Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Pécsi gyerek válasza PuMbA (#1700) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Sziasztok.Használ itt valaki xeon e 5440/5450 procival ilyen rx 460- at?Mik a tapasztalatok?750 ti helyett jobb választás?Köszi😀

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#1702) Beldar válasza Anubis_9 (#1699) üzenetére


Beldar
tag

Köszi a válaszod! Szóval így néz ki nálad a beállítás? Kép:
[kép]

Megcsináltam, gép újraindult, és most nem pörög a venti. Mikor, milyen hőfokon indul be neked?
A min.1300 rpm nem azt jelenti, h folyamatosan ennyivel kell pörögnie, függetlenül a hőfoktól?
Csináltam egy stress-tesztet GPU-ra és 82 fokig felment a hője, de nem kapcsolt be a venti ekkor sem, ez így nem nagyon jó...

[ Szerkesztve ]

(#1703) Anubis_9 válasza Beldar (#1702) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ilyen az enyém. Csak a GPU értékek térnek el P3-tól.
Most már nem hallom, mikor indul be, mert a minimális venti-fordulat lett ezáltal lejjebb víve.
Nem, én ezt úgy értelmezem, hogy amikor beindítja a ventiket, akkor 1300-as fordulattal indítja be őket. Szóval, amikor eléri a hőfokot (46), akkor 1300-zal kezdenek el pörögni, ha emelkedik a hőfok, jobban nő a fordulatszám.
Nálam beindulnak a ventik, ha 46 fok fölé emelkedik a hőfok. Milyen programmal nézed a hőmérsékletet? GPU-Z? HWInfo?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1704) Beldar válasza Anubis_9 (#1703) üzenetére


Beldar
tag

GPU-Z-vel meg AIDA64-gyel is néztem a hőjét, meg a venti fordulatokat is.
Jelenleg visszaállítottam az XTREME GAMING ENGINE progit manuálisra, az még úgy-ahogy jó.
Amúgy érdekes, h nálad a MEMóriát 300 MHz-nek írja, ez állandó?
Mert nekem az stabilan 1750 MHz-en megy, sosem változik, a GPU Core változik terheléstől függően nálam.

(#1705) Anubis_9 válasza Beldar (#1704) üzenetére


Anubis_9
őstag

A MEM clock 300-on van, de néha-néha felugrik 1750-re.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1706) SaGa59


SaGa59
őstag

Sziasztok!

Ha minden igaz, pár órán belül átvehetem a Gigabyte 4GB RX 460-asomat. Egy HD 7770-es helyére megy. Kell hozzá új driver (azaz a csere idejére álljak át az Intel grafikára), vagy mehet be és elindul a mostani driverrel? Azt most meg nem mondom, milyen driver van fönn, az utolsó, ami a HD-hoz jó.

Egy i5 4460 fogja meghajtani egy GA-H97-D3H lapban, 16 GB RAM mellett. Igazából a HD is elég lenne, ha több lenne a RAM.-ja, meg halkabb a ventillágora, ami ugyan ritkán pörög, de akkor nagyon..

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#1707) AxBattler válasza SaGa59 (#1706) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerelés előtt gyaluld le a régit DDU-val, aztán mehet a legújabb ReLive driver.

Korrekten összeválogatott a konfig! :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1708) SaGa59 válasza AxBattler (#1707) üzenetére


SaGa59
őstag

Ez a konfig úgy jött össze, hogy 12 éve építettem egy akkor csúcsnak számító gépet (AMD X64 II alapon). Aztán három év múlva szereztem egy Nvidia 8800-ast, ami mellett a korább csúcs gép lasztiba se rúgott, kellett a kártya köré építeni egy új gépet. A kártya az új gépben három évet ment, majd meghalt benne valamelyik RAM (fél óra működés után odafagyott a kép a monitorra, és még csak játék se kellett hozzá, elég volt a linuxot vagy a windowst járatni), és megkaptam karácsonyra a HD 7770-est. Akkoriban kezdtem figyelni a gép fogyasztására is, és inkább a halk működés, alacsony fogyasztás nyert a szuper FPS számok ellen. Ritkán multizok, így míg nem szaggat be ténylegesen, elviselem. A 7770-es mellett aztán a korábbi konfig (c2d 8400, 4Gb RAM, stb…) lett a kevés, de addigra úgy elszálltak a DDR2 RAM árak, hogy relative olcsóbb volt a nevezett alaplap, proci, 8GB DDR3 RAM, 1 TB WD Blue, meg egy 120-as SSD, mint a régi lapon tuningolni. A gépből maradt a ház meg a táp, meg a DVD.
Most meg eljött az a pillanat, hogy megint a videokártya lett kényelmetlen. Nem rossz, csak kissé zajos, meg néhány újabb játéknál már sok a kompromisszum. Az RX 460-as, ha beválik (meg a plusz 8GB RAM), el leszek vele megint három-négy évet. Az se kizárt. Amire elavul, addigra már talán a többi alkatrész is.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#1709) AxBattler válasza SaGa59 (#1708) üzenetére


