Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39901) g.killer válasza itouchfan (#39900) üzenetére


g.killer
aktív tag

Szia!

Szerintem ez nagyon gyenge lett. Gondolok itt a kusza hattere, a kozépre komponalt témara ami nincs elég kozel ahoz, hogy makrónak nevezhessük, de elég messze sincs hogy a kornyezet latszódjon, a pitypang egy elégelcsépelt, halas téma, de ezen a képen nem jonnek ki a virag részletei, a fények sem jók. A Vignetalas nem sokat segit sot! Ez egy kezdo véleménye, ha masok mas véleményen vannak akkor fogadd el azt akkor csak én néztem félre! :K

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#39902) itouchfan válasza g.killer (#39901) üzenetére


itouchfan
senior tag

rendben, köszönöm szépen! :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#39903) #16820480


#16820480
törölt tag

Ez mennyire vállalható?
[link]

(#39904) *Ropi* válasza #16820480 (#39903) üzenetére


*Ropi*
félisten

A legjobb azok közül, amit eddig láttam Tőled. Vágd át 16:9-re, hogy az arca függőlegesen teljesen kitöltse a kompozíciót: az állcsúcsára essen a kép alja, akkor a rendezői bal szeme kb. a felső harmadoló mellé kerül. Melegíthetsz a bőrszínén is egy kicsit. A sütőből kivéve frissen, melegen tálalandó, poszteren falra akasztható. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#39905) Adamis válasza #16820480 (#39903) üzenetére


Adamis
őstag

Csak nekem sötét egy kicsit? :U

(#39906) Nameste


Nameste
tag

Ajoh!

Először próbálgattam a polár/ND kombót. Bár a fókusz a távoli harmadra esett, de úgy tűnik, hogy a géptől távolabbi részeket elég csúnyán torzítja. User error? Kellett volna csinálnom egy expót szűrők nélkül csak a környezetre?

(#39907) Adamis


Adamis
őstag

(#39908) Saccco válasza Adamis (#39907) üzenetére


Saccco
nagyúr

A 9. torzo műve? :DDD

---
szerk.: A 29-es állat. :K

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#39909) gergo5991 válasza Adamis (#39907) üzenetére


gergo5991
őstag

megmondom őszintén nekem kezd a f.-om kilenni ezekkel a jelen esetben etiópiai festett arcu gyerekek féle képekkel, vagy a többi afrikai országból származó hasonló jellegü képekkek. Lejárt téma.

(#39910) #16820480 válasza *Ropi* (#39904) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi :R

Próbáltam újravágni 16:9-re, de nekem úgy már kicsit szűknek tűnik. :B

Adamis: Nem tudom, nekem tetszik így a hangulata. Az arc szerintem kapott elég fényt.

(#39911) *Ropi* válasza gergo5991 (#39909) üzenetére


*Ropi*
félisten

Főleg így...

(#39910) sheratan: Ok, már megbeszéltük, hogy nem egyforma a nézőpontunk. :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#39912) torzo


torzo
Ármester

Pienza. Tudom, semmi különös. De jó hely.

(#39913) gergo5991 válasza *Ropi* (#39911) üzenetére


gergo5991
őstag

Fotói köré százmilliós (forintban) üzletet épített, aminek az egyik alapja a képek és a fotós hitelessége.

fizeti a jogdíjakat a képen szereplő szegény csóringer gyerekeknek? nincs több kérdésem. Más nyomorát felhasználva és kizsákmányolva gyarapítja saját vagyonát.(mindenhol a világon ez megy tudom, de afrikában ebből akár több tíz ezer ember életét lehetne fenntartani, és nem pusztulnának el a kiszáradás, éhezés és egyébb betegségekben). UNDORÍTÓ. Akár egy modellnek a fotózásért, ezeknek is járjon a pénz.

Saját vélemény, lehet másnak az általam írt dolgok felháborítóak lehetnek, ez az egész nem a fotózás és a művészet ellen megy, mielőtt még bárki szitkodózna engem.

