ről erre nincs értelme váltani :)

(#14) mcs válasza kisza25 (#13) üzenetére

mcs
(PH! kedvence)

Furcsa, hogy ahány teszt, annyiféle eredmény DX12 alatt. Hol el tud húzni jobban a 950től ugyanabban a játékban, hol nem, vagy akár alul is marad, mint például itt, ha már szóba jött a Hitman: [link]

[ Szerkesztve ]

(#15) kisza25 válasza mcs (#14) üzenetére

kisza25
(PH! félisten)

mindegy, gtx 950-ről csak 1050/470-re van értelme váltanom erre biztos nem :N

(#16) Televan

Televan
(PH! kedvence)

Azért már szállingóznak a RX460 kártyák is. :)

Egy - két kérdés,amit nem tudok eldönteni.Egy PhenomII X4 955 mellé mehet egy 2GB kártya?Vagy a kártya csere mellé,cseréljem a procit is egy FX6300 -ra? Főleg Fifa és Forma1 menne,A 7770 1GB -os kártya már harmat gyenge 1080P -ben. Vagy inkább maradjak az eredeti terv mellett ami egy PS4 lenne.

Na látja ezt szeretem magában,hogy nem szopogat,a kemény nyalókát is úgy harapja ketté mint a pillecukrot!

(#17) gtamate2 válasza Televan (#16) üzenetére

gtamate2
(PH! kedvence)

Szvsz mehet a Phenom mellé.

*Sn0w

(#18) gbors

gbors
(PH! nagyúr)

Látott valaki olyan tesztet, ahol 4GB-os extra tápcsatlakozó nélküli kártyát tesztelnek, ill. 2GB-os tápcsatlakozóst?

"You want I should pull the head off of him? I could make it look like an accident."

(#19) D.Orion válasza gbors (#18) üzenetére

D.Orion
(PH! kedvence)

Van olyan 4GB-os modell amin nincs tápcsatlakozó? Gyártói weboldalak ebből a szempontból elég hiányosak.

Döp Döp Döp Dödödöpdöpdöp Dö Döp Döp Döp Dödödöpdöpdöp

(#20) varmi2

varmi2
(PH! kedvence)

HD 6870-ről érdemes erre váltani? Kb mennyivel gyorsabb?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#21) gbors válasza D.Orion (#19) üzenetére

gbors
(PH! nagyúr)

Gigán elvileg nincs.

"You want I should pull the head off of him? I could make it look like an accident."

(#22) solfilo válasza varmi2 (#20) üzenetére

solfilo
(PH! kedvence)

Szerintem érdemes lehet, érezhetően gyorsabb kell legyen. A HD6870-et elvileg már egy HD7770 is eléri, pH teszt szerint legalább is.

innen

solfilo

(#23) varmi2 válasza solfilo (#22) üzenetére

varmi2
(PH! kedvence)

896 vs 1120 számoló egység, és még is a kisebb jobb :) Lehet benevezek egy ilyen vga-ra.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#24) D.Orion válasza solfilo (#22) üzenetére

D.Orion
(PH! kedvence)

Ezt így nem erősíteném meg, mert hosszú ideig winyóra megegyező gépünk volt öcsémmel. Nekem HD6850-el, neki HD7770-el és még így sem volt mindig gyorsabb a gépe.

Az RX460 750ti felett és kb. 950szintjén teljesít. Mindenképpen erősebb a HD6870nél vagy 30-40% százalékkal(most kissé a hasamra ütöttem).
Amiről nem váltanék RX460ra az a HD7870 és leszármazottjai.

(#25) PuMbA válasza gbors (#21) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

Gyakorlatilag se és a hűtés tesztek alapján a leghalkabb, szóval a Giga tűnik eddig a legjobb vételnek :) A Sapphire NITRO 20W-tal többet fogyaszt, de alig gyorsabb és hangosabb is, ASUS se valami nagy szám a tápcsatlakozó miatt.

[ Szerkesztve ]

(#26) D.Orion válasza PuMbA (#25) üzenetére

D.Orion
(PH! kedvence)

Most nézegetem és úgy látom az MSI-n sincs 6pin-es csati.

(#27) solfilo válasza D.Orion (#24) üzenetére

solfilo
(PH! kedvence)

Nincs vele tapasztalatom, ezért írtam, hogy pH teszt szerint. Gondolom erősen játékfüggő a dolog. :)
HD7870-et persze nem éri meg lecserélni, kb ezt a szintet hozza max az RX 460, de több játékban alatta.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#28) gbors válasza PuMbA (#25) üzenetére

gbors
(PH! nagyúr)

Hol derül ki, hogy alig gyorsabb? Én arra gyanakszom, hogy a tápcsati a power limit miatt 6-8% extra sebességet jelent (4GB esetén talán még többet is), ennek az igazolásához / cáfolásához kellene teszt.

