Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Gubek-Einste válasza who_a_way (#750) üzenetére

Az utóbbi néhány hétben többen is jelezték itt a fórumon a router-es témákban, hogy gondjaik vannak a frissen vett/kapott D-link router-eikkel. Ezzel a konkrét típussal már többeknek volt baja.
A támogatottságot ITT tudod ellenőrizni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#752) who_a_way válasza Gubek-Einste (#751) üzenetére


who_a_way
csendes tag

köszi :)

LG Optimus 2X, Dell Inspiron 7520

(#753) vargalex válasza dash17291 (#747) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem kell kerülni, az újabb verziós OpenWrt-knek nincs gondjuk vele (a saját build-emnek sem). DD-Wrt-nél, ha jól tudom még nem oldották meg.
Az egész annyi, hogy az új bootloader letiltja a WAN portot (azért, mert többen jelezték gyári firmware esetén a gyártónak, hogy DHCP-s NET esetén a boot alatt a LAN-on lógó PC kapott a szolgáltatótól külső IP-t, mert sima switch-ként működött az 5 port). A portot a rendszer indulásakor a switch inicializálásakor kapcsolja vissza a gyári firmware és az OpenWrt is.

Alex

(#754) Methos81


Methos81
tag

Sziasztok,
Segítséget kérnek. Jelenleg 1043nd router én 12.09 béta fut. Előfordul hogy erősen belassul a net ..s van hogy csak restart segít neki. Utána ismét szuper.
Érdemes e a jelenleg openwrt oldalon található 12.09 rc1 re váltani..?
Valamint az ami az oldalon fenn van jó e nekem ehhez a routerhez?
Lesze valami változás stabilitást illetően?
Köszönöm előre is!

(#755) pipers


pipers
csendes tag

Hali!

Új OpenWRT-s vagyok, tegnap tettem fel a vargalex fw-t (hálás köszönet érte) egy tp-link WD1043-asra.
Előtte DD-WRT volt rajta. Mellette egy Linksys wrt54gl van tomatoval.
A dd-wrt-vel client-bridge módban kapcsolódtam a tomatora, mert a dd-wrt nem jól kezelte a wan-t (azaz nem volt rajta :( )
Nade! Ha már sikerült ilyen nagyszerű fw-re áttérnem :) a tp-link/openwrt páros lett a fő routerem és arról megy a net, míg a linksys-ről szeretném client-brige-dzsel átvinni a ház másik felébe a hálózatot. A gond, hogy a tomato az istennek se kapcsolódik fel az openwrt-re. A tomaton látszólag megy a kapcsolat, minden rendben, de az openwrt-n ez nem látszik :(
Mit rontok el?

A tomato oldalon persze minden be van állítva (a wifi név a másik router neve, titkosítás, minden ok, a router nem gateway, hanem router módban van, szabályok, korlátozások törölve, az ip cím nem egyezik, nem dhcp szerver, stb.) Meg is jön a jel az openwrt-ről, egy szobában vannak (még)....

köszi

[ Szerkesztve ]

(#756) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

A napokban raktam fel a 12.01-RC1 -et egy 940-N re... Eddig tökéletesen ment aztán ma próbáltam volna állítgatni és a wifi, Lan részeknél ezt az üzentet dobálja és nem jeleniti meg a tartalmat....

Visszakeresve Alex javasolt egy dolgot de az ahogy látom ushare-re vonatkozik csak....

Mi lehet itt a gond?

Köszönöm annak aki segítene!! :R

(#757) vargalex válasza huliganboy (#756) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Rossz a network, vagy a wireless config-od. SSH-n nézd meg, hogy mi a tartalma, aztán másold be ide.

Alex

(#758) huliganboy válasza vargalex (#757) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Köszi Alex! Igen a wifi config volt rossz ugyanis töröltem egy APclient kapcsolatot és akkor nyekkent meg....

Gyors visszaállítás és már megy is!

Köszönöm :R

(#759) huliganboy


huliganboy
addikt

Üdv mindenkinek!

