Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) AxBattler válasza smc (#1400) üzenetére


AxBattler
félisten

Mondjuk az ára.... :U
Hard-swap

Ennyiért inkább veszek egy dobozos Arctic Accelero Mono Plus-t.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1402) smc


smc
addikt

De itt garis esetről van szó. :D
És egy MSI-hez mennyi egy ventilátor? Vagy egy Gigabyte-hoz?

Ez viszont állati jól néz ki. :D

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1403) AxBattler válasza smc (#1402) üzenetére


AxBattler
félisten

Gariztatásnál szerintem ugyanúgy el kell küldeni az egész VGA-t, dobozostul, nem elég csak a ventit.
Egyébként hogyan tesztelnék a szervizben?

Slim kiadások soha nem vonzottak, hangosabb légkavarót gyanítok, idle ventistop nélkül.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1404) hegegabi80 válasza smc (#1400) üzenetére


hegegabi80
addikt

Na ez jó kis mese volt. :DD
Kiegészíteném azzal, hogy amíg zajlik a Giga gariztatás, addig iGP-vel tolom a játékot, és amíg betölti a pályát vagy tovább lépek stb. megiszok vagy 3 martinit.

Én mondjuk pl lehet akkor inkább vennék rá külön egy másik vga hűtést.

(#1405) Visormail válasza Franklin (#1392) üzenetére


Visormail
addikt

Ahogy elindult az első pálya, azonnal ennyit fogyasztott, nem tudom mi lehetett volna feleslegesen tárolva amit ki lehetett volna törölni.
#1394: A texture quality minimális hatással van a gpu terhelésre, ilyen módon nincs összefüggés.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1406) MrDerekas válasza Visormail (#1405) üzenetére


MrDerekas
addikt

"Ahogy elindult az első pálya, azonnal ennyit fogyasztott"
:R Asszem ezzel vége is a "vitának" :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#1407) csenor


csenor
senior tag

Az normál, hogy 75 °C-nál csak 35%-on megy a hűtés?

(#1408) PuMbA válasza csenor (#1407) üzenetére


PuMbA
titán

Attól függ, hogy melyik kártyáról beszélünk :)

(#1409) csenor válasza PuMbA (#1408) üzenetére


csenor
senior tag

Nitro 4G :U

(#1410) csenor válasza csenor (#1409) üzenetére


csenor
senior tag

Most Afterburner progiba benyomtam a user define gombot így most jobban pörög.
Plusz rátoltam ezt az új biost is. :)

[ Szerkesztve ]

(#1411) Sequadon válasza AxBattler (#1401) üzenetére


Sequadon
tag

Hát igen. Milyen jó is nekünk, nem kell csatlakozóval, kábellel, csavarral szarakodni. Csak kifizeted a kártya árának ötödét és viheted is a ventiket. Én még azt sem gondoltam volna hogy itthon kapni.

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#1412) AxBattler


AxBattler
félisten

Ti melyiket vennétek a kettő közül, és miért?
Sapphire Nitro 4GB, vagy XFX DD 4GB?

(#1411) Sequadon
Ezt mondtam. Ennyiért egyszer kell venni egy egy Arctic Accelero S3-at, és az garantáltan soha nem lesz csapágyas.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1413) MK VII válasza AxBattler (#1412) üzenetére


MK VII
veterán

Szerintem kb bármelyiket veheted..
Egyébként attól függetlenül, hogy nekem XFX DD van, a Sapphirenak a hűtése jobban tettszik. Az legalább lamellás... Az XFX meg bordázott alu. Nem mintha nem lenne tökéletes ez is. :)

Más..
Nézegetem a módosított BIOS-okat azon az oldalon... Viszonylag sokhoz megcsinálták már, de az XFX DD-hez nem..

Amúgy mintha észre sem vették volna a kérésemet.. Kétszer is beírtam, de semmi válasz.. Aki utánam kérte a passzív XFX-hez a BIOS-t már kész is van... Remélem megcsinálják hamarosan..
Na, de beírom nekik harmadszor is. :)

[ Szerkesztve ]

(#1414) bakosadams válasza MK VII (#1378) üzenetére


bakosadams
csendes tag

"Sajnos" nem tud full HD-t a monitorom 😊

(#1415) bakosadams válasza MK VII (#1413) üzenetére


bakosadams
csendes tag

Türelem. Meg lesz a mienkre is. Egyértelmű hogy a népszerűbbek kapnak prio-t. En momentán együtt tudok elni a Sapphire BIOS-sal is 😀

(#1416) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Akkor szerintetek mindegy, melyik márkát veszem, csak 2 ventis legyen.
A gigán nincs tápcsati, az xfx és sapphire nitron van. Az utóbbi az valami ledes világítós akarna lenni?

