Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) PuMbA válasza MK VII (#1800) üzenetére


PuMbA
titán

A YouTube VP9 videók gyorsítása azért hasznos funkció és a jövőben biztos lesz olyan játék, amihez kell az új driver hibák miatt :) A végtelenségig biztosan nem lehet ellenni a 16.11.5-tel.

[ Szerkesztve ]

(#1802) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Nagyon nem akar megérkezni a Gigabyte RX460-asok hoz a 1024-es Stream Processors feloldás... :Y

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1803) PuMbA válasza Anubis_9 (#1802) üzenetére


PuMbA
titán

Felesleges :) Az órajelet sem tudja mindig a Boost, azaz 1200MHz-nél tartani, szóval nem gyorsulna.

[ Szerkesztve ]

(#1804) D.Orion válasza Anubis_9 (#1802) üzenetére


D.Orion
veterán

Tápcsati nélküli verzióhoz neeeeem is fog.

(#1805) KiruHoshino


KiruHoshino
csendes tag

Sziasztok! 1 hete vettem egy ilyen kártyát és hozzá egy D-SUB HDMI adaptert. Viszont mikor elindítom a gépet ahol az alaplapi logó bejön csak színes csíkok vannak. A Windows 10 rendesen betölt viszont játszani nem tudok, mert folyton kidob a játékokból.

Mi lehet a hiba oka? VGA? Vagy az Adapter?

Köszönöm a segítséget.

Steam : http://steamcommunity.com/id/kiruhoshino/

(#1806) PuMbA válasza KiruHoshino (#1805) üzenetére


PuMbA
titán

Brutális nagy tákolmány egy ilyen D-SUB HDMI adapter, aminek a működése nem garantált, hiszen semmilyen szabvány nincs rá. Szóval vagy betalálsz egy jó darabbal vagy veszel egy normális bemenettel rendelkező monitort, mert a D-SUB már egy ideje halott.

[ Szerkesztve ]

(#1807) hegegabi80 válasza KiruHoshino (#1805) üzenetére


hegegabi80
addikt

Én is ilyen átalakítót használok, de nekem semmi bajom vele. Tökéletesen működik.

(#1808) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Használ valaki a kártyával photoshopot, lightroom-ot?

(#1809) Anubis_9 válasza szuszinho (#1808) üzenetére


Anubis_9
őstag

Igen, én.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1810) Vadernagyúr


Vadernagyúr
senior tag

Asus vagy Gigabyte? Melyiket válasszam? :)

PSN: joskovagyok199

(#1811) PuMbA válasza Vadernagyúr (#1810) üzenetére


PuMbA
titán

4GB-ost :) Mindkettő jó kártya. Az ASUS többet fogyaszt, (ezért) kicsivel jobb a hűtése és van tápcsatlakozó is rajta és 2-3 fps-sel gyorsabb, amit szemmel úgy sem látsz.

[ Szerkesztve ]

(#1812) Volesz


Volesz
csendes tag

Sziasztok.

Van olyan 2GB-os RX 460, amin van 6 pines csatlakozó?
Pontos típusok kellenének.
De az a gyanúm, hogy csak a 4GB-osok árszintjén lesz ilyen.
Már meguntam a gyártó honlapok nézését, mert alig mutatják a kártyák végeit, és fel sem tüntetik, hogy 6 pin Yes/No vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#1813) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Fennáll még az a korábbi állítás, hogy a 4GB-os RX460-asok közül a Sapphire-é a leghűvösebb terhelés nélkül? Akinek ilyen van: hány fokos a GPU, amikor csak neteztek, kattintgattok WIN alatt? Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1814) Vadernagyúr válasza PuMbA (#1811) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Köszönöm :) Ezt a PCX-es oldalt valaki ismeri? Ha innen rendel az ember kártyát,akkor azt lehet majd gariztatni postán vagy hogyan mennek ezek a dolgok? :)

PSN: joskovagyok199

(#1815) hegegabi80 válasza Vadernagyúr (#1814) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nyugodt szívvel ajánlom őket. Én szinte majdnem mindent onnan rendelek töredékéért, mint itt helyben, talán neten is az egyik legolcsóbb webárzház. Gariztatással se volt még gondom. Kérhetsz plusz költségért háztól-házig garit, és akkor ingyen viszik is vissza.

(#1816) somsan


somsan
csendes tag

Sziasztok!

