Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) MK VII válasza Visormail (#1299) üzenetére


MK VII
veterán

Tudod meglepődök rajtad.
Olyan dolgokat írsz le ami sosem volt téma a topikban...
User error... Ennyi az egész... Minden játékban 5-10 perc után fagy a kártya?? Elképzelhetetlen számomra.
Nekem furcsa mód egyből fagyás nélkül ment a játék. Még képet is tettem be, hogy milyen értékekkel fut fullHD High mellett... Mindemellett az összes mai és régebbi jáék, gond nélkül fut..
Te azt írtad, hogy lowon is fagyott... Ha valóban így van akkor ott hardveres vagy driveres hiba van... Valószínűleg kaka a hűtés rajta, vagy rosszul van gyárilag pasztázva.
Szóval ne álltalánosítsuk már, hogy a 460 ilyen.

Egyébként meg én +25% power limittel és 1300/7600mhz-es frekvenciákon hajtom a VGA-m és semmi olyan hibá nem tapasztalok mint amikről írtál. Xfx RX460 DD-m van.
Még mindig tartom, hogy nem a kártya hibája.

Küld vissza garanciába és cseréltesd ki.
Vagy élj a 14 napos elállással.

Tom5
Igen... Minden 460, x8-on működik.
Le vannak korlátozva. De, ha megnézed a pci-e csatlakozóját akkor világossá válik a dolog. A fele érintkező nincs ott kb. :)
Egyébként semmi hátrányod nincs belőle egy ilyen kártyánál.

[ Szerkesztve ]

(#1302) fcc válasza AxBattler (#1284) üzenetére


fcc
aktív tag

A Giga is lekapcsol.

(#1303) AxBattler válasza fcc (#1302) üzenetére


AxBattler
félisten

Sőt, az XFX is, de itt most Sapphire-okról volt szó, és azok közül csak a Nitro-sok kapcsolnak le. :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1304) fcc válasza AxBattler (#1303) üzenetére


fcc
aktív tag

Ok, bocs. :)

(#1305) Visormail válasza MK VII (#1301) üzenetére


Visormail
addikt

Nyilván nem mindegyik kártya ilyen, csak van köztük egy csomó selejt, lowrol meg nem írtam semmit. Nem a kártya hibája :D te egy nagyon vicces ember vagy. Azóta teszteltem tovább, nem kell a power limitet állítani, elég a -10% gpu órajel és megszűnnek a fagyások, szóval nem bírja a gyári OC-t.
Nem volt szó róla a topikban és akkor mi van? Ez a 3 magyar ember nem túl reprezentatív mintavétel, de ha te lusta vagy utána olvasni akkor ez van, akkor nem tudod elképzelni. Később kénytelen leszek visszaküldeni, de most nincs kedvem 3 hetet vga nélkül lenni a garanciára várva.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1307) AxBattler válasza #85552128 (#1306) üzenetére


AxBattler
félisten

Állat! :C

Mondjuk ezt csak tápcsatival, és komolyabb hűtéssel rendelkező kártyákon próbálnám ki, de szerencsére a Nitro, meg a Strix ilyen.
Kíváncsi lennék, arányában mennyi a lebutított GPU a 460-asokban.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1308) távcsőves válasza #85552128 (#1306) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ha a hűtés és a tápellátó rész bírja, akkor tuningal a feloldott vga rendesen ráesik az 1050TI-re. Woow! :Y
Így kellett volna megjelenni a 4gb-os változatnak.

@axbattler: Az összes vágott, kérdés miért és mennyi oldható fel biosból. És hol kezdödik a lasercut...

[ Szerkesztve ]

(#1309) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Kipróbáltam az új meghajtó videófelvevőjét. Cirka 20 másodperc... Annyira megfogta a játékot, mintha legalábbis ekét engedtem volna le a Ferrarimon :D (The Crew) Bizonyára el kell mélyedjek a beállításokban. Az meg idő. Addig jó lesz az MS féle xbox-os, vagy a Raptr-os is. Amúgy meg egyébként :R az újabb ájemdé drivernek.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#1310) kisza25 válasza #85552128 (#1306) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azt hogy :F
alapból is 1024-el kellett volna kiadni és akkor még mindig csak fele a 470-nek, még beférne egy kártya simán :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1311) távcsőves válasza kisza25 (#1310) üzenetére


távcsőves
senior tag

Volt ilyen régen is. 6950-böl 6970. (Majdnem mert a ram sebessége nem stimelt.) Aztán jött a laser cut..
Aztán megintcsak a 6950 de 1gb rammal, ma ez 1060 3gb rammal. Nincs új a nap alatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#1312) kispéé válasza távcsőves (#1308) üzenetére


kispéé
aktív tag

Ha jól látom kb. 3-4 fps a különbség. Szvsz annyit nem ér, hogy átbios-oljam. Garis még :D

(#1313) AxBattler válasza kispéé (#1312) üzenetére


AxBattler
félisten

A Strix nagyobbat ugrott... ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1314) kisza25 válasza távcsőves (#1311) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen, de itt mit butítanak rx 460-ra, az előbbieknél egyértelmű, nekem is volt ilyen CPU/GPU-m

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1315) hegegabi80


hegegabi80
addikt

A duplaventis xfx akkor vállalhat kari? idle állnak aventik és 50 fok körül indulnak csak be?