Tegnapi nap folyamán a 940N routert beállítottam kliensként tehát kapcsolódik egy routerhez wifin. A kliens routerhez lanon fix ip vel csatlakozik x eszköz. Eddig egy sima AP volt a kliens melyhez csatlakozott egy router switchként és azon laon keresztül az eszközök....
Eddig tökéletesen elértem a kliens router mögötti eszközöket, de most hogy az openwrt kliens van beállítva ez már nem sikerül....

Mit kellene tennem hogy ez megtörténjen?

Köszönöm! :R :R

(#760) lucky00


lucky00
tag

Sziasztok!

A kernelnaplóban ez a bejegyzés mit jelent? :

[528408.470000] BruteForce-SSH IN=eth0.2 OUT= MAC=90:f6:52:f6:13:3c:00:30:b8:c8:fe:e0:08:00:45:00:00:3c SRC=108.166.85.203 DST=saját külső ip LEN=60 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=50 ID=16605 DF PROTO=TCP SPT=36198 DPT=2222 WINDOW=14600 RES=0x00 SYN URGP=0

és ez oldalakon keresztül.

Üdv Néktek

(#761) bambano válasza lucky00 (#760) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

csak tipp: be akarnak törni a routeredbe.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#762) vargalex válasza lucky00 (#760) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Még jó, hogy beleraktam a build-embe a brute-force védelmet és logolást is állítottam be hozzá. Így legalább jönnek a logok és kitiltja az IP-t egy kis időre. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#763) dash17291


dash17291
tag

Meg lehet valahogy mondani az 1043ND-nek (OpenWrt) hogy az USB device módba legyen?
Ha igen, és így összekötöm majd egy mezei A-A kábellel a PC-vel akkor a PC-n minek kellene majd látszódnia? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#764) lucky00 válasza vargalex (#762) üzenetére


lucky00
tag

:R :R :R :R :C

Üdv Néktek

(#765) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Néhány napja feltettem a webif-et és csak ma vettem észre, hogy laptopon nem a luci felülete fogad. Leszedtem a webif-et és most meg Index of / és a könyvtárstruktúra fogad a 192.168.1.1 címen. Ha a cgi-bin/luci-t hozzáírom, akkor jön be a Luci felülete. Mi van elcseszve?

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#766) vargalex válasza nyikszi (#765) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A webif saját index.html-t rakott fel, amit leszedéskor le is törölt. Így most az nincs neked.

Alex

(#767) Peter789


Peter789
senior tag

sziasztok ismét!

mit kell telepíteni ahhoz, hogy az ékezetes karakterekkel is elbánjon az openwrt? felraktam az összes kmod-nls-* csomagot, de az mpc továbbra is törötten jeleníti meg a magyar stream szövegeket:

root@OpenWrt:~# mpc status
RA!diA3 1: Kelly Clarkson:Stronger (What Doesn't Kill You)
[playing] #1/1 5:47/0:00 (0%)
volume:100% repeat: off random: off single: off consume: off

vagy ez a program limitációja és nem is fog menni?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#768) nyikszi válasza vargalex (#766) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! OK, de hogy tudom visszatenni az eredetit?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#769) nyikszi válasza Peter789 (#767) üzenetére


nyikszi
őstag

Esetleg ez?

[link]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#770) vargalex válasza nyikszi (#768) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha olyan firmware van fenn, aminek része a LuCI, akkor a /rom/www alatt megtalálod.

Alex

(#771) nyikszi válasza vargalex (#770) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! OK, visszatettem, most már mindenütt az van, sőt visszatettem a mentést, mert nem lett jó, de továbbra is csak a főkönyvtár jön be. Már volt router újraindítás is.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#772) nyikszi válasza nyikszi (#771) üzenetére


nyikszi
őstag

Megvan, a www alá kellett visszatenni az index.html-t, köszönöm Alex!

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#773) dash17291


dash17291
tag

#763-ra valaki?

Ezt akarom tesztelni:

How can I use target mode in Linux with USB?

