Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) tpeter


tpeter
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában kezdtem ismerkedni az OpenWrt-vel és egy nagyon elméleti kérdésem lenne. Ha jól értem az /overlay alatt található dolgok egy írható / olvasható felületet biztosítanak ami szépen rá van húzvan a root filerendszerre. Itt tárolódnak a konfig file-ok és a root-ra telepített csomagok, satöbbi.

Namármost. Sajnos a routerem igen szűkös, mindösszesen 4MB flash-t tartalmaz és eléggé kell tetriszezni hogy beférjen minnél több dolog (amit nem a külső HDD-n szeretnék tudni).

A kérdés pedig a következő: miért nem változik a szabad terület mérete ha az /overlay tartalmát teljes egészében kitörlöm?
Vagy rosszul értettem a leírást, vagy...

root@OpenWrt:/overlay# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
rootfs 1.1M 1.0M 80.0K 93% /
/dev/root 2.0M 2.0M 0 100% /rom
tmpfs 14.3M 944.0K 13.4M 6% /tmp
tmpfs 512.0K 0 512.0K 0% /dev
/dev/mtdblock3 1.1M 1.0M 80.0K 93% /overlay
[B]overlayfs:/overlay 1.1M 1.0M 80.0K 93% /[/B]
/dev/sda1 930.4G 13.9G 870.0G 2% /opt

és ehhez képest az overlay tartalma:

root@OpenWrt:/overlay# pwd
/overlay
root@OpenWrt:/overlay# ls -lRa
.:
drwxr-xr-x 3 root root 0 Oct 16 14:59 .
drwxr-xr-x 1 root root 0 Oct 16 14:59 ..
-rw-r--r-- 1 root root 33 Jan 1 1970 .extroot.md5sum

Valami ötlet esetleg? Ha a df kimenetét jól értelmezem, itt kb. 1,1 megányi okosságnak kéne ülnie, ehhez képest elég sovány ez a 33 byte-os file.

Előre is köszi a segítséget!

(#502) tplaci


tplaci
csendes tag

Az mitől lehet hogy a LOG tele van ilyenekkel, és ugye ilyenkor net sincs:

Oct 16 18:51:36 OpenWrt kern.info kernel: [76234.900000] eth1: link up (100Mbps/Full duplex)
Oct 16 18:51:36 OpenWrt kern.info kernel: [76234.900000] eth1: link down
Oct 16 18:51:38 OpenWrt kern.info kernel: [76236.900000] eth1: link up (100Mbps/Full duplex)
Oct 16 18:51:38 OpenWrt kern.info kernel: [76236.900000] eth1: link down

TP-Link TL-WR841ND

(#503) janos666 válasza tpeter (#501) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A yffs2 is tömörít, csak nem mindent solid archívumként, hogy egyszerűen írható legyen (végül is a squashfs-t is ki lehetne olvasni RAM-ba, frissíteni a fileokat, újratömöríteni és visszaírni, csak kevés RAM mellett lassú CPU-val nem hangzik túl praktikusnak). Ebből is jöhet az ilyen anomáliák egy része. (Nem lehet előre megmondani, hogy mekkora lesz egy file, illetve az az érték is -bár ez nem törvényszerűen, de megeshet, hogy- helytelen lehet, hogy kibontva mekkora az, ami ott most x helyet foglal.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#504) Peter789 válasza Peter789 (#490) üzenetére


Peter789
senior tag

ebben nem tud valaki segíteni? :F

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#505) vargalex válasza tpeter (#501) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Reboot után nem áll helyre?

Alex

(#506) tpeter válasza vargalex (#505) üzenetére


tpeter
aktív tag

Szia!

Sajnos nem tudtam megvizsgálni a dolgot, mert sikerült olyasmit is kitörölnöm amit nem kellett volna :)
Most remote-ból nem érem el a routert, de majd megnézem otthonról.

P

(#507) tpeter válasza tplaci (#502) üzenetére


tpeter
aktív tag

Szerintem akkor ír ilyet ha kihúzod / visszateszed a kábelt. Az időkből ítélve viszont elég gyorsan csinálhatod ezt :). Nem lehet hogy rossz (törött) az adott kábel? Mit jelent az konkrétabban hogy tele van a log? Szüntelenül írogatja ezeket?

