Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) Noddy válasza Andrew31 (#31250) üzenetére


Noddy
senior tag

Áldott Ünnepeket Mindenkinek!

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#31252) Balinov válasza Andrew31 (#31250) üzenetére


Balinov
félisten

emlekszem is, de a lustasag most gyozott. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31253) Andrew31 válasza Balinov (#31252) üzenetére


Andrew31
senior tag

A bejgli tompít. :DDD

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#31254) Balinov válasza Andrew31 (#31253) üzenetére


Balinov
félisten

annak a csajok meg csak nem is alltak neki. en sorom jon mindjart halsutessel... :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31255) Fandango


Fandango
Topikgazda

Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!

:)

(#31256) andris1602 válasza Real_Necro (#31234) üzenetére


andris1602
aktív tag

Rendben, köszi :)

(#31257) JuhG24


JuhG24
csendes tag

hangulatos kép

(#31258) Fandango válasza JuhG24 (#31257) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Kar hogy a drot pont keresztul megy a fejen.

(#31259) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Boldog karácsonyt nektek! :)
[link]

(#31260) StefanBraun


StefanBraun
aktív tag

Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek !

(#31261) G_Gaabor


G_Gaabor
tag

Boldog, békés Karácsonyt kívánok mindenkinek!

Tegnap este próbáltam az ünnepi hangulathoz képet készíteni Szegeden. Gondolom mindkettőhöz hasonlót láttatok már. Azért kíváncsi lennék a véleményettekre.
Dóm
Kárász utca

(#31262) LamaCube válasza G_Gaabor (#31261) üzenetére


LamaCube
addikt

Nekem mindkettő tetszik! Mivel szegedi vagyok, így elfogult is. ;) A Dómos+hidas képet már láttam ebből a szögből sokszor, de akkor is tetszik.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#31263) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Sziasztok!

Először is szeretnék mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket és előre is sikeres, jó képekben gazdag új évet kívánni!

Másodsorban szeretném nektek megmutatni (szétcincáltatni) a legelső fényképeimet, amiket egy tök egyszerű Sony tükörreflexes géppel készítettem. Természetesen csak saját felhasználásra, de szeretnék jobb és jobb képeket csinálni, és a gép tudásának mondjuk 50%-át kihasználni (ez szerintem már elég nagy mérföldkő lenne egy kezdőnek).

Előre is köszönöm:
Ákos

(#31264) G_Gaabor válasza LamaCube (#31262) üzenetére


G_Gaabor
tag

Szia! Tudom, hogy szegedi vagy a képeid alapján is, meg egyszer váltottunk is üzit. Ha netán leesik a hó, lehetne egy esti fotós sétát összehozni. Én is láttam már ezeket a beállításokat, és ha már sikerül megközelíteni azokat a képeket, akkor talán már előrébb tartok. Ezek kicsit olyan "kötelező" képek, mint Pesten a Gellért hegyről, vagy a Vár fényképezése. Most vittem állványt is és a hosszú záridőkkel variáltam.

[ Szerkesztve ]

(#31265) LamaCube válasza G_Gaabor (#31264) üzenetére


LamaCube
addikt

Hát hóról csak álmodozni fogunk szerintem :) De reménykedjünk :)
Persze ezek kötelező körök vagyis képek. :) Nincs is ezzel gond, hiszen valamennyire eltérőek. Az állvány kötelező ilyenkor. Én a másik oldalról készítettem a hídról és a Dómról képeket, linkeltem is ide anno. Persze úgy mutatós, hogy benne van a híd és a Dóm.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#31266) Fandango válasza LamaCube (#31265) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Majd a húsvéti nyuszi meghozza a havat, hamár a télapó nem. :D

(#31267) hcl válasza Fandango (#31266) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De ma elég hülyén nézett ki a nyuszi a szánnal, meg a szarvasokkal. A hóval majd a Télapó jön, de én nem akarok télapótojást :D

(Én is hülyén néztem ki, hatkor még egy környékbeli úton fotóztam a csillagokat :D Persze csak azt az egy képet felejtettem el, amiért mentem...)

