Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) vargalex válasza Zoli133 (#1750) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

1. Természetes, mivel router üzemmódban a WAN oldalról befelé semmit nem enged a router. Azaz a szükséges portokat forwardolni kellene.

2. Azt jelenti, hogy melyik hálózathoz kapcsolod. Router üzemmódban tipikusan a LAN-hoz szokták.

3. Jelenleg éppen broken a LuCI-app-OpenVPN csomag, azaz nem letölthető/telepíthető. De nem olyan nehéz a dolog. Esetleg, ha mindenképpen webes felületről szeretnéd, akkor egy próbát megérhet a Gargoyle is (ha van a saját verziódra megfelelő). Ez is egy OpenWrt, lényegében csak a webes felületben különbözik.

Alex

(#1752) Zoli133 válasza vargalex (#1751) üzenetére


Zoli133
őstag

Köszönöm a segítséget.

Dokumentációt folyamatosan böngészem, de szép lassan rá kell jönnöm, hogy van hova fejlődnöm ha routerek lelki világáról van szó. :B

Ha gargoyle-t telepítenék (Nem valószínű, de lehet teszek egy próbát) azzal kapcsolatos kérdésekben is fordulhatok ebbe a topikba? (Külön nem találtam hozzá topikot)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#1753) vargalex válasza Zoli133 (#1752) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mint írtam, az is egy OpenWrt, csak a webes felületben különbözik. Így szerintem nyugodtan.

Alex

(#1754) Robixman


Robixman
tag

Sziasztok!

Miután végigolvastam a topicot megvolt az első openwrt telepítésem egy 941ND-re egy Gargoyle fw személyében. Volt fail-safe indítás is, pedig csak a wifit állítgattam.
A 941ND-ből egy repeatert kellett csinálnom, hogy a családi ház emeletének minden pontján legyen net. Mivel ennyi volt az össz. cél, ezért döntöttem a Gargoyle könnyű kezelhetősége mellett, viszont azzal szembesültem, hogy nem tudom beállítani, hogy az ismételt jelet másik csatornán továbbítsa. Lent egy 1043ND van, ami digis boxon keresztül éri el a WAN-t.

Itt a wireless config tartalma:

config 'wifi-iface' 'cfg2'
option 'device' 'radio0'
option 'network' 'lan'
option 'mode' 'sta'
option 'client_bridge' '1'
option 'ssid' 'TP-LINK_C5B1B0'
option 'encryption' 'psk2'
option 'key' 'xxxxx'

config 'wifi-iface' 'cfg3'
option 'device' 'radio0'
option 'network' 'lan'
option 'mode' 'ap'
option 'ssid' 'Gargoyle'
option 'encryption' 'psk2'
option 'key' 'xxxxx'

Itt pedig a network-é:

config 'interface' 'loopback'
option 'ifname' 'lo'
option 'proto' 'static'
option 'ipaddr' '127.0.0.1'
option 'netmask' '255.0.0.0'

config 'interface' 'eth'
option 'ifname' 'eth0'
option 'proto' 'none'

config 'interface' 'lan'
option 'type' 'bridge'
option 'proto' 'static'
option 'netmask' '255.255.255.0'
option 'ifname' 'lan1 lan2 lan3 lan4 wan'
option 'dns' '192.168.1.1'
option 'ipaddr' '192.168.1.2'
option 'gateway' '192.168.1.1'

Mi kellene állítanom/beírnom, hogy egy távoli (11)-es csatornán ossza tovább a jelet a 941?

[ Szerkesztve ]

(#1755) vargalex válasza Robixman (#1754) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mivel a routerben csak 1 rádió egység van, így nem megoldható.

Alex

(#1756) Robixman válasza vargalex (#1755) üzenetére


Robixman
tag

Ejj..., végül is így sem rossz. Már csak a 40Mhz-et kell működésre bírnom.

(#1757) Robixman


Robixman
tag

Naszóval nem reagál semmire a 941ND Gargoyle fw-vel.
Normál indítás esetén a SYS led folyamatosan világít, mégsem érem el SSH-n, webes felület halott, pingelni sem tudom.
Fail-safe módban ugyanez, csak gyorsan villog a SYS.
Hard-reset nem csinál semmit se a QSS, se a hátsó reset gombra.

Következő lépés?

