Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) SteveBeard válasza Soma01 (#650) üzenetére


SteveBeard
senior tag

ha megvan és végig is olvastad, akkor láthatod, hogy nagyon sok javítást és Alex által hozzáadott pluszt tartalmaz. Valamint az ottani fórumban felmerült igények alapján már a firmware tartalmazza a legszükségesebb csomagokat. Ezt minden típushoz meg kell csinálni.
Had ne mondjam ez mennyi idő és munka.
Ha le akarsz tölteni egy bármilyen eredeti verziót, ott is ki kell választanod a neked megfelelőt. Nincs olyan "sima", ami mindegyikre jó.

[ Szerkesztve ]

Steve

(#652) vargalex válasza Soma01 (#650) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ennek 3 oka van:

1. Csak ar71xx platformmal foglalkozom
2. A buildben található csomagok mennyisége miatt (a többség által általánosan használt csomagokat tartalmazza) minimum 8 MB flash szükséges.
3. A buildben található plusz csomagoknak (samba, vsftpd, transmission, stb.) csak USB-s modell esetén van értelme.

Utóbbi kettő miatt esik ki többek között a TP-Link TL-WR741nd, 841nd, 941nd. Ha ez utóbbiak közül választasz (tehát tényleg a lehető legolcsóbb OpenWrt kompatibilis routert keresed, akkor az Attitude Adjustment 12.09 RC1 firmware-t ajánlom, mivel az tartalmazza a webes felületet (LuCI). Már csak a magyar nyelvet kell felraknod hozzá.

Alex

(#653) lucky00 válasza vargalex (#647) üzenetére


lucky00
tag

Sziasztok!

Röviden a téglagyárból. wdr 4600 -ról van szó. Az openwrt-s "gyári" frimmet raktam fel. Gyorsan visszatettem a régi UsRobotics routert. Egy napig ment aztán ő is feladta. ekkor már gyanakodtam nem én vagyok a hulye.
Rámértem a hálózatra 230V helyett 242V. A tp-link táp szabályozatlan kimenetén 12V helyett 18V. Az usrobot bírta, lekapcsoltam kihült aztán ment tovább.
Szumma most próbálkozom a garival, de rendeltem egy vtt-USB konvertert, megy egy szünetmentest.

Üdv Néktek

(#654) Soma01


Soma01
veterán

Ahaaa!

"Ha le akarsz tölteni egy bármilyen eredeti verziót, ott is ki kell választanod a neked megfelelőt. Nincs olyan "sima", ami mindegyikre jó."

Értem amiket írtok. Tehát az is "gond" hogy minden routerhez más fw. kell, mert más a bele, más a proci... Tehát mindig mást kell letölteni is.
Alex egy fajta felépítésű routerre dolgozik és így nem fér bele, csak az a néhány tipus.

Szóval akkor Attitude Adjustment 12.09-t fogom keresni. Magyar nyelvet hogy kell feltenni hozzá?

(#655) SteveBeard válasza Soma01 (#654) üzenetére


SteveBeard
senior tag

A 12.09 nél is ki kell választani a megfelelő típust.
A képen a most legkeresettebb típusokhoz tartozó firmwarek láthatók, többek közt.

Steve

(#656) Soma01 válasza SteveBeard (#655) üzenetére


Soma01
veterán

DD-WRT-nél is ki kell választani letöltés előtt, hogy milyen routered van pontosan.

(#657) vargalex válasza Soma01 (#656) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Sőt, gyárinál is. :) Ezért sincs ebben semmi különös. Más-más CPU, switch, wifi, stb. van az egyes típusokban.

Alex

(#658) Soma01 válasza vargalex (#657) üzenetére


Soma01
veterán

Persze, logikus, csak azt gondoltam, hogy a linux majd "felismeri" mert "minden" driver benne van.

(#659) Soma01


Soma01
veterán

Ha az OpenWrt-k kiadásának ver. számait nézem (pl. itt), az újabb verzió jó a régebbi hardverre is? Mert pl. az Attitude Adjustment 12.09-rc1 r34185-et a 4.21-es hardverhez írják, de jó a régebbiekhez is? 4.x, 3.x ....? Tehát ami OpenWrt verzió fel van tüntetve egy hardvernél, onnantól jók az OpenWrt-k? Vagy csak az az egy verzió jó ami ott linkelve van és kész?
"Please double-check if the image revision you are downloading is newer than supported by the "Model Version" of your router." Nekem ez ezt jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#660) vargalex válasza Soma01 (#658) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Lehetne akár ilyen is, de akkor az alap buildben sem férne el még 8 MB-ban sem.
Természetesen az wiki-n olvasható build verziótól támogatott az érintett board. Tehát minden későbbi revízió jó rá.

