Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) AxBattler válasza LK (#300) üzenetére


AxBattler
félisten

Panasz eddig csak a Gigára jött, de Te tudod.

Ha vásárlásra adom a fejem, akkor tuti XFX DD lesz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#302) MK VII válasza AxBattler (#301) üzenetére


MK VII
veterán

"Ha vásárlásra adom a fejem, akkor tuti XFX DD lesz"
Én jövő héten rendelem is. :D :K

(#303) humilislupus


humilislupus
tag

Axbattler forumtárs mire jutottál melyik kártya nálad a nyerő?

(#304) humilislupus válasza MK VII (#302) üzenetére


humilislupus
tag

Melyik xfx? 4gb két ventis?

(#305) MK VII válasza humilislupus (#304) üzenetére


MK VII
veterán

Bizony... A legjobb a 460-ak közül...

(#306) Devas válasza MK VII (#305) üzenetére


Devas
őstag

Magyarazzatok el kerlek miert, mert nekem is szimpatikus igy elso pillantasra. A DD az gyarilag OC-s?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#307) humilislupus válasza MK VII (#305) üzenetére


humilislupus
tag

Összefoglalnád tömören hogy miért ez a legjobb számodra ? Már hogy ne kelljen visszaolvasnom az összeshozzászolást. Meg lehet másoknak is segit a választásban.....

(#308) AxBattler válasza MK VII (#305) üzenetére


AxBattler
félisten

+1, úgy tűnik, ez lesz a nyerő!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#309) LK válasza AxBattler (#301) üzenetére


LK
addikt

Hol jött panasz? Üzletben,vagy szervízben dolgozol? Mert itt a topicban rákerestem, és nem láttam egyet sem. A legtöbbet pont abból adják el,gondolom több eladásból jobban beüt rossz.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#310) MK VII válasza humilislupus (#307) üzenetére


MK VII
veterán

A leghatékonyabb a hűtése és az külön tettszik benne, hogy modulárisak a ventik. Ki lehet venni őket és könnyen lehet takarítani a hűtőbordákat.
Különösebben nem emelkedik ki a mezőnyből, de praktikus és jó kártya.

(#311) gbors válasza Devas (#306) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, brutális 20MHz OC van rajta :DDD A hűtése jó masszív egyébként, azért szimpatikus sokaknak.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#312) LK válasza gbors (#311) üzenetére


LK
addikt

Most szerinted rosszabb vétel a Gigabyte,mint a többi :F

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#313) gbors válasza LK (#312) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem ezt nem nekem szántad :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#314) humilislupus válasza LK (#312) üzenetére


humilislupus
tag

Ő az xfx re irta az oc s beszólást.

(#315) AxBattler válasza LK (#309) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem vagyok szervizes, itt olvastam, tegyél Te is így.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#316) LK válasza AxBattler (#315) üzenetére


LK
addikt

Hát olvastam,azért kérdeztelek meg.Tudom,hogy jó szándékkal csak segíteni szeretnél,de 1 db problémát találtam Giga kártyával,és az is inkább beállítási probléma volt. Megállt bennem az ütő,mert már megrendeltem a kártyát,amikor olvasom hogy baj van ezzel a típussal. :Y

gbors : nem volt tévedés,a véleményedre voltam kíváncsi, aki teszteget írogat az érthet ehhez a kérdéshez ;)

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#317) AxBattler válasza LK (#316) üzenetére


AxBattler
félisten

Van, aki megelégedéssel használja, szóval ne parázz, használd. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#318) LK válasza AxBattler (#317) üzenetére


LK
addikt

De ne röhögj,ha beírok ide jövő kedden,hogy Help me now!!!!!!!!!!! De esküszöm,hogy gariba XFX-re cserélem :) Ja, most nézem,hogy túl hosszú a gépembe :))

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#319) gbors válasza LK (#316) üzenetére


gbors
nagyúr

Ja értem. Nem tudom, mert látni kellene hozzá a konkrét kártyát. Nekem kevés bizalmam van az összes extra tápcsati nélküli kártyában, mert a hűtésük nagyon egyszerű, gyakorlatilag egy nem túl nagy alutömb. De sokan azt mondják, hogy a Giga is, Sapphire is halk - ki kell próbálni, kinek mi fér az ingerküszöbébe.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#320) MrDerekas válasza gbors (#319) üzenetére


