Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) szenesember válasza marcitp (#38494) üzenetére


szenesember
aktív tag

Azta!!! Ez rohadt jól néz ki!

(#38502) itouchfan válasza g.killer (#38500) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nekem ez a kép nagyon bejön! Király!

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#38503) Real_Necro válasza halagabor (#38491) üzenetére


Real_Necro
veterán

Csúcsfényekből húznék vissza, valamint kicsit kontrasztosabbá tenném, főleg az eget. Az f/3,5-öt nem nagyon értem, egy tájképhez tolhattad volna "feljebb". A jobb oldalon belógó hegy elhúzza a tekintetet az útról, szóval a vágás vagy a fotózás szöge így nem előnyös. Ezen kívül a táj biztosan szép, de ebből a kép sajnos nem árul el sokat. Szerintem azon az útvonalon haladva szebb látvány is tárulhatott eléd.

Loner:

Ezeket a kis méretű képeket szerintem hanyagoljuk, senki nem fog róluk véleményt alkotni. A képeket a helyedben kukáznám. A keresztest nem is értem. A madarassal meg a legnagyobb gond a kerítés, a rossz szög, az életlenség, és még lehetne sorolni... Az Összefoglalót már ajánlottam, ismét felhívnám rá a figyelmed. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#38504) halagabor válasza Real_Necro (#38503) üzenetére


halagabor
tag

Köszi, most így kicsit már számomra is világosabb, hogy mi zavart a képben tudat alatt. Az f-értéket a gép állította be azt hiszem, de amikor a kép készült még alig tudtam valamit a rekeszértékek funkciójáról, most már szűkebbre venném.

A kanyar utáni látványról egy 180°-os panoráma, sajnos nem tudtam mindent befogni az obival:
panoráma

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#38505) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok,

Nemrégiben vásároltam ismét egy DSLR gépet (D3300).
Nem vágyom nagy babérokra inkább saját szórakoztatásra használom, de azért szeretnék (és van is mit) tanulni a témában :)
Így meg osztanék két képet... ne kíméljetek :D

(bocs, hogy nem flickr-es a link, de a proxi nem engedi, ha igén van rá, oda is fel töltöm, és onnan linkelem)

[ Szerkesztve ]

(#38506) marcitp válasza szenesember (#38501) üzenetére


marcitp
őstag

Köszi! :)
Ki kell(ene) aknázni ezt a bukét! :P

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#38507) Real_Necro válasza Pulsar (#38505) üzenetére


Real_Necro
veterán

Legnagyobb jóindulattal csak egy szót tudok rá mondani: "kuka"

Mit szerettél volna ábrázolni a képen azon kívül, hogy a legközelebbi fotózható tárgy a gép kibontása után a flamingó virág volt?
A másodiknál néztem egy darabig mire rájöttem egy bogarat akartál lencsevégre kapni. A kompozíció teljes hiánya itt is főszerepet kapott.

Neked is ajánlani tudom az Összefoglaló alapos áttanulmányozását, utána Te is rájössz, hogy ezek a képek nem sikerültek.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#38508) itouchfan


itouchfan
senior tag

erről mit gondoltok?

(nem sikerült flickr-ben linkelni)

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#38509) marcitp válasza itouchfan (#38508) üzenetére


marcitp
őstag

Én azt, hogy gondold újra! :K
Koszosank tűnik a virág, nem jó a megválasztott nézőpont, egy kicsit alexpós, nem jó a vágás és a háttér.
A lábjegyzeted viszont tetszik! :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#38510) itouchfan válasza marcitp (#38509) üzenetére


itouchfan
senior tag

köszi!:)
igen, érzem hogy valami nem oké a képpel de nem tudom megfogalmazni hogy mi az.
még egy fekete-fehér Eiffel-tornyot kaptok aztán lelövöm magam :B :P

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#38511) mouser1 válasza itouchfan (#38510) üzenetére


mouser1
csendes tag

utómunkában valamit túlhúztál, mert nagyon aurás lett a torony. belóg a lámpa (kicsit közelebb kellett volna menni) és az én egyéni mániám, hogy nem szimmetrikus. ezen elforgatással tudsz kicsit segíteni, de úgyse lesz tökéletes, mert nem pont középen álltál.

