Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Anubis_9 válasza szuszinho (#1900) üzenetére


Anubis_9
őstag

Hát ha tavalyi modell és nem vmi raktárban bent maradt ősrégi darab, tuti mennie kéne. Az én lapom Gigabyte, H97-es D3H lap, kb. két éves. 2015-ös a legújabb BIOS rá. Viszi simán a lapom. Mindenesetre ajánlom a BIOS frissítést, hidd el, lehet megolja a problémát.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1902) solfilo válasza szuszinho (#1900) üzenetére


solfilo
veterán

Én ezt most nem értem. Azt írtad, hogy "Hétvégén végre működésre bírtam egy Sapphire 2GB-t." Most akkor mégse működik a lapodban?
Amúgy igen, a Bios-t mindenképp frissítsd, ha nem a legfrissebb van fent. :K

solfilo

(#1903) szuszinho válasza solfilo (#1902) üzenetére


szuszinho
őstag

Tavaly vettem a H170M Pro 4-et.

Mikor először betettem a lapba a vga-t, rögtön érdekes kép fogadott, aztán léptem is be a biosba, nem vártam meg a boot-ot. Ezután visszavittem, hogy nem jó. Tesztelték, mondták, hogy jó. Közben olvasgattam, mi lehet a gond. Visszakaptam, beállítottam a biost az integrált vga-val, utána be a kártya, az asztal már jól jelenik meg.

Tehát, a kártyával a bios képe olvashatatlan, de a betöltődött rendszeren már jól működik.

(#1904) solfilo válasza szuszinho (#1903) üzenetére


solfilo
veterán

A monitor mire van kötve?

solfilo

(#1905) szuszinho válasza solfilo (#1904) üzenetére


szuszinho
őstag

DP.

(#1906) solfilo válasza szuszinho (#1905) üzenetére


solfilo
veterán

Tehát a Bios csak akkor olvasható, ha IGP-re van kötve a kijelző. Mikor a kártyára kötöd a monitort, akkor Biosban olvashatatlan. Jól értem? :)

solfilo

(#1907) szuszinho válasza solfilo (#1906) üzenetére


szuszinho
őstag

Jól.

(#1908) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Sziasztok !!

Kaptam Anyutól :D egy Gigabyte RX 460 WF2 OC-4Gb 4 GB GDDR5 .

Angliából hozta nekem ! A kérdésem hogy be lehet regisztrálni a kártyát a gigabyte-hoz hogy legyen rá garancia ??

Vagy oda kell majd vinni ahol vette ? :/

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1909) solfilo válasza szuszinho (#1907) üzenetére


solfilo
veterán

Kíváncsi vagyok a Bios frissítés megoldja e.

solfilo

(#1910) murrayd válasza Ian_x (#1855) üzenetére


murrayd
csendes tag

Óvatosan a Gigabyte RX460-asok (GV-RX460WF2OC-4GD, GV-RX460WF2OC-2GD) frissítésével. A fenti link egy "F3" BIOS - nem biztos, hogy jó ötlet más biost flesselni a kártyára, mint ami rajta van: A Gigabyte oldala szerint még van egy pár.

Please note:
You can only update to a VBIOS version of the same series.
If your VBIOS version is:
F1, it can only be updated with VBIOS versions F2-F9.
F10, it can only be updated with VBIOS versions F11-F19.
F20, it can only be updated with VBIOS versions F21-F29.

Az enyém pl. "F30"-as, ami még itt sincs felsorolva. Lementve és szerkesztővel belenézve látható, hogy az adott kártyán mi van.

Elvileg megvannak az átírandó bájtok, preparáltam is a fájlt, de még nem szántam rá magam.

Az itteni hsz-ekből úgy tűnik, nem (nagy) gond, hogy nincs extra tápcsatlakozó - de a melegedés sem probléma? (volt, ahol problémáztak rajta).

(#1911) Anubis_9 válasza murrayd (#1910) üzenetére


Anubis_9
őstag

Én még akkor feltettem az F4-et, amikor megjelent, azóta is hiba nélkül megy vele a VGA. Ezt a 1024 Stream Processor-os BIOS-t én biztos fel nem teszem, amíg ki nem lesz írva mellette, hogy tesztelve, sőt, még talán az után sem...

