Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) Fandango válasza Colonel993 (#31950) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Ez tetszik, de miert nem hagytal tobb helyet a tetejen?

(#31952) Colonel993 válasza Fandango (#31951) üzenetére


Colonel993
senior tag

?

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#31953) jjeahh válasza StefanBraun (#31948) üzenetére


jjeahh
nagyúr

tudom, hogy ezt szeretik most sokan, de szerintem az utómunka picit túlzás, olyan fluoreszkálóak lettek, mint az avatarban a dzsungel :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31954) Fandango válasza Colonel993 (#31952) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Szerintem igy jobb.

(#31955) devil-k válasza Colonel993 (#31920) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nagyon édes Eperke. :K

(#31910) Fandango

Az elsőben látnék fantáziás, mondjuk fekete-fehérben.

(#31902) Audison

Nem parancsol elég tekintélyt ez a Főnix madár (így).

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#31956) Fandango válasza devil-k (#31955) üzenetére


Fandango
Topikgazda

FF-ben is neztem, de a szinek miatt nem ugy csinaltam.

(#31957) Schuby


Schuby
aktív tag

Múlt hét végén kiszabadultam, ime az eredmény. Mennyire fogyaszthatóak?
Dankasirály

Vizityúk

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#31958) torzo válasza Schuby (#31957) üzenetére


torzo
Ármester

Dankasirály jobban sikerült. Illetve ez jól sikerült. Jó komp. frankó fények, szerintem nem lehet belekötni.
Vizityúk szeme nálam nem éles. A vízfelszín fényfoltjai elviszik a témáról a tekintetet, a madár kissé a seggét mutatja, szóval ez nem elég csinos nekem, de persze ez sem rossz.
A varjút miért nem linkelted be? Baromi jó!

[ Szerkesztve ]

(#31959) Schuby válasza torzo (#31958) üzenetére


Schuby
aktív tag

Próbáltam kicsit sötétíteni a tyúk mögött de a csillogással nem igazán tudtam mit kezdeni.
A varjúnál engem zavart, hogy annyira természet ellenesen kék, pedig nem csináltam vele semmit.

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#31960) Schuby


Schuby
aktív tag

Ám legyen :DD

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#31961) Audison válasza devil-k (#31955) üzenetére


Audison
senior tag

Talán kicsit alulról kellett volna fotóznom? :)

(#31962) devil-k válasza Audison (#31961) üzenetére


devil-k
nagyúr

Még az is meglehet. :) Szerencséd van, mert ez a madár nem fog elszállni és máskor is le tudod kapni. :D

- mozi bolondéria -

(#31963) torzo válasza Schuby (#31960) üzenetére


torzo
Ármester

Biztos, a kék órában lőtted! :D
Jó kép. :K

(#31964) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok bocsánat ha rossz topicban kérdezem.
Lenne egy fuji hs 20 gépem ezzel szeretnék hóesést havas tájakat fotózni.
Tudna valaki segíteni kb milyen beállítással induljak el ?
A neten amiket olvastam azokkal vhogy nem túl jó képek lettek.
Segítségeteket köszönöm és bocsi az amatőr kérdésért :R

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#31965) jjeahh válasza Sleek (#31964) üzenetére


jjeahh
nagyúr

gondolom állvány, viszonylag szűk rekesz, alacsony iso megteszi, és az expókorrekciót legtöbb esetben érdemes feltolni picit, mert a havas táj nagyon be tudja csapni a fénymérőt, ha nem korrigálod alexpós lesz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31966) matyi012345 válasza Sleek (#31964) üzenetére


matyi012345
őstag

(#31967) Hack3er


Hack3er
őstag

Egy dajerolt csirke volt a modellem :)

(#31968) Audison válasza Hack3er (#31967) üzenetére


Audison
senior tag

Készült, hogy jól nézzen ki a fotón! :DDD

(#31969) Fandango válasza Hack3er (#31967) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Alul egy kicsit tobb helyet kellett volna hagyni, es a fokusz nagyon nem talalt be.

(#31970) Colonel993


Colonel993
senior tag

Napot uraim !

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#31971) Fandango válasza Colonel993 (#31970) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Szerintem a vágás nagyon nem jó, illetve a hölgy arckifejezése is lehetne vidámabb vagy szexisebb, mert ez a pókerarc nagyon nem illik a képhez.