Alex

(#661) ZeUS2140 válasza vargalex (#644) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

lucky00-hoz 643 csatlakozva lehet benne valami összefüggés.
Ha a transmission lazul, szal' csordogál felfelé 100-150kb/s-el adat, akkor simán másolok routerre aggatott hdd-ről 8-9mb/s-el.
Viszont ha valami pörgős cuccot szedek mondjuk 1mb/sec-el, akkor a webes transmissiont és a lucit is majd 1 perc alatt érem el és ilyenkor a másolás is jó, ha 1mb-ot eléri. total commander van, hogy 20 sec-enként "kapcsolódik". tp-link 1043-om van vargalex v1.1.1 beta3 r31586-al.

Ha csak pausolom mondjuk stream miatt a transmissiont, akkor gyakorlatilag várakozás nélkül bedobja mindkét web-es felületeteket.
Megszoktam, mert ha kell gyorsan valami, akkor addig nyomok egy pause-t.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#662) vargalex válasza ZeUS2140 (#661) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Amiről te írsz az teljesen normális. Ő viszont azt írta, hogy két LAN-ra kötött eszköz között lassú a másolás.

Alex

(#663) vargalex válasza lucky00 (#645) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Én azért megnézném másik kábellel, vagy ellenőrizném a krimpelést (ugye 100 Mbps hálóhoz a 8-ból csak 4 ér van használva, míg 1000 Mbps-nél mind a 8). Gyanítom, ha az eszközök sebességét visszaraknád 100 Mbps-re megkapnád a régi eredményt. Anno egy 1043ND-n mértem, láthatod, hogy LAN-LAN irányban a gigabit a limit.

Alex

(#664) doktordrog


doktordrog
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Tp link 1043nd Openwrt-vel, ami a ház fölső szintjén van. Ezzel szeretnék csatlakozni a földszinten lévő routerhez, majd ehhez a tp-link routerhez csatlakoznék laptoppal wifin keresztül.

Első körben odáig jutottam el, hogy csatlakoztattam a lenti routerhez, majd lanon keresztül tudtam netezni, de wifit nem tudtam működésre bírni. Aztán addig szöszöltem, hogy már ez sem megy (a router csatlakozik, de nem osztja meg a netet).

Kérem aki tud, segítsen vagy néhány szakami tanácsot osszon meg!

Előre is köszi :R
Drog

(#665) vargalex válasza doktordrog (#664) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Másik topic-ban felmerült hasonló kérdés miatt épp a napokban csináltam egy videót.

Alex

(#666) doktordrog válasza vargalex (#665) üzenetére


doktordrog
aktív tag

:R :R :R

Egyből ment. Király vagy :)
Kíváncsiságból kérdezném, hogy ez a HT mód az micsoda?

:R :R :R

köszi
drog

(#667) tplaci


tplaci
csendes tag

Hali!

Azt hogy kell megcsinálni hogy a QSS gomb rövid megnyomására a wan-port újrainduljon, hosszabb megnyomásra meg a router?
Köszi

TP-Link TL-WR841ND

(#668) azbest


azbest
félisten

Egyre jobban tetszik az OpenWRT.
Sikerült rávennem a wr841nd routeremet vele (friss r34812 trunk), hogy az ad-hoc mobilnetes megosztást használja és ossza tovább a lan portokra :)
Először luci-val próbáltam, de azt hiszem rosszul generálja le a wifi paramétereket, kézzel ssh-n keresztül átírva sima wep-re és a jelszót jól megadva már kapott ip-t és netet is osztja szépen. Azt hiszem beteszem a másik ugyanilyen, de gyári szoftveres routerem helyére, hogy meglássam mennyivel bírja jobban a gyűrődést. (A gyári sem rossz, csak limitáltak a megadható paraméterek és időnként újra kellett indítani).

(#669) funyiroember


funyiroember
csendes tag

Sziasztok!
TL-WR842ND tp-link routerem van.Pendrive-ra szeretnék torrent-ről letőlteni de a router csak olvashatónak ismeri fel.Ezt hol lehet átállítani?Valakinek van ötlete?

(#670) lucky00 válasza vargalex (#663) üzenetére


lucky00
tag

Sziasztok!

