Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) csabili74 válasza PuMbA (#550) üzenetére


csabili74
aktív tag

És amit nem tudsz majd megvenni 35-40 környékén 4GB-vel. Szerintem az RX460 nagyszerüsége az ár/érték arányban rejlik.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#552) LK válasza MK VII (#509) üzenetére


LK
addikt

törölve

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#553) D.Orion válasza PuMbA (#550) üzenetére


D.Orion
veterán

Eme kártyák állítólag alacsonyabb fogyasztás mellett hoznak hasonló teljesítményt. De ez itt már nagyon off topik.

(#554) solfilo válasza D.Orion (#553) üzenetére


solfilo
veterán

Nem per/W-ról van szó, abban Pascal egyértelműen jobb és gondolom marad is ezen a generáción. Csak arra utalt szerintem, hogy ha javul a kihozatal, lehet tudják aktiválni a P11-ben lévő +2CU-t, így teljesítményben versenyképesebb tud lenni majd az RX 465.

Arra kíváncsi lennék, mennyit hoz a konyhára ez a +2CU. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#555) D.Orion válasza solfilo (#554) üzenetére


D.Orion
veterán

" The facts come first. AMD released the embedded Radeon E9550 on September 27. That card packs 2304 SPs with a base clock of 1.12GHz and a boost clock of up to 1.26 Hz, along with 8GB of GDDR5 at 7 GT/s on a 256-bit bus. The E9550 has the same number of SPs as the Radeon RX 480 , but its core and memory clocks are a bit slower. The 95W TDP of the E9550 is a lot more interesting, as it's about 35% less than the RX 480's 150W TDP.
The embedded Radeon E9260 , released at the same time, delivers up to 2.5 TFLOPs from 896 SPs at unspecified clocks paired with 7 GT/s memory on a 128-bit bus, all with total TDP of 50W. The hardware specifications for this card are similar to the RX 460's , but with higher throughput and decreased power consumption.
The speculation comes second. The notorious rumor-mongers over at WCCFTech take the opportunity to speculate about refreshed Polaris desktop cards, which they are bold enough to dub RX 465, 475, and 485. The site's optimists predict the apperance of an RX 465 with a slight clock speed bump, bringing floating-point performance up from 2.15 to 2.5 TFLOPS while power consumption drops from 75W to "less than 50W." A possible Radeon RX 485 with RX 480-like clock speeds and increased efficiency would get AMD close to the 2.8X performance-per-watt claims it made at the Polaris launch. "

(#556) solfilo válasza D.Orion (#555) üzenetére


solfilo
veterán

Forrás?
De legyen úgy, ahogy írják, sokan örülnének neki, köztük én is, de főleg az AMD. Látszik a Polarison, hogy magasabb órajelen járnak, mint a chip optimuma, így többet fogyaszt, mint kellene. Ha ezen tudnak javítani, az szuper lenne. :K

solfilo

(#557) AxBattler válasza PuMbA (#550) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát ez elég scifi-nek tűnik, de legyen így. :F

Forrás?
Dátum?

Rumor: Polaris refresh incoming for RX 465, 475, and 485 - eddig elég langyos.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#558) MK VII


MK VII
veterán

Valami nem kóser a kártyámmal...
Idle 60-65 fok, folyamatosan mennek a ventik és elkezdett ciceregni is.

Wattman-ban is a GPU állapotoknál csak a hatos és hetes az aktív. Nem lehet állítani a többit. Nem ilyen volt mikor megvettem. Mindent lehetett állítani.
Pont azért vettem a kártyát, mert megőrülök a ventilátor hangoktól, erre idle is pörögnek a vetnik mint a szar.

(#559) AxBattler válasza MK VII (#558) üzenetére


AxBattler
félisten

Szoftveres gondnak tűnik.
Állíts mindent vissza Factory Default-ra, vagy még inkább: telepítsd újra a Crimson-t.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#560) MK VII válasza AxBattler (#559) üzenetére


MK VII
veterán

Vagy legyalulom azt a fos Win10-et...
Amióta az fent van a netem 120 mega helyett 1 mega lett és több más gondom is van a géppel..
Állok is neki a telepítésnek..
Köszi a tippet..

