Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) PuMbA válasza MK VII (#600) üzenetére


PuMbA
titán

A VLC lejátszó egy 2008-ban leragadt cucc, szigorúan tilos használni új gépeken :) Eléggé megragadt az emberek reflexeiben, pedig már tényleg semmire se jó.

[ Szerkesztve ]

(#603) csabili74 válasza MK VII (#600) üzenetére


csabili74
aktív tag

MPC-HC melyik?

Tegnap kicsit játszottam a kártyával, Mortal Kombat X , nagyon rendben van, nincs akadás, stb. De abba kellett hagyjam, mert a gamepad püfőlése az asszony szerint elég hangos és idegesítő tevékenység:)

Filmnézésnél mellett néha nekem is felpörögtek a ventik, de ma frissítem, remélem, az rendeb teszi. A szoftvert még most tanulom, nem negyon tudom, mi micsoda:)

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#604) PuMbA válasza csabili74 (#603) üzenetére


PuMbA
titán

Egy darab MPC-HC van: [link] és itt fent a téma összefoglaló alapján érdemes beállítani (monitorok esetén az akadásmentes lejátszás rész nem téma, a madVR rész meg sehol sem kell).

[ Szerkesztve ]

(#605) csabili74 válasza PuMbA (#604) üzenetére


csabili74
aktív tag

Rendben, köszönöm. A tegnap próbáltam ezt, a vírusírtó megakasztotta, aztán hagytam a francba, de akor beteszem kivételek közzé.

[ Szerkesztve ]

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#606) csabili74


csabili74
aktív tag

Most látom a helyesírásom, vállalom a felelősséget érte:)

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#607) solfilo válasza D.Orion (#555) üzenetére


solfilo
veterán

Erről megjelent a pH! hír is. Ennyit az új revízióról. :(

solfilo

(#609) AxBattler válasza solfilo (#607) üzenetére


AxBattler
félisten

Mondjuk várható volt, a -50% fogyasztás, ugyanazon teljesítményszinten eléggé scifi.
De legalább eggyel kevesebb ok, hogy várjon az ember a vásárlással...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#610) MK VII válasza PuMbA (#601) üzenetére


MK VII
veterán

Ez oké.. régi cucc a VLC, de akkor sem voltak ilyen csíkok nekem a kártya beüzemelése előtt, sem IGP-vel sem HD6950-nel. Szóval a kártya miatt jött elő a csík... 100%.

Illetve még itt van ez a csík is kikapcsoláskor.
[link]
Ez néha zöld néha lila.. Ezzel sem találkoztam még soha a VGA előtt...

[ Szerkesztve ]

(#611) AxBattler válasza MK VII (#610) üzenetére


AxBattler
félisten

Te komolyan emiatt a csík miatt parázol? Szvsz ez semmi; "nem bug, hanem feature".
:D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#612) MK VII válasza AxBattler (#611) üzenetére


MK VII
veterán

Sehol nem írtam, hogy parázok...
Még írtam is viccesen egy régebbi hozzászólásomban, hogy ez az új AMD fjúcsör'. :D
Csak annyit próbálok jelezni a hitetlenek felé illetve azok felé akik nem a kártyának tudják be a csíkokat, hogy ezek a csíkok amik bizonyos lejátszókon illetve kikapcsolásnál megjelennek, a kártya miatt vannak és nem a lejátszó miatt..
:D

[ Szerkesztve ]

(#613) smc válasza MK VII (#612) üzenetére


smc
addikt

Másik kábellel/csatlakozón nem nézted?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#614) Gainka


Gainka
őstag

Meg jött a kari! :K

ÉÉÉs meglepetés még is csak NITRO lett belőle :DDD

kép kép kép kép

[ Szerkesztve ]

(#615) smilecat válasza MK VII (#610) üzenetére


smilecat
aktív tag

Ne aggódj nekem mindkét kártyámon (460, 470) van ilyen csík, vagyis a videolejátszós alsó zöld csík.
VLC meg jó, én is azt használom, próbáltam másokat is, de azok rosszabbak szerintem...

(#616) AxBattler válasza Gainka (#614) üzenetére


AxBattler
félisten

Coooool! 4GB! :C

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#617) Gainka válasza AxBattler (#616) üzenetére


Gainka
őstag

Igen már mikor kibontottam jöttem rá hogy meg érte inkább ezt választani mint a széria legolcsóbb tagját.

Ám Babttlefield 4 32-es Galmud ultra 40-60 fps 60-64 C°, és szinte teljesen hangtalan.

Ja és KMPlayerrel nincs csik ficsör! :D

(#618) Gainka válasza Gainka (#617) üzenetére


Gainka
őstag

kép

High, elsimítás csodák off.

[ Szerkesztve ]

(#619) Nerazim


Nerazim
őstag

Nekem holnap jön a 2 gigás Sapphire verzió meglátjuk mire elég, remélem nem bánom meg, hogy végül nem a Nitrot rendeltem 4gb -al.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#620) PuMbA válasza Gainka (#618) üzenetére


PuMbA
titán

Eléggé visszahúzza a 2 magos proci az RX460-at. 4 magos procival High-on 70 fps körülit produkál a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#621) MK VII válasza Gainka (#618) üzenetére


MK VII
veterán

Melyik is ez a tesztprogram? Használtam már, de régebben és elfelejtettem.