AxBattler
félisten

Az i5 + 16GB RAM kombóra reális a +3-4 év, de az RX460-ra szerintem nem, azt kb. 2 év múlva cserélned kell majd.
Ami persze nem baj... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1710) SaGa59 válasza AxBattler (#1709) üzenetére


SaGa59
őstag

Lehet, hogy így van, de a következő lépcső már túl van azon a határon, amit most hajlandó vagyok egy videokártyáért adni. Két év múlva meg majd meglátom…

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#1711) AxBattler válasza SaGa59 (#1710) üzenetére


AxBattler
félisten

+1, ezért írtam, hogy egyáltalán nem baj, én is így kalkulálok. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1712) Beldar válasza SaGa59 (#1706) üzenetére


Beldar
tag

Szia ! Érdekes, én is HD 7770-est cseréltem le az általad vásároltra ! :)
A fogyasztása kedvezőbb, a venti működést meg kell szokni, de biztos jó így ahogy megalkották a mérnökök, még ha nekem furcsa is... Nekem a HD 7770 sem volt hangos sosem, bár annak folyamatosan pörgött a ventije.
Egyelőre a ROTTR game-mel teszteltem, kisebb a gyorsulás a várthoz képest, kb. 1,5-ször lett csak magasabb az fps érték, de ebben benne lehet a gyenge i3-as procim is. DX11 és DX12 között nem vettem észre különbséget, DX12 alatt talán kicsit lassabb.
Kíváncsi leszek neked miképp fog tetszeni :)

(#1713) misx


misx
senior tag

Üdv mindenkinek!
Van egy érdekes gondom, mégpedig az, hogy a Sapphire RX460 Nitro kártya képhibázik a következő módon, de csak a bootnál/BIOS-ban, illetve esetenként a Windows betöltőképernyőnél, de csakis ezeknél!
Ráadásul teljesen random módon, mert van, hogy napokig nem is csinálja.
A betűk zavarosak, meg kétoldalt egy-egy rózsaszín csík van.


Viszont amit nem értek, hogy Windows alatt és játékoknál semmi baja!
Már 2 hónapja megvan a kártya, azóta volt rajta Doom, Tomb Raider, FC4, Crysis 3, 3DMark-ot is próbáltam. Egy sem akasztja ki. Szóval szerintem a kártya jó, csak a bootnál valami miatt néha megzavarodik. Végül is használható így, mert ugye a BIOS-ba ritkán megy az ember (max ha hülyül, újraindítom), csak nem tudom, mitől lehet.

Konfigom:
GIGABYTE F2A88XM-DS2P
AMD Athlon X4 870K
2x8 GB CORSAIR Vengeance RAM 1600 Mhz DDR3
SAPPHIRE RX 460 NITRO 4 GB GDDR5
CHIEFTEC CPS-450S (ezt pont most cseréltem, úgyhogy nem tápbaj, de előtte is FSP volt)

[ Szerkesztve ]

(#1714) AxBattler válasza misx (#1713) üzenetére


AxBattler
félisten

BIOS frissítés esetleg?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1715) PuMbA válasza misx (#1713) üzenetére


PuMbA
titán

Gigabyte alaplap...mindig csak a baj van vele :K Máskor válassz más márkát, például MSI-t, mert én még nem hallottam, hogy gond lenne velük itt a Prohardveren egyszer sem.

[ Szerkesztve ]

(#1716) greenmeister válasza misx (#1713) üzenetére


greenmeister
tag

Nálam is egy Giga lapban csinálja az ehhez hasonló problémát. [link]

MSI B150A GAMING PRO - G4560 - Raijintek Aidos Passive 8GB DDR4 2133MHz - OCZ 60GB Agility 3 SSD - Sapphire RX 570 - THERMALTAKE V3 BE - EVGA 750GQ - Logitech MK320 - Grado SR60 - Microlab Solo 6c

(#1717) misx válasza PuMbA (#1715) üzenetére


misx
senior tag

Arra is gondoltam, de a Windows betöltőképernyőn is csinálja, és onnan már semmi köze a BIOS-hoz. Csak itt egyszerűbb volt fényképezni.
BIOS még csak F1-es van, most néztem.

