- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- weiss: Pant* rant
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Lalikiraly: Astra kalandok @Harmadik rész
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Gurulunk, WAZE?!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
válasz
solfilo #5907 üzenetére
Hát én nem mondom, hogy a mindfactory az minden, de azért látok némi korrelációt aközött, hogy a mindfactory adatai alapján ott 80%-ot vitte az AMD és hogy általánosságban mérhetően nőtt a piaci részesedése.
A megállapításom persze tudom, hogy nem pontos, mert a piaci mérések épp azt mutatták, hogy a desktop vonalon - ahová a mindfactory is tartozik - épphogy csökkent.De ennek ellenére, vagy épp ezért, ha elkezdene a mindfactorys sales előny is megfordulni - amire az ADL esetén látok esélyt, ha nem is most, hanem majd a 12400-12600 megjelenésével -, azt az AMD már lehet, hogy fogja érezni. Tehát, hogy amúgy is csökken a desktop részesedés és még ez is.
Persze mondhatnánk azt, hogy ez csak akkor számít, ha egyébként érdekli őket.
De én úgy látom, hogy lassan megszűnik az AMD-nél a wafer szűkösség. Múlt héten több AMD készlet volt (6600/XT) és ezért több eladás, mint nvidia a mindfactoryban és készülnek a Navi 24 kiadására is. Én kétlem, hogy minden 7nm-es zen3-at Milan vagy Milan-X formájában el tudnának passzolni. Most még az ünnepek miatt biztos lesz egy PS5 roham, de aztán az is biztos alábbhagy kicsit. Meg aztán lassan (jövőre) a termelés egy része átmegy N5-re.
Oda akarok kilyukadni, hogy szerintem a jövő évben egyre inkább rendelkezésére fog állni az AMD-nek olyan N7/N6 gyártókapacitás, amit szűkösség miatt már nem lesz "kénytelen" a drágább termékekre fordítani, hanem a bőség miatt megengedheti majd a termékek árának csökkentését és/vagy az olcsóbb termékek piacra dobását is.fingerscrossed
Új hozzászólás Aktív témák
- PayPal
- Építő/felújító topik
- Leépíti a Sony az európai piacot?
- Bittorrent topik
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Honda topik
- iPhone topik
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Simbin topic (GTR, Race07, GTR Evolution, RaceRoom Racing Experience, stb.)
- A Teslákba költözik a Grok AI
- További aktív témák...
- HP Elitebook 840 G8, I7-1185G7, 32 GB RAM, 512 SSD (MAGYAR VILÁGÍTÓ BILLENTYŰZET)
- Eladó használt Gigabyte AMD Radeon HD 6750 videókártya
- GIGABYTE GTX 1060 Mini ITX OC 3GB videókártya
- Új ASUS VivoBook 15 X1504VA - 15,6"FHD IPS - i5-1335U - 16GB - 512GB - Win11 - 1,5 év gari - MAGYAR
- Eladó ASUS ROG Zephyrus G14 GA401Q + teljes gamer szett --csere is érdekel
- Új! Számla + 1-3ÉV Gari! Áfás! Gamer PC - Számítógép! I5 14400F / RTX 5070 / 32GB DDR5 / 1TB SSD M.2
- Vidd haza a jövő RAM-ját már ma! 2x16Gb DDR 5
- AKCIÓ! ASUS ROG Zephyrus GA403UV Gamer notebook - R9 8945HS 16GB RAM 1TB SSD RTX 4060 8GB WIN11
- RAKTÁRSÖPRÉS!!! - Videókártyák, Monitorok, Notebookok, Stb. - Szaküzletből! Számlával!
- Bomba ár! MacBook PRO 13" Early 2015 - i7 I 16GB I 1TBSSD I 13,3" Retina I OS X Monterey I Cam I Gar
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest