Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Nerazim


Nerazim
őstag

Az RX -ekhez érdemes win8 vagy fölötte lévő op.rendszert felrakni? Jelenleg win7 van fent 64 biten.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#452) D.Orion válasza AxBattler (#448) üzenetére


D.Orion
veterán

Beleolvastam párszor nv találgatós topikba, plusz neten a teszeredményeket is láttam. Hó végén kiderül minden.

(#453) solfilo válasza Nerazim (#451) üzenetére


solfilo
veterán

Ha akarsz DX12-t, akkor mindenképp javasolt egy Win10. :)

solfilo

(#454) MK VII válasza Nerazim (#451) üzenetére


MK VII
veterán

Mindenképp érdemes minimum a 8.1, de inkább a 10-es..
Nekem most 8.1 van fent, de este rakom fel a windows 10-et, mert mégis csak azzal a rendszerrel lehet majd teljesen kihasználni az új VGA-kat.

(#450) humilislupus
Mindenképp megnézem különböző beállításokon, hogy, hogy alakul a memóriafogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#455) Nerazim


Nerazim
őstag

Hát ez nem jó hír, mert annyira nem szerettem a win 8 -at és társait. A win7 -et jobban csipáztam.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#456) csenor


csenor
senior tag

Gigabyte vagy XFX? :U

(#457) AngerFîsT válasza AxBattler (#418) üzenetére


AngerFîsT
tag

Azért szépen belövik 950 fölé :) [link]

Egy kicsit még több infó ha hihető a kínai forrás :)

I Say Anger you say FisT!

(#458) AngerFîsT válasza MK VII (#437) üzenetére


AngerFîsT
tag

Ezen aztán van védőfólia , tán ennyire fényes, karcfogó a "kicsike" ?:) öhm mi a franc az a DD.? nem jövök rá.

I Say Anger you say FisT!

(#459) Nerazim válasza AngerFîsT (#458) üzenetére


Nerazim
őstag

téves

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#460) AxBattler válasza AngerFîsT (#457) üzenetére


AxBattler
félisten

Meglássuk, meglássuk. Nekem igazából akkor lenne érdekes, ha a fogyasztást tudnák tovább csökkenteni: a sima 1050-es jó lenne, ha ténylegesen 60W alatt fogyasztana. Persze ez csak álom/tipp.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#461) MK VII válasza AngerFîsT (#458) üzenetére


MK VII
veterán

(#462) pureez


pureez
csendes tag

Az nem lehet, hogy az a baj, hogy régi a processzorom? (I7 2600)
Vagy a kettő nincs összefüggésben?

(#463) PuMbA válasza Nerazim (#455) üzenetére


PuMbA
titán

Windows 10, nem kérdés :) Ferrari-ba se tennéd bele egy Opel vezérlőszoftverét.

pureez: Nincs, de ne találgassál, hanem küldd vissza :DDD

[ Szerkesztve ]

(#464) solfilo válasza pureez (#462) üzenetére


solfilo
veterán

Nincs összefüggésben, nem olyan régi az a proci. Bios frissítés megvolt?

solfilo

(#465) AngerFîsT válasza MK VII (#461) üzenetére


AngerFîsT
tag

Nem jöttem volna rá :D max ha így írják DC ( dual cooler ) majd irsz róla ,hogy milyen a hangja stb .. ? :) engem is érdekelne :)

I Say Anger you say FisT!

(#466) pureez válasza solfilo (#464) üzenetére


pureez
csendes tag

Még nem volt bios frissítés. Egy kicsit tartok tőle :D

[ Szerkesztve ]

(#467) Nerazim válasza PuMbA (#463) üzenetére


Nerazim
őstag

hááát jó...bár ezt úgy mondtam, mitha már meg lenne a kártya :DDD

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#468) solfilo válasza pureez (#466) üzenetére


solfilo
veterán

Ha nem akarsz ezzel szórakozni, akkor tedd azt, amit PuMba javasolt. :)

solfilo

(#469) PuMbA válasza pureez (#466) üzenetére


PuMbA
titán

Nem lesz baj. Ha elolvastad a Gigabyte alaplapod kis könyvét vagy amit most belinkeltél oldalát, akkor kiderül, hogy két BIOS van benne, azaz, ha nem sikerülne a frissítés, akkor is működni fog a géped.

