Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) csixy válasza Garsza (#1299) üzenetére


csixy
addikt

Szolgáltatásaok-minidlna a beállítások elkövetése után mentés és alkalmazás ??!!
Rendszer- rendszerindítás minidlna engedélyezve ?????????????

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1302) Garsza válasza csixy (#1301) üzenetére


Garsza
veterán

Ezt mind megtettem.

(#1303) szponzor válasza Garsza (#1299) üzenetére


szponzor
senior tag

SSH-n így tudsz full jogot adni neki: chmod -R 777 /mappa/elérési/útja/ .
Majdnem biztos, hogy ez lesz a gond.

szerk.: biztos, hogy fel van csatolva a fájlrendszer /overlay-be, ugye? df -h paranccsal tudod ellenőrizni. Nehogy az legyen, hogy fullon van a tárhely és nem menti el a konfigfájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#1304) Garsza válasza szponzor (#1303) üzenetére


Garsza
veterán

chmod -R 777
Ez a parancs megoldotta az írási gondom. Az normális hogy csak kb 1.5MB/s másolja fel a fileket?
De DLNA gondom még nem oldódott meg abban tud valaki segíteni.

root@OpenWrt:~# chmod -R 777 /mnt/hdd/
root@OpenWrt:~# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
rootfs 5.1M 4.6M 492.0K 91% /
/dev/root 1.8M 1.8M 0 100% /rom
tmpfs 61.7M 1.1M 60.6M 2% /tmp
tmpfs 512.0K 0 512.0K 0% /dev
/dev/mtdblock3 5.1M 4.6M 492.0K 91% /overlay
overlayfs:/overlay 5.1M 4.6M 492.0K 91% /
/dev/sda1 464.8G 14.7G 450.0G 3% /mnt/hdd
/dev/sda2 487.9M 7.8M 454.5M 2% /mnt/progik

[ Szerkesztve ]

(#1305) Garsza


Garsza
veterán

root@OpenWrt:~# /etc/init.d/minidlna start
/usr/bin/minidlna: can't load library 'libavformat.so.54'
root@OpenWrt:~#

Ha kiadom a start parancsot a mini dlna nak az indulásra ezt az üzenetet kapom.

Ja meg arra van valami megoldás hogy ha ujraindítom a rootert akkor a transmision torrent kliensben megmaradjanak a le vagy feltöltések ne keljen mindég vissza linkelni a torrentet?

[ Szerkesztve ]

(#1306) szponzor válasza Garsza (#1304) üzenetére


szponzor
senior tag

Sajnos a Samba Wi-Fi-n keresztül nálam is ennyi, nem nagyon fog feljebb menni. A df-ből látszik, hogy a felcsatolás megtörtént, de nem csináltál extroot-ot.

(#1307) Garsza válasza szponzor (#1306) üzenetére


Garsza
veterán

Nekem kábelen van össze kötve a gép meg a rooter.
Az exrootot hogy lehet megcsinálni? A progikat már a vinyóra telepítem opkg -dest usb parancsal.
De ha az extroot jobb megoldás akkor az is érdekelne.

(#1308) szponzor válasza Garsza (#1307) üzenetére


szponzor
senior tag

(#1309) Garsza válasza szponzor (#1308) üzenetére


Garsza
veterán

És a progik amik eddig települtek azok megmaradnak? Ha most megcsinálom az overlay csatolást?
Mondjuk jó volna valami magyar leírás mert az angolt nem nagyon vágom.

[ Szerkesztve ]

(#1310) Garsza


Garsza
veterán

Segítsen már valaki hogy el bírjam indítani a minidlna-t.

(#1311) szponzor válasza Garsza (#1310) üzenetére


szponzor
senior tag

Próbáltad már letörölni és újra felrakni, hátha behúz valami függőséget?

Az én problémám viszont, hogy nem érem el távolról a gépet. SSH megy, de a web nem a következő konfiggal:
config 'rule'
option 'target' 'ACCEPT'
option 'name' 'Allow Remote Web'
option 'src' 'wan'
option 'proto' 'tcp'
option 'dest_port' '80'
option 'src_port' '80'

Ezt dobja csatlakozáskor a browser: Rejected request from RFC1918 IP to public server address.