(#29) PuMbA válasza gbors (#28) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

Itt :) A Gigabyte 1115 és 1212 között váltja az órajelet, míg a NITRO végig 1250 MHz-en van :) Annyit tudok, hogy a CS:GO-ban pedig ugyanannyi fps-t ad egy 4GB-os Gigabyte, mint itt a tesztekben a 2GB-os, ugyanis ismerősömnek 4GB-os Giga-ja van :)

[ Szerkesztve ]

(#30) gbors válasza PuMbA (#29) üzenetére

gbors
(PH! nagyúr)

Az jó, mert nekem is innen jön a 6-8% :)

(#31) PuMbA válasza gbors (#30) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

Igen, de 20%-kal fogyaszt többet a NITRO, szóval kicsit sincs arányban a dolog :) A Gigabyte maradt a legjobb teljesítmény / fogyasztást adó órajeleknél.

[ Szerkesztve ]

(#32) gbors válasza PuMbA (#31) üzenetére

gbors
(PH! nagyúr)

Ezt nem vitatom, de én most nem erre vagyok kíváncsi :) Szeretném elkülöníteni, hogy a Giga 2GB és a Sapphire 4GB közötti erőteljes sebességkülönbség mekkora része van a csatlakozó, és mekkora része a +2GB RAM miatt.

(#33) PuMbA válasza gbors (#32) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

Ez tényleg nehéz feladat, hiszen a Giga 2GB és a Sapphire 4GB után hirtelen elfogytak a tesztek :)

[ Szerkesztve ]

(#34) AxBattler

AxBattler
(PH! félisten)

Jé, nyílt külön topikja? Na, majd jövök/olvasok. :)

"Cable management is for the weak!"

(#35) MK VII

MK VII
(PH! nagyúr)

Nem tudom mennyire jó vagy nem jó ár, de beteszem hátha valakinek érdekes lehet.
Gigabyte RX460 2GB

[ Szerkesztve ]

(#36) PuMbA válasza MK VII (#35) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

A 4GB-os verzió 43k-s ára nagyjából semmissé teszi a 2GB-os verziót :) GTA V-ben nagyon magas textúrákkal FullHD-ban vége van a 2GB RAM-nak és a jövőbeni játékokkal még inkább ez lesz a helyzet :)

[ Szerkesztve ]

(#37) MK VII válasza PuMbA (#36) üzenetére

MK VII
(PH! nagyúr)

Igen ez tiszta.. Én nem szoktam árakat nézni, csak jött egy hírlevél és gondoltam ideteszem, hátha..
De teljesen egyetértek veled..

(#38) bakosadams

bakosadams
(újonc)

Sziasztok! Tulajdonosa lettem egy XFX RX460 DD 4gb karinak. Szerintem a legjobb ár értékű kártya jelenleg. A hőcsöves hűtés igényes és nagyon csendes ami több tesztelő véleménye szerint a leghalkabbak között szerepel. Valaki kérdezte hogy leallnak e a ventillátorok idle állapotban, jelentem igen. A csendesebb és komolyabb hűtés, illetve a tapcsati megléte is megéri a felarat. Aki a vásárláson töri a fejet rendelje nyugodtan. Giga gtx750ti black edition-t váltott és nagyon meg vagyok elégedve vele.

(#39) Trailblazer

Trailblazer
(őstag)

Jövök én is hétfőn egy ilyen karesszal, ha minden igaz. Na persze óvatos duhajként 2 gigással, a magam játszási igényeihez megfelel, és a GTA V-öt sem tolom ultrán. (Amúgy is elfogyna a gpu-erő is olyan beállításon.)

[ Szerkesztve ]

Ellentétben a manapság ragályként terjedő pongyola igénytelenséggel, a magyar nyelv szabályai szerint az igekötős szavakat egybe KELL írni!

(#40) MK VII válasza Trailblazer (#39) üzenetére

MK VII
(PH! nagyúr)

Na.. Irányt váltottál? :)

(#41) gtamate2

gtamate2
(PH! kedvence)

Akkor pöröghet is a tesztelés. az ingyenes Heaven benchmarkkal (vagy a Valleyval)
Mellette pedig fusson valami monitorozó progi pl. a gpu tweak.

És jöhetnek a screenshotok :)

(#39) aero2zero: Biztos hogy megelégszel a 2 gigással? Alig párezer ft-tal többért ott a 4 gigás ami majd 15%-kal erősebb.

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#42) Trailblazer válasza MK VII (#40) üzenetére

Trailblazer
(őstag)

Azt. Nem találtam értelmes 750Ti-t, és átgondoltam, hogy valami modernebb kéne. Valamint szereztem még némi pénzmagot.

(#41) gtamate2: Biztos. Ennyit perpill nem tudok, és nem is óhajtok vga-ra költeni. Na és overkill.

[ Szerkesztve ]

Ellentétben a manapság ragályként terjedő pongyola igénytelenséggel, a magyar nyelv szabályai szerint az igekötős szavakat egybe KELL írni!