[ Szerkesztve ]

(#39914) Fandango válasza torzo (#39912) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Az utóbbi 3 képed közül ez ami tetszik, semmi csicsa, csak szép hely.

[ Szerkesztve ]

(#39915) torzo válasza Fandango (#39914) üzenetére


torzo
Ármester

:R

A másik kettőnél túlzásba estem? Nem jediztem különösen pedig. Kontraszthatások, más semmi.

Elfogadom és visszafogom magam.

(#39916) Muerte68 válasza gergo5991 (#39913) üzenetére


Muerte68
addikt

+1 :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39917) Real_Necro válasza Fandango (#39914) üzenetére


Real_Necro
veterán

+1 ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#39918) #16820480 válasza *Ropi* (#39911) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez igaz :) Mondjuk én is szeretem mostanában a 16:9 körüli, vagy úgy általában a szélesebb képarányokat, de ennél akkor inákbb úgy csinálnám meg, hogy oldalra kipótlom, a háttér úgyis jóformán homogén.

(#39919) *Ropi* válasza #16820480 (#39918) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azzal a vágással (amit javasoltam) hangsúlyt kapna a szeme, ha viszont szélesebbre pótlod nem kerül pozícióba. Így most túl sok nekem a homloka...Na mindegy, csak hangosan gondolkodtam. :)

De más is elmondhatná a véleményét vele kapcsolatban. :)

(#39913) gergo5991: Van egy film, a "Bang Bang Club": ajánlom megnézésre!

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#39920) qbeer666


qbeer666
tag

Mit gondoltok erről a képről? Még most ismerkedek a GIMP képszerkesztővel csak, de eddig tetszik amit tud. Milyen tanácsaitok vannak?

Bocsi a hülye fekete sávokért, meg a borzalmas képminőségért, de csak így tudtam megoldani, hogy a fórum engddje feltólteni. :D

[ Szerkesztve ]

'However bad life may seem, while there is life, there is hope and only death have none.' (Theocritus)

(#39921) *Ropi* válasza qbeer666 (#39920) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ahogy látom még csak távolról integettek egymásnak. :D Ismerd meg jobban a programot: nem kellett volna ennyire széttekerni a képet. Nagy része koppanásig ki van égve, egekben a szaturáció, stb...Először próbáld meg kicsit visszafogottabban, aztán amikor már érzed, hogy mennyi a túl sok(k), akkor feszegesd a határokat!

A fekete keret nem tudom milyen apropóból került rá: a fórummotor nem igényli. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#39922) KelemenUhr válasza #16820480 (#39903) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Érdekes a kompozíció, van benne valami, de rettentően zajos. :F

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#39923) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Hoztam egy képet:

Szép napot! :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#39924) torzo válasza freelanced (#39923) üzenetére


torzo
Ármester

A kompozícióval minden rendben. A fények viszont laposak, rosszak, az égbolt semmilyen. Ha lehet, fotózd le más időben ugyanilyen nézetből! Kora reggel, napnyugta idején és tiszta égbolttal, vagy érdekes, szép felhőkkel.

(#39925) fr3ntzen válasza torzo (#39924) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

És kicsit balra dől.....ha jól látom. (de lehet csak halkózom ezt) :D

Amugy ugyanolyan mint az én nyaralós képeim itthon elgyönyörködök benne, de sajna nem lettek elég jók. :(

:R

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#39926) Real_Necro válasza freelanced (#39923) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hogy én most de utállak ezért a képért így reggel.... jajj de szívesen vissza mennék Amalfiba. :B

Torzo:

Látom alig vártad, hogy vissza add valakinek, hogy menjen vissza és lőjje újra. :DDD

Egyébként igazad van, oda meg érdemes vissza menni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#39927) #16820480 válasza KelemenUhr (#39922) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi :R
A zajszűréssel még küzdök. Egyelőre ilyet sikerült kihozni a képből, ahol nem mosódnak el a részletek a túlzott szűrés miatt. Ez nem beállított kép, hanem pillanatfelvétel, így nem tudtam hosszabb záridőt használni, az obi pedig f2,8-as, így az ISO ment fel sajna. Ha a 45/1,8-cal fotóztam volna, akkor mehetett volna eggyel lejjebb az ISO talán.