(#1312) Garsza válasza szponzor (#1311) üzenetére


Garsza
veterán

Próbáltam ujra telepíteni azt írta up tu date.

(#1313) szponzor válasza Garsza (#1312) üzenetére


szponzor
senior tag

"letörölni és újra felrakni, hátha behúz valami függőséget?"

(#1314) Garsza válasza szponzor (#1313) üzenetére


Garsza
veterán

Próbáltam törölni is és olyan mintha nem távolította volna el az egészet mert utánna nem bírtam vissza telepíteni olyasmit írt hogy nincs elég hely. Utánna felraktam a vinyóra de ugyan az a gond.

(#1315) vargalex válasza Garsza (#1305) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A libavformat.so a libffmpeg-mini (vagy libffmpeg-custom, vagy libffmpeg-full) csomagban található. Elvileg automatikusan fel kellett volna tennie.

Alex

(#1316) Garsza


Garsza
veterán

Helló reszeteltem a rootert elkezdek mindent előről az volna kérdésem ha felcsatolom a vinyómon azt a partíciót ami ext4 re van formázva overlay -nak akkor ha kihúzom a vinyót össze omlik a rendszer?

(#1317) vargalex válasza Garsza (#1316) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Extroot-ot nem célszerű működő router alól kihúzni.

Alex

(#1318) Garsza


Garsza
veterán

Collected errors:
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for kmod-fs-ext4:
* kernel (= 3.8.13-1-8156291b9d7b79c90fed742bdd750f70) * kernel (= 3.8.13-1-8156291b9d7b79c90fed742bdd750f70) *
* opkg_install_cmd: Cannot install package kmod-fs-ext4.

Ha csomagot akarok telepíteni ezt a hibát mi okzzá?

(#1319) vargalex válasza Garsza (#1318) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ma hajnalban került fel egy új build, úgyhogy változott a kernel verzió (ugyanis egy checksum is a része). Egyszerűbb, ha frissíted is az alap firmware-t és rögtön felrakod legalább a szükséges kernel modulokat.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1320) Garsza válasza vargalex (#1319) üzenetére


Garsza
veterán

és azt hogy kell?

(#1321) vargalex válasza Garsza (#1320) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ahogy felraktad a mostanit, csak nem a gyári felületről. Vagy, ha ssh-ból szeretnéd, akkor így:

wget -O /tmp/openwrt_wdr3500.bin http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/openwrt-ar71xx-generic-tl-wdr3500-v1-squashfs-sysupgrade.bin
sysupgrade -n /tmp/openwrt_wdr3500.bin

Alex

(#1322) Garsza válasza vargalex (#1321) üzenetére


Garsza
veterán

Esetleg azt megkérdezhetem hogy kb. mikorra várható a te ujj OpenWrt -d?

(#1323) vargalex válasza Garsza (#1322) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Sajnos mindenféle egyéb elfoglaltság miatt valamennyit késik. Remélem, hogy a jövő hétre össze tudom rakni. Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy magát a firmware-t már build-eltem, de néhány csomagon még reszelni kell, hogy leforduljon. illetve tesztelni is kellene az egészet.

Alex

(#1324) Garsza válasza vargalex (#1323) üzenetére


Garsza
veterán

Értem köszönöm válaszod és már elérhető lesz WDR3500-ra is?

(#1325) vargalex válasza Garsza (#1324) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, úgy tervezem, persze nincs ilyen routerem (ahogy a legtöbb támogatott típusból sincs).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1326) Garsza válasza vargalex (#1325) üzenetére


Garsza
veterán

Ha valamit tesztelni kell én vállalom az enyémen. a WDR3500-ra
Ha az segít valamit.

Közben már a minidlnat is sikerült működésre bírni. Az volt a gond hogy mikor telepíteni akartam már nem volt elég hely a rooteren és nem telepített mindent. azt hiszem már minden működig amire szügségem van.

(#1327) Garsza


Garsza
veterán

Működik a minidlna, torrentkliens, és a samba is. Anyi gondom van hogy a szamba csak kb 2,3MB/s sebességel másol a meghajtóra ez normális nem lehet ezen gyorsítani? Esetleg más progival?

(#1328) vargalex válasza Garsza (#1327) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Milyen filerendszer? Mik a mount opciók?
Ha ext4, akkor hagyd üresen. A lényeg, hogy a sync semmiképp ne legyen benne. Persze kell egy router restart is.

Alex

(#1329) Garsza válasza vargalex (#1328) üzenetére


Garsza
veterán

A file rendszert ubuntuval csináltam. Csináltam egy 512MB ext4 pertíciót ahová a progikot telepítem. 512MB linuxswap partíciót. És a maradékot ntfs -re formáztam hogy ha elviszem máshová windowy alatt is lássam, ezt részt osztom meg.
mnt/hdd mappába van fdlmoutolva.

(#1330) Garsza


Garsza
veterán

Ez szerint a leírás szerint
csináltam meg a moutolást.

(#1331) vargalex válasza Garsza (#1329) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ja, hogy NTFS. Úgy egy kicsit más a leányzó fekvése. Így biztos, hogy jóval lassabb a sebesség, főleg írásnál.

Alex

(#1332) Garsza válasza vargalex (#1331) üzenetére


Garsza
veterán

Az a helyzet hogy ezt a vinyót akarom adathordozásra is használni ha ép szügség van rá. Azért formáztam ntfs -re. Jövő hónapban majd beszerzek egy 500GB vinyót ami csak a rooternek lessz.Csak most már nem volt rá keret. Ha ext4 -re volna formázva gyorsabb volna?

(#1333) vargalex válasza Garsza (#1332) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, ext4-el a TL-WDR3600-ból kiindulva a 100 Mbps-es port lesz a szűk keresztmetszet.

Alex

(#1334) Garsza válasza vargalex (#1333) üzenetére


Garsza
veterán

Anyi már jó volna ha anyit tudna. Az kb 12MB/s. És ntfs el nem is lehet nagyobb sebességet elérni?

(#1335) vargalex válasza Garsza (#1334) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

NTFS-t nem próbáltam (illetve nem is javaslom), de olvasásban biztosan több, mint 2,5 MB/s. Esetleg megpróbálhatod a noatime opcióval mountolni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1336) Garsza


Garsza
veterán

Helló a QoS progit segítene nekem valaki beállítani hogy a PC elsőbséget élvezzen adatforgalom terén a torrentel szemben. Nekem nem sikerül.

(#1337) Garsza


Garsza
veterán

Helló szeretnék távolról csatlakozni a rooteremhez. De ha de az internet nem azt az IP-t látja mint ami a rooterem WAN IP címe. Mit lehet ilyenkor tenni?

(#1338) szponzor válasza Garsza (#1337) üzenetére


szponzor
senior tag

DynDNS jól be van állítva és elég gyakran frissít? Szolgáltatód milyen gyakran ad új IP-t?

Rooter Android-nál van, itt router van.

(#1339) Garsza válasza szponzor (#1338) üzenetére


Garsza
veterán

Wifi netem van és ha felmegyek valami IP vizsgáló oldara akkor nem azt az IP -t írja ki mint ami a routeremben szerepel a wan résznél.

(#1340) vargalex válasza Garsza (#1339) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A szolgáltatód nem ad publikus IP címet. Ezt kívülről sehogy nem fogod elérni.

Alex

(#1341) hati


hati
addikt

(#1342) Garsza


Garsza
veterán

Helló azt meg tudja nekem mondani valaki hogy router ujraindítás után mért nem talál semilyen médiafilet a MiniDLNA? Kiírja hogy aktív de miniDLNA állapot: A miniDLNA szolgáltatás aktív, 0 hang, 0 videó, 0 kép fájl található. ezt az üzenetet kapom. Újraindítás előtt látta a fileket. A HDD fel van mountolva, a samba látja is. A transmission is. Elindítani a MiniDLNA alkalmazást próbáltam ujraindítani is.
Mi lehet a gond?

(#1343) vargalex válasza Garsza (#1342) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A minidlna adatbázisa a HDD-n van, vagy a default /var/minidlna-ban? Utóbbi esetben ugyanis újra kell scan-elnie a file-okat.