De majd jön *Ropi*, és jól kielemezi neked. :D

[ Szerkesztve ]

(#31972) Colonel993 válasza Fandango (#31971) üzenetére


Colonel993
senior tag

Értem...

Lehet inkább sokadik panel házat vagy kacsát kellett volna lefotóznom művészien...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#31973) copass válasza Colonel993 (#31970) üzenetére


copass
veterán

a vágás nem jó, hullanak a végtagok, karja hosszába, térgye, könyökvég. sötét is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31974) Colonel993 válasza copass (#31973) üzenetére


Colonel993
senior tag

Mókás vagy...

Légyszíves a legutolsó képmezőig ellenőrizd, hogy képrészletek sincsenek kiégve... és tökéletesen 0 - 255 között vannak.
Meg Fibonacci spirál...
Meg pixelenként vizsgáld át az élességet és CA-t...

Töröld le a habot a szádról... :U

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#31975) Fandango válasza Colonel993 (#31972) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Gratulálok, ha ezt sikerült lehozni abból amit írtam, neked se írok soha semmit. :W

(#31976) Colonel993


Colonel993
senior tag

Igazából azzal van a baj, hogy itt olyan emberkék mentorálnak... kiktől hasonló képet se láttunk; nem, hogy még egy lowkeyesebb világú harapós ajkú csajszi portréját elemezgessük.

Tudom; sötét... meg rossz a vágás... meg ez így nemjó

Tessék azt mondani, hogy nem tetszik... és nem a fatális b... butaságot osztani. [Ennek csak az első felét címzem neked Fandango... közel sem a sértegetős hangnemben...]

Legalább Ropi osztaná az ívet... vagy valami...

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#31977) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Fotózzhus hangulatom van :U

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#31978) copass válasza Colonel993 (#31974) üzenetére


copass
veterán

nem viccnek szántam...persze hogy nincs kiégve ha alexpós. hisztogramot ugye tudod érelmezni?
segítek: ha nagyon magas a hegy baloldalt akkor alexpós.
ha nem bírod a kritikát akkor lehet menni a fészre lájkoltatni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31979) Retro11 válasza Colonel993 (#31976) üzenetére


Retro11
senior tag

Megkérdezhetem, hogy mire fel ez a hangnem? Az alapszituáció esetedben az, hogy idehoztál egy képet értékelésre. (Ez volna a fórum lényege) Erre meg is kapod a kritikákat, amit még az én érzékeny lelki világom is korrektnek és építőjellegűnek értelmez. A "köszönöm, hogy lenne jobb ez és ez" helyett te kirohansz és vagdalózol. Ismét feltenném a kérdést, hogy mire fel? Mert az egy dolog, hogy ez a kép úgy rossz, ahogy van, de az, hogy viselkedni sem tudsz, ez már csak téged minősít. Amennyiben nem tudsz változtatni, magadba szállni, úgy javasolnám a fórum látogatásának mellőzését, mert még az egészségedre megy.

Mélységes tisztelettel,
Retro11

Mod: Én annyit javasolnék, hogy a portrézás alapjait vedd át, ismertebb szerzőtől lehetőleg, talán ő nem butaságokat ír, számodra hiteles lehet. Egyébként ez a kép a tökéletes példája annak, hogy két mell nem visz el egy képet a hátán. De nincs gond, pár centiméterre vagy a jó szögtől. :K

[ Szerkesztve ]

(#31980) aldebaran válasza Colonel993 (#31976) üzenetére


aldebaran
őstag

Te minek teszel be képet ide, ha

1. Nem fogadod el a kritikát
2. Mindenki hülye itt?

A fb-on ismerőseid között biztos sikered van/lesz.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#31981) m3ss válasza Colonel993 (#31976) üzenetére


m3ss
veterán

pedig van vmi abban amit mondanak a tobbiek.
attol h bearnyekolja a laba, meg nem lesz lowkey...
labbal van bajom, spiral nem spiral...fura igy vagva, ilyen szogben, olyan mintha nem is az ove lenne. ha pl. vmi szeken konyokolne sztem jobb lenne, karok helyzete nekem tetszik.
bal kezfejen zavaro az a fekete vmi, mintha legy repult volna ra :) logod is fura helyen van, borhibanak tunt eloszor. kicsit meg fordithatta volna balra a fejet. sztem.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#31982) Colonel993


Colonel993
senior tag

Gyerekek...

