Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) arcszesz válasza machobymb (#6000) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Hirtelen rákerestem a problémádra, pár találat: [link] [link]

(#6002) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Ma eladtam a kis 460- am,sok örömöt okozott a kb 2,5 évben. :K 21 ezer párszázba elment,mondjuk gyári állapotban van,pormentes megkímélt darab.Úgy hogy elköszönök a klubbtól.További minden jót rx esek. :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#6003) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Rájöttem egy szaggattást előidéző dologra RX550 Sapphire-n. Wattman -ban túl alacsonyra vettem a max hőmérsékletet 57 körül vagy 54. Úgy tapasztaltam hogy kb. 57 fok lehet az a pont ahol bekapcsolja a ventillátort alatta nemigen hajlandó, hiába adok neki 48 target hőmérsékletet, így az alacsony max-fok bekavarhatott neki és először cpu és memória frekvencia-csökkentéssel próbálta korrigálni a hőmérsékletet és passzív módban maradt, hihetetlenül szaggatott. Most 68-ra tettem a maxot, így már sima. Adrenalin 18.7.1.

(#6004) csucsotke


csucsotke
aktív tag

A bios eredeti gpu órajeleinek feszültségét próbáltam kiolvasni a topikban talált módszerrel, és az 1206 jött ki 0,975 re a 214 az 0,700, de a köztük lévő 5 frekvencia az mind 0,8688V. Így kell lennie?

[ Szerkesztve ]

(#6005) evadam1 válasza machobymb (#6000) üzenetére


evadam1
újonc

Megoldódott? Az eszközkezelőben normálisan látja vagy van mellette felkiáltójel?

(#6006) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

MSI RX 550 OC-t kinek mennyire sikerült alulfeszelni? Meddig próbálkozzak?

Let the Zone take me if I am.

(#6007) Gyuri27 válasza kutga (#6006) üzenetére


Gyuri27
félisten

950-970mv azt tudnia kell szerintem. Az enyém anno ment 960-on.

Amd - Radeon - Ryzen

(#6008) kutga válasza Gyuri27 (#6007) üzenetére


kutga
nagyúr

970-re vettem egyelőre. Msi afterburner és a wattman nem zavarja egymást? Ab-ben nem engedélyeztem a feszültség szabályozást.

Let the Zone take me if I am.

(#6009) Gyuri27 válasza kutga (#6008) üzenetére


Gyuri27
félisten

10 alatt szokta.
De felesleges is az afteres kavarás.
Wattmanba megcsinálod. Ha jó stabil mented a profilt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#6010) kutga válasza Gyuri27 (#6009) üzenetére


kutga
nagyúr

Az Ab-t amiatt tettem fel, mert a wattmanban nem találtam a zéró RPM beállítást.

Let the Zone take me if I am.

(#6011) Gyuri27 válasza kutga (#6010) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ott van az. Nézz körbe alaposan.

Amd - Radeon - Ryzen

(#6012) kutga válasza Gyuri27 (#6011) üzenetére


kutga
nagyúr

Biztos? :)

30% alá nem engedi levinni.

Let the Zone take me if I am.

(#6013) Gyuri27 válasza kutga (#6012) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#6014) kutga válasza Gyuri27 (#6013) üzenetére


kutga
nagyúr

Na majd otthon megnézem. Amúgy mi számít normális hőfoknak? 50-60 fokig lehet engedni?

Let the Zone take me if I am.

(#6015) Gyuri27 válasza kutga (#6014) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én már nem emlékszem az enyém mennyi volt. De ez a vga kitolt powerlimittel is max 54 watt ha jól emlékszem. Ez ugye a gyári 1150-el. 950mv-n szerintem az 50-hez kellene közelebb legyen.
Idlébe meg 30 vagy alatta.

Amd - Radeon - Ryzen

(#6016) kutga válasza Gyuri27 (#6015) üzenetére


kutga
nagyúr

Idle 30 körül van igen. Superpositionben úgy 62-63 körül ment fel az enyém.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#6017) Gyuri27 válasza kutga (#6016) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jó ház jó szellőzés?
970mv még mindig?
Ha bench alatt ennyi akkor 55 körül kell lenni game alatt.
Ami szerintem jó.
De ha le tudod tornázni 950-re az fincsi lenne.
Az amd boost 1183. Az Msi 1203. Ez marha nagy oc. Talán fél képkockát hozhat is.
Első körben ha nem megy 950-en levenném 1193-ra. Ha akkor se akkor gyári amd boostra 1183-ra.
Persze kérdés mi kell. Ha kell az az 1-2 fps (mérd ki) akkor maradhat 970-en. Ha nagy csend és még hüvösebb vga kell akkor amd paraméter és még kevesebb fesz.
Sokszor azért a pár mhz-ért aránytalanul több feszt kér.

