Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Nem tudom eldönteni,hogy lecsereljem a sapphire hd7850 2G met..egy rx460ra..vagy cput vegyek inkabb..

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#1002) PuMbA


PuMbA
titán

Pokesz007: Attól függ, hogy milyen játékokkal játszol. CPU intenzívek?

[ Szerkesztve ]

(#1003) pureez


pureez
csendes tag

Szóval akkor ki milyen alaplapot ajánl minél olcsóbban Socket 1155- höz? :DD

(#1004) MK VII válasza pureez (#1003) üzenetére


MK VII
veterán

Alaplapot 1155-höz? Nem lesz egyszerű dolgod... Amik még nem haltak ki a procik alól azok elég drágák. Aprón nézelődj, de jól informáld le a lapot és mindenképp megbízható tagtól vedd... Sok közül nem fogsz tudni választani amit megéri megvenni...

[ Szerkesztve ]

(#1005) Gyuri27 válasza pureez (#1003) üzenetére


Gyuri27
félisten

Semmilyet. A ha mordor. Nézz boltból 1150-1151 lapot. Proci lesz hozzá az aprón.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1006) kispéé válasza MK VII (#997) üzenetére


kispéé
aktív tag

Nálad melyik crimson van fent?

(#1007) MK VII válasza kispéé (#1006) üzenetére


MK VII
veterán

16.10.2
De látom neked még régebbi...
Viszont akkor nem tudom mitől van a sötétedésed..

(#1008) kispéé válasza MK VII (#1007) üzenetére


kispéé
aktív tag

Rájöttem, hogy csak chrome alatt csinálta. Kikapcsoltam a chorme-ban a GPU gyorsítást, most úgy tűnik jó...

(#1009) MK VII válasza kispéé (#1008) üzenetére


MK VII
veterán

Na akkor jó..
Egyébként mostanában a chrome elég béna.. Minden kínja van.. Akadozik a görgetés, " A program nem válaszol" üzenetek jönnek... Telefonon is akadozik..
Kicsit elmentek bolondfele a készítőik..

(#1010) pureez válasza Gyuri27 (#1005) üzenetére


pureez
csendes tag

Nem nagyon szeretnék még új processzorra is költeni :(
Mondjuk egy ilyenbe gondolkodnék: [link]
Laikusként kérdezem, hogy ezek szabvány méretűek és kialakításúak? Pl. hogyha a Gigabyte H67MA-D2H pont illeszkedik a ház hátoldalához, akkor ezzel sem lenne baj ugye? :DDD
Valami másra kell még figyelni új alaplap vásárlásakor?

[ Szerkesztve ]

(#1011) MK VII válasza pureez (#1010) üzenetére


MK VII
veterán

Ezeknek az alaplapoknak a kimeneti csatlakozásiak egy helyen jönnek ki.. Ugyan oda fog esni mint a mostani lapodnál. Csak a takaró lemezt kell cserélned majd.

[ Szerkesztve ]

(#1012) kispéé válasza MK VII (#1009) üzenetére


kispéé
aktív tag

Hát nem tudom, eddig a 6850-esemen gond nélkül ment. Ezeket nem tapasztaltam amiket írtál.

kicsit off:
ugyanitt eladó egy radeon 6850-es, érd. priviben. :R

(#1013) Gainka


Gainka
őstag

Hogy bírjátok ezt a laggolos Heavent nézni... :U

(#1014) Pokesz007 válasza PuMbA (#1002) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Cod2 multi
Fifa 16,fifa 17 idővel tudom i3 minimum
Mordor
Vàrom a sniper elite 4,sniper ghost 3 pl
Ezek ujabb jatekok gondolom jobban tamogatott lesz az rx460 mint a 7850. Az àlmom egy 470es de annak sokà fog lemenni 40re az àra.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#1015) MK VII válasza Pokesz007 (#1014) üzenetére


MK VII
veterán

A 470-nek sosem fog lemenni az ára 40-re maximum használtan..