MrDerekas
addikt

Most, netezés közben 29 fokos a karim (sapphire rx460) és 1061 fodulaton megy a venti. Evidens, hogy semmi hangja. Meghajtva 2000 rpm környékére, erősen fülelve a szekrénybe nem hallom ki a hanjgát. Szélzaj van a rendszer hűtők miatt, és sem a cpu hűtőt, sem a sapphire-t nem hallom. Pedig elég kényes vagyok a hangjukra. (Ezért is került szekrénybe a házikó) Igazából én a x8 csatin voltam fent akadva. A plusz tápcsati miatt nem vert a víz és miután tudom nyúzni (értsd: hozza amit a pénzemért elvárok) a kis alutömb hűtője sem hergel. Lehet a 23. hónapban kihasal, de ezt nem lehet tudni előre. :) A gtx950-emen sem volt combosabb a hűtés a plusz tápcsati ellenére sem.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#321) MK VII


MK VII
veterán

Na azt hiszem nem sokat gondolkodok tovább az XFX DD-n.. Megrendelem aztán jövő hét elején meg kihozzák. :) PCX-en van a legjobb árban a nagyobb boltok közül. Mostanában szerintem nem is lesz olcsóbb. Sőt a karácsony közeledtével még talán drágább is lesz.

(#322) humilislupus válasza MK VII (#321) üzenetére


humilislupus
tag

Tényleg jó árban van a pcx ben.....az 1 ventis 4gb xfx 40e ....
az egy ventisrol mi a vélemeényetek?

(#323) gbors válasza MrDerekas (#320) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, elhiszem, hogy Neked megfelelően halk a cucc, de ettől én még nem tudok nyilatkozni róla :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#324) AxBattler válasza MrDerekas (#320) üzenetére


AxBattler
félisten

De neked a 2GB-os változat van, aminek erősen más a hűtése, mint a Nitro-nak, pl. nincsenek benne hővezető csövek. Ettől még persze lehet halk...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#325) MrDerekas válasza gbors (#323) üzenetére


MrDerekas
addikt

Persze, igazad van! ;) Mondjuk megnyugtatásképpen dobtam be.

(#324) AxBattler Igaz, nem is lehet egy lapon említeni a Nitro-val. Ezért is fogadtam meglepően, hogy ez biza elég csendes és nem forrófejű. Amitől kevesebbnek "érzem", hogy idle nem parkolnak a lapátok benne :)

Remélem 3 év múlva is (ha csak piszokul meg nem tollasodom) még elégedetten hajtom. Az előző sapphire 5 évet szolgált nálam. (Vagy négyet? Hmmm. HD6850) Mostanra bios-nál csíkoz, és a win10 betöltéskor feketén megáll, ha fent a driver. Driver nélkül DVI-D to D-SUB átalakítóval normálisan adja a képet. Memoria gondra tippelek, de fene se tudja....

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#326) kecsawi


kecsawi
senior tag

Csatlakoztam egy sapphire 2GB-os példánnyal :C
2 ventis táp nélküli verzió böngészésnél 20 C.

(#327) #70516736


#70516736
törölt tag

Semmi baj sincs a giga wf kártyájával
45 fokon kapcsol be a venti pár másodpercre kb 1000 fordulaton
Játékok alatt 61-2 fokosra melegszik olyankor 2000 körüli fordulaton mennek a ventik
Kb 1 hónapja használom driver rendben fagyás nincs
Adatlapomon a két konfigom gyakorlatilag a wot alatt nem látok különbséget közöttük
A 1150-est fél évig használtam majd elkérte a fiam
A skylake-et most épitgetem még megy bele egy jobb proci hűtővel, ssd meg lehet még 8 giga ram is

Vanak nálam határok amit nem szoktam túl lépni ilyen a vga ára ami max 50k
Alaplap 20k
Proci 30-35k ezt lehet megszegem egy i5-tel :)

[ Szerkesztve ]

(#328) MK VII válasza kecsawi (#326) üzenetére


MK VII
veterán

Gratulálok.
;)

Más.
Xfx 460 CF-ről vélemény? :) Egyáltalán van olyan őrült aki építene? Lehet, hogy leszek olyan őrült.. Kíváncsi lennék mit hoz 2db 460, illetve, hogy az újabb játékokban ezek az új kártyák CF-ben, hogy skálázódnak..
480 árban két 460 vajon hozná a 480 teljesítményét? Én nem hiszem, hogy képes lenne hozni azt a teljesítményt.. Mindenesetre érdekes lenne számomra.. :)

Vagy ezeket nem lehet CF-be kötni? Fura, hogy nincs a nyák tetején a CF hídnak csatlakozó. Vagy már alaplapi sloton keresztül megoldott a CF?

