Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) #70516736 válasza LK (#349) üzenetére


#70516736
törölt tag

ha jól emlékszem igen 2.0-ás volt, már eladtam

az volt giga 770-ds3

(#352) PuMbA válasza AxBattler (#350) üzenetére


PuMbA
titán

Csak egy HDMI kimeneti beállítási problémát találtam, amit nehezen javít ki az AMD, ugyanis a mostani legújabb 16.9.2 driverben is ki van írva, hogy megoldották a dolgot, ez már a 3. megoldás sorozatban, szóval nincsenek a helyzet magaslatán :) Az XFX-szel nincs baj, de 10 fokkal melegebben jár terhelés közben, mint a Giga, miközben csak 1 fps-sel jobb. Szimplán a marketing miatt emelték meg az órajeleket csak, szóval nem rossz vétel, de úgy értelme a való világban nincs, ha valaki most akar venni RX460-at.

[ Szerkesztve ]

(#353) LK válasza PuMbA (#352) üzenetére


LK
addikt

Magam részéről hozzátenném azt,hogy ha szeretnék XFX-et,bele sem menne a házamba,mert nagyobb mint a giga. És azt gondolnám,hogy a 4 cm-rel hosszabb XFX jobban hűt, de mégsem.

Cfc_boy: a giga legfrissebb driverével tolod? vagy esetleg van jobban ajánlott?

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#354) AxBattler válasza PuMbA (#352) üzenetére


AxBattler
félisten

És akkor ott van még HódNorbi esete... de valóban igazad van, emiatt még nem tanácsolnék el senkit a Giga-tól.

És igen, a tápcsatis változatok mind melegebbek kicsivel a Giga-nál, de azzal ellentétben az órajelüket is stabilan tartják. Mondjuk ennek most még nem látom hátrányát, de a +10 fokos melegedésnek sem.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#355) PuMbA válasza #70516736 (#327) üzenetére


PuMbA
titán

Egyébként érdekes, hogy játékok alatt 2000-res fordulaton megy nálad, mert a tesztek alapján nem:

" The delta T of 44°C is nice and low, and the noise output is extremely low – while the maximum fan speed in Radeon WattMan was set by default to 2,200 RPM,the card levelled out to just under 1,000 RPM in games, which was practically inaudible even when we unplugged all our system fans."

Valószínűleg jobban szellőző házban volt vagy nem tudom.

(#354) AxBattler: Valószínűleg ez valami alaplap inkompatibilitási hiba lesz, de igen a +10 fok annyira nem gond, csak ha teljesen csendes gépet akarunk vagy ha nem annyira jó a levegőztetés a gépházban.

[ Szerkesztve ]

(#356) #70516736 válasza PuMbA (#355) üzenetére


#70516736
törölt tag

az a régi atx házban volt, kb 2000 körül
egyszer kétszer ránéztem a giga monitorozó programjával de nem igazán érdekel mert nincs hangja
majd ránézek az új házban is csak még fel sem tettem hozzá a programot

(#353) LK: nem az amd driverével most frissítette magát pár napja

[ Szerkesztve ]

(#357) #70516736 válasza PuMbA (#355) üzenetére


#70516736
törölt tag

na lemértem
arra már nem emlékeztem, hogy vezéreltem a ventit

gyári vezérlés

kézzel beállított 60 fok 40 % ventivezérlés

(#358) MK VII válasza PuMbA (#335) üzenetére


MK VII
veterán

Értem értem... Sokszor beszéltem le az embereket CF-ről a VGA topikban.. :)
Tudom, hogy nem minden játékban skálázódik rendesen és nem a legtutibb..
Elgondolkodtam rajta a feljebb leírt okokból.. Nem volt még, kíváncsi vagyok rá, ha valamilyen kártyából vennék kettőt akkor az ez lenne. Stb-stb.
Először úgyis proci upgrade lesz aztán majd kitalálok valamit. Valószínűleg inkább egy 480 lesz belőle, ha nem lenne elég a 460-ban a kraft, bár megszoktam a 25-40fps közti játékot. Nagyon nem is vágyom többre..

(#359) Lifer092


Lifer092
senior tag

Egy teszem azt 2GB-os RX460-nal mennyivel járnék jobban 1440x900-as felbontáson egy szintén 2GB-os GTX750Ti-nél? :) Duplázódna az FPS vagy annyit azért nem jelentene? Mennyivel lenne gyorsabb ilyen esetben?

