Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) nolika válasza ZeUS2140 (#350) üzenetére


nolika
aktív tag

A helyzet az hogy tényleg nem tudom miért romlik el a net...

A másik meg: Itt nálunk optika van 50/20-as nettel, és ha elkezd letölteni akkor nagyon lelassul( + samba + ftp) A letöltés egy NTFS winyóra történik. Lehet az NTFS winyóval van a gond? Vagy szimplán ne bízzak rá ekkora terhet? :D

[ Szerkesztve ]

(#352) miroon válasza miroon (#347) üzenetére


miroon
aktív tag

akkor sajna senki nem tud segíteni az xmail konfigolásában relay szervernek? :(

iPhone 13 Midnight Black

(#353) vargalex válasza nolika (#351) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az NTFS filerendszer erősen vissza tudja fogni, illetve akkora net esetén a transmissionra érdemes azért korlátot tenni. Ne várd, hogy olyan sebességgel töltsön!

Alex

(#354) vargalex válasza miroon (#352) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Első körben a config-ban be kell állítanod a mail_root-ot, majd a szintén a csomaggal felkerült /etc/MailRoot.tar.gz-t oda ki kell csomagolni.

A további konfiguráláshoz a dokumentációt tudom ajánlani. Elsőre átfutva az SMTPRELAY.TAB-ban be kell állítanod, hogy mely IP címekről engeded a relay-t, majd ha jól értelmezem, akkor az SMTPFWD.TAB-ban definiálhatod azt, hogy melyik domain-ra címzett e-mail-t melyik SMTP szerveren keresztül küldje.
Persze, ha a doksiban rákeresel a relay szóra, több megoldás is szóba jöhet.

Ha gondolod, a jövő héten meg tudom nézni pontosabban egy teszt erejéig.

Egyébként, ha nem vagyok indiszkrét, miért kell neked ez a megoldás? Az ismerősi körömben mindenki igyekszik elkerülni a szolgáltató által adott e-mail hozzáférést (és így a szolgáltató e-mail szerverét), lévén szolgáltatót viszonylag gyakran vált az ember, míg az e-mail címét szereti, ha állandó.

Alex

(#355) miroon válasza vargalex (#354) üzenetére


miroon
aktív tag

Ennek örülnék ha megpróbálnád egy teszt erejéig.

Egyáltalán nem vagy indiszkrét. Van hostingtól bérelt domainem és ahhoz járó e-mail címem is. De a hostingtól nem kaptam kimenő mail szervert (és nem is fut a szerveren kimenő mail szerver), így az ottani e-mailemhez is a szolgáltatóm kimenő mail szerverét használom,már évek óta. Viszont van egy tabletem,amin vodafone-os mobil net van,és ehhez meg külön fizetnem kéne a kimenő smtp szerverért,és így szeretném megoldani,hogy a szolgáltatóm smtp szervere (ami csak belülről érhető el) elérhető legyen kívülről is.

Remélem érhetően fogalmaztam,fáradt vagyok én már ehhez. :D

iPhone 13 Midnight Black

(#356) ZeUS2140 válasza miroon (#355) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

gmail? :)

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#357) miroon válasza ZeUS2140 (#356) üzenetére


miroon
aktív tag

probaltam a gmailes smtp-vel,de nem volt vele sajnos jo. ezert gondoltam erre..

iPhone 13 Midnight Black

(#358) szabozsolt87


szabozsolt87
tag

Hali Srácok,

Van egy NETGEAR WNR-3500L routerem és a kérdésem az, hogy a Open-WRT vagy a DD-WRT firmwareba van torrent kliens, vagy melyiket érdemes felrakni?

[ Szerkesztve ]

(#359) vargalex válasza szabozsolt87 (#358) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

DD-Wrt-ben nincs torrent kliens, viszont mivel a WNR3500L BroadCom SOC-al rendelkezik, így telepíthető rá OptWare. OpenWrt támogatás viszont a Wiki alapján elég egyértelmű. A zárt driverek miatt nem is várható.

Alex

(#360) vasi89


vasi89
addikt

Hello!

Én vásároltam egy TP-Link TL-WR2543ND tipusú routert és OpenWRT van rajta, de számomra ez teljesen fölösleges és átláthatatlan. Kérdésem az lenne hogy valaki tudna javasolni valami módot az eltávolításra mert nem igazán találtam semmit, amit pedig találtam az meg számomra komplikált.

köszönöm!