(#1718) misx válasza greenmeister (#1716) üzenetére


misx
senior tag

Francba. De a saját márkáját bezzeg szereti a rohadék, mert öcsémnek dettó ugyanez a lap van, csak annak Gigabyte RX460 van benne, az meg egyszer sem bugzik. :U

[ Szerkesztve ]

(#1719) MrDerekas válasza misx (#1718) üzenetére


MrDerekas
addikt

BIOS-ban a Super Fast Boot opciónál láttam ilyet. Fast Boot-nál nem hibázik. Egy próbát megér.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#1720) SaGa59 válasza Beldar (#1712) üzenetére


SaGa59
őstag

Egyelőre tetszik, azt hozza, amit vártam tőle. A Mass Effecttel teszteltem (játszottam három órát) és egszer se pörgött fel a ventilátor. A HD 7770-esé 2-5 percenként 4-5 másodpercre, ugyanennél a játéknál. Sebesség különbséget nem tapasztaltam, FPS-t nem irattam ki. Nem nyúltam a ventiátor kezelési profiljához. A GPU_z szerint 65 fokig engedte fel a hőfokot és 800 körüli fordulatig ment fel a két pörgettyű. Meg nem tapogattam, hogy tényleg forog-e. Próbáltam grafikont csináltatni a driver beállító programjában, de nem rajzolta meg, csak pár pöttyöt rakott ki. Néztem MSI Afterburner/RivaTunerrel is, de az meg mindenképp a saját hűtési metódusát akarja ráeröltetni a kártyára (vagy a saját gyáriját, vagy amit én kézzel összerakok neki), engem meg a gyári érdekelt, így félre tettem. Azt azért meghallgattam, hogy milyen a ventilátorok hangja maximum fordulaton (Az afterburnerrel kézzel felnyomtam). Van. Már 70%-nál is jól hallható, 100-nál vetekszik a 7770-esével, talán erősebb is. De nem pörgött fel annyira.
Tuningolni nem akarom, bár lehet, a "felszabadító" BIOS-t kpróbálom, he lesz Gigabyte kártára is jó.

Viszont fura volt a beépítés. A már említett GA-H97-D3H alaplap, benne 2db 4GB-os Kingston Fury CL9-es 1600 MHz-s RAM modul (mint kiderült a 2-4-es slotokban), a 7770-es elsődleges video, az IGPU letiltva.
Régi kártya ki, két új 4GB-s Crucial CL9-es, 1600MHz RAM a két üres slotba be, bekapcs, ventilátorok, hdd felpörögnek, kép nincs.A fene...
Új kártya ki, régi vissza, detto. Ja, elfelejtettem visszadugni a VGA tápot. Kikapcs, táp be, bekapcs, kép sehol.
Vissza az alapokhoz: új RAM-ok ki, bekapcs, van kép.
Setup, IGPU engedélyezve, elsődleges VGA IGPU-ra állítva, kábel átdugva, restart. Működik.
Régi kártya ki, új kártya be, bekapcs, van kép. Hurrá.
Setup, elsődleges VGA IGPU-ról PCI-E 1-es slotra. DVI kábel átdugás, restart, működik. Windows hisztizik, mert többször is váratlan leállás volt. Ezek szerint mindig elindult, csak kép nem volt.
Kikapcs, Új RAM-ok vissza, bekapcs, nincs kép. Na fene, rossz a RAM?.. Vagy valamelyik RAM slot?
Kikapcs, próba, Kingston RAM-ok ki, Crucialok a Kingstonok helyére, bekapcs, működik.
Kikapcs, Kingstonok az addig nem használt slotokba, bekapcs, működik.
Na ez már érdekes, CPU-z letölt, megnéz:
1-es slot, Kingston modul, 4GB, 1600MHz, CL9, Single channel
2-es slot, Crucial modul, 4GB, 1000 MHz, dual channel
3-as slot, Kingston modul, 4GB, 1600MHz, CL9, Single channel
4-es slot, Crucial modul, 4GB, 1600 MHz, dual channel

Hogy van ezekkel a single/dual channelekkel? Ezek szerint a nem túl olcsó Kingston Fury X modulok nem tudnak csak singlet, vagy ez a slotoktól függ? Eddig a két Kingston abban a két slotban volt, amiben most a Crucialok vannak, sose néztem, hogy dual vagy single volt-e (vagy lehet, hogy néztem, de nem emlékszem). Mindenesetre így csak akkor megy, ha a Kingstonok az eddig nem használt két slotban vannak (1-3), a Crucialok meg az eddig is használtakban (2-4).