(#38512) *Ropi* válasza itouchfan (#38510) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egy pillanatig azt hittem parafenomén lettem, mert látom a torony auráját... :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38513) itouchfan válasza mouser1 (#38511) üzenetére


itouchfan
senior tag

köszönöm :R

ez az aura dolog egyébként baj? mert én is láttam/látom, de akkor ezek szerint ez nem válik előnyére a képnek.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#38514) g.killer válasza *Ropi* (#38512) üzenetére


g.killer
aktív tag

:C Ez nagy volt! ;]
+1 Én meg azt hittem, hogy valami volt a reggelimben mert ez a torony mindenáron balra akar dőlni! :D

Más: Találtál éles pontot az albumban vagy szóra sem érdemes?

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#38515) *Ropi* válasza g.killer (#38514) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hellyel-közzel, mert azzal a géppel / objektívvel valami nem kerek: vagy ennyit tud fizikailag (nagyon életlen / részlettelen), vagy nem cibáltad meg utómunkában eléggé. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38516) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sziasztok.

Erről kérhetnék egy véleményt? [link]

:R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#38517) *Ropi* válasza fr3ntzen (#38516) üzenetére


*Ropi*
félisten

Balra dől...Vagyis hol jobbra hol balra akárhányszor ránézek - pedig nem ittam semmit. :DDD Mindenesetre van benne valami fura. Más mit mond rá?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38518) Saccco válasza fr3ntzen (#38516) üzenetére


Saccco
nagyúr

Lehetne négyzetre vágni. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#38519) Noddy válasza *Ropi* (#38517) üzenetére


Noddy
senior tag

Lehet, hogy mehetne rá egy objektív korrekció, de nekem annyira a vágás nem jön be. Vagy szélesvásznúra csinálnám, hogy több legyen a térből (hogy helyezkedik el az épület a környezetben), vagy egy közeli állóra, hogy maga csak az épület a maga részleteivel látszódjon az előtte lévő térkővel pici égbolttal... ebben az állapotában valahogy olyan "átlagos" kép.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#38520) Pulsar válasza Real_Necro (#38507) üzenetére


Pulsar
veterán

Azért nem a kibontás után törtent, és az első képen elég sokat szórakoztam egy vakuval slave módba hogy alúlról kapjon fényt. De ha ez nem ment át (bar nekem tetszik :D ) mégsem lett olyan jó mint gondoltam. Köszönöm :R

(#38521) contaxg válasza fr3ntzen (#38516) üzenetére


contaxg
veterán

ha az volt a célod, hogy egy épületet lefényképez korrekten akkor az sikerült....az sem baj, hogy nem a 100%-os mértani középpontba tetted a gépet, mert így van egy kis játék benne...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#38522) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Tavasz

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#38523) contaxg válasza Wa2x_ (#38522) üzenetére


contaxg
veterán

Ezt a nagy virág fotózást nem igazán értem ( a fotózással ismerkedő ismerőseim szinte mind ezt teszik.) De ami a lényeg, hogy ez nem olyan könnyű mint amilyenek látszik. Én nem ezzel a témával kezdeném a fotózással való ismerkedést, más témákat keresnék.
De ha mégis a virágok érdekelnek ajánlom Robert Mapplethorpe virágos képeit a figyelmedbe. :R

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#38524) Balinov válasza contaxg (#38523) üzenetére


Balinov
félisten

Tavasz van vagy mifene, hóembert nehéz most a kertben lekapni 😁

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#38525) marcitp válasza contaxg (#38523) üzenetére


marcitp
őstag

Sztem ez is olyan, mint bármelyik téma a fotózásban. Igazán jól csinálni nem könnyű :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#38526) contaxg válasza Balinov (#38524) üzenetére


contaxg
veterán

Az a helyzet, hogy virágot nem csak tavasszal lehet fotózni. Én akkor szoktam amikor valaki kap a családban és ilyenkor még ép állapotában meg kell örökítenem, hogy az emlék örök maradjon :D

#38525) marcitp
Igen ez így van, De egy nyelvet sem a folyamatos múlt megtanulásával kezdjük. :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#38527) hibavissza válasza contaxg (#38523) üzenetére


hibavissza
veterán

Neked van valami bemutatásra váró gyűjteményed?