Gyári árnyékolt cat6-os kábelek vannak csavart szimetrízált pászmában, mind a nyolc ér használva van. LAN teszter kiírja az 1000-es sebességet /100m (az átlag hosszok 5m). Gyanítom a router árnyékolásával van a hiba. A régi routernél az árnyékolás is be van kötve a wdr4300 -ás nál csak a műanyag van. Így viszont van öt "antennám" aminek csak az egyik oldala földelt.

Üdv Néktek

(#671) lucky00


lucky00
tag

Itt is felteszem a kérdést.
Mint írtam téglát csináltam a wdr4300 ból. Megjött chinaból az usb rs232 csatoló, géppel összedug Openwrt oldalon debrick videó és utasítás alapján végigcsinál, reset. Reboot után kernel panic: not mouted root fs. Mit rontottam el, ha router say:
U-boot DB120

DRAM: 128 MB
id read 0x100000ff
flash size 8MB, sector count = 128
Flash: 8 MB
Using default environment

PCIe Reset OK!!!!!!
In: serial
Out: serial
Err: serial
Net: ag934x_enet_initialize...
No valid address in Flash. Using fixed address
wasp reset mask:c03300
WASP ----> S17 PHY *
: cfg1 0x7 cfg2 0x7114
eth0: ba:be:fa:ce:08:41
athrs17_reg_init: complete
eth0 up
eth0
Autobooting in 1 seconds
## Booting image at 9f020000 ...
Uncompressing Kernel Image ... OK

Starting kernel ...

Booting Atheros AR934x
Linux version 2.6.31--LSDK-9.2.0_U6.616 (root@localhost.localdomain) (gcc versio n 4.3.3 (GCC) ) #1 Fri Aug 10 12:00:44 CST 2012
Ram size passed from bootloader =128M
flash_size passed from bootloader = 8
CPU revision is: 0001974c (MIPS 74Kc)
ath_sys_frequency: cpu srif ddr srif cpu 560 ddr 450 ahb 225
Determined physical RAM map:
memory: 08000000 @ 00000000 (usable)
Zone PFN ranges:
Normal 0x00000000 -> 0x00008000
Movable zone start PFN for each node
early_node_map[1] active PFN ranges
0: 0x00000000 -> 0x00008000
Built 1 zonelists in Zone order, mobility grouping on. Total pages: 32512
Kernel command line: console=ttyS0,115200 root=31:02 rootfstype=squashfs init=/s bin/init mtdparts=ath-nor0:128k(u-boot),1024k(kernel),6912k(rootfs),64k(config), 64k(ART) mem=128M
PID hash table entries: 512 (order: 9, 2048 bytes)
Dentry cache hash table entries: 16384 (order: 4, 65536 bytes)
Inode-cache hash table entries: 8192 (order: 3, 32768 bytes)
Primary instruction cache 64kB, VIPT, 4-way, linesize 32 bytes.
Primary data cache 32kB, 4-way, VIPT, cache aliases, linesize 32 bytes
Writing ErrCtl register=00000000
Readback ErrCtl register=00000000
Memory: 113152k/131072k available (1638k kernel code, 17736k reserved, 406k data , 112k init, 0k highmem)
NR_IRQS:128
plat_time_init: plat time init done
Calibrating delay loop... 279.55 BogoMIPS (lpj=559104)
Mount-cache hash table entries: 512

****************ALLOC***********************
Packet mem: 8022f380 (0xe00000 bytes)
********************************************