Azért vettem a Crucialokat, mert pont az a Kingston típus, ami benne van, már évek óta nem kapható, a legolcsóbb CL9-es Fury meg majdnem 7 rugóval drágább, mint a Crucial készlet és gyanítom, annyival nem lenne jobb.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#1721) Visormail válasza SaGa59 (#1720) üzenetére


Visormail
addikt

Ez itt nagyon off, de ha különböző márkájú/típusú ramokat vegyítesz akkor lehet számítani ilyen jelenségekre.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1722) Torry


Torry
addikt

A stream processor unlock-al egyébként mennyit nőtt a kártya teljesítménye?

NIncs már meg a 460, de érdekel a dolog.

(#1723) csenor


csenor
senior tag

Valaki frissített a mókolt Bios-sal a legújabb driverre!?
Ha igen működött!?

(#1724) MK VII válasza csenor (#1723) üzenetére


MK VII
veterán

16.11.5-ös driver vagy ez alattival működik csak a módosított BIOS-os RX széria.
Ennél frissebb driverhez ezt kell végig csinálni.

(#1722) Torry
5-6 fps plusz..
Meg egy kis tuninggal még elérhető itt-ott a plusz 10-12 fps, de több nem.

[ Szerkesztve ]

(#1725) csenor válasza MK VII (#1724) üzenetére


csenor
senior tag

:R

(#1726) kisza25 válasza MK VII (#1724) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szerintem limitálja a fogyasztás, mert többet kellene nyerni vele elméletileg.
Engem most csak azért nem érdekel az unlock, mert frankón működik a freesync az mellett meg tök mindegy, hogy 60 vagy 65,100 vagy 110 FPS van:P
Én elégedetten használom a kis Gigabyte-ot, nincs semmi hangja az alap beállításokkal, mondjuk én Turbo módban használom a hűtését, így terhelve van pici hangja, de így 67 fok fölé nem engedi.
Valaki kérdezte a diablo 3-at hogyan fut azt felraktam megnézni, azóta megint rákattantam, még a kiegészítést is megvettem hozzá:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1727) kispéé válasza kisza25 (#1726) üzenetére


kispéé
aktív tag

Ez a freesync piszkálja a csörömet :K

Megéri váltanom monitort? Mert lehet veszek egyet...

(#1728) MK VII válasza kisza25 (#1726) üzenetére


MK VII
veterán

Limitálja a fogyasztás? Nem értem mire gondolsz..

(#1729) D.Orion válasza MK VII (#1728) üzenetére


D.Orion
veterán

TDP keretre gondolhat? Gigabyte vga van, nincs tápcsati.

(#1730) MK VII válasza D.Orion (#1729) üzenetére


MK VII
veterán

Akkor jól értettem, csak nem értettem...
Egyértelmű, hogy tápcsati nélküli VGA nem tud egy bizonyos Watt fölött felvenni, de a tápcsatisoknál nincs limitáció.
Én saját tapasztalatból írtam az 5-6 fps-t, tuninggal meg a 10-et. Nekem van tápcsati a VGA-n, kitolom a power limitet és kész. Felőlem ehet 200W-ot is..
Szóval nem lesz több sehogy sem 5-6 fps-nél a plusz teljesítmény egy tápcsatison sem..

(#1731) kisza25 válasza MK VII (#1728) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

TDP limit a GPU-ra, rx 460-nál nem tudom hogyan van, de pl 1050ti nem kap több naftát a tápcsati miatt, csak feleződik a kettőn a nafta

Az ok hogy kitolod, de többet is vesz fel? sokszor biosban van limitálva, hogy mennyi lehet a max W, vagy a VRM rész nem tud több naftát adni

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1732) TheOddReddie


TheOddReddie
csendes újonc

Üdv!

Éppen ezen a jószágon rágódok: [link]

A kérdésem az lenne, hogy ez a kártya jól kijönne az I3 2120-as CPU-val?
Olvasgattam Tom's hardware-t, de ott mindenki mást mondott.

- "Igen. Nincsen CPU korlát, 100%-ban ki tudod használni."

- "Nem. Az E-sport és a régebbi játékokat vinné úgy, mint a gyerek a cukrot. De a nextgen játékoknál számíts kompromisszumokra ezzel a procival!"

Igazából én e-sport, BF3, meg MMORPG-kal (Blade and Soul, Tera, Black Desert) játszom. Így kicsit zavar, hogy vajon mennyire lennének puszipajtások a hardverek.

Ti mit gondoltok?