[ Szerkesztve ]

(#329) füles_ válasza MK VII (#328) üzenetére


füles_
őstag

Őrült aki RX 460-ból CF-et épít ;]
Na de komolyan ahol jól skálázódik a több GPU még ott sem érné el az RX 470 szintjét sem.2db RX 460 80e ft,míg RX 470-et már kapsz 61e ft-tól

AMD-nél már GCN2 óta nincs CF híd.XDMA CF van,ami a PCIe sloton keresztül kommunikál a másik VGA-val

[ Szerkesztve ]

(#330) MK VII válasza füles_ (#329) üzenetére


MK VII
veterán

Na igen.. Akkor jól gondoltam... Slotokon keresztül megy a CF.
Lehet mégis megpróbálom.. Tudom nem kapok olyan teljesítményt mint egy 470-nel, de érdekel... Egyrészt még sosem volt CF rendszerem, másrészt nagyon tettszik a kártya és szépen mutatna kettő...
Aztán úgyis az lesz, hogy tavasszal eladnám legalább az egyiket, mert nem lesz rá szükségem..
Hmm.... Most nagyon gondolkodóba estem. :)

Hopp mit találtam.
Ha ennek egy picit is hinni lehet akkor 290 szintet is eléri a 460 CF. RX480-at is befogja. :D

Muszáj lesz kipróbálnom. :D

[ Szerkesztve ]

(#331) AxBattler válasza MK VII (#330) üzenetére


AxBattler
félisten

Játéka válogatja, Dirt Rally alatt csúnyán kikapott az RX 470-től a 460 CF.
Bár érdekes kísérlet, én sem vágnék bele, főleg a Pentium-oddal nem, ehhez már kellene egy combosabb CPU.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#332) MK VII válasza AxBattler (#331) üzenetére


MK VII
veterán

Ja.. Természetesen a CPU is cserélve lenne hozzá..
Egyébként akoska07 hajtott G3258-cal GTX770 SLI-t... Szépen pörgette neki.. :)

[ Szerkesztve ]

(#333) AxBattler válasza MK VII (#332) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez is játékfüggő, az újabb címek már igénylik a 4 magot. World of Tanks-hez elég a Penya, de pl. egy Rise of the Tomb Raider,alatt a min. FPS már nem lenne olyan szívderítő a teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#334) MK VII válasza AxBattler (#333) üzenetére


MK VII
veterán

Na igen.. Kb harmatgyenge főleg online játékokban a G3258 még 4,5-ön is.
Proci upgrade is lesz 4690K-ra. :)

[ Szerkesztve ]

(#335) PuMbA válasza MK VII (#334) üzenetére


PuMbA
titán

A legtöbb játék manapság nem támogat jól semmilyen SLI-t meg CF-et, DirectX 12 esetén meg teljesen működésképtelenek, szóval szerintem nincs értelme az egésznek :) Van 5 játék, ahol teljesen jól működik aztán ennyi. A két GPU közötti szinkronizáció meg tesztek szerint még mindig mikro akadozásokat okoz és megnő a késleltetés, a többször előforduló driver gondokról meg ne is beszéljünk. Egyszerűen semmi ok nincs a Multi-GPU mellett.

[ Szerkesztve ]

(#336) LK


LK
addikt

Nagy Radeon RX kártya teszt. AMD Radeon RX 480/470/460 a tesztpadon ha volt már,akkor bocs. RX 460-ok közt kicsi a különbség, picit lassabb, de a leghűvösebb a Gigabyte.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#337) PuMbA válasza LK (#336) üzenetére


PuMbA
titán

Ennyi, a Gigabyte-on kívül szerintem az összes többi kártya felesleges...1 fps különbség észrevehetetlen :) Semmi értelme, hogy 10 fokkal jobban fűtenek és még kicsivel hangosabbak is.

[ Szerkesztve ]

(#338) LK válasza PuMbA (#337) üzenetére


LK
addikt

Most vagy én nem tudok angolul (ami lehetséges) , de a 4Gb-os gigára raktak + tápcsatit, a giga oldalán :F Na,majd este meglátom. Witchert beizzítom. Már alig várom :O

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#339) PuMbA válasza LK (#338) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs tápcsati a 4GB-oson :) A hivatalos Gigabyte oldalon sincs róla semmi, szóval valamit nagyon elnéztél.

[ Szerkesztve ]

(#340) LK válasza PuMbA (#339) üzenetére


LK
addikt

Igen itt, a legalján ( Built for OverClocking with 4+1 power phases ) Én is úgy tudom,ahogy te, ezért nem értettem.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#341) Lifer092


Lifer092
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi kérdésem lenne. Adott egy Gigabyte Black Edition 750Ti 2GB/128Bit OC. (1405/6600MHz).
Jelen állás szerint, mennyire érné meg leváltani egy XFX RX460 4GB GDDR5-re? Mennyivel adna többet teljesítményben mint az OC-s 750Ti? Gondolkodom a cserén, csak nem tudom mennyire lenne feltétlen jó befektetés. Persze a technológiákat tekintve mindenképpen, de most ettől eltekintve, csak a real-world felhasználásra gondolva. (Játékok) :U

Ui.: A felbontás max FHD lenne. (Nem 4K, 8K, 12K, 1700K)

(#342) Dogengar válasza LK (#340) üzenetére


Dogengar
aktív tag

A fázis nem tápcsati.