"Your only chance to run this code would be to use some embedded device, like a router, a NAS box, or a phone."

(#774) Peter789 válasza nyikszi (#769) üzenetére


Peter789
senior tag

találtam az /etc/mpd.conf -ban egy ilyet:

#id3v1_encoding "ISO-8859-1"

default-ból ki van kommentelve, de beraktam egy ilyen sort és újraindítottam:

id3v1_encoding "CP852"

a kmod-nls-cp852_3.3.8-1_ar71xx.ipk fent van, de letojja, továbbra is csak fals karakterekkel ír ki minden magyar ékezetet - a 852-es kódlap kellene pedig, nem?

mondjuk egyelőre találtam más megoldást, ami hosszútávon lehet jobb is nekem: magát az mpc-t egy php program hívogatja meg, az vezérli egy webfelülettel. így a php kódba tettem egy konstans táblát, ami kicseréli a fals karakterpárokat a helyesre. mivel hosszútávon az lenne a cél, hogy multinacionális legyen a program és mindenféle rádiók infó sorait meg tudja jeleníteni, így nem is kellene az mpd-t egy adott karakter kódlaphoz kötni - jobb az ha on-the-fly javítom a hibákat, így minden nyelvhez tud igazodni... vagy esetleg valaki tud ennél jobb megoldást?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#775) vargalex válasza Peter789 (#774) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem próbáltam, de nem utf-8-ra kellene állítani?

Alex

(#776) Peter789 válasza vargalex (#775) üzenetére


Peter789
senior tag

thx, kipróbáltam:

id3v1_encoding "UTF8"

kmod-nls-utf8_3.3.8-1_ar71xx.ipk szintén fent van, de csak ugyanolyan törött dupla karakterek jönnek az ékezetek helyett továbbra is... :F

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#777) futár


futár
aktív tag

TL-WR542G-re VxKiller-t próbálom felrakni, de nem akar sikerülni. Ezt az üzenetet kapom:
"Upgrade unsuccessfully because the version of the upgraded file was incorrect. Please check the file name."
Nem tudom mi az oka, pedig ezt ajánlja a wiki pont openwrt pont org
Esetleg valakinek hasonló tapasztalata van?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#778) Gibbons


Gibbons
csendes tag

Sziasztok!

Gondban vagyok a webkamera beállításával, már odáig eljutottam vargalex-nek köszönhetően hogy az mjpg_streamer meg a kmod-video-uvc is fent van de nem jeleníti meg a webkamera képét a 192.168.1.1:8080 címen

A vargalex féle openwrt (1.1.7) van feltelepítve a tp-link tl wdr4300-as routerre!

Portot kell neki nyitni? Ha igen akkor hogy mert ez még nem tiszta az se hogy melyik résznél port továbbítás vagy forgalmi szabályok fülön?

Köszi

WDR-4300@ vargalex 1.1.7

(#779) lucky00 válasza Gibbons (#778) üzenetére


lucky00
tag

Szia!

Én is kipróbáltam a hiba ott van, hogy a /dev/video0 nem jön létre sőt a /dev/usb/00? is eltűnik amire a kamera csatlakozik és a streamer nem fut. Ha ssh-n futtatod a mjpg_streamer -i "input_uvc.so" -o "output_http.so -p 8080" parancsot akkor ki is írja mi a baja.

Üdv Néktek

(#780) Gibbons válasza lucky00 (#779) üzenetére


Gibbons
csendes tag

Hát én nem értek hozzá de nekem nem ír rá ki semmit

WDR-4300@ vargalex 1.1.7

(#781) Gibbons válasza lucky00 (#779) üzenetére


Gibbons
csendes tag

Szia!

Neked sikerült beállítani a kamerát hogy működjön vele?

WDR-4300@ vargalex 1.1.7

(#782) SteveBeard válasza Gibbons (#781) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

Bocs, hogy belevau, de a LuCI-ban Sytem/Startup- Rendszer/Rendszerindítás-nál engedélyezted?
Nekem simán megy már jó pár hete és az új firmware-rel is mükszik....