(#1758) stopperos válasza Robixman (#1757) üzenetére


stopperos
senior tag

A gondod az, hogy a belső eth csatlakozóra osztja ki a default címet, azt meg nem lehet kintről elérni. Ez egy ismert hiba, az openwrt fórumon is tárgyalják pl itt.
Én mikor először megfektettem kb 2 hónapig ültem rajta, és mindennel próbálkoztam. Végül az lett, hogy vettem egy nokia kábelt. Forrasztottam 3 lábat a serialnak. Majd elértem a konzolt, és onnan firstboot, és utána simán ment.
Ezt azóta kétszer csináltam még meg, és más lehetőség nincs.

Ha kell segítség, akkor szívesen rendelkezésedre állok.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1759) Robixman válasza stopperos (#1758) üzenetére


Robixman
tag

Igen sejtettem, hogy ilyesmi a gond.
Egyelőre a szétszedésnél elhasaltam :)
Tehát nagyvonalakban, ha jól sejtem: rendelek egy ilyet, ha megjön rx-tx-gnd-t forrasztom csak be, aztán Putty-al serialon csinálok egy firstbootot?

[ Szerkesztve ]

(#1760) stopperos válasza Robixman (#1759) üzenetére


stopperos
senior tag

Tömören igen. Amit javaslok, hogy ne forraszd rá teljesen, mert nekem pl gond volt a sorrenddel, és a 3. kombináció müködött. Én 3 tüskét forrasztottam rá a lapra.
Szerk: Illetve ubuntu alól csináltam, mert a windows driverrel gond volt a nokia kábelnél.

[ Szerkesztve ]

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1761) Robixman válasza stopperos (#1760) üzenetére


Robixman
tag

Van ilyenem, majd ezzel ügyeskedem.

Ja és a képen bejelölt két pint-t rövidzárom.

(#1762) vargalex válasza Robixman (#1757) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Amit érdemes lehet kipróbálni: failsafe módban a wan porton csatlakozni hozzá. Persze ez hw. verziótól is függ. A soros port a tuti megoldás. :)

Alex

(#1763) Robixman válasza vargalex (#1762) üzenetére


Robixman
tag

Próbáltam korábban, de repeater módot választottam ki még a webes felületen és ott két lehetőség volt, letiltom a WAN portot vagy LAN portként használom...

Köszönöm a segítséget, most egy darabig várok a kábelre, majd jelentkezem.

[ Szerkesztve ]

(#1764) vargalex válasza Robixman (#1763) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Failsafe módban nem érvényesek az általad módosított config-ok.

Alex

(#1765) Claude Leon válasza vargalex (#1751) üzenetére


Claude Leon
senior tag

841-re a gargoyle webmanos openVPN csomag nem fog felférni, 1,5MB
Terminálos telepítéssel (már ha az elfér a szabad, kb. 800kB-ra) pedig a gui fog hiányozni Zoli133nak?

(#1766) Zoli133 válasza Claude Leon (#1765) üzenetére


Zoli133
őstag

Megldom GUI nélkül alap openWRT-ben akkor, fél életem bashban tölöttem, csak rá kellene vegyem magam, hogy a routeren is azt használjam. :)

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#1767) vargalex válasza Zoli133 (#1766) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Vagy kicseréled a flash chip-et egy 8, vagy 16 MB-os példányra. :)

Alex

(#1768) Zoli133 válasza vargalex (#1767) üzenetére


Zoli133
őstag

Végül is, megvannak az eszközök illetve a tudás a környezetemben, utolsó lehetőségnek elrakom, ha valami nem jönne össze.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#1769) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!
Ezt használom most: OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 / LuCI Trunk (trunk+svn9655)
1043ND a router!
Csinál olyat, hogy wifin is és kábelen is összekötve a laptoppal nincs internet, míg mobilon van és működik. Ilyenkor a router webes felülete sem érhető el a laptopról. Mi lehet a baj? Érdemes frissebb verziót feltennem?
Eléggé zavaró ez :(

(#1770) vargalex válasza cekkk (#1769) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha kábelen sincs net, akkor én inkább a laptopon néznék körül.

Alex

(#1771) cekkk válasza vargalex (#1770) üzenetére


cekkk
veterán

Szia!
És hol nézzek körül? :DDD Mi okozhatja a hibát, legális win, legális norton, rendszeresen frissített gép. :U

(#1772) vargalex válasza cekkk (#1771) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A routert tudod ilyenkor ping-elni?