(#561) AxBattler válasza MK VII (#560) üzenetére


AxBattler
félisten

Érdekes, én semmi hátrányát nem érzem a W10-nek. :F
Talán inkább a tuning feküdte meg a Wattman gyomrát, többek szerint még nem túl megbízható az a progi. Előbb talán a DDU-s driver gyalulással próbálkoznék.
Bár ha olyan sok a szabadidőd...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#562) MK VII válasza AxBattler (#561) üzenetére


MK VII
veterán

A legfőbb gondom az, hogy nem jövök rá miért korlátozza be a netem. win10 topikban sem tudnak tanácsot adni..
120 mega UPC nettel 1 megával tudok tölteni. :D Minden driver rendben van és mégis korlátoz valamiért.
8.1-ről tértem át win10-re, hátha a VGA-ból majd többet lehet kihozni, de eddig nem, hogy nyertem volna a váltással ,de inkább vesztettem.
Sok szabadidőm nincs, de szerencsére akkor megyek dolgozni amikor akarok szóval el tudom húzni. :)

(#563) humilislupus válasza MK VII (#562) üzenetére


humilislupus
tag

Windows 10 nekem is internet problémát okozott ,visszaváltottam 7 re gyorsan a microsoft opciojával de az internet probléma megmaradt. Ha bekapcsolom a gépet pár percig sehogy se kapcsolodik az internethez utána meg magátol. Hiába probáltam akármit....szoval hiába vettem 20k ért ssd t a boot igy 5 perc....az internet elindulásáig....

[ Szerkesztve ]

(#564) solfilo válasza MK VII (#562) üzenetére


solfilo
veterán

Én ilyet még nem hallottam. Nálam is Win10, 120 MB UPC net, minden úgy megy ahogy kell.
AMD Qick Stream fent van? Ha igen, szedd le gyors, lehet az okozza. :)

solfilo

(#565) csabili74


csabili74
aktív tag

Gigabyte RX460 4GB GDDR5 GV-RX460WF2OC-4GD videokártya 12+24 hó gar.
készleten 40 726 Ft 1 db 40 726 Ft
Szállítási díj 0 Ft 1 db 0 Ft
Összesen: 40 726

Megyek ma érte :) Jajdejó. És a rend kedvéért a Mortal Kombat X et is megveszem, lassan ugyis szülinapom:)

[ Szerkesztve ]

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#566) PuMbA válasza AxBattler (#557) üzenetére


PuMbA
titán

Itt a 100W körüli RX480 :)

(#567) csabili74


csabili74
aktív tag

Nem jött össze :( :W Elszaladtam ebédidőben a PCX-hez, ahol egy kissé szomorkás hölgyike közölte, csak majd eset, mert én mertem azt állítani, hogy nálam már a rendelés készleten, ő állította, hogy az ő gépén csak kiszállítás alatt,visszajöttem, megnéztem, zöldel irja, készleten, de majd este érte jöhetek. Pénteken meg a telefonban már a hétfő reggel is be volt ígérve. Visszamondtam, nem szeretek túl sokat járkálni dolgokért.

Mindegy, ez így alakult, honnan érdemes még, vagy ebben a kategóriában mi van, amit érdemes?

[ Szerkesztve ]

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#568) solfilo válasza csabili74 (#567) üzenetére


solfilo
veterán

Én szoktam kapni mailt/smst webshopos rendelésnél, ha lehet menni átvenni a terméket. Kaptál levelet?

Amúgy készleten az azt jelenti náluk talán, hogy nem kell rendeljék, mert van nekik, raktárról szállítják gondolom a boltba, hogy át lehessen venni. De lehet nem jól tippelem.

Aqua, ipon, hardverker, ilyesmi boltokat nézz.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#569) csabili74 válasza solfilo (#568) üzenetére


csabili74
aktív tag

Biztos én voltam a hülye, mert a csaj is ezt magyarázta, hogy a készleten sem azt jelenti, hogy ott van. De 4 napja rendeltem, ha készleten van, már használnom kellene:)

Köszi a boltokat, szétnézek.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#570) AxBattler válasza PuMbA (#566) üzenetére


AxBattler
félisten

Azt majd otthon...

(#567) csabili74
ITT: Compker, Oázis, Rufusz sima ügy.
Értesítőt mindenképpen érdemes megvárni, ha nem akarsz árnyékra vetődni. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#571) solfilo válasza csabili74 (#569) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, készleten van több félét is jelenthet. Aquaban is úgy van pl, hogy adott bolti darabokat és központi raktárban lévőt is 'készleten van'-ként mutatja.