(#360) PuMbA válasza Lifer092 (#359) üzenetére


PuMbA
titán

Ha rákeresel YouTube-on, akkor millió videó találsz erről, ez a legjobb. Látható, hogy átlagosan 4-5 fps-sel gyorsabb a 750 Ti-nél, szóval közel egy szinten vannak :)

[ Szerkesztve ]

(#361) Sdi válasza PuMbA (#360) üzenetére


Sdi
addikt

Ez azért erősen játék függő :) , lecserélni nem érdemes, csak ha valaki most vesz kártyát, jobb választás.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#362) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
XFX -ből az egyventis mennyire ajánlott?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#363) LK válasza Nerazim (#362) üzenetére


LK
addikt

Az sem rossz,de jobb hűtéssel van Sapphire,Giga,XFX. Pár ezrest talán érdemes rádobni.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#364) kecsawi


kecsawi
senior tag

Mióta megjött a sapphire 2 ventis 2GB kártya újra belevetettem magam a Diablo 3 rejtelmeibe... kocajátékosként 3840*2160 felbontáson aa nélkül high beállításokkal egy 3258-as 3.6-on fraps 40-60 mozog.
néha megröccen, de a 35 ezres árba ez nekem teljesen megfelelt. Más játék nem is érdekelt, a böngészés is sokkal jobb élmény számomra. Akinek ilyen kis igényei vannak, vagy nem akar többet rá áldozni: kitünő választás számára.

(#365) Nerazim válasza LK (#363) üzenetére


Nerazim
őstag

Igen csak ez 4gigás verzió lenne :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#366) PuMbA válasza Nerazim (#365) üzenetére


PuMbA
titán

1k-val drágább a két ventis Gigabyte például :) Itten ni, az XFX két ventis most 45k, szóval eléggé el van árazva.

[ Szerkesztve ]

(#367) Nerazim válasza PuMbA (#366) üzenetére


Nerazim
őstag

Néztem én is a gigát, de az nem baj, hogy nem hőcsöves? Vagy ezek az újak már nem melegedek annyira?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#368) PuMbA válasza Nerazim (#367) üzenetére


PuMbA
titán

A hőcsöves kártyák sem hűvösebbek, mert azok meg magasabb órajelen járnak :) Például a Gigabyte kártyája jó ház szellőzés esetén átlag 10 fokkal hűvösebb a hőcsöveseknél tesztek alapján, de pont erről beszéltünk 20 hozzászólással ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

(#369) Nerazim válasza PuMbA (#368) üzenetére


Nerazim
őstag

Ohh ezt nem tudtam, köszi az infót :C

Ui: Oks, visszakeresem

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#370) Nerazim


Nerazim
őstag

Nincs valakinek a PCX -hez kupon kódja? :P Beruháznék egy ilyen 4gb gigára

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#371) MK VII válasza Nerazim (#370) üzenetére


MK VII
veterán

Ide írj be. ;)

(#372) Nerazim válasza MK VII (#371) üzenetére


Nerazim
őstag

Hopps köszi. Nem tudtam, hogy erre is van topic. Bár már lassan meg se lepődöm. :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#373) LK válasza Nerazim (#367) üzenetére


LK
addikt

Eleve nem melegszik ez a megoldás, talán az XFX-nek van passzívja is.....(Ha jól emlékszem) Persze más a helyzet,ha húzva van.
Tegnap meglett végre. Witcher3 2 óra játék. FHD/Medium-on csak ,mert gyenge a procim. High-on is ment de meg-megállt egy pillanatra. Ki kell próbálnom egyenként,hogy mit vegyek le alacsonyabbra,és fog menni high-on is. AMD drivert raktam fel. Eddig faca.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#374) Nerazim válasza LK (#373) üzenetére


Nerazim
őstag

És neked is felprörög néha a venti magától? Anubis_9 fórumtársnak néha fel-fel pörög "alapjáraton". Megmondom őszintén ez engem lehet egy kicsit bosszantana. :DDD

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#375) LK válasza Nerazim (#374) üzenetére


LK
addikt

Semmit nem hallok. Nem azért mert süket vagyok :D A felpörgést régi 2.0 PCIE felületen tapasztalta régi alaplapon. Most már több embernek van Giga, ha valakinek baja lesz vele,könnyebben találunk megoldást.