Amd - Radeon - Ryzen

(#6018) kutga válasza Gyuri27 (#6017) üzenetére


kutga
nagyúr

4K videóhoz vettem, játék nincs. A héten rákötöm a tv-re aztán hangolom majd szép lassan. A ház egy AeroCool CS101, nem hiszem hogy átlagon felül szellőzik, de nincs benne semmi alkatrész ami fűt.

Let the Zone take me if I am.

(#6019) kutga


kutga
nagyúr

A kis RX550-re végül egy Arctic L2 Plus vga hűtő ment fel, idle 30 fok körülvan, 4K videó közben 40 fokra melegszik, undervolt nélkül.

Az RX560 jelenleg kapható változatai között van olyan ami tápcsati nélküli?

Let the Zone take me if I am.

(#6020) goti2


goti2
csendes tag

Sziasztok!
Olyan jellegű probléma merült fel nálam egy rx460 4gb (most vettem nem rég).
Miszerint mikor beszereltem minden oké volt felismerte a gép azonnal drivere is frissült stb.
Kis játék teszt kb 20 p Max 40 p Apex nem maxon csak hogy kényelmesen lehessen kicsit pirítani. Nem is volt semmi gond szépen ment minden.
Nos tegnap óta viszont folyamatosan szaggat kisfelbontáson is teljesen levett grafikával.
Ha semmi nem fut a gépen akkor is le fel ugrál 0-100% kig a gpu kihasználtsága pont a lag ütemében.
Nem vagyok szaki így kérlek a nem szak kifejezéssel történő megfogalmazásért ne kövezzetek meg.
Válaszotokat segítségeteket előre is köszönöm.

(#6021) kisza25 válasza goti2 (#6020) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A processzor menyire van terhelve és milyenek a hőmérsékletek?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#6022) goti2 válasza kisza25 (#6021) üzenetére


goti2
csendes tag

Játék közben a processzor fullon megy minden szálon w3530 kevéske már úton az utód.
A kártya hője 64 fok fölé is felkúszik kb 10 perc után.
De este majd csinálok képeket az az igazi.

(#6023) kisza25 válasza goti2 (#6022) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem megy valami a háttérben, akár win10 frissítés, vagy bármi más?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#6024) solfilo válasza kutga (#6019) üzenetére


solfilo
veterán

Hogy kapni lehet e, nem tudom, de Sapphire-nek van 45W TDP-s RX 560 kártyája.
2GB 14CU
2GB 16CU
4GB 16CU

solfilo

(#6025) goti2 válasza kisza25 (#6023) üzenetére


goti2
csendes tag

Szia nem fut ha minden igaz. :(

(#6026) kisza25 válasza goti2 (#6025) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Proci hány fokos?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#6027) goti2 válasza kisza25 (#6026) üzenetére


goti2
csendes tag

53 körül
De game közben maxon pörögve sem nagyon megy feljebb megjött az utód csak paszta hiányom van így majd holnap kerül beszerelésre lehet azzal jobb lesz minden.

(#6028) flusze


flusze
tag

Vettem egy ASUS Dual RX460 2gb videókarit. Kipróbáltam azt a BIOS flash dolgot, azóta nincs kép a jószágon! GPUZ szerint 560 van már rajta 1024 shader, de memóriánál nem ír ki semmit, nulla! Próbáltam a Techpowerup-ról letöltőtt eredeti BIOS-t visszarakni de nem engedi! Ilyenkor mi a teendő??? Saját BIOS-át basztam lementeni! :F

(#6029) Gyuri27 válasza flusze (#6028) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] ezt nem engedi visszarakni?

Amd - Radeon - Ryzen

(#6030) flusze válasza Gyuri27 (#6029) üzenetére


flusze
tag

Van ez amit linkeltél, meg ebből a _1 változat ,de egyikkel sem engedi! Ami rajta van az az atiflash-el ment rá és a overclokingról letöltött 460 to 560 packból az asus mappában lévő rx560.rom bios. Ha másikat akarok akkor valami blablaID mismas hibát ír és leáll.

(#6031) arcszesz válasza flusze (#6030) üzenetére


arcszesz
aktív tag

atiflash -f -p 1 valami.rom

A -f kell hozzá. De csak olyan biost próbálj ami pontosan olyan típusú és sűrűségű memóriához van, ami a kártyán található. Másmilyennel biztosan nem megy, a ram a legfontosabb paraméter.