Olyan mulya ember irányába ez a "kritika" még rendben van, kik random lekattintanak egy kacsát, galambot, szomszéd Rózsika nénit és erre még érdemi értékelést várnak.
De ez sokkal inkább flém; nem fogom megköszönni... és nagyon baj van fejben ha ez OKÉSnak van nyilvánítva...

Írtam, hogy kép nem tetszik; oké... legyen de alexpósnak mondani egy lokey képet olyan mint egy melegebb tónusúra vagy épp kontrasztosabbra faragott képre rámondani, hogy szar a WB... (vagy highkey képre túlexpósat mondani)

A másik meg, hogy lehet Ti nagyon oda vagyok meg vissza a fészbúkkal... én nem élek vele / nem használom...
Kérlek ne erőltessétek rám ezt se.

Igazából bánom, mostanában hogy megosztok itt bármit is... még ha ezek csak többnyire a szórakozós vagy a sample album darabjai is.
Értékelhető kritika egyre kevesebb van... pedig ahelyett, hogy rásütnénk, hogy SZAR a vágás, mondhatnánk egy "Jobb vágást" is rá.
Ugyan ez igaz minden másra... Tessék példát mutatni és nem az észt osztani !

Közel sem a kritika "NEMELFOGADÓ" jellemről van itt szó, vagy épp sértődésről...
Bánt ez a buta magatartás...
Itt is kellene szervezni közös sörözős dumálgatós összeüléseket, de nem a klikkesedés irányába. :U

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#31983) Noddy válasza Colonel993 (#31982) üzenetére


Noddy
senior tag

Bocsi de egy lowkey kép esetében nem kellene, hogy a háttér sötét legyen? Én eddig akárhány lowkey képet láttam mindenhol így volt, így tényleg csak alulexposnak hat.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#31984) Colonel993 válasza Noddy (#31983) üzenetére


Colonel993
senior tag

Hát bizony, én szerettem volna egy fénygömböt a háta mögé...
Lehet nem kellett volna :)

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#31985) Fandango válasza Colonel993 (#31982) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Bár most a saját fogadalmamnak mondok ellent, de mégis reagálok erre.
Nem szoktam portrét, glamourt fotózni, ezért nem is írtam mélyre ható elemzést a képedről, csak annyit ami számomra első pillantra rossznak tűnt. Biztos hiányos a tudásanyagom a lowkey képekről, de ez meg se közelíti azt (szerintem).
Illetve a lerágott csont dolog, ez itt az amatőr/kezdő fotósok topicja! Ha 50 soros elemzést vársz a képedre akkor nagyon rossz helyen vagy, az itt jelenlévők többsége nincs azon a szinten (tisztelet a kivételnek) aki igazán hozzáértő kritikát tudna adni, maximum a nekem ez tetszik vagy nem tetszik, én így vagy úgy csináltam volna jellegű kommentekre számíthatsz. Ha viszont te ennyire pro vagy, akkor javaslom a haladó fotósok topicját, vagy oda meg kevésnek érzed magad? :U

ui: ha nem bírod a kritikát akkor minek raksz be képet? Szokták mondani ez a topic nem a lelkivilágod ápolására van.

(#31986) A Zéé válasza Colonel993 (#31982) üzenetére


A Zéé
addikt

lehet, hogy más az elképzelés a low keyről, de nekem (és úgy kb mindenkinek) az ezt jelenti :[link]
Látod a hasonlóságot a te képed és ezek közt?

Just a simple Lineman...

(#31987) copass válasza Colonel993 (#31982) üzenetére


copass
veterán

ez lowkey? ahha...háát nem jött át. a meleg tónust meg nevezzük inkább rossz fehéregyensúlynak.
számodra akkor az az értékelhető kritika ha hízelegnek, meg egyből elájulnak tőle...
fejlődni akarsz vagy menni a saját fejed után?!
egy beállított képnek tökéletesnek kell lennie. ennyi.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31988) Colonel993 válasza Fandango (#31985) üzenetére


Colonel993
senior tag

Utolsó mára;

Azért ide képelek... mert ez egy dinamikusabb topik volt.
Jobban mozgott, jobban élt... és a hozzáértőbb arcok is gyakrabban böktek be ide valami használhatót.
A Haladó topikot is másképp közelíteném meg, lévén ott ha hibázol a világból kiutálnak... de meglepő hasonlóságot mutat a jelenlegi "közösség is" itten.

