Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) PuMbA válasza Gainka (#400) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor meg sem érdemes venni, ha egy ventis :)

(#402) Gainka válasza PuMbA (#401) üzenetére


Gainka
őstag

Igen tehát a gaming-ra + az armorra gondoltam hogy hiányoznak a képből.
Addig addig varok hogy jo árú lesz a strix :D.
Mondjuk most neki estem a F.E.A.R-nek fullon megy a pentiumon ezzel el leszek egy darabig. :DD Ám ha jól lehúzzátok a fényerőt nem hogy izgalmasabb, de még a grafikán sem látszik annyira hogy jo pár éves játék már. :))

(#403) PuMbA válasza Gainka (#402) üzenetére


PuMbA
titán

Strix már most van, de nem egy nagy dobás kártya tesztek alapján :) Fogyaszt, mint állat és meleg, miközben nem gyorsabb a többi kártyánál.

[ Szerkesztve ]

(#404) humilislupus válasza PuMbA (#401) üzenetére


humilislupus
tag

Nem azon múlik ..... az xfx nek venti nélküli is van .Ha jól megcsinálták a passziv részét akkor egy venti kis fordulaton is le tudja hüteni...nem láttam még tesztet róla...

[ Szerkesztve ]

(#405) D.Orion válasza Gainka (#400) üzenetére


D.Orion
veterán

Aqua és PCX. MSI Gaming mindkettőnél kapható.

(#406) solfilo válasza D.Orion (#405) üzenetére


solfilo
veterán

Küldesz linket? Nem találom az MSI RX 460 Gaminget. (aqua-nál néztem, de igazából MSI oldalán sincs ilyen kártya)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#407) PuMbA válasza humilislupus (#404) üzenetére


PuMbA
titán

".Ha jól megcsinálták a passziv részét akkor egy venti kis fordulaton is le tudja hüteni"

Sosem láttam még olyan erősebb passzív kártyát, ami normális hőfokokat tudott volna, tehát 40-50 fok körül :) Brutális házhűtés mellett is sokkal melegebben mennek, mint egy ventis kártya, nem ritka a 80-90 fok, úgyhogy szerintem nem éri meg a vesződést. Kár, hogy nincs a passzívról teszt, mert kíváncsi lennék rá egyébként én is.

[ Szerkesztve ]

(#408) AxBattler válasza humilislupus (#404) üzenetére


AxBattler
félisten

Parancsolj, teszt. :D
És Gaming változat nincs az MSI-től, csak az RX470-ből.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#409) D.Orion válasza solfilo (#406) üzenetére


D.Orion
veterán

Bocsi, korán volt még, félreolvastam.

(#410) humilislupus válasza PuMbA (#407) üzenetére


humilislupus
tag

Nekem a passziv kártyám alatt van egy 12 es szabalyozhato brutál venti szoval a gyári ventis megoldások csak gányolások az én szememben....

(#411) MK VII


MK VII
veterán

Hmm... Nem sieti el a PCX a kiszállítást..
Pénteken rendeltem, ma érdeklődtem utána. Talán holnap megkapom..
Végül is mindegy... Hétvégéig megjön az a lényeg, aztán kirobbantani nem lehet majd a lakásból egy darabig :)

[ Szerkesztve ]

(#412) Hamuuuu válasza MK VII (#411) üzenetére


Hamuuuu
tag

Várjuk a véleményed/teszted a kártyáról :) én is ugyanazt akarom venni, de kiváncsi vagyok mások véleményére.

"A fizika elsőszámú törvénye : a testek igyekeznek megőrizni nyugalmi állapotukat."

(#413) MK VII válasza Hamuuuu (#412) üzenetére


MK VII
veterán

Teszt biztos lesz... Főleg, hogy kíváncsi vagyok ,hogy mennyire tudja kihajtani a Pentium ezt a kis kártyát..
Szerintem simán meghajtja rendesen.. A HD6950@70-emet is kihajtotta aztán az azért egy masszívabb kártya volt mint ez lesz.
Na, de majd csinálok úgyis teszteket.

(#414) humilislupus válasza MK VII (#413) üzenetére


humilislupus
tag

Végül is a ket ventis xfx lett vagy melyik? Milyen játékokkal teszteled?

(#415) D.Orion


D.Orion
veterán

Facom... Jövőhéten akartam venni végre egy 460-at, erre rájöttem, hogy hó végén itt a 1050Ti...

(#416) AngerFîsT válasza D.Orion (#415) üzenetére


AngerFîsT
tag

Ha ennek hinni lehet már netán a gyártósoron van :D

I Say Anger you say FisT!

(#417) MK VII válasza humilislupus (#414) üzenetére


MK VII
veterán

Igen. A dupla ventist rendeltem.