Steve

(#783) Gibbons válasza Gibbons (#781) üzenetére


Gibbons
csendes tag

Igazad volt, véletlen 2 ssh volt megnyitva azért nem írt ki semmit, ezt írta ki:

root@OpenWrt:~# mjpg_streamer -i "input_uvc.so" -o "output_http.so -p 8080"
MJPG Streamer Version: svn rev: exported
i: Using V4L2 device.: /dev/video0
i: Desired Resolution: 640 x 480
i: Frames Per Second.: 5
i: Format............: MJPEG
ERROR opening V4L interface: No such file or directory
Init v4L2 failed !! exit fatal
i: init_VideoIn failed

Gondolom valamilyen fájl vagy csomag nincs fent a routeren vagy ilyesmi, remélem valaki tudja rá a választ

Köszi előre is!

WDR-4300@ vargalex 1.1.7

(#784) Gibbons válasza SteveBeard (#782) üzenetére


Gibbons
csendes tag

Igen, engedélyeztem! A kamera típusa az Logitech webcam c200 ami szerepel a támogatott eszközök között, a ledjét mikor kikapcsolom luciban nem reagál, hátul a routeren az usb ledje se villogott még egyszer se hogy valamit legalább kommunikálna vele!

WDR-4300@ vargalex 1.1.7

(#785) SteveBeard válasza Gibbons (#784) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Az előbb írt parancsra egyébként nálam ugyanazt a hibát írja, de belépve webes felületen működik, tehát ez a parancs nem mérvadó...

Steve

(#786) Gibbons válasza SteveBeard (#785) üzenetére


Gibbons
csendes tag

A WWW könyvtárhoz mit kell írni? Az eszköz neve bármi lehet? A router tudni fogja mit akarok tőle???? :-) Portot kellene nyitni a 8080-hoz?

[ Szerkesztve ]

WDR-4300@ vargalex 1.1.7

(#787) SteveBeard válasza Gibbons (#786) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Ha belülről éred el, nem kell portot nyitni.
192.168.1.1:8080 a böngészőbe.
A kmod-video-uvc látom fent van, a kmod-video-core-t is felraktad?
A led kapcsolgatás nem minden típuson működik...

[ Szerkesztve ]

Steve

(#788) Gibbons válasza SteveBeard (#787) üzenetére


Gibbons
csendes tag

Fent van, nem tud csatlakozni a webhelyhez a chrome, de volt hogy azt irta ki hogy 404 úgy emlékszem olyat írt ki hogy valami plugin number.

WDR-4300@ vargalex 1.1.7

(#789) Gibbons


Gibbons
csendes tag

Amúgy van 3 webkamerám is 2 tudom is a nevét microsoft vx-1000 a logitech leglaább világít bár sokra nem megyek vele

WDR-4300@ vargalex 1.1.7

(#790) SteveBeard válasza Gibbons (#788) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Passzolok...
Mivel én is most váltottam 1.1.7-re, ezért újra kellett tennem ezt is, de azonnal ment...
A vx-1000-hez elvileg ez a kernel modul kell -> kmod-video-gspca-sonixj
Egy hasonló oldalnak kéne megjelenni:

[ Szerkesztve ]

Steve

(#791) lucky00 válasza Gibbons (#789) üzenetére


lucky00
tag

Ha a fent leírt választ adja, nem megy. Hiába engedélyezed, ha parancssorból megmondja ,h nem dolgozok és kilép. Nem megy a kamerád, nem indul el parancsra a streamer akkor írhatsz a böngészőbe bármit semmit nem fogsz látni. Ha az általam írt parancs úgy marad és nem ad vissza promptot, akkor jó és lehet a böngészőbe irkálni.
Amíg a /dev/video? eszköz létre nem jön addig fel sem ismeri a kernel a kamerád. Ha ez létrejön jöhet a streamer és ha az is megeszi jöhet a böngésző.