NET: Registered protocol family 16
PCI init:ath_pcibios_init
ath_pcibios_init(294): PCI CMD write: 0x356
registering PCI controller with io_map_base unset
bio: create slab <bio-0> at 0
pci 0000:00:00.0: PME# supported from D0 D1 D3hot
pci 0000:00:00.0: PME# disabled
Returning IRQ 64
NET: Registered protocol family 2
IP route cache hash table entries: 1024 (order: 0, 4096 bytes)
TCP established hash table entries: 4096 (order: 3, 32768 bytes)
TCP bind hash table entries: 4096 (order: 2, 16384 bytes)
TCP: Hash tables configured (established 4096 bind 4096)
TCP reno registered
NET: Registered protocol family 1
ATH GPIOC major 0
squashfs: version 4.0 (2009/01/31) Phillip Lougher
msgmni has been set to 221
io scheduler noop registered
io scheduler deadline registered (default)
Serial: 8250/16550 driver, 1 ports, IRQ sharing disabled
serial8250.0: ttyS0 at MMIO 0xb8020000 (irq = 19) is a 16550A
console [ttyS0] enabled
PPP generic driver version 2.4.2
NET: Registered protocol family 24
5 cmdlinepart partitions found on MTD device ath-nor0
Creating 5 MTD partitions on "ath-nor0":
0x000000000000-0x000000020000 : "u-boot"
0x000000020000-0x000000120000 : "kernel"
0x000000120000-0x0000007e0000 : "rootfs"
0x0000007e0000-0x0000007f0000 : "config"
0x0000007f0000-0x000000800000 : "ART"
->Oops: flash id 0xef4017 .
TCP cubic registered
NET: Registered protocol family 17
802.1Q VLAN Support v1.8 Ben Greear <greearb@candelatech.com>
All bugs added by David S. Miller <davem@redhat.com>
athwdt_init: Registering WDT success
ath_otp_init: Registering OTP success
ath_clksw_init: Registering Clock Switch Interface success
List of all partitions:
1f00 128 mtdblock0 (driver?)
1f01 1024 mtdblock1 (driver?)
1f02 6912 mtdblock2 (driver?)
1f03 64 mtdblock3 (driver?)
1f04 64 mtdblock4 (driver?)
No filesystem could mount root, tried: squashfs
Kernel panic - not syncing: VFS: Unable to mount root fs on unknown-block(31,2)

próbáltam megismételni az eljárást, de nem hajlandó csatlakozni a tftpboot nál. Mit tegyek?

Üdv Néktek

(#672) yodee_


yodee_
őstag

Üdv mindenki!

Szeretném a segítségetek kérni! Van egy tp-link okosrouterem, és be van rajta üzemelve a boot szerver. Jelenleg 4 opció van, bartPE XP, mini linux, memtest, win98dos. Ezek szeretném bővíteni ubuntu live, gparted live, esetleg windows telpítőkkel. tud valaki nekem ebben segíteni?

Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#673) yodee_


yodee_
őstag

na addig eljutottam, hogy elkezdi tölteni a linuxot. Az egész pxe a pendriveon /lanboot mappában van. Ebben vannak mappánként a letöltendő dolgo. Az ubuntut értelem szerűen /lanboot/ubuntu -ba tettem, a mappa tartalma: filesystem.manifest, filesystem.manifest-remove, filesystem.size, filesystem.squashfs, initrd.lz,vmlinuz. A /pxelinux.cfg/default tartalma az ubuntu menüre:

label 5
kernel /ubuntu/vmlinuz
appen root=/dev/nfs boot=casper netboot=nfs nfsroot=<192.168.1.2>:/ubuntu/ initrd=/ubuntu/initrd.lz quiet splash --

na és ezekkel boot közben elakad.

dolgozik dolgozik, és egyszer csak viszadob az alap képre, ezzel a hibával:

BusyBox v1.18.5 (Ubuntu 1:1.18.5-1ubuntu4) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

(initramfs) Unable to find a live file system on the network

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#674) __Keskin__


__Keskin__
tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség.
Lecseréltem a korosodó routeremet egy TP-Link WR1043ND-re azért mert a régi nem tudta a 120-as netet másrészt, mert szeretnék itthonról a koli fele egy VPN-t, mert ugye ott minden tiltva van, és úgy voltam vele ha már routert veszek akkor olyat ami okosítható és ne keljen már külön fizetni VPN-ért ha otthoni nettel is megoldható.
OpenWRT-n gondolkodtam de még nem került rá semmi, ennek a felrakásával nem lenne baj, csak a VPN bekonfighoz kellene egy kis segítség, mind a router mind a kliens oldalon(ha jól tudom OpenVPN-el mehet).
Dinamikus IP-m van.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#675) doberman válasza __Keskin__ (#674) üzenetére


doberman
senior tag

szia.

ITT egy link. ugyan nekem
Vargalex által buildelt firm fut de az is openwrt. a leírás alapján
10 percen belül működő open-vpn-t lehet faragni a routerre, különösebb linuxos tudás nélkül...

ja és itt a 1043 fórum, jó csapat... :C

buék!

z.

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#676) deapyy


deapyy
csendes tag

Sziasztok!

Van nekm egy problémám, mint mindenki másnak, de sajna egyenlőre nem találtam rá megoldást.
Régóta egy Netgear NDR33700 v2 tulaja vok.
Eddig rendben is üzemelt a kicsike még RC6-tal. MOst megláttam, hogy végleges , szal gondoltam újra megcsinálok mindent.
+ újra formázom a vinyót ntfs-ről ext3-ra.
Minden rendben is ment mindaddig amíg folyamatosan abba hibába nem ütközöm, hogy felcsatolódik z adattároló, sambában látom is a megadott cuccot, de bármit szeretnék csinálni : hozzáfárás letiltva
hibaüzenetet kapom.Gondoltam csak elfelejtettem valamit, ezért feltettem vargalex féle firmwert, a hiba azzal is fent áll.
Nagyon megköszönném, ha valakinek lenne valami ötlete a dologra.