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1912) MK VII


MK VII
veterán

No srácok...
Úgy döntöttem nem tesztelgetem az fps-es dolgot.. Eleve mihez viszonyítanánk? Meg olyan játékokban van értelme ami 2gb felett eszik a memóriából.
Akkor lenne értelme, ha ugyan azokkal a játékokkal szinte ugyan olyan, de legalább is nem proci limites gépben, ugyan azokkal a beállításokkal lenne összemérve a két kártya..
Az, hogy én most itt tesztelgetek annak nincs értelme, ha valaki más ugyan úgy le nem teszteli a 2GB-os kártyával..
Ráadásul az enyém unlockolt szóval egyáltalán nem lenne hiteles mérés egy nem unlockolt kártyához viszonyítva.

Nincs sajnos időm meg energiám sem többféle játékokkal tesztelni.

Részemről erre a kártyára nem felesleges a 4GB vRAM... Aki úgy gondolja, hogy felesleges az meg úgyis 2GB-os verziót vesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#1913) smc válasza MK VII (#1912) üzenetére


smc
addikt

Csak egy olyan játékot nézz meg légyszi amiben maxon 50-60 körüli fps-ed van, hogy ha csak a texturákat leveszed lowra, akkor változik-e az fps. Ez lett volna az eredeti kérdésem :R

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1914) MK VII válasza smc (#1913) üzenetére


MK VII
veterán

Áhááá.. :)
Jóó.. Keresek valamit majd.. :K

(#1915) AxBattler válasza MK VII (#1912) üzenetére


AxBattler
félisten

Ámen.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1916) murrayd válasza hegegabi80 (#1807) üzenetére


murrayd
csendes tag

Egy RX460-nal haszbálsz D-Subot? Az érdekes - pontosan milyen típus?

Nekem is D-Sub kellene (csak az van a montioron), mert egy normális monitor az a kártyánál nagyobb befektetés,.

Sajnos a mostani kártyákon már csak DVI-D van (pl. Gigabyte RX460-okon), amiben nincs meg az analóg komponens (ez volna a DVI-I) - PH! cikk

[ Szerkesztve ]

(#1917) MK VII válasza murrayd (#1916) üzenetére


MK VII
veterán

Félreértetted...
Nincs D-Sub a kártyáján.. Átalakítót használ.

(#1918) kisza25 válasza MK VII (#1917) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

csak elvileg azzal sem kellene működnie

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1919) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Valaki tud segíteni ?
Feljebb írtam.

Illetve a 460 támogat CF-et ?

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1920) MK VII válasza kisza25 (#1918) üzenetére


MK VII
veterán

Aktívval működik.

(#1919) PsycHo88
Garanciával kapcsolatban nem tudok nyilatkozni...

460 támogatja a CF-et igen.

(#1921) kisza25 válasza MK VII (#1920) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja azzal igen, de az annyiba keról, vesz egy használt monitort belőle:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1922) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Köszönöm MkVII !

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1923) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Láttam hogy nem kell hozzá cf híd ! Nekem még a z68 lap van az jó lessz hozzá természetesen a lap támogatja a cfet és az slit is csak még nem láttam ezt a meg oldást hogy nincs híd rajta .

[ Szerkesztve ]

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1924) MK VII válasza PsycHo88 (#1923) üzenetére


MK VII
veterán

Bizony.. Nem kell hozzá CF híd. Az alaplapon keresztül működik a CF.
Egyébként egy időben én is gondolkodtam 460 CF-en, de totál hülyeség.. A kettő 460 árából bőven kijön egy 470 és az meg még mindig erősebb mint a kettő 460.
Bizonyos játékokban ahol jobban skálázódik a CF ott a 480 szintet is elérheti a 460 CF, de kevés ilyen játék van.

(#1925) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Tudom ! :D

Feljebb írtam hogy kaptam egy Rx 460 :D ! és így már majd csak egyet kell vennem :) így viszont szerintem meg érni . :R

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1926) solfilo válasza PsycHo88 (#1925) üzenetére


solfilo
veterán

Az érné meg, ha a kapott RX 460-at eladnád, s hozzátennéd a másik RX 460-ra szánt pénzt s vennél egy RX 470-et. :)

solfilo

(#1927) MK VII válasza PsycHo88 (#1925) üzenetére


MK VII
veterán

Igen olvastam, hogy kaptál egyet. :)

Mondjuk én támogatom, hogy kipróbáld a CF-t, mert egy időben én is ki akartam próbálni ezzel a kártyával.. Csak aztán másra kellett a pénz és közben le is beszéltem magam róla, mert számomra felesleges egy 460 teljesítményénél több... Alig játszok. Ha játszok akkor csak nagyon keveset.. Azért meg fölösleges két kártyát fenntartani.