(#361) vargalex válasza vasi89 (#360) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Elvileg a 2543ND-n is visszarakható OpenWrt alól a gyári firmware. (Ha tartalmazza a boot loadert, akkor vágni kell az elejét.)

Alex

(#362) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Sikerült már valakinek OpenWRT-t fordítania Ubuntu 12.04 AMD64 OS alatt?
(Frissítgetve, most már a pre-release forrásokból is kínomban.)

Elszórakoztam már jó pár órát, de még sohasem jutottam el az ncurses konfig menüig.

Bénáztam pár prereq csomag beszerezésével, majd még tovább beleragadtam a csomagkezelőbe, mert vannak WARNING-ok pár csomagról, mint pl. a python-gtk (így próbáltam ezt újrarakni, régi és újabb béta verzióra cserélni, stb), aztán nagy nehezen rájöttem a google-el, hogy ezekről a WARNING-okról már volt bugreport, ami "wontfix"-el zárult, illetve hogy a hivatalos trunk mappás *.bin fileok build-txt-jében is ott vannak az én WARNING-jaim is (sőt, még több is), de láthatóan ettől függetlenül elkészülnek a képfileok, szóval itt elakadtam, mert nincs értékelhető hibaüzenet, amit kövessek.

Tehát beírom a terminálba, hogy make menuconfig, kidob pár WARNING-ot (python és dpf csomagokra) és ennyi, nem jön elő semmi konfig ablak. Az utolsó sor annyit ír, hogy nem lettek mentve a változtatásaim.

Néztem már az eredeti 4.6-os és egy 4.7-es GCC-vel is. Utóbbival csak több a hibaüzenet. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#363) vasi89 válasza vargalex (#361) üzenetére


vasi89
addikt

ezt a vágni kell az elejét dolgot sajnos nem értem, én nem igazán látom át ezt a linux alapú dolgot, főleg h soha nem használtam linuxot sem.

(#364) bambano válasza janos666 (#362) üzenetére


bambano
titán

nekem 32 biten ment, 64-en nem (debian). inkább felraktam egy 32 bitest is, minthogy nyomozgassak az okok után...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#365) janos666 válasza bambano (#364) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

64-biten hasonló hibába ütköztél, mint én?

Az a gond, hogy nekem UEFI boot módban lett telepítve egy Win8, GPT pratícióra és csak utólag szakítottam le 10Gb-ot az Ubuntu-nak (kifejezetten csak ebből a célból, hogy OpenWRT-t fordíthassak magamnak :D). És az UEFI csak 64-bites EFI bootloadert tud indítani. Itt kezdődnek a problémák, hogy vajon akkor a 64-bits grub-efi is tud-e 32-bites kernelt indítani vagy sem, arról nem is beszélve, hogy az automata telepítő felülírná a grub-ot, úgyhogy manuálisan kéne telepítenem a 32-bitest, megtartva a 64-bites grub-efi loadert.
Szóval az sem lenne egyszerű, hogy intézzek egy 32-bites Linux-ot.
Esetleg Win8 alól HyperV-vel VHD-ból...? -> Az sem gyerekjáték azért...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#366) bambano válasza janos666 (#365) üzenetére


bambano
titán

szerintem az uefi-t csak az érdekli, hogy a grub-od milyen. a 64 bites grub tud 32 bites debiant bootolni, sőt, bootoltathatod úgy is, hogy 64 bites grub2 64 bites kernelt és modulokat bootoljon 32 bites userlanddel.

de az egyszerűbb az, ha qemu/kvm-mel ubuntu alá felraksz egy 32 bites debiant. mondjuk nekem nem ment stabilan a 64 bites hoston a 32 bites kvm guest, de ez más tészta.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#367) janos666 válasza bambano (#366) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, tudom, hogy az efi filenek kell 64-esnek lennie, de ezt nem tudtam, hogy a grub és kernel meg kell-e hogy egyezzen.

