Hirdetés
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- droidic: Windows 11 önállóság nélküli világ: a kontroll új korszaka
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Graphics: EAGET S600 - 1TB-os SSD - Aliexpressről kihagyhatatlan áron!
- Cseppino: Windows 11 25H2 frissítés – Újdonságok, AI-funkciók és rejtett beállítások.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
válasz
hokuszpk
#5072
üzenetére
Ha ez arra a költői kérdésre válasz, hogy "mi a fenének csinálnának...?"
Akkor: jójó, de hát ez egy kifutó széria (zen3) és 7nm-es lapkát tervezni $300m és a 7nm-es lapkák kapacitása amúgy is szűkös.
Egyébként technikailag egyetértek azzal amit mondtál, csak próbálom ellenérvelni abból a megközelítésből, hogy papíron sokminden jól és logikusan hangzik, amit összetalálgatunk, de a cégek gyakran nem találják az elképzeléseinket üzletileg megtérülőnek.Egyébként a Vegeta nevű Twitter felhasználó többször említette, hogy innovatív megoldás.
Túl azon, hogy esetleg egy új, alacsonyabb csíkszélességgel rendelkező node-on készülhet az IO lapka, esetleg még az egybetokozás módja is számíthat.Korábbi mérések azt mutatták ki, hogy az AMD MCM IF megoldása valami 2pJ/bit energiát igényel adatmozgatásokhoz, ehhez képest valami A76-okkal készített Cowos megoldás csak valami 0.5pJ/bit energiát.
Nemrégiben arról is szó volt, hogy a TSMC-nek is van hasonló megoldása, mint az Intel EMIB
Tehát az említett innovatív megoldásnak - túl a TSMC lapkján - talán egy ilyesfajta új tokozási megoldás, ami szintén csökkentheti az adatkommunikáció energiaigényét, de továbbmegyek:
megteremtheti az L4$ lehetőségét is.
Eddig gyakran ábrándoztunk azon, hogy milyen jó lenne, ha az IOD tartalmazna egy L4$-t. Ennek lehet, hogy az az akadálya, hogy a IOD-on levő L4$ hatékony használatához egy CCD és az IOD között vastag sávszélességű és alacsony energiaigényű kommunikációs lehetőséget kell tudni biztosítani.Ha megnézel egy AIDA tesztet, akkor a L3$ 400-500GB/s sávszélességet biztosít, a memória ennek kb tizedét.
Egyébként nem gondolom, hogy a közeljövőben látnánk L4$-t az IOD-ban, csak azt fejtegettem, hogy valami újfajta tokozás, ami kiszélesítheti a kapcsolatot a CCD és IOD között ahhoz mindenképpen feltétel lenne.
De azt se felejtsük el, hogy érkezik a Frontier is. Az elvileg olyan EPYC lesz, amihez mellétokoznak HBM2-t. Nem feltétlenül gondolnám, hogy erről lenne szó a B2 stepping esetén, de abból a HBM2-n kívül esetleg lecsuroghat valami.
Új hozzászólás Aktív témák
- Vadonatúj, bontatlan iPhone 17 256GB kék KÁRTYAFÜGGETLEN! 1 év Apple garancia!
- (Használt/Used) Huawei Mate 20 Pro - 128 GB - Midnight Blue (Unlocked/Kártyafüggetlen)
- Gigabyte B450M S2H + Ryzen 5 1400 + MSI GTX 1650 Super 4GB
- "Szinte Új" iPad Pro 12.9 (3. gen) + Apple Pencil 2 + Smart Folio tok
- ASUS TUF Gaming VG34VQL3A 34" Ívelt Gamer Monitor
- Xiaomi Redmi Note 14 pro+ 512GB,Újszerű,Adatkabel, 12 hónap garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 256GB Red -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3627
- AKCIÓ! DELL PowerEdge R630 rack szerver - 2xE5-2660v4 (28c/56t, 2.0/3.2GHz), 96GB RAM, 4x1G, áfás
- Samsung Galaxy Z Flip 5 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Targus DOCK423A - USB-C Dual HDMI 4K HUB - 2 x HDMI (120Hz)
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