(#622) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
tud vki ebből a kártyából passzív beszerzési forrást jóáron?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#623) MK VII válasza Márton (#622) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Hardverkernél lehet kapni XFX RX460 2GB-os passzív verziót. 42-43 ezer forintért.
Október 20-án fog hozzájuk érkezni 5db..

Láttam NV 1050 hír alatt is a passzívra voltál kíváncsi.
Miért kell mindenképp passzív? Az új kártyák már elég hangtalanok. 60 fokig be sem kapcsolnak a ventik.

(#624) Márton válasza MK VII (#623) üzenetére


Márton
nagyúr

Seasonic táp, ninja hűtő, ssd.. minek a vga-ra egy elromlani tudó, zajos dolog, ha nem a legújabb game-ekkel játszanék?
Ez az elvem, és már ez is marad azt hiszem :B

jah, köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#625) MK VII


MK VII
veterán

Teszteltem picit.
Alapon a VGA. 1220mhz GPU, memória 7000mhz.

GPU 1300mhz, memória 7400mhz.

Különben jól látom, vagy jól látom, hogy összesen olyan 48W a fogyasztása a kártyának húzott állapotban? :)

(#624) Márton
Megértem.. Én is szeretem a csendes gépet és azért mondtam, hogy az új kártyáknál már kb teljesen felesleges a passzív megoldás... Szinte semmi hangja a VGA-nak max terhelésen, legalábbis egy ilyen kártyánál.

[ Szerkesztve ]

(#626) Gainka válasza PuMbA (#620) üzenetére


Gainka
őstag

Elfelejtettem írni hogy ez az új Tomb Raider be épített benchmarkja, és igy van eléggé maxon pörög a pentium.

Marton

A nitronak szinte semmi hangja nincs, bár már nem merek írni semmit mert a 470-480-as topikban zart fülessel haljak a ventik hangját szakadtam a rohogoestol mikor olvastam :D fail
Lehet nekik asztalon van a gép hogy a ventik darálják a pajeszukat igy nem csoda hogy hangos.

Elöször direkt nem raktam rá a ház oldalát de nem hallani a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#627) Márton


Márton
nagyúr

köszi srácok, de mint írtam nálam ez elv:
"a szinte nem hallani" nem győz meg, akkoris forog, leállhat, port kavar, stb, stb.
Én már ilyen maradok :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#628) Gainka válasza PuMbA (#620) üzenetére


Gainka
őstag

A Rise Of The Tomb Raiderben? Nem hinnem hogy 70 fps lenne high-on, meg médiumon sem. Esetleg az előző TR-ben.

(#629) MK VII válasza Gainka (#626) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem a fejem mellett van az asztalon a gép oldallapok nélkül (mint ebben a hozzászólásomban) és csak a procihűtő hangját hallom. Azt is alig.
Szóval tényleg a semmi kategória a hangja..
Jó hűvösek és halkak lettek a 460-ak. Meg alig fogyaszt. 48W full terhelésen húzva.. A pentiumom 4,5ghz-en 63w-ot "zabál".. :)
Nem is értem, hogy minek vannak ezeken plusz tápcsati. :)

(#627) Márton
Nem meggyőzni akarunk ne érts félre.. Csak a tapasztalatainkat írjuk le.. Te meg eldöntöd, hogy elhiszed-e.. De hát erősebb benned a berögződés, hogy "csak a passzív" mint, hogy elhidd amit írunk.. Ami nem baj.. Valamiben hinni kell.. :K

(#630) PuMbA
Igazad van. Az tényleg csak az. Akkor is a semmi kategória. :)
HD6950 után nekem ez a kártya majdhogynem termeli az áramot. :D

[ Szerkesztve ]

(#630) PuMbA válasza Gainka (#628) üzenetére


PuMbA
titán

Battlefield 4-re gondoltam :DDD

(#629) MK VII: Az csak a GPU fogyasztás, amit kiír a program, nincsen benne a VRAM és a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#631) csabili74


csabili74
aktív tag

Gigabyte - néha felpörög a venti, még nem frissítettem. Ha nyomom a Mortalt, nyilván nem hallom a ventit, ha filmet nézek, akkor sem. Ha viszont kint leállítom a mentő, villamos, autó és személyközlekedést, asszonyt is, és ejjel 1 óra, akkor lehet hallani, hogy van hangja a gépnek.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#632) Scooter válasza Gainka (#618) üzenetére


Scooter
tag

Ha már TR:

opciók1 opciók2

[ Szerkesztve ]

(#633) Hamuuuu válasza csabili74 (#631) üzenetére


Hamuuuu
tag

Ha minden külső zajt leállítassz, alapban minden hangosabb :) még a horkolás is

"A fizika elsőszámú törvénye : a testek igyekeznek megőrizni nyugalmi állapotukat."