(#38528) contaxg válasza hibavissza (#38527) üzenetére


contaxg
veterán

Mire gondolsz? Virágra? :DDD

Nincs gyűjteményem.
Magamnak lövöldözök leginkább.
Jobbakat, rosszabbakat. :)

Egy képet osztottam meg egy másik topikban.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#38529) hibavissza válasza contaxg (#38528) üzenetére


hibavissza
veterán

Csak érdekelt volna, hol tartasz a fotózással ismerkedésben.

(#38530) gergo5991


gergo5991
őstag

Sziasztok, mivel itt kezdő fotósok fényképei vannak, szeretnék érdeklődni, az én telefonnal lőtt képeim után ha dslr-re fogok váltani, lenne-e helyem a topikban, vagy a mostani képeimhez képest azért több tudás kellesz, hogy helytálljak. Lassan 3-4 éve szeretnék telefonról dslr-re váltani, csak ugye az anyagiak miatt még nem történhetett meg.
Hobbimnak tekintem a fotózást, nagyon ritkán adódik a lehetőség, hogy barátok által géphez tudok jutni, ezért eddig csak elméleti részben tanulgattam a fotózásrol. Nemsokára végre meglessz a saját gépem, és szeretnék ennek a csoportnak a tagja lenni. Úgy gondolom egy jó kép sikeréhez nagyban hozzájárul az utómunka is.
link az eddigi képeimről, akad közte 1-2 dslr-es, bár úgy vélem valamilyen szinten a minősége butítva lett az oldal által.

(#38531) halagabor válasza gergo5991 (#38530) üzenetére


halagabor
tag

Bőven vannak itt jó képek, simán elférne némelyik ebben a topikban. Tessék belevágni! Az "Eagle visited me" című képet mivel lőtted? Gondolom nem vadon él a madár :) Ismerősé, vagy hogyan sikerült ilyen közel kerülni hozzá?

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#38532) gergo5991 válasza halagabor (#38531) üzenetére


gergo5991
őstag

az úgy történt, hogy kérem szépen rá szállt az erkélyre :), fiatal lehetett még, nem tudom honnan jöhetett, mert igaz közel van az erdő hozzánk, de annyira nem hogy vadállatok kikényszerüljenek ide, sőt kétlem is abban a "nagyobb" erdőben élne ilyen faj, szóval de, vadon él :). Felhívtam egy állatvédő szervezetet is, hogy jöjjenek begyüjteni, vagy valami, de megnyugtattak, hogy el fog repülni, Fél napra rá elrepült, addig mozdulatlanul állt ott :)
Amúgy az egész képen rácsok voltak mivel az erkély biztonsági okokból rácsozva lett, szóval még az is le lett róla ps-elve. A kép 50% át rács borította amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#38533) gergo5991 válasza halagabor (#38531) üzenetére


gergo5991
őstag

bocsi a dupla postért, itt egy eredeti kép, bár nagyon régen készült neten még sikerült megtalálnom az eredeti verziójában, (azóta 2 gépcserén is túl vagyok, csak nem tudtam menteni semmit mert totálkárosak lettek)
tessék

(#38534) randras_83 válasza gergo5991 (#38533) üzenetére


randras_83
addikt

érdekes lehetett.) nálunk hasonló sztori volt csak akkor egy bagoly szállt az erkélyre én meg lassú voltam. :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#38535) marcitp válasza contaxg (#38526) üzenetére


marcitp
őstag

Hát azért a virág mint olyan, nem egy virtuozitást igénylő téma éppen. Gondolok itt arra, hogy nem szalad/repül el, emberi méretű, statikus. Van idő a komponálásra, gyakorlásra, a fényekre, stb-stb... Sztem maga a tárgyfotó - ha leegyszerűsítjük - , a legegyszerűbb, de jól fotózni már nem az. Csak erre gondoltam. :)
És egyébként éppen azért mert statikus téma, tökéletesnek kell lenni, mert megismételhető az expó akárhányszor, lehet gyakorolni.
Szóval sztem azért nem ez a folyamatos múlt :D
Számomra pl inkább ez

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#38536) fr3ntzen válasza contaxg (#38521) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Köszi mindenkinek a választ. :R A jövőben majd akkor probalgatom ezt a szűkebbre vágást.
Jelenleg mondjuk meg akartam elotte hagyni a teret.