@Telomanikus : Nekem bejön, hangulatos :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31268) LamaCube válasza Fandango (#31266) üzenetére


LamaCube
addikt

A durva az benne, hogy még igaz is lehet... :U
Valaki tudna segíteni, hogy hogyan lehet beszúrni úgy a képet flicker-ről, ahogyan Telomanikus tette?
Egy itteni leírást találtam, de vagy én értettem félre /valószínűleg/ vagy már megváltozott a menete.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#31269) Telomanikus válasza LamaCube (#31268) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Rámész itt a link beszúrására- bemásolod a linket- akkor pedig a kép beszúrására kattintasz és belinkeled az indexképet. (Amikor először a linket szúrod be utána ki lesz jelölve a "[link]" felirat. Na a helyére kell beilleszteni a képet az itt lévő gombbal. :) )

[ Szerkesztve ]

(#31270) albert8


albert8
addikt

Boldog karácsonyt nektek is! :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#31271) LamaCube válasza Telomanikus (#31269) üzenetére


LamaCube
addikt

:R
[link]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#31272) Fandango válasza LamaCube (#31271) üzenetére


Fandango
Topikgazda

A tripod, es a fotos is latszik a kepen. :))

(#31273) LamaCube válasza Fandango (#31272) üzenetére


LamaCube
addikt

Sőt az egész szoba :) A gond, hogy csak ilyen tükröződős díszeink vannak, persze ez nem mentség. :N

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#31274) lolkapitany


lolkapitany
tag

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

(#31275) jjeahh válasza szentkuti11 (#31263) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ezekben sajnos nincs semmi szervezettség, öntudatosság, így nem igazán tudok véleményt írni róluk... ha tényleg érdekel a fotózás, alaposan nyálazd át a technikai, komponálási alapokat, gyakorolj, merj nagyon álmodni, és használd ki a gép 100%-át :D ha ez megvan, és lősz egy olyan képet, amit bekeretezve kitennél a falra is, gyere vissza újra, oszt szétcincáljuk mi rendesen :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31276) hcl válasza LamaCube (#31273) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én lekapcsolt villannyal, kézből lőttem olyat, amiben nem látszok, olyan sötét van :D

Egy kis giccs tőlem is ( ez nem a tükröződő díszes - mind a kettő kézből lőve )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31277) LamaCube válasza hcl (#31276) üzenetére


LamaCube
addikt

:D Na olyat én is próbáltam, de rájöttem, hogy állvány nélkül nem tartok ki 8mp-et. Ez az egy "díszpintyünk" van, ami nem tükröződött. :D

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#31278) hcl válasza LamaCube (#31277) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is csak 1/25-öt tartottam (55mm-en :) )
Nyitott rekesz, 3200-as ISO (ezekre a képekre úgysem kell sok részlet, lehet bátran tolni a szűrést...)
Lehet meg kéne próbálni a csillagszórdát hosszú zárral.

Díszpinty :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31279) Schuby


Schuby
aktív tag

Boldog Békés Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek!

És hogy ne csak Karácsonyfás, díszes képek legyenek

Légiharc
[P:C][/P]

Széncinke

Kékcinke

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#31280) copass válasza hcl (#31276) üzenetére


copass
veterán

be is mozdult!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31281) hcl válasza copass (#31280) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Oszt'? :D :P

@Schuby : Furák a vágások, gondolom te sem tudtál elég közel menni/nincs távcsöved :) De a madarak jópofák, a harcos pillanata nagyon jó :) Illetve a kék cinkén átmegy egy ág, sajnos ezt nehéz elkerülni. A kék világítása nekem tetszik, a széncinke hátulról kapja a fényt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31282) copass válasza hcl (#31281) üzenetére


copass
veterán

végül is legális!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31283) mumk1


mumk1
addikt

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!! :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#31284) jjeahh válasza mumk1 (#31283) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jó ez a hipszter obi :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31285) _seth_


_seth_
veterán

Boldog karácsonyt minden fórumlakónak!

(50 1.8 és 1.8-on :) )

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#31286) Schuby válasza hcl (#31281) üzenetére


Schuby
aktív tag

Próbáltam úgy vágni, hogy a harmadolóra kerüljenek, illetve ha lehet, akkor a harmadolók kereszteződésébe kerüljön a szeme.
Reggel még jók voltak a fények, aztán kisütött a nap, a széncinke már akkor készült.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#31287) matyi012345 válasza _seth_ (#31285) üzenetére


matyi012345
őstag

Én azt hittem, hogy díszek a karácsonyfán, de ha Te mondod.. :D

Amúgy viszont kívánok!

(#31288) Fandango


Fandango
Topikgazda

Egy ideje nem hoztam kepeket, most ezen valtoztatok. :))

(#31289) xors válasza Fandango (#31288) üzenetére


xors
senior tag

A második képen jó lett a sziluett, tetszik. Az elsőn pedig jó a B&W, emeli a kontrasztot. De ez csak amatőr vélemény:)

(#31290) steeel35 válasza Fandango (#31288) üzenetére


steeel35
tag

Én az elsőt megnézném úgy is, hogy az aljáról lehagyni a köves részt, és a harmadik lámpát teljesen bennehagyni.

