Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) ZeUS2140 válasza Peter789 (#1350) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Szia

Grat!
"csak" a ram-ot cseréled ki, vagy van más okosság is?

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#1352) Peter789 válasza ZeUS2140 (#1351) üzenetére


Peter789
senior tag

Elég csak a RAM csippet cserélni, a bootloader és a kernel is lekezeli egyből a dupla mennyiséget... A flashrom már nem ilyen egyszerű, ahhoz a bootloader-t is cserélni kell egy patch-elt verzióra - annak még nem estem neki, inkább extroot pendrive-ot dugok rá...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1353) ZeUS2140 válasza Peter789 (#1352) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

És miből lehet kiszedni ilyen ram-okat? Gondolom nem a sarki közértben lehet venni, szóval csak van valami donor forrás :)

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#1354) Peter789 válasza ZeUS2140 (#1353) üzenetére


Peter789
senior tag

66 lábú TSSOP tokozású 400MHz-es CL3-as 32Mx16bit szervezésű DDR1 csipp kell neki > cirka bármelyik fél gigás noti DDR1 modulról le lehet bontani amin 8 db ilyen csipp van. Az asztali DDR1 modulok nem jók hiába lenne 64MB-os egy csipp rajta, mert azok mind 128Mx4bit vagy 64Mx8bit belső felépítéssel rendelkeznek. A legtöbb 333MHz-es is jó, ha azt CL2.5-el tudja - én is ilyet bontottam szét...

a bontáshoz mezei párezres hőlégfúvót használok - max fokozaton határozott mozdulatokkal körözve a csipp felett hamar lejön - egy pengével finoman megfeszítem a szélét, nem erőltetve nehogy feltépje a nyákpadot. amikor mindkettő lejött, akkor ónszívó rézszövettel és folyasztószerrel letisztítom a lábakat és a padokat is, majd celluxal pozícióba rögzítem a csippet és kevés forrasztópasztát használva körbejárom a lábakat lapos fejű weller pákával. végül többször átnézem nagyítóval, nehogy valahol átkötés maradjon a lábak között...

eddig egy routert sem tettem tönkre, de azért van némi veszélye a dolognak :)

szerk: mondjuk mostanra már elég megfizethető a 128 mega ramos WDR3500 is, egyre kevesebb értelme van az ilyen bűvészkedésnek, de azért jól jöhet itt-ott... igazából a legjobb az lenne ha valahol lehetne ezt is darabra venni - állítólag egy az egyben firmware kompatibilis a WR703N / MR3020 -al - most így hirtelen nem akarok 1000 darabot rendelni belőle még akkor se, ha ilyen olcsó :)

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1355) ZeUS2140 válasza Peter789 (#1354) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Nekem 1043-ba kellene, de majd megnézem mi van benne és hátha találok valami donort hozzá.
Eszközökkel nincs gond, mert melóhelyen van minden.

Köszi az infókat!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#1356) Peter789 válasza ZeUS2140 (#1355) üzenetére


Peter789
senior tag

[link]

úgynézem ugyanaz a 16Mx16 = 32MB csipp van az 1043-on is, tehát ehhez is ugyanolyan kell mint a 3020/3220/3420-hoz... sokat számít a plussz ram ha extra dolgokra akarja használni az ember - alapból szűk 10 mega szabad ami nagyon hamar elfogy, ha elindítunk rajta pár perl script-et, transmission-t, stb...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1357) proxyproxy


proxyproxy
csendes tag

Kérnék egy kis gyorssegélyt: tplink wdr4300-ra tenném fel az openwrt-t.
Miben különbözik a squashfs és a jffs2 "csomag"?
(link is megfelel, de egyelőre el vagyok tévedve az openwrt oldalán)
Mielőtt valaki félreértené: nem a fájlrendszerek közti eltérés érdekel, hanem az azonos openwrt verzióból kiadott squashfs és jffs2 közti különbség.