Ha csak úgy lerántok egy 32-bites Ubuntu ISO-t és elindítom a GUI-s telepítőt, akkor az le akarja majd cserélni a már meglévő grub2-efi x64 verzióját a CD-n lévő 32 bitesre? Vagy erre is gondoltak már, hogy a gyakorlatban szinte minden EUFI 64 bites és ezért a 32-bites ISO-ban is 64-bites grub-efi van?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#368) bambano válasza janos666 (#367) üzenetére


bambano
titán

passz, nem volt még a kezemben olyan. inkább Ubuntu topicban kérdezd meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#369) janos666 válasza bambano (#368) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Minden esetre van még OpenWRT-s kérdésem is. :D

A trunk/target/linux/ar71xx/makefile alatt átírtam a CFLAG-s részt, hogy -mips32r2 helyett -march=74kc paraméterre (vagyis kifejezetten erre a CPU-ra optimalizálja a kódot a GCC, ne csak általánosságban 32-bites MIPS-re).

Ugyan ezt el kéne még végeznem külön-külön minden olyan csomag makefile-jában is, amit hozzá szeretnék adni a képfilehoz és CPU intenzív (például samba és transmission), vagy ezután automatikusan mindenhez ezek a CFLAGS paraméterek lesznek használva?

Illetve a -march=74kc egyben lefedi a többi lehetőséget is, mint például a mips16e és DSP kiterjesztések is automatikusan használva lesznek ilyenkor, vagy ezeket még külön is adjam hozzá a CFLAGS részhez?

Amúgy... most kiadtam neki, hogy make, és szorgosan nekiállt fordítgatni nem tudom milyen konfigurációval. De érdekes, hogy csak a konfig menü nem működik, minden más lefordul...? :U
És hoppá! Kínomban annyi csomagot telepítettem már, hogy a 10Gb nem lesz elég. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#370) janos666 válasza janos666 (#369) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hiszem ez megválaszolja a kérdésem a transmission makefilból:
CFLAGS="$(TARGET_CFLAGS)
Bár logikus is, hogy át kell hogy vegyék, hisz nem csak MIPS-re van OpenWRT.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#371) janos666 válasza janos666 (#369) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Megvan a varázskulcs: ai32-libs
Szép nagy csomag, de utánna fut minden, a menuconfig is. :C

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#372) bambano válasza janos666 (#371) üzenetére


bambano
titán

ia32-libs lesz az...
azzal tudtál olyan image-t csinálni, ami fut a routerben?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#373) janos666 válasza bambano (#372) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na igen, addig azért még nem jutottam.
Kb. a konfig felét túrtam át tegnap. De ma szakítok még 5Gb-ot a Linux-nak (vagy inkább újrarakom, mert amúgy sem jó, hogy teleszemeteltem össze-vissza mindenféle pre-release csomaggal is, míg a megoldást kerestem) aztán kiderül.

Olyan előfordulhat, hogy hiba nélkül elkészül a képfile, de a router megdöglik tőle? :Y

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#374) toth2zoltan


toth2zoltan
csendes tag

Sziasztok!

Magyar ékezetes betűket tartalmazó zenefájljaim sambán és ftp ékezethelyesen jelennek meg.
Az ls parancsnál nem.
Ha playlistet készítek és oda ékezethelyesen írom be a fájlneveket, akkor a minidlna nem találja meg a fájlt.

Mit lehet tenni, hogy a playlistek helyesen működjenek?

üdv
Zoli

(#375) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

While the OpenWrt Buildroot was intended mostly for developers, it is still simple enough that an inexperienced end user can easily build his or her own customized firmware!

Ezt ki kéne venni a WiKi-ből, mert én most debilnek érzem magam tőle. :DDD
Igaz, hogy produkáltam már ugyan képfilet a routeremhez, de csak a szűz alap Atheros beállításokkal. Már a snapsots ftp mappából kiszedett config file-al is hibaüzeneteket kapok, amiket nem tudok kezelni: unused-but-set-variable, először a floating point emulátorra, de ha azt kiszedem, akkor valami másra, pedig egyiket sem szabadna kiszedni, illetve a GCC-nek sem szabadna beriasztani, mert nem szabadna "unused"-nek lennie (pl. nincs FPU a CPU-ban, amire fordítok).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#376) vargalex válasza janos666 (#375) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Pedig a build környezet valóban nagyon jól össze van rakva, így egyszerű a build-elés.
Milyen config file-okat szerkesztettél?

Alex

(#377) ZeUS2140 válasza vargalex (#376) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Szia.