Hogy mért nem eszi a kamerád a kernel, no azt én se tudom.

Üdv Néktek

(#792) vargalex válasza Gibbons (#789) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha a kamerát csatlakoztatod, akkor a dmesg (vagy LuCI-ban a Státusz->Kernel napló) kimenetében (a végén) látszik, hogy felismeri?

Alex

(#793) lucky00 válasza vargalex (#792) üzenetére


lucky00
tag

Az azt írja ki:
[11769.280000] usb 1-1.2.2: new full-speed USB device number 12 using ehci-platform

de hiába adom meg a /dev/bus/usb/001/0012 -őt amit jelől a
mjpg_streamer -i "input_uvc.so -d /dev/bus/usb/001/012" -o "output_http.so -p 8080"

kilép a kolléga által írt üzivel. A /dev/video0 meg nincs. 2 kamerával próbálva.

Üdv Néktek

(#794) lucky00 válasza vargalex (#792) üzenetére


lucky00
tag

Jut eszembe Alex!

Van egy dvb usb stic amihez rtl2832u (rtl2832-vel nem megy) driver kellene. Hogyan lehet lefordítani az általad is használt ar-eskernelhez?

[ Szerkesztve ]

Üdv Néktek

(#795) vargalex válasza lucky00 (#793) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A kamerához tartozó kernel modul nincs feltéve. Milyen kamera? Mit telepített? Esetleg, ha van helyed, akkor az usbutils csomag telepítése után mit mond az lsusb parancs? Ha nincs hely, akkor a /dev/bus/usb alatt található eszközöknek mi az azonosítója? (Remélem ez az útvonal, mert emlékezetből írtam, most mobilról vagyok.)

Alex

(#796) lucky00 válasza vargalex (#795) üzenetére


lucky00
tag

Sziasztok!

Driver kell hozzá!

Nekem Kubuntu 12.04 van fenn rácstlakoztattam a kamerát és a gspca_main 15904 2 gspca_sonixj
driver lett a megoldás. Kollégának azt tudom javasolni, hogy egyessével próbálgassa a kmod-video drivereket, v keressen rá a kamerára linux előtaggal az kiadja a drivert.

Üdv Néktek

(#797) vargalex válasza lucky00 (#796) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ezért írtam az lsusb-t. VID/PID alapján elég egyértelműen le van írva, hogy melyik kernel modul kell hozzá. Amíg ez nincs fenn, addig nem lesz video0 eszköz. (Pont ugyan úgy fog viselkedni, mint windows esetén az ismeretlen eszköz, azaz tudja, hogy van ott valami, de nem tudja használni.)

Alex

(#798) lucky00 válasza vargalex (#797) üzenetére


lucky00
tag

igen Alex ezt mi tudjuk, de ha a vki. nem tudja mi az a /dev kövnytár úgy nehéz.
Nekem is egyszerűbb volt a linuxos gépen megnézni mint a megfelelő csomagot telepíteni.

Üdv Néktek

(#799) Gibbons


Gibbons
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült a kamerát beállítani, az elején rossz volt a képe valószínű a 640x480-as felbontás miatt, de 320x240-ben pöpecül működik!

Megnéztem luci-ban a kernel naplónál:

usbcore: registered new interface driver sonixj

felismerte, a kamera microsoft vx-1000

Most az a gond akadt hogy regisztráltam még a multkoriban a no-ip.com oldalon

beállítom az ip címet és eltelik úgy 5 perc se és visszaáll 192.168.1.1-re onnantól kezdve nem érem el mobilneten, lehet nektek egyszerűbb de windows megszokva nehéz megérteni a linuxot, pláne ha még hálózati ismeretek terén sem vagyok egy nagy ász, suliban is kéne tanítani a linuxot sztem!

WDR-4300@ vargalex 1.1.7

(#800) vargalex válasza Gibbons (#799) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Valószínűleg a dyndns config-nál az állítottad be, hogy az IP címet a LAN hálózatról vegye. Mi a config pontosan?

Alex

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.