Alex

(#1773) cekkk válasza vargalex (#1772) üzenetére


cekkk
veterán

Na azt még nem próbáltam :U :K
Legközelebb kipróbálom.
Mik a teendők ha igen és ha nem? :D

(#1774) Robixman


Robixman
tag

OpenWrt alatt megoldható-e az, hogy egy többantennás router egyik antennája dedikálva legyen egy alhálónak?Tehát pl. az egyik irányított antenna át lenne lőve a szomszéd ház irányába (ahol szintén irányított antenna venné a jelet), viszont a másik meg szépen megoldaná a házon belüli wifizést. Egy jó ismerősömnek próbálnák segíteni.

(#1775) Robixman válasza Robixman (#1774) üzenetére


Robixman
tag

*nék :U

(#1777) pigster


pigster
senior tag

A következő problémám lenne (OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 - ha kellene):

A routerhez csatlakoztattam egy külső egy 2 TB-s ntfs HDD-t. Működött is rendesen. Pár napja kihúztam az USB csatlakozót a routerből, mert kellett máshol a winchester. Miután visszadugtam, a Windowsos gépen nem lehetett elérni a megosztást.
Az admin felületen a Rendszer/Csatolási pontoknál a Csatolt fájlrendszereknél kiírja, hogy /dev/sda1 és a megfelelő könyvtárat is.
Mivel nem működött, ezért a Csatolási pontok táblázatban kitöröltem a bejegyzést, gondolván, újra felveszem. Itt viszont már dev/sdb és dev/sdb1 jelent meg (miért van egyáltalán kettő?). Beállítottam, engedélyeztem, továbbra sem működött.

Ezek után megnéztem puttyban. Nem vagyok linux-értő, kiadtam egy ls, mount és umount parancsot, hátha lesz valami. Ezeket írta ki; itt nyoma sem volt /dev/sdb-nek:

root@OpenWrt:/mnt# ls
ls: ./usb_storage: Input/output error
loopdisk

root@OpenWrt:/mnt# mount
/dev/sda1 on /mnt/usb_storage type fuseblk (rw,relatime,user_id=0,group_id=0,allow_other,blksize=4096)

root@OpenWrt:/mnt# umount /mnt/usb_storage
umount: can't umount /mnt/usb_storage: Device or resource busy

Tudna valaki segíteni, hogy mi a teendő ilyenkor? Illetve: mit kell tenni, ha a jövőben esetleg újra ki merészelném húzni az usb-t, akkor utána visszadugáskor automatikusan műkődjön?

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#1778) vargalex válasza pigster (#1777) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem szabályosan választottad le, így következő csatlakoztatáskor sdb lett. Átállhatsz UUID alapú mountolásra és akkor nem lesz ilyen gond. Persze az igazi az lenne, ha szabályosan leválasztanád.

Alex

(#1779) atmegas


atmegas
csendes tag

Sziasztok

Most jött meg a TP-LINK WDR4300 routerem, felraktam a vargalex féle firmware -t és állandóan ledobál wifiről mindekit, én kábelen vagyok csatlakozva és nálam folyamatos a kapcsolat. És az a gond hogy nem is tudnak visszacsatlakozni csak ha letiltom a wifit és újraengedélyezem Szerintetek mit ronthatok el?

(#1780) vargalex válasza atmegas (#1779) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Log-ban nem látszik semmi? Valószínűleg az egyik kliens okozza egyébként.

Alex

(#1781) pigster válasza vargalex (#1778) üzenetére


pigster
senior tag

Nem gondoltam, hogy ilyen galiba lesz belőle. ( A szabályos leválasztáshoz gondolom az admin felületen kellett volna ügyködni, csakhát nem volt bekapcsolva a szgép)
Mit lehet tenni, hogy működjön?

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#1782) vargalex válasza pigster (#1781) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha újraindítod a routert, akkor helyre kell, hogy jöjjön.

Alex

(#1783) fabiandaniel válasza atmegas (#1779) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Nálam is ugyanez a hiba wdr4300 -al :(