Egyik pillanatról a másikra megbolondult a routerem. Másolok egy file-t pl. kb 100mb után megszakad a kapcsolat. Ha ránézek ilyenkor a luci-ra akkor a terhelés kb 4.32, 3.27, 2.15
. Várok vele kb 10 sec-et akkor leesik 0.xx-re, és újra tudok másolni. Persze, amíg nem áll le újra. A transmission detto. Tölt szépen 300kb/sec-el kb, majd idle, vagy 840b/sec.
Már újra indítottam és ki is húztam pár percre. Egy venti folyamatosan mozgatja a levegőt a vinyó, router, modem körül, szal' tuti nem melegedés baja van. A net szinte mindig stabil. Olyan, mintha a vinyó elérés szakadozna. De nem kattan le a vinyó, szóval nem áram, vagy fizikai probléma.
Van valami ötleted?

Üdv!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#378) vargalex válasza ZeUS2140 (#377) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

dmesg kimenetében (kernel log) nem látszik valami?

Alex

(#379) ZeUS2140 válasza vargalex (#378) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

[ 3564.050000]
[ 3564.050000] Mem-Info:
[ 3564.050000] Normal per-cpu:
[ 3564.050000] CPU 0: hi: 0, btch: 1 usd: 0
[ 3564.050000] active_anon:726 inactive_anon:908 isolated_anon:0
[ 3564.050000] active_file:569 inactive_file:888 isolated_file:0
[ 3564.050000] unevictable:0 dirty:0 writeback:0 unstable:0
[ 3564.050000] free:68 slab_reclaimable:499 slab_unreclaimable:2688
[ 3564.050000] mapped:298 shmem:25 pagetables:76 bounce:0
[ 3564.050000] Normal free:272kB min:720kB low:900kB high:1080kB active_anon:2904kB inactive_anon:3632kB active_file:2276kB inactive_file:3552kB unevictable:0kB isolated(anon):0kB isolated(file):0kB present:32512kB mlocked:0kB dirty:0kB writeback:0kB mapped:1192kB shmem:100kB slab_reclaimable:1996kB slab_unreclaimable:10752kB kernel_stack:384kB pagetables:304kB unstable:0kB bounce:0kB writeback_tmp:0kB pages_scanned:0 all_unreclaimable? no
[ 3564.050000] lowmem_reserve[]: 0 0
[ 3564.050000] Normal: 2*4kB 23*8kB 3*16kB 1*32kB 0*64kB 0*128kB 0*256kB 0*512kB 0*1024kB 0*2048kB 0*4096kB = 272kB
[ 3564.050000] 1623 total pagecache pages
[ 3564.050000] 138 pages in swap cache
[ 3564.050000] Swap cache stats: add 71550, delete 71412, find 48338/61540
[ 3564.050000] Free swap = 128080kB
[ 3564.050000] Total swap = 131068kB
[ 3564.050000] 8192 pages RAM
[ 3564.050000] 841 pages reserved
[ 3564.050000] 914 pages shared
[ 3564.050000] 6509 pages non-shared
[ 3564.050000] SLUB: Unable to allocate memory on node -1 (gfp=0x20)
[ 3564.050000] cache: kmalloc-4096, object size: 4096, buffer size: 4096, default order: 3, min order: 0
[ 3564.050000] node 0: slabs: 0, objs: 0, free: 0
[ 3564.360000] swapper: page allocation failure: order:0, mode:0x4020
[ 3564.360000] Call Trace:[<80279214>] 0x80279214

Ez ismétlődik. Nem értek a lovakhoz, de jó látom, hogy a swap-al van valami baja?
Kb 140gb szabad hely van.

free-nek ez a kimenete:
total used free shared buffers
Mem: 29404 28204 1200 0 988
-/+ buffers: 27216 2188
Swap: 131068 2288 128780

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#380) CorsairS


CorsairS
csendes tag

Hali
Ma feltettem én is, eddig tetszik, viszont segítségre szorulnék. Előre leszögezem, nem linuxoztam eddig soha :)
Akarok benne egy fix pendriveot (ext3), amire egy web és egy ftp servert szeretnék feltenni. Addig eljutok, hogy LuCI látja, viszont nem mountolja. A guin látszik, hogy folyamatosan fstabra várakozik. Puttyal ránézve, fdisk -l-re kiadja /dev/sda-ra, a két partíció rajta (sda1 és sda5), viszont itt se sikerül mountolni. Ha fstabot újraindítom, akkor ezt köpi vissza:

root@OpenWrt:~# /etc/init.d/fstab restart
WARNING: /lib/functions/fsck not found
umount: can't umount /: Function not implemented
WARNING: /lib/functions/fsck not found

Ötletek?