(#1016) Pokesz007 válasza MK VII (#1015) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Jah pàr év..

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#1017) RK


RK
csendes tag

Sziasztok! Melyik gyártónál érdemes 4Gb-os kártyát venni?

(#1018) Gainka válasza RK (#1017) üzenetére


Gainka
őstag

Amelyik jobban bejön. :)

(#1019) RK válasza Gainka (#1018) üzenetére


RK
csendes tag

Fogyasztás és teljesítmény arányában van nyerő?

(#1020) PuMbA válasza RK (#1019) üzenetére


PuMbA
titán

A Gigabyte-é a fogyasztás / teljesítmény arány :)

(#1021) AxBattler válasza PuMbA (#1020) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, de én azért megnézném egy MSI mellett is. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1022) Gainka válasza RK (#1019) üzenetére


Gainka
őstag

Pár watt az eltérés, semmi extra... És pár fps teljesítményben, azt vedd amelyik jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#1023) MK VII válasza RK (#1019) üzenetére


MK VII
veterán

Na igen...
Gainka rátapintott a lényegre.. Ezeknél a kártyáknál már semmi értelme ilyenek alapján dönteni, hogy fogyasztás meg teljesítmény... Alig fogyaszt és alig teljesít. :D

(#1024) PuMbA válasza Gainka (#1022) üzenetére


PuMbA
titán

15-20W az nem pár, elég nagy része a kártya össz. fogyasztásának :)

[ Szerkesztve ]

(#1025) Gainka válasza MK VII (#1023) üzenetére


Gainka
őstag

Hjaa, már meguntam hogy úgy teszünk itt a gyártok között különbséget, mintha más-más kategóriát hasonlítanánk össze.

(#1024) PuMbA Hagyjuk már a hülyeséget....

Mindenki tudja hogy az oc-s változat picivel többet fogyaszt, az enyém 200 wattal fogyaszt többet, +1 fps-ért
Boldog vagy? :))

[ Szerkesztve ]

(#1026) MK VII válasza Gainka (#1025) üzenetére


MK VII
veterán

Naa...
Azért szerintem nem ennyire véresen komoly a helyzet.. Picit túllőttél a hangnemen...
Neked is igazad van meg neki is... Van akinek számít a +10-20W viszont azt én sem értem, hogy miért..
Az előző kártyám nekem is húzva 230W körül evett, de az 500-as tápom észre sem vette. Meg a pénztárcám sem.. Illetve ahhoz mérten, hogy egy hétvégéi iszogatás alkalmával az éves pluszköltség háromszorosát elverem... Szóval szerintem főleg egy ilyen kártyánál egyáltalán nem szempont a fogyasztás.. Illetve nem kéne, hogy szempont legyen...

[ Szerkesztve ]

(#1027) RK


RK
csendes tag

Igaz én Radeon HD 5770-ről váltok. Szóval nagy ugrás lesz. :)

(#1028) PuMbA válasza Gainka (#1025) üzenetére


PuMbA
titán

Akinek rosszabb a ház hűtése, annak számíthat 15-20W, másban tényleg nincs különbség, mert pénzt nem spórolsz rajta :)

[ Szerkesztve ]

(#1029) Gyuri27 válasza PuMbA (#1028) üzenetére


Gyuri27
félisten

Régebbi tápoknál lehet érdekes. Vannak jó pl forton tápok amiken nincs vga-nak kraft. Persze vannak átalakítók. Viszont ha az ember egy tyúkbéllel kevesebbet akar. Ráadásul tyúkbéllel is pont azt a teljesítményt hozza nem látom értelmét a tápcsatis példányoknak.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1030) MK VII válasza Gyuri27 (#1029) üzenetére


MK VII
veterán

"Ráadásul tyúkbéllel is pont azt a teljesítményt hozza nem látom értelmét a tápcsatis példányoknak."
Csak a tudat, hogy beledugtál valamit, hátha jobb lesz tőle.. Tudod... ;]

(#1031) emzeperix


emzeperix
tag

Sziasztok

Lehet, hogy telhetetlen vagyok, de miért van az, hogy ez a kártya tudja 2160p/60 Hz-et és a 10 bites színmélységet, de a kettőt egyszerre nem?