Előre is köszi: András

(#677) lucky00 válasza deapyy (#676) üzenetére


lucky00
tag

Szia!

a létrehozási mask és a könyvtár mask 0777?
Az ext4 vagy ext2 jobb választás lett volna.
A sablonan a :
security = user (share-ről)
writeable = yes
állítanám és smbpasswd vel létrehoznék egy usert.

Üdv Néktek

(#678) deapyy válasza lucky00 (#677) üzenetére


deapyy
csendes tag

Hali.

eggyik sem 0777.
eddig ment minden féle user nélkül, most megpróbálom ext4 -el, de ha nem emgy akkor kénytelen leszek useres megoldással próbálkozni, hátha.

(#679) deapyy


deapyy
csendes tag

Hát kudarc, nem értem ext4 , minden klappol új firmvare , és mégsem megy

(#680) deapyy


deapyy
csendes tag

Sajnos bármit csinálok ez van.
Nemtudom a megoldást és vargalex firmwer -el is ugyan ez.

(#681) lucky00 válasza deapyy (#680) üzenetére


lucky00
tag

ftp ről próbáltad?
a csatolásnál a meghajtó megjelenik és írható olvasható ssh alatt?

[ Szerkesztve ]

Üdv Néktek

(#682) Peter789 válasza deapyy (#678) üzenetére


Peter789
senior tag

akkor találn állítsd 777-re... :) ntfs-en sztem a linuxos mappelés nem kezel jogokat, bután használja mint a fat32-t, ezért nem volt előtte gondod... ext2/3/4-el viszont van jog és tulaj, így ha az rosszul van beállítva, akkor egyszerűen nem fér hozzá...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#683) deapyy válasza Peter789 (#682) üzenetére


deapyy
csendes tag

0777 -re állítva, a helyzet változatlan, amiket találtam, hogy a winben állítsak azokat is megcsináltam, de semmi
Nekem tök mind1 hogyan megy csak menjen, és ne kelljen userekkel izélni.
Ftp még nincs fent.
Egyébként magát a felcsatolt meghajtót látom a hálón, be is tok lépni a NAS -re, de se írni , se olvasni nem tudom.

(#684) vargalex válasza deapyy (#680) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Formázd újra a beépített formázóval, az minden jogosultságot beállít. Persze akkor működik jól, ha frissítésnél nem tartottad meg a configokat.

Alex

(#685) deapyy


deapyy
csendes tag

Szóval, a formázás nem segytett, amire viszont rá jöttem: ha ssh-n lpek be és hozok létre mappát , azt látom sambában winfosban is, viszont dettó.Tehát írni, olvasni nem tudom. Ami még kiderült, mintha csak a root felhasználó tudná bazirgálni, nem lehet, hogy a sambának kéne valami jogosultság? Tényleg nemtom, csak találgatok, mert a linuxban csak mondjuk kezdő-haladó szinten tartok.

(#686) Peter789 válasza deapyy (#685) üzenetére


Peter789
senior tag

ssh-val root vagy, a samba gondolom nem az... viszont ha 777 jogra teszed az egész pendrive mount-ot úgy ahogy van, akkor tudnia kell írni is!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#687) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tudok valahogy etherneten át BusyBox parancssorból egy terminát nyitni a router soros portrtjára?
Bedöglött az USB-serial adapterem, így arra gondoltam, hogy talán a tartalék routerem soros portját használhatnám a bootloaderes felélesztéshez. (Rendeltem egy újat, de mire ideér Hong-Konból. :U)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#688) vargalex válasza deapyy (#685) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ezt futtasd ssh-n:

chgrp -R users /mnt
chmod -R g+w /mnt

Egyébként a beépített formázó ugyan ezt csinálja.