Előre is köszi.

(#381) janos666 válasza vargalex (#376) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ma megint volt időm foglalkozni vele egy kicsit.
Úgy nézem, hogy a toolchain-t, azon belül is talán MIPS-es GCC compiler-t nem sikerül lefordítani.

uClibc-vel ezeket a hibaüzeneteket kapom:
libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S: Assembler messages:
libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S:91: Error: illegal operands `la'
libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S:92: Error: illegal operands `move'
libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S:102: Error: illegal operands `and'
libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S:105: Error: illegal operands `subu'
libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S:108: Error: illegal operands `la'
libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S:110: Error: illegal operands `sw'
libc/sysdeps/linux/mips/crt1.S:112: Error: illegal operands `sw'

eglibc-vel pedig ezt:
configure: error: the assembler must support TLS
-> És hiába állítom be (vagy épp kapcsolom ki), hogy "Enable Thread-local storage (TLS) support", ezt mindig elmondja.

Próbáltam már 4.7+linaro helyett sima 4.6-os compilert választani, de azzal sem jobb a helyzet.

Tehát látszólag C könyvtár körül bibis a dolog. Azon belül az uClibc-ben nincs meg pár hívás, ami kéne nekem ide, az eglibc-nél pedig a TLS funkció hiányzik, de azzal nem tudok mit kezdeni.

(Ja, bocs ha tele van hülyeségekkel a technobaba. Sohasem tanultam programozást, csak ilyen "do it yourself" módon próbálok néha ezt-azt összehozni. Azt is inkább Windows alatt és Windows-ra...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#382) ZeUS2140 válasza ZeUS2140 (#379) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Megoldódott a probléma, bár furcsállom. A lényeg, hogy a file volt hibás. Nem tudom milyen szinten, de amint hozzányúlt a router, vagy a routeren keresztül más egyből akkorát kapott a fw, hogy rászámoltak. Mióta töröltem a file-t ismét stabilak vagyunk :)

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#383) janos666 válasza janos666 (#381) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Még megnézem 32-bites Ubuntu 12.04.1 alól is.
Nem, még nem jöttem rá és az Ubuntu topicban sem súgták meg nekem hogy lehet Windows 8 x64 mellé UEFI módban feltenni a 32 bites Ubuntu-t (aminek a képfilejában nincs is EFI mappa, tehát UEFI boot kapa), de arra rájöttem, hogy ha felrakom a telepítőjét az egyik pendrive-omra, akkor arról telepíthetem a másik pendrive-omra MBR-el :DDD, aztán az OpenWRT mappát ugyan úgy tehetem az SSD-n már leszakított ext4 partícióra (hogy ne legyen lassú a sok apró file-al végzett művelet USB2-es pendrive-on szöszmötölve).
Remélem így jutok valahova.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#384) bambano válasza ZeUS2140 (#382) üzenetére


bambano
titán

rá kellene tenni arra a tárolóra egy ugyanakkora üres fájlt, mint amit letöröltél róla, és megnézni, hogy azzal is borul-e, mert lehet, hogy a tárolóval van a gond, nem a fájllal.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#385) ZeUS2140 válasza bambano (#384) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Gondoltam rá, hogy leveszem, és lefuttatok rajta egy felület tesztet, de tegnap mikor rájöttem mi a baja megnyaggattam kicsit és kifogástalanul működik.
Az egy 1gb-os file volt (1.34gb) és most is van rajta egy 8 és két 4gb-os file, mert hirtelen nem tudtam más gépre lementeni a videót a notiról, amit még nem vágtam meg.
Simán egyenletes sebességgel írta és olvassa is. 160gb-os a vinyó és este ugyan ezzel a 3 file-al teleírtam kb 90%-ig és nincs semmi gond.
Nem tudom mi volt.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#386) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hiszem megvan a hiba.
A célom elsősorban a teljesítmény növelése, így az alap:
-Os -pipe -mips32r2 -mtune=mips32r2 -fno-caller-saves
helyett ezeket a CFLAG-eket adtam meg a menuconfig-ban:
-O3 -pipe -march=74kc -mips16 -mdspr2 -msoft-float
(Nem tudom, hogy a két AES kiterjesztést automatikusan is használná-e a GCC a march=74kc miatt, de elvileg baj sincs belőle, ha ideírom. A float-ot pedig csak a biztonság kedvéért írtam át kézzel a "use software floating point emulation by default" bepipálása helyett, ha esetleg az az automatika becsődölne a többi CFLAG modósítása miatt.)
Viszont úgy tűnik, hogy ezzel nem békül ki a toolchain. És ahogy nézem talán az uClibc könyvtár miatt (ki van belőle vágva olyan, ami így már kéne), de az eglibc könyvtárral is vannak egyéb gondok (ami mondjuk nem csoda, hisz a készítői szerint is erősen félkész).