Boltok tekintetében inkább hallgass AxBattlerre, ha jól látom olcsóbbak is. :)

solfilo

(#572) AxBattler válasza solfilo (#571) üzenetére


AxBattler
félisten

Aqua, és Hardverker is nagyon jó bolt szerintem, csak nem a legolcsóbbak.
Ahogy nézem, Rufusz-nál rögtön átvehető a szaküzletben...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#573) solfilo válasza AxBattler (#572) üzenetére


solfilo
veterán

Aqua, ipon, pcx, Rufusz, edigital, ezekkel mind jó tapasztalataim vannak.
Na igen, árban van eltérés, néha nem is kevés. :DDD

solfilo

(#574) Hamuuuu


Hamuuuu
tag

(#565) csabili74 :Mindig küldenek értesítőt, ha átvehető a termék. SMS-t és eamil is küldenek.

(#558) MK VII : vga hűtés hány %-n megy? illetve cpu hűtése nem arra fújja éppen a meleg levegőt?

[ Szerkesztve ]

"A fizika elsőszámú törvénye : a testek igyekeznek megőrizni nyugalmi állapotukat."

(#575) MK VII válasza Hamuuuu (#574) üzenetére


MK VII
veterán

Meleg az én gépemben kizárt kb..
[link]
Oldallap sosincs fent ráadásul idle-ben a procim hőfoka ezzel a hűtővel úgy, hogy deildelve van kb a nulla közelében tendál :D

De már közben megoldódott..
Szoftveres gondom volt.. Kiirtottam a gépről a windows10-et és minden tökéletes. Nincs ciripelés, idleben 30-35fok a VGA... Szóval azóta már minden rendben...

[ Szerkesztve ]

(#576) MK VII


MK VII
veterán

Srácok...
Akinek ilyen kártyája van az milyen procival hajtja? Van itt olyan aki kétmagossal?
Gainka-nak kétmagos van ugye?
Kérhetnék valakitől egy próbát, hogy a Doom, Vulkan API bekapcsolásával elindul-e?
Már az atya úr istent is megkérdeztem, hogy miért nem megy nekem a Vulkan mód a Doom-ban és senki nem tud magyarázatot rá.. Működnie kéne, de mégsem...
Már arra gondolok, hogy kétmagos procival nem engedi, mert nincs elég erőforrás.. De csak találgatok..

(#577) PuMbA válasza MK VII (#576) üzenetére


PuMbA
titán

Négy magos processzor a Doom hivatalos minimum gépigénye, szóval semmi csoda nincs ebben :) 2 évnél újabb játékoknál használhatatlan a 2 mag, néhol szerencsés esetben működnek a dolgok, de akkor meg sokszor beesik az fps.

[ Szerkesztve ]

(#578) MK VII válasza PuMbA (#577) üzenetére


MK VII
veterán

Értem én, csak gondoltam, ha OpenGL alatt tud ezzel a kártyával 45-50fps-t akkor nehogy már a Vulkan mód meg be legyen korlátozva rajta...
De ok.. Elfogadom, mert én is erre tippeltem.. Csak azért nah. :)

Azért a Dying Light-ot is kijátszottam ezzel a procival meg egy HD6950-nel 30-35fps-sel.. De értelek.. Természetesen tudom, hogy nem egy erőmű az kis Pentium, de azért meghúzva még elég szépen el lehet vele játszani.

[ Szerkesztve ]

(#579) Gainka válasza MK VII (#576) üzenetére


Gainka
őstag

Igen két maggal vagyok, de hamarabb jön meg a kártya (remélem holnap meg lesz) mint fent lesz a gépemen a Doom. Szóval még nincs meg, meg hát amugy is ssd-t kell vegyek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#580) MK VII válasza Gainka (#579) üzenetére


MK VII
veterán

Majd azért próbáld már ki, hogy Vulkan mód megy-e nálad. Bár valszeg nálad sem.. :)

(#581) csabili74


csabili74
aktív tag

Vettem a Rufusnál végül, volt raktáron. Telepítettem, még nem játszottam, most tolja fel a MKX et. Ami eddig nem tetszik, és nem tudom, hogy a videokártya hibája e, ha filmet nézek, alul van egy zöld csík, a kép alján, horizontálisan, eddig ilyen nem volt.

[ Szerkesztve ]

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#582) MK VII válasza csabili74 (#581) üzenetére


MK VII
veterán

Amióta a 460 van a gépemben nekem is van a videók alján vízszintesen egy zöld csík. De mikor kikapcsolom a gépet akkor meg random valahol egy vastag lila csík jelenik meg..
Szerintem AMD fjúcsör' lehet. :D

[ Szerkesztve ]

(#583) PuMbA válasza csabili74 (#581) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen operációs rendszer, N-es verziójú? Lejátszóprogram? Driver legújabb? Driverben a Videó Egyedi profilra van rakva és minden ki van kapcsolva alatta?