(#1417) Nerazim válasza MK VII (#1413) üzenetére


Nerazim
őstag

Szia!
Hova vannak ezek felrakva? Egy linket tudnál adni? Egy mezei felhasználó, olyan, mint én is megtudja csinálni, mennyire bonyolult? Köszi előre is

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1418) Visormail válasza Nerazim (#1417) üzenetére


Visormail
addikt

Itt vannak a biosok [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1419) Gainka válasza AxBattler (#1412) üzenetére


Gainka
őstag

Amelyik jobban tetszik. MK az xfxel van meg elègedve, èn pedig a nitroval. 😊

(#1420) Nerazim válasza Visormail (#1418) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi. Ahogy olvasom az enyém (Sapphire 460 2Gb verzió) alatt egy hozzászólást. Neki nem működött. Lehet nem ér annyit az a pár fps, hogy kockáztassak.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1421) AxBattler válasza MK VII (#1413) üzenetére


AxBattler
félisten

Tény, hogy a borda + hőelvezető cső jobb a Sapphire-on, ugyanakkor...
- a Nitro-n a fekete burkolat elég zárt, az XFX szellősebb lehet;
- a ventik csak az XFX-en rögzülnek a bordán, míg a Sapphire-nál a fekete burkolat egy részén;
- a Nitro-nak sokkal nagyobb a PCB-je, teljesen fölöslegesen.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1422) Sequadon válasza AxBattler (#1421) üzenetére


Sequadon
tag

Hová tették volna a 4 db LED-et? :DDD

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#1423) AxBattler válasza Sequadon (#1422) üzenetére


AxBattler
félisten

Kellet rá az, mint tehénre a gatya... és a csatlakozó is hátrafelé néz. :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1424) MK VII válasza Nerazim (#1420) üzenetére


MK VII
veterán

Na igen.. Ezt neked kell eldönteni... Nem mindegyik kártyán lehet aktiválni a több shadert meg TU-t.
Tényleg pár FPS különbség. Egy kis órajel tudninggal azért az a kis fps különbség feltornázható 10-re is szerintem. 10 FPS plusz ennél a kártyánál jól tud jönni.. Én biztos, hogy felteszem amint meglesz.

(#1421) AxBattler
Tény, hogy a Nitro elég zárt megoldás.. Ebből a szempontból az XFX jobb.. De ezek az érvek szerintem ilyen teljesítményű kártyáknál kb mint a lufi... Szinte tök mindegy melyiket használja az ember.. A hűtéssel nem lesz gond. :)

(#1425) hegegabi80 válasza Sequadon (#1422) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nos jól sejtettem hogy a nitro ledes. Akkor már ki is esett nálam a kalappból.

(#1426) MK VII


MK VII
veterán

Juppijéééé...
Elkészült a kártyához a BIOS.. :D
Na asszem meglesz a mai program. :)

(#1427) csenor válasza MK VII (#1426) üzenetére


csenor
senior tag

:))
Én a legfrissebb driver helyett feltettem a régebbit, mert írták, hogy az gond lehet.

(#1428) kecsawi válasza csenor (#1427) üzenetére


kecsawi
senior tag

Melyik driver jó hozzá?

(#1429) AtiGef válasza MK VII (#1426) üzenetére


AtiGef
senior tag

Egy kérdésem lenne. Windows alatt is lehet cserélni a Biost? Atiwinflash programmal gondolom? Előtte mentem a gyárit ha netán valami nem stimmelne. :F

(#1430) MK VII válasza csenor (#1427) üzenetére


MK VII
veterán

Na igen... 16.9.2 van fent nekem amúgy is, mert az új driverrel Doom-ban fps droppom van, Overwatch-ban meg kb fele fps-em...