Alex

(#689) vargalex válasza janos666 (#687) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Soha nem próbáltam, de elvileg ha a kernel parancssorból kiveszed a 'console=' paramétert, és inittabból kiszeded a login shell engedélyezést, akkor használható rendes soros portként.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#690) gacsil


gacsil
csendes tag

Hi,
sajnos kifutottam a szabad helyből a 1043-as routeren. Elővigyázatlan voltam és elkezdtem letölteni egy csomagot a vargalex firmware-n mostmár nem tudok semmilyen változtatást elmenteni. Mit tegyek töröljek egy pár nem használt fájlt vagy próbáljam a firmware-t újra húzni?
Előre is köszönöm a segítséget.
Gacsil

(#691) wolfnet válasza bambano (#82) üzenetére


wolfnet
tag

Hejho! :R én is ezzel a problémával küzdök, szeretnék segítséget kérni!

Privátban érdeklődj! :)

(#692) wolfnet


wolfnet
tag

A v3 routerem van. info

Amiket nem tudok, hogy ha szerzek is serial kábelt, hogyan keltsem életre, stb.

Privátban érdeklődj! :)

(#693) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Mostanság jutok egy TP-link-TL-WR940N típusú routerhez.
A kérdésem az lenne hogy lehet e rá rakni openwrt-t?

Az openwrt wiki oldala szerint a router maga támogatott de csak a v1.0 és a v1.2 verziót írja de nekem v1.1 lesz.

Véleményetek szerint ez megoldható vagy kizáró ok?

Köszönöm :R

(#694) bambano válasza wolfnet (#692) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

oda van írva, ahonnan a kép van. szintillesztőt kell csinálni hozzá, vagy TTL voltos rs232 kábelt kell szerezni.
"It is not possible to directly connect the serial port to one of your computer (voltage mismatch). You have to use a converter (i.e. a Nokia CA-42 cable, serial to USB converter or something similar. An Arduino MEGA with a simple serial bridge also works). "

például vagy.

de még mindig azt nézném meg előbb, hogy az a bizonyos csomag kijön-e a routerből bootoláskor.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#695) wolfnet válasza bambano (#694) üzenetére


wolfnet
tag

Szereztem átalakítandó kábelt a héten megjön. Melyik csomagról van szó? Sajnos le vagyok maradva erről az infóról. :R

Privátban érdeklődj! :)

(#696) lucky00 válasza wolfnet (#692) üzenetére


lucky00
tag

Szia!

Az OpenWRT oldalán szépen le van írva debrick.
1. szerzel egy ilyen kábelt
2. letöltöd a tftpd32 v. 64-et
3. letöltöd a Putty
4. aplikálod az illesztőt a gép és a tégla közé
5. összekötöd a tégla és a gép ethernet csatlakozóit.
és végigcsinálod a videóban és írásban közölteket. Ha sikerült boldog vagy....

Üdv Néktek

(#697) deapyy


deapyy
csendes tag

Szóval everybody, ezt elkeféltem, addig basztattam, míg végül trunk után backfirét akartam tenni, és most csak villogás van a power led szinten, link ugyan van wan -on is és etherneten is, de nem férek hozzá sehogyan sem, ha valakinek esetleg van ötlete , szivesen várom, 1043 -nál müxött a gomb nyomkodása, de itt nuku, főleg, hogy 3 gomb van resettel együtt. 30/30/30 nem müxik 4 :(
Bízom benne , hogy nem kell beleberhelnem a kábelt!
Szóval ha van ötlet , mindenre nyitott vok
Köszi: András

(#698) wolfnet válasza lucky00 (#696) üzenetére


wolfnet
tag

:R :R

Privátban érdeklődj! :)

(#699) janos666 válasza vargalex (#689) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz az ifót, de ma végre meghozta a postás az adaptert.

Viszont azt is megtanultam ma, hogy nem éri meg trükközni, hogy csak szigetelőszalaggal fogatok oda egy csupasz kábelvéget forrasztás helyett (sokszor sok eszközzel csináltam már ilyet - nem azért mert nem tudok forrasztani, csak így nem látszik a beavatkozás...). Így csináltam ma papírnehezéket egy TP 740N-ből, mert hibásan kapta be az uboot parancssor, hogy meddig is akarom törölni a flash-t (zajos lett az átvitel a rossz érintkezés miatt), így szépen lekaptam róla az art partíciót is. :U

Itt ugye azért nem érte meg, mert az art partíció hiánya épp olyan egyértelmű, mint hogy volt-e valami felforrasztva a com pinekre, vagy sem, szóval nem csak erkölcsösségből nem próbálom majd így legariztatni (meg szerintem a számlája sincs már meg ennek).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#700) vargalex válasza janos666 (#699) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Egy másik hasonló eszközről átvehető még az ART partíció, persze nem lesz így egyedileg kalibrálva a wifi.

Alex

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.