(#418) AxBattler válasza AngerFîsT (#416) üzenetére


AxBattler
félisten

Vagy a hajókon, repülőkön...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#419) pureez


pureez
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap megpróbáltam beüzemelni a kártyát, de csak fekete képet adott (még a biost se látom ha belépek) de a windows betöltődik gond nélkül(hallom).
A kártya ventijei is felpörögnek...
Próbálkoztam már DDU-val, hdmi kábelt használok és biztos hogy a vga-ba van bedugva...
Esetleg még egy BIOS frissítés segíthet? Mert viszonylag régebbi alaplapom van.
Mindenfajta segítségért hálás vagyok !

(#420) PuMbA válasza pureez (#419) üzenetére


PuMbA
titán

Ha tápcsatis a kártya, akkor az be van dugva? Régebbi alaplap lesz a probléma szerintem. Frissíts BIOS-t, ha azzal sem jó, akkor így jártál. Figyelni kell a komponensek egyensúlyára, nem hagyhatsz a gépben egy olyan elemet, ami elvault.

(#421) Nerazim válasza PuMbA (#420) üzenetére


Nerazim
őstag

Most ez új. Akkor vajon az én 1155 -ös lapomon menni fog, ha veszek egy új kártyát?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#422) PuMbA válasza Nerazim (#421) üzenetére


PuMbA
titán

Abban mennie kell :)

(#423) Nerazim válasza PuMbA (#422) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi, akkor megnyugodtam :C

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#424) pureez válasza PuMbA (#420) üzenetére


pureez
csendes tag

Nem tápcsatis a kártya.
Gigabyte GA-H67MA-D2H alaplapról van szó.
Nagyon elavult?

(#425) PuMbA válasza pureez (#424) üzenetére


PuMbA
titán

Nem. Ha BIOS frissítéssel se működik, akkor a kártyát küldd vissza.

[ Szerkesztve ]

(#426) Nerazim válasza pureez (#424) üzenetére


Nerazim
őstag

Milyen kártya egyébként?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#427) pureez válasza Nerazim (#426) üzenetére


pureez
csendes tag

RX 460
Az nem lehet hogy rossz port van beállítva a vga-n?
Mert csak hdmi kábelem van.
Vagy az öaszes portnak működnie kell egyszerre?

(#428) Nerazim válasza pureez (#427) üzenetére


Nerazim
őstag

Azt gondoltam, hogy RX 460 mivel ez a topicja, de milyen gyártó? (pl: giga, asus, sapphire, xfx)

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#429) pureez válasza PuMbA (#425) üzenetére


pureez
csendes tag

Egy bios frissítés mennyire kockázatos? :D

(#430) AxBattler válasza pureez (#427) üzenetére


AxBattler
félisten

BIOS-ban engedélyezve van "Primary GPU"-nak a külső, PCIE VGA?
Nincs véletlenül az IGP beállítva "Forced"-nek, kizárólagos használatra?

Már megszívattam magamat így egy párszor... :D

(#429) pureez
DOS-ból elég egyszerű a dolog, csak utána kell nézni.
Ezek közül melyik BIOS van a gépeden?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#431) pureez válasza Nerazim (#428) üzenetére


pureez
csendes tag

Ja igen bocsi ><
Gigabyte

(#432) pureez válasza AxBattler (#430) üzenetére


pureez
csendes tag

Hát eléggé tudatlan vagyok :D
De biosban az a PCIE slot vanbeállítva alapértelmezettnek amiben van a kártya. Alaplapira meg az van beállítva hogy akkor legyen használva ha nem létezik külön VGA.
Ráadásul az előző kártyát (amd HD 6970) még mindig gond nélkül felismeri...

(#433) Nerazim válasza pureez (#432) üzenetére


Nerazim
őstag

Próbáld ki egy másik gépben is, ha ott se működik akkor valószínű a kártya a sz.r

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#434) AxBattler válasza pureez (#432) üzenetére


AxBattler
félisten

Az előző Catalyst-et a Display Driver Uninstaller-el gyalultad le?
Ha nem, akkor most tedd meg, ill. CCleaner-es rendszertisztítást ereszd rá a gépre.

BIOS melyik verzió?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#435) Hamuuuu


Hamuuuu
tag

Nem lehet probléma a PCIE 3 kezelés?

"A fizika elsőszámú törvénye : a testek igyekeznek megőrizni nyugalmi állapotukat."