(#43) AxBattler válasza Trailblazer (#42) üzenetére

AxBattler
(PH! félisten)

GTA5-re nem overkill a 4GB.

"Cable management is for the weak!"

(#44) Trailblazer válasza AxBattler (#43) üzenetére

Trailblazer
(őstag)

GTA5-öt már kipörgettem egyébként is, akkor még GTX 960-nal.

(#45) fules:))

fules:))
(őstag)

(#46) gbors

gbors
(PH! nagyúr)

Első benyomások: XFX RX 460 4GB Double Dissipation

Míg az AMD az RX 470-et és az RX 480-at nagyon szimpatikusan árazta, itthon egyelőre ennek sok jelét nem látni - ezzel szemben a kissé bumfordi módon pozícionált RX 460 hellyel-közzel kapható normális árakon Magyarországon is. Alapvetően 36-37e FT-ért a 2GB-os alapváltozat már egészen jó vétel lenne még 2 év garanciával is, ezért amikor nem egészen 10e FT-tal drágábban felbukkant az XFX kártyája 4GB-tal, extra tápcsatival, egy egészen combos hűtéssel és 3 év garanciával, akkor beütött a "na ezt most már bevállaljuk" effektus :)

A fizikai benyomások teljesen jók - masszív, jól összerakott terméket adott ki az XFX, a kategóriához képest meglepően erőteljes hűtéssel. Ennek eredményeként a hőmérsékletet 70 fok alatt tartja, bár az is tény, hogy valamivel így hangosabb, mint a korábbi nVidia kártyáim. De egyáltalán nem zavaró.
Idle-ben a kor divatjának megfelelően kikapcsolja a ventillátorokat, és a Sapphire kapcsán emlegetett ki/be kapcsolgatással sem találkoztam eddig.

Furcsa az nVidia után, hogy a core órajelet idle állapotban a legkisebb aktivitásra is mozgatja, és ez mozgatja az idle fogyasztást is. Viszont a tesztoldalak által mért 950 körüli értékek akkor jelentkeznek, amikor az órajel fent van, amikor tényleg semmit nem csinál a gép, akkor dícséretesen alacsony a fogyasztás.

A sebesség izgalmas kérdés. Én jellemzően nem az aktuálisan legújabb játékokkal játszom, és voltak fenntartásaim, hogy fog szerepelni a 16 ROP-os kártya mondjuk egy Crysis 3-ban. Ezek többnyire be is jöttek, a kemény 10MHz-es overclockkal ellátott XFX 460 a régebbi game-ekben jelentősen lassabb a 950-nél, és a 660-at sem tudja maga mögé utasítani. Viszont ahogy közeledünk a jelenhez, úgy lesz egyre jobb a 460. A 470-nél ez a tendencia nem lenne gond, itt viszont erősen határesetes a dolog.

Érdeklődve vártam, vannak-e továbbra kellemetlen szoftveres mellékhatások, amik anno a HD7770-es eladására késztettek. Jelentem, vannak, bár egyelőre a jobbik fajtával találkoztam - azzal, ami a folyamatos használatra nem nyomja rá a bélyegét. Egyrészt a Radeon Software névre keresztelt utility-csomag nem egy ultrastabil, kapkodós valami, fagyott is, meg a WattMan monitorozás néha beleharap a CPU-ba, úgyhogy FPS-mérés közben nem igazán ideális. A másik bajom, ami miatt duzzogok még egy kicsit, hogy nem indult el a Doom Vulkan verziója - egy óráig szarakodtam, amíg kiderítettem, hogy a driver install nem rakta fel az egyik szükséges Vulkan registry kulcsot. Ezt, őszintén szólva, nem nagyon értem, hogyan sikerült elkövetni.

Összességében tetszik a kártya, tartós használati gondot nem látok vele. A sebessége kicsit kevés, de miután a 660-at kb. hozza, 4GB memória van rajta, és várhatóan a következőkben kijövő játékok jobban fogják szeretni, valószínűleg maradni fog.

[ Szerkesztve ]

(#47) Trailblazer válasza Trailblazer (#39) üzenetére

Trailblazer
(őstag)

Mégse jövök 460-nal, lett helyette megint GTX 960 egyelőre. Azért "spectator" üzemmódban maradok tisztelettel. :)

(#48) sakal83

sakal83
(őstag)

(#49) miresz válasza sakal83 (#48) üzenetére

miresz
(PH! kedvence)

Eza teszt ~ egyenlő a nullával.

(#50) solfilo válasza gbors (#46) üzenetére

solfilo
(PH! kedvence)

Köszi a beszámolót!

Egy kérdés: szerinted mennyit segíthetne az RX 460-nak a +2CU? Tippre már így jön az RX 465, erre pályáznék majd kb fél év múlva. Mondjuk IGP-hez képest űrtechnika lesz biztos. :DDD

solfilo

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.