Igazából csak ide akartam képelni, mikor volt egy olyan, ami elment egynek, és másnak is adhat némi ötletet... ennyi.
Nem akarok péniszméregetni, és nem is életcélom a Haladó Topik, nem érzem szükségét, nem nagyon ad semmi referenciát a jövőben... ellenben a gyakorlati helyemmel :)

Szerk.: és tényleg nem ellened irányult a korábbi írásaim tartalma... Te és M3ss kartács adtatok egyedül valami kézzel foghatót de nem arcpirítót !

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#31989) matyi012345 válasza Colonel993 (#31988) üzenetére


matyi012345
őstag

Hol vagy gyakorlaton?

(#31990) Sleek


Sleek
senior tag

Köszönöm a tanácsokat a fotózásról. Esetleg valaki könyvet tudna ajánlani amit érdemes elolvasni és alapmű?
De viszont nem csak számolással van tele ? A számolás nem köt le igazán.
Elsősorban pdfben keresnék de ha nincs más akkor megvásárolom könyvként is csak azt macerás melóhelyre cipelni.,
Tehát ha van ingyenes azt is szívesen fogadom de ha pénzt kell kiadni az sem vág földhöz.
Ismét köszönöm a tanácsokat. :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#31991) erzol válasza Sleek (#31990) üzenetére


erzol
őstag

Itt nagyon sok mindent megtalálsz. :)

(#31992) Sleek válasza erzol (#31991) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm szépen :))

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#31993) matyi012345 válasza matyi012345 (#31989) üzenetére


matyi012345
őstag

Hogy on is legyek:

Orra kilóg az arcvonalból, ez hiba.
izületbe nem vágunk.
Nincs hajfény pedig kéne.
Háttérfényed pontatlan, nincs értelme odarakni ahol van és szebben is lehetne képezni.
Karfa zavaró.
Melltartóval egybeolvadó fekete akármi szintén zavaró.
Ráncok a hónaljnál, nyaknál csúnyák.
Nyakon az árnyék csúnya.
Bal kéz kisujjánál retus kéne.
Kicsit alexpós is.

A vízjeled túl kicsi ;] ;) :DD :))

Amúgy meg nem tudom mit vársz a kezdős topikban egy műtermi képre.

(#31994) *Ropi* válasza Colonel993 (#31970) üzenetére


*Ropi*
félisten

A többiek jól írták le a lényeget: össze-vissza vannak csonkolva a végtagjai, a jobb lába konkrétan úgy néz ki, mintha születési rendellenességgel: satnya végtagokkal jött volna a világra. A kép széle világosabb, mint a belseje: ez kivezeti a szemet a kompozícióból, nem pedig rá a modellre. Alul belóg a lába meg a bugyija díszítése is a kézfejére: egyik nem hiányzik oda. Egy beállított stúdióképnél tényleg a minimum a tökéletesség, hiszen a fotósnak van ideje úgy "origamizni" a modellel, ahogy szeretne.

"Légyszíves a legutolsó képmezőig ellenőrizd, hogy képrészletek sincsenek kiégve... és tökéletesen 0 - 255 között vannak.
Meg Fibonacci spirál...
Meg pixelenként vizsgáld át az élességet és CA-t..."

Körzővel, vonalzóval meg szögmérővel nem lehet képet szerkeszteni: nem minden a dinamikába visszarángatott expó és a mintaszerű kompozíció. Tökéletes példa erre az új, a biometrikussal is kompatibilis, EU-szabvány igazolványkép: az arcodnak ha törik ha szakad bele kell férnie egy keretbe, amiben meghatározott pontokon kell lennie a szemeknek, az orrnak, a füleknek, a szájnak. Ha nem fér bele, akkor PS-ben CTRL + T (free transform tool :D) és addig legózol vele, amíg minden a helyére nem kerül. Mindezt azért, mert úgy szabványos. Az már másodlagos kérdés, hogy kb. annyira hasonlít az eredetire, mint egy Marslakó Kim Basingerre... :N