[ Szerkesztve ]

(#1358) krealon válasza proxyproxy (#1357) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Miben különbözik a squashfs és a jffs2 "csomag"?"

http://prohardver.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_36691-36692.html

(#1359) proxyproxy válasza krealon (#1358) üzenetére


proxyproxy
csendes tag

Köszi, eddig még nem jutottam a keresgélésben, csak megláttam a két verziót...
Bár a recovery mode-ot így sem értem teljesen, de mindegy, ennek majd utánanézek.
Azt hittem, valami egyéb jelentősége van.

gyk: tegnapelőtt feltörték a Tomato-s routerem, per pill. keresem, hogy honnan/hogyan, meg mellesleg a tplinkes "szoftver" helyére szeretném minél hamarabb feltenni az openwrt-t, ezért kérdezek esetenként olyat is, amit pár perc keresgéléssel megtalálhatnék egyébként.

(#1360) stopperos válasza proxyproxy (#1359) üzenetére


stopperos
senior tag

Egyszerű a recept: Openwrt, Altitude Adjustment, squash. Így lesz luci felületed beépítve és pár csomagot is tudsz mellé tenni.
Ha gondod van, pl lezár a router hibás hálózati beállítások miatt, akkor nyomod a reset gombot, és elindul minimum beállítással. Ekkor tudod a beállításokat törölni firstboot paranccsal.
Én ezt javaslom, mert emígy forraszthatsz és serialozhatsz, hogy hozzáférj.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1361) proxyproxy válasza stopperos (#1360) üzenetére


proxyproxy
csendes tag

OK, köszi neked is! (forrasztás, szakismeret hiányában kicsukva. És egyelőre szeretném megőrizni a garancia lehetőségét is ;) )

(#1362) stopperos válasza proxyproxy (#1361) üzenetére


stopperos
senior tag

Vissza lehet állítani az eredeti szoftvert, arra is megvan a parancs, meg hogy milyen típusú gyári fw-t kell leszedni. A squash lesz a te verziód :)

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1363) proxyproxy válasza stopperos (#1362) üzenetére


proxyproxy
csendes tag

Ö... khm... izé...
Ha a firmware update közben jön egy áramszünet, akkor is? Mert én ilyesmire gondoltam.
No, bocs, hogy itt voltam, részemről ismét kiszálltam a fórumról.
Majd máskor, más nicken... talán... :)

(#1364) stopperos válasza proxyproxy (#1363) üzenetére


stopperos
senior tag

Ha elmegy az áram, még akkor is hozzáférsz az uboot-hoz. Mondjuk ekkor serial kapcsolat kell, és fel tudod tölteni az fw-t. Csak persze ekkor tényleg bukod a garanciát.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1365) Jim76


Jim76
aktív tag

Sziasztok!

Használ valaki az openwrt-je alatt proxy server-t? Melyiket ajánljátok, ha a Vargalex féle 1.1.5-öt használom 842ND-n, és url, keyword alapú szűrésre lenne alapvetően.

Köszi előre is a választ.

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#1366) stopperos válasza Jim76 (#1365) üzenetére


stopperos
senior tag

tinyproxy. Van hozzá webes felület is luci-app-tinyproxy.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1367) Jim76 válasza stopperos (#1366) üzenetére


Jim76
aktív tag

:R idő közben rátaláltam én is, már be is konfigoltam, mindössze a filter listával szívok kicsit.
Ha domain neveket, vagy teljes url-eket írok bele benne, mint pl.
index.hu
origo
nso.hu

ezeket prímán blokkolja, amelyik kliensre engedélyezem, és azon átállítom, hogy a proxy-n keresztül menjen, ott ezek szépen "Filtered" -el nem jelennek meg.
Viszont tartalom keyword-re nem sikerül szűrjek, még ha "=labda&" sort teszek bele, akkor is megjelenik, ha a google-ban labda-ra keresek, pedig az url-ben benne van a =labda&.