(#508) tplaci válasza tpeter (#507) üzenetére


tplaci
csendes tag

Próbáltam több kábellel is és middel ugyan ez a helyzet. Először csak olyan félóránként, aztán kb 5-6 percenként és utána folyamatosan ezt csinálja addig amég újra nem indítom.

TP-Link TL-WR841ND

(#509) tpeter válasza tplaci (#508) üzenetére


tpeter
aktív tag

Mennyi idős router? Nem lehet, hogy valami tápfesz gond? Nekem van egy Asus routerem (is) ami nagyon furcsán kezdett el viselkedni amikor haldoklott a tápja.
Érdemes lenne kiprobálnod egy másik tápegységgel is, hátha. Elég cifra gond tud ez lenni.

(#510) tplaci válasza tpeter (#509) üzenetére


tplaci
csendes tag

Nagyjából 3 éves, de akkor majd hétvégén kipróbálom másik táppal :)
Köszi :)

TP-Link TL-WR841ND

(#511) SteveBeard


SteveBeard
senior tag

Sziasztok!

Régebbi Openwrt alatt sikerült elérni a modemet a routeren keresztül. De az újabb trunk verziókból kikerült az ip-aliases opció és azóta nem sikerül rendesen beállítanom.
Egy fél megoldás születet, de ez nem az igazi.

Létrehoztam egy új interface-t a Luciban, ez SSH-n így néz ki:
config interface 'modem'
option proto 'static'
option netmask '255.255.255.0'
option type 'bridge'
option _orig_ifname 'eth0.2'
option _orig_bridge 'true'
option ipaddr '192.168.10.10'
option gateway '192.168.10.1'
option ifname 'eth0.2'

A Firewall Custom Rules résznél ezt bennhagytam a régi configból:
iptables -t nat -I postrouting_rule -s 192.168.1.0/24 -d 192.168.10.1 -j SNAT --to 192.168.10.10
iptables -I zone_lan_forward -s 192.168.1.0/24 -d 192.168.10.1 -j ACCEPT
iptables -I FORWARD -j ACCEPT -i br-lan -o eth0.2
iptables -I FORWARD -j ACCEPT -m state --state ESTABLISHED,RELATED

A modem ip címe 192.168.10.1
Ezzel a beállítással elérem a modemet a routeren keresztül.
Már kezdtem örülni, hogy ilyen egyszerűen meg lehet oldani, de valami nem stimmel, mert ezzel a beállítással nincs netem.
Valahol közel járok a megoldáshoz, de itt elakadtam...
Valakinek valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

Steve

(#512) janos666 válasza SteveBeard (#511) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én port forward-al csináltam LuCi alól, de már nem is vagyok benne biztos, hogy végül elértem-e a kábelmodemet. :D

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#513) bambano válasza vargalex (#499) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha 1043nd-nél kicsit jobb, erősebb, több memóriával rendelkező routert szeretnék, amit rendesen támogat az openwrt, akkor mit javasolsz?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#514) janos666 válasza bambano (#513) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

WRD3600 -> Csak 1.5x annyiba kerül, de legalább kétszer annyit tud minden téren.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#515) vargalex válasza bambano (#513) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Jelenleg én is a TL-WDR3600 mellett tenném le a voksomat (igaz személyes találkozásom még nem volt vele). De ár/érték arányban szerintem verhetetlen.

Alex

(#516) Speeedfire válasza janos666 (#514) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez már támogatott típus? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#517) bambano válasza vargalex (#515) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

esetleg más típus, amiben több flash van (= több saját cuccot tudok rárakni)?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#518) vargalex válasza Speeedfire (#516) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, támogatott.