[ Szerkesztve ]

(#584) MK VII válasza PuMbA (#583) üzenetére


MK VII
veterán

Win10 Enterprise, win8.1 Ultimate alatt is ott a csík. VLC lejátszó.
IGP-nél és HD6950-nél nem volt..

[ Szerkesztve ]

(#585) PuMbA válasza MK VII (#584) üzenetére


PuMbA
titán

Ezzel nézd meg, driverben a Videó beállításokat átállítottad? Windowsból európai N-es verzióid vannak? :) 16.10.1 Hotfix driver van felrakva?

[ Szerkesztve ]

(#586) MK VII válasza PuMbA (#585) üzenetére


MK VII
veterán

16.10.1, 16.9.2. Mindegy melyik van fent.. Ott a csík.. :)

(#587) Sdi válasza MK VII (#586) üzenetére


Sdi
addikt

Nálad van valami gikszer, most próbálom 10 alatt, sem venti tekerés, sem zöld csík nincs és a vulkán simán települt. Milyen videó fájlról van szó ?

Anubis_9

Már megvette.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#588) Anubis_9 válasza csabili74 (#567) üzenetére


Anubis_9
őstag

Esetleg a felsoroltakon kívül PCland még...

---

Bocs, most olvastam még csak a hozzászólásokat... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#589) Anubis_9 válasza MK VII (#576) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nekem i3-4330-as CPU-m van, Gigabyte RX460 4GB-tal. Doom 1920x1080 mellett ULTRA beállításokkal szalad 35-40 FPS-sel, ha jól emlékszem.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#590) MK VII válasza Anubis_9 (#589) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem is 35-45 fps közt van... Ergo nem a procim miatt nem megy akkor többet. Viszont a mikrolaggjaim biztos az miatt vannak.
Neked gondolom stabilabban tartja.

(#591) Anubis_9 válasza MK VII (#590) üzenetére


Anubis_9
őstag

Eddig végig stabil volt nekem, bármi is történjen a játékban.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#592) PuMbA válasza MK VII (#590) üzenetére


PuMbA
titán

Ez egyáltalán nem biztos, mert minimum gépigényként Core i5 van említve, nem pedig egy HT-s i3 :)

(#593) kecsawi válasza MK VII (#582) üzenetére


kecsawi
senior tag

Vlc-től lehet a zöld csík, mert frissen telepítve nálam is megjelent, powerdvd, vagy kodi használatánál viszont hibátlan a kép.

(#594) MK VII válasza PuMbA (#592) üzenetére


MK VII
veterán

Ha előbb nem akkor karácsony környékén meglepem mag egy 4690k-val. Kíváncsi leszek. Biztos, hogy stabilabb és valamivel magasabb lesz az fps, de szerintem sokkal nem. Majd kiderül. :)

kocsawi
Kipróbálom majd őket. Viszont a kikapcsoláskori zöld és lila csík nem a lejátszó miatt van...

[ Szerkesztve ]

(#595) AxBattler válasza MK VII (#594) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha nem akarsz fölöslegesen költeni, akkor játékra szvsz elég egy i5-4460 is.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#596) MK VII válasza AxBattler (#595) üzenetére


MK VII
veterán

Sajnos van egy szenvedélyem... Húzható proci alá nem adok. :D

(#597) Franklin válasza MK VII (#596) üzenetére


Franklin
addikt

Mindenről le lehet szokni, a heroinról is, nem hiszem, hogy a húzható procikról olyan nehéz lenne ;]

(#598) AxBattler válasza MK VII (#596) üzenetére


AxBattler
félisten

Mondjuk a deszkád megvan hozzá... :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#599) AngerFîsT válasza MK VII (#594) üzenetére


AngerFîsT
tag

Vlc - beállítások - videó , és itt vedd ki a pipát ez elöl és mentés "Hardveres YUV --> RGB átalakítások használata" aztán indítsd újra a Vlc-t és nem lesz csík.

I Say Anger you say FisT!

(#600) MK VII válasza PuMbA (#585) üzenetére


MK VII
veterán

MPC-HC teljesen jó. Köszi a tippet. ;)

(#597) Franklin
Erről részemről, sajnos nem.
Már 775 óta megvan ez a szenvedélyem. Nem mondom le róla. :)

(#598) AxBattler
:K
Nem véletlenül van benne a G3258. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.