Egy érdekességet tapasztaltam: magasabb a kártya,mint az átlag. GTX460-ast becsavaroztam, RX460-ast meg nem lehet. magasabb pár mm-rel. Kötegelővel kellett rögzítenem. :DDD

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#376) Nerazim válasza LK (#375) üzenetére


Nerazim
őstag

Ez is igaz. Köszi az infót. :C

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#377) AxBattler válasza Nerazim (#370) üzenetére


AxBattler
félisten

Mit tud a kupon? :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#378) Nerazim válasza AxBattler (#377) üzenetére


Nerazim
őstag

(#377) AxBattler
Elvileg felezi a szállítást bár így belegondolva sokkal nem vagyok előrébb ha pl pikpak pontra kérem :DDD kb 2-300ft

(#375) LK
Hogy érted h magasabb a kártya? A hátlapi panelt nem lehet becsavarozni a helyére? :Y

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#379) AxBattler válasza Nerazim (#378) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi! Akkor nem nagy trúváj. :N

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#380) LK válasza Nerazim (#378) üzenetére


LK
addikt

Yess,nekem,legalábbis, nem hiszem,hogy összement volna a házam 5 nap alatt :N .

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#381) Anubis_9 válasza Nerazim (#374) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nálam azóta is van ez a felpörgős jelenség. De rájöttem, miért: amikor 45 fokra emelkedik a hőmérséklete, akkor egy pillanatra felpörög a venti (egymás után 2-3x), amitől azonnal lejjebb esik a hőmérséklete pár fokkal. Amikor ismét eléri a 45 fokot, megismétlődik ugyanez. Valahogy be kellene állítani a ventilátorszabályzást, hogy nem legyen ilyen... Ha valakinek van tippje, azt megköszönöm.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#382) PuMbA válasza Anubis_9 (#381) üzenetére


PuMbA
titán

Vagy a házba jobb szellőzést csinálni :) Olvass vissza...

[ Szerkesztve ]

(#383) Anubis_9 válasza Nerazim (#370) üzenetére


Anubis_9
őstag

Azért komoly, hogy kb. 1 hónapja (09.02.) vettem az enyémet ugyaninnen és akkor még 7-8.000-rel drágább volt. Nem hittem volna, hogy ennyit esik az ára ennyi idő alatt. Ha tudom, vártam volna. :(((

---

AxBattler: Cooler Master CM 690 házam van egyébként.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#384) AxBattler válasza PuMbA (#382) üzenetére


AxBattler
félisten

+1, szerintem is ez lehet a megoldás, egy normálisan szellőztetett házban a 45 fokot nem szabadna elérnie sima desktop alkalmazásokkal.

Anubis_9 (#381)
Milyen házad van?

(#383) Anubis_9
Az early adopter-ek csapdája...
Mindig mindennel várni kell minimum 1-2 hónapot.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#385) AxBattler válasza Anubis_9 (#383) üzenetére


AxBattler
félisten

A CM 690 pedig nem rossz vas, van benne anyag rendesen.
Ha elöl, és alul is van benne 1-1 befelé fújó venti, akkor szvsz nem kellene, hogy gond legyen.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#386) Anubis_9 válasza AxBattler (#384) üzenetére


Anubis_9
őstag

Előtte IGP-t használtam, ami a 4K-t csak 30 Hz mellett tudta csak. Így használtam a gépet fél évig. Olyan volt, mint a diavetítő, egy egyszerű böngészés is, még az egér is szakadozva szaladt. :DDD Mindenképp kellett egy új VGA, ami tudja a 4K@60Hz-et. Így is vártam rá az RX460-ra, nem azonnal a megjelenés után vettem meg.

Most kb. 10 perce jár a WIN, most 37-38 fokos a GPU. 20 fokkal indult a rendszer. Szépen kúszik felfelé a hőmérséklet. Lehet ráférne a házra egy nagytakarítás. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#387) PuMbA válasza Anubis_9 (#386) üzenetére


PuMbA
titán

Hol vannak a ventik? Elől és hátul? A HDD közvetlenül az elöl lévő venti mögött van? Mennyin pörögnek? Milyen típusúak?