Alex

(#1344) Garsza válasza vargalex (#1343) üzenetére


Garsza
veterán

Adatbázis könyvtár var/run/minidlna
Naplókönyvtár var/log
Ha ezekre gondolsz
Mit kell csinálnom hogy megtalálja a fileket?

(#1345) vargalex válasza Garsza (#1344) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Így is megtalálja, csak mindig újra kell scannelnie, mert a /var RAMDISK-en van, azaz reboot során elveszti a tartalmat. Mindenképpen a HDD-n lévő egyik könyvtárra kellene állítani.

Alex

(#1346) Garsza válasza vargalex (#1345) üzenetére


Garsza
veterán

De már kb 30p eltelt ujraindítás óta és nem írt ki egy darab filet sem át állítottam az Adatbázis könyvtárát a /mnt/hdd/ re ahová a vinyó van mountolva egyből megtalálta őket.

(#1347) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Ki szeretnék alakítani egy tartalék mobilnet kapcsolatot arra az esetre, ha elszállna a vezetékes. Létezik ilyen témában mélyreható cikk?

Lehet vezetékes kapcsolat elszállás/visszaállás eseményhez (azonnali) szkript futtatást kötni? Olyasmit lehet csinálni, hogy mobilnet kapcsolat esetén minden eszközön (vagy csak bizonyosakon) egy figyelmeztető oldal töltődik be először a keresett oldal helyett? Vagy csak bizonyos eszközöknek engedni ilyenkor a forgalmat?

Az USB-s mobilnet modemeknek lehet használni más funkcióját is? Konkrétan az SMS küldés érdekelne.

Egyelőre gyári firmware-t használok a WDR4300-amon, csak emiatt raknék fel OpenWRT-t. Korábban használtam már persze.

[ Szerkesztve ]

(#1348) vargalex válasza megema (#1347) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Openwrt-re van multiwan csomag (ha jól emlékszem, egyszerre 7 WAN kapcsolatot képes kezelni). Bármilyen kapcsolat lehet WAN, akár vezetékes, akár 3G, akár wifi. Beállithatod, hogy load balancing (terhelés elosztás), vagy failover (azaz másodlagos, stb.) legyen. Illetve azt is be tudod állítani, hogy bizonyos forgalom mindig egy bizonyos WAN kapcsolaton menjen.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1349) Garsza


Garsza
veterán

Helló abban tudna valaki segíteni hogy állítsam be a QoS -t hogy a torrent letöltés ne menjen a netezés gyorsaságának a rovására. A torrentkliens a routeren fut. Vagy ha a QoS nem jó akkor ajánlani valami más progit

(#1350) Peter789


Peter789
senior tag

ismét lesújtott a hőlégfúvóm, ezúttal egy MR3020 az áldozat:

root@OpenWrt:~# dmesg
[ 0.000000] Linux version 3.3.8 (blogic@Debian-60-squeeze-64-minimal) (gcc version 4.6.3 20120201 (prerelease) (Linaro GCC 4.6-2012.02) ) #1 Sat Mar 23 16:49:30 UTC 2013
[ 0.000000] MyLoader: sysp=444ba8b5, boardp=5fbcaeef, parts=ebc66edc
[ 0.000000] bootconsole [early0] enabled
[ 0.000000] CPU revision is: 00019374 (MIPS 24Kc)
[ 0.000000] SoC: Atheros AR9330 rev 1
[ 0.000000] Clocks: CPU:400.000MHz, DDR:400.000MHz, AHB:200.000MHz, Ref:25.000MHz
[ 0.000000] Determined physical RAM map:
[ 0.000000] memory: 04000000 @ 00000000 (usable)
...
[ 0.000000] Kernel command line: board=TL-MR3020 console=ttyATH0,115200 rootfstype=squashfs,jffs2 noinitrd
...
[ 0.000000] Memory: 61488k/65536k available (2211k kernel code, 4048k reserved, 418k data, 212k init, 0k highmem)
...

root@OpenWrt:~# free -m
total used free shared buffers
Mem: 61700 20764 40936 0 1972
-/+ buffers: 18792 42908
Swap: 0 0 0

egy MR3220 és egy MR3420 már hosszú ideje sikeresen teljesít a tuning után, remélem az MR3020 is stabilnak bizonyul... :))

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.