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#38537) contaxg válasza fr3ntzen (#38536) üzenetére


contaxg
veterán

Ha szűkebbre szeretnéd vágni menj hátrább (van még ott bőven hely ;) ) és használj nagyobb gyújtótávolságú objektívet, hogy ne torzuljon az épület. Nyilván meg is lehetne vágni, de az nem igaz fotós szemlélet. :)

(#38535) marcitp
Műteremben könnyebb élőlényeket, növényeket fotózni, mert statikusak a fények és nincs légmozgás. Még egy ilyen hangyás képet is bevállalhatsz így, mert nincs az szem ami megmondja, hogy nem kültéren készült. Személy szerint az ilyen típusú felvételek számomra érdektelenek, bár van pár tényleg érdekes, ami más dimenziókba repíti az embert.
Minden fotó vagy más vizuális műfaj alapja a kompozíció. Annak a gyakorlása a rajzban kockák és forgástestek formai és fényjátéka adja. Ezt kellene gyakorolni a kezdő fényképészeknek is. :)

Ne csak a szám járjon teszek fel egy képet is amit már most lehet, hogy másképpen készítenék el. Lehet, hogy szerencsésebb lenne állóformátumban elkapni ezt a pillanatot, mert akkor a padlózaton végigfutó perspektivikus árnyékok is látszanának és lehet hogy érdekesebb lenne mint a szekrényeken a fény eltűnése. Bár az sem csúnya :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#38538) marcitp válasza contaxg (#38537) üzenetére


marcitp
őstag

Kicsit félrecsúszott a beszélgetés, erre referáltam:
(#38523) contaxg
Igazából a virágfotó teljesen jó kezdőtéma, megismételhető, tervezhető, világítható, akár egy fényerős esetleg manuális 50-es fixobival fotózható. Tehát nem a nyelvtanulás folyamatos múltideje, na... :DDD
És mint írtam, ez is úgymond nehéz téma mint bármelyik másik, ha valaki igazán jó csinálja :D
ennyit szerettem volna, és igazából valóban, kinek mi, mely területre evez be komolyabban. :))
Részemről zártam, nincs értelme tovább tárgyalni ;)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#38539) vond


vond
MODERÁTOR

Rendrakás közben jönnek elő a képek. Párat feldobtam megint. Láttok bennük valamit?

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#38540) fattyu válasza vond (#38539) üzenetére


fattyu
veterán

A flexes tecc.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#38541) |AP| válasza vond (#38539) üzenetére


|AP|
veterán

én inkább nem mondom meg, hogy az elsőben mit látok :B

(#38542) hito válasza vond (#38539) üzenetére


hito
nagyúr

Tök jók :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#38543) copass válasza vond (#38539) üzenetére


copass
veterán

szemes szűk lett pöttyet, látok benne fantáziát.
pincésen vágnám fentről a belógó ívet.
flexes látványos, kicsit túlsötét nekem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38544) contaxg válasza vond (#38539) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem a 2. tetszik
Viszont jó lenne látni benne valakit vagy valakiket, mert így egy picit üres.. Esetleg egy gyertya elnyúló fénye a falon is dobhatott volna rajta talán. De maga az alap az tökéletes! :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#38545) Balinov válasza contaxg (#38526) üzenetére


Balinov
félisten

tudom, tudom, csak magaslabda volt, gondoltam amolyan csillagRopicsillagos modon lecsapom :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#38546) szenesember


szenesember
aktív tag

Ezek közül valamelyik?

Saját képeimet még mindig nehezebben tudom megítélni :(((

(#38547) contaxg válasza szenesember (#38546) üzenetére


contaxg
veterán

Mindkettő :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#38548) szenesember válasza contaxg (#38547) üzenetére


szenesember
aktív tag

Köszönöm! Hátha fejlődöm valamicskét :)

(#38549) Noddy válasza szenesember (#38546) üzenetére


Noddy
senior tag

Az elsőnél kár hogy a radiátor éppen kettévágja a fejét...

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#38550) szenesember válasza Noddy (#38549) üzenetére


szenesember
aktív tag

Le is Photoshop-olnám az egész radiátort, ha nem tartana sokáig :) A háttér sztem a másodiknál sincs rendben...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.