(#1032) PuMbA válasza emzeperix (#1031) üzenetére


PuMbA
titán

Tudnia kell :) Biztos, hogy jó HDMI 2.0 kábeled van?

[ Szerkesztve ]

(#1033) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Benchmark hegyek után lőttem én is. STEEP beépített mérőkéje EZT hozza a sapphire rx460 2gb-vel.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#1034) emzeperix válasza PuMbA (#1032) üzenetére


emzeperix
tag

Van kábel elméletileg 2.0-ás, a 60 Hz simán megy, de csak 8 bit van a Radeon Settings-ben. 30 Hz-en ki lehet választani a 10 bit színmélységet is.

[ Szerkesztve ]

(#1035) PuMbA válasza emzeperix (#1034) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen kábel? Operációs rendszered a legújabb Windows 10? Driver a legújabb 16.11.3?

(#1036) PuMbA válasza PuMbA (#1035) üzenetére


PuMbA
titán

Közben utána néztem a dolgoknak. A HDMI 2.0 specifikáció csak YCbCr 4:2:0-ban enged 10 bitet 4K 60Hz esetén: [link] :) Szóval arra kell állítanod a kimenetet és lesz 10 bited.

[ Szerkesztve ]

(#1037) emzeperix válasza PuMbA (#1035) üzenetére


emzeperix
tag

Kábel: [link]

Win10 pro 64 bit.

16.11.3

4:2:0-ára van állítva, nem is enged mást:

(#1038) PuMbA válasza emzeperix (#1037) üzenetére


PuMbA
titán

Nem 4096x2160-on használod ugye? :)

(#1039) Czvik2.0


Czvik2.0
tag

Sziasztok. Driverek hogy viselkednek? Tesómnak kéne de ő nem az a driverben matatós típus csak berakja és menjen. :)

(#1040) Anubis_9 válasza emzeperix (#1037) üzenetére


Anubis_9
őstag

Na, én ezzel már nem 1-2 kört futottam. Ycbcr 4:2:0 volt nálam is a max 4K@60Hz alatt. A tévé tudta volna a 4:4:4-et is, vagy a full RGB range-et, de az Onkyo erősítőmnek ez a maximuma ilyen felbontáson.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1041) Sequadon válasza RK (#1017) üzenetére


Sequadon
tag

Érdekes írás a 2 GB vs 4 GB kérdéskörben. Nem tudom volt e már, de elég tanulságos.

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#1042) MK VII válasza Sequadon (#1041) üzenetére


MK VII
veterán

Igen.. Párszor volt már...
Azt azért hozzá kell tenni, hogy természetesen nem a maximum és a minimum fps-ek miatt jobb a 4gb hanem azért is, mert jobb részletességet lehet beálítani a játékoknak. Nem fut ki a memóriából és nem lesznek mikrolaggol, mert nincs hely ahova betöltse a következő részletet... Egy 4gb-os kártyával még egy ilyen viszonylag gyenge gpu-nál is jobbam já az ember...

[ Szerkesztve ]

(#1043) Gyuri27 válasza Sequadon (#1041) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az irás érdekes. Csak felesleges.
Mielőtt a piac rá nem ébredt, hogy kari itt van a nyakunkon. A 2 gigás 3-4k-l volt olcsóbb. Azaz pont nem érte meg megvenni. Teljesítménytől függetlenül. Mert lássuk be 3-4k-val többért még 2 giga vra-m nem tétel.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1044) Chereiose válasza MK VII (#1042) üzenetére


Chereiose
addikt

Mondjuk abban igaza van, hogy kicsit ráfizetve az ember rx 470-et kap, ami fényévekkel
jobb. Épp ezt nem tudom eldönteni, 20K a különbség :U

(#1045) varmi2 válasza Chereiose (#1044) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én is ezt nézem, hogy +20k +82% teljesítmény. Sztem 470 lesz majd nekem pár hónapon belül.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1046) Chereiose válasza varmi2 (#1045) üzenetére


Chereiose
addikt

Valószínűleg nekem is, túl sok a kompromisszum az RX 460-al.