(#1316) AxBattler válasza hegegabi80 (#1315) üzenetére


AxBattler
félisten

Ahogy mondod!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1317) AxBattler


AxBattler
félisten

Mo-on mely félpasszív hűtésű, 4GB-os típusok vásárolhatóak meg?
Nitro, Strix, Gigabyte, XFX (1 és 2 ventis) az, ami eszembe jut... kihagytam valamit?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1318) MK VII válasza #85552128 (#1306) üzenetére


MK VII
veterán

Remek... Sejthető volt, hogy túl alul lőttek a kártya teljesítményének.. Eleve így kellett volna jönnie.
Írtam is a csapatnak, hogy XFX-hez is készítsenek BIOS-t.. Ahogy kész teszem is fel.. :)

(#1319) AxBattler válasza MK VII (#1318) üzenetére


AxBattler
félisten

Azt nem írtad véletlenül, hogy a Single Fan változathoz is írják meg? :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1320) MK VII válasza AxBattler (#1319) üzenetére


MK VII
veterán

Na látod azt nem írtam...
De azt írják, hogy jönnek folyamatosan a különböző kártyákhoz való BIOS-okkal.
Amúgy a single fan-os XFX az tápcsati nélküli.. Lehet, hogy oda már kevés lenne a kakaó a PCI sinből, ha a módosított BIOS felkerül rá.

(#1321) AxBattler válasza MK VII (#1320) üzenetére


AxBattler
félisten

Magyarországon én csak tápcsatist láttam forgalmazni XFX-ből, ventiszámtól függetlenül: ezek a True OC verziók. Az XFX honlapján vannak fenn tápcsati nélküliek is, de csak mutatóba, abból szerintem hozzánk nem jutott el egy darab sem.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1322) MK VII válasza AxBattler (#1321) üzenetére


MK VII
veterán

Akkó' nem szótam' akkó'. :)
Igen az XFX oldalán néztem a kártyát. Ott nincs tápcsati rajta.

Más.:
Feltettem az új ReLive-es drivert és azóta nem ébred a gép alvóból.. Fene ott vigye.. Pedig más problémám nem volt vele, de így vissza kell raknom a régebbi verziót.

[ Szerkesztve ]

(#1323) AxBattler


AxBattler
félisten

Gyülekeznek a felhők...
A Crimson ReLive driver nem szereti a BIOS moddingot

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1324) solfilo válasza AxBattler (#1323) üzenetére


solfilo
veterán

Ebben a hsz-ben van linkelve workaround. :)

solfilo

(#1325) Ciccuka


Ciccuka
veterán

AMD's RX 460 Unlocked - BIOS Update Liberates 8 TMUs, 128 Stream Processors

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1326) Franklin válasza Ciccuka (#1325) üzenetére


Franklin
addikt

Vótmá, de azért köszi :)

(#1327) AxBattler válasza solfilo (#1324) üzenetére


AxBattler
félisten

Ahogy az én linkemben is. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1328) solfilo válasza AxBattler (#1327) üzenetére


solfilo
veterán

Hopsz, most lebuktam. :B :DDD

solfilo

(#1329) kisza25 válasza Ciccuka (#1325) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szóval nem csak az f1 topikban vagy fáziskésésben ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1330) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Nekem ilyen GV-RX460WF2OC-4GD kártyám van. Az érdekelne, hogy akinek más márkája van, nála hány foknál indul be a venti? Nálam 46 foknál. Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1331) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Valakinek van ilyen MSI RX 460 4GB DDR5 OC egyventis karija? Nem tudom milyen lehet, nem hangos e a venti maxon a kétventishez képest.

[ Szerkesztve ]

(#1332) AxBattler válasza hegegabi80 (#1331) üzenetére


AxBattler
félisten

Miért, az MSI-ből létezik 2 ventis? Review

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1333) MK VII válasza AxBattler (#1332) üzenetére


MK VII
veterán

Gondolom egy másik fajta kétventishez mérten gondolta, hogy mennyire hangos..
Egyébként ventik ide vagy oda, számomra nem túl bizalomgerjesztő az a sima bolhapöcsnyi alutömb egy kis ventivel párosítva.