(#6032) flusze válasza arcszesz (#6031) üzenetére


flusze
tag

TechPowerUp-ról lenne ez: Asus.RX460.2048.160817.rom és Asus.RX460.2048.160817_1.rom elvileg eredeti BIOS-ok, mindkettő Asus RX 460 2048 MB BIOS(DUAL RX 460 OC). Mindkettő Hynix memóriához enyém is az, de nem engedi sajnos felrakni őket.
Amire rájöttem hogy hol is basztam el, hát a kurva sok eszemmel egy 4 gigás Micron memóriás Strix BIOS-t raktam rá! :W
Ezt meg nem értem, mi az a -f meg -p??? :F
Ezzel próbálkozok: AMD/ATI ATIFlash 2.93

(#6033) Dauerstage válasza flusze (#6032) üzenetére


Dauerstage
tag

Ha azokat nem engedi erről a biosról, akkor miért nem próbálsz másmilyet rárakni. Pl. a mostani bios 2gb-os verzióját. Hátha arról engedi visszaállítani. A mostani állapotán nem hiszem hogy rontana egy próba. :R

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#6034) flusze válasza arcszesz (#6031) üzenetére


flusze
tag

A hiba amivel leáll a BIOS csere: Subsystem ID mismatch
Találtam egy német fórumon egy megoldást de nem tudom értelmezni.
Szóval:
1. CMD-t elindítani rendszergazdaként
2. cd c:/és/itt/elnavigálni/az/atiflash/mappájába
3. atiwinflash -f -p 0 "bios.bin" (na ezt nem értem, mit csináljak ezzel????, írjam be mikor a mappába vagyok, meg mi ez a bios.bin, minek van idézőjelbe???)
ha ez kész újraindítani a gépet és akkor műkődik elvileg.

(#6035) qqcqqc válasza flusze (#6034) üzenetére


qqcqqc
őstag

A bios.bin helyére rakd be a saját biosod nevét.

(#6036) flusze válasza qqcqqc (#6035) üzenetére


flusze
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget :R , de ilyet azt hiszem soha többé nem fogok csinálni!! :N
Megoldottam a problémát de valami szarság volt az 560-as hozzá való BIOS-al, úgyhogy újra 460! :K
Ha valaki ebbe a hibába futna akkor annak itt a megoldás:
Hiba: Subsystem ID mismatch

1. CMD-t elindítani rendszergazdaként
2. cd c:/és/itt/elnavigálni/az/atiflash/mappájába (én csináltam a c-re egy mappát ati névvel, és abba volt benne letöltött winflash kicsomagolva, meg a bios is, akkor így néz ki: cd c:/ati )
3. amdvbflashWin -f -p 0 biosneve.rom (nevezd el biosodat amit fel akarsz rakni mondjuk kecskének, és akkor kecske.rom -ot kell beírni)

:C

(#6037) arcszesz válasza flusze (#6032) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Sokan belefutnak ebbe a hibába. Nem mentik le az eredetit és nem figyelnek a ram-ra. Ez a két dolog a legfontosabb. De el lehet szórakozni ezzel. Legalább egy tucat különböző biost kipróbáltam a kártyámon. Ha a ram típus/mennyiség és a system ID stimmel, eléggé kicsi a kockázat. A subsystem ID lehet különböző. Nekem mindegyik biossal adott képet figyelve a fentiekre. Volt hogy a windóz drivert nem töltötte be, mert valami fő komponens nem stimmelt. Pl. baffin helyett Polaris21 gpu :) Aztán ha majdnem minden jó, kisebb hibák még lehetnek. Mondjuk nem forog a venti vagy nem működik jól az energia gazdálkodás. Végül megtaláltam a tökéletes biost a kártyámhoz. Kicsit gyorsabb is lett, jobban és kulturáltabban megy az egész mint az eredetivel. Valamint minden komponens tökéletesen működik rajta.

Sapphire rx 460 tápcsati nélküli kártya:

(#6038) verien


verien
csendes tag

Sziasztok!
sgítéget kérnék ha jó helyen járok :)
adott: asus xonar hdav 1.3 slim hankártya összekötve egy radeon rx 550-el majd ez hdmi kábellel egy harman kardon avr 171s erősítőre küldve és onnan a tvre.
a kép átmegy tökéletesen, de hang nincs. ha csak a videokártyát használom stereo hang van. op rendszer win10.
hol lehet a hiba?
előre is köszönöm
üdv

(#6039) MeroM válasza verien (#6038) üzenetére


MeroM
senior tag

Xonárt miért nem kötöd közvetlen az erősítőre?