Az adatlapomon lévő gépet (ASUS P5Q-VM - C2Q9300) gondoltam frissíteni egy RX460 2GB-os kártyával.
Az egyetlen kérdés az, hogy működne-e egyáltalán? :D

Gondolok itt a hagyományos BIOS-os alaplap vs. UEFI-s videókártya ellentétre.
Van valakinek tapasztalata ez ügyeben?

A neten található források szerint működhet is a dolog, bár elég aggasztó, hogy pl. a Sapphire a specifikációhoz is odavéste az "UEFI BIOS" katyvaszt, ami gondolom a kizárólagos UEFI támogatást jelenti, ráadásul a régebbi kártyáknál a "Legacy BIOS" is szerepel.
Ugyanakkor az MSI fórumán írták, hogy minden RX4xx-as kártya duál ROM-al készül (BIOS+UEFI) és ha elég friss a fogadó lap BIOS-a, akkor működik a dolog. Az enyém mondjuk 2010-es, az nem tudom mennyire minősül frissnek :-)
Belenézve az elérhető RX460-as ROM-okba azok feltűnően hasonlóan kezdődnek mint a jelenlegi 6850-en ROM-ja, és még a mágikus "IBM" string is ott van az eleje felé. Aztán valahol, ahol a 6850-em lényegi tartalma véget ér, az RX460-ba ott kezdődik egy "GOP AMD REV:" betűsorozatot is tartalmazó szekció, gondolom az az UEFI-s rész.
Tudom, ha nem jó mehet vissza webshop-ba, erre jó az elállás, de ez most HA-s, beszámítós buli lenne, és nem tudom az eladó van-e ennyire rugalmas, majd rákérdek ;]

(#1817) kisza25 válasza Vadernagyúr (#1814) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

garancia futár, megrendeled másnap viszik, nekem volt ami 6napon belűl nálam volt, egy xfx táp
nagyon sokat rendeltem már tőlük

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1818) kisza25 válasza somsan (#1816) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

1155 és 1150 lapoknál is már kellett bios frissítés több ízben, szerintem nem fog menni nálad :(
gtx 1050 szintén zenész

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1819) MK VII válasza somsan (#1816) üzenetére


MK VII
veterán

Szia..
Mikor nekem tönkrement a procim akkor a régi gépembe raktam a kártyámat. XFX 4GB-os van.
A régi Gépem: Gigabyte G41MT-D3, E7600, 8GB DDR3.
Ebben pöccre ment.. Még BIOS-t sem kellett frissítenem.
Én nyugodt szívvel beletennem abba a 460-at. Max tényleg BIOS-t frissítesz és kész.

(#1820) hegegabi80 válasza somsan (#1816) üzenetére


hegegabi80
addikt

Egy próbát megér. Az lenne a lehtutibb ha apróról személyesen meg tudnád venni és megbotolod eladóval ha nem megy akkor visszaveszi. De ha még sem akkor még te is el tudod simán adni, csak tutira működő kari legyen.
De szerintem működnie kéne.

(#1821) varmi2 válasza somsan (#1816) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem egy am3 lapom van jelenleg, 2010ben vettem, és simán megy benne egy msi rx480. Tehát neked sem kell aggódni. Max annyi, hogy tedd fel az elérhető legújabb biost a lapra, ha nem az lenne.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1822) bravatis válasza somsan (#1816) üzenetére


bravatis
csendes tag

Szia, Nálam ASUS P5Q-EM-Xeon 5420-as lapban, simán megy a gigabyte RX 460 4Gb

(#1823) PuMbA válasza somsan (#1816) üzenetére


PuMbA
titán

Ha hosszú távra és nem 1-2 évre veszel kártyát, akkor mindenképp 4GB-ost vegyél :)

(#1824) somsan


somsan
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm szépen a véleményeket!
Akkor bátraké a szerencse alapon megy a csere, ha van fejlemény majd beszámolok róla!

A gép tavasz-nyár környékén megy tovább a keresztfiamnak netezni és minecraft-ozni, vagy az apámnak hasonló célból. Ezt majd a tanulmányi eredmények alapján döntjük el ;]
A kártyát igazából egy utolsó upgarde-nek szántam, a proci még bőven jó a fentiekre egy darabig, de az újabb videók már megfekszik a HD6850 gyomrát. Komolyabb játék nincs tervben, ezért a 2GB-os is elég lesz.

(#1825) KoPiati84


KoPiati84
tag

Sziasztok!
Ma megjött a gigabyte 4 gb-s karim.
Az lenne a kérdésem, hogy (most az a8 7600 apu integráltját használom) valamit állítani kell a BIOS-bank, hogy az új vga-t használja és le kell e törölnöm a fent lévő vga drivert és telepítenem kell a kártyához kapottat?