*Ropi*: Ha a homloka sok, akkor nem felülről kellene vágni? Vagy úgy gondoltad eredetileg, hogy alul-felül is?

(#39928) freelanced válasza Real_Necro (#39926) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv!

Köszönöm mindenkinek. Valóban gyönyörű hely :K

torzo

Sajnos az, hogy visszamenjek kicsit még várat magára, nem itt van a szomszédban :DDD

Bár magam sem bánnám ha erre a látványra kelnék minden reggel ahogy kinyitom a spalettát :K

Egyébként csodálatos ahogy körbeölelik a hegyek a várost, nem semmi.

fr3ntzen

Nekem is feltűnt így utólag, korrigálok egy kicsit rajta!

Magához a képhez annyit, hogy sajnos ez a nagy gond a nyaralási fotókkal. Bármennyire is igyekszik az ember nehéz jó képeket csinálni. Sajnos mindegyik helyen csak futólag voltam, nem én választottam meg az időt sem az időjárást, pedig valóban egy hajnali kép vagy egy napnyugta igen zseniális fotót szülhetett volna. De néha azzal kell dolgozni ami épp van. Nekem tetszik a hangulata megmondom őszintén kicsit direkt lett ilyen az utómunka során de valóban nem az igazi.

Még annyit, és ebben is kíváncsi vagyok a véleményetekre. Az oké, hogy kicsit balra dől, de nem lehet, hogy maga a kompozíció húzza el kicsit balra? Vagy hülyeség? Csak kicsit úgy érzem, hogy túl nagy a tenger aránya a képen, de lehet, hogy nincs igazam.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#39929) torzo válasza freelanced (#39928) üzenetére


torzo
Ármester

Ez egy jól szerkesztett átlós kompó. Én is így lőttem volna meg. Ha az égen szép bodros felhők lennének, nem keltene kiegyensúlyozatlanság érzést. De így sem vészes. Nekem a szép fény hiányzik róla, amúgy teljesen rendben van.

(#39930) vond válasza freelanced (#39923) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem sok az alja és kevés a teteje.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#39931) freelanced


freelanced
addikt

Hello!

Hozzá mit szóltok?
Sajnos ezek a mostaniak mind nyaralás fotó de meg szeretnék tartani párat azért belőle.

Ez derűs időben készült. Talán a tetejéből érdemes lenne vágni egy kicsit, meg mondjuk van pár zavaró ezen kívül is.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#39932) ccs2929 válasza freelanced (#39931) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Nekem ez abszolút bejön, de, ha már bele kell kötni, akkor jobb oldalon, és alul szűk 1 picit. Kicsit hátrébbról kellet volna meglőni, mert gondolom több nem fért a látószögbe. Akkor a "korlát" kötele vezetné szépen befele a tekintetet az épületig, meg így a félbevágott pad rontja az összképet, de mondom, így is tetszik! :K
Szerk.:most nézem, így is a sarokból indul a kötél és vezeti is a szemet. :B

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#39933) freelanced válasza ccs2929 (#39932) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

Igen, az volt a terv. Egyébként minimális helyet még tudok hagyni oldalt és alul, mert utólag lett vágva belőle egy kicsit. Alulról azért vágtam mert kezdődött egy másik pad és az viszont valóban félbe lett volna vágva.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#39934) papaya


papaya
senior tag

Egy kis portré:

Tudom a másodiknál szar az ablak a háttérben...

[ Szerkesztve ]

(#39935) Fandango válasza papaya (#39934) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Az elsőnél zavaró a jobb felső sarok.