Van valami ötlet, hogy, ha bizonyos szavak alapján is szeretnék szűrni, azt hogy kéne a tinyproxy-val?

Mégegyszer köszi!

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#1368) Garsza


Garsza
veterán

Tracker returned an error: Tracker gave HTTP response code 0 (No Response)

Helló tudja valaki ez a z üzenet mért jelenik meg a torrentjeimnél a Transmission torrentkliensben? És nem is tölt fel ilyenkor nem is frissíti a trackert.

(#1369) n-tek


n-tek
aktív tag

Sziasztok

Az a problémám lenne, hogy van egy wrt160nl routerem, amin OpenWrt Backfire 10.03.1 van. Eddig szépen működött, úgy hogy egy hdd volt ráduga közvetlenül. Most viszont azt szeretném, hogy két hdd és esetleg még egy nyomtató is rá legyen kötve, utóbbi nem olyan fontos, a lényg a két hdd lenne.
A lényeg, hogy egy trust usb hubbal próbáltam rákötni a két winchestert, aktív hubos (5V,2A) de nem akar működni.

hub 1-1:1.0: Cannot enable port 3. Maybe the USB cable is bad?
hub 1-1:1.0: cannot disable port 3 (err = -71)
hub 1-1:1.0: cannot reset port 3 (err = -71)
sd 0:0:0:0: [sda] Unhandled error code
sd 0:0:0:0: [sda] Result: hostbyte=0x07 driverbyte=0x00
sd 0:0:0:0: [sda] CDB: cdb[0]=0x28: 28 00 3a 34 37 50 00 00 f0 00
end_request: I/O error, dev sda, sector 976500560

Köszönöm a segítséget

Escape is Just the Begining

(#1370) Aeroglobus válasza vargalex (#1285) üzenetére


Aeroglobus
tag

Szia Vargalex!

Írtam már egyszer a válaszodra, de bizonyára elkerülte a figyelmedet, ezért kérem a segítségedet újra. Nekem a problémám, hogy az USB modemmel a DDNS oldalon az IP címemet nem frissíti a router, csak ha a wan kapcsolaton keresztül csatlakozom. A luci-app-ddns csomag fel van telepítve a routerre és sokféle beállítással próbálkoztam, mégsem frissített egyik sem. A jelenlegi beállítás a luci alól így néz ki:

A scriptre azért gondoltam, mert másik fórum oldalon egyszer azt írták nekem, hogy usb modemmel nem is működik a ddns szolgáltatás.

Köszi előre is a segíségedet!

(#1371) pivi.l válasza Peter789 (#1356) üzenetére


pivi.l
tag

Szia

Meg tudnád mondani hogy ez a ram jó e a ram mod hoz?

hy5du121622bt-d43

(#1372) Peter789 válasza pivi.l (#1371) üzenetére


Peter789
senior tag

-d43 véggel nem találok rá doksit, de a hy5du121622bt -ig megvan és az 32Mx16 szervezésű amire szükség van, valamint itt is emlegetik a nagyon hasonló típust, úgyhogy nagy valószínűséggel jó lesz

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1373) Garsza válasza Garsza (#1368) üzenetére


Garsza
veterán

Nekem tud valaki segíteni?

(#1374) doberman válasza Garsza (#1373) üzenetére


doberman
senior tag

talán emiatt

8lnu

(#1375) pivi.l válasza Peter789 (#1372) üzenetére


pivi.l
tag

köszi.

A d43 ról azt írják hogy: ddr400 3-3-3 [link]

(#1376) Garsza válasza doberman (#1374) üzenetére


Garsza
veterán

Köszi

(#1377) ssgabee


ssgabee
csendes tag

Sziasztok!