(#1334) AxBattler válasza MK VII (#1333) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha rendesen meg van csinálva, akkor 75W-ra elég kell, hogy legyen. Szvsz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1335) MK VII válasza AxBattler (#1334) üzenetére


MK VII
veterán

Jó jó.. Persze, igazad van...
Csak én már nem tudok semmilyen komponensre úgy nézni, hogy alapon fog maradni.. Ha nem tudok valamit tuningolni akkor rosszul vagyok. :D Viszont ehhez meg egy jó hűtés nem árt. :)

(#1336) smc válasza MK VII (#1335) üzenetére


smc
addikt

Akkor feltetted az unlockolt biost? :D
Tesztek lesznek?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1337) MK VII válasza smc (#1336) üzenetére


MK VII
veterán

XFX-re még nem csinálták meg azt a BIOS-t, de ahogy kész lesz mindenképp felrakom..
Anno a 6950-emet is 6970-é fabrikáltam.. Olyan nincs, hogy valami nálam ne a maxon menjen. :)

(#1338) bakosadams válasza MK VII (#1337) üzenetére


bakosadams
csendes tag

Sziasztok. XFX-re feltettem a Sapphire Nitro biost. Régebbi driverrel le is probaltam. Tokeletesen mukodik a kartya ☺ Egy próbát minden tulajnak megér, hogy letesztelje muködik e 100%ban. Egyenlőre ug lattam az XFX passive-ra készült el egy újabb BIOS

[ Szerkesztve ]

(#1339) MK VII válasza bakosadams (#1338) üzenetére


MK VII
veterán

Szia..
Szerinted beérjük ennyivel? :D
Különbségeket akarok látni. FPS különbségeket különböző játékokban.
Egy unengine heaven tesztet is betehetnél, mert azt tudjuk, hogy mit tud a sima BIOS-szal...
Előre is köszi. ;)
Illetve Te milyen XFX-re tetted fel a Sapphire BIOS-t? a 4GB-os DD-re?

[ Szerkesztve ]

(#1340) AxBattler válasza bakosadams (#1338) üzenetére


AxBattler
félisten

Az új ReLive Driver-rel használod? Sikerült a trükközés?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1341) Nerazim


Nerazim
őstag

Vajon a sima Sapphire 2gb verzióval is működne? :U Valaki kipróbálhatná, hogy ne nekem kelljen ;]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1342) MK VII válasza AxBattler (#1340) üzenetére


MK VII
veterán

Régebbi driverrel használta.. Írta is..
Kíváncsi vagyok egyébként arra, hogy pontosan melyik XFX-re tette fel a Sapphire BIOS-t, mert, ha DD-re akkor lehet nekiugrok én is.. Bár szívesebben várnám meg az XFX DD-s BIOS-t.

(#1343) AxBattler válasza MK VII (#1342) üzenetére


AxBattler
félisten

Türelem, még csak tegnapi a hír, és tegnap írtál nekik... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1344) bakosadams válasza MK VII (#1342) üzenetére


bakosadams
csendes tag

Ma csinalok esti orakban tesztet. Elozetes adatok alapjan nekem 10% körüli a növekedés. Igen az elsők között vasaroltam 4Gb DD-t. Annyit modositottam a Bios-on a pollaris editorral, hogy beallitottam az eredeti frekvenciakat es feszültségeket (kicsi elteres van csak a zafirhoz kepest) a gep indulasakkor felpörögnek a ventik de a windows-ba belepve mar elcsendesedik. Egyebkent semmifele anomaliat nem tapasztaltam igaz tegnap késő este tettem fel.

[ Szerkesztve ]

(#1345) MK VII válasza bakosadams (#1344) üzenetére


MK VII
veterán

Várom akkor a teszteket.. Izzaszd meg.
Illetve kérlek tedd fel google drive-ba vagy valahova azt a BIOS-t amit te módosítottál.. Ha minden rendben akkor feltenném én is.. Köszi. ;)

Szerk.:
A 10% körüli plusz az már elég jó.. Legalább is számomra.. Meg még az órajeleket is feljebb tornászom.. Lesz ott uszkve 10fps plusz is szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#1346) bakosadams válasza MK VII (#1345) üzenetére


bakosadams
csendes tag

Amint lesz idő felteszem. Egyébként irhatnal nekik meg1x es feltölthetned az origi biost valahová hogy a srácok dolgozzanak a mi kartyank Bios-an is. A 10fps szerintem csak dx12-es cimek esetén releváns tuningal egyébként olyan 5-6 a reális de szerintem ez is jelentős többlet főleg ingyen. Kérdés hogy az AMD erre mit lep mert ugy tudom elismerték hivatalosan is.

(#1347) AxBattler válasza bakosadams (#1346) üzenetére


AxBattler
félisten

Mit lépne? Letiltják a buherált vBIOS-okat... :(((

Pedig a kókányolás hozzátartozik az AMD-feeling-hez. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1348) PuMbA válasza AxBattler (#1347) üzenetére


PuMbA
titán

Az új 16.12.1-es driver már nem is működik ezekkel a BIOS-okkal. Vagyis működik, csak bele kell nyúlni :)

[ Szerkesztve ]

(#1349) MK VII válasza bakosadams (#1346) üzenetére


MK VII
veterán

Írtam nekik pont 10:35-kor.. Feltettem a BIOS-t is.
Remélem rácuppannak. :)

Ha valakit érdekel az angol nemtudásom akkor Watchmaker néven megtalálja a hozzászólásaimat a fórumban. :)

[ Szerkesztve ]

(#1350) bakosadams válasza PuMbA (#1348) üzenetére


bakosadams
csendes tag

A kiskapu adott. 😀 ez továbbra is igy lesz 😊 Remélem kiadnak hivatalos Bios-t vagy engedik ezt a trükköt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.