[ Szerkesztve ]

(#388) Anubis_9 válasza PuMbA (#387) üzenetére


Anubis_9
őstag

3 db 12 cm-es van bent: elől, hátul, oldalt. Alacsony fordulaton járnak, hogy pontosan mennyin, nem tudom, mert egy potméteres DeepCool szabályzóval szabályzom őket. Igen, a HDD és az SSD az elől lévő venti mögött van.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#389) PuMbA válasza Anubis_9 (#388) üzenetére


PuMbA
titán

"Igen, a HDD és az SSD az elől lévő venti mögött van."

Akkor azt érdemes úgy pakolni, hogy a legkevésbé állják a venti útját, például az egyiket a legfelső, a másikat a legalsó helyre. Valamint az első ventilátornak nagyobb sebességen kéne mennie kicsivel, mint a többinek, mert befújó venti. Az oldalt lévő ventilátort meg ha van lehetőség alulra tenni, hogy az is szívja be a frissebb levegőt vagy ha most kifelé fúj oldalt, akkor befelé irányítani, hogy 2 fújjon be és az 1 hátsó meg ki.

[ Szerkesztve ]

(#390) Anubis_9 válasza PuMbA (#389) üzenetére


Anubis_9
őstag

Megpróbálom, köszi a tippet! :R

Akkor összegezve hivatalosan a 3 közül melyik legyen beszívó és melyik legyen kifújó venti?

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#391) varmi2 válasza Anubis_9 (#390) üzenetére


varmi2
nagyúr

Elől, alul befujó,
Hátul, felül kifujó.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#392) PuMbA válasza Anubis_9 (#390) üzenetére


PuMbA
titán

Ahogy varmi2 mondja, csak ugye neked felül nincs ventid :)

[ Szerkesztve ]

(#393) Anubis_9 válasza PuMbA (#392) üzenetére


Anubis_9
őstag

Oldalt is van nekem, az is befújó legyen, ha jól sejtem, ahogy az elől lévő is befújó. Hátul pedig kifelé fújjon a házból.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#394) MK VII válasza Anubis_9 (#393) üzenetére


MK VII
veterán

Khm...
Nem akarok akadékoskodni, de az oldalsó ventinek egy funkciója lehet. Megkeveri az amúgy előröl hátra felé tartó légáramlatot és tönkreteszi a huzatot ami miatt melegebb lesz a házban...
Oldalsó ventidet vagy ne használd vagy helyezd át. Semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#395) PuMbA válasza Anubis_9 (#393) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, de ha van lehetőség, akkor az oldalit rakd alulra :)

[ Szerkesztve ]

(#396) Anubis_9 válasza PuMbA (#395) üzenetére


Anubis_9
őstag

Oksa, köszi nektek! Amúgy a levegő iránya jelenleg pont úgy volt irányítva, ahogy beszéltük itt. Akkor annyi, hogy az oldalsót átteszem alulra. Egyébként 12 cm-es Cooler Master ventik vannak bent, megnéztem őket. Lehet kéne valami jobb és még halkabb, mert az egyik kicsit csapágyas lehet már. :((

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#397) AxBattler válasza Anubis_9 (#396) üzenetére


AxBattler
félisten

A házak mellé adott gyári CM ventik újonnan sem mondhatóak főnyereménynek, hát még 1-2 év használat után. Tudom, mivel nekem is volt tapasztalatom velük.

Olcsóbb, jó ventik (szvsz): Coolink SWIF2, Cooltek CT-Silent, Nanoxia Deep Silence.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#398) Anubis_9 válasza AxBattler (#397) üzenetére


Anubis_9
őstag

A ventis topicban kinéztem egy ajánlott 120 mm-es Be Quiet! Pure Wings 2 ventit. Állítólag ár/értékben nagyon jók! Ebből rendelek most hármat. A mostaniak 9 évesek már. :Y

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#399) AxBattler válasza Anubis_9 (#398) üzenetére


AxBattler
félisten

9 év... :Y ... az már a nyugdíj egy kutyának. :D

Igen, a BQ is ajánlott; szerintem elég nagy minőségbeli ugrás lesz. :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#400) Gainka


Gainka
őstag

Vajon mikor jönnek az msi megoldásai pl Iponba? Vagy nem is lesz? 😯 Az msi oldalán csak a kis egy ventis van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.