Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#879) BonFire válasza Polemius (#878) üzenetére


BonFire
veterán

• Ééééés tényleg lehet a szegmenst is vágni! Eddig nem próbáltam. Amúgy inkább késsel szoktam nyiszatolni a dolgokat, bár ehhez a művelethez jobb az olló.

• Valóban nem szükséges átváltani direkt kijelölőre, de leginkább azzal dolgozom, rááll a kezem, hogy azt használom.

• Na, ezzel az arrowheaddel a büdös élebe nem arra konyulna a nyílhegy, amerre akarom. Így négy kattintás, és nincs vele cicózás. Egyébként a CS5-ben már a Stroke paletta része a nyilallás, de még soha nem volt rá szükségem.

• Igen, lehet outline stroke-olni is. Az egy másik megoldás ugyanarra a műveletre. Ahogy Ps-ben, itt is többféleképpen meg lehet csinálni dolgokat, de egy tutoriálnak nem célja, hogy az összest bemutassa 15-20 percben. Kissé sűrű lenne. Majd ha apropó lesz, akkor sor kerül arra is. Egyébként az Expanddal is úgy vagyok, mint a közvetlen kijelölővel: egyszerűen ezt használom gyakran, ez jut eszembe.

Ha tankönyvszagú tutorialt akarsz, arra ott vannak a Lyndás, meg a Szoftver.hu-s videók. Én hobbiból gyártom őket, úgy, ahogy tőlem telik. Én nem csinálok sem tantervet, sem szkriptet. Valamit 10 tutorialban is elmondok újra és újra, valamit meg sohasem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.