[ Szerkesztve ]

(#470) AxBattler válasza pureez (#466) üzenetére


AxBattler
félisten

Ne parázz, inkább olvass: a Te lapod már támogatja a Q-Flash-t, azzal meg pofonegyszerű lesz, csak tartsd magad a leírtakhoz!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#471) pureez válasza AxBattler (#470) üzenetére


pureez
csendes tag

Megpróbáltam...
Egészen addig jutottam hogy kiválasztottam fájlt a BIOS-ban az updatehez, betöltötte, és olyasmit írt ki, hogy invalid image.
Megpróbáltam @BIOS-al is az meg miután beolvassa a képet leáll a program működése
Teljesen kész vagyok :W

(#472) PuMbA válasza pureez (#471) üzenetére


PuMbA
titán

Biztos, hogy a jó BIOS fájllal próbálkozol? Az alaplapnak 3 féle kiadása van a Gigabyte szerint (az alaplap neve mellett: ver 1.0 stb). Mi az, hogy leáll a program? QFlash-sel csináld a BIOS-ból a frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#473) AxBattler válasza pureez (#471) üzenetére


AxBattler
félisten

Lehet, hogy csak "lépésenként" fogja engedni: magyarul, ha mondjuk F4-es van fenn, akkor először F7-re kell frissítened, majd csak utána lehet F8-ra.

+ Melyik revíziós az alaplapod? Mert ebből van rev.1.0 és rev 1.1, és lehet, hogy nem a megfelelőhöz töltötted le a BIOS-t. Utóbbira csak F7 és F8 van.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#474) pureez


pureez
csendes tag

Meg volt a bios update (updatelni kellett a @Bios-t is)
De a kártya továbbra se jó... :(

(#475) Gainka válasza AngerFîsT (#457) üzenetére


Gainka
őstag

Jahh, belövik a 460 fölé 10%-al aztán meg foghatom a homlokom mikor olvasom a pisis fanokat hogy: de hát a envidija jobb mert erősebb.

(#476) AxBattler válasza pureez (#474) üzenetére


AxBattler
félisten

Pontosan milyen tápod van?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#477) pureez válasza AxBattler (#476) üzenetére


pureez
csendes tag

Chieftec iArena Series 500W
Áram ellátással nem hiszem, hogy baj van, mivel az előző kártya valami 250Wt fogyasztott ez meg 75W-t fogyasztana...
Bár mit tudom én :D

[ Szerkesztve ]

(#478) AxBattler válasza pureez (#477) üzenetére


AxBattler
félisten

Nos, akármelyik változatát is nézem...
GPA-500S
GPA-500S8
GPB-500S
GPC-500S
... mindegyik elég kellene, hogy legyen a konfigodhoz.

Passz. Csatlakozom a többiekhez, a helyedben visszacserélném a kártyát.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#479) MrDerekas válasza pureez (#477) üzenetére


MrDerekas
addikt

Milyen oprendszeren használod/nád? (Épp tegnap futottam bele hasonló dologba... Régi oprendszerem még tartogatom. Gondoltam meglesem mit szól a 460-hoz. Hát először szóhoz sem jutott. Majd csökkentett módban töröltem minden nvidia hagyatékot. A crimson ugye el sem indul xp-alatt :( Végülis addig mókoltam még egy tizenhat színnek tűnő, ámde valójában teljes 32 színt felvonultató grafikus erőművé vált 460 :D Hát ha a jövőben kell az xp nekem, akkor megy majd igp-ről :) )

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#480) MK VII


MK VII
veterán

Skacok. Úgy néz ki, hogy nem tudok ma már feltenni több eredményt a kártyával, mert máshogy alakult az estém. Esetleg később..
Csak azért szólok, mert megígértem. ;)

(#481) AngerFîsT válasza MK VII (#480) üzenetére


AngerFîsT
tag

Nem gond, ma kivételesen megengedjük ,hogy gyönyörködj benne ;] :)

I Say Anger you say FisT!

(#482) MrDerekas válasza MK VII (#480) üzenetére


MrDerekas
addikt

Spontán buli :C Attól szebb kevés van. ;) Köszönjük!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#483) Nerazim válasza MK VII (#480) üzenetére


Nerazim
őstag

Csak nem egy csaj van a dologban? ;]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#484) MK VII válasza AngerFîsT (#481) üzenetére


MK VII
veterán

Nem nem.. Más programom volt. :)

(#482) MrDerekas
Igen. Végül is spontán...

(#483) Nerazim
Telibe trafáltál. :K
Egy régi hölgy ismerősöm bejött ma az üzletembe és munka után vele találkoztam. :)

Na, de win-t telepítek aztán még lehet, hogy ma teszek fel valamit.

[ Szerkesztve ]

(#485) pureez válasza MrDerekas (#479) üzenetére


pureez
csendes tag

Win10

(#486) MrDerekas válasza pureez (#485) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor kb minden megpróbáltál. Gariztasd. Vagy ha nagyon friss vétel, akkor elállás és veszel másikat.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#487) AxBattler válasza MrDerekas (#486) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha webes rendelés volt, akkor 14 nap az elállás, indoklás nélkül. Így gyorsabb a dolog.
Gariztatással hetek mehetnek el.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#488) pureez válasza AxBattler (#487) üzenetére


pureez
csendes tag

Erről a 14 napról nem is tudtam o.O

(#489) csabili74


csabili74
aktív tag

Hali. PCX-ről melyik 4GB-s verziót érdemes rendelni? Összeg/ár, mivel nem nagy a különbség a legutolsó szempont.