Fura, hogy mások nem igazán tolonganak azért, hogy a lehető leghatékonyabban fusson a kódjuk ezeken a kis CPU-kon és ne a hellyel spóroljanak. Pedig akinek sok csomag kell, az használhat extroot-ot (akár egy régi apró reklámpendrive-ra is megteszi...). Jelen esetben nekem pedig nem kell kazalnyi vacak, csak luci, torrent és samba, csak ez fusson minél gyorsabban!

Most állhatok neki kisakkozni, hogy melyik CFLAG-ről kell lemondanom. :(((

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#387) janos666 válasza janos666 (#386) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ahh. Érdekes. Simán csak ennyi CFLAG-el lefordult:
-O3 -march=74kc
Most akkor állhatok neki egyesével visszapakolni a többi paramétert. :W
Arról meg nem is beszélve, hogy az ember azt hinné a march amúgy is hozzáadja a megadott CPU-hoz használható kiterjesztéseket, tehát elvileg mindegy is, hogy most utánaírkálom-e még az AES paramétereket. :F
Lehet, hogy a pipe zavart be valahogy az -O3-al és/vagy a -march-al együtt? :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#388) bambano válasza janos666 (#387) üzenetére


bambano
titán

láttam már olyan programot, ami a jobservertől dobta el az agyát, vagyis attól, hogy a make képes több magos rendszereken több gcc-vel fordítani párhuzamosan.
ennek is utánajárhatnál, ha nagyon ráérsz :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#389) janos666 válasza bambano (#388) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Sikerült végül képfilet generálnom.
Kicsit jobban utánaolvastam a mips16 AES kiterjesztésnek, és rájöttem hogy egyrészt nagyon problémás lehet, másrészt nem is olyan jó dolog az, mint amilyennek a mips.com-on reklámozzák, így inkább letiltottam. Azóta hiba nélkül lefordult a toolchain és a képfileok is.

Na de most mehetek is megtanulni az U-Boot debrick-et. :DDD
LuCi-ból akartam frissíteni vargalex csomagjáról a sajátomra. Le OK-éztam, hogy jó a checksum, mehet a menet, aztán látszólag semmi sem történt úgy 5 percig. Akkor kapott egy ki-be kapcsolást a főkapcsolóval, ami után nagyon hamar kivillan minden LED, és ennyi. Nem oszt IP az ethernet portra kötött gépre, és fix IP mellett sem nyitható sem SSL, sem Telnet kapcsolat. Vagyis szépen hazavágta.

Ezt azért reméltem, hogy nem lehetséges hogy hibaüzenet nélkül elkészül a képfile, de hazavágja a routert. :((

Egyébként ez volt a konfig fileom és WDR4300-asra tettem fel: [link]

És ami azt illeti, én direkt úgy forgattam, hogy make -j4 :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#390) vargalex válasza janos666 (#389) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

4300-ashoz még nem volt szerencsém, de 1043ND esetében nem a firmware vágja haza ilyen esetben a routert. Tehát (legalábbis 1043ND-nél) a firmware hibátlan, de induláskor a flash egy bizonyos block-ját nem tudja inicializálni, és ezért Virtual File System Error kernel panic-al leáll.