(#31291) #31733248


#31733248
törölt tag

Sziasztok!

Kérhetnék erről véleményt tőletek? A bal oldali karácsonyi díszítéses oszlopot leszámítva mi az ami tetszik a képen és mi nem?

(#31292) Telomanikus válasza #31733248 (#31291) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Hát akkor miért nem vágtad le azt az oszlopot?

(#31293) #31733248 válasza Telomanikus (#31292) üzenetére


#31733248
törölt tag

Levágtam én, csak nem azt töltöttem fel a végén... :B

(#31294) andris1602


andris1602
aktív tag

Sziasztok,

remélem mindenki bőszen fotózza a karácsonyfáját :D

Kellem ünnepeket mindenkinek :)

(#31295) belovary


belovary
senior tag

Boldog Karácsonyt Kívánok! ;)

A következő két kép picit off lesz, mert családi fotó, amely nem hiszem hogy eléri a szintet, de nem is azért dobom be, hanem azért mert az új vaku használatát tanulom, és érdekelne, hogy mennyire értékelhető.
Természetesen sokat olvastam, és néztem a témában, de a gyakorlat mindig más. A fiamról készült képre volnék kíváncsi, hogy ott mennyire jól eltalált a dolog. A másik képen a feleségem (aki 6 hónapos terhes) a kisfiammal, ezen talán látszik milyen egy szépen kifestett albérlet :DDD , vagyis csak a plafonra tudtam irányítani a vakut, mert még levenni nem áll módomban. :) Szóval ezen a képen azért már a feleségem szemei körül elég árnyékos, meg van még baja a képnek, ilyen jellegű képet hogy jobb vakuzni? Köszi!

(#31296) copass válasza belovary (#31295) üzenetére


copass
veterán

érdemes tekerni az isot és csak deríteni a vakuval, pölö magad mögé akár. nagyon mélyek az árnyékik.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31297) belovary válasza copass (#31296) üzenetére


belovary
senior tag

Elviekben magam mögé volt irányítva, igaz a kis kártya ki volt húzva, hogy adjon a szemben egy csillogást. A tanfolyamos írásokban, videókban meg azt írják az ISO-t ha lehet ne... :DDD Bár tudom hogy ez csak... na de bele sem menjünk... ;]

(#31298) hcl válasza belovary (#31297) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A kis kártya csak akkor deríti a szemek alatti árnyékokat, ha a vaku célponttól távolabbi oldalán van, ha magad mögé villantasz, akkor csak árnyékot csinál :)
ISO meg gépfüggő. Ha túl tudsz exponálni, akkor lehet tolni neki. A Canonok 800-ra állnak be vakuval. Nem véletlen. Én is visszaveszem 200-ra ha amúgy nem a vaku az egyetlen fényforrás, de 200, 400, 800, 1600... még egy 1100D-vel is mindegy vakuval, mert a plafonra villantva is elég egyenletes világítást alkot, és ami fontos, elég erőset.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31299) body007


body007
addikt

Sziasztok!

Kaptam egy kis vakut karira (cy-20), a hátulján lévő táblázatot nem teljesen értem...

So, fent vízszintesen a tárgy távolság, baloldalt a záridő, jobb oldalt a rekesz (ha jól értelmezem...)
Ebből a táblázatból, h derítem ki a helyes értéket? Most az átlós vonalat kell nézni, h pl.: 1/400 záridőt keresztbe összeköti a 20 m és ahhoz 2es rekesz ajánlott? Vagy azt kell nézni, h melyik rubrika van áthúzva? Vagymivan? :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#31300) hcl válasza body007 (#31299) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, azt adja meg. Ha tudod valamelyik kettőt, megvan a 3. érték.
Vakut amúgy is rekeszre állítjuk, szóval kitalálod, milyen rekesz kell, megnézed, milyen messze van az áldozat, és ahhoz állítasz isot.

Kár, hogy nem dönthető fejű, és/vagy állítható erejű, vagy TTL, mert a jó dolgok ott kezdődnek, hogy tudsz indirekt vakuzni, meg kisebbet-nagyobbat villantani - esetleg valami rádiós kioldási lehetőséged nincs? (Van rajta jack csati, az jó, szerezz kábelt :) )
Igazából az első vakum is egy ilyen izé volt, csak dőlt a feje, már az is nagy segítség volt, hogy betérben unokahúg nem mozdult be :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.