(#343) PuMbA válasza LK (#340) üzenetére


PuMbA
titán

"Built for OverClocking with 4+1 power phases"

Ez ok, de sehol nincs leírva, hogy van tápcsatlakozó van a kártyán, szóval nincs, ahogy S.Richard mondja :K

(#341) Lifer092: Alig gyorsabb csak, szóval nem lépsz előre, csak technológiailag (HDMI 2.0 kimenet, UHD videók lejátszásra, hosszabb támogatás) :) XFX-et nem érdemes venni, ha vissza olvasol egy kicsit, Gigabyte-ot igen.

[ Szerkesztve ]

(#344) Lifer092 válasza PuMbA (#343) üzenetére


Lifer092
senior tag

Köszönöm! Igen, én is valami hasonlókat szűrtem le a benchmarkokból, hogy nem sokkal erősebb mint egy sima 750Ti. Szerintem ezzel az OC-s változatommal (még pár MHz van benne) meg majd kb. 1 szinten lehet jóformán. Legalábbis amit láttam idáig, alap 750Ti -től sem hú de sokkal marad el. Alapból nem játszok FHD-ben, mert "csak" 1440x900-as a monitorom, ami nekem több mint elég. Csak ha a későbbiekben FHD-ra cserélném, akkor esetleg lenne -e valami plusz előnye az RX460-nak a 750Ti-vel szemben.

Anno egy R260X-em volt az Asus DCIIOC palettájáról. De már elegem lett a folyamatos fekete képernyőkből, alvás után fel nem ébredésekből, millió artifactokból, driver bajokból, meg a rezsó hőmérsékletéből. Szóval kicsit félek is a Radeonoktól ez miatt. Mennyei megváltás volt 750Ti-re cserélni, hűvös, halk, nem hibázik és szépen lehet alapfeszen tuningolni...

De szerintem akkor maradok a 750Ti-nél még egy 1-1,5 évig, és később beruházok egy RX470-re vagy egy GTX1060-ra. :U

[ Szerkesztve ]

(#345) LK válasza PuMbA (#343) üzenetére


LK
addikt

Majd mindenki XFX-et vett, vagy akart venni,itt a topicban :DDD

Remélem fog menni az 5 éves alaplapomban ez a kártya....

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#346) AxBattler válasza PuMbA (#343) üzenetére


AxBattler
félisten

Hogy mi? Komoly? :)

Alig gyorsabb csak, szóval nem lépsz előre, csak technológiailag
Ugye most a GTX950-ről beszélsz? Csak mert az van pariban a 460-nal, 750Ti-nél meg mindkettő jóval erősebb.

XFX-et nem érdemes venni, ha vissza olvasol egy kicsit, Gigabyte-ot igen.
Emlékeim szerint csak a Giga kártyái kapcsán fordult elő a topikban panasz, míg az XFX-szel minden tulaj elégedett volt.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#347) #70516736 válasza LK (#345) üzenetére


#70516736
törölt tag

nem mindenki ;)
pont tápcsati nélkülit kerestem, mert apránként építem a gépem és a régi tápon nem volt 6-os csati
nekem egy 8-éves giga am2+-os lapban kezdett win 7-tel ott voltak anomáliák néha indokolatlanul felpörgött a venti
a mostani skylake+win10 alatt semmi gond nincs vele

(#348) PuMbA válasza AxBattler (#346) üzenetére


PuMbA
titán

"Ugye most a GTX950-ről beszélsz? Csak mert az van pariban a 460-nal, 750Ti-nél meg mindkettő jóval erősebb."

Régebbi DX11-es játékokban a GTX950 alatt teljesít az RX460, egy jó kis cikk volt erről nemrég a PH-n :) Új játékok esetén már kicsit másabb a helyzet.

"Giga kártyái kapcsán fordult elő a topikban panasz"

Milyen panasz? :)

[ Szerkesztve ]

(#349) LK válasza #70516736 (#347) üzenetére


LK
addikt

Neked az PCI 2.0 csatolóval van? Mert ott volt valakinek baja vele. Nekem 3.0 van,azzal csak jó lesz.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#350) AxBattler válasza PuMbA (#348) üzenetére


AxBattler
félisten

Így van. Viszont Lifer092 kérdésére írtad Te, hogy a 750Ti-hez képest nem fog jelentősebb ugrást tapasztalni 460-nal... erre reagáltam én, hogy "Emmost vicc, bammeg'?". ;)

Nyugodtan keress rá arra a panaszra, én majd akkor ásom elő neked, ha már linkelted, hogy miért nem ajánlott az XFX. :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.