Alex

(#391) janos666 válasza vargalex (#390) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

És erre mi a megoldás? (Akár arra, hogy feltehessem a saját képfileomat, de egyelőre elég, ha újra üzembe állhat a router.)
Nemrég linkelted Juhos Gábor adatlapját és egy régi postot a TP-LINK ethernet recovery-ről, de nem úgy néz ki, hogy ez menne most nálam.
(Végső esetre van itt elfekvőben egy RS232 adapter, de ha nem muszály inkább nem szedném szét.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#392) vargalex válasza janos666 (#391) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Juhosg-től is azt az infót kaptam utólag, hogy a 4300-as bootloaderében szerinte sincs benne ez a funkció. Legalábbis abban, ami az ő routerén van. Szóval marad a serial.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#393) janos666 válasza vargalex (#392) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Fasza, hogy sehol nincs még leírva hogy melyik érintkező a GND, RX, TX.
Ezzel én mindig bajban vagyok még akkor is ha itt a multiméter.
Nem akarom felégetni az utolsó mentsvárat is. :N

(Ja, az utolsó üzi óta háromféleképp próbáltam úgy felrakni virtuláis gépként egy XP-t, hogy lássa az RS232 adapterem, amihez nincs Vista+ x64 driver, csak XP x86, sőt, a linux kernelbe 2.6.x óta integrált driver sem hajtja meg a valóságban, csak elméletben...)
Lassan több a károm, mint az a minimális hasznos, amit reméltem, ha saját képfilet készítek.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#394) miroon válasza vargalex (#354) üzenetére


miroon
aktív tag

Szia Vargalex!

Sikerült megnézed egy teszt erejéig? :))

iPhone 13 Midnight Black

(#395) ambipur


ambipur
tag

Halihóóó Emberek!

OpenWRT 10.03.1 x86 - ot szeretnék valós PC - re, egy pendrive - ra telepíteni. A physdiskwrite nevű programmal felmásoltam egy image - et a pendrive - ra. Érdekes, hogy csak egy boot könyvtár van rajta, a szokásos linux filerendszer (mnt, usr, var, stb.) nincs rajta. Bootolva róla elindul a grub, majd elkezdi betölteni a kernelt, de keresi a /dev/sdxy - t, talán sda2, de nem találja. Lehet, hogy nincs benne SATA support? Van valahol valami image, amit csak fel kell másolni pendrive - ra, és már bootol is?

(#396) ambipur


ambipur
tag

Halihóóó Emberek!

Bemountoltam a pendrive - ot egy Ubuntu linux alatt, és két partíció van rajta. A második partíción rajta van a szokott linux filerendszer (/usr, /var, /mnt, ...). Próbáltam a bootmenüt szerkeszteni mivel van a gépben két alaplapi raid - be kötött merevlemez. A hd0,0 sor átírása csak rontott a helyzeten, /dev/sdax, sdbx - eket pedig ugyanúgy nem találta. Mi lehet a gond?

(#397) Peter789


Peter789
senior tag

sziasztok! próbáltam guglizni, de eddig nem találtam az elképzelésemre semmi megvalósítást, gondoltam hátha valaki már futott efféle cikkbe: a router alaplapján lévő SPI-s flashchip mérete kicsi, macerás a cseréje és az se lesz sokkal nagyobb. viszont az SPI-re rá lehetne kötni egy SD/MMC kártyát is, és az eredeti flash csippet kidobva ezt használni mint búteszköz. futott már valaki ilyen témába?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#398) jihadjoe


jihadjoe
csendes tag

Sziasztok!

Subversion servert telepítve TP-1043N-re nem tudok kommitálni.

A probléma kliensoldalon:

"SQLite compiled for 3.7.9, but running with 3.7.7.1"

Tortoise-t használok Win7 alatt. Hogyan tudnám az SQLite-ot upgradelni, hogy szépen szaladjanak együtt?

A Tortoise-t más repokhoz is használom, így a downgrade valószínűleg újabb (és több) problémát jelentene.

Nagyon szépe köszönöm a segítséget. :R

Azt hiszed éber vagy, de altatnak.

(#399) jihadjoe válasza jihadjoe (#398) üzenetére


jihadjoe
csendes tag

Eltávolítottam: subversion-server és libsqlite3 csomagokat
Kicseréltem a package-k forrását: http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/packages/
Reinstall az eltávolított csomagok az új helyről és rendben megy a kommit.

Remélem ezzel másnak már nem kell szenvednie.

Azt hiszed éber vagy, de altatnak.

(#400) vargalex válasza ambipur (#395) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nincs sata támogatás, szerintem a BIOS-ban kompatibilis módba kell állítani. (Bár pendrive-nál nem tudom, hogy mi a helyzet.)

Alex

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.