(#1047) MK VII válasza Chereiose (#1044) üzenetére


MK VII
veterán

Azért ez olyan dolog szerintem, hogy kell a 460-nál erősebb kártya vagy nem?
Ha igényled azt a többletet amit a 470 nyújt akkor eleve nem a 460-ak fele nézelődsz... Ha nem kell akkor meg eszedbe sem jut, hogy ott a 470 +20 ezerrel többért... Egyébként +20 ezerért a 470-nek a "ref" hűtős modelljét sem kapod meg. Szóval azért picit több az a 20 ezer. Egy 4gb-os 460-nál legalább 30 ezerrel drágább egy valamire való 470. Ha meg úgy veszed az már kb két 460 ára.

Nekem nem kellett a 460-nál erősebb kártya... Kéthavonta jászok 20 percet... Csak benne állt volna a pénzem. Ezt a 460-am is valószínűleg eladom tavasszal...

[ Szerkesztve ]

(#1048) Franklin válasza Sequadon (#1041) üzenetére


Franklin
addikt

Kiszedtem a lényeget az angolul nem tudóknak:

A cikk szerint az alábbi játékokban nem volt különbség 2GB és 4GB között: Witcher 3, Mirror’s Edge Catalyst, Overwatch, Rise of the Tomb Raider, Grand Theft Auto V, Tom Clancy’s The Division, Far Cry Primal, Batman Arkham Knight, Star Wars Battlefront

Ezeknél kicsivel gyorsabb volt a 4GB-os: Shadow of Mordor, Assassin’s Creed Syndicate

Ennél pedig jóval gyorsabb volt: Doom

A cikk konklúziója, hogy felesleges a 4GB-os. Akinek kevés a 2GB-os, annak a 4GB-os is kevés lesz, vegyen inkább 470-et.

Ne felejtsük el, hogy egy 35e Ft-os kártyáról van szó (2GB), akinek csak ennyi telik vga-ra, annak a +8e Ft (4GB) igenis sok lehet (az eredeti keret 23%-a).

Meg aztán nem is mindenki akar full HD + ultra beállításon játszani, mint kolopele ;]

LOL, DOTA, Hearthstone, CSGO, BF4, stb. szépen elfutkos a 2GB-oson is.

(#1049) PuMbA válasza Franklin (#1048) üzenetére


PuMbA
titán

A cikkben nincs F1 2016, ahol körülbelül 40%-kal veri a 2GB-os verziót a 4GB-os. Az sincs említve, hogy 4GB RAM-mal a GTA V-ben Very High-ra teheted a textúrákat High helyett, valamint Rise of the Tomb Raiderben is közepes textúrákkal teszteltek, hogy még véletlenül se rakják tele a 4GB-os verzió memóriáját :)

Szóval elég egyoldalú teszt ez. Én is tudok úgy tesztelni, hogy direkt olyan beállításokat használok, hogy ne legyen eltérés a 2 kártya között.

[ Szerkesztve ]

(#1050) Franklin válasza PuMbA (#1049) üzenetére


Franklin
addikt

De miért akarnád very high-ra tenni a textúrát egy alsókategóriás kártyán?

Aki very high-ra akarja tenni, az tudja, hogy egy 460 kevés lesz hozzá, tehát eleve nem ilyet vesz.

Aki meg azért vesz ilyet, mert nem futja erősebbre, az örülni fog a high-nak is, nem érdekli a very high.

Vagy csak én gondolom így? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.