[ Szerkesztve ]

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#490) MK VII válasza csabili74 (#489) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.. Nekem tegnap érkezett meg az XFX RX460 4GB Double Dissipation...
Most van tesztelés alatt.. Nagyon jó kártya lett.. Doom fullHD Ultra részletesség 40-50fps. Itt ott leesik 35 körülre. Azért elég szép teljesítmény egy 128 bit-es 896 shaderes kártyától.
Épp most állítgatom wattman alatt, hogy mit bír még tuning terén. :)

[ Szerkesztve ]

(#491) MK VII


MK VII
veterán

Kezd nagyon megtetszeni a kártya.
1300mhz core és 7600mhz memória tuning, minimális feszültség emeléssel, Doomban szépen tartja.

33%-os 1400 rpm-es ventifordulat mellett 70 fok. a kártya :)
Majd még kínzom... Úgy érzem nagyon megérte ez a kártya.

(#492) csabili74 válasza MK VII (#491) üzenetére


csabili74
aktív tag

Még a gigabyte-l szemezgetek, de 3 ig valamelyiket meg akarom rendelni. Illetve van egy Sapphire RX460 4GB GDDR5 Nitro 11257-02-20G is.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#493) Nerazim válasza csabili74 (#492) üzenetére


Nerazim
őstag

A Sapphire-ra tudtommal 22 hó gari van csak, én a Gigával szemezek már egy jó ideje :)

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#494) MK VII válasza csabili74 (#492) üzenetére


MK VII
veterán

Ha látótérben van a Sapphire is akkor inkább az mint a Gigabyte.

(#495) humilislupus válasza MK VII (#491) üzenetére


humilislupus
tag

Szuper. Tetszik. Várjuk a további eredményeket. Meg játék teszteket.

(#496) PuMbA válasza MK VII (#494) üzenetére


PuMbA
titán

Attól függ, hogy ki mit akar. Általában a hűvösebb és csendesebb kártya a nyerőbb és ezekben a Gigabyte nyer, úgy, hogy mindössze 1 fps-sel lassabb a játékokban az agyonhúzott Sapphire NITRO-tól :)

[ Szerkesztve ]

(#497) MK VII válasza PuMbA (#496) üzenetére


MK VII
veterán

Nem tudom olvastad-e a 491-es hsz-em..
Mint látod tuninggal 33%-on megy a venti játék közben, 1400-as fordulaton semmi hangját nem hallom.
Majd adok még neki aztán megnézem, hogy mikor jön meg a hangja..
Én kifejezetten érzékeny vagyok a hangos gépekre és a kártya hangját még nem hallottam.. Eddig jelesre vizsgázott..
Később még nyüstölöm.. Van más dolog is. :)

A Sapphire Nitro ahogy látom 1250mhz-re boostol. Én 1300nál járok és nincs hangja a masinának. :)
Még talán az 1350-et is el lehet vele érni.. Az meg rx470-ekre jellemző.. Sőt már így is a memória jobban bírja mint egyes 470-eken.

[ Szerkesztve ]

(#498) PuMbA válasza MK VII (#497) üzenetére


PuMbA
titán

Kérdés, hogy az 1400RPM-nek ebben az esetben mekkora a hangja és hogy milyen messzire van tőled a gépház :) Én is érzékeny vagyok a hangokra, egyetlen ventim sem megy teljes terhelésen 600RPM fölött a gépházban. Amint az egyik ventit átrakom 800RPM körülre, akkor már elkezdem hallani, de ezt sok minden befolyásolja egy szobában. Milyenek a falak, hol van a gépház, milyen a gépház belseje stb. Elképzelhető, hogy nálad hangtalan, de nálam valamiért elég nehéz eset volt halkságot csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#499) MK VII válasza PuMbA (#498) üzenetére


MK VII
veterán

Ehh... Felveszem videóra majd legközelebb a hangja miatt.. :)

(#500) LK válasza MK VII (#494) üzenetére


LK
addikt

És mi alapján ajánlasz egy kártyát? Volt mind a 3 a gépedbe? Mert a gigabyte hűtése a legjobb a három közül. :) Ráadásul kisebb méretben is,plusz tápcsati nélkül. [link]
Én gigabyte RX460-at vettem ezért mindenkinek ezt ajánlom. ;] :P NA ez az a mondat amit sosem mondanék,csak akkor,ha mind a hármat kipróbálnám.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.