(#1926) solfilo
Ajándékot nem adunk el. :D
Dehogynem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1928) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Nem akarom eladni ! Amit anyutól kaptam szülinapomra ! Ha már nem használom majd akkor sem adom el !
Ajándék volt :)

Nekem régen volt SLI-m szerettem ! Cf-em még nem volt :)

Mivel keveset fogyaszt így 2 kártyánál is csak 140 W :)

[ Szerkesztve ]

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1929) murrayd válasza Anubis_9 (#1911) üzenetére


murrayd
csendes tag

Amennyi idő eltelt (és amennyi lehetséges probléma van vele: bios-revízió, nyák-revízió, külön táp hiánya,), a Gigabyte valószínűleg sosem kerül "ellenőrzött" státuszba.

Aki próbálta (a 4 gb-os változatot unlockolni), és rendesen próbálgatta is, azt írta, hogy jól működik, de a kártya visszarántja a frekvenciát 1200-ról 1040-re, hogy 80 fok alatt tartsa.

(#1930) solfilo válasza PsycHo88 (#1928) üzenetére


solfilo
veterán

Csak számolj azzal, hogy a gyártók egyre kevésbé figyelnek az SLI/CF-re, így több játékban nem megy, mikrolagolhat, stb.

solfilo

(#1931) Anubis_9 válasza murrayd (#1929) üzenetére


Anubis_9
őstag

Hát akkor tényleg nem éri meg erőltetni. Az meg, hogy eladjam és vegyek egy másik márkás 460-ast végképp hülyeség lenne, tekintettel arra, hogy buknék 10-15.000-et és alig nyernék 5-10%-os gyorsulást.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1932) PuMbA válasza PsycHo88 (#1928) üzenetére


PuMbA
titán

"Mivel keveset fogyaszt így 2 kártyánál is csak 140 W"

Az manapság elég sok, hiszen nem 2008-ban vagyunk. Egy Core i5 processzor eléldegél 65W-ból :) Mindenesetre szerintem sincs az égvilágon semmi értelme az egésznek, mert a kapott sebességhez képest sokat fogyaszt, mikrolaggol, driver támogatás egy nagy nulla stb. stb. Egy darab VGA-val sokkal nagyobb sebességet és kevesebb fogyasztást lehet kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#1933) PsycHo88 válasza PuMbA (#1932) üzenetére


PsycHo88
senior tag

Köszönöm a válaszokat !
Igazából amire én használom bőven jó ! 1080p ben visz mindent élvezhetően !

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1934) MK VII


MK VII
veterán

No srácok...
Mondom megnézem BF-ben, hogy low meg ultra közt mi a különbség..
Az a játék nem használható ilyen mérésre. Totál változik állandóan az fps minden pályán össze vissza.
Low beállításon 60-tól egészen 140 fps-ig változik a dolog.
Ultrán meg 30-tól 80-ig.. :)
Na most mondjam meg, hogy akkor mi a helyes. :D

[ Szerkesztve ]

(#1935) PuMbA válasza MK VII (#1934) üzenetére


PuMbA
titán

Single Playerben? FullHD-ban? Csak a textúra beállítások állításával? Ultrán 30fps-en mennyi ideig van?

[ Szerkesztve ]

(#1936) MK VII válasza PuMbA (#1935) üzenetére


MK VII
veterán

Igen kampányban próbáltam fullHD-ban...
De ami igaz, hogy én komplett állítottam mindent low és ultra közt.
De most kipróbáltam, hogy csak a textúrákat állítottam, úgy, hogy mindent mást ultrán hagytam.

50 fps volt ultra textúrákkal és 52-54 low textúrákkal... A harckocsis küldetéseknél 45-60fps közt ugrál ultrán.
A gyalogos küldetésnél 30-50 közt. A sivatagi küldetésnél megint tök más fps-ek.
De én személy szerint nem adnék erre.. Minden mapon totál más fps-eket kapok... Ja mindezek DX12 alatt.
Majd meglesem még másik játékban is...