Most szántam el magam, hogy egy tl-wr841nd-re openwrt-t rakjak. Firmware csere gond nélkül lezajlott. A problémám ott kezdődik, hogy lan-ról elérem a nekem szükséges funkciót(értem ezalatt, ssh, webui, pingre válaszol). Ha a wan felől próbálom, akkor timeout mindenre(ssh, webui), wol csomagok nem érkeznek a gépre, pingre nem válaszol a router, vnc port fw-t sem megy. Port fw-ot hiába állítom be, nem teszi a dolgát.
Arra gyanakodtam, hogy nem érkeznek meg az ip csomagok a routerre. Ez kizárható, mivel a routert kihagyva közvetlen a gépre kötve az "internet"-et megérkeznek a csomagok.
Gyári firmware-rel működtek ezek a dolgok. Merre keresem a hibát? Mit csinálok rosszul?

Köszönöm.

(#1378) szponzor


szponzor
senior tag

Valami miatt nem érem el távolról a router webes felületét dinamikus DNS-en keresztül. SSH-n tudok csatlakozni, de a webes UI-ra nem. Ez is van az /etc/config/firewall fájlban:
config 'rule'
option 'target' 'ACCEPT'
option 'name' 'Allow Remote Web'
option 'src' 'wan'
option 'proto' 'tcp'
option 'src_port' '80'
option 'dest_port' '80'

Mi lehet a gond?

(#1379) vargalex válasza ssgabee (#1377) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A tűzfalon engedélyezted a szükséges portokat? Mert ugye alapból semmi nincs nyitva WAN felől.

(#1378) szponzor: az src_port-ot vedd ki, mert ő egyáltalán nem biztos, hogy a 80-as portról indítja a kapcsolatot feléd (sőt...).

Alex

(#1380) vargalex válasza Aeroglobus (#1370) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A dynamic_dns_updater.sh script elindul (a ps kimenetében látszik)?

Alex

(#1381) proxyproxy


proxyproxy
csendes tag

Azért vannak hülye viccei az openwrt-nek is.
opkg update, opkg instal xxx
Szépen megy amit felraktam.
Reboot, eltűnik, telepíthetem újra.
Működik.
Újabb reboot, megmaradt.
WTF?
(squashfs egyébként)

Másik hülye vicc: wifi. Eleve nem értem (gondolom, hardver adottság), miért van, hogy 5GHz-en max. 50mw-on működik, míg a 2.4GHz-es rádió akár 100mw-on is. Nem csoda, hogy ennyivel gyengébb az 5GHz-es jel. (80-85dBm az 5GHz ott, ahol a 2.4GHz 55-60dBm)
Valamit átállítok rajta, a beállítható adóteljesítmények közt egészen 1000mW-ig elmegy. Hm. Na ennyit azért ne, de beállítok 100mW-ot. El se indul az adó. Logread kimenetéből látszik, hogy "not supported".
De honnan kerültek elő ezek az értékek? Korábban 50mW volt a max. Kilépek az adminból, újra be, már csak 50 a max.
Ilyet láttatok már?

(#1382) stopperos válasza ssgabee (#1377) üzenetére


stopperos
senior tag

Tűzfalon kell portot nyitni. Network -> Firewall -> Traffic Rules
Mondjuk az ssh-t átraknám valami nem standard portra, pl 9292 vagy ilyesmi.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1383) vargalex válasza proxyproxy (#1381) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha valamit telepítesz és az a flash-ba megy, akkor annak meg is kell maradnia. Hacsak nem törlöd közben (bármilyen módszerrel) a jffs2-t.

A teljesítmény a szabványban meghatározottak szerint állítható (pl. 2,4 GHz-en Európában 100 mW-ig engedélyezett).