Fabi

(#1784) pigster válasza vargalex (#1782) üzenetére


pigster
senior tag

Köszi, működik. Azt hittem valami több órás állítgatást kell csinálni.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#1785) idioty


idioty
tag

Most vettem egy TP-Link WDR4300-as routert. A legújabb openwrt build van fent, arra telepítve a szükséges dolgok. A legfontosabb a vpnc volt. Ezt sikerült is feltelepítenem, beállítanom, de routolási problémám van. Ebben kérnék segítséget.
Tehát a vpn kapcsolat fent áll, mert ha a routerre bejelentkezek ssh-n keresztül, akkor onnan ssh-n tovább tudok menni arra a gépre, amit csak vpn-en keresztül érek el. De a számítógépemről már nem működik az ssh arra a gépre. Próbáltam, hogy hozzáadok egy statikus route-ot luciban. Beállítottam interface-nek a wan-t, host nak a gép ip címét, amit el akarok érni (csak ezt az egy gépet akarom, nem az egész hálózatot), a maszkot hagytam üresen, gatewaynek pedig beírtam a router saját belső ip címét. A routerről még mindig megy az ssh kapcsolódás, de a gépemről még mindig nem. Hogyan kell beállítani, hogy működjön is? Egyébként megjelent egy wan6-os nevű interface is, azt nem tudom mi akar lenni, talán az lenne a vpn létrehozott hálózata? Próbáltam azt is beállítani interface-nél, a routerről ugyanúgy megy az ssh, de a gépemről ugyanúgy nem.

vót de egyelőre nincs

(#1786) atmegas válasza vargalex (#1780) üzenetére


atmegas
csendes tag

root@OpenWrt:~# logread -f
Aug 16 15:42:33 OpenWrt daemon.info hostapd: wlan0: STA 48:5d:60:03:e3:05 IEEE 8 02.11: disconnected due to excessive missing ACKs
Aug 16 15:42:47 OpenWrt daemon.info hostapd: wlan0: STA 48:5d:60:03:e3:05 IEEE 8 02.11: deauthenticated due to local deauth request
Aug 16 15:43:14 OpenWrt daemon.info dnsmasq-dhcp[5326]: DHCPREQUEST(br-lan) 192. 168.1.173 f4:6d:04:54:0a:5b
Aug 16 15:43:14 OpenWrt daemon.info dnsmasq-dhcp[5326]: DHCPACK(br-lan) 192.168. 1.173 f4:6d:04:54:0a:5b BaRI-PC

(#1787) vargalex válasza atmegas (#1786) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Esetleg próbáld meg ezt.

Alex

(#1788) cekkk válasza vargalex (#1772) üzenetére


cekkk
veterán

Kedves Alex!

Ma újra előjött ez a hiba.
Először a laptopo indítottam újra akkor sem tudott a gép csatlakozni a hálózathoz majd miután sikerült kiírta,hogy nincs kapcsolat. A telefonokkal szintén ez volt.
A router újra indítása sem oldotta meg a dolgot, csak, hogy áramtalanítottam a upc modemet és a routert. Mitől lehet ez? Mi szakíthatja meg így a kapcsolatot?

(#1789) vargalex válasza cekkk (#1788) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha nincs net sehol (mondjuk arra nem válaszoltál, hogy a routert tudod-e pingelni, vagy eléred-e a webes felületet), akkor lehet, hogy a modem dobja a kapcsolatot. Ha eléred a routert, akkor célszerű a log-ot megnézni.

Milyen modemed van egyébként? A régi Scientific Atlanta-val volt hasonló gondom. Igaz, ott a modem egy idő után újraindult magától.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1790) cekkk válasza vargalex (#1789) üzenetére


cekkk
veterán

Pingeltem a routert el is értem, de volt amikor akkor is pingeltem amikor nem voltam hozzá csatlakozva, és mégis jött válasz :DDD :Y

De volt hasonló hiba a digivel is nálam, azért gyanakszom a routerre. :U

Az a modem van nálam is, lehet érdemes lenne cserét kérni? :U

[ Szerkesztve ]

(#1791) fabiandaniel válasza vargalex (#1787) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Nálam ez volt a gond, köszönöm szépen :R :R

Fabi

(#1792) atmegas válasza fabiandaniel (#1791) üzenetére


atmegas
csendes tag

úgy néz ki nálam is jó lett :C

(#1793) idioty


idioty
tag

Már majdnem teljesen megvagyok az openwrt konfigurálással. Már csak az hiányzik, hogy a transmission figyelni tudja a könyvtárat, amit megadok neki, hogy automatikusan elindítsa a torrenteket. Olvastam, hogy inotify-t kell bekapcsolni ahhoz, hogy működjön. Ezt hogyan tudom megtenni?

vót de egyelőre nincs

(#1794) vargalex válasza idioty (#1793) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az inotify már nagyon régóta be van kapcsolva alapból (egyébként fordításkor kell engedélyezni, azaz egyébként nem lehetne csak úgy bekapcsolni egy feltelepített firmware-on) . Csak a teansmission-ban kell a watch directory-t beállítani és engedélyezni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1795) idioty válasza vargalex (#1794) üzenetére


idioty
tag

Köszi!
Érdekes, ha beállítom a transmissionben, hogy figyelje a mappát, akkor nem indul el a transmission. Bár lehet, hogy más probléma miatt nem indult el, nemsokára újra megnézem.
Viszont még egy dolog nem működik: transmission webes felületén nem tudok hozzáadni torrentet. Ha transmission-remote-tal hozzáadom, akkor megjeleníti a webes felület, valamint le tudom állítani és el tudom indítani a már hozzáadott torrenteket. Egyedül a feltöltés nem működik.