Lelkes amatőr

(#1826) kisza25 válasza KoPiati84 (#1825) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

biosban beállíthatod, hogy mindkettő, vagy a kettő közül melyik menjen
egy friss driverezés sosem árt;)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1827) KoPiati84


KoPiati84
tag

A Bios-ban milyen menüpont alatt keressem a beállításr?

Lelkes amatőr

(#1828) AxBattler válasza KoPiati84 (#1827) üzenetére


AxBattler
félisten

Pontosan milyen deszkád van?
Adatlapot nem kell kitölteni, áhh...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1829) PuMbA válasza KoPiati84 (#1827) üzenetére


PuMbA
titán

Úgy keresd, hogy az alaplap az IGP-t inicializálja először vagy a PCI-E VGA-t és itt tedd a PEG-re (PCI Express Graphics). Drivert mindenképp szedd le és tedd újra.

[ Szerkesztve ]

(#1830) KoPiati84 válasza AxBattler (#1828) üzenetére


KoPiati84
tag

Jogos!
Asus a88xm-a rev 1.04

Lelkes amatőr

(#1831) AxBattler válasza KoPiati84 (#1830) üzenetére


AxBattler
félisten

Users manual kinyit... 2-19-es oldal... 2.6.4-es pont... NB Configuration

UEFI \ Advanced Menu \ NB Config...

IGFX Multi-monitor-t állítsd Disabled-re.
Primary Video Device-t állítsd PCIE-re.
Integrated Graphics-t állítsd Auto-ra.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1832) KoPiati84 válasza AxBattler (#1831) üzenetére


KoPiati84
tag

Hála és köszönet a segítségetekért.

Lelkes amatőr

(#1833) PuMbA válasza AxBattler (#1831) üzenetére


PuMbA
titán

Integrated Graphics-et lehet, hogy kikapcs-ra kell tenni, mert meg fog jelenni az eszközkezelőben :)

[ Szerkesztve ]

(#1834) AxBattler válasza PuMbA (#1833) üzenetére


AxBattler
félisten

Két opció van: Auto, vagy Forced. Szerinted melyik a megoldás?

Inkább töltenéd le Te is a manualt... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1835) Dumm-dumm


Dumm-dumm
csendes tag

Sziasztok

Úgy döntöttem 1 hét nézelődés után,hogy használtan nincs értelme venni se milyen kártyát.Mivel az újabb játékok még ha szinte ugyan olyan fps-el is mennek van kb 40-50% több fogyasztás és min 3 évesek így kevesebb a támogatás rájuk.Ezért az elmúlt párnapban az RX 460 és a GTX 1050 TI között vacilláltam.A jelenlegi monitorom 1680*1050-es felbontású tervben nincs az FHD de ez a monitor is csak azért van nálam mert ismerősnek nem kellett.(Előtte 1440*900 az előtte meg 1366*768-as volt errőlse volt szándékos a váltás szegényke meghalt).

A tényleges kérdésem az lenne.Hogy a 2gb vs 4gb amit érdemes venni?Illetve az MSI kártyái miért olcsóbbak ennyivel a többiekénél?Jelenleg is MSI Gt 440 van a gépemben szóval nem a márkától "félek".Csak kíváncsi vagyok miért ilyen olcsóak.Esetleg teljesítményben ennyivel rosszabbak mint a két ventilátoros verziók ?2gb-os 38 ezer a 4gb-os meg 43 ezer az iponon.

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#1836) PuMbA válasza AxBattler (#1834) üzenetére


PuMbA
titán

Ezért írtam, hogy lehet :) Az alaplapgyártók szeretnek teljesen hülyeségeket rakni a BIOS-ba, amihez aztán manual kell, hogy kihámozd mikor mi is történik.

(#1835) Dumm-dumm: Két ventis, 4 gigásat érdemes venni :)

[ Szerkesztve ]

(#1837) KoPiati84


KoPiati84
tag

Tökéletesen működik a kicsike.
Köszönöm

Lelkes amatőr

(#1838) Dumm-dumm válasza PuMbA (#1836) üzenetére


Dumm-dumm
csendes tag

Melegedés miatt ajánlod a két ventiseket?Azok már eléggé egy árban vannak Strix nem érdekel mert (ajajj káromkodás jön..) ahhoz még 3 ezer forint és kezdődik az 1050ti.