Alex

(#519) vargalex válasza bambano (#517) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Netgear WNDR3700 v2, Netgear WNDR3800, Ubiquiti RouterStation, Ubiquiti RouterStation Pro, Buffalo WZR-HP-AG300H. Ezekben ugyan az az Atheros AR7161 CPU dolgozik 680 MHz-en (a RouterStation Pro-ban húzható buherálás nélkül 800 MHz-ig), és a Buffalo kivételével 16 MB Flash van bennük (a Buffalo-ban 32 MB). A WNDR3700 v2 és a RouterStation 64 MB RAM-al szerelt, a többi 128 MB-al.

Alex

(#520) bambano válasza vargalex (#519) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

upsz. 3x annyiba kerül a wndr3800... annyiért inkább kitakarítom az openwrt-t :)

köszi mindkettőtöknek. :R

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#521) vargalex válasza bambano (#520) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, ezek más árkategóriába esnek. Még a WNDR3700 v2 is 10000 Ft-al drágább a TL-WDR3600-nál.

Alex

(#522) Speeedfire válasza bambano (#517) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Külső usb pendrive-on nem jók az adatok? Csak, mert akkor oda annyit pakolsz, amennyit nem szégyellsz. :)


vargalex: Mikről maradok le. :)
Tettszik ez a tendencia. :K

Érdekes, hogy a nas-járól semmit sem lehet hallani, pedig szerintem jó árban adná azt is.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#523) bambano válasza Speeedfire (#522) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

programokat akarok rápakolni, másrészt a pendrive nem fér el, meg nem üzembiztos.
lehet, hogy kiberhelem belőle a webes felületet és akkor lesz elég hely.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#524) vargalex válasza bambano (#523) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem vagyok benne biztos, hogy a flash üzembiztosabb egy pendrive-nál. De valóban a LuCI-val (és uhttpd-vel) sok helyet nyerhetsz.

Alex

(#525) bambano válasza vargalex (#521) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az a gond, hogy az árgépes 35k-42k-s árakból lesz 55-60k, mire ideér falura, ehhez képest egy alix pc is megvan 35k-ból + ház. (ráadásul most akciós, 28k-ért...)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#526) bambano válasza vargalex (#524) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egy pendrive jó megoldás lehet itthon, szekrény tetejére felrakva, senki által nem zavartatva.
egy 40 méteres torony tetején egy szűkös dobozkában, kábeldzsumbujban, madzagon lógó ember által beszerelve nem az. :) minden, ami kióg, kipereghet, az ki is pereg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#527) Speeedfire válasza bambano (#523) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Programokat minden további nélkül tudsz rá pakolni extroot-tal.
Az meg, hogy kiesik. :U
Purhabbal rakd oda a pendrive-ot. :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#528) tomi7711 válasza bambano (#523) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Évek óta használok 1043ND-ben egy kis 2 portos usb hub-ba rejtett micro-sd-t. Soha semmi bajom nem volt vele! Pedig még a swap is azon volt vagy egy évig.

(#529) tplaci


tplaci
csendes tag

Hali!
A qos-t hogyan kell beállítani, hogy a gépen a torrent kapjon alacsony prioritást? Most mindent gyárin hagytam, csak hozzáadtam egy új sort, amin kiválasztottam a szolgáltatásnál a bittorrentet, de így nem megy :(

TP-Link TL-WR841ND

(#530) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

vargalex fw-vel semmi bajom, csak reggel frissitettem pc-n pár progit és eszembe jutott, hogy transmissiont pl., hogy lehet frissiteni külön?
Kicsit szájbarágósan pls, mert még mindig csak magázódás szintjén vagyok a linux-al :)

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#531) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

adott egy la fonera ami 0xa81b0000 tól bad sectorokat dobál. kérdésem a következő? van e mód esetleg valami nagyon mini openwrt-t beszúrni még a bad blockok elé hogy legalább ap ként müködhessen ez a vacak.

vagy esetleg ha jtag-al probálnám meg akkor talán lenne e értelme ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#532) Peter789 válasza (jan) (#531) üzenetére


Peter789
senior tag

nem tudom pontosan beazonosítani a vasat, de ha 8-16 lábú SPI flash csipp van benne, akkor le lehet cserélni, csak az új beírását kell még megoldani - persze kérdéses hogy ér e még ennyi macerát az egész kütyü...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#533) (jan) válasza Peter789 (#532) üzenetére