Alex

(#1384) proxyproxy válasza vargalex (#1383) üzenetére


proxyproxy
csendes tag

Ez OK, épp ezért érthetetlen mindkét jelenség számomra. Egyébként csak egyszer csinálta:
felraktam a tcpdump-ot, kipróbáltam, reboot és nyoma sem volt. Felraktam újra, újabb reboot, megmaradt.
A wifi is csak egyszer kergült meg, később már nem tudtam reprodukálni. Viszont az elég gyakori volt a játszadozásom során, hogy az országkódot hol egy listából kellett választani, hol egy sima text mezőbe kellett volna beírni. (wifinél főleg azt nem értem, hogy miért kellett az egyébként is kisebb hatótávú 5GHz teljesítményét ennyire lekorlátozni, ráadásul hardveresen)

Mondjuk az is elég nagy baki a luci-ban, hogy ha a böngészőben a Back gombot használom, akkor az ott egyszer már végrehajtott módosításokat mintha újra végrehajtaná... Ezt nem ellenőriztem, ez csak "mintha"...
Mindenesetre azt hiszem, a luci-n még van mit javítani.

És van benne egy k.nagy bug: az on-demand kapcsolódás nem műxik hekkelés nélkül.
Ha timeoutot adok a pppd-nek, akkor a korábban, más topikban már említett 10.64.64.64/32 címet veszi fel lokálisan, a 10.128.128.128/32 lesz a remote IP és természetesen nem működik semmi.
Erre találtam valami workaroundot a bug reportok közt, csak még lusta voltam véglegesíteni a rendszert, így nem foglalkoztam vele részletesen, nem tudom, nálam beválik-e.

[ Szerkesztve ]

(#1385) szponzor válasza vargalex (#1379) üzenetére


szponzor
senior tag

Köszönöm, így jó is lett, de az src_port nem azt jelenti, hogy én milyen portról indítom? Tehát ha az src_port 8080 a dest_port pedig 80, akkor ez nem azt jelentené, hogy én beütöm a böngészőbe,hogy dinamikus.dns:8080 és ő rácsatlakozik a router-en lévő webszerver 80-as portjára?

(#1386) vargalex válasza proxyproxy (#1384) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A LuCI parancsok kimenetéből (ami ugye a hardware függvényében fogja visszaadni a támogatott módokat) veszi a lenyíló listák tartalmát. Ha terhelve van a router, akkor lehet, hogy timeoutra fut, így maradhat a sima beviteli mező (ugye ez teljesen általánosra van megírva, bármilyen hardware-on "elvileg" a helyes listát adja, nincs bedrótozva semmilyen statikus lista).

PPPoE-s netem már nagyon régen volt, akkor is folyamatos kapcsolattal használtam, úgyis mindig ment a torrent a routeren. De egyébkén milyen lokális és remote IP-ről van szó? A LAN IP-t a pppd nem változtatja, csak egy WAN IP-t fog kapni.

Alex

(#1387) proxyproxy válasza vargalex (#1386) üzenetére


proxyproxy
csendes tag

Hüha... ne haragudj meg, de ez - épp tőled - fájt... :)
Bocs, az openwrt kikapcsolt állapotban van, csak tomato-s státuszt tudok mutatni:

"ip addr" kimenete:

7: ppp0: <POINTOPOINT,MULTICAST,UP,10000> mtu 1492 qdisc pfifo_fast qlen 3
link/ppp
inet <lokális cím> peer <router cím>/32 brd <lokális cím> scope global ppp0

<lokális cím> - ezt kapja a szolgáltatótól pppoe-n a router
<router cím> - ez meg a szolgáltató routerének a címe.

A logban "pppd[486]: Local IP address changed to ", illetve "pppd[486]: Remote IP address changed to " formában jelennek meg. Ezek helyett kap 10.x.x.x címet, amikor beállítom a timeoutot.

A LuCI meg... miután épp állítgattam befelé a routert, kb. 0 terheléssel kellett, hogy megbirkózzon, szóval ott valami egyéb nyűg lehetett a háttérben. Nem néztem utána, de asszem, a scriptek futását nem tudom úgy logolni, mintha PHP lenne, így meg kicsi az esély rá, hogy megtaláljam, min akad meg néha.

