Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#870) BonFire válasza Kloden (#868) üzenetére


BonFire
veterán

Az a lényeg, hogy be lehet szerezni a Lyndás tutorokat. Van két sorozat is benne, én mindkettőt végigdaráltam, és mondhatom, hogy nem találtam benne sok újdonságot. Mert azokat már tudtam, amit bemutat. Tényleg abszolút kezdőknek való.

A másik képen úgy készül az árnyék, hogy egyszerűen rajzolunk egy ugyanolyan objektumot, vagy megduplázzuk az eredetit, aztán azt mossuk el Gauss Blurrel, meg egyebekkel, mint Photoshopban, ha realisztikus árnyékot szeretnénk. Egyébként az árnyék készülhet gradienttel is, és azt tényleg úgy színezed, ahogy akarod, olyan elmosott lesz, amilyen tetszik, és lehet teljesen szabálytalan alakú is, mert van Gradient Mesh eszköz, na ezzel lehet tuti árnyékot készíteni, ami ráadásul full vektor, hiszen ahogy növeled az objektumot, úgy számolja ki mindig a gradientet, így soha semmilyen körülmények között sem lesz pixeles.

Itt is lényeges a találékonyság, na nincs valamire kész tutorial, gondolkodunk, meg kísérletezünk. Sokáig nagyon szívtam, hogy a réteghatásmódok nem olyan színt adnak, mint Photoshopban, és kevesebb is van belőlük. Egy tükröződésn létrehozásánál mindig csak szoptam a színekkel. Aztán rájöttem, hogy mi lenne, ha nem cicóznék az összhatásmódokkal, hanem egyszerűen olyan színűre csinálnám a gradientet, amilyennek meg kell jelennie!

Csináltam a minap egy tutorialt, amiben egy ikont készítek el, de jó néhány eszközt meg parancsot bemutatok benne, talán lehet belőle tanulni. Lehet nyugodtan terjeszteni, ha hasznosnak találjátok, hadd keressek jó sok pénzt a jó sok látogatással! :P

Illustrator videók – Refresh ikon létrehozása

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.