Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1052) BonFire válasza PumpkinSeed (#1051) üzenetére


BonFire
veterán

Ezek úgy szoktak működni, hogy regisztrációkor a kreatív elfogadja a felhasználási feltételeket, hogy a nem nyert műveit az oldal tulajdonosa saját célra felhasználhassa. Innentől kezdve ingyen gyártja az ötleteket, és lehet, hogy egy-két munkát még meg is csíp így (bár sok normális cég már nyílt pályázatot hirdet, amire bárki pályázhat, tehát nincs szükség efféle közvetítő oldalakra), azonban csak az lesz, hogy nagyszámú beérkezett munkából csak kis számút használnak fel (vesznek meg). A többinek mi lesz a sorsa? Tegyük fel, hogy a 2/3-uk tényleg silány munka, bár csak az elején, mert az igazán kontárok hamar kirostálódnak, és marad a kemény mag, akik tényleg tehetségesek, és (majdnem) minden munkájuk egy-egy műalkotás. Fel lehet ezeket használni valahogyan? Naná! Meghirdetem közben magam, hogy arculatot tervezek, logót tervezek és még egyebeket jó pénzért, aztán a brainstormingra fordított időt és összeget megspórolom, mert minden témában már tele a "zsákom" minden jóval, amit csak a megrendelő elé kell tárnom, az meg tejel. Minimális átalakítással, pl a szöveg átírásával, vagy a szín lecserélésével. Három kattintással kerestél 50 000 Ft-ot, úgy, hogy akitől az ötlet származott, az agyalt rajta egy hetet, dolgozott vele 3 napot, és végül nem kapott érte egy fillért se. Jó üzlet ez.

Csak nem etikus.

Másfelől Dluinetnek igaza van. Az egyéni megrendelők nem akarnak fizetni, max aprópénzt, annak is a felét lealkudják a végére. Múltkor kérdezte egy jóbarátom, hogy szoktam-e reklámbannert készíteni. Mondtam, hogy igen, szoktam, aztán belinkeltem neki az árlistámat. Annyi volt a reakció, hogy "jó, köszi!". Gondolom, arra akart kérni, hogy nem csinálnék-e neki egy reklámbannert (ingyen, mert haver). Nem értem ezt a szarevést. Addig eljut gondolatban, hogy a reklámért fizetni kell, és ki is bérel egy hirdetési felületet valahol, amiért fizet. Aztán legyártatja valakivel a reklámot, és azért már nem akar fizetni, miközben azon keresztül várja a nagy lét. Gondolom, mondanom sem kell, hogy egy reklámbannert meg lehet csinálni úgy is, hogy sokan rákattintsanak, meg úgy is, hogy mindenki nagy ívbe kerülje el. Ez is egy szakma, amit nem fog tudni megcsinálni normálisan, aki nem tanulta. Mindig azt kérdezik, hogy mi kerül azon a halványzöld körön 50 000 Ft-ba? 1000 Ft a kivitelezés, és 49 000 a szakértelem, hogy tudom, milyen alakzatot, hová, mekkora méretben és színben kell rajzolni.

De ők maximum az 1000 Ft-os díjat fizetnék meg, pedig a előképzettség nélkül nincs végeredmény sem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.