Szerk:
Igaz, tényleg működik a mappa figyelés. Megjelent egyből a webes felületen.

[ Szerkesztve ]

vót de egyelőre nincs

(#1796) hurjup


hurjup
csendes tag

Sziasztok

Tanacsra lenne szuksegem OpenWRT (halozati?) konfiguralasa kapcsan.
A linuxhoz ertek, de a halozatokkal sajnos 10+ eve hadilabon allok - es nincs is otletem hogyan tudnek ezen erdemben valtoztatni. Amig megerkezett a routerem, fel tudtam elore keszulni amibol fel lehetett. Ennek megfeleloen pikpakk fel is ment az AA 12.09rc2 a kis TL-WR703n-re (ezt hivjuk '703n'-nek innentol). Sot, meg tiz perc mulva mar DHCP-n is kapott IP-t a wifi routeremtol (ezt hivjuk 'wifirouter'-nek mostantol). Na, eddig a sikersztori.

Innentol az van, hogy amig lan kabelen log a 703n a gepemrol addig latszolag nagyjabol rendben mennek a dolgok, de amint lehuzom - semmi. Meg az edes anyukaja, a 'wifirouter' akitol ket perce megkapta az ip cimet is hiaba pingeti. Odaig jutottam hogy ez nem a tuzfal miatt tortenik, mivel azt kiiktatva is fennall a jelenseg.

Kiserleteztem a luci network fule alatti interfaces meg wifi alatt mindenfele wan-lan kombinaciok allitgatasaval, de ping valasz nem lett, sot meg rosszabb lett az egesz mint volt. Meg nezem az openwrt-s halozati doksikat is, de inkabb szedulok mintsem okosabbnak ereznem magam.

A 703n-t elsosorban nem routernek szeretnem hasznalni (arra ott a wifirouter). De persze ha belefer hogy wifi routerkent is funkcionaljon ethernet vagy wifi uplinkkel (mikor mi van keznel) akkor miert is ne.
Ahova igazabol el szeretnek jutni: halozati kliens, extrakkal (wifi-n elerheto fileszerver + egy webkamera ami streamel). Pont mint egy laptop, csak ez kutyuk nelkul 0.5W-t fogyaszt. Tipikusan wifi-n logna (ahol konnektorom van ott tererom is), etherneten elsosorban tuzoltas szinten (ha csak igy erem el, pl villam csap a wifirouterbe es konfiguralni akarok valamit).

Ha kifelejtettem volna valami fontos info-t, szoljatok.
Elore is koszonok minden segitseget!

(#1797) fricy81


fricy81
tag

Sziasztok!

Na, sikerült féltéglát csinálni egy TP-LINK 941ND 3.2-ből, 10.3.1-RC6-ról indítottam sysupgradet Attitude Adjusment 12.09-re. Valószínüleg ez a bug (https://dev.openwrt.org/ticket/10436) szívatott meg, nem tudok hozzáférni a failsafehez, ping, telnet nem megy.

Sorosport barkácsolással ki tud valaki segíteni jövő héten Budapesten?

[ Szerkesztve ]

(#1798) Frump


Frump
csendes tag

Sziasztok. Sikerült tönkre tenem a routerem. Gondoltam egy-két dolgot kiszedek ami nem kell.Reboot és már nem állt fel a router rendszere. Mit lehet ilyenkor tenni?

(#1799) stopperos válasza Frump (#1798) üzenetére


stopperos
senior tag

pl megmondod hogy milyen típus, és milyen szoftver volt rajta, meg mit szedtél ki. Így sokkal hamarabb jutunk el a megoldáshoz.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1800) Frump


Frump
csendes tag

A routuer Tp-link MR 3420 V.2 és Openwrt AARC1 12.09-rc1 volt rajta. Eltávolítottam a chat,ddns,bustybox csomagokat. Ujra boot már nem sikerült.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.