(#6040) verien válasza MeroM (#6039) üzenetére


verien
csendes tag

Hdmi-vel próbáltam nincs hang
optikain van csak az nem ad át minden típust (true hd például)

(#6041) MeroM válasza verien (#6040) üzenetére


MeroM
senior tag

Nalam így van /volt gepbol hdmi tv be onnan optikan az erositobe igaz ez az erosito csak a prologic2 ot tudja.

(#6042) MeroM válasza verien (#6040) üzenetére


MeroM
senior tag

Vagy ha nagyon akarod hasznalni dirkebe kosd ra 3xjack-rca val akkor az "natív" :C

(#6043) KMRC


KMRC
újonc

Szervusztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Új alkatrészekből épített gépbe került a két éves Msi Rx460-am, és a ventilátor nem hajlandó pörögni. Bekapcsolásnál felpörög, és egy hét alatt egyszer hajlandó volt beindulni. Rendszeresen felmegy 80fokig. Másik gépemben teljesen jól megy. Új drivert leszedtem (AMD Radeon Software), BIOS frissítve van (7B89v26). (Jelenleg egy házhűtőt aplikáltam mellé :)
Gép:Ryzen7 3700x, MSI B450M Mortar Max, G.Skill Ripjaws 2x8Gb/3600Mhz, Cooler Master 550W táp.

(Amúgy a tápnak van egy idegesítő, magas frekvenciás hangja, de másik táppal is kipróbáltam, hang megszűnt, de a gpu akkor sem hűtött. Meg tízből kilencszer Shift+leállítással sem lehetett kilőni a gépet (képet elvette, de alaplap-proci világított tovább), de ez a gond megoldódott valahogyan.

Elég tanácstalan lettem, lenne valakinek ötlete, hogy hol keresgéljek? Előre is köszi a válaszokat.

(#6044) KMRC válasza KMRC (#6043) üzenetére


KMRC
újonc

Ja, és afterburnerrel és az amd progival sem sikerült felpörgetnem (szerintem jó helyen próbálkoztam)

(#6045) hegegabi80 válasza KMRC (#6043) üzenetére


hegegabi80
addikt

Melyik driver van dent? Javaslom próbálj ki 2019 decemberit, a legújabbakkal vannak gondok.
Bár érdekes, hogy a korábbi gépben működött ebben az újban pedig nem.
Más ötletem nincs. Esetleg vga-n a venti csatakozó rendesen be van dugva?

(#6046) KMRC válasza hegegabi80 (#6045) üzenetére


KMRC
újonc

A legfrissebb 20.3.1-es volt fent. Leszedtem, feltettem a 19.12.2-t, azzal sem ment, most kipróbáltam egy javasoltat (20.2.2), de azzal sem megy.
Igen-igen venti csatlakozik, mert gépindításkor felpörög (meg a másikba is visszaraktam kipróbálni)

(#6047) macilaci42


macilaci42
csendes tag

Hello, nem rég vásároltam használtan egy Sapphire Pulse RX 560 OC 4GB videókártyát. Arra lettem figyelmes, hogy a Firefox böngészőben YouTube videók alatt pár perc alatt lefagy/kimerevedik egy szín/fekete képernyő/szétesett kékhalál jelenik meg. Kikapcsoltam a hardware gyorsítást a beállítások között, ezután megszűnt a probléma. Viszont sok olyan alkalmazás van, ahol nincs ilyen opció, és a megnyitásuk után pár perccel jelentkezik ez a probléma. Érdekességként még elmondanám, 3D dolgokkal semmi baja, Furmak/AIDA64 teszt alatt semmi gondja, Need For Speed Heat 1 órá játék után semmi. Cseréltem VGA drivert, kipróbáltam az összes PCIe slotot, táp nem lehet szerintem mert akkor terhelés alatt rogyna le, Windows újratelepítés is megtörtént.

Válaszotok előre is köszi!

(#6048) Gyuri27 válasza macilaci42 (#6047) üzenetére


Gyuri27
félisten

Os, driver verzió?

Amd - Radeon - Ryzen

(#6049) macilaci42


macilaci42
csendes tag

Windows 10 1903 volt, majd clean install Windows 10 1909. Driver 20.3.1 volt először, majd a 20.2.2. A clean install Windowsnál kipróbáltam az alap drivert, amit leszedett updateből, ezzel se jó. Szoftver hibát így már kizárnám. Természetesen akitől vettem, nem ír vissza SMS üzenetre, pedig elvileg alzás garanciás, és elküldte volna még a számlát...

(#6050) Gyuri27 válasza macilaci42 (#6049) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.