(#1388) proxyproxy válasza vargalex (#1386) üzenetére


proxyproxy
csendes tag

Egyébként luci kapcsán még az sem kizárt, hogy valamiért a browseremet nem szereti. (linuxos FF csak van benne pár extra plugin)
Sokszor van, hogy felvillant egy két-három oldalasnak tűnő adatlapot, ami fél másodpercen belül el is tűnik és csak a szokásos paraméterek maradnak.

(#1391) vargalex válasza proxyproxy (#1388) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mondom, nagyon régen volt PPPoE kapcsolatom, de így már értem. :)

A LuCI egyébként AJAX-os, azért jelenik meg először egy pillanatra az összes adat.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1392) ssgabee válasza vargalex (#1379) üzenetére


ssgabee
csendes tag

Szia!

Próbáltam engedélyezni, sőt mindent engedélyeztem és előre is raktam a szabályokat, de semmi, timeout-tal elszállnak. Hiába állítom be a port forward-ban,a traffic rules-ban(Open ports on router+New forward rule). Egyikkel sem akar működni.

(#1393) szponzor


szponzor
senior tag

Mi miatt tud nem működni az etherwake? Egyszer működött, azóta nem.
Az lehet a baj, hogy kihagy egy 0-t a MAC-ből?
/usr/bin/etherwake -D "XX:XX:XX:XX:03:XX"

The target station address is XX:XX:XX:XX:3:XX.

szerk.: Semmi, még is megy :)

[ Szerkesztve ]

(#1394) vargalex válasza ssgabee (#1392) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pontosan milyen szabályokat hoztál létre?

Alex

(#1395) Aeroglobus válasza vargalex (#1380) üzenetére


Aeroglobus
tag

Szia Vargalex!

Ezt adja ki a ps parancsra a putty:

root@Aeroglobus:~# ps
PID USER VSZ STAT COMMAND
1 root 1480 S init
2 root 0 SW [kthreadd]
3 root 0 SW [ksoftirqd/0]
5 root 0 SW [kworker/u:0]
6 root 0 SW [rcu_kthread]
7 root 0 SW< [khelper]
51 root 0 SW [sync_supers]
53 root 0 SW [bdi-default]
55 root 0 SW< [kblockd]
83 root 0 SW [kswapd0]
130 root 0 SW [fsnotify_mark]
144 root 0 SW< [ar71xx-spi]
157 root 0 SW [mtdblock0]
162 root 0 SW [mtdblock1]
167 root 0 SW [mtdblock2]
172 root 0 SW [mtdblock3]
177 root 0 SW [mtdblock4]
182 root 0 SW [mtdblock5]
373 root 0 SW< [ipolldevd]
423 root 0 SWN [jffs2_gcd_mtd3]
446 root 0 SW [khubd]
455 root 0 SW [scsi_eh_0]
456 root 0 SW [usb-storage]
486 root 1480 S init
524 root 0 SW< [cfg80211]
669 root 1484 S /sbin/syslogd -l 8 -C16
671 root 1468 S /sbin/klogd
673 root 884 S /sbin/hotplug2 --override --persistent --set-worker
879 root 0 SW [jbd2/sda1-8]
880 root 0 SW< [ext4-dio-unwrit]
919 root 0 SW [jbd2/sda2-8]
921 root 0 SW< [ext4-dio-unwrit]
1301 root 1444 S hostapd -P /var/run/wifi-phy0.pid -B /var/run/hostap
2323 root 1132 S /usr/sbin/dropbear -P /var/run/dropbear.1.pid -p 22
2355 root 9504 S /usr/bin/minidlna -f /tmp/minidlna.conf
2369 root 772 S {p910nd} /usr/sbin/p9100d -b -f /dev/usb/lp0 0
2539 root 1040 S /usr/sbin/uhttpd -f -h /www -r Aeroglobus -x /cgi-bi
2545 root 1000 S /usr/sbin/vsftpd
2573 nobody 944 S /usr/sbin/dnsmasq -K -D -y -Z -b -E -s lan -S /lan/
2588 root 784 S pptpd
2619 root 1544 S /usr/sbin/collectd
2639 root 3428 S /usr/sbin/smbd -D
2641 root 3268 S /usr/sbin/nmbd -D
2650 root 1476 S /sbin/watchdog -t 5 /dev/watchdog
2654 root 1476 S /usr/sbin/ntpd -n -p 0.time.kfki.hu
2791 root 10340 S /usr/bin/transmission-daemon -g /etc/transmission
2802 root 964 S /usr/sbin/vnstatd -d
5459 root 0 SW [kworker/u:2]
8781 root 0 RW [kworker/0:1]
9702 root 0 SW [kworker/0:0]
10255 root 0 SW [scsi_eh_48]
10256 root 0 SW [usb-storage]
10258 root 0 SW [scsi_eh_49]
10259 root 0 SW [usb-storage]
10629 root 1520 S /usr/sbin/pppd noaccomp nopcomp novj nobsdcomp noaut
10635 root 0 SW [kworker/0:2]
10658 root 0 SW [flush-8:0]
10801 root 1080 S /usr/sbin/ntpclient -i 600 -s -l -D -p 123 -h 0.open
10816 root 0 SW [kworker/u:1]
10819 root 0 SW [kworker/0:3]
10821 root 1196 R /usr/sbin/dropbear -P /var/run/dropbear.1.pid -p 22
10822 root 1484 S -ash
10828 root 1472 R ps
root@Aeroglobus:~#