Köszi a válaszokat előre is :)

(#1733) core i7 válasza TheOddReddie (#1732) üzenetére


core i7
addikt

Szerintem az az i3 is megérett legalább 1 i5 váltásra nem mai darab nem biztos ,hogy mindenesetben kihozná a szuflát a rx 460 bol

(#1734) TheOddReddie válasza core i7 (#1733) üzenetére


TheOddReddie
csendes újonc

Köszi a gyors választ! :D

CPU váltás tervezve van, csak először a GPU-t szeretném megvenni, mert eltudnék azért játszani így is egy ideig.
Hát csak új alaplap is kell majd, mivel a mostani LGA 1155-ös :))

(#1735) core i7 válasza TheOddReddie (#1734) üzenetére


core i7
addikt

baja nem lesz az rx 460-nak javulást fogsz érezni de egy CPU update val még több lenne a javulás :D

(#1736) kisza25 válasza TheOddReddie (#1732) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

milyen vga van most?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1737) PuMbA válasza kisza25 (#1731) üzenetére


PuMbA
titán

RX460-nál nincs ilyen. Az ASUS és a Sapphire NITRO VGA is 90-100W-ot eszik, de nem lesz annyival gyorsabb, mint amennyivel többet fogyaszt, mert az architektúra 75W-ra van belőve, szóval felette már inkább szöknek a wattok.

[ Szerkesztve ]

(#1738) TheOddReddie válasza kisza25 (#1736) üzenetére


TheOddReddie
csendes újonc

GTS 450 DDR 1GB

(#1739) kisza25 válasza PuMbA (#1737) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen ezek a modern VGA-k fogyasztásra vannak kihegyezve és ezért nem is reagálnak jól a tuningra, de a 12,5% számoló hozhatna kicsit többet a konyhára, nem is értem minek lettek letiltva, még úgy is fele az rx 470 nek :F

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1740) MK VII válasza TheOddReddie (#1738) üzenetére


MK VII
veterán

Annál sokkal jobb a 460 szóval észre fogod venni a különbséget még i3 mellett is.

(#1741) kisza25 válasza TheOddReddie (#1738) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja, akkor vga csere elsőnek, aztán CPU:)
legfrissebb biost rakd fel a lapra

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1742) TheOddReddie válasza kisza25 (#1741) üzenetére


TheOddReddie
csendes újonc

Rendben. Egy Gigabyte H61M-S2PV alaplapom van. Úgy tudom, hogy az alaplapnál annyi a lényeg, hogy a gpu slot legyen legalább PCI-e 2.0, és máshogy nem befolyásolja a gpu teljesítményét.

(#1743) kisza25 válasza TheOddReddie (#1742) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen, de 1155 lapoknál már volt gond, vagy itt vagy gtx 1050ti topikban, már nem emlékszem, de több esetben a legfrissebb bios kellett a lapokra

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1744) Sdi válasza kisza25 (#1743) üzenetére


Sdi
addikt

Ez azért is jópofa, mert az én régebbi 1156-os lapomban simán megy :)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1745) MK VII válasza Sdi (#1744) üzenetére


MK VII
veterán

Jópofának jópofa, de létező dolog. Amd-s lapoknál IS volt vele gond.
Lapja válogatja.

[ Szerkesztve ]

(#1746) AxBattler


AxBattler
félisten

Kafa lett a 2 ventis, Giga WF kártya, a gyári OC ellenére sem kell hozzá, és 40k-alatt már kapható.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1747) Sdi válasza AxBattler (#1746) üzenetére


Sdi
addikt

Kafának kafa, de miért érdekes ez ?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1748) PuMbA válasza AxBattler (#1746) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs gyári OC, csak marketing forgás majdnem az összes :) Régen még volt eszük a gyártóknak és nem volt minden kártyára OC írva, manapság meg már egy nevetséges, semmit nem érő 10MHz plusz is OC-nak minősül. Játék közben a GPU frekvenciája folyamatosan változik a terheléstől függően és nagyon kevés esetben éri el a megadott 1212MHz-et, ami egyébként 12MHz-es OC az alapmodell turbó órajeléhez képest. Az alap órajel 1090MHz, ennél lejjebb sosem megy, de ezt nem írják ki.

[ Szerkesztve ]

(#1749) AxBattler válasza Sdi (#1747) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#1748) PuMbA
Na ja, inkább csak az áresés miatt érdekes.
Ár/érték arányban így már csökken a különbség a GTX1050-esek, és a Radeon között.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1750) PuMbA válasza AxBattler (#1749) üzenetére


PuMbA
titán

Messze a legjobb vétel most 39k-ért :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.