(jan)
őstag

fonera

Ami nekem van az egy 2200-as Ilyen flash csip van rajta, a beforrasztást simán megoldom, kérdés hogy írni mivel lehetne.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#534) Peter789 válasza (jan) (#533) üzenetére


Peter789
senior tag

véletlenül pont a testvértípusra találtam egy rövid leírást: [link]

ezzel simán lehet írni a flash-t ha van LPT portod - kérdés hogy a uboot / redboot rész honnan lesz meg... vagy még él a mostani flash tartalma valamennyire, a boot rész esetleg menthető belőle? az általad is linkelt openwrt wikin ott van hogy melyik partíció mettől meddig tart...

flash csippet vagy íbéjről szereznék, vagy esetleg a chipcad-nél is akad [link], csak kérdés hogy a bootmanager van e annyira intelligens hogy pl az azonos tokozású 128mbit-est is le tudja e kezelni

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#535) (jan) válasza Peter789 (#534) üzenetére


(jan)
őstag

végülis nincs nagy para mert van egy ugyan ilyen cuccom és akkor klónoznám csináltam is már iylet linux alatt urjtagg-al

csak akkor az 1 megás fullflash-t 13 óráig irta bele :)

szerk: uuu ezkell nekem pont! de nagy királyság köszönöm! :R :Y

[ Szerkesztve ]

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#537) ZeUS2140 válasza akox101 (#536) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Nagyon eltévedtél, hogy ezt a kérdést itt teszed fel...
Próbáld meg itt feltenni a notikkal kapcsolatos kérdéseket :)

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#538) tragiQss


tragiQss
tag

Mondjátok! Ha egy wifi-n jó teljesítményt nyújtó, stabil, 5GHz-en is működő gigabites/N-es routert vennék, mit tudnátok ajánlani? Valami olyan kellene, amin viszonylag sok memória van, mert a router funkciók mellett esetleg egy belső webszervert is futtatnék rajta.
Nem nagyon találok olyat, amit nyugodtan megvehetnék és van openwrt támogatása.
Eredetileg WNDR3700-ban gondolkodtam, de már azzal is vigyázni kell, mert a v3 nem támogatott... :-(

ui: hangsúly az ajánláson van, az openwrt.org kompatibilitási listáját én is el tudom olvasni. ;-)

(#539) vargalex válasza tragiQss (#538) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nekem a D-Link DIR-825 WiFi teljesítményével nincs bajom (egyébbel sem). Ez ugye nagyjából az a vas, mint a Netgear WNDR3700 v1.

Alex

(#540) tragiQss válasza vargalex (#539) üzenetére


tragiQss
tag

Ebből nincsenek v1,2,3 stb. típusok? Mert már rég megvettem volna a netgeart (most kb. egy árban vannak a D-Linkkel), ha nem kéne tartanom tőle, hogy olyat kapok, ami nem támogatott.
Amikor utoljára néztem az openwrt oldalán a támogatott eszközöket, eléggé koros darabokat találtam csak. A többségük már rég nem kapható, max. e-bayen... :(

(#541) vargalex válasza tragiQss (#540) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

De, sajnos ebből is van. Az A1 egyáltalán nem támogatott (UbiCom CPU van benne), a C1-ben viszont a B1/B2-ben található Atheros AR7161@680MHz CPU helyett Atheros AR9344@560MHz CPU van, ugyanakkor dupla annyi RAM és flash (128 MB RAM, 16 MB Flash). Nekem a B2 revízió van.
Úgy lenne ezt érdemes, hogy pl. megrendelni a NetGeart és csak akkor átvenni, ha v2 (vagy netes rendelés esetén v3 esetén visszavinni).
Esetleg ott van még a Netgear WNDR3800, abban elvileg nincs lutri, viszont drágább.

Alex

(#542) vargalex válasza Mucsi14 (#434) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Tegnap eszembe jutott ez a post és fordítottam is egy mia-t, ami megy snapshot-on is. Ha érdekel, szólj, felrakom valahová.