(#436) pureez válasza AxBattler (#434) üzenetére


pureez
csendes tag

Igen DDU-val csináltam BIOS verziót nem tudom, csak délután tudom megmondani... :/

[ Szerkesztve ]

(#437) MK VII


MK VII
veterán

Megjött az XFX DD. :)

Kép minőségével ne foglalkozzatok. Egy régi Sony telefonnal csináltam..
A matuzsálem HD6950 ventik nélkül felette. :)
El tudnám képzelni annak a hűtését a 460-on.. Terhelés alatt talán belecsapna a 40 fokba. :)
Este win10 telepítés aztán letesztelem.. Most csak beizzítottam..
Egyből adott jelet HDMI kábelen keresztül. Valamiért élesebbnek szebbnek látom a képet a monitoron. IGP után teljesen más, de pozitív.. :)

(#438) AxBattler válasza MK VII (#437) üzenetére


AxBattler
félisten

Szép, grats! :C

Régen a hűtőbordák is jobbak voltak...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#439) Nerazim


Nerazim
őstag

Mit jósoltok az idén érdemesebb inkább megvenni a kártyát vagy jövőre esetleg? Annyira nem sürgős nekem, de nem akarok többet fizetni érte, ha nem muszáj :N

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#440) Hamuuuu


Hamuuuu
tag

Szerintem nemsokára elkezdenek felkúszni a hardverek árai, karácsony miatt. Egy idő pedig kell majd, hogy visszaessen. De lehet addigra jön valami új piacra és az is lentebb veri az árakat.

(#437) MK VII : milyen hosszú ez a kártya?

[ Szerkesztve ]

"A fizika elsőszámú törvénye : a testek igyekeznek megőrizni nyugalmi állapotukat."

(#441) MK VII válasza Hamuuuu (#440) üzenetére


MK VII
veterán

238mm

(#438) AxBattler
Köszi. :)

(#442) D.Orion válasza Nerazim (#439) üzenetére


D.Orion
veterán

Hó végén jön a 1050 és 1050Ti, de árversenyt nem fog okozni. Elvileg a kisebbik gyorsabb lesz, mint az RX460, de annyival drágább is. A Ti pedig talán 470 alá jön kicsivel. TALÁN.

Ha lesz is válaszlépés, akkor se fogja az lenyomni a 460 árakat már.

(#443) MK VII


MK VII
veterán

FullHD Ultra beállítások OpenGL. Proci 4,5ghz-en.. Szépen kihajtja a VGA-t :) GPU 57 fok.

Gyors helyzetjelentés.
Most ennyire futotta.

[ Szerkesztve ]

(#444) Devas válasza MK VII (#443) üzenetére


Devas
őstag

Ez melyik jatek?
Adtal neki eleg idot felmelegedni? Ez a plafon hofok?

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#445) Nerazim válasza Devas (#444) üzenetére


Nerazim
őstag

Doom :)

(#443) MK VII

Laikusként kérdezem mikor a GPU -nál 100% van akkor mi fogy el ? Nem a memória gondolom, mert az 4 Gb.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#446) Devas válasza Nerazim (#445) üzenetére


Devas
őstag

Akkor a vga fogy el. De a kepen a proci es a vga is egyszerre fogyott el. Nagyon eltalalta a pillanatot.
Minek koszonheto az 57 fok? Ekkora huzat van a hazban? Vagy a kemeny 20 mhz OC miatt? Tapcsatlakozo nelkuli a kartya?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#447) MK VII válasza Devas (#444) üzenetére


MK VII
veterán

Ahogy előttem írták ez a Doom. Jelenleg a legjobban optimalizált játék ami piacon van. Nagyon rendben van minden tekintetben.

(#445) Nerazim
100% az a GPU kihasználtságot jelöli, hogy épp mennyire terhelt a GPU.
Alatta a MEM1 az a vRAM használatot mutatja.. Mint látszik Ultra beállításokon 3,2GB videó memória van használatban. 2GB-os verziónál valószínűleg az Ultra minőséget be sem lehet állítani...

(#446) Devas
Az 57 fok valószínűleg annak köszönhető, hogy kb 10 percet járattam a játékot. Az valóban nem teljesen reális.
Házon nincs oldallap, nyitott a ház. 6-os tápcsati van rajta.

Majd este mikor több időm lesz akkor csinálok több tesztet, végére járok, hogy a procim visszafogja-e a VGA-t. Előfordulhat egyébként, hogy nem teljesen tudja kipörgetni...
Meglátjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#448) AxBattler válasza D.Orion (#442) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezt honnan veszed? 1050Ti specifikációi megegyeznek a 950-ével (Cores : TMUs : ROPs = 768 : 48 : 32), a GTX1050 ennél karcsúbb (640 : 40 : 32), bár a 750Ti (640 : 40 : 16) felett van kicsivel.

Nyilván az architektúra, az órajelek, és a memória mennyisége is számít, de azért ne essünk túlzásokba. ;)

(#443) MK VII
Not bad.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#449) Nerazim válasza MK VII (#447) üzenetére


Nerazim
őstag

Oks, így már érthető.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#450) humilislupus válasza MK VII (#447) üzenetére


humilislupus
tag

A tesztekben is a doom (vulkannal) használta ki jól a 4gb memoriát. Ird majd meg ha lessz idöd a többi játéknál is a memoria használatot különbözö beállitásokon. Nagyon kivancsi vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.