(#634) Nerazim válasza Scooter (#632) üzenetére


Nerazim
őstag

Ez a 4 vagy 2 gigas verzió?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#635) Scooter válasza Nerazim (#634) üzenetére


Scooter
tag

(#636) MK VII válasza Scooter (#632) üzenetére


MK VII
veterán

Rántsd meg azt a szépséget.. :)
Nézd csak..
1320mhz GPU és 7600mhz memória..

Alapon ezt tudja nálam.

Viszont megint kiütközik az, hogy a procim bedöcög közben. :)

Milyen procival hajtod?

[ Szerkesztve ]

(#637) Nerazim válasza Scooter (#635) üzenetére


Nerazim
őstag

Ma megjött a kari nekem is Sapphire 2gb verzió. Sztem ma holnap én is kipróbálom a Tomb Raider-el, legalább látszani fog a különbség a 4 és 2 gigás között.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#638) Scooter válasza MK VII (#636) üzenetére


Scooter
tag

AMD Athlon X4 860k

Jó ez nekem így alapon, a proci is csak úgy megy. Na meg nem esett be sosem a fps játszhatatlan szintre.
Így is jobban hallom, hogy elkezdődött a fűtés szezon. Néha le kell másznom a gép mellé, hogy egyáltalán megy e még. :DD

(#639) MK VII válasza Scooter (#638) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem nem kell másznom szerencsére. Itt van a fejem mellett, de, ha nem tudnám észre se venném. :D

(#637) Nerazim
Gratulálok.. Gyere majd eredményekkel. :K

(#640) Nerazim válasza MK VII (#639) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi. Mindenképpen jövök. :K

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#641) csabili74 válasza Hamuuuu (#633) üzenetére


csabili74
aktív tag

Nyilván minimális cinizmus volt az írásomban:) Igazán nem érdekel, nincs az a rendszer ahol 5 ventinek ne lenne alap zaja:) Csak tetszik ez a zaj üldözés.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#642) Hamuuuu válasza csabili74 (#641) üzenetére


Hamuuuu
tag

Megértem....Én is most veszem meg az új kártyám és törekszek arra, hogy semmi zaj ne legyen. Illetve egy új bellentyűzetet is,mert asszonyt zavarja a gépelésem. :)
1 nap az érkezésig, utána én is dobok fel 1-2 tesztet, ha végre kezem ügyébe kerül.

[ Szerkesztve ]

"A fizika elsőszámú törvénye : a testek igyekeznek megőrizni nyugalmi állapotukat."

(#643) Nerazim válasza Hamuuuu (#642) üzenetére


Nerazim
őstag

Hangtalan bill. engem is érdekelne, milyet sikerült?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#644) Hamuuuu válasza Nerazim (#643) üzenetére


Hamuuuu
tag

Cougar 200k lesz a befutó. Állítólag szokásosnál is halkabb. Majd kiderül :)

"A fizika elsőszámú törvénye : a testek igyekeznek megőrizni nyugalmi állapotukat."

(#645) Nerazim válasza Hamuuuu (#644) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi az infót.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#646) Gainka válasza Scooter (#632) üzenetére


Gainka
őstag

Lefuttatom ma még egyszer meg belinkelem a be allitásokat hogy átláthatobb legyen.

(#647) PuMbA válasza Nerazim (#637) üzenetére


PuMbA
titán

Tesztekben látszik, hogy látszik magas minőségű textúra beállításokkal :) 2GB-ossal sokkal nagyobb variálódást mutat a képkocka előállítási sebesség, ami mikro akadásokat produkál, amikor cseréli a VRAM-ban a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#648) AtiGef


AtiGef
senior tag

Sziasztok!

Csatlakozom a klubhoz egy Gigabyte RX460 4GB-os verzióval (még nem érkezett meg).
Gyengécske gépbe érkezik, de remélem azért ki tudja hajtani a proci:
MSI A88XM FM2+
AMD Athlon 860K X4 biztosan tuningolni kell majd
2x8GB DDR3 1866Mhz Patriot Viper3

A cél a BF1 full HD 30-40 FPS

Remélem elegendő lesz (nagyon határeset szerintem) :F

[ Szerkesztve ]

(#649) Nerazim válasza PuMbA (#647) üzenetére


Nerazim
őstag

De az nem csak a Dx12 játékoknál van főleg pl: Doom, Tomb Raider ? A többinél csak pár fps jelent, ha jól emlékszem.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#650) PuMbA válasza Nerazim (#649) üzenetére


PuMbA
titán

A VRAM sosem nyilvánul meg fps csökkenésben, csak ha tényleg nagyon nagyon kevés van belőle. A több VRAM előnye a kisebb akadozások eltűnése, a jobb minőségű textúrák beállításának lehetősége.

(#648) AtiGef: Mediumban meg van a 60 fps FullHD-ban szóval jó lesz az :) 30 fps-sel meg nem lehet multizni, mert a többiek előnyben vannak a 60 miatt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.