Alex

(#543) tragiQss válasza vargalex (#541) üzenetére


tragiQss
tag

Köszi szépen! Az az igazság, hogy reménykedtem, talán lesz még valaki, akinek a mostanában kapható új készülékekkel van tapasztalata. Sajnos a 3800-as már nem fér bele a keretbe.
Na jó, hát akkor egyelőre belenyugszom, hogy tomato. (valahogy nem szeretem igazán)
Talán kipróbálom a debwrt-t... Abból állítólag van a routeremre való, stabil verzió is.

(#544) vargalex válasza tragiQss (#543) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Milyen újra gondoltál? Többen használják pl. a TP-Link TL-WDR3600-at, illetve TP-Link TL-WDR4300-at. De DIR-825 B2-őt (ismerősöm kb. 1 hónapja vett), illetve Netgear WNDR3700 v2-t is kapsz a boltokban.

A DebWrt alatt is OpenWrt kernel van. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#545) tragiQss válasza vargalex (#544) üzenetére


tragiQss
tag

Konkrét típust nem tudok mondani, valamelyik Netgear (3500L talán?) juttatta eszembe pár hete a topikot, csak sokáig tartott, mire ideértem a kérdéssel. :)
Mondjuk az épp nem tud 5Ghz-et, ezért még akkor is kiesett volna, ha úgy egyébként menne rajta az openwrt.

--

Debwrt-be valahogy beleapplikálták annak a broadcom (?) chipnek a driverét, amit az openwrtbe nem sikerül már évek óta. Állítólag... Ott van egy olyan szöveg, hogy "user supported" és mellé egy leírás. Alaposabban még nem néztem át, most meg épp elérhetetlennek tűnik az oldal, így nem tudom linkelni.

(#546) Vladi


Vladi
nagyúr

Sziasztok!

Én is gondolkodom a tp 1034 felokosításán. Igazóból az lenne a kérdésem, hogy meg tudok -e osztani egy nyomtatót/scannert vele a hálózaton.

A típusa: epson sx 230. Ehhez elvileg van cups driver, meg scanner driver is: link. Forráskód is van. Le tudnám ezt fordítani a kis gépen?

A nyomtató megosztás az ok, mert csak sambát kell belőni. De scanner??

Egyébként nem, nincs hálózati csatoló a nyomtatón, csak usb-n tud csatlakozni.

Egyelőre elméleti a kérdés, hogy egyáltalán belefogjak -e.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#547) Speeedfire válasza Vladi (#546) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ahogy látom simán megy ez, csak be kell konfigurálni. :)

Kérdés, hogy ez a sane támogatja-e a scanneredet.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#548) Vladi válasza Speeedfire (#547) üzenetére


Vladi
nagyúr

Oh, jó kis leírás, köszi. Ez nagy lépés előre. :R

wow! Böngészőből lehet szkennelni! Nem semmi. Ez megint egy gonddal kevesebb. Már csak a támogatást kell megnéznem. Ha nincs, akkor a drivert kell begyűrni rá. Még jó, hogy van forrás. Már csak az a kérdés, hogy lefordul -e mipsre. :Y Meg egy keresztfordító rendszert kell összeütnöm... oké elleszek. :DD

Jah tényleg: ha böngészőből nyomtatok, akkor meg lehet úgy adni a címet, hogy egy bizonyos portra irányítvva? Mármint eleve a kezelő felületet kell kapni, nem?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#549) Vladi válasza Vladi (#548) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ennyit ír a sane oldala:
Stylus SX210 Series good. nekem a 230 beletartozik? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#550) Speeedfire válasza Vladi (#548) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Van SDK is openwrt alá, ott tudsz készíteni akár csomagot is.

Milyen port, hogy? :D
Nyomtatásnál egy hálózatit nyomtatót állítasz be. Itt gondolom benne van a böngészőben a kép, amit csak ki kell nyomtatni, vagy előtte lementeni és szerkeszteni.

210 vs 230. Szerintem 70%, hogy jó lesz. De inkább utána kellene guglizni.
A másik meg, hogy értesz a linuxhoz, úgyhogy szerintem pattints fel rá egy fw-t. Mindenféleképpen jót tesz a routernek egy normális szoftver. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.