Sikerült is a műtét... :)

(#1429) AtiGef
Ahonnan le lehet tölteni a módosított BIOS-t ott egy tömörített fájlban minden benne van ami kell hozzá..
A módosított BIOS-ra kell egy jobb egér és futtatás rendszergazdai módban, aztán felrakja, gép újraindít és kész is... Nem nagy ördöngösség.. Elrontani nem lehet.. Max, ha pont közben van áramkimaradás...

(#1428) kecsawi
16.9.2-sel használom az jó.

[ Szerkesztve ]

(#1431) AtiGef válasza MK VII (#1430) üzenetére


AtiGef
senior tag

Délután megpróbálom a Gigabyte-on :) :R

(#1432) csenor válasza kecsawi (#1428) üzenetére


csenor
senior tag

A folyamatot megnehezítheti az a korlátozás, amire nemrégiben derült fény: Crimson ReLive driver telepítése után a módosított BIOS-t használó videokártyákon nem indul el a driver, valamint a Radeon Settings sem töltődik be, de a dologra már van megoldás, igaz, ez újabb pár perces munkát jelent. A TechPowerUp munkatársai sajnos belefutottak ebbe a kellemetlenségbe a teszt során – ők az egyszerűség kedvéért a Crimson Edition 16.11.5-ös kiadását telepítették vissza a rendszerre.

(#1433) csenor


csenor
senior tag

De én ezt a fűtés dolgot akkor sem értem, hogy 75 °C-nál miért nem megy a fűtés nagyobb sebességgel.
75-nél feltettem 80%-os hűtésre egyből leszaladt 60-ra.

(#1434) PuMbA válasza csenor (#1433) üzenetére


PuMbA
titán

A VGA gyártó által adott tuning programot vagy az AMD driverben található WattMan-nel kell állítanod a ventilátor profilt. Az Afterburner egy olyan program, ami sok galibát okozhat.

[ Szerkesztve ]

(#1435) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Na ezt a bios műtétet majd lehet én is meglépem, ha meglesz a kari.
Egyébként mivel hogyan érdemes drivert leszedni?
Most GTX750 Ti van a gépben.

Az én gondolatmenetem:
driver le, kártya ki
használom a gépet iGP-vel.
megjön az új gari, be a helyére új driver és örülünk.
Melyik drivert érdemes használni? és milyen progival kell leszedni a drivert? pár napja említve lett valahol de nem találom megvan DDU. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1436) csenor válasza PuMbA (#1434) üzenetére


csenor
senior tag

AMD-be nem találtam meg a beállítást, de lehet én vagyok a sügér.
Most nézem, hogy van egy ilyen program SAPPHIRE TriXX OC Utility.
Majd este rálesek. :R :R

(#1437) MK VII


MK VII
veterán

Nos.. Megvan a teszt is...
Unengine Heaven tesztet csináltam, mert azzal csináltam régebben is.. Onnan van kiindulási alapom.
Itt még a régi bios és húzott frekvenciák. 1300mhz GPU és 7600mhz memória.

Ezek meg az újak:
Alap frekvenciák.

Húzott frekvenciák. 1300mhz GPU és 7600mhz memória.

Én teljesen elégedett vagyok... Örülök, hogy sikerült ebből a kis kártyából a külföldi stábnak még egy kis plusz kicsikarni.. :R

(#1438) smc válasza MK VII (#1437) üzenetére


smc
addikt

De várj, itt más a felbontás és az MSAA, mint a linkelt képeden.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1439) Nerazim válasza MK VII (#1437) üzenetére


Nerazim
őstag

Kíváncsi lettem, vajon játékokban amikkel eddig tesztelted mennyi javulást hoz majd :))

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1440) MK VII válasza smc (#1438) üzenetére


MK VII
veterán

Igen igen.. Közben rájöttem, csak el kellett futnom itthonról és már nem tudtam módosítani a hozzászólást.
8x-os AA nem volt bekapcsolva... Felbontás és textúra ugyan az.
Mindjárt csinálok úgy is tesztet.

(#1441) MK VII válasza smc (#1438) üzenetére


MK VII
veterán

Na.. Most alapon többet tud mint régi biosszal húzott órajelekkel.

Húzva meg ennyi.