Summa summarum: fotózásnál az első dolog amit érdemes megtanulni, hogy a szabályok azért vannak, hogy áthágjuk őket! ;)

Továbbmenve: amikor a képet megnyitom, két mell ugrik az arcomba, mert a melltartó feketéjében csak minimálisan vannak részletek, így egy egybefüggő fekete tömeget alkot, ami odarántja a néző szemét. A nyakéke az álla vonalából, meg a csuklódísze is el van fordulva. Nagyban megnyitva látszik, hogy beharapta az ajkát (ami akár szexi is lehetne), viszont félmosoly nélkül ez már csak (az n+1-edik fáradt) próbálkozásnak hat. Az orra hegye épp', hogy csak kilóg az arca síkjából: olyan, mint valami bőrhiba (Ne lógjon ki!). A végtagjai hajlatainál a bőrredők erős árnyékot vetnek (utómunkában eltüntethető): különösen a közelebbi hónaljánál és a távolabbi csuklójánál feltűnő. A nyakára sem hiányzik az a két hosszú, vízszintes ránc, ahogy a fülére sem az a kis fekete valami. A kézfején lévő erek is hangsúlyosak...

(#31982) Colonel993, (#31988) Colonel993: Van az a mondás, hogy ne csodálkozzon az ember, ha q®vának áll és megb*sszák. ;) Már ne is haragudj, de újra és újra meglepsz ezzel, hogy Pinokkiónál is fafejűbb vagy... :N Miért kérsz véleményt egy olyan topicban a képedre, ahol nyíltan lenézed az oda képelőket? Ha viszont megtetted, akkor fogadd is el amit mondanak, mert nem rosszmájúságból teszik (A velük szemben tanúsított stílusod ellenére sem!). Ez egy építő-épülő közösség, ahol mindenki fejlődni szeretne, ezért csak azt adják másnak is, amit önmaguk is elvárnak: építő kritikát (az más kérdés, hogy nem biztos, hogy szabatosan meg tudják fogalmazni, de legalább igyekeznek a saját hibáikból és egymáséiból is tanulni).

(#31984) Colonel993: Némi fogalomzavart vélek felfedezni, így nem low key kép: annak az a lényege, hogy a megvilágított témán (vagy annak részletén) kívül a kép többi része sötétbe borul, jellemzően 1:5, vagy a feletti kontrasztaránnyal. Az a fénypont egyébként megint csak elvonja a figyelmet az arcáról a csuklójára, mert ott a legfényesebb + túl tömör is.

Hogy tudd: azért írtam mert megkértek rá, egyébként esélytelen képekkel nem érdemes foglalkozni (már a vázon töröltem volna a modelled érdekében: ez a kép szerintem nem fogja az önbizalmát erősíteni, egy 10 pontos skálán 2-őt ér nálam). Valóban erős kritika - szándékosan az, hogy érezd a törődést ;) de ha elolvastad az elejét akkor tudod, miért. A jó fotós nem csak attól jó fotós, hogy tud fotózni, hanem legalább annyira fontos, hogy még jobban tudjon képeket válogatni. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31995) copass válasza Sleek (#31990) üzenetére


copass
veterán

itt ajánlom a Sevcsik, Hefelle : Fényképészet c. könyvét. alapmű.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#31996) Audison


Audison
senior tag

Szerintetek ebben van valami vagy kuka? :)

(#31997) *Ropi* válasza Audison (#31996) üzenetére


*Ropi*
félisten

LR-ban meg kellene ráncigálni: hiányoznak a színek és a dinamika, így elég "lapos". ;) Mint téma engem nem hoz lázba, de ez az én bajom. :N

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31998) Audison válasza *Ropi* (#31997) üzenetére


Audison
senior tag

Igen a téma különösebben engem sem. Nekem csak a fények tetszenek. :) :R

(#31999) torzo válasza *Ropi* (#31994) üzenetére


torzo
Ármester

Ez végre rendbe tette a dolgokat.
Köszi, Tanár Úr! :R

[ Szerkesztve ]

(#32000) torzo


torzo
Ármester

Tudom, ezer sebből vérzik. Szétfagytam, hogy meglessem.
M3ss! Tudom, sz@&r a fókusz, szóval messziről nézd és csukott szemmel! :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.