(#1396) vargalex válasza Aeroglobus (#1395) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Hát, itt bizony nem is fut a dynamic dns update script. Telepítve van rendesen?

Az is lehet, hogy ilyenkor nem interface up fut le.
Futtasd le a következő parancsot:

echo -e "#!/bin/sh\\nlogger -t ifacetest \"Action: \$ACTION, Interface: \$INTERFACE\"" > /etc/hotplug.d/iface/99-ifacetest

Ez létrehoz egy 99-ifacetest nevű file-t a /etc/hotplug.d/iface könyvtárba, és interface-t érintő eseteknél logol. Aztán nézzük meg, hogy mi kerül a log-ba csatlakozáskor (esetleg kihúzod az USB-ből, majd visszadugod, stb.).
Ha így nem megy, akkor a ddns script indulását át kell tenni usb hotplug eseményre.

Alex

(#1397) Aeroglobus válasza vargalex (#1396) üzenetére


Aeroglobus
tag

Elvileg fel van telepítve, de hogy írtad, eltávolítottam és újjra feltelepítettem, azután kiadtam neki a echo -e "#!/bin/sh\\nlogger -t ifacetest \"Action: \$ACTION, Interface: \$INTERFACE\"" > /etc/hotplug.d/iface/99-ifacetest parancsot, ahogy írtad, a parancs kiadása után újjraindítottam a rotert most ezt adja ki a ps-re:

root@Aeroglobus:~# ps
PID USER VSZ STAT COMMAND
1 root 1480 S init
2 root 0 SW [kthreadd]
3 root 0 SW [ksoftirqd/0]
4 root 0 SW [kworker/0:0]
6 root 0 SW [rcu_kthread]
7 root 0 SW< [khelper]
8 root 0 SW [kworker/u:1]
51 root 0 SW [sync_supers]
53 root 0 SW [bdi-default]
55 root 0 SW< [kblockd]
83 root 0 SW [kswapd0]
130 root 0 SW [fsnotify_mark]
144 root 0 SW< [ar71xx-spi]
157 root 0 SW [mtdblock0]
162 root 0 SW [mtdblock1]
167 root 0 SW [mtdblock2]
172 root 0 SW [mtdblock3]
177 root 0 SW [mtdblock4]
182 root 0 SW [mtdblock5]
228 root 0 DW [kworker/0:1]
373 root 0 SW< [ipolldevd]
397 root 0 SW [kworker/0:2]
423 root 0 SWN [jffs2_gcd_mtd3]
446 root 0 SW [khubd]
455 root 0 SW [scsi_eh_0]
456 root 0 SW [usb-storage]
464 root 0 SW [kworker/u:2]
486 root 1480 S init
524 root 0 SW< [cfg80211]
669 root 1484 S /sbin/syslogd -l 8 -C16
671 root 1468 S /sbin/klogd
673 root 828 S /sbin/hotplug2 --override --persistent --set-worker
892 root 0 SW [jbd2/sda1-8]
893 root 0 SW< [ext4-dio-unwrit]
929 root 0 SW [jbd2/sda2-8]
930 root 0 SW< [ext4-dio-unwrit]
1333 root 1444 S hostapd -P /var/run/wifi-phy0.pid -B /var/run/hostap
1445 root 0 SW [flush-8:0]
2315 root 1132 S /usr/sbin/dropbear -P /var/run/dropbear.1.pid -p 22
2360 root 9304 S /usr/bin/minidlna -f /tmp/minidlna.conf
2373 root 772 S {p910nd} /usr/sbin/p9100d -b -f /dev/usb/lp0 0
2543 root 1040 S /usr/sbin/uhttpd -f -h /www -r Aeroglobus -x /cgi-bi
2553 root 1000 S /usr/sbin/vsftpd
2620 nobody 932 S /usr/sbin/dnsmasq -K -D -y -Z -b -E -s lan -S /lan/
2654 root 784 S pptpd
2761 root 1544 S /usr/sbin/collectd
2803 root 3428 S /usr/sbin/smbd -D
2807 root 3268 S /usr/sbin/nmbd -D
2826 root 1476 S /sbin/watchdog -t 5 /dev/watchdog
2831 root 1476 S /usr/sbin/ntpd -n -p 0.time.kfki.hu
2968 root 10340 S /usr/bin/transmission-daemon -g /etc/transmission
2979 root 964 S /usr/sbin/vnstatd -d
2992 root 0 SW [kworker/0:3]
3230 root 0 SW [scsi_eh_13]
3231 root 0 SW [usb-storage]
3233 root 0 SW [scsi_eh_14]
3234 root 0 SW [usb-storage]
3604 root 1520 S /usr/sbin/pppd noaccomp nopcomp novj nobsdcomp noaut
3750 root 1080 S /usr/sbin/ntpclient -i 600 -s -l -D -p 123 -h 0.open
3785 root 1196 R /usr/sbin/dropbear -P /var/run/dropbear.1.pid -p 22
3786 root 1480 S -ash
3791 root 1472 R ps
root@Aeroglobus:~#

(#1398) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Sziasztok.

Na tegnap kicseréltem a ramot a 1043nd-men.
Azt nem mondtátok, hogy egy új router lesz belőle :)
Ez egy állat mod. Mintha kicserélték volna a routert. Torrent közben másolok a vinyóról, 2-3 futó torrent esetén is kb 3sec alatt bevágja a transmission gui-t.
Nagyon hasznos módosítás.
Üdv!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#1399) vargalex válasza Aeroglobus (#1397) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Most már nem a ps kimenetét, hanem a system log-ot (alapesetben a logread parancs kiemenete) kellene nézni.

Alex

(#1400) Peter789 válasza ZeUS2140 (#1398) üzenetére


Peter789
senior tag

a gyári 32 mega bizony nagyon ki van számolva... a saját funkcióit tökéletesen ellátja vele, de bármi más extrához már csak nyögvenyelősen elég az a szűk 10 mega ami szabadon marad boot után, mert akkor már végképp nem tud cache-elni vele az oprendszer a háttérben

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.