Bár ezek a tesztek tényleg csak azt mutatják, hogy volt-e előrelépés.. Volt..
FPS-ben inkább a minimum fps-ek emik jobbak lettek. Score lett több..
Majd játékokban is meglesem milyen.. :)

[ Szerkesztve ]

(#1442) smc válasza MK VII (#1441) üzenetére


smc
addikt

Köszi! :D
Néhány dologba belekötnék megint. A felbontásod most sem egyezik. 4-gyel több vízszintes sort rajzoltattál most vele.. :P
Azt írod a minimum jobb lett, de az eredmény szerint pont hogy a minimum csökkent, a többi pedig javult.
Más problémát nem találtam. :R

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1443) MK VII válasza smc (#1442) üzenetére


MK VII
veterán

A felbontást hagyd már.. :D
Azt ő maga dönti el, hogy az 1080-ból mennyit használ. Én nem tudom befolyásolni..
Egyébként igen.. A maximum lett jobb.. Elírtam. :)

Amúgy meg egy ilyen kártyánál az AA úgyis ki van lőve általában a játékokban, hogy ne terhelje.. Szóval ez a teszt tényleg arra, jó, hogy megmutassa a minimum teljesítményét a kártyának. :D

[ Szerkesztve ]

(#1444) AxBattler válasza MK VII (#1443) üzenetére


AxBattler
félisten

Sosem adtam a benchmark progik értékeire, max. a játékok beépített benchmark-jaira.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1445) AtiGef


AtiGef
senior tag

Nahhhhhh SOS :)
hogyan tudom a backup biost vissza rakni.
Sajnos a Gigabyte verzió nem okés, de flashelés közben már láttam hogy hoppá 2GB-osra alakítja.
?????

Backupot hogyan tudom visszarakni :Y
Kezdek félni, mert mismach-re hivatkozik a atiwinflash :O

[ Szerkesztve ]

(#1446) MK VII válasza AtiGef (#1445) üzenetére


MK VII
veterán

Milyen kártyád van?
4GB-os Windforce?
2GB-ra akarta alakítani? Akkor nem lehet, hogy rossz BIOS-t töltöttél le? A négyes helyett a kettest?
Most hol tart a dolog? Rákerült a rossz BIOS és nem ad képet?
Ha igen akkor IGP-re kell kötnöd a monitort. BIOS-ban állítsd be, hogy csak IGP-ről adjon képet..
Ha bent vagy rendszerben és látja a VGA-t, akkor atiwinflash-el elvileg rá tudod tenni a régit...
Ha nem megy akkor a VGA topikban segítenek neked bővebben... Sokszor én sem flasheltem VGA-ra BIOS-t..

(#1447) AtiGef válasza MK VII (#1446) üzenetére


AtiGef
senior tag

Jót töltöttem le.....
Képem hál istennek van, de a VGA-t nem ismeri fel. 4GB-os windforce
Backup-ot beolvastam, de nem történik semmi. Azt írja felülírta, de mégsem .

[ Szerkesztve ]

(#1448) RK


RK
csendes tag

Sziasztok!

Újonnan csatlakoznék én is az itteni táborhoz. Régóta figyelem már a topikot és ti adtátok meg nekem a végső igent a kártyára, hogy igen is érdemes megvenni. A tegnap folyamán érkezett meg és mint egy kolléga írta, hogy a kezdeti műtéttel és egy driver feltelepítésével ma el is indítom az útján.
A választott darabom az XFX RX 460 DD 4GB és egy SAPPHIRE Radeon HD 5770 Vapor-X-et váltott. :)

(#1449) MK VII válasza AtiGef (#1447) üzenetére


MK VII
veterán

Hmm... Akkor rosszul töltötték fel az oldalra a BIOS-t... :(
Írtam nekik, hogy nézzenek utána, nehogy másoknak is problémát okozzon.

(#1448) RK
Gratulálok... Nagy előre lépés lesz az 5770 után. :) Használd egészséggel.

[ Szerkesztve ]

(#1450) greenmeister


greenmeister
tag

Sapphire 2GB 2 ventis verzioval kapcsolatban valaki cserélt már BIOSt? Uj driver ezekutan nem is mehet már fel?

MSI B150A GAMING PRO - G4560 - Raijintek Aidos Passive 8GB DDR4 2133MHz - OCZ 60GB Agility 3 SSD - Sapphire RX 570 - THERMALTAKE V3 BE - EVGA 750GQ - Logitech MK320 - Grado SR60 - Microlab Solo 6c

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.