(#1839) PuMbA válasza Dumm-dumm (#1838) üzenetére


PuMbA
titán

A hasonlóan jól megcsinált 1050Ti-k 55k-nál kezdődnek szóval nem 3k az :) Melegedés és csendesség miatt ajánlom, illetve jobban össze vannak rakva, mint a legolcsóbb verziók, de ez természetes. Sapphire Nitro, XFX Dual Fan, Gigabyte Windforce mind jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#1840) Gainka válasza Dumm-dumm (#1838) üzenetére


Gainka
őstag

Legolcsóbbat a legolcsóbbal :))

(#1841) Dumm-dumm válasza PuMbA (#1839) üzenetére


Dumm-dumm
csendes tag

A 3 ezret azért írtam mert 51 környékén már vannak 1050Ti.Oké az a kínálat alja DE én 15-20 ezres HASZNÁLT kártyáktól jutottam el oda,hogy akkor max 40 amit elköltök.ÁÁ mondom 4Gb-os rx-ek 40+-osok de sebaj.Most azon megy a kínlódásom,hogy igazából melyiket vegyem.:) Lehet mégis egy asus oc lesz mivel tápcsatis így kevésbé "nyírja" az alaplapot.

(#1842) sysrq válasza Dumm-dumm (#1841) üzenetére


sysrq
őstag

Sokat nem kell ezen gondolkodni, a régebbi kártyák nem érik meg az értük elkért pénzt, a 1050Ti egy tízessel kerül többe, annyival talán jobb is. Ha RX460 akkor két ventivel jár a terhelés nélküli leállás. Ezek már nem melegednek és nem fogyasztanak sokat a külön tápcsati nélkül is van élet.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#1843) MrDerekas válasza sysrq (#1842) üzenetére


MrDerekas
addikt

A kétventis sapphire - nem nitro - nem áll le idle.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#1844) Dumm-dumm válasza sysrq (#1842) üzenetére


Dumm-dumm
csendes tag

Éppen azért álltam neki új kártyákat nézni.Én úgy kezdtem,hogy GTX 650 de annál jobb a TI változat ezért inkább azokat néztem.Eszembe jutott,hogy a GTX 750 TI erősebb jóval és alig fogyaszt többet.De egyszerűen egy GTX 750 TI sincs 30 alatt ha véletlenül igen rá két percre már jegelve van és el is vitték.35-ért meg már van alap MSI RX460-as ami se nem 4 se nem 3 éves hanem egy teljesen új architektúrája van erősebb és időt állóbb.Nagyából akkor rendeltem meg az Asus RX460 OC-s kártyáját mikor írtál.Kiváncsi leszek milyen az amd-s driver miket hogy lehet állítani és hogy ugyan az lesz e az élmény.Mint anno amikor a Geforce FX5200-as kártyás gépemet lecseréltem a GT440-re(jelenleg is ez van a gépemben).:)

(#1845) xgbcx


xgbcx
tag

Üdv mindenkinek! Gondolkodom én is egy vkártya vételén. Van egy Asrock 980DE3 - U3S3 nem túl drága alaplapom FX 6300-zal és egy 500W-os Chieftec táppal. Sok kommentet olvastam arról és tapasztaltam is hogy ez az alaplap nem bírja az órajelhúzást vagy az erősebb kártyákat.
Kérdésem az volna ha nem piszkálom az órajeleket és az alapjelen futna minden, akkor elbírná ez az alaplap a kártyát, vagy kellene egy drágább alaplap?

(#1846) varmi2 válasza xgbcx (#1845) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az alaplapnak semmi köze, hogy milyen vga-t teszel bele. Van rajta pcie 2.0 x16, ez a lényeg. Vinnie kell a rx460-t. tedd fel a lapra a legújabb biost, ha nem az van már rajta, ennyi

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1847) xgbcx válasza varmi2 (#1846) üzenetére


xgbcx
tag

Rendben, köszönöm a segítséget! :R

(#1848) bandika0626


bandika0626
senior tag

Sziasztok.

Valaki próbálta már ezt a 896-1024 processzoros feloldást?

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#1849) MK VII válasza bandika0626 (#1848) üzenetére


MK VII
veterán

Igen nekem azóta fel van oldva mióta elkészült hozzá a BIOS.
Annyi a hátulütője, hogy 16.11.4-gyes drivernél újabbat csak mókolgatva lehet használni vele.. De lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1850) bandika0626 válasza MK VII (#1849) üzenetére


bandika0626
senior tag

Holnap este esetleg ráérnél majd egy videókonvertást csinálni? Összeszedek egy másik virtuadubot amit használok és azt elküldöm meg segítséget is hozzá.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.