(#39936) marcitp válasza papaya (#39934) üzenetére


marcitp
őstag

Az első is jó lenne, de zavar a bőrszín, meg sok a fény a fejen.
A másiknál engem nem zavar az ablak, jó.
A harmadiknál az az ákombákom sztem nem tesz hozzá a képhez, egyébként tök jó lenne.
Egyébként meg jók, és gratula! :D

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#39937) Balinov válasza freelanced (#39931) üzenetére


Balinov
félisten

Vezuv?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#39938) KelemenUhr válasza papaya (#39934) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

A harmadik nagyon tetszik, olyan Bond-os. :D

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#39939) kovisoft válasza papaya (#39934) üzenetére


kovisoft
őstag

Én a harmadiknak a tetejéből és a bal oldalából vágnék jócskán, hogy a férfi a bal harmadolóba kerüljön. Szerintem így nem az igazi, hogy pont középen van.

(#39940) Nameste válasza papaya (#39934) üzenetére


Nameste
tag

(#39936) marcitp Egyetértek a fent leírtakkal. Amúgy tetszenek, nagyon jó színek.

[ Szerkesztve ]

(#39941) contaxg válasza papaya (#39934) üzenetére


contaxg
veterán

Az elsőn zavaró a fej fölötti vmi.
A másodikon túl sok a háttér.
A harmadik az olyan harmadik ;]

A színek, az expo az elsőn nagyon szépek.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39942) Real_Necro válasza Balinov (#39937) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tuti az. :K

Freelanced:

Fehérvár Travellel mentetek?

Ezeket a helyeket mi is bejártuk pár évvel ezelőtt. Akkor határoztuk el, hogy Caprin szeretnénk megöregedni. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#39943) papaya


papaya
senior tag

(#39935) Fandango: Azzal lehet tudnék valamit még kezdeni, de kicsit macerás.

(#39936) marcitp: Köszi, elsőnél lehet a d&b kicsit elvitte, a bőrszínt viszont nem tudom milyennek látod, túl pirosnak? A 3-on az ákombákom engem is zavar de sajnos mind balra mind jobbra már fixált tárgyak/ falak voltak. :(

(#39938) KelemenUhr: :R

(#39939) kovisoft : köszi, megpróbáltam úgy is, de nagyon elveszik a térhatás sztem. :B

(#39940) Nameste : :R

(#39941) contaxg : van benne valami. :K

Kösz mindenkinek. Amúgy egy sorozat részei, ami összességében együtt mutat igazán sztem :B

(#39944) marcitp válasza papaya (#39943) üzenetére


marcitp
őstag

Nem tudom konkrétan megfogalmazni, talán nagyon kemények a fények az arcon az elsőnél.
Ar orrnyereg majdnem kiégve, majd attól balra túl sötét, és ott megy el nálam egy kicsit a bőrszín.
Egyébként meg tetszenek a képek, ha valami dögösbögyös lett volna a modell sztem fel sem tűnik! :D
Igényes, jó sorozat lehet! :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#39945) freelanced válasza Balinov (#39937) üzenetére


freelanced
addikt

Igen! :K

Te is jártál fenn?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#39946) papaya válasza marcitp (#39944) üzenetére


papaya
senior tag

na, akkor most figyelj: :D

[link]

bár én inkább a kedves, csinos kifejezést használom ha nem baj :B

[ Szerkesztve ]

(#39947) marcitp válasza papaya (#39946) üzenetére


marcitp
őstag

Ez így rendben van! :D
Nem akartam az előbb tiszteletlen lenni! :B ;) Inkább amolyan trehány szinonímája a "kedvesnek" és "csinosnak"... na meg a bájosnak. ;)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#39948) JohnyBlue válasza papaya (#39946) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ennél szerintem a kétszárnyú ajtós sokkal jobb ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#39949) sixpak válasza JohnyBlue (#39948) üzenetére


sixpak
nagyúr

Valóban...az tényleg horzsol. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#39950) jjeahh válasza papaya (#39946) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1 a kétszárnyú ajtósra :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.