[ Szerkesztve ]

(#1937) Gainka válasza MK VII (#1936) üzenetére


Gainka
őstag

Az durva, akkor ezért nem mérnek vele sokan. Jobban jártunk volna egy bechmarkal mint ezzel a rövid single playerrel.

(#1938) smc válasza Gainka (#1937) üzenetére


smc
addikt

Pedig szerintem nagyon jó volt a kampány. Én nem vagyok egy nagy multis, így örültem ennek is. Ja és bitang szép a játék.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1939) D.Orion


D.Orion
veterán

Kezdi piszkálni a fantáziámat az unlock és a tuning. :) The Division-ben az Ultra beállítások érthetően multiban már elég fps szegény értékeket szűlnek. De talán unlock és gpu drop nélkül a High-on ki lehetne hozni némi pluszt, mert ott is be-be röccen néha.

Gigabyte 4GB kártyám van. Wattman-ben vagy Afterburner-ben kezdjek kotorászni? Mennyivel toljam ki a powerlimitet?
MSI B150M Mortal lapban ül a vga, sztem bírja a slot.

(#1940) PuMbA válasza MK VII (#1936) üzenetére


PuMbA
titán

"50 fps volt ultra textúrákkal és 52-54 low textúrákkal."

Ez körülbelül a valós különbség. DX11 alatt lehet, hogy stabilabb értékeket kapsz :)

(#1939) D.Orion: Power limitet nem tudsz kitolni, mert nincs tápcsatlakozó a kártyán :) Nem fog menni a dolog, mert így is teljesen ki van használva a PCI-Express 75W-os fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

(#1941) AtiGef válasza D.Orion (#1939) üzenetére


AtiGef
senior tag

Wattmannba pörgetni a ventiket, (65C körül kéne a max terhelésnél tartani a kártyát) Ezután power limit 50%,
Furmarkot elindítod szépen a háttérben, és picit alul lehet feszelni a GPU-t. (1.135V) körül még szépen szalad 1250-1260Mhz-en. A Gigabyte verziót is be lehet lőne fix órajelekre Wattmanon keresztül, nekem teljesen fixen tartotta az 1260Mhz-et!! Egy fontos dolog! [Driverben OFF-ra kapcsolni!!!]

(#1942) MK VII válasza PuMbA (#1940) üzenetére


MK VII
veterán

No... DX11 alatt is kb ugyan annyi a különbség fps-ben low és ultra textúra közt.
Ez ultra:
[kép]

Ez pedig low textúrákkal:
[kép]

Itt is ugyan úgy 2-4 fps a különbség.

(#1943) Nerazim válasza MK VII (#1942) üzenetére


Nerazim
őstag

Akkor rakom is vissza a win7 -et :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#1944) smc válasza MK VII (#1942) üzenetére


smc
addikt

Kamu! Ultrán kevesebb memóriát használ! ;]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1945) MK VII válasza smc (#1944) üzenetére


MK VII
veterán

Az egész játék kamu. :D
Legelőször mikor elindítottam és ultrára felraktam a textúrát akkor 3,6gb vRAM is kellett neki... Aztán azóta alig megy el 3GB-is.
Egyáltalán nem jó fps mérési alap a BF1. Nem csodálkozom én sem, hogy tesztekben nem nagyon szeretik..

(#1946) PuMbA válasza MK VII (#1945) üzenetére


PuMbA
titán

DX12 játékokhoz elvileg teljesen más mérő programok kellenek, mert máshogy működnek, szóval a mostaniak használhatatlanok :)

[ Szerkesztve ]

(#1947) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én búcsúzom tőletek, eladtam a kártyát, nekem kicsit kevéske volt :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1948) D.Orion válasza AtiGef (#1941) üzenetére


D.Orion
veterán

Igaz is, miért nem a kártya első tulaját kérdeztem. De most már emlékszem, mobdtad ezeket anno nekem. :)

(#1949) hegegabi80 válasza kisza25 (#1947) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nah, ismét váltasz! Nem tartott sokáig, mi a kövi kiszemelt áldozat?

(#1950) Ian_x válasza kisza25 (#1947) üzenetére


Ian_x
csendes tag

Hasonlóan teszek, illetve tettem én is :)
A legjobbakat mindenkinek!

Egy jó iPhone-t mindenkinek!.....Jaaa....és a csizma maradhat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.